pr. Veerman: 1 binnen partij vernieuwing in impasse Beweging welkom, maar of het nu zo moet... Effectenmarkt lusteloos, maar uiterst waakzaam Brief a.r. radicalen: ..Alleen met PvdA nd: loi Moeilijke politiek rond de loonwet DE Commissaris rookt en rijdt week niet Spoeling weer dun Legpenning Sociale Zaken voor Van Nierop Drie doden op onbewaakte overwegen Loting eerste dag WK-Oslo iorf ZATERDAG 14 FEBRUARI 1970 te<| (Van onze parlementsredactie) UTRECHT ARP-voorzitter dr. A. Veerman heeft in zijn openingsrede van het brede partijcongres, die gisteren en vandaag in Utrecht is gehouden, gezegd, dat de impasse waarin het proces van de partijvernieuwing zich bevindt „inderdaad" wel compleet is. De voorzitter van de ARP kon dan ook in „bepaalde opzichten" de open brief onderschrijven, die tien leden van de ARP en de KVP aan hun partijbesturen hebben geschreven. n de tish 1 1!| ■gek( bedn I Utrecht begon gisteren de tweedaagse conferentie van de ARP, in verband mei it ende verkiezingen. Op de foto van links naar rechts: de AP P-radicalen Wi Veld, mr. P J. A. ldenbnrg en drs. D. Th. Kuiper. 'artij open voor rooms-katholieken (Van onze parlementsredaktie) DEN HAAG Honderdelf leden van de ARP, onder wie een opvallend aantal predikanten en veel Amsterdammers hebben ;n open brief gestuurd aan het Centraal comité van de partij. deze brief wordt geconstateerd, dat in de partij een diepgaand rerschil bestaat. In de advertentie wordt dan ook een gironummer genoemd. De stich ters van het actiecentrum menen, dat men in de partij onvoldoende op de hoogte is van de gang van zaken. Daarom heeft men een lijstje van i sprekers opgesteld, die bereid zijn j voorlichting te geven aan de kiesver enigingen. Het adres is C. van Dijk, De ongeruste leden van de par- j deponeren enkele duidelijke sen op de tafel van het Centraal jomité om geen misverstand te ten bestaan over de verlangens. f Verder hebben de honderdelf een actiecentrum gesticht onder het motto de ARP". In het dagblad frouw is vanmorgen een duidelijke advertentie verschenen, waarmee de actie wordt gestart en waarin om een bijdrage wordt gevraagd voor gelde- "g steun. de open breif, die moet gezien -o als een vervolg van de open fdïflVief van 31 oktober, ondertekend <6.00 poor 69 anti-revolutionairen, wordt iagd de volgende voorstellen te aan het partijconvent in juni. Dr. Veerman zei de tien briefschrijvers na. dat men blijk moet geven van een waarachtige ver nieuwingsgezindheid en van een open duidelijk zich richten op een politiek voor de toekomst. Dit was dan ook de reden waarom deze partijconferentie in het Utrechtse congrescentrum was geor ganiseerd. Op democratische wijze wilde het congres werken aan de voorbereiding van een program voor de volgende parlementaire periode. Daaraan hebben de deelnemers gisteren in vier sekties hard gewerkt. Er waren nota's en werkstukken ge produceerd die tijdens deze brainstorming in de volle openbaar heid i (VPRO, VARA en NCRV ver zorgden de radio-uitzendingen) tot en met werden behandeld. Pessimisme De sektie van de internationale po litiek onder leiding van drs. P. A. J. Wijnmalen trok vooral de aandacht. Men begon met ernstige erkenning dat de internationale toestand steeds zorgelijker wordt. Deze pessimis tische ondertoon, zo was de wens, moest ook in het programma tot ui ting komen. Tijdens deze sectievergadering klonk ook duidelijk een christelijk pacifistisch geluid. Daarnaast ver klaarde zich men duidelijk solidair met de NAVO en de defensieinspan ningen voor onze veiligheid. De discussie in de sektie over ons „wel zijn" was wat aarzelend, maar daar om des. te boeiender, omdat geheel nieuweproblemen ter sprake kwa men, Voorzitter was drs. D. Th. Kui per. Prof. dr. W. Albeda zat de sektie voor het sociaal-economisch beleid voor. Het blijft niet bij deze conferentie. Vrijdag 17 april vergadert de ARP weer. Dan gaat het over de staatsrechtelijke vernieuwing en het rapport Duidelijkheid van de Acht tien. Dan wordt er nog geconfereerd over het resultaat van de bezinning van een commissie onder leiding van de heer J. Smallenbroek. Het partij- convent wordt 12 en 13 juni gehou den. Gegoochel Hel ging in deze vergadering ge- Uilenstede 194 nr 1358 Amstelveen, j m0edelijk toe. Mr. A. G. Smallên- tel. 020-433477 of 020-266611. broek, leek op een schoolbord wat te goochelen met cijfers. Maar het De gehele actie wordt ondernomen i - !r, uit bezorgdheid over de koers van de ÏL? ARP. maf del onds eede Een herroeping van het principe- >esluit om door middel van bespre- ingen met de CHU en KVP te ko- 10 en tot een vorm van prograrnmati- 186 :he samenwerking voor de komende sndege amerverkiezingen. 2. Het openstellen vzn de ARP voor ij de rooms-katholieke kerk aange- loten christenen door een herziening het beginselprogram. Het opnemen in het verkiezings- ste Ki rogram van een uitspraak, dat wan- weedeLer na de verkiezingen een keuze loet worden gemaakt voor een rege- ngscoalitie tussen de PvdA en- de ird: d|VD of tussen de PPR en de KVP I ize keus moet vallen op de PvdA en PPR. it Met de CHU en KVP, aldus de rief, is geen vernieuwing en her- ructurering van de maatschappij ogelijk. van vond t en iterdaj en 13P" elljki Idas erdag 1 6. Hl n lag Dr i hi e 1 Oude jeslotö obj« 11 ros .1619 s'tle j Open voor rk Wij willen ons inderdaad links aansluiten, zo bevestigde drs. Fedde- ma desgevraagd. De uitsprakenvan het partijconvent moeten herroepen worden. Jacqueline Onassis. in verband met de „brievenaffaire" opnieuw in het nieuwsverlaat met zoon John F. Kennedy de ijsbaan in het Rockefeller Center in New York. jaren 1971-1975 geen financiële ruim te nodig zou zijn voor de verwezen lijking van een echt radicaal beleid. „Het is eerlijk tegenover de kiezers, dat duidelijk te stellen." zo luidde de conclusie. Een andere stelling was, dat een socieal beleid voor de buitenlandse arbeiders ontbreekt: Het is de schande van deze tijd. Deze en andere conclusies kwamen vandaag tijdens de plenaire zittingen aan de orde. Verdeeld De lange lijst van 111 onderteke- - laars maakt duidelijk, dat de radica- n u n in de ARP niet meer één front jiaken. Enkele namen als van mr. P. A. Idenburg en mr. J. N. Scholten ntbrek€n- Dat is niet toevallig- Drs. H. Feddema, die de brief van 111 heeft geschreven, zei ons in ai toelichting, dat het geschrift een n ,1e] ervolg is van de brief van ,de 69. n 1 tok is de nieuwe brief geheel in de naif i ijn van de radicaal evangelische po- itiek, zoals de vroegere partijvoorzit- rdr. Berghuis heeft geformuleerd. De brief wil verder duidelijk ma- en, dat de radicalen beslist niet te en de oecumene zijn. De vrees is echter, dat de ARP iraks verdwijnt in de CHU. De pro- ressieve christelijke politiek komt ian ook volgens drs. Feddema in ge- aar. Links aansluiten «Vandaar dat het actiecentrum Redt de ARP" is gesticht. Op de I: tot fraag- waarom alleen maar in Trouw ie dn «niet in de. gehele protectants chris- ^eje'ijkc pers is geadverteerd gaf drs. ^eddema het antwoord, dat er niet oldoende geld is. (Van onze parlementsredactie) |EN HAAG Naarmate de algemene vergadering van de CHU in zicht komt, neemt de onrust in deze politieke partij toe. Het opvallende van de deining is, dat ze, om deze aan duiding voor het gemak te ge bruiken, van „rechts" komt. Beweging betekent weer leven in de partij. Déze waardering weet in ieder geval iedereen op te brengen voor de radicalen in ARP en KVP en de Nieuw Linksere in de PvdA. Zij vormen een belangrijk deel van het partij geweten. Of de acties van „rechts" in de CHU door elk Unielid ook zo worden gewaardeerd, is de vraag. De heer P. Brijnen van Houten, een vooral in Scheveningen gezaghebbend Unielid, zegt via de rooms-katholieke De Tijd, dat het lid van de Tweede Kamer drs. A. D W. Tilanus „een domme jongen is, die er gekomen is, omdat hij de naam van zijn vader draagt." Naar mijn weten heeft de heer Brijnen deze uitspraak niet ontkend of herroepen. Wie drs. Tilanus maar ook enigs zins kent, weet hoe mis deze bewe ring is. Drs. Tilanus is een bekwaam politicus en een goed debater. Sinds de begroting van volksgezondheid in de Tweede kamer is behandeld, weet de fractie van de PvdA er alles van. Hij sloeg de socialisten links en rechts om de oren, omdat ze zo zaten te knoeien met de resoluties van hun eigen partijcongres. Nee, in de CHU is op de „rechter"- - -vleugel fel op de man gespeeld. Het t die ,ot schorsmr kan overgaan. - - toch wel? Het nuchtere kiezers- Roólvink en Kloos deze week na liet aan vaarden van de loonwet in de Eerste Kamer: twee geduchte tegenspelers... De partijen zijn volop in beweging. Het groeiproces verloopt niet voor iedereen even plezierig. Het spel op het veld wordt feller. En mogelijk gaat het de spelers niet alleen om de verwezenlijking van hun ideeën en overtuigingen. Men rekent op een ex tra applaus van de tribune.nEen menselijk verlangen. De bal wordt van links en rechts gespeeld. Er wordT getrapt, en soms niet alleen tegen de bal. Dat is ge vaarlijk. Temeer omdat er geen scheidsrechter is, die kan fluiten en de overtreders naar de kleedkamer sturen. Ook is er geen strafcommissie, Of was zelfs eerst de man en dan de Eerlijk, als het nu zomoet.... DR. H. A. Schilling, de medespe ler van drs. Tilanus in de Tweede Kamer, brieste van verontwaardiging. Hij voelde de aanval als onrecht, dat hem ook persoonlijk trof. En drs. Tilanus' Hij wilde er nau welijks over praten. „Soms is het ni veau van zo'n aanval zo, dat je ge woon moet zwijgen," zegt hij. Na enig aarzelen: „Het is zo jam mer voor de Unie. Ze maken de orga nisatie stuk. De meesten willen het goede. Maar er is een kleine groep, die van de vernieuwing een „vernie ling" wil maken." Drs. Tilanus zegt, dat hij al te veel woorden aan het geval heeft besteed. Hij heeft gelijk. Wellicht heb ik dit CHU-incident opgeblazen. Maar mis schien is dit voorval ook een symp toom. - korps.... Een goede wedstrijd verder. VOOR dat kiezerskorps kan het politiek bedrijf wel eens duister zijn. In de Eerste Kamer is de loon wet met het bekende artikel acht aangenomen. Minister Roolvink krijgt nu de bevoegdheid cao's tegen te houden, wanneer dit in belang van het land is. Dat artikel, bedoeld als middel om een bc-tere greep op de conjunctuur te krijgen, was eigenlijk van het hele kabinet. Het bezwaar van de tegenstanders van de loonwet is bekend. Het wordt als onbillijk gevoeld, dat alleen de lonen onder druk komen te staan, wanneer de conjunctuur te heet zal worden. Maar er zijn nog meer inko mens. Nu diende prof. mr. W. F. de Gaay Fortman een motie in, waarin de re- Financieel Weekoverzicht AMSTERDAM In de alge mene toestand van de effecten- markt is deze week weinig ver andering gekomen. De stemming blijft meestal lusteloos en men neemt een afwachtende houding aan, omdat Wallstreet onzeker is en de daling der rente ook ginds nog niet begonnen is. Het hoofd fonds Kon. Olie werd van Ame rikaanse zijde opnieuw aange boden. De jaarcijfers zullen 26 februari gepubliceerd worden. Zodra Amerika zich wat vriende- i lijker gedraagt en hogere koersen LEEUWARDEN De commissa- geeft, is men hier bereid om te vol- j5 van de Koningin in Friesland, mr. rr.L P. Linthorst Homan, heeft beloofd hele volgende week niet te zullen 'ken en ook zijn auto te zullen laten >n. Lopend of per fiets zal hij naar Provinciehuis gaan, terwijl uit z'n SJfott Srlckamer alls asbakken zijn verwij- ïet zo" ïiefomJ De heer Linthorst Homan doet dit Hofla» 'onciersteuning van een actie tegen lan Ss "'euverontreiniging, die leerlingen eteoi c'e middelbare technische school *8-10Leeuwarden ondernemen. De bijna jongelui zullen zeven dagen hun Omfiets ongebruikt laten. gen, maar als Wallstreet terugvalt in een ongeanimeerde stemming, dan zakt ook hier de lust om iets te on dernemen in. De opvallende koers verschillen van de éne op de andere dag wijzen op de „dunheid" van de markt. Een lichte vraag is al in staat om de koersen te laten stijgen en het is wel duidelijk, dat velen „op het vinketouw" zitten, om toe te slaan, zodra de markt om is. Niet allen zijn liquide middelen tij delijk belegd in obligaties met hoge rente, maar ook in deposito's welke op termijn een mooie interert opleve ren. Er zijn aanwijzingen, dat veel liquide middelen op een belegging in aandelen wachten, zodra het lage koerspeil, dat vele fondsen hebben bereikt,, enig perspectief van een stij- der aan eerste klas ondernemingen te berekenen rente zouden overgaan, of dat de Federal Reserve Board een in itiatief gaat ondernemen om de straf- fe rentepolitiek iets milder te maken. ging oplevert. In het onlangs versche- Het gevaar van een te ver doorschie- nen bericht van de beleggingsmij Ro- linco werd medegedeeld, dat per ulti- mol969 ƒ215 miljoen, ofwel 15 pet. van het vermogen, niet belegd was. Kruit droog houden Men houdt zijn kruit droog om tot actie over te gaan, zodra de gelegen heid zich voordoet en de perspectie ven internationaal gunstiger worden. Daarom is te verwachten, dat belang rijke liquide middelen, bij de beleg- gingsconcems en het publiek aanwe zig. gewicht in de schaal zullen leg gen, zodra de marktrichting duidelijk gunstiger wordt. Intussen zijn we blijkbaar nog zo ver niet. Wel leek het deze week even, alsof de stemming zou gaan verbeteren, nadat in Wallstreet het gerucht ging. dat de rentetarieven voor eerste klas leningen zou worden verlaagd, maar het uitblijven van een bevestiging der geruchten, bracht de beurs terug in lusteloosheid. Het zou ons echter niet verwonde ren, als vandaag of morgen d«> Ame rikaanse banken tot een verlaging tende recessie in Amerika es onge twijfeld aanwezig en president Nixon zal, in het vooruitzicht van verkiezin gen, die liever willen ontwijken. Slachtoffer Het hoofdfonds Kon. Olie was deze week wederom het slachtoffer van Amerikaans aanbod, dat op onze markt geplaatst moest worden tegen lagere koersen. De notering liep terug van 134 tot 130.50. Vorig jaar no vember, dus ongeveer drie maanden geleden, noteerde dit fonds nog ƒ160, terwijl nu 150 punten lager kan wor den gekocht. Het is ongetwijfeld opmerkelijk, dat de Amerikaanse funds ons olie fonds verkopen, gezien de foers- /winstverhoudir.g van ruim 8'/ï tegen vorig jaar bijna 11. De nettowinst steeg van ƒ10.59 per aandeel in 1964 tot 15.58 over 1968, dus een stijging van bijna 50 pet. Men heeft enkele bunussen de laatste jaren kunnen in casseren en desondanks steeg het contant dividend van ƒ6.25 over 1964 tot ƒ7 per aandeel over 1968 en dat over een sterk vergroot kapitaal. Het zijn allemaal gunstige cijfers en de groei van het Kon. Shell concern is gestadig voortgegaan. Met des te meer belangstelling ziet de beurs uit naar de publicatie van 26 fe bruari. omdat men dan zwart op wit krijgt hoe gunstig de gang van zaken in het vierde kwartaal is geweest. Hel is mogelijk, dat Shell door de Amerikanen gelijkgeschakeld wordt met de natio nale olieconcerns, die een flinke veer hebben gelaten. De overige internationals hebben per saldo de pas gemarkeerd, uitgezonderd- Philips, welk fonds zich gunstig onder scheidde, want de koers klom van 61,30 tot 64. Het bericht, dat dit con cern in Westduitsland wegens de grote vraag naar kleurcn-t.v. zijn produktie- -apparaat gaat uitbreiden met een in vestering van ƒ10 miljoen, is aan deze Jtoersverbetering niet vreemd. Van de Hoogovens verwacht men binnenkort ter beurze de publicatie van de resultaten over het vierde kwartaal, alsmede een dividendvoorstel. De koers van dit fonds bleef echter onbewogen, gisteren noteerde men 101. gering wordt gevraagd binnen rede lijke termijn tot een doelbewust in komensbeleid te komen. Ja, toen laaide de politiek hoog op. „Zie je wel," zeiden ze van de PvdA en ook van de VVD, „nu laten de christelijke partijen een rookgordijn op om zich achter te verschuilen. Ze hebben nu een alibi om toch voor te stemmen."Dat beweerden de groten in het politieke vak. Maar deze motie kwam belangrijk tegemoet aan de begrijpelijke bezwa ren tegen artikel acht. Bovendien ging de minister ermee akkoord, dat de SE Rover het functioneren van deze wet geregeld geraadpleegd zou worden. De politiek kan echter moeilijk en star zijn. De tegentemmers bleven te genstemmers. En de motie waarin staat „dat, hoewel verscheidene inko- menscategoriethans reeds op eni gerlei wijze door het overheidsbeleid worden beïnvloed, van een samen hangend inkomensbeleid thans niet kan worden gesproken" vond geen genade. Onbegrijpelijk, omdat hierin geen woord kwaad staat voor de PvdA. Het tegendeel is juist het geval na het congres in Groningen. Prof. De Gaay Fortman zei: „Het moet voor het geweten een moeilijke zaak zijn voor de PvdA tegen een motie te stemmen, waarmee men het geheel eens is." En NKV-voorzitter Mertens zei na afloop: „Die motie was een duidelijke gemiste kans voor de PvdA." EEN crisissfeer hing er niet in de Eerste kamer De hoofden waren geteld. Minister Roolvink begon bij de tweede ronde de leden van het College van riiksbemiddelaars, die in het verleden zo gewetensvol de cao's beoordeelde, reeds plechtig uit te zwaaien en te bedanken. Het was nog een kwestie van stem men tellen en de zaak was rond. Nog dezelfde das verklaarde de mi nister voor de radio, dat hij zich he lemaal geen overwinnaar voelde bij voorbeeld tegenover de vakbonden. Zelfs niet op NW-voorzitter Kloos, zijn tegenspeler in de Eerste Kamer, die het liefst de andere kant op kijkt, wanneer de minister aan het woord is. Minister Roolvink kreeg dan ook, tegen de gewoonte in, geen hand van hem. Zo moeilijk kan de politiek zijn. De collega's Lanser en Mertens van CNV en NKV volgden het politiek bedrijf op de publieke tribune. Deze voorzitters waren toeschouwer en deden niet aan de politiek. We weten het, vanwege artikel acht wei geren NKV en NW het loonoverleg. Dat wrodt moeilijk, vooral ook als de SER over de werking van de wet moet rapporteren Lanser en Mertens zeiden nadat de zaak politiek rond was. dat ze met elkaar zouden gaan raten om het overleg weer op gang te krijgen. De officiële uitnodiging was van CNV-voorzitter Lanser, de vakbond die loyaal was gebleven. Maar Mer tens liet duidelijk merken, dat hij de uitnodiging al had aanvaard. Hij zei: „We haddenhet al op de Antillen kunnen doen." Maar. ja toen had Roolvink de loonwet nog niet binnen. Nee, de heren doen niet aan poli tiek. Maar ingewikkelder is het wel. Van de vele woorden, deze week in de Tweede kamer gesproken, halen we nog de volgende aan: Drs. R. Zijlstra (a.r.) waarderend over het werk van zending en missie en een aanval van de PvdA parerend: „Het knikkende negertje (van de zon dagsschool) heet nu medefinancie ring." ir. C. N. van Dis (s.g.) over het Nabije Oosten: Jeruzalem is nog steeds een lastige steen voor alle vol keren. Minister Luns, hel bezwaar van de SGP tegen de ambassade in het Vati- caan beantwoordend: De heer Van Dis heeft met meer eerbied over de paus gesproken d; n menig vroom ka- tholie BERT DE JONG De heer C. van N-terop. cke tds al gemeen secretaris vort het CNV mm pensioen is gegaan, ontving gisteren in Utrecht de bronzen legpenning van hel ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. Op de foto neemt de opvolger van de lieer Van Nierop, de heer A. Hordijk (rechte) afscheid van zijn voorganger. (Van onze aoeiaal-economisotae redac tie) UTRECHT namens ministe Roolvink heeft gistermiddag de se cretaris-generaal van sociale zakenn de heer G. Kuiper, de legpenning van het departement uitgereikt aan de heer C. Nierop, de vertrekkende alge meen secretaris van het CNV. De heer Kuiper noemde de heer Van Nierop een samenbindende kracht binnen de christelijke vakbe weging, die letterlijk en figuurlijk met het CNV was getrouwd via zijn vrouw, die een dochter is van KM Kruithof, oud-voorzitter van het vak verbond. ..De wijsheid van het hart gaf Van Nierop de trouw aan het ideaal." De onderscheiding werd gistermid dag uitgereikt in een afscheidsbijeen komst met verbondsraad en perso neel. De heer Van Nierop on derstreepte in zijn dankwoord, dat de christelijke vakbeweging een moei lijke tijd tegemoet gaat. „Deze tijd is zwanger van verantwoordelijkheid". Het moet ons niet gaan om macht of zelfhandhaving, zei de heer Van Nie rop: dit geldt ook voor de verhouding ten opzichte van andere vakcentralen en hetontstaan van andere organisa tiestructuren. „Ook de christelijke vakbeweging is bezig de kluisters te verbreken, maar daarbij moet gezocht worden naar de meest verantwoorde constructie voor de doorwerking van een Evangelische, revolutionaire ge zindheid in het belang van de ge rechtigheid in de wereld." DEN HAAG De cijfers van sportto- to nummer 27 van afgelopen week zijn: DEELNEMERS: 779.793 INLEG: f 1.682.022.60. PRIJZENBEDR AG ƒ756.910.17, EERSTE PRIJS: 227.073.05 400 meldingen uitkering ƒ570.00: TWEEDE PRIJS: 151.382.04 8543 meldingen uitkering ƒ17,15; DERDE PRIJS: ƒ227.073,05 54.564 meldingen uitkering ƒ4.00: EXTRA PRIJS: 151.382.04 1159 meldingen uitkering 130,00. VLEUTEN De 46-jarige brom- fietser W. Verkerk uit Maarssen is gisteren onder de aanhanger van een tegemoetkomende vrachtwagen geko- men en in een zieknhuis aan zijn verwondingen bezweken. De jon- hangwagen maakte een zig-zag bewe ging over de weg, doordat een com pressorvan de wagen was gevallen. DEN BOSCH - De 30-jarige M Brus uit Schindel is gistermorgen aan zijn verwondingen, opgelopen bij een ongeluk met zijn auto zaterdagnacht, i overleden. UTRECHT Gisteren zijn bij on gevallen op onbeveiligde spoorwege- overgangen dire mensen om het leven gekomen. Tussen Roosendaal en Oudenbosch werd de personenauto van de 33-jarige tandarts A. Teunis- sen, bestuurd door zijn assistente de 21-jarige M. ,van Bergen gegrepen door een sneltrein. Beide inzittenden afkomstig uit Roosendaal waren op slag dood. Het treinverkeer onder vond een vertraging van een uur. Op een onbewaakte overweg bij Haaksbergen werd gisteren een bromfietser door een goederentrein gegrepen. Hij werd zwaargewond naar het ziekenhuis vervoerd. In Em- men kwam de 14-jarige scholiere An nette Nannen onder een trein toen zij ongeveer 500 meter van het station het spoor overstak. Zij was op slag dood. rUBBERGEN Op de Olden- zaalseweg werd gistermiddag de 5-ja- rige H. Groothuis gedood. Hij zat bij zijn 7-jarig broertje achterop de fiets, toen deze door een tegemoetkomende auto werd geschept. De jeugdige fiet ser werd gewond. De loting voor de 500- en 5000 me ter op zaterdag, gehouden in het stadhuis, is als volgt: 300 meter: i. John Blewltt (G.B.) Jan Bols (Ned.): Dax Fwnness (Nor.) Yuri Yumashev (U.S.S.R.): 3. Erhard Keiler (W.DId.) Ard Schenk (Ned.) 4. Goeran Johansson (/.we) Kellchl Suzuki (Japan): 5. Johnny Hoeglin (Zwe., .Giorgio Torg- ler (italle): 6. Matfre Thomassen (Norw.) Seppo Haehnincn (Fin!.): 7. Franz Krien- buhl (Zwlts.) Robert Hodges (Canada): 8. Valery Lavrushkir. (U S.S.R.) - Richard Tourne (Frankr.): 9. Mutsuhiko Maeda (Ja pan) Bill BaniRai (V.S.); 10. Oerjan Sandler <Zwe.) Ster Stensen (Noorw.i: 11. Jappie van Dijk (Ned.) Goeran Clae- son (Zwel: 12. Bjoern Tveter (N'oorw.) Kimmo Kosklnen (Fir.;.): 13. Cees Verkerk (Ned.) - Bruno Toniolll (Italië); 14. Ge rhard Zimmermann (W.Dts) Kevin Sirois (Canda): 15. Baard Henriksen (Noorw.) Dan Carroll (V.S.* 16 Ralmo Hietala (Finl.> Eddy Verheycn (Ned.): 17 Claes Lavaas (Zwei alleen. 3000 meter: 1. Zimmerman.i Krienbuhl: J. Bols - Hodges: 3. Tonlolli claeson: 4. Van Dijk —Thomassen: 5. Kosklnen Yumashev: 6. Hoeg'in Maeda: 7. For- naess Lavrushkm 8 Keiler Schenk: 9. Suzuki Tor gier: iö. Tveter Johans son: 11. Hietala Stensen: 12. Sandler Tourne: 13. Laniga:. verkerk: 14. Siroi* - Henriksen: 13. Verheyen Blewltt: l«. Haehninen Carroll. 17 I.avaas (alleen).

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5