Instelling speciale politie voor bejaarden nodig? Woningbouw blijft het zorgenkind Louis de Puyt: ik heb méér conditie Ongelukkig verlies amateurs bij NEC Volkstelling begin volgend ïaar compute, Dr. Van Ooijen in artikel: Psychiatrische kwestie Vooral zedendelicten II ADO's grote ontdekking bescheiden: J Prins Carlos gedoopt met water uit Ebro 141 Niet voor half '71 bepaling wie lid is van Koninklijk Huis Bartimeus mag nieuw project bouwen Russische ploeg voor WK-0slo Grote overwinning voor Leeds United Ook in België en Luxemburg Duyndam tweede Goedgevulde schatkist WOENSDAG 11 FEBRUARI 1970 Prins Carlos Javier Bernardo zoon van prinses Irene en prins Karei Hugo, omklemt stevig de vinger van grootmoeder Juliana tijdens de doop in het Franse kasteel Lignières gisteren. DEN HAAG Wordt het niet tijd, dat er in ons land een bejaar- denpolitie in het leven wordt geroepen? Deze vraag stelt dr. D. van Ooijen, commissaris van politie in Middelburg, in een artikel in het Algemeen Politieblad. Vooral demente bejaarden struike len op het gebied van de zedendelic ten. Het probleem var* e}e bejaarden- criminaliteit heeft dan ook volgens deskundigen in hoofdzaak een psy chiatrisch karakter. Onder twee omstandigheden kan de behandeling van criminaliteit plegen de bejaarden onvoldoende zijn: door dat de verhorende ambtenaar niet op de hoogte is met mogelijke psychische afwijkingen of doordat de justitiële autoriteiteen daarover niet voldoende worden voorgelicht- Gespecialiseerd De vraag komt dan ook naar voren, aldus dr. Van Ooijen, of er geen ge specialiseerde politiefunctionarissen nodig zijn. zoals dit ook voor de jeugd het geval Is. Een bejaardenpolitie is nog niet di rect nodig, maar wel zal er steeds meer behoefte ontstaan aan gespecia liseerde politieambtenaren op het ge bied van de bejaardencriminaliteit, zo besluit dr. Van Ooijen. De zorg omtrent de bejaardencri minaliteit en alles wat daarmee ver band houdt, wordt stiefmoederlijk be deeld. zeker wanneer gelet wordt op alles wat op dit gebied voor de jeugd gedaan wordt, concludeert dr. Van Ooijen. Onderzoekingen hebben aangetoond dat sommige bejaarden een meer dan gewone neiging vertonen tot bepaal de vormen van misdadigheid, zoals ontucht met minderjarigen, exhibitio nisme en in mindere mate bloed schande. Zedendel iet en Zo wees een onderzoek in een strafgesticht in West-Duitsland uit, dat de helft van de 60-70-jarige ge detineerden wegens zedendelicten was veroordeeld. Dikwijls gaat het om mensen die na een onberispelijke levenswandel, op gevorderde leeftijd struikelen. Men sen die voorheen geen enkele moei lijkheid veroorzaakten, blijken bij het klimmen der jaren ongeoorloofde din gen te gaan doen. J. Hoekstra voor cJi. gemeentebestuurders: (Van een onzer verslaggevers) DEl\ HAAG Louis de Puyt voelt zich nog niet één met de rol. die hem door publiek en pers wordt toebedacht. Sinds hij tegen PSV zo imponerend debuteerde ziet trainer Jezek in De Puyt het alternatief voor de teleurstel- tende daden van de Deen Holmström. Hoe- ivel De Puyt zich nog niet geheel realiseert welke mogelijkheden er nu voor hem open lig gentoont hij zich een gelukkig man. Hoe kan het anders? De drieëntwintigjarige Louis moest bijna zes jaar wachten voor hij zich een vaste positie in de Zuiderparkse topformatie kon veroveren. Hij werd destijds als talentvolle middenvoor overgenomen van de Haagsche amateurclub Spoorwijk. Reeds onder de heerschappij van Ernst Happel kreeg de Hagenaar de mogelijkheid door te stoten naar een carrière als topvoetballer. De grote vraag, die nu dan ook rijst is: Wat zijn de oorzaken, die de ontwikkeling van De Puyt zo langdurig hebben ge stagneerd. Hoe komt het, dat hij zich nu 7.0 gemakkelijk beweegt, ook op gladde velden, terwijl hij vroe ger met zijn zware gestalte de in druk maakte een trage, tempeloze voetballer te zijn? De Puyt: „Ik heb nu veel meer conditie. Wij zijn tij dens de winterpauze stug doorge gaan. Voorgaande seizoenen trainde ik, omdat ik moest. Nu doe ik er zelf veel meer aan. Bovendien heb ik di verse malen op het strand aan mijn conditie geschaafd." Doorbraak Voor de aanvang van de huidige competitie durfde Louis de Puyt in de verste verten niet te dromen dat juist dit jaar de grote doorbraak zou komen. ADO immers had uit Scan dinavië twee spitsspelers aangetrok ken die moeilijk te verdringen zou den zijn. In tegenstelling tot Harald Berg beantwoordde Niels Holm ström echter niet aan de gestelde verwachtingen. De Puyt greep gretig zijn kans. Ook onder Happel ontstonden der gelijke situaties. De Hagenaar kreeg toen al de gelegenheid om zich waar te maken. Toen slaagde De Puyt niet. Waarom nu dan wel? De Puyt: „Dat ligt aan mijn instelling. Vroe ger. als het niet geheel naar wens verliep, liet ik al snel het hoofd hangen, terwijl Ik nu wel doorga. Je moet bovendien niet vergeten dat toen Happel mij destijds beloofde dat ik gedurende vijf wedstrijden een kans zou krijgen, ik uitgerekend op dat moment last kreeg van een knietje. Toen was het natuurlijk wel: dag kans". 0 Spectaculair ADO draait met De Puyt, na duels waarin geen goal te bejubelen viel, plotseling wel goed. De weg naar herstel werd ingezet via een over winning op PSV, gevolgd door een zege op het trotse A.Z. De voorhoede biedt het publiek ineens weer tal van spectaculaire momenten. De combinaties verlopen prima. Daar ligt waarschijnlijk het pluspunt van De Puyt. Holmström paste niet in de variaties die Berg en Schoenmaker ontwierpen, de bonkige „newcomer" echter biedt zich als partner goed aan. Louis de Puyt bescheiden: „Ik wil niet zeggen dat mijn aanwezig heid bepalend is geweest voor ADO's opmars, maar als Harald Berg zegt dat hij tegen PSV zijn fijnste Nederlandse wedstrijd heeft gespeeld, doet mij dat uiteraard goed." Louis de Puyt blijft bescheiden. Toont zich verbaasd (Ik heb in deze week voor het eerst een interview gehad) en verheugd over de publici teit: „Het verhoogt waarschijnlijk mijn zelfvertrouwen Want daar schort het mij momenteel nog aan. Ik barst van de zenuwen, 's Zater dagsavonds kan ik niet in slaap ko men. Ik lig de hele nacht wakker. Voordat ik op het veld kom heb ik in mijn dromen al tien doelpunten gemaakt. Maar het gaat al een stuk beter. Dat doelpunt dat ik tegen Ajax maakte, heeft mij een stoot in de goede richting gegeven. En voor al die wedstrijd tegen PSV." 0 Daverend schot Toen Louis nog als (conservatief opererend) middenvoor speelde, kreeg hij nauwelijks de gelegenheid om „zijn" schot te etaleren. Nu, op de linksbuitenplaats, wel. De aan- valsmotor heeft de opdracht veel te switchen. „Ik heb daardoor meer ruimte gekregen. Kan nu ook iets meer tijd nemen om aan te leggen. Doordat Harry Vos in de middenli nie terecht is gekomen, krijg je de bal op de voet gelegd. Was dat vorig jaar het geval geweest, dan was de kwaliteit, de sprintkracht van voor al Kees Aarts beter tot zijn recht gekomen." De voetbalproblemen van Louis de Puyt lijken voorlopig opgelost Hij kampt nu nog met een te kleine behuizing. Met vrouw en twee kin deren woont hij op een zolderetage met twee kamers. Maar ook dit lijkt in de nabije toekomst verholpen te worden. Wellicht komt dit zijn vorm *»og meer ten goede John Linse LIGNIÈRES Gistermiddag is de zoon van prinses Irene en prins Carel Hugo met water uit de Spaanse rivieren Ebro en Guadalquivir gedoopt door kar dinaal Lefebvre in het Franse plaatsje Lignières. „El infante" de titel van Spaanse koningskinderen prins Carlos Ja- vier Bernardo Sixtus Maria werd door prinses Irene ten doop gehou den. Het prinsje blijkt dus nog twee namen meer te hebben dan er in Nij megen werden opgegeven. Gedurende de verdere plechtigheid, die werd bijgewoond door de familie Bourbon Parma, de ouders en De 21-jarige Ran jan Vaid, het In diase meisje uit Kenia, heeft ein delijk vaste grond onder haar voe ten gekregen. Ze had in één week meer dan dertigduizend kilometer gevlogen. Met het paspoort stevig bi de hand geklemd, loopt zij hier in de hal van London Airport. Ze mag drie maanden in Engeland blijven om haar zaak te regelen. Eerder was zij geweigerd in En geland. Ook West-Duitsland, Zwit serland. Kenia. Zuid-Afrika en Griekenland lieten haar niet toe. grootouders van het prinsje, prinses Beatrix en prins Claus, mr. Pieter van Vollenhoven en prins Aschwin en echtgenote had koningin Juliana de i jongste Oranjetelg op haar schoot. De I doopplechtigheid was tot twee maal toe uitgesteld, in verband met de aankomst van prinses Beatrix en prins Claus gistermorgen. Bij de doop waren buiten de 100 j fotografen ook ongeveer 30 Carlisten aanwezig. iHet prinsje heeft zich bij de korte plechtigheid voorbeeldig stil j gehouden. Manifestatie In het zaaltje in een der vleugels van het kasteel stonden witte lelies, het symbool van de Bourbons, in een grote vaas bij de doopvont. Het .geklik en geratel van de tien tallen camera's maakte de toespraak van de oud-aartsbisschop Lefebvre vrijwel onverstaanbaar. Voordat de plechtigheid werd besloten met het tekenen van het doopformulier door de peetmoeder koningin Juliana, hield een Spaanse Benedictijn een preek in zijn moedertaal, die later door prins Carel Hugo ten behoeve van de koningin wefd vertaald. De kardinaal bracht na afloop van de bijeenkomst, de gelukwensen over van paus Paulus VI. Prinses Irene, prins Carel Hugo en hun zoon zouden gisteravond naar Arbonne, dichtbij de Spaanse grens zijn vertrokken. De Carlistische be weging organiseert hier over enkele dagen een grote manifestatie. j Koningin Juliana, prins Bernhard. j prinses Beatrix, prins Claus en mr. j Pieter van Vollen hoven zijn gister avond om ongeveer zes uur met de I regerings Friendship op Soesterberg aangekomen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister-president De Jong heeft de Eerste Kamer mee- I gedeeld, dat niet voor half 1971 een definitie kan worden gegeven van j het begrip „lid van het Koninklijk huis." De premier wil eerst wachten op I het advies van de staatscommissie Cals-Donner, dat pas eind dit jaar of begin 1971 kan worden verwacht. De staatscommissie wil geen inte- rim-rapport over deze kwestie uit- I brengen, omdat daardoor het eind rapport zou worden vertraagd. De vraag wie er nu eigenlijk lid is van het Koninklijk Huis. was eerder in de Eerste Kamer gesteld door de Senatoren Troostwijk (soc.), Beere- kamp (chu) en Van Riel (lib.) Allen waren het er over eens, dat op zeer korte termijn moet worden bepaald of ook prinses Irene lid van het Ko ninklijk Huis is. of dat zij alleen maar behoort tot de Koninklijke Fa- j rr'lie. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „De volkshuis- J vesting blijft hèt zorgenkind van de plaatselijke overheid, on- j danks zogenaamde optiimisme- i verklaringen van de verantwoor- delijke minister." Aldus de heer j J. Hoekstra vanmiddag in j Utrecht op de jaarvergadering van de Vereniging van c.h. ge- meen te- eri provinciebestuurders. j „De woningwetwoning is de enige i mogelijkheid om aan de sociaal zwafe- i keren verantwoorde huisvesting te bieden. Helaas komen die woningen te weinig beschikbaar. Dat falen van de rijksoverheid mag voor de ge meentelijke overheid geen reden zijn bij de pakken neer te zitten". „Het menselijk leed van krotbewo ner en ingetrouwde kinderen mag aan het lokale bestuur niet voorbij gaan. Door de maatregelen van mi nister gchut is de woningnood voor DEN HAAG Staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga (sociale zaken en volksgezondheid) heeft zijn goedkeu ring gehecht aan de planrnv van het christelijk Instituut voor blinde en slechtziende kinderen „Bartimeiis" te Zeist voor de bouw van een inrich ting voor 475 blinde of slechtziende zwakzinnigen in Doorn. Deze nieuwe inrichting zal worden gebouwd op het terrein van het vroe- gere landgoed „La Forêt." aan de Arn- hemsebovenweg te Doorn. Naast het hoofdgebouw komen o.a. twee pavil joens voor kinderen, drie paviljoens voor volwassenen, een therapeutisch centrum, een zwembad en personeels- gebouwen. De kosten van het pro ject worden voorlopig geraamd op ruim 32 miljoen. Verwacht wordt dat spoedig met de bouw kan worden begonnen. ARNHEM Alle gebouwen van i het openluchtmuseum in Arnhem worden door de rijksdienst voor de monumentenzorg aan een onderzoek j naar de brandveiligheid onderworpen j Binnen een maand zal rapport, wor- i den uitgebracht. de sociaal zwakkeren ook op het platteland niet opgeheven. De rege ring moet zich dan ook bewust zijn van haar grote verantwoordelijkheid op dit terrein. De trieste woning- bouwcijfers spreken overduidelijk", aldus de heer Hoekstra. Financiering Hij vroeg ook de aandacht van de rijksoverheid voor de centrale finan ciering van gemeentelijke taken. De geldstroom uit de centrale financie ring moet parallel lopen met de voor genomen geplande uitvoering van ge meenten. De overheid zal meer aan dacht aan de gemeentelijke planning op middellange termijn moeten beste den". Hjj verzette zich fel tegen het denkbeeld van D'fifi en PvdA. de bur gemeester en de commissaris der Ko ningin rechtstreeks te laten kiezen. De burgemeester wordt dan noodgedwon gen de eerste figuur van de grootste politieke partij in de gemeente. Een gekozen burgemeester kan niet meer de rol van ombudsman, laatste hoop en „klankbord" vervullen. De benoemde burgemeester kan het vertrouwen van de gehele gemeente genieten, omdat hij meestal niet uit dezelfde plaats komt, geen familie of zakelijke banden heeft en niet of nau welijks politiek is gebonden. De heer Hoekstra pleitte voor een betere salarisregeling voor burge meesters van kleine gemeenten. „Men zou daarmee voorkomen dat veel bur gemeesters van kleine gemeenten minder verdienen dan bijvoorbeeld de hoofden van de in hun plaats ge vestigde lagere scholen". Hij was teleurgesteld dat het nieu we gemeenteprogram van de CHU niet gebruikt kan worden voor de ko mende raadsverkiezingen. MOSKOU Rusland zal bij de strijd om het wereldkampioenschap schaatsen voor heren in Oslo (14 en 15 februari) vertegenwoordigd zijn d.oor: Valeri Lavroesjkin en Joeri Joemasjev. Deze rijders kwamen ook uit bij het Europees kampioenschap in Innsbruck. De Noorse schaatsbond heeft voor de ISU-sprintkampioenschappen, die op 21 en 22 februari in West Allis worden gehouden vijf rijders en drie rijdsters aangewezen. Het zijn: heren: Magne Thomassen, Ivar Eriksen, _Johan Lind, Dag Fornaess en Roar Grönvold. Dames: Sigrid Sundy. Lies- beth Berg. Kirsti Biermann (dit drie tal zal een week later bij de wed strijden om de wereldtitel rijden). Nog steeds geen schutter NIJMEGEN Bijna drie maanden na de laatste interland van het Nederlands amateurelf tal tegen Schotland is bonds coach Arie de Vroet weer met het oude probleem geconfron teerd: gebrek aan een afronder. De eerste oefenwedstrijd als aan loop naar de op 25 februari in Meppen (half acht in het Hin denburg-stadion) te spelen in terland tegen West-Duitsland werd gistermiddag in Nijmegen met 10 van het als ere-divisie- club teleurstellend NEC verloren. Een bijzonder ongelukkige neder laag bovendien in de door amper 500 toeschouwers bevolkte Goffert-stadi- on. Ruim een kwartier voor het einde kende arbiter Mulder ten onrechte een penalty toe aan NEC. De voor treffelijk spelende rechtsback Del- motte liep op de zijlijn van het strafschopgebied een der NEC-spelers in de rug. Een duidelijk geval van obstructie, maar de scheidsrechter oordeelde anders en gaf een strafschop waaruit de Duitser Jen- drossek met geluk scoorde. Juist voor de goed reagerende en gisteren bij zonder sterk spelende keeper Wever slipte de bal op de gladde grasmat omhoog en joeg daarmee over de doelman heen in het net: 10. Die strafschop zou niet zo noodlot tig zijn geweest als het met name in LONDEN Gisterenavond zijn en kele competitiewedstrijden gespeeld voor de Engelse league. De uitslagen zyn: i Eerste divisie: Ipswich Town - j Manchester United 01, Leeds Uni- ted - West Bromwich Albion 51. omdat tegen die datum de nieuw bouw van het Centraal bureau voor de statistiek in Voorburg gereed zal zijn. De telling is ten opzichte van die van 1960 sterk gemoderniseerd. Al lereerst wordt zoveel mogelijk ge bruik gemaakt van de mechanisatie van de bevolkingsboekhouding. Ver der heeft het CBS nieuwe soorten vragenlijsten ontwikkeld. ~t f vragenlijsten ontwikkeld. De vracen nameliik ziin DEN HAAG Begin vol gend jaar zal de veertiende volkstelling worden gehouden in de serie van tienjaarlijkse tel lingen, die tot nu toe in Neder land zijn gehouden. De vorige telling was nog ge baseerd op een wet van 1879, die verouderd is. Een nieuw ontwerp is bij de Tweede Kamer in behandeling. De komende telling zal niet eerder kunnen worden gehouden dan naar de toestand van 31 december 1970. dus in de eerste weken daarna. De datum van 31 mei> die bij de vorige tellingen is aangehouden, is niet geschikt, omdat de gemeenten rond die datum volledig bezet zijn met de organisatie van twee verkiezingen. De uitvoering van de volkstelling wordt nl. altijd aan de gemeenten opgedragen. Datum De datum van 31 december, die overigens voor de oorlog in Neder land gebruikelijk was. komt het meest in aanmerking, omdat ook Bel gië en Luxemburg naar de toestand op die datum zullen tellen en voorts De vragen namelijk zijn verwerkt in boekjes, die samengesteld zijn uit ponskaarten. Een computer zorgt op korte termijn voor de eerste resulta ten van de telling. Volkstellingen hebben niet meer zoals in oude tijden tot doel de om vang van de bevolking vast te stel len. In Nederland is -dat In elke ge meente van maand tot maand be kend. Volkstellingen dienen nu om een aantal gegevens bijeen te brengen over de verouderende bevolking, de vruchtbaarheid van de achtereenvol gende huwelijksgeneraties, de kerke lijke gezindte, de scholing, het be roep. de werkkring, het autobezit enz. de eerste helft voortreffelijk draaien de amateurteam kans had gezien di verse prachtige aanvallen doeltref fend af te ronden. Maar meesterlijke rushes van René v. d. Kerkhof lever den deels door pech, deels door ge brek aan routine niet het stellig ver diende rendement op. René v. d. Kerkhof was voor aanvoerder Don- ners niet te stoppen, terwijl aan de andere zijde de oud-SNS-speler Adri Mellaard al zijn sprintkracht nodig had om Willy v. d. Kerkhof af te stoppen. Kamoen kwam niet Maar in het centrum ontbrak het bij het nationale team andermaal aan een figuur van klasse. Arie de Vroet en TC-voorzitter Gerrit Brokx had den gedacht het probleem te hebben opgelost met het aantrekken van de RCH-speler Henk Kamoen, maar de ze verscheen zonder afmelding niet op het appèl. Lei j sen werd nu op gesteld, maar speelde een figuranten rol. Henk Kiel was teruggehaald naar het middenveld omdat Janne de Wit zich om studieredenen definitief uit het vertegenwoordigende voetbal heeft teruggetrokken. Die laatste manoeuvre kwam het nationale team duidelijk ten goede, want hoewel Leget zwak begon, groeide de middenlinie Hoek-Kiel-Leget uit tot een schitte rend geheel. Dat werd mede mogelijk gemaakt door het verrassend sterke spel van Aalt Kok en de voor de wegens militaire dienst verhinderde Van Londen teruggehaalde Cor Mei in het centrum van de verdediging. Delmotte sloot zich daar geheel bij aan, terwijl ook Var Kesteren beslist niet faalde ook al had hij het bijzon der moeilijk tegen Jendrossek, tot vorig seizoen een sterke speler van FC Köln. v. Kesteren vervangen De Noordwijker werd in de tweede helft vervangen door Smit, maar die I had het beduidend gemakkelijker omdat na rust het spelpeil duidelijk zakte. Dat mede als gevolg van het feit dat de amateur-spelers in maan den niet hadden gevoetbald en de grasmat in Nijmegen, waar het overi gens veel minder had gesneeuwd en geregend dan in het Westen, zeer zwaar was. Na rust konden de gebr. j v. d. Kerkhof ook nauwelijks meer J profiteren van hun sprintkracht, me- i de waardoor NF,C ook op grond I van betere conditie meer initiatief I kon krijgen. Volgende week dinsdagmiddag om i half vier speelt het amateurelftal in Rotterdam tegen het eerste van Feijenoord. MF.TNDERT LEERLING AIX-EN-PROVENCE Leo Duyn dam Is als tweede geëindigd in de wielerwedstrijd om de grote prijs van Aix-en-Provence. Duyndam moest zich in de eind sprint gewonnen geven aan de Belg Walter Godefroot. die voor de 186 km 1 uur en 47 minuten nodig had. Derde werd de Fransman Christian Ray mond en vierde Gerard Vianen. Har ry Janssen finishte als achtste WEEVER Weekstaat Ned. Bank AMSTERDAM Uit dc verkorte balans van de Nederlandschc Bank per 9 februari blijkt dat de voor schotten in rekening-courant met 253 min. omhoog zijn gegaan en het vrij hoge niveau hebben bereikt van 598 min. De banken hebben dus, om hun verplichtingen aan het rijk te kunnen voldoen, opnieuw in belangrijke mate van deze faciliteit gebruik moeten maken. Overigens is hun saldo bij de centrale bank thans tot 12,4 min. ingezakt. Vorige week stond het nog op 22,6 min. Een geheel ander beeld vertoont het saldo van de schatkist. Dit is aan gegroeid met niet minder dan 488.3 min zodat het rijk, dankzij de beta ling van niet-kohier belastingen, nu overeen behoorlijk saldo beschikt. De goudvoorraad bleef ongewijzigd. Het op 2 februari verhoogde volume van 6230,7 min bleef gehandhaafd. Aangezien de netto deviezenreserve met ƒ11,8 min verminderde, is de som van de goud- en deviezenvoor raad van de Ned. Bank nu gekomen op 7844,7 min. Op de geldmarkt is het officiële ta rief van daggeld gehandhaafd op 6:'i pet. De positie van de markt is nog uitgesproken krap en voor de komen de dagen wordt een voortzetting van de krapte verwacht. 9/2 2/2 (in duizenden guldens) ACTIVA Goud 6.230.678 6.230.678 Vord. in goud enz. 1.329.763 1.356.031 Buiten), betaalmidd. 356 162 Guldensv. op buitenl. 6.757 4.582 Papier in disconto 261.646 264.488 Papier d. bank gek. 1.283.605 1.283.488 Voorsch. en bel. 598.110 345.542 Nederlandse munten 35.286 30.934 PASSIVA: Bankbiljetten 8.863.685 9.061.017 's Rijks schatkist 571.711 83.435 Banken in Nederland 12.438 22.620 Andere Ingezetenen 46.403 81.584 Banken ln buitenl. 53.799 47.813 Andere nlet-ingez. 10.324 16.207 Saldi buitenl. geld 5.477 8.396 Tot. goud en dev. 7.844.676 7.856.428 Waarvan convert. 1.330.119 1356.193 Dekkingspercentage 82.67 84.96 ANTWERPEN Dinsdagavond was de stand in de Antwerpse zes daagse als volgt: 1. Post - Pijnen - Bugdahl 574 pun ten, 2 Sercu - Van Lancker - Deloof 507. op één ronde: 3. Van Looy - Renz - Verschueren 346. op vier ronden: 4. Janssen - Pfenninger - De Wit 209, op vijf ronden: 5. Loevesijn - Koel - Oudkerk 352.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11