Grote belangstelling voor ,open communie' in Breda GRIEP? Beroepingswerk stagneert in Gereformeerde Kerken 7i Bisschop beledigd tijdens kerkdienst MEJ. VAN EGMOND WERD BEVESTIGD dnlif/ti/i/iifiej Steeds minde hervormde Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze... Protesten van Michaellegioen NASLEEP VAN BEVERWIJK Kerkelijke „verkering" verbroken Zo zingendat de lamp naar beneden komt Eerste gereformeerde predikante WEERZIN ONDER PREDIKANTEN GROEIT Kerkelijke kritiek op apartheid Ds. C. B. Bavinck naar Nes Ammim Mormonenleider overleden BEROEPINGSWERÏ Bi Lucas vertelt het verhaal van de doop van Jezus op geheel eigen wijze. Matt heus en Marcus zeggen dat Christus helemaal'uit zich- zelf tot Johannes de Doper kwam. Lucas echter zegt: "En het ge schiedde. terwijl al het volk gedoopt werd. dat ook Jezus gedoopt werd" (Lucas 3:21). De kern van deze zin is: "al het volk". Hier identificeert Christus zich met het volk van God. met Israël. Natuurlijk liet niet iedere jood zich door Johannes dopen. Lucas be doelt waarschijnlijk dat er een heleboel mensen kwamen, zeggen we. Maar dat bedoelt Lucas juist niet. Het volk is nooit zomaar een hele boel mensen geweest. God rekende altijd met de gelovige kern. Het volk was de groep van 7000 die zijn knieën voor de Ba-al niet had gebogen. Het volk is de rest. die uit ballingschap terugkeert. Het volk is in dit geval het deel dat zich door Johannes laat-dopen. En Christus identificeert zich met het volk. Hij wil niet meer zijn dan de andere Israëlieten. Hij is met hen een gelovige jood. die uit de reiniging wil leven. Bovendien heeft in het Oude Testament de doop vooral de betekenis van gereinigd worden voor de dienst. Het tempelgerei bijvoorbeeld werd gedoopt. De priesters werden gedoopt. Daardoor werden ze bruikbaar voor de dienst van God. Het volk van God vertegenwoordigt God op aarde. In Israël kon de wereld de kracht van God zien. In Israel openbaarde God zich aan de wereld. De doop van Christus betekent dat Christus zich aan God overgeeft om Hem ie openbaren. We lezen vandaag: Genesis 15:1-21 Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen olet ln behandeling worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten in afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Waar is in Nederland een A.M. de Jong-museum? Waar is stu diemateriaal over deze schrijver te krijgen? Antwoord: Over het A. M. de Jong- museum kan u inlichtingen vra gen bij G. van Meel, Voorstraat 24, Nieuw-Vossemeer, Studiemateriaal: het Nederlands Letterkundig mu seum, Juffrouw Idastraat 11, Den Haag. Vraag: Hoeveel inwoners had ons land in 1900, hoeveel levend gebore nen en hoeveel overledenen? En hoe veel in 1950 en 1968? Antwoord: Eind 1900 5.179.233 in woners, in 1900 162.490 levend gebo renen en 91.846 overledenen, in 1950 10.200.280 229.369 en 75.580; in 1968 12.798.346; 237.112 en 104.989. Vraag: Weet u een middel om „beslagen" kristal weer te reinigen. Het is namelijk in een afwasmachi ne gereinigd. Het glaswerk blijft wel helder. Antwoord: Het is onvoldoende be kend dat reiniging van kristal in een afwasmachine schadelijk is. De „huid" van het kristal wordt door de zuren in het afwasmiddel gedu rende het lange contact aangetast, waardoor het „beslaat". Ons inziens behoort hiertegen gewaarschuwd te worden en zo dit niet gebeurd is, heeft u recht op schadevergoeding. Vraag: Mijn oudste zoon heeft in de oorlog in Japanse krijgsgevangen schap vertoefd. Hij is nu in Austra lië. Bestaat er nog een vergoeding voor deze mensen? Antwoord: Er zijn wel enkele mi nieme uitkeringen geweest, o.a. voor hen, die in Birma gevangen waren. De tijd voor uitkeringen is verstre ken. Vraag: Wat gebeurt er met de uitkering krachtens de Werkloos heidswet als iemand gedurende de werkloosheid ziek wordt? Antwoord: De uitkering blijft 80 procent van het dagloon. In dit ge val wordt de uitkering dus niet door een bedrijfsvereniging aange vuld. Vraag: Mijn broer is op de leef tijd van 61 jaar in Canada overle den, waarheen hij op 13-jarige leef tijd emigreerde. Van jongsafaan zijn er voor hem rentezegels geplakt. Nu dachten wij dat zijn vrouw zijn te goed aan zegels kon ontvangen, doch de raad van arbeid schrijft dat zij over zeven jaar als zij 65 wordt, per jaar een bedrag zou ontvangen. Antwoord: Vermoedelijk zijn er voor uw broer zo veel rentezegels geplakt, dat zijn ouderdomsrente bij het bereiken van de leeftijd van 65 jaar meer dan ƒ60 per jaar zou be dragen. In dat geval is er geen sprake van afkoop, maar wordt een ouderdomsrente uitgekeerd bij het bereiken van de leeftijd van 65 jaar, in dit geval aan de weduwe. Vraag: Mag iemand, die voor meer dan 80 procent invalide is ver klaard en afgekeurd voor de ge meentedienst, wat bijverdienen en hoe veel? Antwoord: Als hij een uitkering krachtens de Wet arbeidsongeschikt heid geniet, mag hij bijverdiensten hebben, zolang de lichamelijke con ditie niet daaronder lijdt. Nemen de ze bijverdiensten de vorm van een hoofdinkomen aan, dan is er herkeu ring en aibeidsongeschiktheidsver- klaring voor een lager percentage mogelijk, zodat de uitkering zou kunnen dalen. MAANDAG 19 JANUARI 1970 lE (Van onze kerkredactie) BREDA De open communie, die gistermorgen in elf protes tantse en acht rooms-katholieke kerken in Breda werd gehouden, is een succes geworden. Vooral in de gereformeerde Zandberg- kerk en de rooms-katholieke Laurentiuskerk in Ginneken was de belangstelling bijzonder groot. In de Zandbergkerk bleek zelfs de helft van de vierhonderd zitplaatsen door rooms-katholieken te zijn bezet. Dit experiment, in het kader van de Week der Gebeden, was nog niet op zulke grote schaal uitgevoerd. Alleen het (conservatief-rooms- katholieke) Michael-legioen protes teerde scherp. Het liet 2500 pamflet ten uitdelen bij de ingangen van de rooms-katholieke kerken, die mee deden. Voor deze verspreiding werd onder meer gebruik gemaakt van kinderen, wier ouders niets met het legioen te maken willen hebben. Zij waren overgehaald met de belofte, dat ze na afloop getracteerd zouden worden op pannekoeken. Er was bij gezegd, dat het om onschuldige foldertjes ging- Brief uit Rome Daarnaast voerde de heer E. Sadee, oud-landelijk bestuurslid van het HAARLEM In de Sint- conflict aan de katholieke peda gogische academie te Beverwijk. Jozefkerk te Haarlem is het gis teren tot incidenten gekomen tussen bisschop Zwartkruis en enkele jongeren. De jongeren eisten van de bisschop een ver klaring van zijn houding in het Eigen centrum voor geref. jongeren Z.-Holland-zuid (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Zaterdagmiddag is opgericht het Provinciaal gerefor meerd centrum voor jeugd- en jon gerenwerk (PCGJ) in Zuid-Holland zuid. Omdat men vindt, dat het Landelijk centrum voor gereformeerd jeugd werk te ver weg staat van de plaatse lijke situatie meende men dat het no dig is dat er een dergelijk centrum kwam. De dienstverlening moet dich ter bij het plaatselijk niveau worden gebracht en dit vraagt om decentrali satie. Het provinciaal centrum kan op die manier plaatselijk beter zijn diensten verlenen. Voorzitter is ds. J. Wilschut te Dor drecht. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. gril, 4. strandwach- ter, 7. muzieknoot, 8. zeerover, 10. telwoord, 12. voorvoegsel, 14. in- sekt, 15. eer, 16. voegwoord (fr.), 18. plus minus (afk.), 19. meisjes naam. 22. anders gezegd, 24. voor zitter. 25. stok met voettrede, 26. inelkaar, 28. afk. van item, 30. scheik. element, 31. voorzetsel, 33. boom, 35. vod, 37. titel (afk.), 38. els, 40. lidwoord. 41. zangstuk, 42. verzoek. Verticaal. 1. oude benaming van li ter, 2. klein kind, 3. teken in de dierenriem, 4. hoofddeksel, 5. voor voegsel, 6. voertuig, 7. traag, 9. vis je, 11. parool, 13. stuk gronds, 15. uitmuntend, 17. plaats in België, 18. hoeveelheid vocht. 20. waterloop waarnaar Appingedam genoemd is, 21. Europeaan. 22. vaarwel, 23. Myth, ftgutir, 25. vast deel van een boom, 27. plaats in Gelderl.. 29. scheepstouw, 32. papegaai, 33. spoe dig. 34. vogelbek, 36. lied, 38. de grickse letter p, 39. pers. voor- naamw. OPLOSSING VORIGE PUZZEL. Hor. 1. baars, 4. begin, 8. os, 10. Ni. 12. pak, 15. erker, 17. oever, 19. ros, 20. ore, 22. Ans, 23. alert, 24. ast, 26. Eli, 27. Ars, 29. stele, 30. Essen,31. tor, 33. er, 37. Ee, 38. re- nel, 39. sterk. Vert. 1. boter, 2. as, 3. ra, 5. eb, 6. in, 7. Nicrs, 9. ga, 11. aks, 12. pro leet. 13. koerier, 14. eva, 16. roest, 18. entre, 21. rel, 24. aster, 25. tel, 27. Ase, 28. Sncek, 32. os, 34. re, 35. de, 36. at, 37. er. Toen de bisschop juist met zijn preek begonnen was, stond een jon geman op, die een verklaring vroeg en zich er over beklaagde, dat de bis schop de afgelopen dagen niet te be reiken was geweest. Bisschop Zwartkruis antwoordde, dat de bisschoppen hun bevoegdhe den op onderwijsgebied gedelegeerd hebben aan de Nederlandse katholie ke schoolraad. Ook herinnerde hij er aan, dat vicaris Stieger terzake van het politie-optreden nóg' getracht heeft „te redden wat er te redden viel". Hierop stond een andere jongen op, die de discussie voort wilde zetten. De bisschop stelde voor, dit elders te doen. De knaap was hiermee niet te vreden en liep naar voren. Hij nam naast de bisschop plaats en maakte beledigende opmerkingen. Een 'aantal kerkgangers raakte in gevecht met de demonstranten en slaagden erin, ze de kerk uit te sle pen. Op verzoek van de bisschop is geen aangifte gedaan van ordeversto ring. Mr. J. H. Mulder leidt geref. diakonaat UTRECHT Tot voorzitter van het deputaatschap voor algemene dia- konale arbeid van de Gereformeerde Kerken is benoemd mr. J. H. Mulder te Zeddam. De nieuwe voorzitter is directeur van een broedmachinefa- briek. 31 Vice-president Spiro Agnew heeft de steun gekregen van de baptisten in Texas in zijn campagne tegen de massamedia. Met 558 tegen 35 stem men schaarde een convent in Dallas zich achter Agnews kritiek. Michaellegioen, een persoonlijke ac tie. In de bisschopskerk las hy tijdens drie missen de verklaring voor, die het Romeinse secretariaat voor de eenheid vorige week deed uitgaan. Volgens deze verklaring zijn ge zamenlijke eucharistie- of avond maalsvieringen nog steeds verboden. Het secretariaat citeert daarbij ook paus Paulus, die zich 12 november 1968 keerde tegen „overhaaste intia- tieven op het gebied van de oecu mene". De geestelijken in de bisschopskerk weigerden de heer Sadee eerst zijn verklaring te laten voorlezen, maar toen deze het toch deed, liet men hem zijn gang gaan. Omdat de gees telijken moeilijkheden vreesden, werd de heer Sadee tijdens de volgende missen in de gelegenheid gesteld, zijn verklaring voor de microfoon af te leggen. In de Petrus-en-Pauluskerk kreeg hij echter geen kans. Toen hij daar tijdens de laatste mis de tekst wilde In vrijgemaakte synode (Van een onzer medewerkers) HOOGEVEEN Op de gene rale synode van de Gereformeer de Kerken (vrijgemaakt) is een voorstel in behandeling gekomen om het contact met de Christe lijke Gereformeerde Kerken als beëindigd te beschouwen. Twintig jaar is er contact geweest tussen beide kerken via speciaal daartoe aangewezen deputaatschap- pen. De synodale commissie, die over deze zaak moet rapporteren, consta teert in haar lijvige rapport, dat de laatste christelijke gereformeerde sy node, evenals haar voorgangsters, ge weigerd heeft te voldoen aan het her haald verzoek, om te bewijzen, dat ze van 's Heren wege om de door haar genoemde, verschillen de kerkelijke eenheid met de Gereformeerde Ker ken (vrijgemaakt) moet blijven wei geren. Daaróm Haalt de comtfiissie met in stemming aan, wat de vorige vrijge maakte synodè aan de christelijke ge reformeerde synode schreef: „Wan neer uw vergadering onverhoopt mocht besluiten aan genoemd tweele dig appèl geen gevolg te geven, zou ook samenspreking van wederzijdse deputaten geen zin meer hebben. Dan zou een volgende generale syno de van de Gereformeerde Kerken al leen maar kunnen constateren, dat de jarenlange contactoefening daarmee helaas beëindigd is." Het weer in Europa weer min. temp. neerslag voorlezen, werd hij door twee leden van de parochieraad buiten de kerk gezet. Hoewel de actie van de heer Sadee niet was gepland, verklaarde men zich van de zijde van het Michael legioen er wel mee akkoord. (Van een onzer verslaggeefsters) NIEUW VENNEP Naast de uitdrukking „preken, dat het dak eraf vliegt" kan nu worden gebruikt „zingen, dat de lamp naar beneden komt", sinds gisteren in de her vormde dienst in Nieuw Vennep in de Haarlemmermeer een lamp uit de kroonluchter naar beneden kwam, op het hoofd van een ker- keraadslid. De man moest met een bloedende hoofdwond het kerkgebouw verlaten, terwijl de wang van zijn buurman ook nog werd geschampt. Het incident gebeurde tijdens het krachtige zingen van de gemeente. Waarschijnlijk is het snoer van de kroonluchter defect als gevolg van kortsluiting. Er is in het verleden al meer een dergelijk incident ge weest. gisteren Amsterdam licht bew. -1 0 Brussel zw. bew. 2 0 Frankfort geh.bew. -3 0 Genève geh. bew. -I 0 Innsbruck onbew. -7 0 Kopenhagen geh bew. -4 0 Locarno half bew. -6 0 Londen motregen 6 1 Luxemburg geh bew. -0 1 Madrid geh, bew. 7 0.3 Majorco licht bew. 2 0 München mist -2 0 Nice 6 0 Parijs mist 4 5 Rome onbew. 4 0 Wenen sneeuw -7 0.1 Zürich geh bew. -2 0 BAARN Gisteren heeft de eerste vrouw haar intrede ge daan als predikante in de Gere formeerde Kerk. Mej. E. G. van Egmond, die meer dan twintig jaar geleden het kandidaats examen in de theologie heeft af gelegd heeft eindelijk haar doel bereikt, ze is nu gereformeerd predikante. Gisteren werd zij bevestigd in de Kruiskerk te Baarn als predikant in algemene dienst voor de evangelisa tie van de Gereformeerde Kerken. Zij blijft verbonden aan het evange lisatiecentrum te Baarn Dr. J. C. A. van Loon, emeritus predikant van Rotterdam, bevestigde mej. van Egmond, waarbij hij zei verheugd te zijn dat hier een van die werksters van het eerste uur in de evangelisatie tot het ambt van die- I naar des Woords kon toetreden. Verwerken „Er is heel wat voor nodig geweest en mejuffrouw Van Egmond zal ook heel wat moeten hebben verwerken voor het zo ver kon komen". Verder merkte dr. Van Loon op: „We moeten snel afleren van het zwakke geslacht te spreken; Paulus' woord: als ik zwak ben, ben ik mach tig, wil zeggen: ik kan alles als ik dienaar' ben," De tekst van zijn preek was Hebreeën 4 vers 12 en 13. Mejuffrouw Van Egmond ging bij haar intredepreek uit van Mattheus 18 vers 18 en 19 „Voorwaar, Ik zeg U, al wat gij op aarde bindt, zal gebonden zijn in de hemel en al wat gij op aarde ontbindt, zal ontbonden zijn in de hemel" (vers 18). Zij zei: „Wie zijn broeder zijn schuld kwijt scheldt, ontbindt hem, geeft hem de zwaar - VERKOUDEN? pijnstillende, koortswerehde, snelwerkendecachëts (Van onze kerkredactie) GRONINGEN In het beroe pingswerk in de Gereformeerde Kerken is een zekere stagnering ingetreden. Er worden veel min der beroepen uitgebracht, dan in vorige jaren wel het geval was. Dit constateert ds. Th. Boersma uit Grootegast in de Groninger Kerkbo de. Hij heeft een berekening ge maakt. In 1966 werden nog meer dan vijfhonderd beroepen uitgebracht, in 1967 ruim 425. in 1968 nog 375 en in 1969 slechts 320 beroepen. En dat ter- j wijl het aantal vacatures niet ver- 1 minderd is. Dit duidt volgens hem op een grote verlegenheid bij de ker- ken. Beroepen op predikanten werden j er in het laatste jaar slechts heel j weinig uitgebracht, nauwelijks of nog geen 200, en dat terwijl hoorcommis- sies van vele vacante gemeenten week aan week op stap zijn om pre dikanten te beluisteren. Het is volgens ds. Boersma duide lijk, dat er bij vele predikanten een weerzin groeit tegen het huidige sys teem van het beroepingswerk. Wan neer predikanten, die ongeveer vijf jaar in hun gemeente gestaan heb ben, de boot niet afhouden, lopen zij kans, dat zij week aan week worden opgehouden met het overwegen van uitgebrachte beroepen. Velen weige ren dat te doen en de hoorcommissies keren onverrichterzake terug. Van de 37 kandidaten in 1969 kre gen er 21 maar één beroep, dat zij meestal ook meteen aannamen. Blijk baar hadden zij in hun stagetijd al een afspraak gemaakt met een be- paaalde gemeente, om te ontkomen aan de overvloed van beroepen, die zij anders zouden ontvangen. In to taal werden ruim 120 beroepen op kandidaten uitgebracht. COMITÉ Een comité te Kampen probeert verbeteringen aan te brengen in het beroepingswerk. Het poogt contacten te leggen tussen predikanten en kan didaten enerzijds en gemeenten an derzijds. Ten aanzien van de beroe ping van kandidaten heeft dit comité enig succes geboekt. Met de beroe ping van predikanten gaat het nog minder vlot. De synode heeft beslo ten, dat er voor deze arbeid een stichting in het leven geroepen wordt. Ds. Boersma heeft verder bere kend, dat in 1969 45 predikanten aan de gewone gemeente-arbeid onttrok ken werden (door emeritering, over lijden, aanvaarden van een bijzonde re opdracht of vertrek naar het bui tenland). Daartegenover staat, dat 37 kandidaten en 6 predikanten de gele deren in de gemeenten kwamen versterken. Dat betekent een achteruitgang i van twee en dat, terwijl er gemid- J deld per jaar acht nieuwe predi kantsplaatsen worden gesticht. Het I aantal vacatures is dus in de Gere- I formeerde Kerken in 1969 met onge- veer tien toegenomen. ruimte. En wie hem erop vast blijft spijkeren bindt hem. God, die niets liever doet dan onze schuld vergeven en ons ontbinden laat aan ons de ontstellende verantwoordelijkheid zelf te binden of te ontbinden tot in de hemel toe. En wanneer wij niet mij machte zijn te vergeven - zeventig maal ze ven maal - dan staat in deze pericoop de tekst (vers 19): „Wederom, Ik zeg U, dat, als twee van u op de aarde iets eenparig zullen begeren, het hun zal ten .deel vallen van mijn Vader, die in de hemelen is:" JOHANNESBURG Zeventig vooraanstaande figuren uit het ker kelijke en universitaire leven in Zuid-Afrika hebben gisteren een felle aanval gedaan op de apartheidspoli tiek van de regering. In een door hen uitgegeven mani fest, dat. bestemd is voor de mensen die bij de komende algemene verkie zingen in Zuid-Afrika hun stem zul len uitbrengen, wordt de apartheids politiek veroordeeld als onverenig baar met de christelijke principes. Geen christen, aldus het manifest, kan een politiek beleid steunen dat gebaseerd is op een onrechtvaardige discriminatie tussen mensen die leven en werken in hetzelfde land, op grond van huidskleur, ras, godsdienst of sekse. De zondige neiging tot discriminatie en scheiding is rechtstreeks in strijd met de Bijbelse boodschap van ver zoening. Onder hen die het manifest hebben ondertekend, zijn de anglicaanse aartsbisschop van Kaapstad, Robert Selby Taylor, de theoloog mgr. A. D. Kelly en de voormalige rector van de universiteit van Witwatersrand, prof. Ian Maccrone. ROTTERDAM Naar Israël is vertrokken ds. C. B. Bavinck, gere formeerd predikant te Bussum en se cretaris van het deputaatschap voor evangelie en Israël. Hij zal gedurende een half jaar op de christelijke ne derzetting Nes Ammim in Galilea werken aan de opbouw van het pas toraat en het vormingswerk. Hij doet dit in opdracht van de Is- raël-colleges van de Nederlandse Her vormde Kerk, de Gereformeerde Ker ken en de Christelijke Gereformeerde Kerken. Op Nes Ammim wonen ruim vijftig'medewerkers, voor het groot ste deel afkomstig uit de genoemde kerken. Nes Ammim wil in solidariteit met het Joodse volk meehelpen aan de opbouw van Israël en daardoor een bijdrage leveren aan betere verhou dingen tussen joden en christenen. Op de nederzetting, die 120 hectare groot is, kwam een groot rozenbedrijf tot ontwikkeling. Als een nieuw ge specialiseerd bedrijf is een tien hec tare grote avocado-plantage aange legd. 31 Drs. Laszlo Kürti is benoemd tot hoogleraar Oude Testament aan de Theologische Academie van de Hon gaarse Hervormde Kerk te Debrecen. Drs. Kürti (38) studeerde te Debrecen en "te Utrecht, waar hij in 1968 zijn doctoraal examen aflegde. Mej. E. G. van Egmond (Van onze kerkredactie) DEN HAAG Het aaali! dienstdoende predikanten inijf Nederlands Hervormde KerM het afgelopen jaar opnieuw»- duidend teruggelopen. Per 1 januari 1970 waren er 1895 dienstdoende predikanten. aantal vacatures is gestegen tot-#, Op 1 januari 19Ö9 waren er.W predikanten en 337 vacatures.Op januari 1965 waren er 2004 predikai ten en 236 vacatures. Het predikantentekort doet zii het sterkst gevoelen in de provint Groningen, waar ruim een derde dt van de predikantsplaatsen onbezet alsmede in Drenthe en Friesland. S men zijn in deze drie provincies vi de 449 predikan.tsplaatsen 131 vacaü In Zuid-Holland zijn 56 vacatun op een totaal van 452 prei kantsplaatsen. War ste pi zal m< steller geg [maanc nodig revue de ijt samen Gist begon entwii terd i ijsvlot Er zit de ijs en m dagen meter is de (Van onze kerkredactie) SALT LAKE CITY Zondag is de leeftijd van 96 jaar overleden Dl vid Oman McKay, de „profeet en prt sident" van de Kerk van Jezus Chris tus van de Heiligen der Laatste Dt gen. In deze functie heeft hij sinds 19: deze groep, die in de wandeling b! kend staat, als „de mormonen" geleit Onder zijn leiding groeide de sekt uit van een miljoen tot drie miljoa leden over de gehele wereld. McKay was de negende leider successie van de sekte. Zijn fundi wordt nu waargenomen door een ra» van twaalf apostelen, van wie de 89 jarige Joseph Fielding Smith de voor zitter is. Men verwacht, dat h! McKay zal opvolgen. McKay werd 8 september 1873 boren. In 1906 trad hij toe tot de i te. Achtereenvolgens was hij zendt ling, onderwijzer, hoofd van een hogt school, regeringsambtenaar en lid va de raad van twaalf apostelen. NED. HERV. KERK Beroepen te ScherpenzeelH. A. Slooten te Nijkerk. Bedankt voor Nijverdal: J. G. Hue- tink te Markelo. GEREF. KERKEN Beroepen te Beetgum: J. Brouw# te Avereerst-Balkbrugge. Aangenomen naar Katwijk a. i Rhijn: D. H. Elderraan te Dinteloord. Emeritaat aangevraagd door D. J. P- Meijer te Dokkum. "Ween lot wort ren op l om b laagji gestri (15 i De pesso ten c stelse gevet ratuu Eiger GROESBEEK. Nadat hij tot on geveer _elf uur op een feestje van d' Sint-Anthonius-schutterij was get>l« ven is de 10-jarige Jan van Kess* zaterdagavond badend in het bloed de buurt van het feestgebouw aangf; troffen. De politie heeft vastgesteld dat de jongen bij het klimmen ovö een afrastering met zijn knie in e# scherp stuk draad is blijven steken Hierbij liep hij een verwonding zijn slagader op. Pogingen om de jol' gen te redden hadden geen resultaat Hij is ter plaatse overleden. Bur geme- kenni passii bouw ruimt van gedui (karm kunn telijk indie LI dr v Ann en Blar M z Joh; en l J Vï Jear en Ove zn v Will van Smi M d O B J H d schc ven C J mar Jon G I mat ech' Ani L tog sch var AY Na

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2