10 ook de jongeman van nu kan een goede toekomst bouwen in de gezondhedszorg Kteü KwairSoö In Leiden is er vast en zeker werk voor u BS ZIJ DIE DEZE WEEK ABONNEE WORDEN, KRIJGEN DE KRANT Gratis tot ZEG HET AAN WIE UOP DE BON WILT ZETTEN! VAN GEND LOOS Chauffeurs Vorktruckrijders school voor verpleegkundigen van het academisch ziekenhuis der vrije universiteit Het zijn spectaculaire en revolutionaire ontwikkelingen die zich de laatste jaren in de geneeskunde voordoen. Maar het meest frappant is misschien dat zij zich niet alleen op medisch maar zeker ook op technologisch terrein bewegen. In een academisch ziekenhuis wordt men dagelijks in het verpleegkundig werk met de speciale aard van deze ontwikkelingen geconfronteerd. Samenhangend daarmede doet zich in ons ziekenhuis dan ook meer en meer de behoefte gevoelen aan mannelijke verpleegkundigen. Daarom is voortaan op onze School voor Verpleegkundigen niet alleen de jonge vrouw, maar ook de jonge man welkom. Taak en mogelijkheden van de verpleegkundige De verpleegkundige vervult een uiterst zinvolle taak. Hij draagt verantwoordelijkheid omdat hij behoort tot een team van deskundigen dat de patiënt omringt. Zijn werk is sociaal belangrijk en brengt hem tevens in aanraking met een verscheidenheid van moderne apparatuur. De funktie wordt goed gehonoreerd en biedt ruime mogelijkheden voor de toekomst Na zijn basisopleiding zal de verpleegkundige zich door specialisatie kunnen bewegen op een breed terrein binnen de gezondheidszorg. Opleiding De eerstvolgende leergang begint op 6 april a.s. en vervolgens iedere 3 maanden. Vereisten voor inschrijving zijn: een minimum-leeftijd van 18 jaar, protestantse godsdienst en een vooropleiding op het niveau van HAVO, MAVO of gelijkwaardig onderwijs. De opleiding duurt 31/2 jaar en omvat naast een grondige studie van verpleegkundige als basisvakken anatomie, fysiologie en pathologie, alsmede vele vormende vakken zoals psychologie, sociologie en sport Na 3 maanden begint de salariëring. Gedurende een deel van de opleiding worden ook de mannelijke leerlingen vanwege de school gehuisvest. Teneinde alle geïnteresseerden die aan de onder „Opleiding" vermelde eisen voldoen, grondig te informeren, organiseren wij voor hen in de School voor Verpleegkundigen van het Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit een voorlichtingsbijeenkomst. Deze vindt plaats op zaterdag 21 februari te 11.00 uur. Als u -geheel vrijblijvend- aan deze bijeenkomst wenst deel te nemen wordt u verzocht, nevenstaande coupon in te vullen, op een briefkaart te plakken of in een als brief gefrankeerde envelop te doen en vóór 18 februari te verzenden. U ontvangt dan tijdig nadere gegevens. Ons adres is: School voor Verpleegkundigen van het Academisch Ziekenhuis der Vrije Universiteit, Laan van Kronenburg 7, Postbus 195, Amstelveen# Coupon Ik wil op zaterdag 21 februari a.s. de bijeenkomst in de School voor Verpleegkundigen van het Academisch Zieken huis der Vrije Universiteit bijwonen. Naam» Straat: Woonplaats:. Leeftijd: D H ku leiden D« bon rlndl a elders li» de krant. Nieuwe Leidse Courant bestaat 50 jaar. Er komt begin april een prachtig jubileumnummer. Dagblad dat u omzet geeft van een provincietelt meer gezinnen dan sommige provincies. Praktisch geen doublures met andere dagbladen de rotterdammer - dordts dagblad - nieuwe leidse courant - nieuwe haagse courant R'dam.W.de Withstr. 25 tel.115588 telex 21431 Kantoren te Den Haag - Leiden-Dordrecht. Tandarts- assistente gevraagd. Br. met uitvoerige in lichtingen onder nr. 3384 bur. v. d. blad. Meditatieboek voor ouderen Ds. J. van den Blink Bijbelgedeelten, overdenkingen en gebeden. Eenvoudig en direct aansprekend. Een rijk bemoedigend boek, een gewaardeerd geschenk. Prijs gebonden f 10.80 Verkrijgbaar in de boekhandel Een uitgave van Zomer Et Keuning Wageningen Tegenwoordig staan er helaas regelmatig berichten in de krant over bedrijfssluitingen en het inkrimpen van personeel. Gelukkig zijn er ook bedrijven die meer dan voldoende werk gelegenheid hebben of die zelfs aan uitbreiding toe zijn- Zo'n bedrijf is Van Gend Loos. Tegenwoordig kun je overal terecht, zegt iedereen. En zo is het. Maar hoe is het straks? Glukkig zijn er nog bedrijven die vandaag vast werk bieden met de zekerheid voor morgen. Zo'n bedrijf is Van Gend Loos. Tegenwoordig komt het veel voor dat het dagelijks werk saai en vervelend is. Gelukkig zijn er nog bedrijven die afwisselend en zelfstandig werk bieden. Zo'n bedrijf is Van Gend Loos. Ter verlichting van de taken van het huidige personeel, als mede ten gevolge van de uitbreiding van verschillende diens ten, heeft Van Gend Loos in Leiden vast en zeker werk voor: voor de afhaal- en besteldienst (rijbewijs B-E en C-D-E) In deze baan hebt U vele persoonlijke contacten met Uw collega's en met de klanten, een persoon lijke verantwoordelijkheid, alsmede regelmatige dagdiensten. Dit is een baan voor truckrijders met meer dan normale routine en grote nauwgezetheid, gevoel voor samenspel en improvisatie. Ook zij die hiervoor opgeleid willen worden, kunnen solliciteren. Laat U nader inlichten over het werk, het loon, de sociale voorzieningen etc. etc. Het verplicht U tot niets. U kunt er alleen maar wijzer van worden. Op iedere werkdag, behalve 's zaterdags, kunt U bij ons terecht van 9 tot 17.00 uur en op aanstaande MAANDAGAVOND van 19.00 uur tot 21.00 uur op ons kantoor aan de Haagweg te Leiden. Ook kunt U bellen voor het maken van een af spraak; ons telefoonnummer is 01710-32441, toestel 21 of toestel 11 }C£ Op hi.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 22