Werkplaats gehandicapten in verbouwde school WEEKAGENDA:: Lunapark voortaan bij Groenoordhal Zeskampers trainei voor Barneveld Nieuw reglement voor Leidse ambtenaren SGP-kandidaten Benthuizen krijgen volledige raadsstukken Afscheid schoolarts Hohman in ALPHEN Fraai resultaat in Alphen Revalidatie Zes KVP-ers uit raad Warmond Surséance van betaling voor Dirk Boot Agenda voor Leidse raad Adjudant Domburg verlaat politie in Alph en Nieuw-Vennep krijjj^ gymnastiekgebouwk. Ook Lisse en Bodegraven in Alphens team vertegenwoordigd o NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 JANUARI ALPHEN De werkplaats voor geestelijk gehandicapten, naar de plaats waar ze eerst gevestigd was de Spoorhaven genoemdis vérplaatst naar de Hooftstraat, de voormalige Timotheüssdhool. Er heeft een ver- houwing plaatsgevonden, die wel f 200.000 heeft gekost, maar het resul taat is daarmee wel in overeenstemming. Burgemeester nvr. R. M. Gallas en wethouder M. Paats hebben gistermiddag, toen de officiële opening plaatshad in de bijbehorende kantine, de mtvoerders terecht hulde ge bracht en zij die er dagelijks hun taak zullen vinden, de heer A. de Lange, hoofd van het Werkverband en de heer v. d. Snoek, bedrijfs leider, bleken ook zeer dankbaar i?oor de keurige werkgelegenheden voor hun ruim vijftig werknemers(sters). De laatsten waren allen in aktie en de talrijke genodigden waren onder de indruk dat deze mensen, onder goede leiding, tot produktiief werk in staat zijn. Burgemeester Gallasfcwas met zijn vrouw, die bij "het binnenkomen een Woemstukje ontving; ook wethouder Paats was vergezeld van zijn vrouw; verder waren de drie andere wet houders, de gemeentesecretaris en vrijwel alle raadsleden aanwezig. Wij zagen burgemeester v. d. Linden van Koudekerk en burgemeester Van Wageningen van Woubrugge, in dustriëlen, de heer W. Zoet, rijks consulent van het departement voor sociale zaken en volksgezondheid en provinciale afgevaardigden. Vroeger zaten de gehandicapten thuis, zei burgemeester Gallas, wat op henzelf en op de gezinnen een ne gatieve sfeer legde. Lichamelijk ge handicapten werden als nutteloos be schouwd. geestelijk gehandicapten werden nagewezen. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat het vandaag in Nederland een vanzelfsprekende zaak is dat er naar vermogen werkgele genheid wordt geschapen voor onze gehandicapte medeburgers, die wer ken kunnen en willen en dat die aangepaste werkgelegenheid naar aard en omvang meegroeit met de maatschappelijke veranderingen en behoeften. Velen die anders op een sociale uitkering zouden zijn aange wezen, staan nu actief in de maat schappij; ze zijn niet alleen consu menten, doch ook producenten en verkeren weer in al die relaties met anderen die het arbeidsleven mee brengt, Het werk zelf komt langzaam op hoger niveau. Aanvankelijk be trof het alleen inpakwerk. Nu is men al zover, dat veelsoortig machinaal werk mogelijk is. Deze voortschrijding is uiteraard mogelijk door de opdrachten die men van het bedrijfsleven krijgt. Gelukkig is er voldoende werk. Dat deze opdrachten binnenkomen, is te danken aan het voortreffelijke werk van de bedrijfsleiding en van de sociale dienst. •Het zou gunstig zijn wanneer nog ruimte gevonden zou worden voor de oprichting van een Arbeids Re validatie Afdeling, bij de ..Binnen haven". Dan zou het mogelijk zijn werknemers die een uitkering ont vangen ingevolge de Ziektewet of de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering, enkele weken te testen op hun arbeidsmogelijkheden, waar na ze wellicht ergens in het normale bedrijfsleven weer geplaatst kunnen worden. Een andere toekomstgedachte zou een test en trainingsafdeling (TTA> kunnen betreffen. Hier zouden de geestelijk gehandicapten, ook die genen, die van de diverse inrichtin gen komen, getest kunnen worden op hun arbeidsgeschiktheid. Wethouder M. Paats schetste de ontwikkeling van het werk voor li chamelijk en geestelijk gehandicap ten. In 1954 werd hiermee begonnen in de oude Nijverheidsschool van de Hofzichtstraat, onder zeer primitieve omstandigheden. .In 1962 werd de nieuwe werkplaats voor lichamelijk gehandicapten „De Binnenhaven" in gebruik genomen. In 1966 kreeg men Andere regelingen voor zwangere vrouwen en pensioengerechtigden LEIDEN B. en W. hebben de raad een nieuw ambtenarenreglement voorgelegd. Het dient ter vervanging van het uit 1955 daterende regle ment, dat onder meer door veranderingen In de sociale verzekerings wetgeving en het gereedkomen van de nieuwe algemene burgerlijke pensioenwet was verouderd. Verder is ernaar gestreefd het reglement aan duidelijkheid te laten winnen. WARMOND Tijdens de raads vergadering gisteravond hebben zes van de zeven fractieleden van de KVP bekendgemaakt, dat zij uit de fractie zijn getreden en voor de rest van de zittingsperiode zullen op treden als partijlozen. Onder de uit- getredenen bevindt zich ook wet houder Groenendijk. Ze geven als verklaring, dat ze zich niet kunnen verenigen met de wijze, waarop het KVP-bestuur de komende gemeente raadsverkiezingen voorbereidt. de beschikking over twee semi-per- manente lokalen om met het werk voor geestelijk gehandicapten te be ginnen. De wethouder zei dat dit zyn eer ste „klusje" was, nadat hij oud-wet houder Dekker die ook de opening bijwoonde was opgevolgd. Hij had zelf ook wel geaarzeld of hier wat van te maken was, maar het resul taat is verrassend. Bij allen die hiertoe bijdroegen werd ook de jonge schilder, de heer G. Spruyt. genoemd, die voor een muurschildering zorgde. Na de toespraak van de wethouder werd namens de werknemers door mejuffrouf Truus Wereldsma een filmprojector aangeboden. De vertegenwoordiger van het departement, de heer Zoet, was vol lof over de Alphense aktivitelten onder leiding van de directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst, de heer A. Hofland. Laatste spreker was het hoofd werkverband, de heer De Lange. Hij dankte het college en de raad voor de medewerking. Op de foto geeft de heer De Lange het echtpaar Gallas en andere be langstellenden een toelichting bij be paalde werkzaamheden. Eén van de wijzigingen betreft de de 65-jarige leeftijd nog een half is het recht om na het bereiken van de 65-jarige leeftijd nog een hlaf jaar te blijven werken, vervallen. Nieuw is de bepaling, dat aan zwangere vrouwelijke ambtenaren de gebruikelijke zwangerschapsuit kering gedurende zes weken voor en zes weken na de bevalling wordt gegarandeerd ajs de bevalling bin nen de vier maanden na het ontslag plaats heeft. Tot nu toe moesten zwangere ambtenaren tot zes weken voor de bevalling blijven werken wilden zij de uitkering niet mislo pen. Overigens is er ook nog een artikel 85: Alcohol taboe geen alcoholhoudende dranken ge bruiken. Nieuw is verder de bepaling, dat over de ambtenaar periodiek een be oordeling wordt uitgebracht over de wijze waarop hij zijn betrekking vervult en over zijn gedragingen tij dens de uitoefening van die betrek king. „De vrouwelijke ambtenaar, die een borstkind heeft, wordt gelegen heid gegeven dit kind te voeden". Voor tijd van 10 maanden DEN HAAG De civiele kamer van de Haagse rechtbank heeft van morgen gedurende een periode van 10 maanden definitieve surséance Van betaling verleend aan de N.V. scheepswerf Dirk Boot, te Alphen aan den Rijn. Bewindvoerder is mr. E. van Haersma-Buma. LEIDEN Maandagmiddag 9 februari om 2 uur vergadert de gemeenteraad voor dc behandeling van onderstaande agenda, 's Avonds om half 8 wordt de behandeling van de Huisvestingsnota voortgezet. Benoeming van een wethouder (vacatu re de heer S. Sannes): benoeming commissieleden: schoolzaken: voorstel om opnieuw en tot wederop- zeggens aan het bestuur van de Vereni ging voor vreemdelingenverkeer toestem ming te verlenen tot het organiseren van een Jaarlijks lunapark: aankoop van het perceel Groenesteeg 89, hoek Waardgracht 54a: verkoop van het fabrieksgebouw met de daarbij behorende grond, gelegen aan de Rooseveltstraat nr. 6: uitbetaling van schadeloosstellingen en bijkomende kosten in verband met de ont eigening van percelen grond ln de Broek en Slmontjespolder (ontetgeningsplan „Merenwijk"): verbetering van de open bare straatverlichting langs de Boshulzer- laan. Bosbulzerkade en Ter Haarkade; treffen van een financiële regeling ten aan zien van openbare informatieve bijeen komsten voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen, de verhoging van het salaris van het daarvoor ln aanmerking komende gemeentepersoneel, zoals deze met ingang van 1 januari 1970 zal worden vastgesteld, bij wijze van voorschot uit te betalen vaststellen van een verordening hou dende regeling van de rechtstoestand van de ambtenaren in dienst van de gemeente I,eiden (Ambtenarenreglement 1970). alsmede voorstel tot het Intrekken van de verordening, regelende de benoeming van de hoofden der gemeentelijke takken van dienst. i BENTHUIZEN Gisteravond kwam de kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) in het eigen verenigingslokaal in vergadering bijeen, onder voor zitterschap van de heer A. Voorwin den. Na de opening sprak voorzitter Voorwinden er zijn voldoening over uit, dat van de zijde van de jonge ren meer belangstelling wordt ge kweekt voor het werk van de partij, waardoor de belangstelling en het ledental stijgen. „De opkomst blijft evenwel nog teleurstellend, omdat slechts 28 van de 72 leden aanwezig zijn. terwijl bij de gemeenteraads verkiezingen in 1966 de SGP 284 stemmen verwierf (36*46%), bij de Statenverkiezingen '66 312 (40,41%) en bij de Kamerverkiezingen in '67 302 stemmen (37,62%)". Secretaris W. Qualm sprak in zijn jaarverslag van enerzijds een rus tig jaar en anderzijds van de nodige beroeringen. „Wij hebben ons afge vraagd, of wij over de bekende ge beurtenissen in Benthuizen nog iets zouden zeggen. Ons bestuur heeft gemeend, dit niet te doen en een punt achter het verleden te zetten, omdat de komende tijd veel belang rijker moet worden geacht. Door een samenloop van omstandigheden hebben de twee laatste kandidaten van de SGP-lijst hun benoeming tot gemeenteraadslid in het belang van de gemeenschap en de SGP willen aannemen, omdat anders de beide zetels tot de nieuwe gemeenteraad verloren zouden zijn geweest en ddt zou niet juist zijn geweest. Wij zijn hen hiervoor erkentelijk". Het financiële verslag van pen ningmeester C. de Groot kon niet gunstiger. Inkomsten f672,73; uit gaven f 67,batig saldo f 605,73. Besloten werd de contributie in gaande -het jaar 1'970 te verhogen van f 2,tot f 3, In het bestuur werd de met-her kiesbaar zijnde heer A. J. Kaashoek opgevolgd, door de heer Joh. Leune Azn. De heer J. W. Gommerse zag LEIDEN Het jaarlykse lunapark van de VVV rond de Paasdagen wordt voortaan op het Groenoordterrein gehouden als de raad met een voorstel van B. en W. akkoord gaat. Het voorjaarslunapark heeft in de afgelopen jaren duidelijk aan de verwachtingen en zyn doel beantwoord, schryven B. en W. in het pre-advies. Ook het door de VVV béheerde evenementenfonds, waarin de baten van het lunapark worden gestort, voer er wel bij. Dit jaar zal een be- H oo fd commissaris van Den Haag: ridder TS.L. DEN HAAG De hoofdcommis saris van politie in Den Haag, de heer J. H. A. K. Gualthérie van Wee zei, die 1 februari met pensioen gaat, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De versierselen bij deze onder scheiding werden hem gisteravond op een zeer druk bezochte afscheids receptie in de Kurzaal te Schevenin- gen overhandigd door de burgemees ter van Den Haag, mr. V. G. M. Ma- rijnen. Deze wees in een korte toespraak onder meer op de „moderne carrière", van de heer Van Weezei: van kan didaat-notaris, via oprichter en com mandant van het korps commando troepen tot hoofdcommissaris van politie, welke functie hij achttien jaar heeft vervuld. Hij heeft een goed korps achtergelaten, zo zei de bur gemeester. Ook volgens het nieuwe reglement mogen ambtenaren tijdens diensttijd Bomen rooien op Hoge Ri jndijk LEIDEN Momenteel worden de vijf bomen op de Hoge Rijn dijk, even voorbij de Wilhelmina- brug, gerooid. Dit gebeurt onder politietoezicht omdat het hier een belangrijke verkeersader betreft. Zoals bekend, hebben de om wonenden indertijd geprotesteerd tegen het nog langer laten staan van deze bomen. Men achtte ze gevaarlijk voor het verkeer en overstekende voetgangers omdat ze in ernstige mate het uiitzicht belemmerden. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Gerrie, dochter van de Wolf en Harmsen, Spechtstraat Jeroen Nicolaas, zoon van C J van Alkemade en C Hoog- enboom, Van Poelgeestlaan 77; An dreas. zoon van II D Hozee en Boe len, Doeslaan 77. Overleden: Nae'ye. 88 jat*, we duwnaar van Lambertha Pukkink. Ondertrouwd: Matthijs de Witt, 27 jaar, Hoogmadeseweg 7 en Gertrudis Veronica Hoogervorst, 25 jaar. Jaag pad 41; Franciscus P A van der Krogt, 22 jaar. te Zoeterwoude. en Anna Zwaan, 21 jaar. Jaagpad 29. ALPHEN Tijdens een korte bijeenkomst in een der lokalen van de, Schoolartsendienst aan de Castellumstraat heeft gistermorgen dokter W. J. Hohman officieel als hoofd van deze dienst af scheid genomen en zijn taak overgedragen aan zijn opvolger dokter A. ,J. Zwartendijk. Aanwezig waren de burgemeesters vam Alphen, Leimuiden, Rijmater- woude en Nieuwveen, Alkemade, Koudekerk en Woubrugge. Burge meester B. J. Hogehboom vam Ter Aar was wegens ziekte verhinderd. Als voorzitter van de commissie van beheer van de schoolartsendienst district Alphen sprak mr. R. M. Gallas de scheidende arts op hartelijke wijze toe. Voor de ruim zes jaar, waarin dokter Hohman zijn beste krachten heeft gegeven was de commissie hem zeer erkentelijk. Mr. Gallas schetste dokter Hohman als een van de grote pioniers in ons land. die voor hij zich in Alphen vestigde over de hele wereld heef', gereisd. Het schoolarts-zijn in dit district was slechts een staartje aan uw omvangrijke loopbaan, aldus mr. Gallas. Namens de beheerscommis sie bood "lij een platenbon aan. Dokter B. P. Visser uit Noorden sprak als collega-schoolarts zijn waardering uit over de prettige samenwerking, die er steeds heeft bestaan tussen de beide schoolart sendistricten. Hij bood het boek „The Collapse of the Third Republic" van tVilliam I. Shirir aan. Vervol gens sprak dokter Hohman mede namens zijn vrouw, die verrast werd met enkele bloemstuk jes.- woorden van dank. waarbij hij tal van herinneringen ophaalde uit het grijs verleden tot zelfs uit de tijd. dat zijn vader in het Brabantse een dokterspraktijk uiteofende. Maandag zal dokter Zwartendijk, die zaterdagmiddag als huisarts in gebouw Nabij afscheid zal nemen, zijn werkzaamheden als schoolarts beginnen. langrijk deel van de kosten van de Leidse Pilgrimfathers herdenking hieruit kunnen worden gefinancierd. B. en W. willen afstappen van* de voorwaarde, dat dit lunapark niet op Goede Vrijdag mag worden opge bouwd. Promoties in Leiden LEIDEN De heer H. A. Udo de Haas, geboren te Zeist en nu wonend te Den Haag, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „De invloed van het statolieten-orgaan op de ruimte oriëntatie van de mens". Promotor was prof. dr. J. J. A. van Iersel. De heer Tj. de Reus. geboren te Soerabaja en nu wonend te Curagao, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der geneeskunde op een proef schrift, getiteld „Geslachtsziekten op Curacao (with a summary in En glish)". Promotor was prof. dr. P. Muntendam, de mede-promotor was prof. dr. J. A. C. de Cock van Leeu wen. ALPHEN Adjudant T. Dom burg van de gemeentepolitie gaat. na bijna vyf en twintig dienstja ren, morgen met pensioen. Dat ge beurt volgens de nieuwe regeling, die afvloeiing op 60-jarige leeftijd mogelijk maakt. Zijn pensionering betekent beslist niet, dat hij stil gaat zitten. In 1945 kwam hij bij de gemeen tepolitie in dienst. Vrijdagmiddag om half vier vindt in het raad huis een afscheidsbijeenkomst plaats. HAZERSWOUDE Zaterdag acht uur speelt de plaatselijke popfor matie Howlin' Wolf op Pleyn 68, in het Groenendijkse parochiehuis. Dokter Visser biedt zijn schei dende collega een boek aan. zich als zodanig .herkozen. Naar de algemene vergadering van de SGP op 12 februari aanstaande zullen vyf leden gaan; twee afgevaardig den zullen de vergadering van de Statenkring Gouda op 7 februari aanstaande bezoeken. Kandidaatstelling Het kernpunt van deze vergade ring was de kandidaatstelling voor de komende gemeenteraadsverkie zing. Aangezien slechts 28 leden ter vergadering aanwezig waren, ging de vergadering akkoord met de be- stuurssuggestie, om hiervan nu af te zien en alle 72 leden van de plaat selijke afdeling met een persoonlijk schrijven te benaderen met het ver zoek, uit deze lijst van 72, tien per sonen aan te wijzen. Na terughaling van de formulieren zal uit" dit resul taat de groslijst worden samenge steld en binnen afzienbare tijd zul len uit die groslijst de kandidaterf kunnen worden benoemd. Vanuit de vergadering kwam het voorstel, alle kandidaten op de vast te stellen lijst via het secretariaat te voorzien van de volledige raads stukken, opdat tevoren beraad zal kunnen worden gehouden en waar door kan worden voorkomen, d de SGP-vertegenwoordigers in raad het alleen maar moeten ui zoeken. Dit voorstel verkreeg all instemming. c. nis n/S HAARLEMMERMEER B. w. van Haarlemmermeer stellen raad voor een krediet van f 436.3C beschikbaar te stellen voor de bou1 van een gymnastiekgebouw Nieuw-Vennep (Welgelegen). Al lange tijd bestaat in Nieuw Vennep behoefte aan gymnastieklc kalen. In het uitbreidingsplan Wé gelegen (Nieuw-Vennepnnoord) voor een gymnastiekzaal ruimte <gt reserveerd in de Jacob Boekestraa WOUBRUGGE De leden vl de voetbalvereniging hielden hJ veertiendaagse kaartavond. Uitsla 1 mevr Vos. 2 L C Koetsier, 3 J Peueman, 4 P Kerseboom, 5 J Tu| ken, 6 J Boer. ALPHEN Voor de Zeskamp, zaterdagavond in Barneveld, is weer hard getraind. Het grootste deel van het Alphense team behoort tot de vaste kern. De wedstrijd-onderdelen zijn: montage-rijwedstrijd met auto); overspringwedstrijd; servies- serveer-wedstrijd; trekwedstrijd; loopfietsrace. Verder de mini-mara thon en als denker weer de heer G. Blaauw. Een blik op de ploeg laat zien dat het herenteam praktisch ongewijzigd is gebleven. Alleen is de „schommel specialist" Wim van der Laan opge steld. In de damesploeg zitten nu twee dames uit Bodegraven, t.w. Ria Riet veld en Pini de Jong. De marathonlopers de gebroeders Verkade zijn vervangen. Cock raa| te begin vorige week geblessei Mede gezien de ontwikkeling i zaken bij de tegenstanders en i plaats op de ranglijst, heeft de t nische leiding in plaats van Cock d bekende atleet Wim van Gervs van de Spartaan uit Lisse opgestel terwijl Rein reserve bleef. Helaas bleek Dick niet beraj met een ander dan Rein te lopd Piet Beelen, de niet minder bekend -m clubgenoot van Wim van Gerven j bereid gevonden de plaats in I nemen. De ploeg vertrekt vrijdagmiddi om 3 uur naar Barneveld, vanaf h Raadhuisplein. Degenen die willen naar Barneveld kunnen i kaarten kopen bij het reisburaj Europa in de Van Boetzelaersti ga; Donderdag 29 januari Gehoorzaal, 8 uur; uitvoering Die Jah- 1 reszeiten door Toonkunstkoor. Groenoordhal, 8 uur: ljsrevue. Kanine Clos en Leembruggen, 2 uur: Ned. Ver. Huisvrouwen, van spinnewiel tot poesta. Vrijdag 30 januari Dousa-kamer Univer siteitsbibliotheek, Rapenburg 74, 8 u: lezing van dr. A. W. WUlemsen voor Mij Ned. Lettrkunde over „De Vlaamse beweging in de Belgische politieke en maatschappelijke structuur" Lakenhal: 8 uur: rondleiding over de tentoonstelling Remonstrantse Broeder schap door prof. dr. G. J. Hoenderdaal Gehoorzaal. 8 uur: tweede uitvoering 50-jarige Politiemuziek. Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Schouwburg. 8 uur: K. en O., serie Modern Toneel. Studio met „Hunka hun- ka". Zaterdag 31 januari Aula mavo-school Vijf-Meilaan 2, 4.30 tot 6 uur: afscheid drs. J. P. van der Reyden als voorzitter van de Leidse Sportstich ting. Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5 uur: schaaksoc. Palamedes. OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lijt- weg. 10 tot 4 uur: propflgandadag afde ling Leiden Philatelica. Zondag l februari Groenoordhal. 3 uur: ljsrevue. Films ln Leiden CAMERA: The Sergeant, 2.30, 7 en 9.15 uur. 18 jaar; zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur; vr. en zat. nacht 23.30 uur: Benjamin, dagboek van een puber, 18 jaar LVDO- Mayerling, 14 jaar, dag. 2.30. 7 en 9 15 uur; zo. 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXORDe bloedwraak van Mattie Ross. 14 jaar, dag 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX- Een dollar tussen de tanden. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, 7.0. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur, nacht vr. en zat.: De Vi kingkoningin. 18 jaar. STUDIO: Teorama. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo. 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON: Easy Rider. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. v Breest Smalllenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week gopend. De Oegstgeestse Apotheek is na 18 uur en 's zondags gesloten. Doktersdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 Jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tol 11 uur woensdagavctid van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, taterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot li uur. Mobiel ANWB-kaoioor iedere maandag en donderdag van lt> tot 4 uur op de Lammermarkt (tot *7 februari 1 BebandeUng na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlenst: maal 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 8. Politie 5 maal 4. EHBO 21)845 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef 10480 voor informatie telef 83921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: oezoekuren maandag woensdag donderdag en vrij dag 19 00-19.45 uur: dinsdag 13 00-14.00 uur: zaterdag 15.00ie 00 uur: zondag, alg Christ, en nationale feestdagen 14.30—16.00 s avonds Vrouwenkliniek: maandag. dlnsoi Kt woenidag. donderdag en vrijdag 19.00—lil ve uur; zaterdag 15.30—1630 uur: zondag, a Christ, en nationale feestdagen 15.30—11* ter Kinderkliniek: maandag, woensdag. da derdag en vrijdag 18.15—19 Oo uur; dlnsdl ge. 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 ui zondag, alg. christ. en nationale feestd 1 gen 14.3016.00 uur to( Ellsabethziekenhuls Lelden derde n dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds tf w kwart voor 7 tot half acht. kraamafdell» j;. dagelijks van s tot 4 en "s avonds w kwart voor 7 tot half acht; tweede ki en dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 dagelijks van half 7 tot hall 8. ne Annaklinlek LeideD dagelijks van Qi op twee tol half drie en bovendien l dinsdag-, vrildag- en zaterdagavond w zes tot zeven. Klassepatiënten dagen» van zeven tot aebt. hei Psychiatrisch ziekenhuis Endegea /j:, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. iff Yf' dags ll tot 12 en 2 tot 3. hrf Jelgersmaklinlek; maandag tot en ml he< vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterdag tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 13 t 15 uur. Diaconessenhuls, dagelijks eerste kl. tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u., tweede 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 W en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks 2.15—3 en 8.30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: da; ujks (ook zondag): le en 2e tlas: I0.30r-ll.00 uur van 14.00—15.00 uur (8.00—19.00 uur. 3e klas; van 14 00—15 00 uur van 18.1 19 30 uur Kr aam afdeling- van 14.00—15 OO uur, 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenotes Kinderafdeling van 14.05—15.00 uur. 18.00—1830 uur dinsdag en donderdag léen voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegai NUORDW1JK Sole MUO klasse-; tiënten dagelijks van 8 tot hall 5 en avonds van 7 tot 8. zaalpatlënten dgs. van 1 tot 8. dinsdag van 1 tot ball donderdags van half 7 tot half 8 dags van l tol half 8. KATWIJK - zeehospitium, longklinl dagelijks van half 8 tot half 4. dinsdag donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-afc ilng dagelijks van half 8 tot half 6. R (idatiecentrum dinsdag en donderdag 1 tot 8 en zaterdag en zondag van h tot hall 5. Revalidatiecentrum kinder woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zond van hall drie tot hall vljt- Longkllntek tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 8 en zaterdag en zondag van half S half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdi zondag van 1 tot S uur. Museum Oudheden, Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u. ook zaterdi- zondag van I tol 0 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude S geJ op werkdagen van 10 tot 4 uur. dag van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 8 tot 18 en van 3 us uur. kassen zaterdags en zondags gesloti ten. Tentoonstellingen De Lakenhal: werk van Johannes I gerhuls Rlenkszoon tot l febr Legermuseum Pesthuisiaan lanuatf 1970 expositie .Historische dia ma's en militaire modelfiguren"; dagell) 9—6 u zond. 1—6 u.. zaterd. gesloten Galerie 't Dulvenhuijs, Rapenburg schilderijen, aquarellen en tekenlnl van Willy Rlescr, van 20 Jan. 10 fel) dlnsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3: wan kleden van Maud Muller-Massis, tot februari. Galerie v. d. Vllst, Botermarkt 3: gi fiek van Kees Hauwert, 17 Jan.—2' dinsd. t.e.m. zat. van 9-8 u. Rapenburg 73: Lelds Akad. Kunstce trum, schilderijen Lou|s-Paul Boon, tol februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 monstrantse Broederschap 19B9". 17 Jan/ febr., dag. 10—16 u., zond. 13—16 u. Schoolgebouw Ed. van Belnumstr. 2 Haal openb. bibliotheek): expositie led creatieve groep Colourform. tot 28 febr ari. Soc. Buut. Nieuwe Beestenmarkt werk van graficus Hans Dingjan, ott met 23 febr., wonsdag tot en met zond van 20 tot 1 uur, overdag na telefonisd afspraak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4