V/f ri Twaffeltje ontdekt dat „al te goedveel te gek is BOEK - gespecialiseerd - BOEK Lappie Loep in kokosnoten Pagina ZATERDAG 31 JANUARI 1970 IELO (mand aan- Twaffeltje, het violierenmannetje zette zijn groene gietertje weg en ging tevreden op de bank voor zijn huisje zitten. „Dat is dat", zei hij eenvoudig en een grote blijdschap verwarmde njn hele lijfje. En dat was te begrijpen als je naar zijn tuintje keek, dat een hele grote bloemen- ijkdom was: de violieren geurden uitbundig, de goudenregen weerkaatste de zon, de viooltjes ;nipoogden blij, de elfenbankjes scholen tevreden weg en het leek of de rode rozen, de goudbruine hrysanten, de lieve latyrus, de pinksterbloemen, de vergeetmenietjes, de klaprozen en de zonne- doemen allemaal tezamen een liedje zongen. Zó mooi zagen ze er uit. Het had Twaffeltje heel wat rerk gekost om zijn tuintje er o mooi te laten uitzien. Eigen- ijk heel wat jaartjes. Hij had ezaaid en geplant, de zwakke iloemen beschermd tegen de irind en parapluutjes gezet bo ren de bloemetjes die niet zo reel water mochten hebben. De doemen met lange stengels had ij een steuntje gegeven en als Ie tijd van grote droogte kwam leep te hij dag in dag uit jn gietertje heen en weer de bloemen te drinken te I En nu was het zover dat zijn Juintje er niet mooier kon uit- lien dan het deed en om dat te pieren schonk hij zichzelf een kruizemuntthee in en tak een pijpje op met zijn jen Twaffeltjestabak. „Tjonge, jonge", riep Kroeft kraai en streek neer op zijn binhekje. „Zie ik het goed? wat heb jij een mooi tuintje, Idoor Kirsten Emous vind je? Dankjewel", intwoordde Twaffeltje beleefd en gevleid en nodigde Kroeft uit cm even een kopje kruize- jmuntthee mee te drinken. „Graag", zei Kroeft, die zijn jen niet van het tuintje kon afhouden en onderwijl zijn sna- rel wette tegen de muur van it huisje. „Zeg", zei hij, toen hij zijn :opje leeg had, „zou ik een iloemetje van je mogen heb- 't Zou zo leuk zijn voor lijn nest, een beetje kleur en leur. weet je wel..." „Natuurlijk". antwoordde affeltje vriendelijk en bood aan: „Kies maar wat je wil". Toen hipte Kroeft, aandachtig ijkend, door het tuintje heen en weer en koos tenslotte een prachtige blauwe pinkster bloem. „Mag ik er hier een van?" vroeg hij begerig. Dat vond Twaffeltje goed en Kroeft beet de stengel van een pinkster bloem door. Hij nam hem in zijn poot en keek er kritisch naar. Na een tijdje merkte hij op: „Eén pinksterbloem is niet zo veel, vind je ook niet? Twee of drie, of, pak weg, vier, zou den nog mooier zijn en mijn nest zou er ook mooier uitzien. Zal ik nog maar een beetje :bijten?" ,Ach", dacht Twaffeltje, „laat iem dat maar doen. Dan is hij ook een beetje blij" en hij zei weer: „Dat is goed, hoor" en Kroeft beet nog een paar sten gels door en nam zelfs een vijf de bloem. „Als toegift", zoals hij dat noemde. „Dankjewel", riep hij, „ik ga nu gauw mijn nest versieren. De groeten van mijn vrouw" en hij vloog met spoed weg. Toen wisten in een ommezien el le wezens van het bos dat Twaffeltje zo'n mooi tuintje had -K- Dirk-Jan van Veelen maakte deze grappige tekening. en Twaffeltje kreeg de volgende dagen zoveel bezoek als hij nog nooit in zijn leventje had gehad. Ze kwamen allemaal „even aanwippen", zoals ze dat noem den, dronken een kopje kruize muntthee en vroegen dan of ze een bloemetje mochten hebben. De elfjes namen wat korstmos en elfenbankjes mee, want dat veert zo lekker onder je voeten als je erop danst. Twakkel, de wandelende tak die een huwelijksaanzoek ging doen, nam wat lavendel mee voor zijn aanstaande bruid Saf- fiera, de zwaan tooide haar ve ren met latyrus en riep als maar: „Nu ben ik nog mooier dan ik al was" en gleed zoetjes als een grote bloementuin over het meer. De heer Eekhoorn koos een paar anjers en wilde er voor betalen, want „zaken zijn zaken", merkt hij op, maar dat wilde Twaffeltje niet. „Jullie blijdschap is voor mij genoeg", antwoordde hij hoffe lijk en oprecht. Maffie, het stoeipoesje maakte een hoedje van rozen en ging zich toen snel aan Mao de kater vertonen. Trotteltje het lieve- Op dit plaatje zien jullie allerlei verschillende voorwerpen getekend, waarvan de voorletter in één van de hokjes wordt geschreven. De cijfers geven precies aan hoe je het moet doen. De oplossing moet wor den ingezonden voor dinsdag 3 februari. heersbeestje sleepte een grote chrysant achter zich aan en kwam er later nog een halen en Lieve, de libelle, bouwde een huis van violieren. En Twaffeltje gaf en gaf maar en zei telkens, als er weer een boswezen met een paar bloemen was verdwenen: „Wat ben ik blij, dat ik ze blij kan maken." Maar toen, op de tiende dag stond er nog slechts één grote zonnebloem in het tuintje en die werd weggehaald door Snoeft de hamster, die hem niet plukte omdat hij hem zo mooi vond, maar omdat hij óók iets wilde hebben. „Wij allen heb ben gelijke rechten", riep hij heftig terwijl hij de zonnebloem uit de grond trok. En toen was het tuintje hele maal leeg en Twaffeltje zat op zijn bankje en keek naar de dorre aarde, waar geen bloemen meer bloeiden en de zon ver dween achter een wolkenveld en het werd koud en Twaffeltje momoelde verbijsterd: „Ik moet iets fout hebben gedaan. Ik heb iedereen blij willen maken, maar nu is mijn tuintje leeg en heb ik niets meer om blii mee te zijn. Ik moet werkelijk iets fout hebben gedaan." Maar het werd nog erger. Na een paar dagen verzamelden al le boswezens zich in zijn tuintje en stamotpn van woede op de dorre grond. „Kan je wel, ons blij maken met een dooie mus", riep Kroeft de kraai, „al mijn pinksterbloe men ziin verdord en mijn nest is er alleen maar rommeliger od geworden" en Saffiera de zwaan plukte woedend en ge kwetst de droge restjes latvrus tussen haar veren uit: Je hebt me voor spotvoeel gezet" krijste ze en Maffie riep, met de ver dorde roosjes om haar snuitje: ..Mao kijkt me niet meer aan" en de heer Eekhoorn zei: „Ge lukkig maar. dat ik niet betaald heb". „Maar jullie hadden die bloe men moeten verzorgen", ant woordde Twaffeltje wanhopig. Jullie hadden ze water moeten geven. Dat deed ik ook altijd". „Smoesjes, vuile violieren smoesjes" brulden alle wezens in koor en toen riepen ze: „Twaffeltje heeft geen tuintje meer. Twaffeltje heeft lekker C A R 0 L 1 N A Y E S hoe koviewvoe om De WACHTPosxew heem? /S7»-A&Ê>JTE>j/ ze hebben seewKANS.' DAG NICHTEN EN NEVEN. Hoe maken jullie het alle maal? Dat is een tijd geleden dat ik jullie een brief schreef! Voor ik verder ga, wens ik jul lie allemaal nog een héél geluk kig nieuwjaar toe. Verscheidene meisjes en jon gens dachten „dat ik ermee was opgehouden". Nee hoor, dan had ik dat jullie echt wel geschreven. Wat hebben velen van jullie heerlijk van de sneeuw en het ijs genoten. Geweldig, dat jullie de gladde ijzers in de vakantie hebt kunnen onderbinden. Als ik jullie was, zou ik ze nog maar niet opbergen. Er kan nog genoeg „echt?' ijs komen. Anderen vroegen waar tante Jos nu toch eigenlijk naar toe is geweest. Nou dat is een mooi leerzaam raadseltje voor jullie. De plaats heet Puerto de la Cruz. Nu moeten jullie maar eens op de atlas zoeken waar dat ligt en volgende week in je brief schrijven. „k Zal jullie verklappen dat het op een eiland in het zuiden ligt. Doe je best maar. Op 2 januari was het er zelfs 38 gra den. Cactussen en kerstrozen groeien er huizen hoog. 'k Ben benieuwd of ik veel goede op lossingen van jullie krijg. Er is verleden week in de vermelding van de prijswin- geen tuintje meer, net goed, net goed." Toen ging Twaffeltje naar binnen en veegde zijn be traande wangen af met een ge droogd bloemetje terwijl hij moedeloos naast de koude haard ging zitten. Alles was hij kwijt; zijn bloemen en ook de vriend schap van de boswezens. Zo zat hij daar drie dagen lang en hij at niets en keek maar stilletjes voor zich uit. Maar Almelied, de elfenko ningin, had het gehele verhaal gehoord van de elfjes en na die drie dagen kwam ze hem opzoe ken. Ze streek neer naast Twaffel tje en nam zijn handjes in de hare. „Domoor", zei ze zachtjes, „je had moeten begrijpen dat blij maken en geven wel fijn is, maar dat je nooit teveel mag geven. Je had nooit je hele tuintje mogen laten leegpluk ken. Je had een paar bloemen moeten overhouden van elke soort zodat die zich weer kon den uitzaaien en zich vermenig vuldigen. Dan was je tuintje nooit zo leeg geweest. Maar er is één troost: de worteltjes zit ten nog in de grond en als je nu maar weer begint, zoals je des tijds bent begonnen, komt alles weer goed." En toen trok ze Twaffeltje mee naar buiten en gaf hem zijn gietertje, zijn schepje en zijn schoffeltje in de hand. „Ga aan het werk", drong ze aan: „Ga de aarde weer be sproeien, roei het onkruid uit en ik verzeker je: over een jaartje is je tuintje weer vol bloemen." Dat deed Twaffeltje toen en Almelieds voorspelling kwam uit. Na een jaartje was zijn tuintje weer een pracht van bloemen waar hij heel blij mee was. Vanaf die tijd gaf hij elk bos wezen maar één of twee bloe men. En hij deed er een ge bruiksaanwijzing bij. naars een fout geslopen. Vol gens het lijstje zou Elly den Ouden twee weken achterel kaar een prijs krijgen. Dat kan natuurlijk niet. Zij heeft van één puzzeloplossing een prijs thuisgestuurd gekregen. Ja, en nu zijn jullie op school alweer hard bezig voor het vol gende rapport. Sterkte ermee hoor! Meisjes en jongens we maken een eind aan ons babbeltje. Daaag, tot de volgende keer. PRIJSWINNAARS 17 januari; Jenny Kraaijeveld in Sliedrecht en Jan Trommel in Rijswijk. 24 januari; Jeanette van der Hee in Groot Ammers en Hanneke van Wijnen in Del wijnen. JARIGEN LANG ZULLEN ZE LEVEN!!!! Henderine Gorseman: Anne- lies de Haan; Ankie v.d. Hout; Liesje Imthorn; Nellie Kok; Hilda de Leeuw; Anne-Gera Los; Corrie de Klazina Mete ring; Bea van Muijden; Mieke Plugge; Jeanette de Ruiter; Pe ter Sterk; Ria Verhaar en Bep- pie Zevenbergen: van harte ge feliciteerd met jullie verjaardag namens alle nichten en neven. PUZZELOPLOSSING Lodewijk, Bern art en Gerard. Robert Bolt: De kleine, dikke ridder; bekroond met Oostenrijkse staatsprijs voor jeugdboeken 1968. Uitg. West-Friesland, Hoorn, 132 blz„ geïll., f 5,90. Meindert de Jong: De lange wandeling: in VS bekroond als beste kinderboek 1969. Uitg. West-Friesland Hoorn 135 blz„ geïll., ƒ4,90. Leni Saris Daar was eens....; jeugdboek. Uitg. West-Friesland, Hoorn. 189 blz., 6,25. Sesams Het leven der volken: deel I: Beschaafd of primitief en deel 7: Ften. drinken en narcotica, resp. 248 er. 256 blz.. geïll.. ƒ8,90 p.d. Jac Llnders: Piet en Tom in ge vaar; kinderboek. Uitg. West-Friesland. Hoorn, 123 gr. blz., geïll5.90. Dlx en Galjaard: Bloemen in uw tuin; handleiding voor keuze en kweekwijze Uitg. Kosmos, Amster dam, 5e druk, 100 blz., kleurenfo to's, 6,90. In samenweiking met ambassade van Israël- Israël 1970 in feiten en cijfers. Uitg. De Arbeiderspers. Amsterdam. 134 blz., lil. en kaart 3.50. An Rutgers van der Loeff: Je bent te goed, Giacomo, herdruk. Nu als Salamander 272 bij Querl- do, Amsterdam, 125 blz. Hans Andieus: Denise, herdruk, Salamander 273, Querido, Amster dam, 156 blz Marie-Sophie Nathusius: De partner, herdruk van vier verhalen. Salamander 279, Querido, Amster dam 224 blz. Katherina Mansfield: Verrukking» vijftien verhalen van deze schrijfster (1888 - 1922). Als Sala mander 271 bij Querido. Amster dam 223 blz. H. Verweij: God in Israël; vraag gesprekken en visies over de Joodse apartheid, profetie en toe komst. Uitg. Buljten Schipper*. heijn, Amsterdam, 123 blz. ƒ8.-. Tariq All: Nieuwe revolutionai ren; bundel geschriften van linkse figuren Uitg. Paul Brand. Bussum. 304 blz., 16,90. Martin Schouten: Marihuana en hasjiesj; pro en contra het gebruik van drugs. Uitg. Bruna. Utrecht 207 blz., geïll.. 11.- Chaim Potok: De rechtvaardige; nu In Ned Vertaling Uitg. C. de Boer, Bussum. 261 blz.. 14,90. J. A. Pannekeet: Konkeltoid (Van kerkies, kroegies en kluisles), ver halen in het dialect van West Friesland. Uitg. West-Friesland, Hoorn, 124 blz., 7,90. H. Werner: De vruchten van vroeger; sprookjes. Uitg. West-Frie9land, Hoorn, 168 blz., 5.90. 73. Een kleine man, gekleed in een sportief tropenpak, was op het tweetal toegelopen. "Ach je, dat is immers zo, jullie kunt wel tegen een stootje", zei hij met een brede glimlach. "Lappie en Jonas keken elkaar verbaasd aan. "Ik bedoel de waterval", verduidelijkte de man. "Daar zijn jullie goed van af gekomen.. En dat jullie daarbij nog geluk gehad hebben is zeker. Als ik niet toevallig in de buurt geweest was en de schreeuw gehoord hadWij vonden U, Jonas, maar Uw kleine vriendje was in geen velden of wegen te zien. We hebben U naar ons kamp gedragen en ....nou ja, de rest rest weet U. Onze kleine Sojo heeft uw vriendje gevonden..- maar kom, ik'zal me eens voorstellen." Kareltje Knetter en de Bos-bubbel „Jeugd en muizevallen gaan niet samen", vroeg smidje Verho len zich af. „Wat bedoelt Boltje daarmee?" „Ik pijnig mien de harsens ongans", steunde Eelko Eelkema. „Maar ik kan de oplos sing van die kruuswoordpuzzel nog niet vind'n!" Zo dachten de twee vrienden hier nog vele uren over na en ze dachten er zelfs nog over, toen ze ieder al lang weer thuis en in hun eigen bed lagen. Smidje Verholen kon de slaap maar niet vatten en diepe rimpels van het denken ontsierden zijn gelaat. „Wat be doelde Botje toch met: zorg dat ze oud wordt? Hoe kan ik zorgen dat ze oud wordt. Dat gaat mij toch helemaal niks aan. Een heki is toch uit zichzelf al oud, met 'n kromme rug, een vieze, gescheurde jurk en een tandeloze mummelmond. Zo staat het tenminste in alle boeken, die het weten kunnen...." En toen ging de smid plotseling een lichtje op. „Dat is het natuurlijk!" mompelde hij. „Het kan haast niet anders. Dat mens tovert zichzelf natuurlijk jong en aantrekkelijk. Maar wat heeft die muizeval daarmee te maken?" En juist toen de smid op dat punt was aangeland, vloog er plotseling een steentje kletterend tegen de ruit. Toen riep er een stem: „Héla, Verhool'n! Ik ben het! Eelco Eelkema! Kom er es gauw uut, jong! Ik mot je dring'nd spreek'n!" Snel sprong de smid uit bed om eerst even een blik uit het venster te werpen. En jawel, het was Eelco, die daar stond te wuiven en te gillen. Toen stoof de smid naar beneden en even later stond de koddebeier al in de smidse. In zijn haast had de opgewonden speurder nauwelijks de moeite genomen zich behoorlijk aan te kleden Vanavond te zien Nederland 1 NCRV 7.04 uur aflevering Scheepsjongens, daarna Swie- bertje. 8.20 uur Dubbelzeskamp. 9.35 uur Udo Jürgens zingt. 10.25 uur actualiteiten. Nederland 2 VARA 7.30 uur documentaire Onderwijs, deel 5. 8.20 uur Ironside: „Oponthoud". 9.10 uur actualiteiten. 9.35 uur Sporttribune. 10.25 uur Improvisatie. Vanavond te horen Hilversum I VARA 6.20-9 uur groot gevarieerd programma Finale. 9.05 uur Florentijnse komedie: „Het heksenbrouw- sel" van Macciavelli. 10.45 uur liedjesprogramma. Hilversum II KRO 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur Cursief, kritisch programma. 10.40 uur Goal, muziek en veel sport RADIO VANAVOND Hilversum I. 402 m. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Finales nieuws, muziek, achtergronden en amusement. (19.30 Nieuws). 21.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 21.05 Stereo: Het Heksen- brouwsel, hoorspel. 22,30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Stereo: Liedjesprogram ma. 23.15 Stereo: Licht geva rieerd platenprogramma. 23.^5-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO 18,30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. (N.O.S.) Het Hoogo venschaaktoernooi in Wijk aan zee. 19.03 Stereo: De Springplank: jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.30 Stereo: Sjook: jongerenpro gramma. 20.00 Verzoekplaten- programma. 22.00 Kursief: eer programma dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 A- vondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Sportprogramma met kommentaren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S.18.55 Jour naal. STER: 19.00 Reclame. NCRV: 19.04 Scheepsjongens van Bontekoe. vervolgverhaal. 19.14 Kleur: Met Slep op avon tuur. TV-serie voor de Jeugd STER: 19.55 Reclame, N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Re clame. NCRV: 20.20 Dub- bel-Zeskamp: ste den-wedstrijdprogramma. 21.35 Kleur: Udo'70: muzikale show rond Udo Jürgens. 22.25 Actua liteitenrubriek. 22.50 Evangelie N.O.S.: 22.55-23.00 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.45 Kleur: De Fabeltjeskrant STER: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. N.O.S.: 19.04 Scala: In formatief programma. VARA: 19.30 Onderwijs, nu en morgen (dl. V). documentair program ma. STER: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Reclame. VARA: 20,20 Kleur: Ironside, TV-film. 21.10 Achter het nieuws. 21.35 VA- RA-Sporttribune. 22.25 Kleur: Toneelimprovisatles. N.O.S.: 23.05-23.10 Journaal RADrO ZONDAG HILVERSUM I, 402 m VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Weer of geen weer (9.00 Sport- mededellngen). 9.45 Uitzending Hum. Verbond m Ikor: 10.00 Onderweg: Van de hak op de tak de kerk door. 10.30 Dienst van Schrift en Tafel. U.30 Reaktlef, een programma na kerktijd. AVRO 12.00 Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand In de wereld, lezing. 13.18 Ra diojournaal. 13.36 Radar: ra- dlo-periodlek. 14.05 Stereo Pro menade-orkest met zangsolis ten: amusementsmuziek. NOS 14.30 Langs de lijn: sportrepor- tages en -uitslagen en lichte grammofoonmuziek. VARA: 17.00 Stereo: Licht orkest en solisten. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 Langs de lijn: sportreportages en -beschouwingen. VARA18.30 Kwikzilver: cabaretprogram ma. 19.00 Zin en tegenzin: dis cussie over een aktueel onder werp. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 L'Arte del Arco: oude kamermuziek voor clavecimbel en viola da gamba. 20.00 Ba lans: Consultatie Wereldraad van kerken over ontwikke lingssamenwerking. AVRO: 20.30 Stereo: In de kaart ge speeld: gevarieerd verzoekpla tenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22 43 Ra diojournaal. 22.55 Stereo: Te elfder ure: licht gevarieerd PROGRAMMA'S platenprogramma 23.55-24 Of Nieuws. HILVERSUM II. 298 m KRO 8 00 Nieuws. 8 10 Ste reo: Badlnerie: oude cn klas sieke muziek (gr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: oude gewijde muziek (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Pro menade Orkest, Omroep Man nenkoor en zangsollst: opera- en operetteconcert. 11.55 Me dedelingen. NCRV 12.00 Kcrk- orgelconcert oude en moder ne muziek (opn). 12.40 Tussen beide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Bijbelvertelling voor de Jeugd. 13.25 Stereo: De psalmen in de nieuwe berij ming, muzikale lezing. 13.45 Stereo: Semi-klassieke kamer muziek (gr). 14.10 Voordracht van poëzie. NOS: 14.30 Stereo: Het Gelders Orkest met jazz combo en solist: klassieke en moderne muziek (opn). (In de pauze: plm. 15.15-15.35 Mag lk ook 'es een versie voorlezen?: reportage van een Rotterdam se voordrachtsavond van dich- ter-amateurs.). 16.15 Agressie, de onvermijdelijkheid van de instincten, gastcollege. CVK: 17.00 Vrijgemaakt gereformeer de kerkdienst 18.00 Convent: wekelijks halfuur over en uit de kerk. IKOR: 18.30 Mensen: gesprek van mens tot mens. 18.45 Kerk veraf en dichtbij NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Ste reo: Klassieke oratoriumfrag menten (opn).. 19.30 De bood schap der bevrijding In deze tijd, lezing. 19.45 Stereo: Klas sieke muziek (gr). 20.05 Com nu met sangh: samenzang van geestelijke liederen. KRO; 20 30 Stereo: Muziek a Go Go. licht muziekprogramma met quiz. 2130 Stereo: In de volks mond: volksmuziek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Audio: muzikale Informatie voor kenners en liefhebbers. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE ZONDAG Nederland I. KRO/RKK: 11.00-12.00 Eucharistieviering. TELEAC: 13.30 Studeren Theologie. N.O.S.: 14.00 Euro pese Schaatskampi oenschappen voor dames te Heerenveen. 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 Kleur: Sklppy, TV-serle voor de Jeugd. 15.50 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal. 16.00 Openbaar Kunstbezit. 16.15 Passepartout: Europese Schaatskampioenschappen voor dames te Heerenveen 16.55-17.00 Toto-uitslagen. CVK/IKOR: 17.00-17.45 Euro visie: Bidden met open ogen: uitzending t.g.v. de wereldge- bedsweek te Genève. TELE AC: 18.20 Schaken voor begin ners - les 18. N.O.S.: 18.55 Kleur: De Fabeltjeskrant, CVK/IKOR/RKK: 19.00 Bijbel- vertelling voor kinderen CVK/IKOR: 19.03 Kleur: De Russisch-orthodoxe kerk documentaire film KRO: 19 3d Kleur: Knots» Kneuzen Rally, tekenfilm. 19.45 Kleur: Dok VII. aflevering uit de Duitse TV-serle Kapltün Harmsen. N.O.S.: 20.30 Journaal. KRO: 20.35 'n Duidelijke Zaak, TV-«pel. 31.20 Kleur: Gan.ma: programma over Geslachtsziekten. 22.00 Amster dams Philharmonisch Orkest: populair klassieke muziek. N.O.S.: 22.35-22.41 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.55 Kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. 19.05 Kleur: De To venaar van Saburac. TV-serle voor de Jeugd. 19,30 Studio Sport I. 20.15 Panoramlek: In formatief programma over na tionale en internationale ge beurtenissen en situaties. 20.40 Kleur: Wat doe lk voor de kost: beroepenraden. 21.10 Stu dio Sport II. 21.35 Kort Ge ding: discussieprogramma 22.25-22.30 Journaal. RADIO MAANDAG HILVERSUM I. 402 m VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.23 Lich te grammofoonmuziek en re portages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Lichte grammofoon muziek en repor tages. 9.00 Stereo: Boston Symfonie-orkest: moderne muziek (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Volksmuziek uit Oostelijk Polyneslë (gr). 9.50 Koning Klant: consumentenru briek. 10.00 Voor de huls vrouw. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Repertorium Ne derlandse Radio Orkesten: Ra dio Filharmonisch Orkest: mo derne muziek. Intermezzo (mono): Omroepdubbelkwar- tet: moderne liederen. VPRO: 12.00 Klassiek varlétë. (13.00 Nieuws: 14.25 Schoolradio). NOS: 15 00 Stereo: The Scot- tlsch C. W. S. Band: amusem. muziek. AVRO: 15.30 Stereo: Viool en plano: moderne mu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Carl- bla: muziek uit Suriname en de Nederlandse Antillen. 16.30 Voor de Jeugd. 17.30 Brabant Journaal. 17.5S Mededelingen. HILVERSUM II, 298 m KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: klassieke en semi-klassieke mu ziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Ac tualiteiten; 7.50 overweging; 8 00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huls vrouw). 10.00 Klassieke orkest muziek (gr). NOS: 10.15 De ko mende week In het Neder landse muziekleven. KRO: 11.00 Nieuws 11 03 Voor de zie ken. 11.30 Bejaarden program ma. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Gevarieerd pro gramma. <12.05 Lezenswaardig heden: 12.21 Voor boer en tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Bariton en plano: semi-klas sieke liederen (opn). 15.00 Ge reformeerde mlddagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: Informatie over Utrecht, afgewisseld met mu ziek. (16.00-16.02 Nieuws). Over heidsvoorlichting: 17.20 De Su rinamer R. D. Simons. Spre ker: H. A. Samson. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met Instrumentale begeleiding (opn). 18.19 Uitzen ding van de Partij van de Ar beid. HILVERSUM in, 240 m NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit: licht platenprogramma 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws 12.03 Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Plet Römer. ontspannen lunchen en luisteren. 14.00 Nieuws. 14.03 Holster: pop- en countrymuzlek. (15.00 Nieuws) 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrr: po-imagazlne. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 - 18.00 Draaijljofdraallk: verzoekpla tenprogramma. Zondag te zien Nederland 1 KRO 5.00 uur (CVK/IKOR) Eurovisie: reportage gebeds dienst in Genève, gehouden op 24 januari jL 7.05 uur deel 2 De Russische orthodoxe kerk. 7.45 uur aflevering Kapitein Harmsen. 8.35 uur tv-spel van Hans Keuls „Een duidelijke zaak". 9.20 uur Gamma: geslachtsziekten nemen toe. 10.00 uur Amsterdams Philharmonisch orkest concer teert. Nederland 2 NOS 7.05 uur jeugd feuilleton „De tovenaar van Saburac. 7.30 uur en 9.10 uur Studio Sport. 8.15 uur Panoramiek. 8.40 uur „Wat doe ik voor de kost?" onder leiding van drs. Schmelzer. 0.35 uur Kort geding: actie tegen het gesubsidieerde toneel. Zondag te horen Hilversum 1 AVRO 8.00 uur (VPRO/IKOR) Balans: ontwikkelingssa menwerking. 8.30 uur verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Te elfder ure. Hilversum II KRO 5.00 uur (CVK) dienst uit de geref. kerk (vrijge maakt) in Ermelo. 8.05 uur (NCRV) geestelijke liederen. 8.30 uur Muziek a go go, met quiz. 9.30 uur In de volksmond. 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt. 10.40 uur Audio, muziekinformatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 21