'Nu 8x4 spray nog maar f3.95 kost, neem ik geen gewone deodorant meer.' Niet-kohierbelastingen opbrengst viel tegen Ballast-Nedam: 20 procent Beursoverzicht Haast achter centrum Lisse Vrijspraak voor gemeente Alphen VOORZITTER K.V.P. WARMOND STELT FUNKTIE BESCHIKBAAR Drie overvallers gepakt tijdelijk spray van f 5,30 voor f 3.95 NIEUWE lEIDSE COURANT 11 DONDERDAG 5 FEBRUARI 1970 AMSTERDAM Commissarissen en directie van de Ballast-Nedam groep N.V stellen aandeelhouders voor het dividend over het boekjaar 1969 te bepalen op 20 procent ofwel 6 procent in aandelen ten laste van de agio-reserve. De omzet in 1969 heeft ruim f325 miljoen bedragen. De orderportefeuil le is zeer bevredigend. De winst in 1969 is ruim 15 procent hoger dan in 1968. (Over 1968 werd eveneens 20 pro cent uitgekeerd, met daarnaast 20 pro cent in aandelen ten laste van de agi- o-reserve-. Red). AMSTERDAM. 4 februari Ge ïnspireerd door de ommezwaai van de New Yorkse beurs van gisteren, heerste vandaag in Amsterdam voor de hoofdfondsen een opgewekte stem ming. Men was blij. dat eindelijk weer eens wat opgelucht adem kon worden gehaald. Overigens was men ter beurze niet helemaal gerust op de verdere ontwikkeling in Wall Street, hetgeen vooral tot uiting J kwam in de koersen voor Kon Olie en Unilever. Royal Dutch was in New York onveranderd en ook de eerste koers in Amsterdam was on gewijzigd op 135. Unilever die her haaldelijk bij de algemene baisse de i dans ontsprong, was 0.30 beter op 115.10. AKZQ was echter aan d* vaste kant met een eerste prijs van 96.80 of ca f2 hoger Ook Hoogovens liet zich öp 101 niet onbetuigd en ver beterde 1.70. Philips was 0.70 in evaïis. Hoogovens zette later de opgewekte tendens voort en steeg tot 101.70. AKZO verbeterde tot 97 maar Philips moest enig terrein prijsgeven op 61.90. Unilever en Kon. Olie bleven rondom j het openingspeil schommelen Het bericht over een op handen zijnde bundeling in de sector gedistil leerd. waarbij ook Heineken is be- trokken, heeft op de beurs een goede indruk gemaakt. Het bieraandeel be gon althans f4 hoger op 175.50. De concentratie zal vermoedelijk een grote concurrentie betekenen voor Rols. De cultures waren verdeeld, HVA klom Vz punt tot 56 maar A'dam Rubber moest 1% punt afstaan op 43.5. Bij de scheepvaartwaarden sprong Van Ommeren eruit met een herstel van ruim 4 punten op 198, later 197. De andere fondsen in deze groep wa- jren wat lager met voor Kon Boot een teruggang van 1.50 ABN moest f 1 terug tot 256, maar Amrobank kon 0.80 bij boeken op 55.80. De staats fondsen gaven aanvankelijk een prijs houdende stemming te zien. Op de lokale markt was van de flauwe tendens van de laatste tijd weinig meer over. Op het verlaagde (niveau kwam flinke vraag opzetten, waardoor deze sector als geheel zeer vast gestemd was. Enkele fondsen wa- ren zelfs willig, zoals Gist-Broc met een stijging van f 5.30 (53 punten), kennelijk op het bericht van de grote drankenfusie. Zelfs Bols. die van deze fusie extra concurrentie kan verwach- ten. was f 6 beter. Beurslieden ver moeden echter dat ook Bols zal kun nen profiteren van een hecht gedis- tilleerd-blok. Een andere uitschieter was Kluwer. die niet minder dan f 8.20 aan de oude koers wist toe te I voegen. Wegener klom f 1.30 (13 punten) en Elsevier verbeterde f 1 en VNU f 2.20. Van der Grinten steeg f 3.50. Voor het overige een waslijst van stijgingen van 5 of meer punten, zo- - als bij Bred. Ver. Bedr., Van Nelle, Ruhaak. Internatio, Naarden, Vrede- stein, ARM, Auto Ind. R'dam, Ind. Mij. Rommenhöller, en Macintosh. Voorts steeg ACF f 1.80. Bührmann f 5 en Fokker f 6. Rijn-Schelde en v, d. Giessen/de Noord aan wie grote scheepsbouworders zijn gegund, wa ren relatief ook vast met stijgingen van 2 a 3 punten. Nijverdal-Ten Cate was op de gunstige winst-verwachting 6,5 punt hoger. De forse koersspron- gen van vandaag na de eveneens for se dalingen eerder deze week zijn volgens de beurs tekenend voor de huidige dunne marktposities. Bij de verliezers was Hoek's Machi- - ne met een daling van 23 punten. Parkhotel was 15 punten in reactie en Erdal 5. Scholten-Honig brokkelde f 2 verder af. Maintz, Homburg, Wereld haven en Leidsche Wol daalden 5 a 9 punten. Bij de internationale fondsen moest Kon. Olie aan het slot wat achteruit lot 134.70. Hetzelfde was het geval bij Akzo op 76.70. De andere hóofdfond- sen echter zetten de opgaande lijn licht voort waarbij Unilever sloot op 115.40. Hoogovens op 101.90 en Philips op 62.40. Voor KLM werd ruim f S meer betaald op 128, Ja, 8 X 4 is nu in prijs verlaagd. Van 5.30 tot 3.95! 8X4 geeft u zóveel sprankelen de, opwindende frisheid zoveel zeker heid. 't Is een bijzondere deodorant met dubbele werking: stopt transpiratiegeur onmiddellijk èn zorgt voor een langdurige frisheid! Nu de prijs zó laag is geworden, is er geen enkele reden meer om nog een gewone deodorant fe nemenvindt u niet? Daarom: nü kennis maken met 8X4 spray! Verkrijgbaar in 3 heerlijk-frisse geuren. Meer zekerheid vindt u niet. WARMOND De voorzitter van de K.V.P., de heer J. H. Th. Tijd- hof. heeft aan zijn bestuur het vol gende schrijven gericht: „Met ver bijstering en afschuw heb ik de jongste ontwikkelingen in onze af deling gevolgd. Het denken en han delen van de zes uitgetreden frac tieleden. was daarbij van een zo- LISSE N.a.v. het plan Blokhuis heeft de middenstandsvereniging zich met een schrijven tot haar leden gericht. Het doel Is om met concrete plannen op tafel te komen, die gelijkwaardig moeten zijn aan die van het grootwinkelbedrijf. Donderdag 12 februari is er 's avonds om 8.30 uur een \erga- dering in de Witte Zwaan. Het bestuur stelt voor met een winkelcentrum te komen met een oppervlakte van 3000 tot 4000 vier kante meter met mogelijkheid van uitbreiding. Hierin kunnen worden ondergebracht: supermarkt, slagerij, drogisterij en groentenafdeling. Ver der is er dan nog plaats voor za ken als een reisbureau en een bankfiliaal. Het wordt gecomple teerd met een restaurant. Buiten zal voldoende parkeergelegenheid worden geschapen. De opzet is, dat de deelnemers een aanvangskapitaal bijeenbrengen van rond 15 procent van de geschat te stichtingskosten. In eerste in stantie is de Hollandse Betongroep bereid gevonden de bouw en finan ciering op zich te nemep. Gepoogd zal worden van het centrum een plaatselijke aangelegenheid te ma ken met zaken uit Lisse. DEN' HAAG De president van de Haagse rechtbank heeft uit spraak gedaan in het kort geding, dat de Alphense Bouwcombinatie had aangespannen tegen de ge meente, omdat deze gemeente wei gerde een bouwvergunning af te geven. Het gaat, om bouwgrond in de Oosthoek van Alphen, het ter rein. waarop vroeger een fabriek van dakpannen was gevestigd. Met de ABC werd overeengeko men. dat het terrein voor 2'4 mil joen. inclusief sloopkosten. zou worden overgedragen. De raad echter zou later een voorbereidings- besluit voor het terrein hebben vastgesteld, waardoor het geheel niet kon doorgaan. De rechter sprak de gemeente Alphen vrij en veroordeelc> de eisers tot de kosten van het kort geding: f 500. Katwijk verliest weer groen KATWIJK Tussen Noordwij- kerhout en De Zilk wordt de nieuwe provinciale weg 1 aangelegd. Naast de bestaande weg komt een zesbaansweg die over enige tijd rechtstreeks aansluiting krijgt op de weg tussen Noordwijk, Katwijk, Wassenaar. Voor de aansluiting in Katwijk komt een rijstrook aan elke kant. Om dat te kunnen verwezenlijken worden nu bomen gerooid. Hiermee verliest Katwijk weer een stukje groen zie foto). (foto Kruyt) KATWIJK AAN DEN RIJN De werkzaamheden aan de Valkenburgseweg dwren nog steeds voort. Vooral voor de bewoners lijkt het of er geen eind aan komt. Al bijna vier maanden is het werk aan de gang. (Foto Kruyt) DEN HAAG In een tehuis voor onbehuisden heeft de recherche giste ren drie personen aangehouden, die bekend hebben vrijdagnacht een Schcveninger in zijn auto te hebben beroofd. Het zijn de 24-jarige F. de W„ de 37-jarige G. B. en de 53-jarige B. II- allen zonder werk en zonder vaste verblijfplaats. Een vier de ar restatie wordt verwacht. Op de Pletterijkade stapten vrijdag nacht vier mannen in de auto van N. V. en beroofden hem van zijn gouden horloge en een portefeuille met f600. De mannen wilden nog meer geld hebben en daarom reden ze naar de woning van V. De automobilist sprong echter in de Duinstraat uit zijn wagen en rende naar het politiebureau. De vier mannen gingen er met de auto vandoor. De geroofde spullen zijn vermoede lijk in bezit van de vierde dader, van wie de identiteit bekend is. maar nog moet worden aangehouden. De auto is door de politie teruggevonden in de Bussumsestraat. KATWIJK De AR kiesvereni ging houdt woensdag 11 februari een buitengewone ledenvergadering in de grote zaal van „Irene", Voor straat 35. Het voornaamste agenda punt is de samenstelling van de lijst voor de komende verkiezing van de gemeenteraad. De besturen van de AR. KNP en CHU, afdeling Katwijk a.d. Rijn, hebben zich diepgaand beziggehou den met de plannen om te komen tot een eventuele samenwerking. Verzending van zeepost DEN HAAG Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, ptaan achter de ri«sm van het schip vermeld Argentinië: nis Algorab 10/2; Australië: ,jr». Iberia 9/2; Brazilië: ms Algorab 10 2; Chili: nis Jytte Skou 10/2; Indonesië: ms Demodocus (12: Kenya. Oeganda. Tan zania: ms A Zaekow 10/2; Ned. Antil len ms Mercurius 10/2: Nieuw-Zeeland m? Leuve Lloyd 12 2; Suriname: ms Ro- denbek 9/2; Ver Staten van Amerika, ms Atlantic Saga 5/2. ms Alster Express 9/2. ms Atlantic Song 12/2; Z-Afrika (Rep. m i v Z-W-Afrika: ms Zuiderkerk 11/2. rnlichtingen betreffende de verzending»» data van postpakketten geven de post» kantoren. danig gehalte dat ik van mening ben deze heren te veel eer aan te doen door als voorzitter verder te onderhandelen. Ik stel mijn functie dan ook beschikbaar. Het is overduidelijk gebleken dat niet terzake dienende argumenten worden gebezigd om het open be leid. dat het bestuur zo volkomen terecht voorstaat, ongedaan te ma ken. Ik dank mijn mede-bestuurs leden van ganser harte voor de warme hartelijkheid die ik met name in het dieptepunt van het be staan van de K.V.P. afdeling War mond heb ondervonden". De heer Tijdhof voegde er aan toe: „De on heuse wijze waarop de heer A. C. v. Moorsel door de zes uitgetreden fractieleden is bejegend, heeft mij zo mogelijk nog pijnlijker getroffen. Weet u zich verzekerd van mijn onvoorwaardelijke steun aan u bij de gemeenteraadsverkiezingen". Burgerlijke stand VOORSCHOTEN geboren: Mo nique C. M. d. H L C van Es en C. J. Kerkvliet; Henk Bart z. v. J D. Voorkamp en M. M. Groenendijk: Rogier J. z. v. B. van Es en C. M. Th. de Vries ;Rudi z. v. Fr. Zwaan en S. P. van Duuren; Martine P. G. d. v. J. J. de Waal en G C P van Til; Karen d. v. J. A. Wildenburg en L. E. Smit; Catharina M. d. v. P. J. Bolleman en C M Scherpenberg; Frank P. z. v. M. J. van der Burg en M. E. Emans; Peter z. v. H. P. Klützmann en M .J .le Febre; Miran da P. H. d. v. J. P. Kneijber en H. J. M. Karremans; Albert Jan z. v .B. J. Mulder en J. Boeaeltje; Ronald C. H. z. v .C. A .L. de Koning en J. A. M. van der Nouweland. Ondertrouwd: A. Verkuijlen te Leiden en E. J. van Meijgaarden; M. P: de Zwarte en J. van der Velden te Rijswijk; P -M .M .Valeur te Gro ningen en C. J. M. van Schaick te Groningen; O. J. Verbeij en M.de Geus. Gehuwd: H. Noort en E. M. J. Kop te 's-Gravenhage; C. A. Crielaard te Emmeloord en H. ten Donkelaar. Overleden: J. Wassenaar. 63 jaar. J. Brauckmann verliet "t Nut te Hillegom 8x4 vergroot uw kansen! Techn. Unie doet bod gestand AMSTERDAM Gelet op het aan tal aandelen H. A. de Vries' ijzerhan del N.V. dat ter omwisseling is aange boden, zal Technische Unie Beheer N.V. het bod op deze aandelen gestand doen. Gelegenheid ter verwis seling bestaat nog tot en met 29 april. Bijenkomst NCVB LEIDSCHENDAM Op dinsdag avond 10 februari spreekt voor de afd. Leidschendam-Damsigt van de Neder landse Christenvrouwenbond mej. J Querido uit Den Haag over „Joodse gebruiken thuis en in de synagoge" in de gemeentezaal van de Andreaskerk aan de Gruttolaan. Aanvang 88 uur. De gehouden actie „een gast aan tafel" heeft tot nu toe f 278 opge bracht. Voor het diaconessenhuis in Suriname werd f 46.87 ingezameld, zo werd door de HCVB meegedeelt. hou. onderscheiding hij Brinkersfabriek ZOETERMEER Uit handen van loco-burgemeester de heer J. van Doornen ontving dinsdag de heer L.J. Pinkse. Bootsmastraat 12, de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau Deze onderscheiding werd hem toegekend ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienst jubileum bij Brinkers' Margarinefabrieken NV te Zóetermeer, waar hij 40 jaar in di verse functies werkzaam was. Mede zijn activiteiten op soci aal-cultureel terrein waren aanleiding tot de toekenning van deze on derscheiding. Eerder op deze dag werd de heer Pinkse tijdens een intie me bijeenkomst door de directie van Brinkers gehuldigd, waarbij de alge meen directeur de heer G. C. Brinkers hem een envelop met inhoud overhan digde. De feestelijke receptie in de kantine van Brinkers' Margarinefa brieken N.V. werd door vele van zijn medewerkers bezocht, waarna deze heuglijke dag werd besloten met een diner ter ere van de jubilaris en zijn familie in restaurant ..In de Drie Vensters" te Wilsveen. LEIDERDORP De filatelisten vereniging De Rijnstreek houdt maandag in het Dorpshuis een ruil- avond. Van 7 tot 8 u voor de jeugd en van 8 tot 11 uur voor de ouderen. Op 21 februari is er een ruüdag. HILLEGOM De heer H Roe land, voorzitter van het Nut, be dankte woensdagavondde heer J. Brauckmann, die eerder afscheid nam als secretaris. „Een secretaris", aldus spreker, „verricht het meeste werk". De heer Roeland bood de scheidende secretaris een boeken- bon aan en betrok in zijn huldiging eveneens mevrouw Brauckmann. die vele jaren lid was van de bibliotheekcommissie. Als blijk van waardering ontving zij een bos tulpen. Lo van Hensbergen schreef het toneelspel in drie bedrijven: „Het Tuinfeest', dat „Alliance" gister avond uitstekend opvoerde. Dat was in het bijzonder te danken aan de strakke regie van H. A. Turnhout. Drie maanden voor stelende Marokkaan DEN' HAAG Een 25 jarige Marokkaan, woonachtig in Noord- wijk. werd voor de Haagse lecht- bank veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op 10 oktober vorig iaar had hij van een landgenoot in Noordwijk 4000 gulden gestolen. Hij was aan het geld gekomen door het sleuteltje van het koffertje weg te nemen, waarin het geld zat opge borgen. (Van onze parlementsredactie DEN HAAG De opbrengst van de niet-kohierbelastingen bedroeg in 1969 in totaal 16.868 miljoen. Dit per saldo 126 miljoen of 0,7 procent minder dan de herziene raming in de jongste Miljoenennota. De BTW bracht in totaal 123 mil joen minder op dan was geraamd en de loonbelasting 87 miljoen. De dividendbelasting daarentegen bracht ƒ77 miljoen minder op dan was geraamd. Voor een deel als gevolg van belangrijke dividenduitkeringen met een bijzonder karakter, die bij het opstellen van de Miljoenennota niet voorzien waren, gaf de op brengst van de dividendbelasting hei relatief belangrijkste verschil in de raming te zien. BTW Uitgedrukt in geld was bij de BTW de afwijking het grootst. Dit verschil is waarschijnlijk geheel of ten dele veroorzaakt door wat gro tere invloed van de reeds in de Miljoenennota gesignaleerde in- speeLmOeilijkheden van de BTW, aldus een toelichting van het mi nisterie van financiën. Aangenom enmag worden- dat de negatieve gevolgen van deze factor op de ontvangsten in 1970 aanmer kelijk geringer zullen zijn dan in 1969. Doordat voorts andere met de overgang samenvallende invloeden slechts in 1969 optraden, wordt voor 1970 een herstel van de opbrengst verwacht tot een structureel nood zakelijk bedrag. Er blijft op dit punt intussen relectief grote onzekerheid bestaan, aldus het ministerie van financiën. Loonbelasting Voor het achterblijven van de opbrengst van de loonbelasting bij de raming zijn geen bijzondere oor zaken aan te wijzen. Er is hier sprake van een naar verhouding geringe schattingsfout die mede gelet op de wisselende betalings overloper van het ene jaar naar het andere binnen de bij dit soort prognoses normale onzekerheids marge va li. Dit laatste geldt niet voor het ne gatieve verschil tussen de opbrengst van de bijzondere verbruiksbelas ting van personenauto's en de her ziene raming van ruim 12 procent. De opbrengst van deze gebruiksbe- fasting was namelijk ook f 44 mil joen lager dan was geraamd. Forse omzetgroei bij Ubbinks Plastics DOESBURG Dc omzet van Ub binks Plastics NV in 1969 is 45 procent hoger dan die in 1968. De resultaten zullen dienovereenkomstig hoger zijn. aldus de houdstermaatschappij Ub- bink in het verslag over 1969. Na aftrek van interest en kosten resteert een saldo winst ad f 410.000 - (v.j. f291.400). Voorgesteld wordt dit saldo in mindering te brengen op het bestaande verliessaldo. waardoor dit op f 7.5 miljoen komt

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11