Raad Leiderdorp ziet niets meer in een monument Witt: Oplossing woningnood op de eerste plaats Wilt u met blote voeten door de gymzaal lopen Ons Eibernest won van De Danaiden Schaaksimultaan met meesters Aandrang op beter subsidiebeleid Raad Alkemade: NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 17 FEBRUARI Vergadering V.V.D. OEGSTGEEST De regio Lei den en omstreken van de WD houdt volgende week dinsdagavond om kwart over 8 een openbare ver gadering in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Drs. F. W. van der Schaar spreekt over de WD als po litieke partij en over algemene poli tieke problemen, met name op het economische vlak. Ouderensoos Leiderdorp LEIDEN Terwijl in het Plant soen Moeder met Kind (van Jan Wolkers) bibberend wachten op de eerste spoortjes lente, grijnst hun versgemaakte buurman de sneeuwpop opgewekt. Hij houdt van sneeuw, ijs en kou, en ziet zijn doodsvijand de zon liever niet versdhijnen. Een sneeuwpop is echter geen lang leven beschoren. Hij is geen kunstwerk, maar een stukje levensblijheid van spelende kinderen. Als de zon hem niet laat smelten, zullen andere kinderen met dezelfde pret sneeuwballen uit hem maken. Maar dat weet hij niet, deze plantsoenversiering. Daarom kan hij, zolang hij er staat; opgewekt naar de voorbij gangers lachen. Foto NLC/Dirk Ketting Gemeenteraad H'meer HAARLEMMERMEER De ge meenteraad komt vrijdagavond om 7.30uur in een extra zitting bijeen. De agenda vermeldt ondermeer een bespreking vari de woningbouwnota, die onlangs aan de raad werd aange boden. Ook zal de raad nu worden voor gesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de uitbreidingen van Hoofddorp en Nieuw-Vennep en voor het bouwrijpmaken van gron den ten westen van de beide dorpen. Krediet voor uitbreic van Nieuw-Venne NIEUW-VENNEP In de gadering van 7 augustus 1963^'e' sloot de raad kredieten f 100.000,- en f 50.000,- beschikL'aa te stellen voor de uitbreidingsj wap- nen van Hoofddorp en Nieuw- hebb nep. Deze aanloopkredieten niet toereikend. De uitgaven zullen voor de t dorpsuitbreidingen f 1.500.000 gen. B. en W. vragen de raaic een krediet van f 1.350.000,- te o teren. Op korte termijn zal worden gonnen met het ontsluiten vai bieden, die voor de uitbreiding Hoofddorp en Nieuw-Vennep bestemd. KOUDEKERK Zaterdagavond om 8 uur organiseert de contactcom missie van de voetbalvereniging „Koudekerk" de maandelijkse feest avond. De trekking zal plaatsvinden van de loterij, ten bate van het jeugdwerk en de terreinaccommo datie. KOUDEKERK Woensdag geeft „Kunst Na Arbeid" in het Vereni gingsgebouw, 's avonds om half acht, een muziekuitvoering. Na de pauze wordt het blijspel „Niets verandelijker dan de mens" opge voerd. dus niet waai len stan hebt niet 'onze tee a iden laar KOUDEKERK Gistel hielden de leden van de Koudekerk - Hazerswoude -| dijk van de Bond van Platt< vrouwen een feestavond. M< king verleende de voordracht stenaar Otto Sterman. Hij ve te werken van John de Poot, Marugg, Jules de Palm Debrot. RIJNSBURG Woensdagss i om 8 uur zal de heer J. J. Frinse! Amsterdam een bijbelbesprel i houden in de bovenzaal achter woonhuis Katwijkerlaan 15. NIEUWE WETERING De 1 C. Los alhier is te Delft gesla voor ingenieur elektrotechniek. OUDE WETERING Woens om 8 uur is er een contactavond de voetbalvereniging SVOW in l kantine. Kaarten en sjoelen om zen. ALKEMADE De raadsverga deringen in Alkemade genieten te genwoordig een bijzondere belang stelling vanuit de burgerij. Ook gisteravond was de publieke tri bune volledig bezet. De burge meester deelde mee dat het raads lid J. S. Pennings nog in het zie kenhuis vertoeft. Diverse punten vereisten breed voerige bespreking, met name het voorstel tot ontheffing van enkele bepalingen in de nieuwe beschik king inzake woonruimtevergunning. De heeir N. J. Verhaar zei dat het nu nog niet mogelijk is om een liberalisering van het woonruimte- beleid door te voeren. Prioriteit moet worden verleend aan de op lossing van de woningnood. Het plan van 31 particuliere woningen kan enige verlichting brengen. Vaststelling van de bestemmings plannen noemde de heer Verhaar zeer urgent, dit om stagnatie te voorkomen. De heer N. A. J. Rietbroek liet een kritisch geluid horen over het niet bouwen van geplande wonin gen. omdat geen overeenstemming met de belegger kon worden ver kregen. Hij adviseerde, desnoods een kleiner complex te doen bou wen. Voorzitter Smolders zegde toe dat medio maart een vergadering met belangstellenden zal worden gehouden, waar een plan ter tafel komt voor woningbouw (bevorde ring eigen bezit). Nieuwe bestem mingsplannen komen op korte ter mijn in de raad. Een uitvoerige beschouwing werd eveneens gewyd aan het be stemmingsplan „Oud Ade". De lighi Örac ik tig Arai kur>i 'Üke blij! ders daci heer Verhaar vond het belangi ste van dit plan de bouw van woningen waaronder 10 voor jaarden. Ten aanzien van het voorstel ongegrondverklaring van het gebr. Klein, Roelofarendsveen, gestelde beroep tegen het bes van B. en W. inzake het expli ren van een kampeerterrein, de heer v. d. Meer dat men n eens kan horen dat als deze g den eigendom zijn van de genu te de mogelijkheid wél best De voorzitter wees erop dat gronden in het bestemmingsj zijn aangewezen voor agraris doeleinden. Klachten over poii De raad gaf een krediet 16.550 voor verbetering van wegdek van de Kerkstraat te 0 Wetering. Aan de PTT zal gr in bruikleen worden geget waardoor de telefooncel van Stationsstraat kan worden plaatst naar de Noordhoek^ exploitatievergoeding per leer', ten behoeve van de bijzond scholen werd vastgesteld op Voor de bouw van een bijzond MAVO-school werd een krediet ƒ2.040.000 gevoteerd. In de rondvraag werd met deeld dat de bewoners voorbij brug aan de Floraweg naar Wijde Aa worden opgenomen in vuilnisophaaldienst. Het gert dat de pont van De Kaag zou i verkocht aan een paar taxi-ch» feurs, sprak de voorzitter pertifc tegen. VOORSCHOTENSE JEUGD SCHRIJFT BURGEMEESTER EEN BRIEF Groslijst PvdA Alphen ALPHEN Op de vergadering van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid is gisteravond de groslijst voor de komende ge meenteraadsverkiezing vastgesteld. Deze ziet er als volgt uit: 1, J. C. Duin (zittend lid en wethouder); 2. J. H. van der Vlies (zittend raads lid); 3. D. Bijl; 4. Mej. H. Donker (zittend raadslid)5. A. M. de Wolf; 6. R. Wolthers; 7. C. J. de Kloet, 8. R. v. d. Vlist; 9. B. van Heijgen; 10. Mevrouw M. Wieman-Oudshoorn; 11. D. Kramer. Over de definitieve volgorde zullen de leden nog per re ferendum kunnen beslissen. Wat de gang van zaken rondom het aftredende lid de heer L. Winge- laar betreft, die wegens zijn leeftijd (hij is 67 jaar) niet meer op de lijst geplaatst is, heeft het bestuur be sloten dat, blijft hij bij zijn voorne men met een eigen lijst uit te ko men, men hem za'. verzoeken direct zijn zetel in de gemeenteraad ter be schikking te stellen. De heer Wingelaar is nog van me ning dat als zijn aanhang een be roep op hem doet, hij daaraan niet kan voorbijgaan. VOORSCHOTEN Burgemeester wilt u eens met blote voeten door de gymzaal lopen"? Deze bijzondere uitnodiging heeft burgemeester L. de Kool van Voorschoten ontvangen van de leerlingen van de zesde klas van de Jozefschool. De uitnodiging maakt deel uit van de brief die 38 jongens en meisjes van 11 jaar hebben ge schreven aan de burgemeester. Om elk risico te voorkomen is de brief niet per post naar de burgemeester gezonden, maar afgegeven aan de bode van het gemeentehuis. „Geachte burgemeester, wij hebber, een probleem en wij dachten dat het maar het beste was dit aan u te schrijven". Zo begint de brief. Het probleem blijkt de gymnastiek zaal bij het raadhuis te zijn. Deze zaal is één van de oudste in Voor schoten en is zo druk bezet, dat er geen tijd schijnt te zijn om het nood zakelijke onderhoud en schoonmaak werk te verrichten. Het is de kinde ren verboden de zaal met schoenen te betreden, maar in de avonduren wordt hij wel geschoeid gebruikt, zo dat de kinderen gymmen op een kor relige grond met zand en vuil. De kinderen schrijven dat de mu ren „een kreatieve uitleving van Pi casso lijken". „De kleedkamer heeft ook wel enige bezwaarlijke punten", schrijven de jongens en meisjes, „er is gebrek aan goede kleerhaken, er is maar één wastafel (die is nog lek ook), de w.c. is altijd voorzien van „een koek". Overigens zijn de kinderen niet de eersten in Voorschoten, die klagen. Enige maanden geleden kwam de zaal terloops in de raadsvergadering ter sprake. De wethouder van onder wijs wees toen o.a. op het gebrek aan fatsoensbesef bij sommige gebrui kers. Het zouden vooral de avond clubs zijn. die de zaal „met geschoei de voeten tredeij". KORFBAL KNKR LEIDEN De Danaiden heeft in de hoofdklasse een ruime 104 nederlaag geleden tegen Ons Eibernest. dat door deze overwinning theoretisch alleen aan de kop van de ranglijst komt. De Algemene heeft zich ten koste van Fortuna gered in de overgangsklasse. Met 73 heeft De Algemene na een gelijkwaardige stryd gewonnen. Vicus Orientis heeft in Schiedam tegen Spangen een kleine 76 nederlaag geleden. Fluks dat met twee invallers binnen de lijnen moest komen, heeft een ruime voorsprong prijs moeten geven. Het behaalde een 88 score tegen Ons Huis, in de eerste klasse A. Zuiderkwartier heeft in de eerste klasse B aan de reis naar Papendrecht de beide punten overgehouden. Tegen ODO werd het een 53 overwinning. Pams werd door een over wining op Sperwers met 76 kampioen in deze klasse. In de tweede klasse behaalde Crescendo een 95 overwinning op Terheijden. Ons EibernestDe Danaiden 104. Een ongeïnteresseerd De Danaiden heeft een ruime nederlaag geleden. De Leidse aanvallers gingen erg on zeker van start. Gerard Nap miste al snel een strafworp. Binnen een korte tyd liep Ons Eibernest uit naar een 50 voorsprong. Vlak voor rust wist Frans Pasman tegen te scoren. Na rust werd de achterstand voor De Danaiden snel groter. Met fraaie doelpunten van Gerard Nap en Frans Pasman kwam De Da naiden terug tot 73. Opnieuw werd de achterstand groter, tegen het einde van de zijde van De Danaiden matig gespeelde wedstrijd wist Ge rard Nap de stand op 104 te bren gen. De AlgemeneFortuna 73. Twee degradanten welke, wilden zij zich handhaven, de volle winst moesten binnen halen, hebben elkaar goed party gegeven. De Algemene heeft door een beter schot in de tweede helft de overwinning behaald. De eerste helft werd afgesloten met een 11 sitand. Het doelpunt kwam op naam van Wim v. Vliet. In de tweede helft was het scoreverloop als volgt: 12, 22 Bart Lambooy. 32 Betty Stouten. 42 Wim v. Vliet. 52 Liesbeth Thyssen. 53, 63 Ineke Thijssen. 73 Jan v. Seggelen. SpangenVicus Orientis 76. Het late aanvangsuur van deze wed strijd is Vicus zaterdagavond waar schijnlijk niet goed bekomen. Het beginoffensief was voor Vicus. Dyt Wolters opende de score. Spangen verzette de bakens en nam de leiding over. De ruststand werd 43. In de tweede helft van deze aantrekkelijke strijd zegevierde Spangen uiteinde lijk met één punt voorsprong. De Leidse doelpunten kwamen op naam van: Wim Meijer. Bram v. West broek en Co Vavier. Ons HuisFluks 88. Fluks, dat met twee invallers in het veld kwam. heeft aan invaller Egbert v. Houten te danken, dat het niet op een nederlaag uitliep. Hij nam drie van de viif doelpunten voor zijn rekening. Het ging gelijk op. Na 20 minuten spelen was de stand 43 voor Fluks, terwijl vlak voor het einde van de eerste helft de stand was opgelopen tot 73. De doel punten kwamen op naam van: Eg- bert v. Houten (3x), Corry du Pre, Ina Link en Jan Heinrichs. In de tweede helft liet het schot het afweten. Alleen Ap Niessing wist nog een doelpunt te maken. TerheijdenCrescendo 49. Op nieuw heeft Crescendo blijk gegeven, dat het niet ten onrechte kampioen is geworden. Binnen 20 minuten had het reeds een 50 voorsprong ge nomen. Louis Kok (3x>. Leny Kok en Piet L'amie scoorden de doel punten. Voor rust kwam Terheijden terug tot 53. In de tweede helft wist Crescendo door doelpunten van Louis Kok, Liesbeth Beugels- dijk, Ank Mulder en nogmaals Lies beth Beugels uit te lopen tot 94. Alleen een comité Bij het onderwerp oprichting van een herdenkingsmonument stelde de voorzitter de vraag of er wel of niet een monument moet komen. Mej. M. v. d. Voort stelde voor eerst overleg te plegen met het nieuwe comité. De heer J. Boot (prot. chr.) stelde voor het na 25 jaar maar niet meer te doen. Ook de heer Van 't Klooster had geen behoefte aan een monument. Wij moeten aan het nieuwe comité alleen de opdracht geven de 4 mei-herden king te verzorgen. Wij weten nu waar wij aan toe zijn en zullen proberen een nieuw comité te formeren, zei de voorzitter. Subsidies Uitvoerig werd ook gesproken over het voorstel tot het verlenen van subsidies aan een aantal verenigin gen. Er is juist een cultureel ambte naar benoemd, de heer H. E. v. d. Winde uit Leiderdorp. Wat betreft de subsidies, zei de heer Tieken dat zijn eerste reactie was tegen te stemmen. „Uit het voor stel spreekt geen subsidiebeleid". Laat de eerste taak van de heer Van der Winde zijn u bijtijds in te lichten over het subsidiebeleid voor de nieu we begroting. Een strak subsidiebe leid is zeer moeilijk, aldus wethou der Meerburg. De heer J. van Oostrom zei, dat de verenigingen moeten weten wat het de gemeente kost. Wij willen graag een vaste beleidslijn. De heer R. Poels sprak de hoop uit, dat door deze subsidies de communi catie tussen verenigingen, culturele raad en raad beter wordt. Het heeft in het verleden aan visie ontbroken, aldus de voorzitter. De culturele raad is nu klaar met de sectie sport. De tekorten bij de sport verenigingen liggen hoofdzakelijk bij de jeugd, zei wethouder Nievaart. Motie De heren Tieken en Van 't Kloos ter bleven staan op de vaste beleids lijn en dienden een motie in waarin tot uitdrukking komt dat voor de begroting 1971 een algemene beleids lijn wordt opgenomen voor de sub sidiëring. Het is onmogelijk ons wat betreft een zo ingewikkelde materie aan een bepaalde tijd te binden. De culturele raad moet de bouwstenen aandragen LEIDEN Gisteravond werd in de Gehoorzaal een schaaksimultaan, uitgaande van V en D Leiden, gespeeld, zowel wat de deelneming als de belangstelling betreft een groot succes is geworden. Er waren niet minder dan 187 schakers. Vorig jaar 110. Ongeveer veertig pet bleek niet aange sloten te zyn by de LSB. Er kwamen ook schakers van buiten het district. Het is niet onmogeiyk dat de Teleac-cursus schaken op deze belangstel ling invloed heeft gehad. De Deen Larsen speelde tegen 43 tegenstanders. Drie partyen verloor hy, nl. van de jeugdkampioen Chr. Kuipers uit Koudekerk aan den Ryn, A. van Selms van Black and White Leiden en van mej. M. van Eist uit Voorschoten. Zeven partyen werden remise: tegen W. Roshorff van Phi- lidor, Smout van Moerwyk Den Haag, Peperkant van Philidor, Smit van Philidor, C. v d Bult van Philidor, Van Dyken van Moerwyk Den Haag en Haseth van D.D. Den Haag. 33 partyen won hy. Een winstpercentage van 85. Larsen heeft er 5 uur over gedaan, van 8 tot 1 uur. Ook speelde J. H. Donner: aan 43 borden, 1 verloren, 5 remise, 37 gewonnen. Hans Ree: 33 partyen, 2 verloren, 2 remise, 29 gewonnen. Robbie Hartogh: 34 borden, 4 remise, 30 gewonnen. Hy deed er 3 uur over en was het snelst. Verder Koen Zuidema aan 34 borden, 4 verloren, 3 remise, 27 gewonnen. Het was een groots schaakgebeuren. dat zeker voor herhaling vatbaar is. Vermelden wy nog dat V en D dit heeft georganiseerd in samenwer king met de LSB. Foto: NLC—Dirk Ketting LEIDERDORP De enige tijd geleden in het Trefpunt begonnen jongerensociëteit Kwart Over voor jongeren van 18 jaar en ouder, die tot nu toe alleen op zaterdagavond „draaide" is, met name ten behoeve van de kamerbewoners, uitgebreid met de woensdagavonden. De uit breiding gaat deze week in. LEIDERDORP De agenda voor de gisteravond gehouden raadsver gadering vermeldde enkele voorstellen, waarover uitvoerig is gediscussi eerd. Op de hoek van de Vronkenlaan en de Engelendaal is een gebouwtje gekomen, dat zal dienen voor een artsenpraktijk. Dit gezondheidheidscen- trum zal worden verhuurd aan de plaatselyke artsen. Het college stelde voor de 150 m2 grond te verkopen aan de NV Interpolis die de verhuur op zich neemt voor de prys van f 40 per m2. voor een beleid en hij is daar druk mee bezig, antwoordden B. en W. De heer J. Vlieger had geen be hoefte aan deze motie gezien de grote activiteit van de culturele raad. De heer Poels deed een beroep op de KVP om de motie in te trekken. Na de toezegging van B, en W. om de zaak zo snel mogelijk te behandelen, trok men de motie in. Ook ging de raad akkoord met het verlenen van een subsidie van max. f 10.000,- aan de stichting jeugdwerk Leiderdorp. De heren G. H. van 't Klooster en J. M. Tieken vonden deze prijs te laag. Deze N.V. heeft een commerciële inslag en een hogere prys is reëel. Het is niet een zuiver commercieel gebouw, aldus wethouder Meerburg, want de kruisverenigingen kunnen er gebruik van maken en de maat schappelijk werkster gaat er spreek uur houden. Bij het voorstel om het gemeente lijke woningbezit over te dragen aan de algemene woningbouwvereniging, vroeg de heer Veldhuizen of de lijst van de woningzoekenden ook door de vereniging wordt overgenomen. Wij zullen dit aan de vereniging op dragen, aldus de voorzitter, de lijst met de bestaande prioriteiten over te nemen. Burgemeester Van der Have deelde ook mee, dat na moeizaam overleg tussen dè minister en wet houder Meerburg er toch nog 140 wo ningwetwoningen aan de gemeende zyn toegewezen. Functies onverenigbaar De heer Van 't Klooster vond het niet juist, overigens met alle waarde ring voor het werk dat de heren Meerburg en Van der Horst in de gemeente doen, dat zij gezien hun functies in het bestuur van de wo ningbouwvereniging zitting hebben. De heer R. Boels (VVD) stond zeer positief tegenover dit bestuur. Deze leden zullen op den duur zichzelf de vraag stellen of zij hét werk niet aan anderen zullen overdragen. De heer L. Los vond, dat het zeer moeilijk zou worden als men mensen met gro te capaciteiten wegens hun functie zou moeten passeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4