Spel over ziekte en dood maakt de tongen los Vader doet „alles" voor Mek i s roem Op 1 april kleur in NOS-journaal Kunstrijden op de schaats Museummedaille voor ir. v. Gogh VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN CAROLINA YES MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 LIET SPEL van dr. Voet „Een duide lijke zaak", zal niet hebben na gelaten diepe indruk te maken. Niet om de artistieke waarde, die was niet frappant, al maakten de spelers er van wat ze konden. Wel om de ernst van de boodsehap. die bedoeld Is om dis cussie uit te lokken. Die boodschap werd wel in dringend aangeboden, dat *lj ongetwijfeld tot gesprekken in de huiskamer heeft geleid. Met opzet gaf het stuk zelf geen ant woord: over deze hoogstbelangrijke zaken moet men zelf en in eigen om standigheden nadenken, vooral van religieus standpunt uit. Er zal voor en tegen zijn: de wegen daartoe werden in elk geval overtuigend geopend. Het spel had een dramatisch hoog tepunt in de monoloog van IJda An drea. die zij met voldoende ingehou den emotionaliteit bracht. Dat de KRO de vertoning van dit spel, dat bij het openlaten van alle vrijheid van denken toch direct partij koos. heeft aangedurfd, is mede een tijdsverschijnsel dat gesignaleerd dient te worden. Verder was er gisteravond op de buis een belangrijke bijdrage van de (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Zoals de NOS al had beloofd zal inderdaad van 1 april a.s. af het grootste deel van bet NOS- televisiejournaal in kleuren ver schijnen. In principe komen alle bin nenlandse onderwerpen in kleur op het scherm, tenzij er oude archief beelden moeten worden gebruikt. Onder buitenlandse reportages zal zich nog wel eens materiaal bevinden dat alleen in zwart-wit is te ontvan gen en met name geldt dit voor opna men, die dagelijks worden uitgewis seld via het Eirrovisienet. Aangezien de presentatie ook in kleur geschiedt, zal men in het alge meen kunnen zeggen, dat van ge noemde datum af 80 pet. van het da gelijks journaal kleur wordt. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NOS-televisie ral in drie reportages verslag geven van het Europees kampioenschap kunstrijden op de schaats, dat van 4 tot 8 februari a.s. wordt gehouden. Op donderdag 5 februari kunt u na het avondprogramma op Ned. 1 een half uur kijken naar het paarrijden, vrijdag om 10.55 uur op Ned. 2 naar de verrichtingen van de dames, en zondagmiddag in een algemeen sport programma op Ned. 1 naar die van de heren. In dit programma komen te vens opnamen van ijszeilen en van de wereldkampioenschappen skiën in Selva di Val Gardena voor. NOS in Panaromiek, de „machteloos heid" van de UNO in discussie stel lend. Verschillende wereldbekende fi guren kwamen aan het woord, o.a. de oud-president van de assemblee Car- los Romulo, Nederlandse vertegen woordigers bij de UNO, Abba Eban en de Nobelprijswinnaar dr. George Wald xan de Harvard University. Opnieuw werden wij geconfron teerd met afschuwelijke beelden van de brandhaarden in de wereld, die in de laatste jaren zoveel schokkend nieuws hebben veroorzaakt dat de t.v.-kijker een zekere moedeloosheid I ten opzichte van de durende ellende moet krijgen. Er werd een parallel ge trokken tussen deze moedeloosheid tegenover het dagelijks geweld en de gevoelens, die de afgezanten van de in de UNO samenwerkende landen koes- teren. Niet zo sterk was ditmaal het ..Kort geding", waarin de actie tegen het gesubsidieerde toneel als onder- i werp diende. Tegenpleiter mr. J. C. i F. Pons was niet scherp genoeg in i zjjn ondervraging, maar wel in zyn pleidooi, waarmee hij de jury echter i niet kon winnen. Getuigenverhoren, op zichzelf niet bijster boeiend, werden opgeluisterd door levendig geroep van de tribune, waarop flink wat leden van de actie-Tomaat hadden plaats genomen. Onder luid gejuich werd tenslotte kennis genomen van de jury-stem ming, die op 15 vóór en 6 tegen uitliep. Zaterdagavond was het weer een geweldige drukte in NCRV's Dubbel Zeskamp, waar Assen aan de top bleef staan en Alphen aan den Rijn nog wat verder zakte. Nog een ronde en de finales kondigen zich alweer aan. Later was de Oostenrijkse zan- ger Udo Jürgens flink op dreef voor een enthousiast publiek. Bij de VARA ging weer het lustige programma „Improvisatie", één van de beste onderdelen van het VARA- pakket, dat altijd plezierige ont spanning brengt. Schaatsen Vrij traditioneel, zonder grote uitschieters, verliepen beide avonden voor de kijker. Het werkelijke spek takel kwam van de schaatskampioen schappen. waaraan de NOS net genoeg tijd besteedde om alles gecompliceerd te laten zien. Opnieuw vaderlandse trots, nu voor onze meisjes. Theo Koomen, die na Innsbrück heeft beleden zich te veel door zijn enthousiasme te laten meeslepen, was wat gematigder in zijn begelei dend commentaar, maar kon zijn meelevende kreten toch niet helemaal onderdrukken. En och. waarom mag hij eigenlijk niet? Hij bedoelde het net zo goed als hartelijke Barend Barendse, die met zijn commentaren ook een apart stuk amusement aanbiedt. DEN HAAG De minister van CRM. dr. M. A. M. Klompé heeft zaterdag aan ir. Willem van Gogh, die zijn tachtigste verjaardag vierde, de gouden museummedaille uitge reikt. Deze medaille wordt gegeven aan personen die zich zeer verdien stelijk hebben gemaakt voor musea en andere verzamelingen. liet weer in Enropa i Amsterdam regen Brussel regen Frankfort geh. bew Genève geh. bew. I Loearao Londen Luxemburg Madrid I Majorco Münchcn Nice I Parils i Rome I Wenen 1 Zürich reg. en «s llcth bew Ucht bew. geh. bew geh bew motregen on bew. licht bew. zw. bew. HILVERSUM De Duitse radio- en tv-studio's worden platgelopen door een meneer Lois Doff uit het Beierse Bad Reichenhall, die er zijn 6-jarige zoon Nlcki als „grootste klei ne kinderster" wil laten optreden. Vader heeft „alles" over gehad voor Nicki's roem en wil nu resultaten zien. „Velen weten al wie Nicki is, maar binnenkort zal iedereen hem kermen", zegt de 39-jarige vader Doff, „Nicki wordteen tweede Heintje!" Want dit is zijn ambitie: ook een miljoenen-Heintje te bezitten. De successen var. Heintje zijn de aanlei ding geweest voor alles. Toen vader Doff enkele jaren geleden Heintje's roem vernam, liet hij peinzend het oog vallen op zijn eigen, toen vierja rige Nicki. Een lief kereltje met glad poruiyhaar en kuiltjes in zijn wangen. Vader maakte een serieus plan de campagne. Hij verschafte zich geld en kocht voor 20.000 mark muziekinstru menten, drums, microfoons en opna- me-apparatuur. Hij had wel wat ver stand van muziek en ging, om alvast wat bij te verdienen en de weg vrij te maken, zelf als muzikant de boer op. Toen dat lukte gaf hij zijn baan als banikbeambte op en wijdde zich volkomen aan zijn droom: van Nicki een wonderkind te maken. Zijn vrouw Maria stond hem trouw terzijde, maar het meeste succes had hij bij zijn 14-jarige dochter Ma rianne. die als een vogeltje begon te kwelen bij zijn muziek. Toen duurde het niet lang of Nicki ging begrijpen wat papa van hem wilde en ook hij sleep zijn stemmetje op zoete melo dieën. Na wat vader voldoende onderricht achtte maakte Nicki tegen Moederdag 1969 zijn eerste plaat bij een firma, die wel iets in hem zag: „Als ik groot ben. lieve moeder". Omdat het toch Moederdag werd gingen er 25.000 schijven de toonbanken over. maar de tweede plaat „Ik en mijn pony" raak te niet werkelijk in de verkoop. Nicki was nog te onbekend. Maar nu zal het anders worden. Nicki is nu net 6 jaar en gaat nog niet naar school. Wel kan hij zijn naam schrijven: vader heeft hem dat geleerd wegens het handtekeningen- weggeven, dat hij al heel fraai doet. Nicki heeft nu een heel repertoire van anderhalf uur liedjes achter el kaar. Soms zingt hij samen met zijn zus Marianne. Nicki treedt vaak op: vader effent de weg. Er is nu sprake van, dat hij voor de Beierse televisie komt en dan is zijn kosije gekocht, want de Duitsers hebben een warm hart voor wonderkinderen die lieve liedjes over moeder en oma zingen en kunnen niet genoeg krijgen van hun verschijning op de buis. Als Nicki optreedt is moeder ter plekke »m hem achter de schermen telkens snel te verkleden: als cowboy, als clown, als boertje enz. Er worden nog steeds platen gemaakt. Nicki wordt een echte ster. Of vaders droom van „een tweede Heintje" verwezenlijkt zal worden, is nog de vraag. Nicki's platenfirma ge looft er niet in: „Zo'n geweldige stem heeft hij niet en zal hij nooit krij gen". zeggen de heren, „maar natuur lijk. als hij succes heeft, gaan we nog met hem door". Er. toch ziet papa Doff roem en miljoenen aan de horizon. Als Nicki maar braaf zinigt. Lenny Kuhr en Ben Cramer zyn artiesten, die meermalen buitenlandse uitnodigingen krijgen en daarbij heel wat reis- erraringen opdoen. Als die met z'n ttceeën daar over eens gaan pralen, zal dat wel onderhoudend zijn voor de kijkers, heeft de VARA gemeend en daarom zullen ze vanavond elkaar ont moeten om reisverhalen te doen en bijpassende liedjes te zin gen. U kunt daarvan meegenieten als u tussen 9.50 en 10.25 uur afstemt op Ned. 2 En hoe gezellig het uordt. ziet u op deze foto. b\j de opnamen gemaakt. Ned. I NCRV 7.04 uur aflevering Scheepsjongens, daarna Jeugd herinneringen. 7.30 uur Breng eens een zonnetje. 8.20 uur studentenquiz Tweekamp. 8.45 uur Please, sir. 9.10 uur film over de Rotterdamse haven en de Ha venvakschool. 10.00 uur Joodse liederen. Ned. 2 VARA 7.30 uur Coronation Street. 8.20 uur Lucy-show. 8.45 uur tv-spel „De psychologische test". 9.50 uur Reisverhalen met Lenny Kuhr en Ben Cramer. H il ver sum I NOS l 8.05 uur thema-avond over ouder zijn en ouder den. 10.55 uur Metropoleorkest en solisten. j Hik e i II NCR I I 7.45 uur Promenadeorkest speelt. l 8.30 uur Radio Filharmonisch orkest: Mozart. Brahms en Roussel. 9.35 uur Kerken en ontwikkelingssamenwerking, ver slag uit Montreux. 110.20 uur avondoverdenking. 10.40 uur Voorrang, artistiek voorkeursprogramma. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN XI COLAAS NICKLEBY 92 Het srezeUrhap was ondertussen tamelijk voltallig geworden, want bo halve Lenvillc en zijn vriend Tommy was er nu een magere jongeman met zwakke ogen, die sentimentele minnaars speelde, romances zong, en ge riemd met de komische speler gekomen waseen man met een platte, neus, grote, tnónd, breed gezicht cn starende ogen. Zijn best doend om in do smaak van het wonderkind te vallen was er een halfbeschonken bejaard heer, uiterst kaal en smerig gekleed, die de kalme en deugdzame grijsaard speelde. En het hof bij mevrouw Crummies makend, was er nog een be jaard heer, een zweempje fatsoenlijker, die ook grijsaards speelde, die komische snaken, die altijd een neef in militaire dienst hebben, cn overal met een dikke slok rondlopen om hem tc dwingen ccn rijk meisje tc trou wen. Bovendien was er een luchthartig |>crsoon meteen ruige jas, die ccn rottinkje /.waaiend, op bet tontel heen cn weer stapte, en voor een denk beeldig publiek een levendige alleenspraak hield. Hij was niet zo jong nicer en zag er tamelijk verlopen uit, maar bad toch nog een zeker air. Lr stond ook nog een troepje van drie of vier jongelieden met holle kaken en dikke wenkiiraiiwen in een hoek te prateji, maar deze schenen weinig in tel te zijn. en lachten cn babbelden zonder dat iemand op hen lette. Dc dames zaten in een groepje om de wrakke tafel. Onder andere juf frouw Sneveilicci, die even goed was in o n rondedans als in lady Mao beth. Zij hield van onder haar kokerachtige strohoed het oog op Nicolaas, terwijl zij veinsde geheel verdiept te zijn in het vertellen van een grappige historie aan haar vriendin juffrouw Lcdrook, die haar werk had meege bracht en op tic natuurlijkste manier een kraag maakte. Juffrouw be- lawney, die zelden een sprekende rol had, en gewoonlijk als page optrad met een witte zi|dcn broek, om met een gebogen been het publiek aan te staren, of in het de.Aige treurspel achter mevrouw Crummies te wandelen- Zij maakte de krullen op van de mooie juffrouw Bravassa, die zich een» door de leerling van een graveur had laten poritcueren, van welk portret, enige afdrukken in bock- en prentwinkels te koop hingen. Daar was me vrouw Lenvillc, met een afgedragen hoed en voile, zichtbaar in verwach ting. Juffrouw Gazingi, met een boa van vals hermelijn losjes om haar hals geknoopt. Ten slotte juffrouw Gntddcn, die mevrouw Crummies in haar huishouden hielp, aan dc deur zat om geld te ontvangen, de dame» kleedde, hielp schoonmaken, ah souffleur dienst deed als er niemand an ders voor was, in geval van nood elke rol speelde zonder die ooit te leren, en door Crummies op de affiches werd gezet onder elke naam, die een goe de klank had. Nadat Folair deze bijzonderheden aan Nicolaas had meegedeeld, verliet hij hem om met de anderen »e praten, waarop Crummies de nieuwe ac teur verder aan het gezelschap voorstelde en openlijk een wonder van be kwaam- en geleerdheid noemde. "Neem mij Diet kwalijk,' zei juffrouw Sneveilicci, op haar tenen naar Ni colaas toekomend, 'maar hebt u ooit in Canterbury gespeeld?' - 'Nooit,* antwoordde Nicolaas. - 'Ik herinner mij dal ik in Canterbury een heer heb gezien,' hervatte juffrouw Sneveilicci, 'die zo sterk op u leek, dat ik bijna zeker dacht dat u dezelfde was.' - 'Heren eo dames!' zei meneer Crummies nu, die ondertussen een stuk papier had zitten beschrijven, 'morgenochtend om tien uur houden wij repetitie van de Dodelijk* Worstelstrijd, en maandagochtend zullen wij een nieuw stuk lezen. De titel is nog onbekend, maar ieder zal een goede rol hebben. Meneer Johnson zal daarvoor zorgen.' - 'Ik...' riep Nicolaas» 'Ik...' - 'Maandagochtend,' herhaalde dc toneeldirecteur, zijn stem ver. heffend, om dc tegenspraak van dc ongelukkige Johnson te overechreet». wenTot ziens, heren en dames!' De heren en dames aarzelden niet lang aan deze wenk te gehoorzamen, en binnen weinige minuten bevond zich niemand meer op hfit tonee^ behalve dc familie Crummies, Nicolaas cn Smike. bes ld. t. op. 23. 2. Variaties over een Rococo-thema voor cello en ork. op 33. III. Alexander Borodin. Sym phonic nr. 2 in b kl. t. Hilversum I. 402 m. NOS .0.00 Nws. 18.11 Radiojourn. 18.25 Ik verbind U door.... praatje. 18.30 Parade: Strijd- krachtenprogr. 19.30 Nws. H.V.U.: 19.3S Latijns-Amerika oor drs. S. W. Couwenberg. m.m.v. drs. A. E. Nlekerk. dr. A. L. Constand.se en drs. K. Th. J. Buve. N.O.S.: 20.05 65 Plus of min: ouder zijn. ouder worden, progr. over G5-Jarlgen. NVSH: 22.10 Sextant, radioma gazine van de NVSH. N.O.S.: 22.30 Nws. 22.40 Meded. AVRO: 22.«3 Radiojourn. N.O.S.: 22.55 Stereo: licht muz.progr. door Metropole ork., trio en solis- .-•n. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum II. 298 m. NCRV 18.30 NWS. 18.41 Act. 19.00 Llte- rama: radiokron. over boeken, schrijvers en toneel. 19.15 Ste reo: Moderne gewijde mui. (gr.). 19.45 Stereo: Promenade orkest: aimis.muz. 20.25 Op de man af. praatje. 20.30 Stereo Radio Filharmonisch orkest klass. en mod. muz. 21.35 Ker ken en ontwlkkellngssamenw.: verslag van de bijeenkomst v.d. Wereldraad van Kerken te Montreux. 22.05 Stereo: Licht sextet met zangsol laten (opn.). 22.20 Avondoverden king. 22.39 Nws. 22.40 Voor rang: een artistiek voorkeu rs- progr. 23.30 NCRV-Vocaal En semble: mod. koorwerken. 23.55 - 24.00 Nws. GRAMMOFOONPL.PROGR. DRAADOMROEP VANAVND Modest Mouasorgsky. Schilderijententoonstelling (ork. Maurice Ravel). Phllhar- monisch Orkest v. Berlijn o.l.v. Igor Markevltch. II. Pe ter Tslaikowsky 1. Concert voor plano en orkest nr. 1 In 19.55 De weerman. 20.00 Nws. 20.25 Fllmtrlbune: Voor wie de doodsklok luidt (For whom the Bell tolls), film van Sam Wood, naar de roman van Er nest Hemingway, met Ingrld Bergman en Gary Cooper. (Engelse versie met tweetalige onderschriften). 22.25 Nws. Nederland I. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journ. STER: 19.00 Recla me. NCRV: 19.04 Scheepsjon gens van Bontekoe. 19.13 Jeugdherinneringen (dl. 2), TV-film. 19.30 Breng eens een zonnetje. STER: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. NCRV: 20.20 Tweekamp, quiz tussen stu dententeams. 20.45 Kleur: Please Sir!. TV-serle. 21.10 Film over de haven van Rot terdam. 22.00 Joodse liederen. HUMANISTISCH VERBOND: 22.20 Thuis best? - Tehuis be ter? Progr. over het bejaar denbeleid. NOS.: 22.50 - 22.55 Journ. Nederland IL N.O.S.: 18.45 Kleur: Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journ. STER: 19.00 Reclame. N.O.S.: 19.04 Scala: informatief programma. VARA: 19.30 Coro nation Street. TV-feullI. STER: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20 00 Journ. STER: 20.15 Recla me. VARA: 20 20 Kleur: Hier is Lucy. TV-film. 20.45 De psy chologische test. TV-spel. 21.50 Kleur: Reisverhalen: mui en praatje met Lenny Kuhr en Ben Cramer. 22.25 Achter het Nws. N.O.S.: 23.05 - 23.10 Journ. Belgl». Kanalen Nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Sporttrlbune. 19.20 Woob- Inda. dierenarts, jeugdfeuill. Afl. 4: Kangeroes zijn geen plaag. 19.45 Hier spreekt men Nederlands. 19.50 Zoeklicht. Hilversum 1. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammo foonmuziek (vervolg). (8 30—8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. N.O.S.: 9.00 Uitgebreide reportage of her haling N.O.S.-programma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renais sance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr). (H.0l>—11.02 Nieuws). 11.30 Rondom '.2: pro gramma voor de vrouw. (11.53 Beursberichten). Overheids voorlichting: 12.50 Uitzending voor dc landbouw. AVRO: 12.40 Toppers van toen (gr). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojour naal. N.O.S.: 13.30 Spiegel van België: Muzleken nieuws van onze zuiderburen. 14 00 Stereo: Klein chansons. 14.40 Rostrum of composers 1969: Interna tionaal forum met hedendaag se muziek uit Hongarije. AVRO: 15.10 Stereo: Scala - Jonge Nederlandse kunste naars: L Altviool en piano: moderne muziek; II. Planore cital: klassieke muziek: III Klarinet en plano: moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Kralingsche Vrouwenkoor en solisten: moderne liederen. 16.45 1-and der Muzen: kunst kroniek. 17.15 Stereo: Jazz Spectrum: oude en moderne Jazz. 17.55 Mededelingen. Hilversum il. 298 nuNOR V: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke mu ziek (gri. (7.30 Nieuws: 7.32 Ac tualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor de hulsvrouw. i9.0O—9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 9.35 Schoolradio. 10.00 Koren op de molen, gods dienstige lezing. 10.15 Stereo: Italiaanse opera-aria's (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Ferdinand Huyck (16). seriehoorspel (her haling van 29 Januari jl.)11.22 Voor de zieken. 11.55 Medede lingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten; 13.00 Raden maar). 14.00 Conci- Ilepostbus. 14.05 Schoolradio. 14.30 Pizzicato: muzikaal mid dag-magazine. <16.00—16.02 Nieuws). Overheidsvoorlich ting: 17.00 Televisie in de Ne derlandse Antillen Spreker: Raymundo Debrot. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hai": familleprogramma. 18.19 Uit zending van het Gereformeerd Politiek Verbond. Hilversum IIL 240 m. en FM- kanalen. VARA: 9.00 Nfcuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.) U.oo Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijk geva rieerde visite. (12.00 nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Espres: licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie- -draal. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: 120 Minuten rijp en zroen op alle toeren (17.00 N'euws». TELEVISIE:;' MORGEN ÏWJ Moétên Lappie Loep in kokosnoten Kareltje Knetter en de Bos-bubbel 102: „Ik heb de zaak rond, VerhooTn!" kraaide de wakkere politieman. „Dat hippe mens is een ol«ie heks, die zich jong kan teuver'n! En na lang nadenk'n hê'k ook begreep'n wat die muizeval ermee te maak'n heeft! Heks'n hebb'n toch immers een teuverboek ien een teuverstaf nodig Iveur het dagelijkse heks'n- jwerk? En heks'npoeiertjes i?n heks'nflessies mei heks'n- I vloeistof!" „Wat zou dat?" vroeg smidje Verho len. „Wat heeft dat alle- |maal met die muizeval te maken?" „Luister dan 'maar 'es eev'n goed", zei Eelco trots". „Als we de heks in een muizeval vang'n. dan kan ze niet meer bie de giftige teuverstoff'n en andere heks'nmaateriaal'n koom'n. Dan is het uut met al die geheimzinnig heid!" „Wel voor-de-koffie!" riep de smid lachend uit. „Dat is een reuze idée. Eelco! Op die manier kunnen we haar dwingen Kareltje terug te toveren. „Maar dan mot je de muizeval wel leev'nsgroot maak'n, hè!" grinnikte Eelco. „We mott'n haar immers met auto en al vang'n. Het beste zou weez'n als we (Wordt vervolgd) dat in het donker deed'n. Dan kan ze de val niet zien!" „Kom mee, Eelco". juichte de smid. „Wil je wel geloven, dat ik zin krijg om dadelijk aan de slag te gaan! Wij zullen dat heksje wel even anders laten piepen!" Op de voet gevolgd door Eelco Eelkema stormde de smid zijn werkplaats binnen en even later klonk het lied van de arbeid al door de stille smidse 74. De man heette heel eenvoudig Smit en hij was na- schip en de storm, de redding en het roeien naar Afrika. Dc tuuronderzoekcr Wat hij dan allemaal zo onderzocht? Tja, Toearegsen hun avontuur in de woestijn en tot slot het oer- dat kon hij niet zo een. twee drie uitleggen: hij vond het woud met de rivier en de waterval.. De onderzoeker knikte beter nu aandacht tc hebben voor de problemen van Jonas, sol respect. "Nou-nou." zet hij, toen Jonas uitverteld was. "Waar komt U vandaan en waar moet U naar toe"'" vroeg "Dat is niet mis cn nu wilde U natuurlijk verder reizen Smit nieuwsgierig. Jonas vertelde hem op zijn eigen manier naar de Res-plantage0" Jonas en Lappie knikten gretig, het hele verhaal. Van de veiling met de kist kokosnoten, het "Tja", zei Smit aarzelend, "die weet ik wel le liggen— FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 6