Gurupi, waar „overbodigen" een nieuw bestaan vonden Aantal theologische studenten groeit Uw probleem is het onze... TWEE GEREFORMEERDE VROUWEN (ROTTERDAM) ZIJN BEROEPBAAR „Adopteren is humanistisch" NIEUWE STATISTIEKEN UIT DE VS Commissie samenwerking scheepsbouw Zo maar een project uit de velen Een woord voor vandaag Pionieren in Brazilië innaai nieuw. Puzzelhoek P r iesterconcilie in Engeland GOS-eonferentie in Japan Kaderblad van actiecentrum Verolme: ieder maand rappor ii uitbrengen BEROEPINGSWERK 0 Informatie over Rome-Reformatie£ U VRIJDAG 30 JANUARI 1970 We komen nu aan de tweede verzoeking van de Here Jezus, zoals die beschreven staal in het vierde hoofdstuk van het Evangelie van Lucas. De duivel neemt de Here Jezus mee naar een hoogte. Die uitspraak is op zichzelf al raadselachtig. Waarom laat de Here Je zus zich meenemen? Waarom keerde Hij de duivel niet van het be gin af aan de rug toe? Jezus keert niemand de rug toe, ook de duivel niet. Jezus schrijft niemand zonder meer af, en kennelijk ook de duivel niet. Jezus leeft geheel volgens de woorden van de bergrede die Hij later zal uitspre ken: "En zal iemand u voor één mijl pressen, ga er twee met hem. Christus is meegaand, ook met mensen die ver van het Koninkrijk Gods afstaan, die veeleisend zijn, die haten, die mensen willen over heersen en overspelen. Jezus gaat mee, opdat niemand en ook de duivel niet, ooit zal kun nen beweren: Ik ben verloren gegaan, omdat U mij de rug hebt toe gekeerd. ieder die zich straks zonder Hem zal bevinden, zal dan in zien dat Christus niet hem. maar hij of zij, natuurlijk Christus de rug toekeerde. Jezus zegt pas "neen,als de duivet Hem probeert te dwingen iets te doen wat in strijd is met het evangelie. De duivel wil Hem de hele wereld geven. Hij komt met zijn aanbod als prins van de we reld, als de vorst die door rebellie de macht in handen genomen heeft. Maar Christus weigert te aanbidden, omdat Hij alleen God wil aanbidden. Christus gaat mee met de mens, maar niet met de zondige voorstellen van mens of duivel. GURUPI Brazilië beslaat bijna de lielft van lieel Latijns- Amerika en is groter dan de Verenigde Staten. Nord-Este, het probleemgebied bij uitstek van Brazilië, is ongeveer even groot als Italië, Spanje en Portugal samen. Er wonen 28 van de 90 miljoen Brazilianen. Weiezen vandaag: Genesis 23:1-20 In de goede jaren is er in Nord-Este nauwelijks voor allen een hap te eten en slechts voor weinigen lonend werk. In de droogtejaren zijn de sterftecijfers hoog. Dan trekken stoeten bezit lozen langs de duizenden kilo meters lange wegen naar de ste den van het zuiden. Zulke ramp jaren waren bijvoorbeeld 1951 en 1958. Maar in 1961 kwam de BR-14 klaar. Dat is de nieuwe hoofdweg van Belem in het noorden naar hoofdstad Brasilia. Tweeduizend kilometer dwars door het oerwoud, een afstand van Amsterdam tot Moskou. BR-14 ontsloot vele 'honderdduizen den vierkante kilometers vruchtbaar land tussen Nord-Este en het Amazo ne-gebied, met een gunstig klimaat Brieven die niet xijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding ls verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar in verband staan moeteD In afzonder lijke brteveq worden gesteld. Per briel dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Een vader heeft net vóór zijn overlijden zijn huis aan een kind verkocht. De moeder leeft nog en mag daarin blijven wonen zo lang zij leeft. Kan een der andere kinderen de koop ongedaan maken? Antwoord: De verkoop is geldig. Is de prijs te laag, dan kunnen de an dere kinderen na zijn dood eisen, dat het voordeel verrekend wordt Indien de verkoop vrij van inbreng is geschied, kan er alleen verreke ning gevorderd worden, als de legi tieme portie van de andere kinderen is aangetast. Vraag: Iemand heeft een gift ont vangen van de zaak, waar hij ge werkt heeft. Moet deze gift opgege ven worden als inkomsten voor het ziekenfonds? Antwoord: Het ziekenfonds houdt in de regel alleen rekening met het jaarlijks overeengekomen loon of pensioen en laat inkomsten van tij delijke aard buiten beschouwing, voorzover ze in de praktijk geen permanent karakter gaan dragen. Vraag: Wat is het adres van de Nederlandse vereniging van Jesjoea Hammesjiach (Jezus Christus) belij dende Joden „Hadderech"? Antwoord: Vreeswijkstraat 833, Den Haag. Vraag: Is het beter een koelkast op een niet al te koude plaats te zetten Antwoord: Volgens een deskun dige is de invloed van de omgeving op een koelkast te verwaarlozen, af gedacht van het energiegebruik. A - leen bij abnormaal hoge temperatu ren kan het voorkomen, dat een koelkast niet voldoende tot de capa citeit kan komen. Bij lagere tempe raturen wordt alleen het energiever bruik enigszins beperkt. ROTTERDAM Met ingang van heden hebben weer twee vrouwen binnen de Gerefor meerde Kerken preekbevoegd- heid gekregen. Het zjjn mejuf frouw drs. M. C. Boon, secreta resse van de stichting Gemeen tetoerusting, die beroepbaar ge steld is en mevrouw M. J. van der Veen-Schenkeveld, echtge note van ds. S. van der Veen (Rotterdam-Delfshaven). Mevrouw van der Veen werkt al sinds september vorig jaar in de wijk van dr. J. C. A. van Loon, die met emeritaat is gegaan. Ook zij stelt zich beroepbaar, maar voert daaraan toe ,.voor zover mogelijk". Gistermiddag hebben beide dames met goed gevolg haar préparatoir examen voor de classis Rotterdam afgelegd, waardoor zij preekbevoegd- heid en de mogelijkheid om beroe pen in overweging te nemen ontvin gen. Zoals eerder werd gemeld zijn haar beide (recente) „voorgangsters" me juffrouw E. G. van Egmond, staf functionaris van het Evangelisatie centrum in Baarn. die nu officieel predikante in algemene dienst bij de Gereformeerde Kerken heet, en me juffrouw T. de Jong te Amsterdam, wetenschappelijk medewerkster aan de theologische faculteit (kerkgeschie denis) van de VU. Namens de classis werd mevrouw Van der Veen toegesproken door haar echtgenoot, die scriba was. Drs. Boon werd toegesproken door de praeses, ds. H. Vollenhoven. De protestantse kerken van Brazilië zagen daar een mogelijkheid, om wat te doen voor de armen van Nord-Es te. De Evangelische Federatie (de raad van protestantse kerken in Bra zilië) kocht van de regering driedui zend hectare grond bij de BR-14, 530 kiloometer ten zuiden van Belem, om daar de pionierskolonie Gurupi te stichten. MODEL Dit Gurupiproject wil model staan voor honderden nieuwe nederzettin gen van doodarme landbouwers, voor wie in Nord-Este geen werk en geen eten meer is. Het startte in 1963 en telde in 1966 al 263 inwoners. Na enige moeilijkheden in het be gin loopt het project nu goed. De Braziliaanse landbouwkundige dr. Ivo Marzall heeft de leiding met een klein team van Brazilianen en bui tenlanders. In 1967 was het volgende bereikt: 1. Ontbossing van de landbouw grond, met behoud van bos op alle hellingen om erosie te vermijden en verdeling in vijftig secties van elk vijftig hectare. 2. Selectie, installatie en begelei ding van de settlers. 3. Grondslagen voor een landbouw coöperatie. 4. Aanleg van 7,5 kilometer weg binnen de kolonie. 5. Vorming van een weerstation en verzameling van research-materiaal. 6. Stichting van een lagere school. 7. Bouw van een kliniek en instal latie van een ambulante gezondheids dienst, met een speciale nadruk op malariabestrijding. Via de afdeling internationale hulpverlening van de Wereldraad van Kerken te Genève hebben de Brazi liaanse kerken de zusterkerken in de wereld om hulp gevraagd, om het ko lonisatieproject en zijn sociale instel lingen te kunnen voltooien. Het lijstje beloopt totaal 1.168.000 guden. De grootste hap daarvan is nodig voor de 'bouw van een motel-restau rant en benzinestation aan de BR-14 (328.000 giflden). Voor de uitbreiding van de medische zorg (mede voo? de We weten alleen, dat ze de vrouw is van van de vijftig settlers van Gurupi en moedei een gezin. Uit het venster kijkend van haar nieuwe hxd gebouwd van klei, knap bij elkaar gehouden J palen, stokken en lianen dat nog niet eem is, want het moet nog afgesmeerd worden 1 nieuwe lagen klei, die droog en hard en worden in de brandende zon. Haar lichaam, haar altijd bezige handei armen, hebben even rust. Maar haar geest 1 delijk niet. Die staat gespannen als een 99 Wat zal de toekomst voor de haren brengej deze pionierskolonie, meer dan duizend meters weg van de suikerstaat Pernam waar geen werk en geen eten meer was? Het leven heeft haar kennelijk niet ver\ Maar ze heeft teruggevochten voor al u>at| waard was. En naast de zorg in de ogen rond haar mond een trek van voldoeningJ strijd is niet voor niets geweest. Er is een Er is land en werk. Er is een toekomst met sen. Aan haar zal het niet liggen. Invul-puzzel Horizontaal woorden invullen die betekenen: I. beet, 2. hoekbalkon, 3. opening van een fuik. 4. volk, 5. deel van de voet. 6. spijker. 7. be stelling, 8. zwaardvis. 9. ootV.aak, 10. roeipen. Bij juiste oplossing vormen de be ginletters een plaats in Zuid-Hol land. OPLOSSING VORIGE PUZZEL I. epigram, 2. magisch. 3. verslag. Vrijgemaakte synode (Van een onzer medewerker) 1IOOGEVEEN De generale sy node van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) is gisteren nog niet tot een uitspraak gekomen op de vraag, of de kinderdoop ook aan geadop teerde kinderen bediend mag worden. Daarbij kwam ook de vraag aan.de orde, of de adoptie op zichzelf wel geoorloofd is. De mening van de te genstanders was neergelegd in een rapport van ds. C. J. Breen uit Kat wijk. De adoptie, aldus dit rapport, gaat uit van een humanistische grond slag. Het biologisch ouderschap wordt gedevalueerd. Door een kind aan te nemen, kan men het wel tot een erfgenaam maken van aardse goederen, maar nooit van hemelse en geestelijke goederen. Prof. H. J. Schilder vond het een positieve aanwijzing, dat de Bijbel niets over adoptie zegt. Dan moet men voorzichtig zijn en kan men zich maar beter van adoptie onthouden. Prof. dr. L. Doekes waarschuwde er voor. om geen conclusies te trekken uit Genesis 17, waar Abraham op dracht krijgt, om allen die in zijn huis zijn, ook zijn slaven, te besnij den. Dit is een heel uniek geval, zei hij. Kan de wet een belofte scheppen? Neen, antwoordde ds. P. Lok uit Zuidhorn, voorstander van de doop van geadopteerde kinderen, maar dat gebeurt ook niet. Het geadopteerde kind heeft de belofte Gods. Want het is evenals het natuurlijke kind inge lijfd in de gemeente. Prof. J. van Bruggen bepleitte een tussenweg. Maak de doop mogelijk in bepaalde omstandigheden en onder bepaalde voorwaarden met een spe ciaal formulier, zei hij. De adopteren de ouders zouden het kind er dan toe moeten brengen, dat het de na tuurlijke ouders erkent, als het meer derjarig is. De discussie wordt vandaag voort- Mevr. M. J. van der Veen-Schen keveld Mevrouw Van der Veen doet in de wijk van dr. Van Loon zieken en huisbezoek alsmede catechese. Wat haar toekomst betreft kan ge dacht worden aan haar mogelijke inschakeling als predikante in cate goriaal verband te Rotterdam, dus binnen een team van dominees, waar-, bij haar een deeltaak wordt toege wezen. Zij zal in de Gereformeerde kerken de eerste gehuwde vrouwe lijke predikant zijn. LONDEN In juni zal een Brits priesterconcilie worden gehouden. Hoewel het wordt aangekondigd als een „pastoraal concilie" zullen er geen leken aan deelnemen. Ook duurt het maar vier dagen. De priesters kunnen zelf de onderwerpen bepalen. Men verwacht, dat in ieder geval het celibaat, de bisschopskeuze, het groepspastoraat en de kwestie van de priesterarbeider aan de orde ko men. Uit elk bisdom worden vier gees telijken afgevaardigd. Ook worden aalmoezeniers, studentenpastores en enige hoogleraren uitgenodigd, maar geen priesters van geestelijke orden. (van onze kerkredactie) GRAND RAPIDS Dit najaar zul len voor het eerst de kerken in het Stille-Oceaangcbied, die aangesloten zijn bij de Gereformeerde Oecume nische Synode een eigen conferentie houden. Van 16 tot 20 november zullen vijf tig afgevaardigden van vijftien ver schillende kerken en enkele zendin gen vergaderen in Gotemba aan de vcet van de Foedji in Japan. Zij ko men uit 'Japan, Korea, Formosa, In donesië Australië Nieuw-Zeeland en Pakistan. Het conferentie-thema is „Christe lijk geloof en leven in de moderne wereld." Het zal daarbij gaan zowetl om het getuigenis van de kerk als om de rol van individuele christenen in de samenleving, dit toegespitst op landen, waar de kerk een kleine min derheid is. Twee sprekers zijn al bekend: prof. dr. Klaas Runia van de Australische Gereformeerde Kerken en dr. Paul G. Schrotenboer, secretaris-generaal van de GOS. TEHERAN Ongeveer 36 mensen zijn gisteren honderd kilometer ten noordwesten van de Perzische hoofdstad omgekomen, nadat lawines een hoofdweg hadden geblokkeerd. Honderden auto's strandden in de hoge bergen sneeuw. Meer dan 20 bussen en personen wagens zijn in een ravijn gestort. meer dan 15.000 omwonenden in een zeer wijde kring) wordt 209.000 gul den gevraagd. En verder zien we dan op de lijst staan een landbouwschool, een auto- reparatiewerkplaats een slachthuis voor varkens, een landbouwproefsta tion, een suiker- en maniokmolen, een steenbakkerij en ook een post van 22.000 gulden getiteld „radiover binding met de buitenwereld". Als de zestien wensen van de ver langlijst in vervulling zullen zijn ge gaan, verwachten de Gurupi'ers. dat zij het verder alleen zullen kunnen rooien. Voor de scholen en de gezondheids dienst kunnen staatssubsidies worden verkregen. Met de toeristische en technisch - ambachtelijke dienstverle ning kunnen ook van buiten af in komsten worden verwacht. DIENEN Zo speelt de kerk een belangrijke rol, om de arme een menswaardig be staan te verschaffen. De Gurupi-pu- blikatie van de stichting Oecume nische Hulp zegt daarvan: „Niet om prestige-overwegingen. Niet om nieu- j we christengroepen te scheppen. Niet om zich van een monopolie of hege- monie te verzekeren. Doch eenvoudig om niet te zondigen door nalatigheid om te dienen." Reeds nu is er een duidelijke uit straling merkbaar van Gurupi tot in een wijde omtrek. De regering van de deelstaat Maranhao heeft al een plan (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN „Kosmos en oekumene", maandblad gewijd aan het samenleven in kerk en wereld, is met ingang van januari een kader blad van het Oekumenisch Aktiecen- trum geworden. Voorheen ging het uit van de Willi- brordvereniging. De redactie is volle dig gèoecumeniseerd. Zij bestaat uit drs. N. van den Akker, mej. C. T. Dales, dr. H. A. M. Fiolet, dr. J. C. Groot, drs. D. de Lange, dr. A. Th. van Leeuwen, dr. J. Lescrauwaet, dr. H. van der Linde, C. G. L. Roeleveld, H. J. van Santvoort, dr. J. M. van Veen en mej. M. H. G. Vendrik. De nummers 1 en 2 zijn geheel ge wijd aan het rapport-Van Walsum. „Kosmos en oekumene" verschijnt elf maal per jaar. De abonnementsprijs bedraagt vijftien gulden. Inlichtingen en proefnummer aanvragen bij het secretariaat van het O AC, De Horst 1, Driebergen. ontworpen voor een nieuwe weg van de hoofdstad Sao Luiz naar het wes ten en de kruising met de BR-14 is gekozen bij Gurupi. Gurupi is een van die zinvolle pro jecten, waar niet alleen een paar honderd radeloze „overbodigen" een nieuwe hoop en een nieuw bestaan vonden. Het is bovendien een leer school voor morgen, waar gepionierd wordt ten behoeve van vele duizen den. Het is voor een belangrijk deel voor dit soort opbouwwerk dat de kerken komende zondag een offer vragen. Niet uit medelijden, maar uit solidariteit. Het Gurupi-project wordt in ons land gesteund door het hervormd we- relddiakonaat (dat er dit jaar een ton voor wil uittrekken) en door de stich ting Oecumenische Hulp. waarvan wij bijgaande gegevens ontvingen (giro resp. 8685 en 5261),. DEN HAAG De voornaamste taak van de commissie onder leiding van dr. A. Winsemius (zie elders in deze krant) is het verkrijgen van een duurzame oplossing van de moeilijk heden in de Nederlandse scheepsbouw. Minister Nelissen zoekt die oplossing in de sfeer van het be-, drijfsleven zelf en is dan ook ver heugd dat zowel het Verolme-concern als de Rijn-Schelde-groep zich zullen binden als de voorstellen van de commissie unaniem bij de minister zullen worden ingediend. Aangezien er van elk concern twee vertegenwoordigers in de commissie zitting hebben, is het niet mogelijk dat de voorstellen van de commissie tegen de wil van een der beide con cerns zou indruisen. Overigens heb ben beide bedrijven al laten weten in beginsel akkoord te gaan met een samenwerking. Die samenwerking vormt het uitgangspunt voor de com missie. Minister Nelissen noemde gister middag vier voordelen bij een inte gratie: oplossing van de moeilijkheden bij Verolme zelf, struktuurverbetering van de Ne derlandse scheepsbouwindustrie, beperking van de overheidsdeel- name (financieel) en verbetering van de concurrentie positie onderling en ten aanzien van het buitenland. De commissie zal ook moeten on derzoeken wat het belang voor de Nederlandse scheepsbouw is bij de bouw van grote tankers. Ook de noodzaak van de bouw van een twee de mammoctdok op de Maasvlakte zal in het onderzoek worden betrok ken. LI aid Ie si <en i ede (Van onze parlementsredacti hOg DEN HAAG De nieu Raad van Commissarissen villi het Verolme concern moet ma delijks aan de minister van E nomische zaken mr. R. Nelissfe,?'. rapport uitbrengen over de van zaken in het bedrijf. Erd gen geen nieuwe orders wol aangenomen en offertes woi| gedaan zonder de voorafga! toestemming van de bew man. De overeenkomst tussen het Vefy meconcern en het ministerie Economische zaken geldt voor de riode, tijdens welke de comi sie-Winsemius bezig is met het ops len van plannen voor de integr 10ge van de gehele scheepsbouwindus Jn(jv Veertien dagen nadat de minister plannen heeft goedgekeurd zal nieuwe Raad van Commissarii ^ic moeten aftreden. Over de samens ling van dit college zal na afloop deze periode opnieuw worden bes Aandelen Hel en iet en i De overeenkomst bevat voorts palingen over de aandelen in en i via van het Verolme-concern. Deze palingen houden onder meer in dat ing, fiduciaire eigendom van deze aar, aal" len en activa, die bij de Natiorfcn Investeringsbank berust, mede tot kerheid dient voor de uitvoering beide overeenkomsten. Op de aandelen zal geen divid^ worden uitgekeerd, zolang de de staat, verstrekte garanties ten hoeve van het Verolme-concern i zijn afgelopen. De staat handhaaft de garantie de reeds verleende kredieten en als de liquiditeitspositie dat gedur de de periode dat de comi sie-Winsemius aan het werk is, werken aan het terbeschikking len van aanvullende fini ringsmiddelen. Leningen (Van onze kerkredactie) WASHINGTON Evenals in Nederland neemt ook in de Ver enigde Staten het aantal theolo gische studenten weer toe. Een dieptepunt werd daar bereikt in 1964. In Canada daalde het aan tal aanstaande theologen echter nog altfjd. Dit blqkt uit statistie ken die zojuist zijn verschenen. De eerste statistiek werd gepubli ceerd door de American Association of Theological Schools (AATS), een organisatie die erop toeziet dat de aangesloten scholen een bepaalde on derwijs- en wetenschappelijke norm handhaven. Tot 1966 behoorden al leen protestantse academies en semi naries tot deze organisatie, maar toen gingen de deuren ook open voor rooms - katholieke instituten. In 1964 stonden aan de bij deze organisatie aangesloten scholen slechts 21.025 studenten ingeschre ven. Na een vrij snelle groei sinds dat jaar neemt de groei nu weer wat af. Het aantal studenten nam tussen 1968 en 1969 slechts toe met een half procent, van 28.033 tot 28.177. Sneller Het Amerikaanse blad Christianity Today heeft een statistiek opgesteld van negentien evangelische scholen die niet bij de AATS zijn aangeslo ten. Het aantal studenten groeide daar van 2178 in 1968 tot 2391 in 1969. Dat is een groei van 9,8 pro cent. Bij de AATS zijn ook scholen in Canada aangesloten. Deze verliezen echter nog steeds studenten. Tegen 876 studenten in 1968 stonden in 1969 848 studenten ingeschreven. Dat is een teruggang van 3,2 procent. Joegoslavië BELGRADO Het aantal priesterstudenten in de Servische Or thodoxe Kerk in Joegoslavië is in vijf jaar nagenoeg verdubbeld. In 1964 bereidden rond 350 seminaristen zich op hun wijding voor. Nu zijn dat er 620. In 1964 waren er nog maar' twee seminaries. In 1965 kwamen er twee bij en nu overweegt het patriarchaat de opening van een vijfde. Bovendien heeft de Macedonische Orthodxe Kerk, die zich in 1967 van de Servische kerk losmaakte, ook nog vijftig studenten. NED. HERV. KERK Beroepen te Lage Zwaluwe (toez.): E. C. v. Offeren te Gelselaar (Gld.). Aangenomen naar Ophemert: M. J. Pool te Slooten (Fr.). Emeritaat verleend aan Joh. Ger ritsen te IJmuiden-oost en (om ge zondheidsredenen) aan T. Langerak te Veenendaal. GEREF. KERKEN Bcroepbaarstelling: mej. drs. M. C. Boon, Corn. Bloemaertsingel 14, Rot terdam en mevr. M. J. v. d. Veen- Schenkeveld (voor zover mogelijk). GEREF. KERKEN (BUITEN VERB.) Beroepen te Katwijk (accl.): F. v. Deursen te Haarlem. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepbaarstelling: kand. K. Fol- kertsma. Margrietlaan 7, Bedum, dié is beroepen te Kantens, te Musselka- naal en te Valthermond. CHRIST. GEREF. KERKEN Bedankt voor London (Ont. Can.- Free Chr. Ref Ch.): J. Westerink te Haamstede-Kerkwèrve. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Nijkerk: H. Ligten- berg te Genemuiden; te Melissant: Chr. v. d. Poel te Yerseke. Bedankt voor Leerdam: A. Hoo- gerland te Werkendam. icht] enhi De ie g LE ig< pen an raai Ie Ji orm De bankiers van het concern, A mene Bank Nederland en de Are bank zijn in beginsel bereid de no ge middelen beschikbaar te stellet de vorm van gegarandeerde lenin tot een maximum van vijftig milj gulden. De garantie .zal worden g< ven door de Nationale Inve ringsbank onder contra-garantie de Staat. Als de minister van Ekonomis zaken bezwaar maakt tegen offei die het concern wil doen, mag niet doorgaan. Ook niet door mini Nelissen goedgekeurde contrac mogen niet worden uitgevoerd. De bewindsman deelde mee, dal afgelopen weken ook besprekin zijn gevoerd met enkele o maatschappijen en banken. Daarbi gebleken, dat het Verolme-cont voldoende orders kan krijgen. De rantie van de staat was echter voorwaarde. Het vertrouwen van opdrachtgevers in het Verolme-c cern is beslist niet geschokt. Inle? deel, aldus de minister. EINDHOVEN - Onder de „Ontmoeting en gesprek" is een st brochures opgezet voor hen, die hoogte willen komen van de vra! rond de verhouding tussen Rome de Reformatie. De serie is tot stand gekomen d samenwerking van het gereformi bureau ./Het Zuiden" te Eindhoven de stichting Gemeentetoerusting. J kan de serie, die uit zes deeltjes r staat, voor vijf gulden verkrijgen] genoemd bureau. Smalle Haven Eindhoven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2