P. Biegstraaten voorzitter van Leidse Sportstichting Sociale Dienst met rapport over bejaarden in Alphen E E Geen vrijblijvend adviesorgaan Enorm stuk baggerwerk Australische opdracht vo Hollandsche Aanneming Eerste dienstencentrum in flat Wielewaalstraat NIEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 JAI JIEUN LEIDEN Gisteravond heeft de raad van beheer van de sportstichting Leiden met algemene stemmen besloten B. en W. te adviseren de heer P. Biegstraaten te benoemen tot voorzitter van Leidse Sportstichting. De heer S. Da- men zal voorgedragen worden als vice-voorzitter. Gaat liet college daarmee akkoord, dan zal de heer Biegstraa ten per 1 februari drs. J. P. van der Reijden, die zes jaar de Leidse sportgemeenschap heeft voorgezeten, opvol gen. De „periode Joop van der Reijden" wordt dan ge schiedenis. Een veelbesproken man in de Leidse sport gemeenschap gaat heen en wordt opgevolgd door een man, die misschien alleen zijn lengte en belangstelling voor de sport met hem gemeen heeft. De heer Piet Bieg straaten (50) is geen onbekende in het Leidse sport- wereldje. Hij is voorzitter van NKS afd. Leiden, lid van het hoofdbestuur van de NKS, tweede voorzitter van de Leidse Voetbalbond en secretaris van het district West II van de KNVB. De voordracht zal slechts voor wei nigen een verrassing zijn. Toch wordt de toekomst van de Leidse Sport stichting met enige zorg tegemoet gezien. De scheidende voorzitter werd weliswaar als 'n vaak dictatoriaal op tredend man beschouwd, maar wel een die door zijn krachtig optreden veel bereikte voor de sport in Leiden en met succes streed tegen de ver- ambtelijking van de Sportstichting. De grote vraag is nu: Zal de heer Biegstraaten het krachtige beleid, dat de laatste jaren is gevoerd, kun nen voortzetten? Eén onzer redacteu ren had daarover een vraaggesprek met hem. U had toch zelf zitting in de commissie van onderzoek, die een geschikte opvolger voor de heer Van der Reijden moest vinden? Biegstraten: Dat klopt, daar had den ook de heren Jan Jansen en Joop van Egmond zitting in. Voordat we onze gesprekken met vertegen woordigers van verenigingen, raads leden, wethouders en verder ieder een, die iets met de sport in Leiden te maken heeft hielden, hadden we afgesproken, dat we ons zouden dis- tanciëren van kandidaatstelling. Viel tijdens een gesprek de naam van een van ons drieën, dat zeiden we: het spijt ons, daar distanciëren we ons van, maar ga gerust verder met het noemen van andere namen. Toen ons rapport eenmaal klaar was. vroegen de andere twee mij me niet meer met de kandidaat stelling te bemoeien, omdat uit de gesprekken toch overduidelijk was gebleken, dat ik een ernstige kandi daat was en daar wüden ze niet aan voorbijgaan. Informatie Overigens, ik ben ongelofelijk blij, dat ik alle besprekingen heb bijge woond. Ik geloof namelijk, dat er niet één voorzitter benoemd is, die zoveel achtergrondinformatie heeft als ik. Daar ben ik erg blij mee. Werd ook de naam van de heer Joop van Egmond niet vaak ge noemd? Biegstraaten: „Ja, maar die heeft van begin af aan, om privé-redenen en misschien ook wel om zakelijke redenen gezegd: ik kan het niet doen. Officiële publikaties STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie, afdeling Bevol king c.a., kosteloos formulieren ver krijgbaar zijn om bij volmacht te stemmen ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten. De gelegenheid tot het stemmen bii volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zullen zijn in per soon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift tot het stem men bij volmacht moet uiterlijk 4 maant a.s. worden ingediend ter secretarie van de gemeente, in wel ker kiezersregister de kiezer op de dag der kandidaatstelling (3 febru ari 1970) is opgenomen. Leiden, 23 januari 1970. De burgemeester voornoemd. VAN DER WILLIGEN. GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter al gemene kennis, dat zij voornemens zijn aan de Stichting Dagverblijven voor Gehandicapten in Leiden en Omstreken, p/a Lorentzkade 83, al hier, met toepassing van artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen voor het verbouwen en uitbreiden van het pand Vlietweg 16 ten behoeve van een dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kleuters, zulks met afwijking van het bestem- m i ngspla n „Vrouwenweg-VI ietweg" De tekeningen van het bouwplan liggen gedurende tien dagen ten Stadhuize (kamer 111) ter inzage. Be langhebbenden kunnen binnen ge noemde termijn schriftelijk bij hun College eventuele bezwaren indienen. Leiden, 21 januari 1970. Was het werk in de commissie nuttig Biegstraaten: „Heel erg nuttig. We kwamen in vertrouwen een heleboel te weten. Er kwamen zaken aan de orde, waarvan het in het belang van de Sportstichting is, dat we ze te weten kwamen. Zoals? Biegstraaten: „Bij de verenigingen kwam zeer sterk de wens naar vo ren meer bij de besluitvorming en het voorbereidend werk van de Sportstichting betrokken te worden. We hebben een rapport samengesteld, dat niet alleen het bestuur van de Sportstichting, maar ook de Raad van beheer ter inzage krijgt. Kritiek Waf is kenmerkend voor het rapport? Biegstraaten: „Dat er in staat, dat de meesten die via de raad van beheer met de Sportstichting te maken hebben, zich niet bij het werk ervan betrokken voelen. Dat kon ook niet anders. Zo'n raad van beheer komt misschien twee of drie keer per jaar bijeen. Dan kon men wel zyn kritiek uiten maar aan de zaken, die gepasseerd wa ren, kon in feite niets meei ver anderd worden. Men warmde de kritiek op tot de vergadering. Kri tiek achteraf dus en daar heb je zo weinig aan. Duidelijk komt in het rapport naar voren, dat men vóór er besluiten genomen worden er in gekend wordt, zodat men eventueel zijn bedrage kan leveren. Acht u dat in de toekomst mo gelijk? Biegstraaten: Dat moet juist in de ze tijd van inspraak heel goed kun nen. Maar dat vereist ook, dat men zich voor de volle honderd procent aan het werk van de Sportstichting geeft. Inzet Twijfelt u niet aun die inzet? Biegstraaten: Ik zit lang genoeg in het bestuurswerk om te weten, dat als je ergens niet ingehaald wordt en je hebt het erg druk, dat je dan weg- suddert en het wel gelooft. Terwijl als je er op een bepaald moment bij gehaald wordt en met een zaak ge confronteerd wordt, dan moet je wel meedoen. Is dat erbij halen in het verle den wel genoeg gebeurd? Biegstraaten: Ja, dat is wel ge beurd, maar niet in die mate, dat men er mee bezig bleef. Als waarne mend-voorzitter van de commissie buitensporten heb ik die commissie de afgelopen zomer bij elkaar ge haald om alle velden in Leiden eens af te gaan. Een tijdje later hebben we dat herhaald om de resultaten van onze kritiek na te gaan. Op die manier wordt men echt bij het werk van de Stichting betrokken. Het komt er gewoon niet van. Is dat niet het probleem? Biegstraaten: Ja, maar dat zie je overal. Toch moet je stellen, dat als je in een bestuursfunctie geko zen wordt je niet gekozen wordt om met je duimen te draaien Er wordt verwacht, dat je actief wordt. In de Sportstichting bijvoor beeld zijn er een heel stel, die bij zonder actief zijn, maar er zijn er ook, die alleen maar zitten. Karakter Joop van der Reijden heeft ge zegd, dat hij moe werd om steeds weer by die ongeïnteresseerden te moeten aankloppen. Biegstraaten: „Natuurlijk word je moe als je telkens weer je hoofd stoot. Zonder direct nu persoonlijk te worden, moet je natuurlijk ook het karakter van de persoon, die het brengt in ogenschouw nemen. Als dat van nature iemand is, die demo cratisch is ingesteld om dat prach tige woord maar eens te gebruiken dan heeft-ie, lijkt mij, niet zo veel moeite om mensen om zich heen te verzamelen, die hij ieder afzonderlijk een specifieke taak kan geven. Als hij goed delegeert en desnoods taken uit de handen geeft, dan moet dat vroeg of laat resultaten opleve ren. Misschien is de figuur, die we in het verleden hebben gehad de aan leiding geweest van de gegroeide si tuatie. Hij wilde ontzaglijk veel doen. Hij heeft ook ontzaglijk veel gedaan. Daar zijn zijn grootste tegen standers het over eens? Biegstraaten: Ja: maar er zijn er ook die het niet helemaal beseffen. Natuurlijk, de spectaculaire dingen, als de opening van de Vijf Meihal en de opening van de Groenoord- hal, dat zag iedereen: dat sprak ie dereen aan. De grote verdienste van hem was, dat liij voor het zover was, zo enorm veel gedaan had. Wat was zijn grootste verdienste volgens u? Biegstraaten: Hij heeft de Sport stichting door zijn optreden een zelfstandige plaats in de Leidse ge meenschap gegeven. Hij was ook van iedereen onafhankelijk. De vraag is bij velen gerezen: Die Biegstraaten, is dat nou geen ambtenaar en loopt hij nou niet de kans ingekapseld te raken? Biegstraaten: Ik werk bij het Ge meenschappelijk Administratiekan toor en dat heeft niets met het rijk of de gemeente te maken. Ik ben per se geen ambtenaar. Verhouding Hoe is de verhoudinq Sport stichting-verenigingen? Biegstraaten: Ik dacht niet, dat Van der Reijden dat ooit slecht ge speeld heeft. Hij heeft altijd gepro beerd enorm veel voor de vereni gingen te doen. Hij zei hei alleen altijd zo cru. Als hij het ergens niet mee eens was. dan zei hij dat. En hard ook. Ik geloof dat de verenigingen zich meer bewust moeten worden dat de Sportstichting er voor hun is. Dat het geen boeman is, die zo ver schrikkelijk veel huur vraagt of die hun veld of zaal afpikt, maar dat het een gemeenschappelijk orgaan is. De Sportstichting is van de clubs. De clubs zijn als het ware de eige naren van de stichting. Ik zou graag willen, dat ik een stevige band kan kweken. Daarvoor moeten zc bij el kaar gehaald worden en de proble men van de Sportstichting moeten hen voorgelegd worden. Raadsleden Hoe vindt u dan in het alge meen de houding van de raadsleden voor de sport. Biegstraaten: Er zitten in de Leid se raad wel mensen, die belangstel ling hebben voor de sport, maar het. zijn er jammer genoeg te weinig. Als de „specialisten" in de raad het over sport hebben, zit de rest er wel bij, maar ik vraag me weieens af of men er echt van overtuigd is, dat sport zo verschrikkelijk belang rijk is. Van der Reijden kon veel tijd voor de Sportstichting vrijmaken. Kunt u dat ook. Gebleken is name lijk, dat dat hard noodzakelijk is. Ook overdag. Biegstraaten: Overdag kan ik me in principe niet vrijmaken. Dat is in de commissie besproken. Ik ben af hankelijk van mijn vrije tijd in de avonduren. Vindt u dat geen nadeel? Biegstraaten: We gaan er altijd maar van uit, dat om het gemeente lijke apparaat te kunnen benaderen je overdag beschikbaar moet zijn. Dat is ergens onredelijk. Ik vind, dat wanneer het in het belang van de Leidse gemeenschap is, de ge meentelijke instanties ook desnoods buiten de Stadhuisuren om moeten kunnen werken. Bij de Sportstich ting bijvoorbeeld is dat wel het ge- Nieuwe voorzitter Piet Biegstraaten: erg jammer n:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!jiiiiiiiiiiiii!iii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii val. Directeur Fhilipsen bijvoorbeeld stelt veel vrije tijd beschikbaar. De vrees is uitgesproken dat de Sportstichting een kleurloos ge heel wordt. Biegstraaten: Ik geef toe. dat ik vroeger strijdbaarder, wat feller was, maar ik heb geleerd meer ge nuanceerd te denken. Het is te ge makkelijk om tegen de gemeente te zeggen: jullie schieten erg tekort. Onafhankelijk U wordt voorzitter Sportstich ting, treedt u nu uit de NKS en de L VB? Biegstraaten: Ja, ik wil me volle dig inzetten voor de Sportstichting. Daarbij komt dat ik me volledig on afhankelijk wil opstellen. Als je via de LVB aan de voetbalverenigin gen en via de NKS aan de katho lieke verenigingen gebonden bent, kan dat niet. Op provinciaal en lan delijk niveau blijf ik wel verbonden aan de NKS en KNVB. Door wie wordt u opgevolgd? Biegstraaten: Geen idee. Ik hoop wel. nee, dat het een Leidenaar wordt. Heeft het feit, dal u katholiek bent nog een rol gespeeld? Biegstraaten: Nee. U bent KVP'er en als we goed zijn ingelicht, heeft u een raadszetel geweigerd. Biegstraaten: Dat klopt. Ik heb ge weigerd. In de eerste plaats prefe reer ik de functie van voorzitter Sportstichting en in de tweede plaats komt sport, mijn specialiteit, in de raad zo weinig aan de orde. dat ik mij ook met het andere politiek ge hakketak bezig zou moeten houden. Daar voelde ik weinig voor. Boven dien is het niet te combineren. Dictatoriaal Van der Reijden werd dictato riaal optreden verweten. Hoeft men dat van u niet te verwachten? Biegstraaten: Van der Reijden was de man er niet naar zich te laten af schepen. Ofschoon, de laatste tijd werd wel de indruk gevestigd, dat men hem probeerde te weren. Neem de commissie voor de Groenoordhal. Daarin werd buiten ons om de direc teur van de Sportstichting benoemd. Het zou juister geweest zijn, als men bij het bestuur van de Sportstichting gekomen was. Het is toch te gek, dat men buiten het bestuur om een em ployé van de Sportstichting benoemd. Het gaat niet om de heer Philipsen. Dat is zonder meer een uitstekende kracht, maar het gaat om de gang van zaken. We voelden ons zeer ern stig gepasseerd. We kregen het idee, dat men per sè een bepaald persoon niet wilde hebben. Van der Reijden heeft al ge zegd, dat hij vreest, dat de Sport stichting in de toekomst niet meer dan een vrijblijvend adviesorgaan word. Biegstraaten: Dat zou erg jammer zijn, als we met z'n allen onze ideeën ik zeg niet mijn ideeën naar voren kunnen brengen en niet meer kunnen uitwerken. Maar daar geloof ik vooralsnog niet in. Kikkerpolder Er moet op sportgebied nog heel wat gebeuren in Leiden. Voor het tweede deel Kikkerpolder bijvoor beeld is alles gereed. Alleen de Grondmij. wil nog maar niet begin nen. Biegstraaten: Wethouder Sannes heeft vorig jaar gezegd, dat het com plex eind 1970 in gebruik zal worden genomen. Daar kan nu helaas niets meer van komen. Vanzelfsprekend zal ik als voorzit ter aan de bel hangen, maar ik neem aan, dat Lugdunumvoorzitter Jan Breedeveld mans genoeg is zelf bij het gemeentebestuur de kat de bel aan te binden. De korfbalvelden bij de Groen oordhal zijn ook nog steeds niet gereed. Biegstraaten: Dat is een trieste zaak. Korfbal is een populaire sport in Leiden. Ik heb nooit begrepen, waarom die korfbalvelden niet gelijk met de hal zelf klaar waren. Eén ding heb ik wel van Van der Reijden geleerd. Hij zei altijd: als er een plan is, moet je in een tijdsbe stek van tien jaar denken. Ieder jaar, dat het plan eerder uitgevoerd wordt, is meegenomen. RIJSWIJK Naar de Holland sche Aanneming My nv meedeelt, heeft zij uit Australië een prachtige opdracht voor baggerwerk ontvan gen. Hamersley Iron Pty Ltd besloot onlangs tot verdere uitbreiding en versnelling der ijzerertsontginning in de Hamersley Range (noordw. Aus tralië), van 14 tot 22 min ton per jaar. Voor de afvoer van deze enorme hoeveelheid moet op de korst moge lijke termijn de reeds eerder (1968 1969) door de HAM vergrote en ver diepte afscheephaven te Dampier, (130 mijl ten westen van Port Hed- land aan Australië noordwest kust) nu geschikt gemaakt worden voor ertscarries van 150.000 ton. De toe gangsgeul zal daartoe zes voet ver diept en tot 9 mijl zeewaarts ver lengd moeten worden. Verder moet een nieuwe verdiepte ligplaats na bij East Innercourse Island met een nieuw toegangskanaal daarheen ge maakt worden. 6 miljoen Het hiervoor benodigde bagger werk werd een dezer dagen aan de HAM opgedragen. Het omvat het verwijderen van omstreeks zes mil joen kub. meters van zeer uiteen lopende grondsoorten (van klei en zand tot en met zandsteen en kalk- Chr. Geref. Kerk Alphen beroept ds. P. Sneep ALPHEN Na een gemeentcver- gadering van gisteravond heeft de kerkeraad van de chr. geref. kerk besloten een beroep uit te brengen op ds. P. Sneep te Zaanslag. Ds. Sneep, die via art. 8 tot dit ambt kwam, is 54 jaar en heeft Zaan slag als zyn eerste gemeente. Hy werd daar op 5 september 1965 als predikant bevestigd. Ds. Sneep ontving gisteren ook een beroep van de chr. geref. kerk te Nieuw- poort. Burgerlijke stand van ALPHEN ALPHEN Geboren: Andreus van Eijk, Helena Paulien van Nierop, Gustav Jan Cools, Rudolf Christiaan de Jong, Bianca Maria Margaretha de Greef, Anna Maria Heijneman, An gela van Hevelingen, Willem Dirk Pols, Alexander de Vos, Joyce Estella van der Laken. Ondertrouwd: Hendrik C Boots man, 33 jaar en Sietske J Terpstra, 22 jaar. Gehuwd: F E Zeilstra en M P B Bezuijen, A M van Bemmel en T E Hofland, M Sierat en J A van Fruchten. Overleden: J de Vos-Mulder, 84 jaar, B M Paardekooper-van Dijk, 77 jaar, J M van Dijk-Kempen, 63 jaar, C Blom-Veenendaal, 67 jaar, D Hoop, 79 jaar. Agenda Raad Ter Aar TER AAR De gemeenteraad komt vanavond om acht uur bijeen in het instructielokaal van de brandweergarage. Agenda: krediet aanleg plantsoeneningebruikge- ving gemeentegrond; vaststelling verordening benzinepompen; sub sidieaanvragen; aanvrage CVO- school om medewerking voor de in- ricting van een vierde leslokaal en van een speellokaal; krediet voor een rooster in de Hogedijk; vaststelling bestemmingsplan Geer- weg; aankoop gronden bestemmings plan Langeraar; overneming in eigendom, onderhoud en beheer van een gedeelte van de Aardam- seweg en krediet plaatsing brand- kranen. ALPHEN Ook al om de steeds toenemende kosten van de verzor gingstehuizen is de mening van de landelijke overheid, dat het in het belang van de bejaarden is, dat zij zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen, zo nodig geruggesteund door dienstverleningsorganen als huishulp, gezinsverzorging, ver schaffen van warme maaltijden enz. B. en W. kunnen het met deze opvatting wel eens zijn, schrijven ze. De meoilijkheid is echter de desbetreffende organen van de grond te krijgen en ze blijvend voldoende te „bemannen". Er zijn in Alphen op dit punt coördineren de besprekingen gehouden en in middels is de stichting voor open bejaardenwerk opgericht. In op dracht van het college ontwierp de Sociale Dienst een rapport inzake het aantal, de spreiding en de be hoeften van de bejaarden. Verschil lende secties van de stichting zijn nu druk bezig de nodige voorzienin gen voor deze bejaarden te plan nen. Een eerste dienstencentrum zal worden ingericht op de begane grond van de verzorgingsflat in de Wielewaalstraat, Nog niet hekend is welke kosten de stichting en ex ploitatie van dit centrum zullen vergen. De kosten van de Sociale Dien sten stijgen van jaar tot jaar sterk. De overheid werkt dit ook wel in de hand. De minister van financiën heeft bepaald, dat met ingang van 1 januari 1970 in beginsel alle uit keringen ingevolge de algemene bijstandswet aan de loonbelasting en eventueel de premieheffingen voor de volksverzekeringen onder worpen zijn. Drempelvrees De drempelvrees voor aanklop pen bij de overheid neemt in Al phen snel af. Na de inwerkingtre ding van de algemene bijstandswet en de wet werkloosheidsvoorzie ning waren de aanvragen om bij stand in 1965: 680; 1966: 738; 1967: 851; 1968: 912 en 1969: 1046. Een opmerkelijk verschijnsel is dat de groep verlaten en gescheiden vrou wen de laatste jaren sterk toe neemt. Op 31 december 1969 wa ren er 60 personen in deze groep, die bijstand genoten. Wat de gemeentelijke bedrijven betreft, de begroting van het gas bedrijf heeft voor 1970 een eind cijfer van f 2.854.025,40, met voor het eerst na de invoering van het aardgas weer een winstraming, nl. van f 39.050,87. Voor het waterlei- Raadsagenda Koudekerk KOUDEKERK Dinsdagavond om half 8 vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: uit breiding chr. kleuterschool met een lokaal. En in afwachting daarvan het ge schikt maken van een ruimte in het Verenigingsgebouw voor deze school, wat f 7.000 kost; wijziging gemeen schappelijke regeling streekmuziek- school. dingbedrijf is de situatie minder gunstig. Het eindcijfer van de be groting is f 785.721,05 met een ver lies, dat geraamd wordt op f 57.542,06. Tenslotte het elektrici teitsbedrijf, dat weer goed zit, Het eindcijfer van de begroting voor 1970 is f 4.506.087,93 en de winst uitkering aan de gemeente wordt geraamd op f 56.758,99. Lezing over 40-45 in Aurlanderveen AARLANDERVEEN De heer J. Goedhart uit Noorden hield gis teravond in de Jeugdhaven voor de CPB een lezing over het onder werp „Opdat wij niet vergeten 19401945". Mevrouw Corts aroeg het gedicht „De achttien duden" van Jan Campert voor. De heer Goedhart gaf een be schrijving van het ontstaan van de Nazipartij in Duitsland, waai men na de eerste wereldoorlog het ver drag van Versailles in 1918 niet kon accepteren. Adolf Hitler ging in 1933 zover, dat hij de bondskanse lier afzette. In 1938 begon de ver overing van Oostenrijk en m 1939 van Polen en zo ging het verder. De heer Goedhart had ook enkele artikelen en voorwerpen meege nomen, zoals een helm en het boek „Mein Kampf" van Hitier. ABBENES In het dorpshuis wordt zaterdag 31 januari een kien- avond gehouden. De opbrengst is voor de aanschaf van een geluids installatie voor het dorpshuis. steen). Een gedeelte van de onl ven grond moet gebruikt wo voor het maken van werkter nabij de nieuwe afvoerinstallatie. hardste gedeelten, met name i diepe ligplaats, zullen vóór het geren met explosieven moeten den opgebroken. Het werk, dat onmiddellijk de beginnen, zal worden uitgev v met de snijkopzuiger „HAM die reeds van Fremantle WA Dampier werd gesleept. Het bag van het meest zeewaarts gelegen^, deelte zal in onderaanneming den uitgevoerd door de sleepzil^m „WD-Endeavour". Het gehele werk moet worden geleverd in april 1972. De aannt som bedraagt omstreeks 35 min den. K. iet t iptim augr LEIDEN De commissaris 'politie verzoekt namens dz inóed f bekend te wórden gemaakt met 'verblijfplaats van Klazina Deli x 'g, (roepnaam Tiny) Versluis, gebo Not te Leiden op 13 april 1953. ™J Sedert 13 september 1969 o breekt van dit meisje elk spoor, io—1 Zij is ongeveer 1.75 m lang, lu 50~ een tenger postuur, rood-biond hi; j dat zij zowel los als opgestog, draagt. Zij heeft veel sproetenaririi haar gezicht. Ieder die inlichtin{ over haar kan verstrekken, wo i, C£ verzocht zie hin verbinding te st SC? len met de afdeling kinderpoll chte van de gemeentepolitie te Leid io k tel. 01710-44444, of met de politie ister de verblijfplaats. 15 k| üiiuiuuiiuiMuiiuiiuiiiiuuiuiiwiimiiiiuiiuiiuiiiiiiiii BENTHUIZEN Tijdens de v si avond in het dorpshuis „De Tas' in houden vergadering van de afdel jjti Benthuizen van de C.H.U. kum^n: belangstellenden zich als lid geven. Momenteel bedraagt ledental 18. rijze Een definitief bestuur moet n e: den gekozen en een groslijst sam a gesteld, waaruit de kandidaten wordt opgemaakt. BENTHUIZEN Op de prol 1.. ciale weg kwamen twee person nark auto's op een beijzeld wegdek elkaar in botsing. Het gevolg materiële schade en een paar licingi gewonden. ran" Een inwoonster uit de Beati r|"t straat zag de lichtmast aan de Doi ,mg wel staan, maar gleed er rechtstre taks tegenaan. Ook mevrouw K. Bregman-li j meulen uit het Beelaartspark «I het slachtoffer van de gladheid, 'iJzc viel op het betegeld erf en bl bewusteloos liggen. Met een zwi b hersenschudding zal zy rust moei ei houden. Jn< #15 f BENTHUIZEN Morgen is er va:!n 8 uur in „De Stal" een disco-avi £epr' met de beste top 40 en tip 30. Ai df gezien de soos dinsdag 27 janu twee jaar bestaat, zal deze verja dag volgende week zaterdag w d engevierd. NIEUW-VENNEP De Oral Si' vereniging „Beatrix" houdt dond .35, dag 29 januari een jaarvergader b 't in de „Rustende Jager". Ex aandacht zal worden besteed l het feestprogramma rond de entwintigste bevrijdingsdag. Northwestern AMSTERDAM Northwest meldt: Ter inkoop zijn aangenom 15 1 Northwestern and Pacific hypothe bank NV 54.400 US dollar 3Vt pandbrieven tegen de koers van 9 procent 151.600 US dollar 5 'o1--' pandbrieven tegen de koers van procent, f 588.000 5% pet pand brie: t sc tegen de koer8 van 84 pet lu8 f 360.000 6Vi pet pandbrieven te: "Rs' de koers van 86% pet. De tweede Northwestern and 1 cific hypotheekbank NV 27.000 l dollar 3% pet pandbrieven tegen koers van 94% pet en 176.600 l f™ dollar 5 pet pandbrieven tegen 100 koers van 77% pet. 24 De aangenomen pandbrieven nï ten op 16 februari 1970 worden "wr verd tegen betaling van de koopt* plus opgelopen rente, aldus een co Car0: muniqué van de Northwestern. jM»i Op de tegen deze koers aani boden pandbrieven heeft een po l 8$_ pondsgewijze reductie plaats gehad 8rk<

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4