Tweede Vietnam zuidelijk in van Nierop neemt na van CNV Kinderen hebben geen rasgevoel ader krijgt CeeS 3 6 jaar 40 jaar afscheid eis Rijvaardigheid na "bloody mary minder „Gestoorde had nooit vrij mogen komen' |oor Roïf Hoekstra m uitgeleend aan verbetering fiscale positie Nigeria werkende gehuwde vrouw I Moord Asperen GfUePCeVAAK Formattiitif- Beruchte Duitse inbreker vrij na gebrek aan bewijs Zwendel met auto's bracht f30.000,- op Vietcong: 700 dorpelingen in Vietnam gedood PvdA boos: ,Contractbreuk' burgemeester VRIJDAG 23 JANUARI 1970 AMSTERDAM „Er komt oorlog in zuidelijk Hka. Daarvan ben ik overtuigd. Zambia zal jider twijfel in die strijd de rol van Noord-Viet- i gaan vervullen. Want Zambia is de speer- van onafhankelijk Afrika. De westerse lan- i moeten zich ervan bewust worden dat 'n huwelijke oorlog dreigt. Ze moeten probe- I door het uitoefenen van politieke druk aan apartheidspolitiek van 't regime Vorster een te maken. Lukt dat niet, dan zullen we ieuw 'n giro 400 nodig hebben/' Bas de Gaay Fortman (32) baseert z'n itspraken onder meer op de vele gesprek- 'j die hij heeft gevoerd met zwarte mensen, t Zuid-Afrika zyn ontvlucht. Drie jaar ge- pen vertrok hij met vrouw en vier kinderen lar Zambia als lektor economie aan de enige liversiteit die het land rjjk is. Momenteel ihjj met verlof in ons land. In maart keert j voor drie jaar terug. Actieve vrijheidsstrij- srs zjjn bezig om de oorlog voor te bereiden l ook Zuid-Afrika bewapent zich. k'olgens dr. De Gaay Fortman zullen eerst Mo- nbiaue, Angola en Rodesië worden bevriid, lan- d die bevriend zijn met Zuid-Afrika en daaraan enzen. Hij is ervan overtuigd dat de vrijheids- ijders vervolgens van Zambia uit in Zuid-Afrika Hen gaan opereren, dat zich heftig zal verweren neinde de apartheidspolitiek zo duur mogelijk te kopen. ,.In Zuid-Afrika zijn ze zeer geïmponeerd door de aëlische manier van oorlogvoeren: de preventie- bliksemakties. Voordat de guerrillastrijders tot tie kunnen overgaan zullen ze proberen de Zam- aanse vliegvelden en opleidingskampen te bom- rderen en dan is de overeenkomst met »rd-Vietnam compleet". De African National Congress, een organisatie vluchtelingen uit Zuid-Afrika die tegen de arfieidspolitieik van Vorster veoht, zegt dat de irrijding van zuidelijk Afrika dichtbij is. „Binnen jaar zou het zich allemaal moeten afspelen, flog is volgens mij de enige manier, want ik heb Dr. B. de Gaay Fortman nog nooit 'n racist zien veranderen. Racisme is chronische ziekte". Racist „Het frustrerende is de mentaliteit van de blanke Zuid-Afrikaan, omdat hij zonder meer in de apart heidspolitiek gelooft. Ook de kerkmensen doen dat, hoewel ze lang niet allemaal racisten zijn. Ze gelo ven in de grote apartheid en willen wél met 'n beetje goede wil streven naar een wat meer mense lijke behandeling van de „bantoe". Maar zou Vorster z'n politiek veranderen, dan zouden de blanken 'n andere leider kiezen en juist dat is het brieste in deze affaire". „In negentig van de honderd gevallen is een dominee racist. Hij zal nooit 'n zwarte in z'n zitka mer ontvangeD. Dat kan hij eenvoudig niet. Christelijke leraren in Zuid-Afrika hebben er vol gens mij gewoon de smoor over in dat ze daar zitten. Ze zier het als 'n offer aan de Heer, maar 'n zwarte collega zullen ze niet in huis ontvangen. Ze moeten wel bekeerd worden, maar daar blijft het dan ook bij. Een merkwaardige opvatting waar ik nog niet achter ben". „In Zambia is rassendiscriminatie verboden. De blanke racist moet zich dus aanpassen. In het post kantoor staan ze tussen de zwarte mensen in, en, gaan ze niet gelijk vooraan staan en ook niet in 't eigen blanke rijtje. Ze zijn zonder veel moeilijkhe den overgeschakeld, maar zullen nooit zwarte vrienden maken". „Er zijn nog 'n paar winkels waar ze de blanken even eerder helpen, want dat roei je niet zo gemak kelijk uit. Het is erg vervelend als je voor anderen wordt geholpen omdat je blank bent. Het maakt je verlegen". „In Zambia wordt gestolen, zoals in elk land. De man die bij mij in Zambia inbreekt is altijd zwart. Nu kun je zeggen: zie je wel, zwarte mensen pik ken altijd alles en 'n heleboel mensen zeggen, dat ook". V luchtelingen „Ze zeggen ook dat je in Zuid-Afrika moet zijn geweest om over apartheid te kunnen praten. An deren zeggen dat je kleurling moet zijn geweest om 'n oordeel te kunnen hebben. Maar ik vind dat je in Zambia moet zijn geweest om de situatie te kunnen begrijpen. Want in Zambia hoor je de ver halen van de vluchtelingen". „Wanneer onze ministers zonodig naar Zuid-Afri ka moeten vliegen om zich op de hoogte te stellen, moeten ze eens een tussenlanding in Zambia ma ken. Dan horen ze 't ook eens van 'n andere kant, want in Zuid-Afrika heerst 'n politiestaat. Niet voor de blanken natuurlijk, maar voor de zwarten. En daarom zeggen de blanken dat het allemaal wel meevalt, want zij hebben er geen last van". Over z'n kinderen zegt dr. De Gaay Fortman, zoon van de rector-magnificus van de Vrije Uni versiteit: „Ik heb 'n kind op de kleuterschool en een op de lagere school. Het onderwijs is prima. Ik vind het heel prettig dat mijn kinderen in een non-raciale maatschappij opgroeien. Kinderen heb ben geen rasgevoel, tenzij de ouders het hebben". MAXIMUM-AFTREK WORDT VERHOOGD Breewijd (/GO ton) Gediend onder vijf officieren (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Staatssecreta ris dr. F. H. M. Grapperhaus van Financiën heeft bij de Tweede Kamer een discussienota inge diend over de verbetering van de fiscale positie van de wer kende gehuwde vrouw. Dr. Grap perhaus pleit daarin voor een minimum-aftrek van 1000 en een maximum van 4000 gulden. Ook wordt een uniform percentage (twintig procent) voor alle vrou wen voorgesteld. Op dit moment vergt de oude af trekregeling ruim 200 miljoen van de staatskas. Als de voorgestelde nieuwe maatregel door de Tweede Kamer zou worden aanvaard, vergt dat weer een bedrag dat schommelt tussen de 60 en 70 miljoen gulden per jaar. Staatssecretaris Grapperhaus noemt in zijn discussienota nog een mogelijkheid, die er op neer komt dat de bestaande ontwikkeling wordt aangepast aan de gevolgen van de prijsstijgingen. Concreet bestekent dat een aftrekpercentage van 33,3 procent met een minimum van 750 en een maximum van 3000 gulden. Mo menteel bedragen die 555 gulden en 2.220 gulden per jaar. BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET de keelonlunettendu tabletten Het voordeel van deze regeling geldt vooral voor vrouwen die tussen de 500 en 2250 gulden per jaar ver dienen. In de eerste regeling, die dr. Grapperhaus de Kamer aanbeveelt, hebben ook de hogere salarissen tot 6000 er enig profijt van. In zijn nota schenkt de staatssecre taris ook aandacht aan de invoering van andere systemen zoals het splitsingsstelsel. Dit systeem waarbij de man en de vrouw gezamenlijk wor den belast als waren zij twee onge- huwden met elk de helft van het totale inkomen, is voor ons land on uitvoerbaar, gezien de maatschappe lijke verhoudingen (huwelijk). Het opleggen van afzonderlijke aanslagen voor man en vrouw over hun eigen inkomen wijst de staatsse cretaris ook van de hand, evenals afzonderlijke aanslagen met samen hangende belastingheffing. In de nota wordt ook een systeem ontwikkeld voor de vrouw die mee werkt in het bedrijf van de echtge noot. Werkt een vrouw hele dagen in de zaak van haar man, dan mag 20 procent van de bedrijfswinst worden afgetrokken. Werkt zij korter dan komt ze in aanmerking voor de mini- mum-aftrek. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Nigeriaanse regering heeft het Nederlandsche Roode Kruis toestemming verleend het Nigeriaanse Rode Kruis een schip ter beschikking te stellen. Het zal voedsel, medicamenten en andere hulpgoederen vervoeren tussen Lagos en de noodgebieden. Het schip, de 700 ton metende Breewijd van de Rotter damse rederij Van Es en Co. zal zo spoedig mogelijk vertrekken. Het wordt op het ogenblik op de werf van Boele in Bolnes in gereed heid gebracht. De rederij hoopt het schip nog dit weekeinde te kunnen laten uitvaren met een lading zout aan boord. Daaraan is grote behoefte in Nigeria. Het zout is een geschenk van de AKZO. De Breewij-d vaart met een Neder landse bemanning. De heer J. Kist is gezagvoerder. Hij heeft ook van de cember 1968 tot augustus 1969 met de duizend ton metende Imber van Van Es en Co. voor het Nederlandsche Roode Kruis hulpgoederen vervoerd voorde Nigeriaanse bevolking. Voorlopig zal de Breewijd inclusief de heen- en terugreis vier maanden zijn uitgeleend. Dat kost het Roode Kruis ongeveer vier ton. De keus is nu op een wat kleiner schip gevallen zodat de goederen stroomopwaarts op de rivieren dichter bij de bedreigde gebieden kan komen. DORDRECHT De 48-jarige H. V. it Asperen, chef uitgifte van een ïelkfabriek, die in de nacht van 10 p 11 augustus zijn 48-jarige vrouw V.-van R. door wurging om het even bracht, is door de Dordtse echtbank veroordeld tot twee jaar evangenisstaf met aftrek. De officier van justitie had twee reken geleden zes jaar met aftrek eëist. De achtergronden van het dra- ia waren voor de officier reeds aan- eiding geweest in zijn eis strafver- nindering op te nemen. Daarbij had lij zich onder meer gebaseerd op het sychiatrisch rapport van prof. dr. J. Joek. V. had zijn verdediger, mr. S. Ivens erboden clementie te bepleiten om- at hij een eerlijke straf wilde onder laan. mr. ivens had echter laten blij— en dat hij de eis aan de hoge kant rond. DEN HAAG Wegens gebrek aan twijs heeft de Haagse rechtbank isterenmiddag de internationaal be- end staande Duitse inbreker J. J. raskys vrijgesproken. Hij zal als on- ewenste vreemdeling, maar tevens 1» vrij man over de grens worden ezet. De 47-jarige misdadiger heeft een iale methode ontwikkeld om vrij ikkelijk dure sieraden uit etala- es te vissen. Hij schiet met een ca- apult een kogeltje door de ruit van en juwelierszaak en haalt daarna Det een soort hengel de gewenste oorwerpen door het gat naar zich oe. Hij heeft dit procédé al met veel ucces toegepast in Denemarken, ltserland, België, Frankrijk en in ijn geboorteland Duitsland. Zevenmaal werd hij daar al ver- •ordeeld, terwijl hij zijn laatste ge- 'angenisjaren in Frankrijk door dacht. Voor zijn inbraak bij een ju welier aan de Haagse Plaats had de qq officier niet voldoende bewijs kun- pen leveren. Hij vroeg vrijspraak en daarbij sloot de rechtbank zich aan. Hot weer in Europa Brussel frankfort ■enève taubruck (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Op 14 februari hoopt de heer C. van Nierop, al gemeen secretaris van het CNV, wegens het hereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd 60 jaar) zijn functie neer te leggen. Hij is meer dan 40 jaar in dienst geweest van de christelijke vak beweging. Op vrijdag 13 februari nemen be stuurders en medewerkers van het CNV en de CNV-bonden in een be sloten bijeenkomst afscheid van de heer Van Nierop. Aansluitend wordt een receptie gegeven, ook voor men sen van buiten de christelijke vakbe weging, die de heer Van Nierop ten afscheid de hand willen drukken. De heer Van Nierop kwam na het volgen van een Mulo-opleiding in 1926 op 16-jarige leeftijd in dienst van het CNV, waar hij op het secreta riaat tewerk werd gesteld. Hij bleef bij het CNV tot de opheffing in juni 1941. Na de oorlog trad hij in mei 1945 onmiddellijk weer bij het CNV in dienst. In 1946 ging hij naar de chris telijke textielbond Unitas als dis trictsbestuurder met standplaats Veenendaal. Na twee jaar keerde hij weer terug bij het CNV. De algemene vergadering van het CNV koos hem in 1948 tot lid van het verbondsbe- stuur. De heer Van Nierop heeft vijf voorzitters meegemaakt bij het CNV, namelijk K. Kruithof, M. Ruppert, C. J. van Mastrigt, J. van Eibergen en J. Lanser. Hij wordt thans opgevolgd door de heer A. Hordijk, die enkele jaren geleden reeds tot lid van het verbondsbestuur werd gekozen. De heer Hordijk was voor die tijd alge meen secretaris van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale. De vertrekkende CNV-secretaris is nog korte tijd lid van de Tweede Ka mer geweest en hij maakt op dit mo ment nog deel uit van het college van directeuren aan de Vrije Universiteit Starfighters botsten in de lucht: dode LECHSBERG De Westduitse luchtmacht heeft gisteren opnieuw twee straaljagers van het type Star- fighter verloren. De toestellen, die anderhalf maal sneller vliegen dan het geluid kwamen boven Beieren met elkaar in botsing. De piloten wisten zich met hun schietstoel te redden. Een van hen overleed in een ziekenhuis. Het totaal van de veron gelukte Duitse Starfighters bedraagt nu 115. Inkomstenbelasting (tarief 1969, geen kinderen) Totaal Waarvan met aftrek volgens: inkomen de vrouw zonder huidige aangepaste vernieuwde echtpaar verdient: aftrek regeling regeling regeling 15.000 3.800 2.369 2.013 2.013 1.934 18.000 4.500 3.298 2.818 2.818 2.757 21.000 5.250 4.346 3.719 3.719 3.685 24.000 6.000 5.513 4.721 4.721 4.721 30.000 7.500 8.177 7.251 7.025 7.115 45.000 11.250 15.965 14.857 14.309 14.282 60.000 15.000 24.731 23.519 22.918 22,439 emat opt kUdrïd hjorco lunchen fe, «rijs weer min. temp. neerslag gisteren motregen -1 2 zw. bew. 2 2 geh. bew. -3 0.4 mist -9 0 onbew. -9 0 geh. bew. 0 onbew. -8 0 regen 5 0.3 mist -1 3 geh. bew. 4 0 mist 5 0 sneeuw -4 0.1 lichtbcw. 5 0 geh. bew. 2 O geh. bew. 4 O zw. beu- -11 0 mist -2 1 AMSTERDAM De centrale re cherche heeft de hand weten te leg gen op een vijftal mannen uit Amsterdam-West, die ervan worden verdacht de Rotterdamse Disconte- ringsfoank voor ƒ30.000 te hebben op gelicht. Het zijn de 24-jarige monteur M. E., de 28-jarige los-arbeider L. H„ de 40-jarige timmerman G. J., de 39-ja- rige los-arbeider L. van der P. en de 31-jarige stoffeerder R. R. Deze laatste wordt door de politie als de hoofddader beschouwd. Een van de oplichters, de 28-jarige A. M. is nog voortvluchtig. Ook hij heeft een hoofdrol in de zwendel gespeeld. De mannen maakten gebruik van de goedgelovigheid van een Amster damse verzekeringsagent. Zij gaven zich uit voor autohandelaar en wisten dit zo aannemelijk te maken dat de assuradeur binnen zes weken de financiering van niet bestaande auto's voor elkaar kreeg. Voor het opmaken van de financie ringscontracten bedienden de oplich ters zich van valse namen en adres sen. Dat er aan hun praktijken een luchtje moest zitten kwam aan het licht toen de aan de gefingeerde ko pers geadresseerde aflossingspapieren onbestelbaar terugkwamen bij het fi nancieringsbureau. De zwendelaars bakten het in een paar gevallen zelfs zo bruin dat zij werkelijk auto's kochten en deze lie ten financieren. Zij verkochten de auto's weer door en staken zodoende zowel het geleende geld als de op brengst van de auto in hun zak. Deskundige in proces Haarlemse rechter: Rechtbank en hof beoordeelden verkeerd PARIJS De Vietcong heeft giste ren de beschuldiging geuit dat Zuid- vietnamese en Zuidkoreaanse troepen in een door Amerikanen geleide ope ratie vorig jaar november meer dan zevenhonderd Zuidvietnamese dorpe lingen hebben gedood. De beschuldiging werd geuit door mevrouw Ngoejen Thi Binh, leidster van de Vietcong-delegatie bij de vre desbesprekingen in Parijs. Volgens haar zouden bij die opera tie voorts duizenden dorpelingen in concentratiekampen zijn gedreven of „naar onbekende oorden gezonden". DEN HAAG Verkeerde mr. H. G. R. (61) onder invloed toen hij op de 21ste februari 1968 het dodelijk op geluk veroorzaakte op de Haarlemse Zuiderhoutlaan dat het leven kostte aan de 17- jarige bromfietser Henk Lam- mers uit Hillegom? Deze vraag stond gisteren centraal op de tweede dag van het proces in hoger beroep voor het Haagse ge rechtshof tegen de Haarlemse rechter. De arts-farmacoloog dr. F. A. Nele mans rekende het hof voor dat het promillage op het tijdstip van het on geluk „een stuk boven 0,4 gelegen moet hebben ik denk aan 0,7 of 0,8 en maximaal 1,35 geweest kan zijn". Hij meende dat mr. R. tenminste 165 cc wodka moet hebben gedron ken. De uitwerking van deze hoeveel heid op de rijvaardigheid stond voor hem vast: de rijvaardigheid moet minder zijn geweest. Mr. R. zegt tussen kwart over vijf en half zes op de bewuste dag bij een kennis, mevrouw Sikkel, één „bloody mary" (tomatensap met wodka) te hebben gedronken, die hij zichzelf zou hebben ingeschonken. Op het po litiebureau had hij voor moeten doen hoeveel hij in zijn glas had gedaan. Het bleek ongeveer 80 cc te zijn. Niet langer Drs. J. Verburgt van het gerechte lijk laboratorium in Den Haag ver klaarde, dat hij bij een zesvoud uit gevoerde bloedanalyse -na het ongeluk een alcoholpromillage had gevonden van 1,05. Op de vraag van de presi dent van het hof, mr. A. Slotemaker, hoeveel alcohol verdachte gedronken moet hebben, antwoordde de heer Verburgt: „230 tot 250 cc. Zelfs als we "met de meest extreme factoren reke ning zouden gaan houden, kunnen we I nog onmogelijk op de hoeveelheid uitkomen, die verdachte zegt te heb ben gedronken", meende de heer Ver burgt. Arts A. de Spiegeleer, die mr. R. na het ongeluk in het ziekenhuis aan diens lichte gelaatsverwondingen had geholpen, verklaarde niets van alco holgebruik aan de patiënt te hebben gemerkt en nadat dokter S. Lie, die de bloedproef had afgenomen, had gezegd daarbij tot de conclusie te zijn gekomen, dat mr. R. „niet merkbaar onder invloed" was, al had hij wel alcohollucht geroken, kwam het tot problemen bij de verklaring van de huisarts van de Haarlemse rechter, dokter H. Blaauw. Minder ontwikkeling Deze zei de middag van de 22ste februari 1968 met de verbalisanten Remans en Boerrigter in zijii woning te hebben gesproken over de medica menten die zijn patiënt gebruikte. Hij beweerde tegen de beide hoofdagen ten tweemaal te hebben gezegd in het proces-verbaal op te nemen, dat de rechter direct na het ongeluk moei lijk sprak maar dat dit na korte tijd over was. Dit zou op een „absence" kunnen wijzen, waarvan mr. R. nooit eerder last had gehad. Dokter Blaauw zei dat de medede lingen over de trage spraak van mr. R. na het ongeluk vernomen te heb ben van de beide agenten. Maar de „politiemannen met hun minder" ont wikkeling hebben het niet opgeno men, aldus de dokter. De heren Re- mans en Boerrigter ontkenden dit na drukkelijk. De Haarlemse rechter merkte op dat hij na zoveel jaren rechter te zijn geweest „de politie wel zo goed kent, dat hij weet dat de politie niet graag ontlastende verklaringen opneemt". Hoofdinspecteur Endlich vond deze opmerking redenen om mr. R. erop te ■wijzen dat iets dergelijks in dit geval bepaald niet gebeurd was. eerder het tegendeel. BREDA Zowel de Bredase rechtbank als het gerechtshof van Den Bosch hebben beoorde lingsfouten gemaakt bij de be rechting van de 37-jarige ernstig gestoorde A. B. uit Oosterhout. Volgens de gerechtspsychiater dr. J. Zitman had B. nooit meer op vrije voeten mogen komen na dat hij een straf had uitgezeten wegens het verkrachten van zijn 16-jarige dochter. Wanneer de Bredase rechtbank en het gerechtshof van 's-IIertogenbosch zich aan het advies van dr. Zitman hadden gehouden dan was B. van de gevangenis rechtstreeks naar een psychiatrische inrichting toegegaan. Hij zou dan ook geen kans hebben gezien zijn vrouw te vermoorden en daarna de hand aan zichzelf te slaan. Advies Tot deze conclusie is dl'. Zitman gerechtspsychiater in Brabant en Zeeland gekomen nadat het Bra bantse Oosterhout dinsdagmorgen door de tragische dood van mevrouw B. en haar man werd opgeschrikt. Toen B. wegens de verkrachting van zijn dochter terecht stond voor de rechtbank in Breda eiste de officier van justitie op uitdrukkelijk advies van de gerechtspsychiater terbeschik kingstelling van de regering. De rechtbank liet B. nogmaals on derzoeken bij de psychiatrische ob servatiekliniek in Utrecht. Daar kwam men tot de conclusie dat B. wel ernstig geestelijk gestoord was. T.b.r. werd echter niet noodzakelijk geacht. De rechtbank legde toen naast de gevangenisstraf slechts voorwaardelijke terbeschikkingstel ling op. Ki uderbescher mi ng O De officier van justitie ging in ho ger beroep bij het gerechtshof van Den Bosch en eiste wederom onvoor waardelijke t.b.r. Hoewel dr. Zitman plus de Bredase kinderbescherming plus de reclassering zich tegen B.'s vrijlating verzetten legde het ge rechtshof alleen een jaar gevangenis straf op. B. zou na het uitzitten van die straf met een zware geestelijke stoornis weer in de maatschappij mo gen terugkeren. Begin deze week kwam hij in Oosterhout terug en ge beurde datgene waar dr. Zitman en de officier van justitie zo bang voor waren geweest. (Van onze correspondent) GRONINGEN In de provincie Groningen is een conflict ontstaan rond burgemeester drs. H. J. Eijsink van Bellingwedde, die per 16 februari is benoemd tot burgemeester van Meppel. De heer Eysink, derde (landelijk) voorzitter van de PvdA, is een van de drie lijsttrekkers van deze partij voor de komende provinciale verkiezingen. Door te solliciteren naar l^et burge meestersambt in een andëfc provin cie, heeft hy volgens het bestuur van de Groningse PvdA contractbreuk ge pleegd. „Drs. Eijsink heeft zich kandidaat laten stellen en daardoor heeft hij duidelijk een keus gemaakt"., aldus provinciaal voorzitter drs. Max van den Berg. Volgens hem is bij herha ling aan drs. Eijsink gevraagd of hij inderdaad voor Groningen beschik baar zou zijn. Deze zou hier steeds positief op hebben gereageerd. Keuze De burgemeester wijst de beschul diging van de hand. „Ik moest kiezen tussen een politieke loopbaan en het burgemeestersambt",zégt hij. „Aan gezien ik met hart en ziel aan het laatste hang. is 't het burgemeesters ambt geworden." Volgens hem heeft hij nooit gezegd dat hij in ieder geval beschikbaar zou zijn. „Ik heb wel gezegd dat ik geen andere politieke ambities had. Er werd namelijk ook aan me getrokken om In plaats van een eventueel Gedepu teerdeschap, Tweede-Kamerlid te worden. Maar dat ambieer ik niet." „Ik kon toch moeilijk te koop lopen met myn sollicitaties als burgemees ter. Overigens is. het ook een on mogelijke eis om van partijkandidatcn te vragen dat de altijd beschikbaar blijven."

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9