Aandacht besteden aan bouw in KOUDEKERK Weekmarkt naar Nw.-Vennep I WEEKAGEND Mej. De Vries nam afscheid mej. Van Wijnen begroet Nieuwe namen voor Alphense objecten Begroting 1970 al goedgekeurd naar krij gt nieuwe Abbenes christelijke school Inbrekers in Alphen actief Oprichting Leids City-Centrum Raad Alphen P. J. Griep voor VVD in regio Leiden: Russen en Amerikanen terug hun eigen land Gemeente Voorhout Tocli nog grond voor tennispark Dronken bestuurder mishandelde voorbijganger CHU-kandidaten in Benthuizen Das Lied von der Erde evenwichtig vertolkt Amateurs gaan naar Brittenburg duiken NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 JANUi KOUDEKERK In de splinternieuwe raadszaal van het gerestau reerde genieentehuis kwam de raad gisteravond bijeen. Burgemeester Van der Linden hield aan het begin een nieuwjaarsrede, waarin hij zei, dat er in 1970 veel aandacht zal worden besteed aan de woningbouw. Er zullen zo'n 100 woningen worden gebouwd. Ook de doorstroming zal worden bevorderd. Het bejaardentehuis Rhijndael vordert snel. De mogelijkheid zit erin. dpt het in niei gereed is. In verband met het plan Dorp-Oost 3 vraagt men zich af welke kant het uit gaat. Richting Hondsdijk of richting Alphen. Binnenkort komt er een bestemmingsplan industriegebied. Een grote wens is de bouw van een nieuwe chr. school. Er zijn twee problemen: de grond en de financiering. Er moet een nieuw Dorpshuis komen, dat ook geschikt is voor binnensporten en andere activiteiten. Hiervoor zal een stich ting in het leven worden geroepen. Hierna werd de eigenlijke agenda behandeld. De chr. kleuterschool Goed Begin krijgt medewerking bij de bouw en inrichting van een vierde speelwerklokaal. In verband met de uitbreiding van deze school zal voor een aantal kleuters tijde lijk onderdak worden gezocht in het verenigingsgebouw. Tot onder wijzer aan de Burgemeester De Herderschool werd in de vacatu re L. P. H. Schrier de heer H. Karst uit Groningen benoemd. GS hebben inmiddels de begroting 1970 goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde raadslid Dorrepaal naar een schrij ven van raadslid Van Veen, waar in deze zijn misnoegen uit betref fende de vleeskeuringsdienst. Hij stelde, evenals de heer Van Veen voor. uit de regeling te treden. De voorzitter adviseerde niet te over haast te handelen. Hij zal eerst contact opnemen met het gemeen tebestuur van Hazerswoude. Verder vroeg de heer Dorrepaal maatregelen ie nemen tegen de jeugd, die het grasveld voor de begraafplaats als voetbalveld be schouwt. De heer Van Veen wees de voorzitter erop, dat op de be graafplaats de grafstenen niet al lemaal er even netjes uitzagen. Na afloop kwam de klacht bin nen, dat vanaf de publieke tribune de vergadering moeilijk te volgen was geweest, omdat de spiekers meestal niet waren te verstaan. ALPHEN Inbrekers zijn de laatste tijd actief langs de Steekter- weg tussen Gouwsluis en Zwammer- dam. Ook in de nacht van maandag op dinsdag is er op twee plaatsen ingebroken. Door het openschuiven van een raam wist men binnen te komen in een boerderij. Men drong zelfs door tot de slaapkamer van het echtpaar, waarvan de vrouw wakker werd. Ze wekte haar man. die licht maakte. Men zag toen een man gehurkt voor 'n kast zitten, waarin zich een brandvrije kluis bevond. De man nam overhaast de benen. Toen bleek, dat er beneden nog een tweede persoon was. Zij verdwenen in de duisternis. Bij onderzoek bleek, dat ze beneden ook al een kast hadden doorzocht. Daar hadden zij de sleutel van de kast boven gevonden. Ze namen een buit van plm. f 800. mee. In dezelfde nacht is ook inge broken in het poeliersbedrijf van Ruardy aan de Steekterweg. Hier kwam men binnen door het inslaan van een raam aan de achterzijde. Kasten en laden werden doorzocht. In een afgesloten bureau vond men een geldkist, die geforceerd werd. De buit bedroeg f 1800. NIEUW-VENNEP De belang stelling voor de weekmerkt in Hoofddorp is van dien aard dat de marktkooplieden weigeren er lan ger een kraam te bezetten. Zij heb ben verzocht de markt naar Nieuw- Vennep te verplaatsen, omdat ver wacht wordt dat de inwoners van Nieuw-Vennep meer markt-minded zijn dan in Hoofddorp. Eerst had het gemeentebestuur nog het plan de markt beurtelings in Hoofddorp en Nieuw-Vennep te houden, maar ook daar is men al van afgestapt. De konsekwentie van instelling van een wekelijkse markt is nu dat de weekmarkt in Hoofddorp zal worden opgeheven. Ingaande don derdag 2 april zal de markt in Nieuw-Vennep worden gehouden en wel in de Venmeperstraat. Uit een enquête blijkt overigens dat 80% van de plaatselijke midden standers tegen de vestiging van de weekmarkt is. Daar staat echter te genover dat volgens een enquête van het sociografisch bureau „De Meerlanden" 92% van de huisvrou wen er vóór is. LEIDEN De uit Leiden afkom stige zanger Roy Feber zal zater dag 31 jan. optreden in het KRO- radioprogramma De Spingplank. Roy Feber trad al eerder op in het programma. Begeleid door het Springplankorkest zingt de Leidse zanger „I'm sorry". LEIDEN Morgenavond heeft in de Stadsgehoorzaal de definitieve op richting plaats van de „binnenstad concentratie" Leids City-Centrum. De oprichting in verenigingsverband is nodig om de financiële consequenties van eventuele acties in goede banen te leiden, en naar buiten als een eenheid naar voren te treden, zo liet de voorlopige secretaris J. G. Wolf slag ons weten. De agenda vermeldt onder meer de verkiezing van een algemeen be stuur en een voorzitter en de vast stelling van het activiteitenplan voor dit jaar. ALPHEN De gemeenteraad ver gadert donderdagavond om 7.30 uur. De agenda telt zeven en twintig pun ten. De volgende voorstellen komen in behandeling: onbewoonbaar ver klaring van de woning Buitenkerk 74; overeenkomst met Duinker en Verruijt N.V. om betreffende de overdracht van grond ten behoeve van verbreding van de Gnephoek het uitbrengen van een bindend advies op te dragen aan mr. U. G. Schilthuis te Rotterdam; het verhuren van een. perceel grond aan de Stichting Al phens Tennispark voor uitbreiding van de tennisvelden gelegen tussen het Bospark en de Dr. Lovinklaan en het garanderen van rente en aflos sing van een door genoemde stichting aan te gane geldlening van f50.000 voor het realiseren van de uitbreiding van het tennispark; beschikbaar stel len krediet voor het bouwen van een ambtswoning voor de burgemeester; verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen nabij de Oranje Nassausingel aan de Stichting Ondewijsinstelling van de L.T.B.; verpachting van eigen dommen van de gemeente; verstrek ken van een renteloze lening ten be drage van f 10.000 aan de Hervorm de Gemeente van Oudshoom c.a., ten behoeve van het beschermen van de gebrandschilderde ramen in het kerkgebouw aan de Oudshoornseweg; verhoging straatbelasting, reinigings rechten en opcenten op de personele belasting en verhoging tarieven hon denbelasting; beschikbaar stellen van een krediet voor het aanleggen van bouwstraten en het bouwrijpmaken van terreinen in het bestemmings plan Noorden; naamgeving aan de wijk ten noorden van het centrum, de sporthal en het overdektet zwam- bad. VOORSCHOTEN Over het on derwerp „Europese veiligheid" sprak gisteravond in de bovenzaal van De Gouden Leeuw door de heer P. J. Griep, kapitein ter zee voor leden van de V.V.D. in de regio Leiden. Hij zei onder meer: Het is nood zakelijk, dat bij het onderwerp de fensie een andere benadering en een andere stijl gehanteerd gaat worden. Er is te veel vaagheid, te veel verborgenheid. Voor een ABBENES B en W. van Haar lemmermeer stellen de raad voor een krediet beschikbaar te stellen van f 907.000,voor het stichten van een christelijke school. De 123 leerlingen van de christelijke school aan de Hoofdweg zijn ondergebracht in een oud schoolgebouw, dat drie lokalen heeft en in een mobiel schoolgebouw, dat in 1968 naast de school is geplaatst. In december werd een urgentie verklaring afgegeven voor de bouw van een nieuwe vijfklassige school ter vervanging van 't oude gebouw aan de Hoofdweg. De bedoeling is nu een zign. patio- school te bouwen, zoals er ook al staan in Nieuw-Vennep en Rijsen- hout. met dit verschil, dat de toe komstige school in Abbenes twee lokalen minder zal bevatten. LEIDERDORP D.V. hoopt a.s. vrijdag om half 8 in de Lindelaan voor de S.G.P een tijdrede te houden Ds. BAUW uit Scheveningen. Toepassing artikel 20 van de Wederopbouwwet Burgemeester en Wethouders van Voorhout maken bekend dat zij voornemens zijn om in afwijking van het bestemmingsplan „Plan Dorp", met toepassing van artikel 20 van de wederopbouwwet. ver gunning tc verlenen aan J. T. M. Warmenhoven te Voorhout, voor het uitbreiden van het woonhuis Julianalaan 1. kadastraal bekend Sectie A nr. 2956 Het plan ligt vanaf 29 januari 1970 gedurende 10 dagen ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden kunnen gedurende bovengenoemde termijn eventuele bezwaren tegen de voor genomen beslissing schriftelijk bij het gemeentebestuur indienen. Voorhout. 28 januari 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd: G A. Stolwijk, burgemeester. J W. v. d. Aardweg, secretaris. Eerder werd al een bedrag van f 337.000,beschikbaar gesteld voor uitbreiding van de oude school met twee lokalen. Nu er een nieuwe school mag worden gebouwd, ver zoeken b. en w. het bedrag aan te vullen tot f907.200. HAZERSWOUDE Vanavond wordt in de kantine van Hazers- woudse Boys een bingo-avond ge houden. die om 8 uur begint. Ieder een is er welkom. O c ALPHEN Op de agenda van de oktober-raadsvergadering was een voorstel geplaatst een perceel grond van 2000 m2 te verhuren aan de stichting Alphens Tennispark. Daar door zou het aantal tennisbanen met drie kunnen worden uitgebreid. Voor nader beraad werd het voor stel toen van de agenda afgevoerd, omdat door uitbreiding van het park ongeveer twintig bomen moes ten worden gerooid en andere kost bare voorzieningen moesten worden getroffen, zoals het dempen van een sloot, het graven van een nieuwe sloot en het verleggen van de paden in het Bospark. Door een verschuiving van het aan de stichting te verhuren per ceel grond zou aan dit bezwaar te gemoet gekomen kunnen worden, maar de studie omtrent het struc tuurplan voor de gemeente bracht een ander bezwaar aan het licht. Ter ontsluiting van het gebied ten zuiden van de spoorlijn Leiden Utrecht zijn de tennisvelden nodig. Dit betekent, dat het gebruik van de grond, nodig voor uitbreiding van het tennispark, op korte termijn moet kunnen worden opgezegd. B. en w. stellen nu verhuur voor tegen een zeer billijke prijs, met de mogelijkheid van opzegging op kor te tentlijn. En verder om rente en aflossing te garanderen van een geldlening van f 50.000 door de stichting voor de aanleg van de ba nen. HAARLEMMERMEER Vol gende week donderdagmiddag om 2.30 uur vergadert de gemeenteraad van Haarlemmermeer. buitenstaander is het moeilijk inzicht te krijgen in deze materie. Te veel wordt geheimhouding gehanteerd als een soort gordijn om de boot af te houden, maar iedere staatsburger heeft het recht om te toetsen ook zodra het om verdediging gaat. De heer Griep was van mening dat een acute dreiging verdwenen is. Wie te vaak roept dat de beer los is of los kan komen, die vindt geen gehoor meer. Zo ziet de burger ook geen direct gevaar meer, maar ook de overheden. Zo kon België rustig de dienstplichttijd verkorten. Frank rijk de Nato uitstappen en Australië overwegen zijn troepen terug te trekken en speelt dit laatste nu ook al in de hoofden van enige Ameri kanen. Nato moet blijven De Nato moet gehandhaafd blij ven, want West-Europa moet wel voortdurend op zijn hoede blijven. Absolute veiligheid bestaat niet, want dat vereist een absolute har monie. Waar die harmonie te kort schiet moet beveiliging geschapen worden. Thans wordt door de Nato gehanteerd het „flexibele response". De Nato is verdedigend en niet aanvallend. Er is tussen de onder linge staten geen sprake van een gemeenschappelijke politiek, alles staat in het teken van het evenwicht. De ontwapening moet niet beginnen bij nucleaire, maar bij conventionele wapens. Geen mogendheid heeft iets aan het bezetten van puinhopen, die na gebruik van kernwapens ontstaan. De heer Griep betoogde, dat kern wapens door hun aanwezigheid het gehele leven hebben beïnvloed. Nu is er in feite een gewapende vrede. Dat kan niet altijd doorgaan. Er zal Bu ileniancls bank pa pier AMSTERDAM. 27 januari De ad- vieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam op de volgende werkdag luiden heden: Londen 8.708.85, New York 3.61—3.66. Montreal 336%— 3.41 Parijs 62 75—64.75. Brussel 7.17— 7.32." Frankfort 97.80—99.00. Stockholm 69,75—70.75. Zürich 84.00—85.20. Milaan 56 50 -58.50. Kopenhagen 48.00-49.00. Oslo 50.40 —51.40. Wenen 14.03—14.23. Lissabon 12.50 een verlaging moeten komen van de militaire inspanning om zo de moge lijkheden te scheppen tot politiek overleg. Als discussiepunt lanceerde de heer Griep een stelling, die vol gens hem minder fantastisch is dan het lijkt: De Russen terug naar hun landsgrenzen en Amerika terug naai de Ver. Staten. Er moet een moge lijkheid zijn om dan toch nog con trole te blijven uitoefenen. ALPHEN In een van de versierde leslokalen is dinsdagmiddag afscheid genomen van de directrice van de „Koningin Juliana-huislioud- school". mej. R. C. de Vries. Hierbij waren o.m. aanwezig mejuffrouw A. G. v. d. Kwast, inspectrice van het huishoudelijk nijverheidsonder wijs (H.N.O.) en mevrouw A. Prinsen, hoofd van de afdeling onderwijs van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, consulente van de Alpheuse school.En ook de opvolgster van mejuffrouw De Vries, de uit Schoonhoven afkomstige mejuffrouw H. van Wijnen. Mevrouw N. Keijzer-Kopmels, presidente van de Contactcommissie van de school, sprak als gastvrouw een welkomstwoord. Mevrouw Prinsen sprak als hoofd van de on derwijsafdeling van de Holl. Mij. v. Landbouw, mede namens het hoofd bestuur van de Maatschappij, de cenftrale onderwijscommissie en als consulente. Zij schetste de 11 '/e-jari- ge werkzaamheid van mej. De Vries als directrice van de school, die on der haar supervisie een opmerke lijke vlucht heeft genomen. Ter he rinnering aan haar Alphense periode als directrice, bood mevrouw Prinsen een aantal sierwandtegels aan. DEN HAAG Een 34-jarige chauffeur uit Alphen aan den Rijn had het wel bont gemaakt op 2 no vember. Voor wat hij die avond uit haalde moest hij zich gisteren ver antwoorden voor de Haagse politie rechter. Er werd hem ten laste ge legd dat hij een auto had be stuurd terwijl hij daartoe, door het gebruik van alcohol, niet in staat was en bovendien werd hij be schuldigd van mishandeling. De ver dachte ontkende dat hij dronken was geweest. Toch had hij slinge rend door de Molenstraat in Zwam- merdam gereden. De man had een café bezocht in Nieuwkoop. Vervolgens een café in Woubrugge .maar toen hij daar weer naar buiten ging zag hij een bromfietser, met wie hij nog een appeltje te schillen had. Hij greep de 18-jarige ambtenaar uit Zwam- merdam beet en kneep zijn keel dicht. Maar bij nader inzien bleek de jongen heel iemand anders te zijn. Een 23-jarige smid wilde de jongen nog komen helpen, maar hij kwam er ook slecht af. Zijn ge zicht werd helemaal gehavend. De officier wees erop dat de ver dachte al eerder was veroordeeld wegens het rijden onder invloed. Hij eiste nu vijf weken gevangenis straf waarvan twee weken voor waardelijk. benevens 18 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan zes maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd nog iets zwaar der, zes weken gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk, en dezelfde straf voor ontzegging van de rijbevoegdheid. BENTHUIZEN De C.H.U. heeft de kandidatenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezing vast gesteld. Geheel volgens de verwach tingen staat de heer A. van Noort (oud-wethouder) nummer één op de lijst. Verder ziet de lijst er als volgt uit; A. M. Slootmaker. A. K. Harteveld. W. Aantjes, W. van Waay en W. P. Lievaart (nu wet houder). Over het samengaan met de A.R.P. en eventueel andere groe peringen zal het bestuur zich deze week beraden. LEIDEN De symfonie in zes delen „Das Lied von der Erde" werd, mede dankzij de beperkingen die de teksten hem oplegdentot een werk waarin Mahler het wezen vam zijn compositietalent het gaafst en het verbijsterendst heeft geuit. Willem van Otterloo. die dit opus gisteravond met het Residentie-Or kest uitvoerde in de Stadsgehoor zaal. heeft een zeer zware opgave op veelszins bewonderenswaardige wijze volbracht. Mocht de klank in het „Trinklied vom Jammer der Er de" nog wat aan de ruige kant zijn. in „Der Einsame im Herbst" was het evenwicht hersteld en het bleef tot het eind gehandhaafd. Engeniijk hebben de diverse instrumentale solisten, met name de houtblazers, in dit werk nauwelijks minder be langrijke bijdragen te levertfn dan de beide vocalisten: de inhoud van de teksten is in het orkest, door middel van de meesterlijke orkes tratie van de late Mahler, evenzeer lot klank geworden als in de zang partijen, die overigens bijzonder moeilijk zijn. Ernst Haefliger moest de spits af bijten in het bijna onzingbaar moei lijke eerste lied. waar de tenorpartij door het stormachtige orkest bijna wordt weggedrukt. Hij deed dit hier en in de beide overige tenorliede ren op bijzonder knappe wijze, steu nend op rijke routine maar ook op intelligentie en „Einfühlung". Een debuut betekende voor ons ALPHEN In de decemberver- gadering van de raad kwam de naamgeving van verschillende ob jecten aan de orde. Alleen het voor stel om de sportvelden het complex De Bijlen te noemen werd goedge keurd. Tegen de definitieve naam Adphen-Noord voor het nieuwe ge- meentedeel, de Overdekte voor het overdekte zwembad en de Westhal voor de sporthal bestonden overwe gend bezwaren. De jury, de voor zitters van de raadsfracties en b. en w. hebben zich nader beraden over de naamgeving en komen nu met de volgende voorstellen: de woon wijk ten noorden van bet centrum Ridderveld; het overdekte zwembad De Dillen en de sporthal Rijnstreek hal. De naam voor Noord is geïnspireerd door de Ridderbuurt. die de begren zing in oostelijke richting vormt en grijpt terug naar de middeleeuwen. De naam voor het overdekte zwem bad is geënt op de daaraan grenzen de DiMenburgstraat en de Rijn streekhal wijst er op, dat het ge meentebestuur deze sporthal ook wenst te zien als een belang van de streek. het optreden van de Zweedse alt Birgit Finnila. die in haar vocale persoonlijkheid duidelijk het stem pel draagt van haar Engelse soho- ling. We vonden haar stemkwalitei- ten zeer indrukwekkend. Een be zwaar vormde haar kennelijke on rijpheid in gevoelsmatig opzicht. Een zeer opmerkelijke uitvoering van een meesterwerk, waarvoor we dirigent en solisten dankbaar zul len blijven. Mozarts concertante symfonie in Es K.V. 297 b. een werk waar de componist in Parijs zo weinig ple zier aan beleefd heeft, vormde in dit programma niet meer dan een fraaie inleiding. De verklanking was gaaf en verdienstelijk, hoewel niet verrassend; de hoboïst Frarnk Min- deraa en de klarinettist Klaas de Rook waren iets beter op dreef dan de fagottist Günter Kluppel en de hoornist Vicente Zarzo. Alles bij elkaar een mooie avond waarvan meer liefhebbers hadden kunnen genieten. Dr. J. VAN DER VEEN ALPHEN/KATWIJK De in oktober '69 opgerichte duikerver eniging Mlantis te Alphen zal de komende zomer voor de Katwijkse kust gaan duiken naar de Romeinse burcht De Brittenburg, die daar volgens een legende moet liggen. De duikvereniging gaat oefenen, zodra het zwembad opengaat. Don derdagavond houdt de vereniging een contactavond om leden te wer ven. Iedereen is welkom in de kan tine van Varossieau, waar een ex positie van duikersmateriaal wordt gehouden. Ook worden er drie korte films vertoond. De hoofdtrainer van Atlantis is Wim Gibbon. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 27 januari Contante prijzen: Londen 8.73%—8.74. New York 3.6374—3.64%. Montreal 3J9Jr—3.39J.. Pa rijs 65.5512 —65.60 Brussel 7.32^—7 33%. Frankfort" 98.68—98.73. Stockholm 70 401-, —70.45%. Zürich 84 3814—84.43%. Milaan 57.77%—57.82%. Kopenhagen 48.52—48.57. Oslo 50.85—50.90. Wenen 14.07—14 08. Lis sabon 12.78",—12.793^. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de adjunct-di rectrice. mej. J. H. Brussche. Zij bracht de bekwaamheid onder woor den waarmede de directrice leiding aan de school heeft gegeven; er zijn veel wisselingen meegemaakt, veel verbeteringen ingevoerd, moderne apparatuur in gebruik gesteld. Het ;h» belang van de leerlingen steeds centraal. De directrice kreeg ten bei van haar huishouding een geschenken. Mevrouw Keijzer-Kopmels namens de Contactcommissie! ouders en school en dankte mi Vries voor haar leiding en zo Zij verwelkomde de nieuwe dir1 ce van de school, mej. H. nen. De inspectrice van het Huishj lijk Nijverheidsonderwijs. Van der Kwast, bracht de kende directrice namens het öj tememt dank voor haar verdii voor het huishoudonderwijs. Ook was aanwezig een dep} van de Alphense Middenstands" niging. De relatie van deze vg m ging tot. de huishoudschool en] directrice, vindt grond in het dat de Middenstandsverkoopq al vele jaren in deze school k gegeven. Namens hel bestuur va f cursus sprak de heer P. Houw voorzitter van de middenstand^ niging. is. vera nitniini Mej. A. van Wijnen en i Ml nieuwe schoolartsA. J. Zicir^j- tendijk, op de foto, woonden n afscheid van directrice mej. je Woensdag 28 januari Groen oordhal, 8 uur: ijsrevue. Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Donderdag 29 januari Gehoorzaal. 8 uur; uitvoering Die Jah- reszeiten door Toonkunstkoor. Groenoordhal. 8 uur: ijsrevue. Kanine Clos en Leembruggen. 2 uur: Ned. Ver. Huisvrouwen, van spinnewiel tot poesia. Vrijdag 30 januari Dousa-kamer Univer siteitsbibliotheek. Rapenburg 74, 8 u: lezing van dr. A. W. Willemsen voor Mjj Ned. Lettrkunde over „De Vlaamse beweging in de Belgische politieke en maatschappelijke structuur" Lakenhal: 8 uur: rondleiding over de tentoonstelling Remonstrantse Broeder schap door prof. dr. G. J. Hoenderdaal. Gehoorzaal, 8 uur: tweede uitvoering 50-jarige Politiemuziek. Groenoordhal, 8 uur: ijsrevue. Schouwburg, 8 uur: K. en O., serie Modern Toneel, studio met „Hunka hun- ka". Zaterdag 31 januari Aula mavo-school Vijf-Mellaan 2, 4.30 tot 6 uur: afscheid drs. J. P. van der Reyden als voorzitter van de Leidse Sportstich ting. Groenoordhal, 8 uur: tjsrevue. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5 uur: schaaksoc. Palamedes. OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lijt- weg, 10 tot 4 uur: propagandadag afde ling Leiden Philatelica. Zondag 1 februari Groenoordhal, 3 uur: ijsrevue. FILMS IN LEIDEN CAMERA Ma nuit chez Maud. 18 jr., dag 230. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Los geslagen in de branding. LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Ontsnapping uit Yuma. 18 Jr.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX 2.30. 7 en 9.15 uur: vr- en zat- nacht 23.30 uur: De apenplaneet STUDIO The graduale 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur... zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 TRIANON Easy Rider. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2 30 4.45, 7 en 915 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen- Apotheek D. c. Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. v Breest Smalllenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week gopend. De Oegstgeestse Apotheek ls 's avonds na 18 uur en 's zondags gesloten. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur de eigen doktei raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur Sociëteit „Twentwel", Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden vaD 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.311 uur tot 11 uur woensdagav<gio van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot ll uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Mobiel ANWB-kan tooi iedere maandag en donaeraag van it tol 4 uur op de Lammermarkt itot r, februari Behandeling na ongevallen De pohkiiniscne oehandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur f» mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door net Diaconessenhuis Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel El Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demisch Ziekenhuis Alarmnummers Doktersdlensi a maai 2 (zal 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maai 3. Politie 5 maai 4. EHBO 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpveriemngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101 bij geen gehoor telef. 10460. voor informatie telel. 33921 Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis; Dezoekuren maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 1900—19.43 uur; dinsdag uur: zaterdag 15.00—16 00 uur; zonda! chrtst en nationale feestdagen u.sf vrouwenkliniek: maandag. d! woensdag, donderdag gn vrijdag 19.00 uur; zaterdag I5..30— 16JÏÖ uur; zondaj Christ, en nationale feestdagen 15.30 uur. Kinderkllnlek: maandag, woensdag derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; di 1.3.00—14,00 uur; zaterdag 15-0016.00 zondag, alg. Christ. en nationale tei gen 14.3016.00 uur Ellsabethziekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tol 3 uur en 's avonfl kwart voor 7 tot half acht. kraamafi dagelijks van 3 tot 4 en 's avondi kwart voor 7 tot half acht; tweedt dagelijks van half 12 tot 12. 3 tot dagelijks van half 7 tot half Annafcllnlek Lelden dagelijks van twee tot hall drie en bovendiet dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond zes tot zeven KlassepatlënteD dat van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Ende dinsdag en vrijdag 18 tot 14.30 dags 11 tol 12 en 2 tot s. Jelgersmakllnlek; maandag tot en vrijdag van 16.45 tot 17.45 uur; zaterd tot 15 uur; zondag 11 tot 11.45 en 15 uur. Diaconessenhuis. dagelijks eerste tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweeo 1.15 tot 2 en 1 tot 8 u.. derde kl. 1.1S en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelij t 2.15—3 en 8.30—7 15 UUT ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: lijks (ook zondag): te en 2e alas; 10.3O—11.O0 uur van. 14 00—15.00 uur 18.00—19.00 uur. 3e Klas. van 14.00—15 00 uur van 1 1930 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur 19.U019-30 uur alleen voor echigenol Kinderafdeling van 14.00-15.00 uur 1800—1830 uur dinsdag en donderdal lèen voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar geeD toe| NOUKUW1JR - Sole Mllo Kiau tiénien dagelijks van S tol hall 5 er avonds van 7 tol 8 zaaipatienten dgs van I tot t. dinsdag van I tot h donderdags van hall 7 lot half 8 dags van 1 tol half 8. KA 1'WIJK Zeehospitium, tongki dagelijks van hall 3 tol nali 4. dtnsdi donderdag evenwel van 1 tot 8, tbc* nng dagelijks van half 3 tol half 6. tot half 5. Revalidatiecentrum kind woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zoi van half drie tot half vUf. Longfcllnli tbcèafdeilng kinderen woensdag van 8 en zaterdag en zondag van half half 4. Musea en Hortus Museum Volk et ut unde, Steenstraat: werkdagen van 10 tol 6 u.. ook zate zondag van 1 tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van to lot 6 u.. ook zate zondag van 1 tot 6 uur Sted Museum De Lakenhal. Oud« gei op werkdagen van 16 tot 1 uut, dag van 1 tot 4 uur Bonus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tot II en van 2 uur kassen zaterdags en zondags ges!: ten. Tentoonstellingen De Lakenhal, werk van Jon&nnes gerhuis Rienkszoon tot 1 febp- Legermuseum Reathuisiaao I; lariuan ,970 expositie .Historische ma's en militaire modelfiguren"; dag< 9—5 u zond 1—6 u. zatera gesloU Galerie 't Dulvenhuljs, Rapenbu schilderijen, aquarellen en tPkei van Willy Rieser. van 20 lan. - 10 ft dlnsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. VI 1st. Botermarkt 3: w kleden van Maud Muller-Massis. t< februari. Galerie v. d. Vllsl, Botermarkt 3: l'lek van Kees Hauwen, 17 Jan.—26 I dinsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Leids Akad. Kun»« trum, schilderijen Louls-Paul Boon, tc: februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 monstrantse Broederschap 1969". 17 Jan febr., dag. 10—16 u., zond. 13—16 u. Schoolgebouw Ed. van Betnumstr. 2 Haal openb. bibliotheek): expositie l« creatieve groep Colourform. tot 28 fet art. Soc. Buut. Nieuwe Beestenmarkt werk van graficus Hans Dingjan, ott met 23 febr., wonsdag tot en met zo» van 20 tot 1 uur, overdag na telefoni* afspraak.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4