RADIO Pipo (herhaling) terug voor de vier zomermaanden m Fabeltjeskrant sluit voorgoed Loondebatten op radio en tv TROS ontkent spanning onder het personeel Veronica ontslaat programmaleider VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN CAROLINA YES WiSj^VT^S Lappie Loep in kokosnoten Kareltje Knetter en de Bos-bubbel 13 DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 (Van onze radio- en lv-redactie) HILVERSUM In drie samenvat tende verslagen zal de NOS-televisie aandacht besteden aan de loondebat ten in de Eerste Kamer op dinsdag 10 en woensdag 11 februari a.s. Op beide dagen zijn er op Ned. reportages tussen 6.15 en 6.45 uur en op woensdag ook nog via Ned. 1 tus sen 11.05 en 11.30 uur. Joop van Os commentarieert. Op de radio is het nieuws over de debatten te horen in de rubriek Par lement van de NOS, dinsdag om 10.38 en woensdag om 9.40 uur 's avonds, beide keren op Hilversum II. Hier geeft Henk Enkelaar commentaar. (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM/HILVERSUM Het is niet zo erg moeilijk, het huis van schrijver Wim Meuldijk, vader van Pipo, Mamaloe, Klukkluk en Dikke Deur, te vinden in vriendelijk Bussum, want in zijn tuin staat Pipo's beroemde woonwagen geparkeerd. „Ik heb hem gebouwd", zegt Wim, „hij is van mij en als er niet gauw een nieuwe serie, van Pipo komt, maak ik er een kippenhok van!" Twee goede oude vrienden: schrijver Wim Meuldijk en Pipo de clown, in wie niemand de ac teur Cor Witsge herkent, maar die een ..eigen" gezicht heeft waarin het kleinste kind zich niet vergist. „Wij blijven elkaar altijd trouw na zoveel jaren samenwer king", zegt Wim Meuldijk, „ook al zou er geen nieuwe tv-serie voor de kleuters in zitten. Tenslotte is Pipo voor het eerst op de tv gekomen in een (jarenlang) vervolgverhaal voor de kinderen., en waarom zou hij op die manier niet bij een of andere omroep zijn come-back kunnen maken? Neen, aan de avonturen van Pipo en de zijne behoeft, wat ons beiden betreft, nog lang geen einde te komen..." Dit mogen wij als een Pipo-achtige grap. beschouwen, want Wim Meul dijk ziet zelf nog geen nieuwe reeks komen. Wel bevestigt hij ons het nieuwtje, dat de NOS gedurende de vier zomermaanden juni, juli, au gustus en september, herhalingen zal uitzenden van de verschenen Pi- po-series. De voorbereidingen zijn al aan de gang, de officiële goedkeuring -van het NOS-bestuur moet de zaak nog rond maken. „Maar waarom zou die niet ko- (Van o radio- en tv-redactie) HILVERSUM Bestuur, directie en personeel van de TROS hebben gisteravond in een zaal van Gooiland vergaderd in eensgezinde besloten heid. De positie van de directeur, de structuur van de omroep en het te ruglopen van belangstelling voor de TROS-toto waren onderwerp van ge- Na afloop werd alleen meegedeeld, dat als onderdirecteur is benoemd drs. C. J. Baay, tot nu toe hoofd van de exploitatie van Het Vrije Volk. Wat verder is besloten wordt eerst in een commissie behandeld. De TROS had het nodig gevonden, I een sterke man als uitsmijter bij de I deur van de zaal te posteren: hij moest belangstellende journalisten op een afstand houden. Op een ogenblik kwam het zelfs tot grove woorden en lichtelijk handgemeen. Maar het ge heime karakter van de vergadering bleek ongeschonden. Tevoren had de perschef van de TROS, Joop van Vonderen, ons het volgende medegedeeld. „De heer Landré en ik begrijpen niet waar de i geruchten vandaan komen over span ningen onder het tv-personeel van de TROS, en dat is de volle waarheid. Er is helemaal geen vergadering aan gevraagd, de bijeenkomst voor van avond is als gewoonlijk een bespre king uitgeschreven door de directie". „Verleden jaar zijn we begonnen met personeelsbijeenkomsten met bestuur en directie, er was toen een weekend in 's Graveland, en daar zijn regelmatige avondbesprekingen uit voortgevloeid. Dat is alles. Trou wens, van alle kanten is mij in huis gevraagd wat er ineens aan de hand zou zijn... niemand weet, wie dat alarmerende bericht heeft doorgege ven, er is zeker iemand de kluts kwijtgeraakt! We staan allemaal voor een raadsel." „Natuurlijk zijn er wel problemen, die leven bij elke omroep en die wor den gewoon opgelost. Vooral creatie ve medewerkers roepen gauw: „Zo kan ik mijn werk niet doen!", maar dat valt wel mee. Dat eist normaal overleg en daar zijn die avonden voor. „Er is door tv-programmamakers gezegd, dat de heer Landré te eigen machtig optreedt en op eigen houtje autoritair in programma's schrapt, is dat waar?" „Nou, een heel enkele keer is dat gebeurd... en daar heeft de directeur, die de verantwoordelijke man voor de programma's is, hel recht toe. Mag hij misschien bepalen, wat hij wil uitzenden en wat niet? Dat is zijn plicht". „En wat over het feit, dat het bestuur twee weken vóór een uitzen ding het draaiboek wil zien?" „Ach, dat is een verkeerd gebruikt woord. Dat zou immers niet kunnen? Dat betekent, dat ze een schema'tje of een plannetje van tevoren willen weten. Meer niet." „Nee, ongerustheid over groot ver loop onder de tv-mensen bestaat er ook niet: het laatste jaar heeft zich dat niet meer voorgedaan. Wat be treft het plan om een vereniging van TROS-personeel op te richten, daar van is mij niets bekend en de direc teur ook niet. Er is een groepsraad, die namens het hele personeel inspraak heeft, het vormen van een vereniging daartoe zou dus overbodig zijn". men?" zegt men ons bij de NOS, als wij ook daar informeren. Op 31 mei, zoals U weet, is het definitieve einde van de Fabel tjeskrant daar. Thijs Chanowski wil er niet meer mee doorgaan, hoezeer dat de NOS ook spijt. We moeten dan voorgoed meneer de Uil, juf frouw Ooievaar, Lowieke de Vos en al de andere vertrouwde dieren uit het bos vaarwel zeggen. Maar wie weet, komt van de Fabeltjeskrant ook wel eens een zomer-herhaling. Voor het nieuwe kijkseizoen dat 1 oktober a.s. begint, wil de NOS met een heel nieuwe serie kleuterverha- j len komen. Wat dat gaat worden j weet niemand nog: „We zijn druk aan het zoeken", is alles wat de NOS meedeelt. Obstakel „En waarom dan geen nieuwe Pi- po-reeks?" vragen wij Wim Meul- dijk, „zijn de ideeën uitgeput?" ..O nee. in geen geval. Ik ben altijd nog met Pipo bezig. Telkens valt mij een grappige situatie in en die noteer ik dan voor mijn Pipo-map. Als je zo'n jaar of 15, 16 met Pipo bezig bent geweest, kan je hem toch niet vergeten'" „Maar er zijn wel bezwaren voor een nieuwe reeks. Het grote obstakel is de kleur. Na twee jaar gekleurde Fabeltjeskrant kan de NOS niet meer terugschakelen op een zwart-wit-uit- zending voor de kleuters. Wel voor I deze herhalingen in de zomermaan- den, maar niet voor iets nieuws. Nu is het wel gemakkelijk om in een i studio poppen in kleur te filmen: je draait de lampen maar aan en klaar ben je. Maar wij moeten buiten wer- ken voor de opnamen, en hoeveel echt zonnige dagen hebben we daar- voor? Neen. dat kan niet", i „Natuurlijk vind ik het leuk, dat Pipo deze zomer terugkomt. Ik ben al bezig, 120 van de 500 gemaakte afle- 1 veringen uit te zoeken, dat is nog een heel karwei, hoor. En ik ben niet zó vaak in het land..." Buurman Dat is waar. Wim Meuldijk heeft zich, voor zijn gezondheid was dat noodzakelijk, een flat gekocht op Ibi- za, het Spaanse woonoord dat pveel Nederlandse artiesten onder zijn be volking telt. „Zolang ik nog twee grote kinderen thuis heb. houd ik mijn huis ook hier aan en kan mijn vrouw maar weinig overkomen. Als de kinderen het huis uit zijn, blijven wij voorgoed in Ibi- za." Wim Meuldijk vindt het er heer lijk: het Hollandse klimaat is te vochtig voor hem en afstanden tellen immers niet meer! „Weet je, dat Leen Valkenier, die de Fabeltjeskrant schrijft, mijn bene denbuurman is? Ja, hij woont voor goed op Ibiza. Heel toevallig kocht, hij de flat onder mij. Je kunt dus zeggen, dat daar het Pipo-Fabel- tjeskranthuis staat. We zijn heel goeie vrienden. Leen Valkenier is een aardige man". Zo zie je maar weer, hoe een dub beltje kan rollen. „Ik geloof, dat de kinderen het erg prettig vinden, als Pipo weer terug komt. Ze komen me hier dikwijls vragen, wanneer hij nou weef in de wagen wegrijdt en dikwijls willen ze niet geloven, dat hij niet bij mij in de tuin woont. Ze komen informeren „Is Pipo thuis?" dat is wel grap pig. Het verschil met de Fabel tjeskrant is natuurlijk, dat Pipo een levende figuur is, dat sterkt het ge loof in de „echtheid" van het ver haal". j (Van onze radio-en tv-redactie) HILVERSUM Bij Radio Veron- j ica' is gisteren programmaleider Jan van Veen op staande voet ontslagen. Niemand, ook Van VEen zelf niet, wil enig commentaar op de kwestie ge ven. De programmaleider is vervan gen door een viermanschap. j Ned. 1 TROS 7.04 uur Jam, tienerprogramma. 7.31 uur aflevering „De getrouwde vrijgezel". 8.20 uur toto J 8.40 uur aflevering „De dief van Washington", j 9.30 uur interview. 9.45 uur Annie Cordy zingt. 10.35 uur (NOS) reportage Europese kampioenschap- schappen kunstrijden op de schaats: paar- rijden. Ned. 2 VPRO 8.20 uur berichten uit de samenleving, daarna over de Expo '70 in Osaka, j 8.50 uur reportage Utrechtse filmmanifestatie. 9.25 uur tweede film met de Marx Brothers: Monkey business. i 10.20 uur (CVK/IKOR) filmreportage van de BBC: „Dateline San Francisco". Hilversum I AVRO 8.05 uur Residentieorkest concerteert: werken van Berg, Schumann en Mendelssohn. 9.43 uur clavecimbelspel door Gerard Dekker. 10.00 uur cabaret Jekemmewat. 10.55 uur berichten uit Parijs. 11.20 uur „Ik hoor wat U niet hoort", causerie met platen. Hilversum II NCRV 7.30 uur orgelconcert uit Bloemendaal door Loei Leerling. 8.00 uur aflevering 17: Ferdinand Huyck. 8.30 uur Radio actief, gevarieerd programma. I 11.10 uur actueel magazine Onvoorzien. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAAS NICKLEBY 95 'Dat doet mij ergens aan denken, Johnson 1 Mijn vrouw, ik hoop dat zij in uw stuk een goede rol zal krijgen?' - 'Ik heb het Franse stuk gister avond doorgebladerd,' zei Nieolaas. 'Het ziet er héél goed uit.' - 'En wat krijg ik van u?' vroeg Lenvilte weer, terwijl hij het smeulende vuur met zijn stok opstookte en die aan het pand van zijn jas afveegde. 'Iets dat echt verschrikkelijk is?' 'U jaagt uw vrouw en dochter de deur uit, ea steekt in een vlaag van woede en jaloezie uw oudste zoon dood.* - 'Waar achtig?' riep Lenville uit. "Dat is heerlijk- 'Daarna,' zei Nieolaas, 'wordt u door wroeging gekweld tot in het laatste bedrijf en dan neemt u het be sluit om u van kant te maken. Maar net wanneer u het pistool op uw hoofd zet, slaat een klok tien uur.' - 'Ja,' zei Lenville, 'goed - 'Dan be denkt ge u,' zei Nieolaas. 'Li herinnert zich, dat u ook een klok tien uur hebt horen slaan toen u nog een kind was. Het pistool valt u uit de hand, u bent ontroerd, barst in tranen uit, rn wordt voor uw verdere leven een voorbeeld van deugd en braafheid.' - "Best, opperbest!' riep Lenville uit. 'Dat zal bevallen. Laat na zo'n treffend toneel het gordijn zakken, en u bent verzekerd dat uw stuk opgang maakt.' - 'Is er iets voor mij bij?* vroeg meneer Folair bezorgd. - 'Wacht eenszei Nieolaas. TI speelt voor trouwe knecht en wordt met dc vrouw en de dochter buiten dc deur ge jaagd.' - 'Altijd ben ik niet dat verwenste wonderkind opgescheept!* zuchtte meneer Folair. 'En dan huren wij een armoedig kamertje, waar ik zonder loon werk en zcdesprcuken opdreun, - nietwaar?' - 'Juist,' ant woordde Nieolaas, 'dat komt zo in het stuk te pas.' - 'Er moet een of an dere dans voor mij komen, zoals u weet,' zei meneer Folair. 'Voor het wonderkind zult u er toch ccn moeten inbrengen;'daarom is het beter dat u er ccn fias de deux van maakt, dan gaat het in één moeite door.' - 'Niets is makkelijker,' merkte meneer Lenville op, toen hij het verlegen gezicht van dc jonge toneelschrijver ontdekte. - 'Op mijn woord, ik zie er geen kans toe,' zei Nieolaas. - 'Hoc is het mogelijk?' riep meneer Lenville uit. 'Het is zo makkelijk, dat ik mij verwonder dat u er moeilijkheden in ziet. U zet dc verstoten vrouw met het meisje cn de trouwe knecht in een armoedig kamertje, nietwaar? WelnuDc bedroefde heldin zinkt op een stoei neer, en houdt haar zakdoek voor dc ogen. 'Waarom schreit moeder?' vraagt het kind. 'Schrei niet, of ik ga ook schreien.' - 'En ik ook,' zegt dc trouwe knecht, terwijl hij zijn ogen met zijn mouw afveegt. - 'Wat kunnen wij doen om u op te vrolijken, moeder?' vraagt het kind. - 'Achwat kunnen wij doen?* zegt de trouwe knecht. - 'Bedenk maar iets om n op te beuren.' - 'Ja!' zegt dc heldin. 'Ik wil leren standvastig te lijden. Herinnert u zich die dans, brave vriend, die u in gelukkiger dagrn met deze kleine engel gedanst hebt? Toen kwam ik daardoor altijd in ccn opgeruimde stemming. O, Iaat mij die dans nog eens zien voordat ik sterf!' Daar zijn wij er. 'Voordat ik sterfis het teken voor het orkest om ie spelen. Zo is het in orde. Nietwaar Tom?' - 'Het kan niet beter,' ant woordde meneer Folair. 'Dc bedroefde heldin, door aandoening over weldigd, valt bij het eind van dc daas flauw en u sluit met ccn groep.' Daar Nieolaas met deze en andere lessen van de twee toneelspelers zijn voordeel deed, gaf hij hun zo'n goed ontbijt als hij kon cn toen zij eindt* lijk vertrokken waren, zette hij zich aan zijn taak. Hij werkte de hele dag hard door, cn verliet zi jn kamer niet voor dc avond toen hij rich naar de schouwburg begaf, waar Smike reeds vroeger was heengegaan om met nog een andere als 'oproerige volkshoop' te repeteren. Hier vond hij al rijn nieuwe vrienden zo veranderd, dat hij hen nauwe lijks herkende: pruiken, blanketsel, valse kuiten en opgevulde kleren had den hen tot geheel andere mensen gemaakt. De uitgedroogde meneer Lenville was een blozend en welgedaan officier geworden. Meneer Crummies, wiens breed gezicht door een zwarte pruik met lange krullen werd overschaduwd, was een Schotse vrijbuiter. Anderen waren in eer waardige grijsaards, woeste rovers of cipiers herschapen, en de twet jongeheren Crummies waren een paar prinsen van den bloede geworden. Voor het derde bedrijf stond een prachtig feestmaal gereed, bestaande uit twee vazen van bordpapier, een schotel met beschuitjes, een lege wijn fles en een olie- en azijnstelletje. In één woord, alles was ingericht voor een luisterrijke vertoning. (Wordt vervolgd) VANAVOND Nederland I. N.O.S. 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S. 18.55 Journaal. STER: Reclame. TROS: 19.04 Kleur: Jam: muzi kale show voor de jeugd. 19.31 Kleur: De getrouwde vrijgezel. TV-rserie. STER: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. TROS: 20.20 TRjOS-tolo. 20.40 Kleur: De dief van Washington. TV-fllm. 21.30 Op de man af: twee wekelijks interv. 21.45 Annie Cordy Tour de chant. N.O.S.: 22.30 Journaal. 22.35 Reportage Europese Kampioenschappen Kunstrijden in Leningrad. TE- LEAC: 23.05—23.35 Bij leven en welzijn les 4 (herh.) Nederland II. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. N.O.S.: 19.04 Scala: in- formatief programma. 19 30 Van gewest tot gewest. STF.R: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. VPRO: 20.20 Berichten uit de Samenleving. 20.35 Expo. 70 Ja pan. reportage.20.50 Impressie van zeven dagen Utrechtse Filmmanifestatie. 21.25 Monkey Business, film van de Marx Brothers- CVK/IKOR: 22 40 Date Line San Francisco, film. N.O.S.: 23.10 —23 1 5 Journaal. BELGIE KANALEN NEDERLANDS2 en 10 18.25 Technisch en weten schappelijk Engels (herhaling). 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tie nerklanken. Andere koek. Popmuziek met Brain Cancer en de Circus Group. Dichter: Willy Roggeman. Action Pain ting: Dominique Ampe. Pre sentatie: Roel Van Bambost, Miel Van Attenhoven. Hans Muys. Al De Boeck. Regie: Jef Ceulemans, 19.35 Politieke tri bune: De Belgische Socialisti sche Partij. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht, 19.57 Medede lingen, 20.00 Nieuws, Marcus Welby. feufleton, met Robert Young, James Brolln, Elena Verduge en Julie Adams. Afl. 5: Echo van een kinderlach. 21.15 Horizon. 22.05 Première: de nieuwe films van de week. gepresenteerd door Jo Röpcke. 22.45 Nieuws. der belicht. 19.15 Stereo: Mu ziek van het Leger des Heils (opn). 19.30 Kerkorgelconcert: oude muziek (opn). 20.00 Ferdi nand HuyCk (17), seriehoor spel. 20.18 Stereo: lichte gram- mofoonmuziek. 20.30 Radio Ac tief: gevarieerd programma. (22.30—22.38 Nieuws. 22.38—22.45 Parlementair overzicht). 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum I. 402 m. IKOR 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Nederland. AVRO: 18.30 Ste reo: Licht instrumentaal en semble. (Om 18.40 Kwispel: quiz). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Jeugd en ritme: licht mu ziekprogramma voor de jeugd. 19 25 Gesproken brief. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel: radtoca- lechese. 19.50 Memo: literair programma. AVRO: 20.05 Ste reo: Residentie-orkest met so liste: moderne en klassieke muziek. 21.43 Stereo: Klave cimbel-recital: klassieke mu ziek. 22.00 Jekemmewat: caba retprogramma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Ra diojournaal. 22.55 Tout a toi: informatief programma uit Pa rijs. 23.20 Ik hoor. ik hoor, wat u niet hoort, causerie met grammofoonplaten 23.55—24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NCRV 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Spectrum: maat schappelijke vraagstukken na- Hllversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgym. ttek. 7.20 Lichte grammofoon- muz, (8.00 Nws. 8.11 Radio- Journaal: 8.30 De groenteman). N.O.S.: 9.00 internationaal spectrum: klassieke- en seml- klassleke muziek (opn.) (9.35—9.40 Waterstanden). AVRO: 20.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.) (11.00—11.02 Nieuws). 11.30 Ste reo: Komt vrienden in het ronde: programma rondom het volkslied. 11.55 Beursberichten. N.O.S: 12.00 Blik op de wereld. Informatief programma over problemen van Europese in tegratie Overheidsvoorlich ting: 12.30 Uitzending voor de landbouw. N.O.S: 12.40 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Ac- tualiteiten.13.20 Voor de mid denstand. 13.25 Stereo: Klas sieke symfonische muziek (gr). N.O.S.: 14.30 De jonge onder zoekers: verslag van een bij eenkomst te Deume. 15.00 Ste reo: Aspekten van de kamer muziek. 15.45 Toerismo: toeris tische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrtjdag: gevarieerd programma: (16.00 Nieuws: 17.55 Mededelingen: Hilversum II. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Badlnerle: klassieke en semi-klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Overweging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.40 Schoolradio 10.00 Stereo: Aubade: semi-klas- sleke orkestmuziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Ste reo: Van twaalf tot twee; ge varieerd programma. (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Lich te muziek (opn. TROS: 14.45 Concert la carte: verzoek- platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Dlsco-Drive-In: de showbusiness op de korrel genomen 17.15 Sportikompas. 17.45 Actualiteiten. NCRV: 18.00 Kerkorgelconcertsemi-klas- sleke muziek (opn). Hilversum III. 240 m en FM- Kanalen. VAiKA: 9.00 Nieuws 9.02 De Eddy Beoker Show.d0.00 Nieuws). N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws). TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boe tiek. (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojour naal. 17.05 - 18.00 zihgende Bougie: gevarieerd platenpro- gramma voor automobilisten. >10IU,K\ 105: Nauwelijks zat veld wachter Eelkema bovenop de kooi, of de blanke sabel bevond zich reeds in zijn geoefende hand. Hij wierp scherpe blikken op net strakgespannen touw en drilde zijn wapen. „Goed uutkiek'n, Eelco", mompel de hij. „Eén klap mol vol doende weez'n!" Intus sen was de sportwagen van Sybila van Sorcier^n dich- terbijgekomen en omdat het zo donker was, merkte ze niks van de slimme streek, die de smid en de verldwachter uitgehaald hadden. „Wel welkijk 's an", mompelde ze arge loos. „Het jonge groen groeit wel bijzonder snel van het jaar! Het lijkt zelfs wel of het over het bospad groeitToen reed ze de kooi in en daarmee was haar lot bezegeld„HAKK'N!" brulde de geestdriftige Eelco, die nog steeds boven op de muizeval zat Hij gaf een daverende klap met zijn sabel op het strakgespannen touw en dat vloog als een geknapte vioolsnaar zingend in tweeën. Met een knallende slag sloegen de twee klapdeuren dicht en de heks zat gevangen! Snel als de weerlicht gleed de veldwachter toen weer naar beneden en hij haalde de ketting met het hangslot uit zijn zak, die hij van de smid gekreg&i had. Smidje Verholen was zelf ook met een handvol sluit werk naar voren gesprongen en rang boemklik klak! Daar had hij de kooi al onwrikbaar dichtgesloten. Met de andere deur deed Eelco hetzelfde...^. j 77. Terwijl de assistent van Smit voorofi liep en Lappie «n Jonas volgden, baande hel drietal zich moeizaam een weg door het" woeste oervoud. De assistent hanteerde een I groot kapmes, waarmee hij zich een pad hakte. Strompelend en struikelend volgden de beide vrienden. "Wal gaat hij vlug. he Lappie." zei Jonas. "Ik kan 'm bijna niet bijhou den". maar dc assistent hoorde hem niet klagen en liep vsr- dcr. Hij vergat, dat hij gewend was in dc bossen te lopen, terwijl de beide vrienden dit voor het cer«.t deden. De ach terstand werd steeds groter. Hoe Lappie en Jonas ook lie pen, ze konden de achterstand niet meer inhalen. Tot op het moment, dat de assistent van Smit uit hel gezicht ver dwenen was. "Hij is weg!" riep Jonas onthutst, toen hij het ontdekte. "Hij heeft ons alleen gelaten!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 13