VS waarschuwen EEG n 1 Legale steun slachtoffers van apartheidspolitiek 3 Crisis in Jordanië bezworen O.-Duitslandnog deze maand praten Verwoesting van Dresden nog een omstreden zaak ERGERNIS BIJ AMERIKANEN ALS DE E.E.G. DOORGAAT MET DIS CRIMINERENDE HANDELSBEPALINGEN JEGENS DE V.S., ZAL WASHINGTON DE TROEPENVERPLICHTINGEN IN EUROPA WEL EENS KUNNEN BEPERKEN Arabieren wilden El Al toestel kapen Honderdduizend 65-«"--kaarten eind dit jaar Zege voor nieuwe studentenpartij Dit jaar geen ,Sonsbeefc' Minister Luns belooft Hoessein trekt wapenverbod in Zes maanden voor abortus Drie jaar voor zustermoord 25 jaar geleden: 35.000 mensen gedood Misdaad Nieuwe aanval Dopperkerk afgewezen STREEK WARENHUIS IN DRIEBERGEN RUARI 5 rVRUDAG Ij FEBRUARI 1970 De Amerikanen zien mei ergernis toe hoe de EEG- landen hun overschotten dumpen op de traditionele Amerikaanse afzetmarkten. BONN Amerika heeft de EEG-landen gewaarschuwd dat discri-' minerende handelsbepalingen kunnen leiden tot beperking van de Amerikaanse troepen-verplichtingen jegens de NAVO. De waarschuwing werd gisteren geuit door de Amerikaanse vertegen woordiger bij de Europese Gemcen- I schappen, Robert Schaetzel, op een bijeenkomst van het Duitse genoot schap voor buitenlandse politiek in j Bonn. Schaetzel zei dat in Amerika sterk I het gevoel bestond dat Europa onge voelig was voor de Amerikaanse eco- I nomische problemen en politieke en I militaire lasten. De VS maken zich volgens Schaet- I zei steeds meer zorgen over de ver- mindering van de uitvoer van land- bouwprodukten naar de EEg-landen, die sinds 1968 met zes procent per jaar was teruggelopen. yard, even hij iet is ee worcr en renfï Is Ga Lee? BONN De Arabieren die waren ij betrokken bij de bomaanslagen op het vliegveld van München, waren van plan in naam van de Palestijnse revolutie een vliegtuig van El Al te kapen en het om te dopen tot Pa lestina twee. Dit is gisteren in Bonn onthuld. Gebleken is dat de Arabieren leden zijn van de Actiegroep voor de be vrijding van Palestina. De Westduitse politie onderwerpt de aarislagplegers een Egyptenaar en twee Jordaniërs op het ogen blik aan verhoor. Zij worden beschuldigd van moord, poging tot moord en het plegen van een bom aanslag. De toestand van de Israëlische ac trice Hannah Marron, die bij de aanslag aan haar benen werd ver wond. wordt nog ernstig genoemd. Zij is reeds twee maal geopereerd. Haar wacht nog een derde operatie. De aanslag kostte, zoals bekend, «en passagier het leven, terwijl elf tnderen gewond raakten. „Om de zaak nog erger te maken begon de gemeenschap, toen zich in Europa als gevolg van de hoge prij zen in het kader van de gemeen schappelijke landbouwpolitiek over schotten vormden, landbouwproduk- ten te dumpen op sommige van onze traditionele afzetmarkten bijvoor beeld Tarwe naar Taiwan, Reuzel naar Engeland, en voedingsgranen naar Japan", aldus Schaetzel. Bezorgdheid Er heerst in de VS ook grote be zorgdheid „over de zich verwijdende cirkel van associatieregelingen en preferentiele overeenkomsten tussen de gemeenschap en zowel ontwikkel de als minder ontwikkelde landen". Schaetzel waarschuwde dat wrok over een dergelijke preferentiebehan deling de landen die buiten zo'n over eenkomst vielen tot soortgelijke dis criminerende maatregelen zou kunnen drijven. „Het congres deelt de last van pre sident Nixon inzake verplichtingen overzee en de maatregelen tegen in flatie", zei hij, eraan toevoegend dat hij zijn gehoor nauwelijks hoefde te wijzen „op de groeiende druk met be trekking tot de Amerikaanse troepen -T- verplichtingen aan de NAVO". UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen hopen eind dit jaar hon derdduizend zogenaamde 65-(--kaarten in omloop te hebben. Deze kaarten, die in mei 1968 werden ingevoerd, maken het bejaarden van 65 jaar en ouder mogelijk om tegen gereduceerd tarief te reizen. In december en in januari j.l. kon den ze op vertoon van een kaart op drie dinsdagen zelfs gratis met de trein mee. Op 31 januari waren er 54.565 plussers. De NS mikken dus voor het eind van dit jaar op het dubbele aantal. De invloedrijke Amerikaanse de mocraat Hale Boggs pleitte gisteren voor een recht van controle ten aan zien van de onderhandelingen over het Britse EEG-Iidmaatschap. „De Verenigde Staten en andere belanghebbende landen moeten het verloop van die onderhandelingen kunnen becnvloeden in het belang van de internationale handel. Anders bestaat het gevaar dat wij voor een voldongen feit worden geplaatst, waar wij geen invloed op zullen kun nen uitoefenen en waar moeilijk door middel van multilaterale onderhande lingen verandering in kan worden gebracht". Verkiezingen in Delft (Van een onzer verslaggevers) DELFT De jaarlijkse verkiezin gen van de Delftse Studenten Raad hebben verlies opgeleverd voor de Studenten Vakbeweging, die tot nu toe de grootste partij was, de Coalitie Centrum Links en het Nederlands Studenten Akkoord. De grote win naar werd de Afdeling Aktiegroepen Partij, die voor het eerst aan de ver kiezingen meedoet en meteen de meeste stemmen wist te behalen. Deze partij is een afsplitsing van de Studenten Vakbeweging. De mogelijkheid bestaat dat de ver kiezingen opnieuw gehouden moeten worden. Twee partijen, het Experi menteel Front en de CCL-2, zijn van de verkiezingen uitgesloten en drei gen met een kort geding om te be reiken dat de uitslagen ongeldig ver klaard worden. Mr. Luns naar Libanon DEN HAAG Minister van bui tenlandse zaken I.uns zal van 21 tot 24 maart een officieel bezoek bren gen aan Lissabon. H iiis daarvoor uit genodigd door zijn Libanese collega, Nassum Majdalani. Dit is gisteren door het ministerie van buitenlandse zaken bekendgemaakt. ARNHEM Het stichtingsbestuur van Sonsbeek '70 heeft besloten de tentoonstelling af te lasten, zodat Arnhem na de Navo-taptoe een twee de evenement van allure moet missen dit jaar. De gecompliceerde ideeën van de uitgenodigde kunstenaars voor deze tentoonstelling, die gewijd zou zijn aan ter plaatse uitgevoerde projecten, vergden teveel tijd en konden niet meer op tijd worden uitgevoerd. De tentoonstelling zal nu in 1971 worden gehouden. ■tiQ (Van onze parlementsredactic) DEN HAAG De maar voortdurnde oorlog in Vietnam was gisteren in de Tweede Kamer het onderwerp van een fel debat tussen aan de ene kant minister Luns van buitenlandse zaken en aan de andere kant de Kamerleden drs. E. C. Visser van D'66 en P. Dankert van de PvdA. plegi weigeï il nee •oer fiL beslu /oestij ïrrade td. Hi is di Tweed s en overi lyft iny e t meis lisend ar gisseu AMMAN De crisis in Jor danië is gisteren bezworen na dat koning Hoessein een over eenkomst met de Palestijnse ver zetsorganisaties sloot waarin hij beloofde het algemeen wapen verbod te zullen intrekken. Er gingen drie vergaderingen aan vo:oraf aleer overeenstemming werd bereikt. In de tussentijd kwam het in de Jordaanse hoofdstad en in een Pales tijns vluchtelingenkamp tot een gc- JNDI 200, Gre er Ou Verolme (2) Dat er mensen blij zijn dat Verolme president-directeur van zijn con cern aftreedt zoals de heer H. H. zu Zuidema beweerde lijkt mij over- Singel dreven. Nog meer overdreven vind ik jhlenb het om hulde te betuigen voor alles Don 2 Wat Verolme gedaan heeft: hij zou >on 2 goed voor zijn personeel geweest zijn r Sw ei in het buitenland velen een goede «terham hebben bezorgd. Ik heb ook jarenlang veel respect boor de scheepsbouwer gehad, maar dat is verdwenen nadat bekend werd elke schulden hij maakte. Met mil jarden guldens kan ik ook goed voor, uiijn mensen zijn en veel buitenlan ds een beste boterham bezorgen.! Maar wie zorgt voor de miljoenen Velti chulden die ik (door een verkeerd be leid) zou maken? Schiedam E. Mast ek. Iheidsj Verolme (3) tel Zo, het is dan toch voor elkaar ge komen. Verolme is aan de kant gezet n zijn bedrijf is in handen van men- nüe «n, die ervan zullen maken wat ze '.innen..., op de manier zoals de rege- nae ring dat wil. Meteen een prachtkans "n zo'n groot bedrijf op verkapte wij- 'e binnen haar invloedssfeer te bren- «c 'en' 1 Zeker, hier moest worden ingegre- *n. De „grote Verolme" hèd gefaald 'ij het, afsluiten van de mammoetcon- Cflcten. Maar waarom moest deze g j-captain of industry" dan meteen in 550. LSoot SetraPt worden, niet het minst "oor communicatiemiddelen, die hun s Di ?*e- mass -psychologische invloed 5.3016608 misbruikten om een man één van de grootste bedrijven van Br Norland heeft opgebouwd in een on- cku: ^tig daglicht te stellen. Bij de huidige welvaart hoort im- aers eer> keiharde mentaliteit, waarin Spr« f^Piaats is voor menselijk gevoel? "Xtfschoten R. van Dam wapend conflict tussen commando's en het Jordaanse leger. Acht gueril la's werden gedood. Volgens El Fatah hebben de Jordaanse troepen bij de botsingen ook verliezen geleden. Hoe veel werd niet gezegd. Het .Jordaaii.sc leger heeft hierover niets naders mee gedeeld. De besprekingen tussen Hoessein, die daarvoor een buitenlandse reis moest afgelasten, en vertegenwoordi gers van de verzetsorganisaties, ver liepen volgens een verklaring „in een sfeer van broederschap en wederzijds begrip". Stoakt-heUvuren Beide partijen kwamen overeen zich te onthouden van ieder optreden of provocerende actie. Direct na het tot stand komen van het akkoord ga ven de verzetsleiders opdracht een staakt-het-vuren in acht te nemen. De commando's hadden tevoren controleposten opgesteld langs de we gen uit het noorden en het zuiden van de hoofdstad, terwijl de bewaking van de vluchtelingenkampen werd verscherpt. De crisis, die Jordanië op de rand van een burgeroorlog dreigde te brengen, is ontstaan door het inge stelde wapenverbod. De Palestijnse verzetsorganisaties meenden dat de Jordaanse regering met die maatregel hun acties vanuit Jordanië tegen Is raël wilden beperken. Hoessein werd tot onderhandelin gen gedwongen na een diplomatiek offensief van Irak en Syrië ten gun ste van de verzetsbewegingen. Pakistan heeft het bericht van de New York Times, dat onlangs 2000 tot 3000 man Pakistaanse troepen naar Jordanië zouden zijn gestuurd, „zwaar overdreven" genoemd. Volgens een regeringswoordvoerder biedt Pakistan hulp bij de militaire opleiding in Jor- j danië en andere bevriende landen. DEN BOSCH De Bossche recht bank veroordeelde gistermiddag de 23-jarige coupeuse O.A. uit Budel tot zes maanden gevangenisstraf, waar van vijf maanden voorwaardelijk. Zij werd beschuldigd van doodslag op haar pasgeboren kind. De officier van justitie had eenzelfde straf geëist. De Eindhovense vrouw H.V. werd veroordeeld voor het plegen van abortus uit winstbejag tot zes maan den hechtenis, met aftrek van voor arrest, waarvan drie maanden voor waardelijk. De eis tegen haar luidde zes maanden gevangenis met aftrek. De 23-jarige kappersbediende L.A. uit Budel kreeg zes maanden, waar van vijf voorwaardelijk. Tegen hem was zes maanden met aftrek geëist. Hij zou O.A. tot abortus hebben aan gezet en haar ernstig hebben mishan deld. De minister hechtte vooral aan het recht van zelfbeschikking van het Zuidvietnamese volk, maar drs. Vis ser wilde vooral het tragische lot van deze bevolking, dat jaren onder de oorlog lijdt, in overweging nemen. Minister Luns moest toegeven, dat de democratie in Zuid-Vietnam be paald geen schitterend voorbeeld is. Hij beloofde, dat de Nederlandse re gering in Washington het verlangen zal laten blijken om een eind te ma ken aande gevechten. „Trouwens, de Amerikaanse presi dent zal de dag zegenen, waarop alle troepen uit Vietnam zijn teruggetrok ken", zo zei minister Luns. Erkenning van Noord-Vietnam, zoals de motie-Van der Spek wil, vond de minister niet raadzaam op dit ogenblik. De minister van buitenlandse zaken beloofde, dat hij naar middelen zou Een archieffoto van de Britse duikboot Auriga, die tijdens een Navo-oefening bij Gibral tar, onder water een explosie in de batterijruimte kreeg. Van de 60 bemanningsleden werd een onbekend aantal gewond. zoeken om slachtoffers van de apart- heidpolitiek in Zuid-Afrika op legale wijze te steunen. Ook de mogelijk heid van steun aan slachtoffers bui ten Zuid-Afrika zal worden bestu deerd. De toestand in het Nabije Oosten zag minister Luns somber in. Hij be loofde bij zijn komend bezoek aan dit deel van de wereld alles te doen wat de ontspanning in de hand kan wer ken. Israël, aldus de minister, heeft recht op een veilige toekomst binnen zijn grenzen. De nieuwe buitenlandse politiek van de Westduitse regering had de instemming van minister Luns. Om juist deze politiek niet te doorkruisen moet Oost-Duitsland niet zonder voorwaarden worden erkend. Voor het standpunt van de minderheid van de fractie van de PvdA kon de minis ter geen begrip opbrengen. Moties Het uitvoerige antwoord van minis ter Luns had een weinig tevreden op positie tot resultaat. Er kwam ten minste een regen van moties. De heer P. Dankert (soc) vraagt in een motie aan de regering bij te dra gen aan het VN-Trust Fund voor slachtoffers van de apartheidspolitiek. De motie-Visser (dem.) keurt het af, dat Nederland zich van stemming heeft onthouden bij de beslissing van de VN-resolutie, waarin om zelfbe schikking voor de Portugese koloniën werd gevraagd. De motie-Van der Spek (pac. soc.) vraagt de verbreking van het EEG- Associatieverdrag met Griekenland; het staken van de Nederlandse inves teringen in dit land en bij bevriende landen op dergelijke maatregelen aan te dringen. Deze maatregelen zijn no dig om het Griekse bewind te isole ren. De tweede motie-Van der Spek wenst een gunstige reaktie op de op 18 november 1969 namens het Mo zambique Instituut bij de Novib inge diende aanvraag om financiële steun voor vier projecten, tot een bedrag van 180.625. In een motie-Aarden (groep-Aar- den) wordt de regering gevraagd bij de Ver. Staten en andere regeringen erop aan te dringen hun economische maatregelen tegen Cuba ongedaan te maken. In de motie-Franssen (soc) wordt gevraagd in de begroting geen posten of gedeelten van posten mee te tellen, die niet als wezenlijke ontwikkelings hulp in aanmerking komen. De duplieken leverden verder weinig nieuwe gezichtspunten op. Volgende week wordt over de moties.gestemd. Alleen viel de fel betogende Kro nenburg, afgescheiden lid van de Boerenpartij nog op. Hij noemde de communist Bakker een „academische schurk". Op de IJsselbrug bij Zutfen zijn metershoge spandoeken ge hangen uit protest tegen het uitblijven van een tioeede brug. Ze vormden tevens een aan klacht tegen de kleine en voor al gevaarlijke brug. De span doeken zijn aangebracht door het comité Bouw tweede IJs selbrug Zutfen. DEN BOSCH Drie jaar en on voorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering eiste gistermid dag de officier van de Bossche recht bank, mr. P. Duyx, tegen de 26-jarige H. den N. uit Loon op Zand. Verdachte had op 3 december 1968 zijn zuster van het leven beroofd door haar met een rubber hamer op het hoofd te slaan en daarna haar keel -dicht te knijpen. Hij zou met haar een verhouding gehad hebben. De zaak werd achter gesloten deuren behandeld. Het motief van het misdrijf staat niet vast. Het proces was opgeschort, omdat onderzocht moest worden voor welke gevangenis verdachte geschikt is. De getuige-deskundige, prof. dr. Kloek, achtte de textielarbeider, die over een intelligentiequotiënt beschikt dat boven het gemiddelde ligt, bijzonder introvert en vond toe passing van groepstherapie on geschikt. Verdachte zal daarom in een speciale gevangenis worden on dergebracht en psychiatrisch worden begeleid. BONN Oost-D.uitsland is bereid nog deze maand besprekingen te beginnen met West-Duitsland over de wederzijdse betrekkingen. (Door Hubert Erb) DRESDEN Vandaag is het 25 jaar geleden dat de tegenwoor dige Oostduitse stad Dresden in een enkele nacht door brandbom men volledig verwoest werd. Een onophoudelijke golf van Engelse vliegtuigen in totaal 1350 wierpen 650.000 brandbommen naar beneden Tussen -het invallen van de duis ternis en .het aanbreken van de dag werden ongeveer 35.000 mensen ge dood in een gebied van 15 km in het vierkant. Het hart van een der mooiste ste den ter wereld beroemd om zijn kunst en cultuur en zijn 18e eeuwse barokke gebouwen brandde uit. Het historische verlies was onher stelbaar. Het totale verlies aan mensenle vens is niet nauwkeurig te schatten, omdat velen van hen die gedood werden behoorden tot de naar schat ting 100.000 vluchtelingen, die voor het oprukkende rode leger uit, de stad waren binnengestroomd. De massale aanval van de Britse luchtmacht is tot op de dag van vandaag een omstreden zaak. De aanval kwam tien weken voor het einde van de oorlog. Dresden had militair gezien weinig betekenis. De Westduitse toneelschrijver Rolf Hochhuth heeft het bombardement een oorlogsmisdaad genoemd :,het bombarderen van burgerdoelen is moord" en heeft in zijn stuk „De Soldaten" Winston Churchill verant woordelijk gesteld voor het bombar dement. In een gids van Dresden wordt dit ook beweerd, met de toevoeging dat Churchill persoonlijk het bevel tot bombarderen heeft gegeven om Stalin onder de indruk te brengen van de kracht van de Britse lucht macht en om het rode leger een do de stad te laten. De Russen trokken 8 mei 1945 Dresden binnen. Toen het bombardement werd uit gevoerd telde de stad een bevolking van 454.249 inwoners plus de duizen den vluchtelingen uit de oostelijke provincies. Eehalve de doden en de ongetelde gewonden was 18 miljoen kubieke meter puin het resültaat. Nog jaren daarna reden vrachtwa gens met puin door de straten. De dag na het bombardement werd de Britse aanval gevolgd door aanvallen overdag van de Ameri kaanse luchtmacht. De vliegtuigen beschoten de oevers van de Elbe, waar in de weilanden vele vluchte lingen de voor hen zo noodlottige nacht hadden doorgebracht. Een bejaarde vrouw herinnert zich: „Verkoolde lijken lagen overal. Sommige waren niet groter dan ba- bies, gekrompen door het vuur dat hen verkoolde en onherkenbaar maakte. Zij lagen voor de deuren van de kerken, voor de toegangen van kelders, op de trottoirs waar zij zich met hun nagels hadden vastge klampt aan de stenen om bescher ming te zoeken in de holten van go ten". Een andere vrouw vertelde dat ze met haar gezin in de buitenwijken woonde. Uit haar huis kon ze de stad zien branden. Zij vluchtte met haar twee kinderen naar een andere stad. Twee weken later kwam ze te rug en toen zij uit de trein stapte kon ze niet geloven wat ze zag. Zij viel op haar knieën, hield haar ge zicht in haar handen en huilde. In het centrum van de stad, het brandpunt van de vuurstorm, wer den 40 ziekenhuizen, 35 scholen en 114 andere openbare gebouwen ver woest. Wie een kwart eeuw later door de straten van Dresden loopt is het dui delijk, dat er intussen veel gedaan Is. Maar er blijft nog veel te doen en veel zal nooit hetzelfde worden. De Oostduitse premier Willi Stoph stuurde gisteren bondskanselier Willy Brandt een brief waarin voorgesteld wordt op 19 of 26 februari het gesprek te openen „in het gebouw van de ministerraad in de hoofdstad van de DDR. Berlijn." Tijdstip elf uur 's ochtends. Stoph wil telefonisch of via de telex daarover nog nader contact opnemen met Brandt. Wat de basis van gelijkberechting zonder discriminatie betreft, zegt Stoph in zijn brief dat dat „van zelfsprekend inhoudt dat de DDR en de Bondsrepubliek zich wederzijds erkennen en respecteren als wat zij zijn, namelijk gelijkberechtigde, soe vereine subjecten van het volken recht." Antivoord De brief van drie pagina's is een antwoord op die van Brandt van 22 januari. Daarin stelt Brandt niet al leen voor te gaan spreken over het afzien van geweld, maar bovendien te beginnen met „een brede me ningsuitwisseling over de regeling van alle tussen onze twee staten bestaande vraagstukken." Het dialoog tussen Bonn en Oost-Berlijn was op 18 december vo rig jaar door de Oostduitse partijlei der Ulbricht geopend met een schrij ven aan bondskanselier Heinemann. Ulbricht stelde voor een volkenrech telijk verdrag tussen beide landen te sluiten. Hij sloot daarbij een ont- werp-verdrag in, dat echter voor Bonn niet acceptabel leek. Niet geschikt Dc Westduitse regeringswoordvoer der Ahlers zei later dat de datum van 19 februari om niet nader ge noemde reden niet geschikt is. Ahlfers zei, dat Bonn eerst overleg zal plegen met de westelijke grote drie en met de leiders der drie poli tieke partijen in het parlement. Walter Scheel, de Westduitse mi nister van buitenlandse zaken, heeft afgelopen nacht tijdens een tussen- landing op het vliegveld van Moskou i een gesprek gevoerd met de Rus- I sische onderminister van buiten- landse zaken, Semjonof. Scheel zei dat het Westduits-Rus sisch overleg in een tussenfase ver keerde en het punt scheen te naderen waar concrete problemen konden worden aangesneden. Het was de eerste maal sinds in 1955 West-Duitsland en de Sowjet- unie diplomatieke betrekkingen aan knoopte, dat een Westduitse minister van buitenlandse zaken Moskou aan deed Scheel vond het niettemin een „heel normale zaak". Het is misschien het begin van een nieuwe periode, zei hij. (Van een onzer medewerkers) HOOGEVEEN De synode van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) heeft besloten niet terug te komen op de afwijzende houding van de vorige synode ten opzichte van de Gerefor meerde Kerk in Zuid-Afrika (de „Dopperkerk"). Dat betekent dat de vrijgemaakten geen correspondentie met deze kerk zullen aangaan. Wel gaf de synode haar deputaten opdracht, alle mede werking te verlenen, als men in Zuid-Afrika de verschillen tussen de Gereformeerde Kerken en de Gere formeerde Kerken (vrijgemaakt) zou willen onderzoeken. Want daar zat het bij de synode op vast. De Gereformeerde Kerk in Zuid-Afrika onderhoudt via de Gere formeerde Oecumenische Synode een rechtstreeks coniaèt met de Gerefor meerde Kerken hier. DRIEBERGEN Het eerste zogenaamde middenstandswarenhuis of slrcekwarenhuis van Nederland komt in Driebergen. Met de bouw wordt In maart een begin gemaakt. De Stichtse Bondsspaarbank (Nutsspaarbank in Utrecht en Zeist) is de initiatiefnemer van dit miljoenenproject, dat in augustus 1971 gebruiksgererd moet zijn. Zelfstandige winkeliers hopen door dit warenhuis aan de con- eurrentie van de grootwinkelbedrijven en supermarkets het hoofd te bieden. De vestiging in een gemeens'-h'nneUjke ruimte biedt dezelfde voordelen als het grootwinkelbedrijf. In het middenstandswarenhui.'- /.uilen in totaal 32 branches worden onder gebracht op een verkoopoppervlakte van 3-000 m2. De initiaatiefnemers hopen zich rond medio 1971 te richten op de 86.000 inwoners van dr gemeenlrn rond UtechL Voor 1975 wordt de klantenkring geschat op 104.000 mensen, terwijl bovendien in Driebergen en omgeving jaarlijks 700.000 toeristen over nachten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5