Sociale werkplaats in ander gebouw Boot in Alp hen krijgt tien maanden uitstel Kerk niet aanvaardbaar maken GEEN PARKEERMETERS BIJ WINKELCENTRUM WEEKAGENDA BEZ0 RGERS(STERS) Boete Zwaag ruim één miljoen Dividend voor aandeelhouders Ngombezi GUNSTIGER DAN VERWACHT SITUATIE WONINGZOEKENDEN ZOETERWOUDE-RIJNDIJK BEZORGER(STER) voor Zoeterwoude-Rij DE NIEUWE LEIDSE COURANT Jn.EUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 16 JANUARI 197 ALPHEN Met ingang van het nieuwe jaar is de gemeente lijke sociale werkplaats De Spoor- haven van het semir-permanente gebouw aan de Molenw erf straat verhuisd naar de lokalen ih de voormalige Timotheusschool aan de Hooftstraat. ingang Ruijsdael- straat. Deze verhuizing naar een grotere werkruimte was in de eerste plaats nodig, omdat De Spoorhaven door het steeds toe- nemende aantal werkenden lang- zamerhand te klein werd en ver der omdat het daardoor mogelijk was andere gemeentelijke diien- sten, zij het dan tijdelijk, een wat betere behuizing te geven. Feestavond in gebouw Nabij I -4LPHEN In gebouw Nabij 1 /lebben de afd. van de Chr. Boeren- 1 fen Tuindersbond. de Chr. Platte- I iandsvrouwenbond en de Chr Plat- 1 telandé Jongerenorganisatie de jaar lijkse feestavond gehouden. Er was veel belangstelling. Ds. C. J. Tis- I sink, geref. predikant te Amster dam sprak over „Van verleden vol vertrouwen naar de toekomst" Hij toonde aan. dat de christen aan de toekomst niet hoeft te wanhopen, hoe donker het er ook uitziet. Want er is in de Bijbel een pers pectief gegeven, dat vertrouwen geeft om verder te werken. Hierna volgde de opvoering van I een blijspel door leden van de jon gerenorganisatie. Men had een oudje van stal gehaald. Het stuk, in drie bedrijven heette De sukkel. Het verhaal speelde zich af over een periode van twee dagen, maar daarin werd zoveel overhoop ge haald. dat het ene lachsalvo na het andere door de zaal rolde. Voor al Daantje werd voortreffelijk ge speeld door Herman van Os uit Rijnsaterwoude. Telefoonkabel in Alpben gestolen ALPHEN Namens de PTT werd bij de politie aangifte gedaan dat van een haspel met telefoonkabel ongeveer 275 meter is ontvreemd. Van deze haspels stonden er al ge ruime tijd drie langs de Oostkanaal- weg. waar werkzaamheden worden uitgevoerd. Door de winter is een aantal wéken niet gewerkt. Men weet niet, wanneer de diefstal heeft plaatsgehad. De waarde bedraagt ongeveer tienduizend gulden. Rand Hkemade bijeen ALKEMADE De raad komt dins dagavond bijeen. Agenda: voorstel niet in beroep te gaan tegen besluit van GS het bestemmingsplan Veen- derpolder maar gedeeltelijk goed te keuren, medewerking aanschaf keli- oven, pickup en bandrecorder Gerar- dusscholen in Oude Wetering, toetre ding streekmuziekschool in Leider dorp en krediet verbetering woonwa genkamp in Nieuwe Wetering. De uit luzi daterenue scnooi is voor de inrichting tot sociale werk plaats goed onderhanden genomen en wat het interieur betreft vrijwel on herkenbaar opgeknapt. In totaal is daarmee een bedrag van f 200.000 ge moeid geweest. De bedrijfsleider, de heer C. van der Snoek, is dan ook met de heer A. de Lange, hoofd werkverband en de groepsleiders en -leidsters ojjzoncter ingenomen met de nieuwe werkruimten. Men heeft nu de beschikking over vier lokalen, waarvan één dubbel, een kantine en een groot magazijn. In totaal zullen in de nieuwe werk plaats, die 28 januari door burge meester Gallas officieel in gebruik zal worden gesteld, 56 personen werkzaam zijn. Weinig belangstelling voor AR P-vergadering WOUBRUGGE Voor de don- derdagavond in de bijzondere school gehouden ledenvergadering van de A.R. kiesvereniging bestond wei nig belangstelling, llit de beide jaarverslagen vernam de vergade ring, dat het ledental steeg tot 51 en de kas een batig saldo had van 277. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer A. Buitelaar herko zen. In de plaats van de heer H. Burggraaff kwam J. I.Ttsma. Voorzitter P. P. R. Verhuizen gaf vervolgens een uiteenzetting over het begrip democratie. Dit houdt in volksheerschappij, waar bij alle rangen van de bevolking aan het bestuur deelnemen. Hier bij dient de meerderheid rekening te houden met wat onder de min derheid leeft. De kenmerken voor een goede werking van de democratie zijn onder meer: idealisme, liefde tot de naaste, behartiging van het alge meen belang, vrijheid van druk pers en meningsuiting en onpar tijdigheid. Elke politieke partij dient de belangen van alle bevol kingsgroepen te behartigen. Men dient streng op te treden tegen vriendjespolitiek en de gelukkig hier niet voorkomende corruptie. Spreker zag de volgende bedrei gingen voor de democratie: behar tiging van eigen- en partijbelangen, evenals groepsvorming in gemeen teraad en parlement. Hij pleitte voor bescherming van de kleinste partijen bij de verkiezingen. Ten slotte dreigen nog. zoals vroeger in het Romeinse rijk moreel ver val en volksmisleiding. Ook het politieke systeem van democratie kan misbruikt worden of tegengewerkt, zoals door het weglopen van vergaderingen, het voeren van obstructie, stakingen en relletjes. PvdA Benthuizen BENTHUIZEN Tijdens een le denvergadering van de PvdA is de volgende groslijst samengesteld: 1. R. Zonneveld; 2. M. Seybel; 3. W. J. van Gent; 4. C. Boonstra: 5. J. Roggeveen, 6. J. J. van Mierlo; 7. S| J. Wiersma: 8. J. Houwen. ROELOFARENDSVEEN Van avond is er in de Alkeburcht een ruilbeurs voor verzamelaars. B. en W. Oegstgeest antivoorden raadsleden OEGSTGEEST Niet alle ver beteringen aan het zwembad zul len voor 1 april gereed zijn. Er wordt echter voor gezorgd dat liet zwembad op 1 april voor het pu bliek wordt geopend. De resterende werkzaamheden kunnen zonder be zwaar dan nog worden uitgevoerd. Dit zeggen b. en w. van Oegstgeest in de memorie van antwoord naar aanleiding van het afdelingsonder- zoek van de begroting voor 1970. Voorts wordt gezegd dat het tech nisch mogelijk is het wedstrijdbad te overkappen. Hieraan zijn echter bezwaren verbonden die van door slaggevende aard zijn. Genoemd worden o.a. de grote condensvor- ming en de slechte akoestiek. Vol gens inlichtingen kan de levens duur van de kap maximaal op tien jaar worden gesteld. Overkapping van het bad impli ceert ook het bijbouwen van extra kleed-, garderobe- en toiletruim ten. De kosten zouden 450.000 be dragen. Gelet op het tijdelijke ka rakter van een overkapping en de kwetsbaarheid daarvan vinden b. en w. dit een te grote uitgave. Telefooncellen Op de vraag van een raadslid of het niet gewenst is bij het zwem bad een parkeerwachter en ri.i- Wielbeheerder aan te stellen, ant woorden b. en w. ontkennend. Bij grote drukte kan de beheerder niet op afdoende wijze toezicht op de voertuigen uitoefenen, waar door diefstal en/of beschadiging toch kan plaatsvinden. Omtrent de plannen een instruc- tiebad te bouwen wordt gezegd dat in de loop van dit jaar voor stellen zijn te verwachten. Het in- structiebad komt nabij het open bad. B. en w. zullen de mogelijkhe den laten onderzoeken om de Ter- weeschool te moderniseren. Op de vraag om te bevorderen dat in de wijken Buitenlust en Oegstgeest noord-oost telefooncel len komen, antwoorden b. en w. dat met de PTT kontakt zal wor den opgenomen. In wijk Buiten- lust wordt een telefooncel ge plaatst, in het plantsoentje Bali- straat/Floresstraat. Het verdient geen aanbeveling om op verschillende plaatsen in de gemeente o.a. bij het nieuwe winkelcentrum en de De Kempe- naerstraat parkeermeters te plaat sen. omdat hiervoor een parkeer wachter moet worden aangetrok ken. Enkele leden hebben gevraagd of in verband met het gevaar voor de spelende kinderen bet niet wense lijk is de speeltuin aan de Koren- Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Mar- garetha C., d v B. J. Terpstra en W. C. Kranenburg; Leonardus A., z v L. J. L. Hoogeveen en M. M. Droogh: Hendrika F., d v J. H. Kranenburg en D. Griffioen: Cor nells J.. z v A. van der Does en A. Steeneveld. Getrouwd: Herman Veenendaal, 30 j. en Petronella L. D. van Eg- mond, 26 j. bloemlaan te verplaatsen of een beveiliging aan te brengen. B. en w. zullen zich hierover beraden. AMSTERDAM - Het is niet on mogelijk dat er binnenkort in enigerlei vorm een uitkering uit de bus komt voor de aandeelhouders van Ngombezi. De directie zegde de aandeelhouders toe de mogelijkheden tot een uitkering te zullen bestuderen Dit naar aanleiding van een vraag van een der aandeelhouders, die zich erover verwonderde, dat er op de balans aan geldmiddelen een bedrag van f 1.5 miljoen voorkomt en dat de aandeelhoudei's al jaren lang niets hebben ontvangen. 'De laatste keer dat Ngombezi divi dend uitbetaalde was over het boek jaar 1963: 11 procent plus 10 procent stockdividend - Red.). Directeur Schölvinck gaat naar Tanzania om te onderhandelen over schadevergoeding voor de genationa liseerde sisalondernemingen. OEGSTGEEST Onlangs is een enquête gehouden onder het aantal ingeschreven woningzoekenden. De situatie blijkt aanmerkelijk gunstiger dan werd verwacht. In totaal blijken er nog 334 woning zoekenden te zijn. van wie er 148 in Oegstgeest wonen. Het aantal is 259 minder dan in de begroting staat ver meld. De meeste woningzoekenden hebben een inkomen dat ligt tussen f 751 en 1000 per maand en komen in aan merking voor een huur van f 80 tot f125. DEN HAAG Voor de Haagse rechtbank gisteren kon de vergadering van schuldeisers zich ermee verenigen, dat aan de N.V. Scheepswerven D. Boot in Alphen voorlopig uitstel van betaling wordt verleend voor tien maanden. De rechtbank zal zich nader over dit voorstel beraden en op 29 januari een beslissing bekendmaken. Er is momenteel een tekort van 61/2 miljoen De grootste crediteur bleek een werf te zyn in Leer (Duitsland) met een vordering van 580.000 DM wegens een voorschot bij de bouw van een schip dooi Boot, maar er was ook een werf uit Woubrugge met een vordering van 42.000. Mr. E, van llaersma-Buma gaf voor de rechtbank een uiteenzetting omtrent de gang van zaken. De scheepswerven Boot N.V. zijn in 1966 ontstaan. Als overkoepelend orgaan treedt N.V. Boot Holding op. momenteel enig aandeelhouder van de scheepswerven, waarvan de aandelen onder de familieleden zyn verdeeld. Boot. Het alternatief is verkoop van activa en verdeling onder crediteu ren. Tot dusver is er één gegadigde, die serieuze belangstelling heeft. Activa Het bedrijf is vrijwel uitsluitend gericht op het bouwen van schepen. Het uitvoeren van vaak winstgevend reparatiewerk is niet mogelijk, om dat. de werven teveel buiten de scheepvaartroute liggen. Dit gemis heeft de directie weten op te vangen door opdrachten buiten de scheep vaartsector aan te nemen en mei succes uit te voeren. Ook Boot is evenwel niet ontkomen aan de ma laise in de scheepsbouw, wat to: uiting komt in de balans over 1968 met een verlies van f 366.000. Gebrek aan orders deed de directie in 1968 besluiten de bouw aan te ne men van een passagiersschip voor de Rijnvaart van rederij Zwaag in Am sterdam. Volgens ingewijden was de prijs te laag. de levertijd te kort en de bepalingen aangaande overeenkomst onaanvaardbaar. Bovendien had Boot nog nooit dergelijke schepen gebouwd, maar de mensen moesten aan het werk worden gehouden. De directie had geen keus. Zwaagtchip Het Zwaagschip is aangenomen voor f 3.500.000. maar het heeft on geveer f 5.500.000 gekost. Bovendien is de aflevering ernstig vertraagd, wat in het rapport voor een belang rijk deel wordt geweten aan de op drachtgever. die niet de minste me dewerking heeft verleend en niet be reid was alternatieven te aanvaar den. Voortdurend moest tekenwerk wor den gewijzigd, wat aanzienlijke ver tragingen gaf. De meest ongebruike lijke eisen werden gesteld. Zwaag had en heeft de tijd, want op iedere dag vertraging stond en staat f 6000 boete. Hoewel het schip al maanden klaar ligt, blijven er nog steeds wensen on vervuld, op grond waarvan Zwaag weigert het schip te accepteren. Mo menteel buigen drie deskundigen zich over de vraag, wat er moet gebeu ren en of van Zwaag kan worden ge vorderd, dat het schip wordt afge nomen. Boete Inmiddels is de boete het bedrag van een miljoen gulden al ruim ge passeerd. Voor de rechtbank in Am sterdam wordt momenteel onderzocht of Zwaag die boete heeft verbeurd Discussie in Ter Aar over de atoomoorlog TER AAR Een zaal vol belang stellenden, grotendeels jongeren, heeft gisteravond in het Dorpshuis de film „The war game" gezien over de ge volgen van een atoomaanval, In scène gezet in het graafschap Kent, Enge land. Naast de grote onwetendheid der burgers over atoomaanvallcn bleek ook duidelijk de totale ontred dering. Tegen deze enorme krachten is de mens machteloos. De gevolgen zijn verschrikkelijk. Na vertoning van de film werd in discussiegroepen aan de hand van en kele punten het onderwerp besproken. Gespreksleider was de heer P. Koren uit Alphen. Uit de rapporten van de leiders der gesprekskringen bleek de algemene afschuw van atoombewapening. Men was voorstander van kernontwape ning en wilde deze houding met name via de politieke partijen tot een volks gedachte zien te maken en ten slotte tot een wereldmening. Maar men was ook overtuigd van de onmogelijkheid van dit standpunt, omdat opvoering van kernwapens de stabiliteit tussen de grootmachten doet behouden. In het algemeen was men van mening, dat alleen ongewa pende interventie is toègestaan en dat opvoering van ontwikkelingshulp een eerste eis voor de wereld is. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedige indiensttreding een leeftijd boven 15 jaar. Liefst in het bezit van bromfiets. Aanmelden Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Leiden, Telefoon vraagt voor OEGSTGEEST leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Telefoon ALPHEN Onder leiding van de voorzitter, ds. H. Koudstaal, hield de afdeling Alphen aan den Rijn van de Geref. Bond in de Herv. Kerk een vergadering. Spreker was ds. W. Vroegindeweij van Katwijk aan Zee over het onderwerp „Kerk en Gezag". Zowel de kerk als het gezag is tegenwoordig aangevochten zaken. De kerk komt niet uit de aarde op, maar komt als iets vreemds op de aarde. Zij heeft een eigen Hoofd. Wij willen de kerk op aard aanvaardbaar maken voor het moderne levens gevoel. Maar dan beroven we de kerk van haar eigen karakter. De kerk kan nooit aanvaardbaar worden. De kerk wordt vergaderd door de Here Jezus. De oorsprong ervan is Gods welbehagen. Chistus is leven der kerk. Zolang Zijn bloed door de kerk stroomt, die het lichaam van Christus wordt genoemd, is dal lichaam gezond. De kerk is niets bui ten Jezus en wil uitsluitend wat Jezus wil zij zelf „doulos", slaaf zijn. als door haar Koning. Zij leeft bij het gezag van haar Koning. Daarom wil zij zelf „doublés", slaaf zijn, als liefdebetoon. Voor de mondige, moderne mens is dit een vreemde zaak. Gehoorza men is een van de moeilijkste dingen. Zeker, er zijn wei verbanden in de samenleving, maar hiervoor is de dialoog. De botsing der meningen is goed. Iets aanvaarden van een an der doen we hoogstens, als het aan nemelijk wordt gemaakt. Eerder aan vaarden we het gezag van de ander niet- Het moderne levensgevoel heeft als beginsel: „geen God en geen meester" en erkent Gods geboden niet. En dit houdt geen halt bij de deur van de kerk. De kerk heeft er mee te maken. Zij kan niet zeggen: Het gezag is er, dus moet men er maar rekening mee houden. Dit zou een doorslaan naar de andere kant kunnen worden. Ook de staat kan via het gezag tiranniseren. Nodig is. dat wij ons laten gezeg gen. God maakt de dienst uit. Dat bleef ook na de zondeval zo. En van dit gezag draagt God iets over op mensen. Wie kan gezag uitoefenen? Hij. die .zich eerst onder Gods gezag gesteld heeft. Zo. in dienst van God komt het gezag" tot zijn recht, ook bij de overheid. Zij is Gods dienaresse Zij is. als het goed is een „doulos" van God. Geen politie-agent Wat moet de kerk nu doen? Zij moet geen politieagent spelen. Zij be hoeft ook niet alles overeind te hou den. wat krom en vergroeid is. Zij moet bij bijbels licht laten schijnen over wat. zich voordoet. Want de zonde heerst overal in. Daarom moe ten de kerk én de gezagsdragers zich stellen onder het Woord van God. Als er geloof is, zullen we ons graag laten gezeggen en ontstaat de binding van Kerk en Gezag. De vragen lagen veelal op prak tisch terrein, b.v. hoe moet men als ambtsdrager in de kerk handelen t.a-v. dit onderwerp? Uitvoerig ging ds. Vroegindeweij op de vragen in. en tot welk bedrag. Hierover is ech ter nog niets te zeggen. De zaak is nog in een beginstadium. Gedurende de voorlopige surseance heeft Boot een meerwerkrekening bij Zwaag ingediend van ruim ander half miljoen. Ook daarover zal strijd moeten worden geleverd. Al deze moeilijkheden hebben Boot in deze situatie gebracht. Zwaag heeft in middels de boete ingehouden, terwijl Boot voor 2 miljoen extra werk aan het schip heeft besteed. Twee schepen Mr. Haersma zette verder uiteen, dat op 6 november 1969, toen voor lopige surséance werd verleend, op de werf twee schepen in aanbouw wa ren voor Van Ommeren, die beiden aan dat bedrijf werden overgedra gen. Van Ommeren had volledig be grip voor de situatie en het werk wordt in regie uitgevoerd. De werven zijn nu volledig bezet en lijden geen verdere verliezen. Directie en bewindvoerder hebben zich ook met de toekomst van het bedrijf beziggehouden. De aandelen te verkopen aan gegadigden bleek niet mogelijk, ook omdat men be trokken raakt bij het geschil Zwaag- Als de overheid bereid zou zijn een garantie-te verstrekken op een krediet van deze gegadigde, zullen de par tijen wel tot overeenstemming komen. Er is echter spoed geboden, omdat de Van Ommeren-schepen half maart gereed komen en niet het gehele per soneel gedurende die tijd aan de schepen zal kunnen werken. De activa van rond 4 miljoen zijn optimistisch gesteld. Het is de vraag of de liquiditeitswaarde, die f 900.000 lager is, kan worden gehaald. Al met al kwam mr. Haersma tot de con clusie, dat crediteuren een uitkering zullen ontvangen tussen de 10 en 20 procent. De bewindvoerder adviseer de dan ook akkoord te gaan met het' voorstel, door mr. Baanders namens de N.V. Boot gedaan, voor tien maan den surséance te verlenen, wat na enige discussie gebeurde. Internatio: 17 pet, Midler: 22 pet ROTTERDAM Bij de fusiepart ners Internatio en Müller zijn de eer ste negen maanden van 1969 bevre digend geweest. De geconsolideerde bedrijfswinst over dit tijdvak van de Müllergroep bedroeg f 23.8 min (over geheel 1968 f 33.7 min). Bij Interna tio bedroegen de cijfers f 33.2 min (f 42.9 min). Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal worden voorgesteld: op aandelen Internatio 17 pet dividend te betalen '1968: 16 pet) en op gewone aandelen Müller en Co een onver anderd dividend van 22 pet. aldus het fusiebericht. Donderdag 15 januari Schouwburg, 2.30 en 7.30 uur: Nieuwe Vrijdag 16 januari Zuiderkerk, 8 u,: afdeling Centrum Christenvrouwenbond, ds M. Wilschut te Soest over „Getallen in de Bijbel". Zuiderkerk, 8 uur: Lustrumconcert van Leids Kamerkoor. Zondag 18 januari Gehoorzaal. 11 uur: clubmatch 1970 ky- nologenvereniging Rijnland. Wijkcentrum Vredeskerk, 5 uur: bijzon dere dienst jeugdkapel Vredeskerk t.g.v. het 5-iarig bestaan, voorg ds. A. J. Lam ping. na afloop receptie kapelraad. Maandag 19 Januari Levendaal 14 (bij synagoge), 8 u.: Ver ex-pol gevangenen uit de bezettingstijd, filmavond met toelichting luit. W. C. Le- maire. Schouwburg. 8 u.: K. en O.. Ned Come- die met „Vrijdag" van Hugo Claus. Ons Centrum, Hooigracht 84. 8 u.: afde ling Leiden N.V.B.S.. films over tram spoorwegen, Amsterdam. Zwitserland en Oostenrijk. Dinsdag 20 januari Foyer Gehoorzaal. 8 u.: Ned. Chr. Reis-Vereniging, Joegoslavië-avond. Breestraat 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale Stadhuis. 7-8 u spreekuur Bouwfonds Ned Gemeenten. Holiday Inn. 8 u.: jaarvergadering Leidse Assurantieclub met bingo-avond. Schouwburg, 8 u.: K. en O., Ned Come- dic met „Vrijdag" van Hugo Claus. Woensdag 21 januari Trouwkamer Stadhuis. 4-6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Schouwburg, 8 u.: Fiesta Gltana. Foyer Gehoorzaal, 7-9 u.: receptie Leldsch PoUtie-Muziekgezelsehap t.g. 50-jarig bestaan. Groenoordhal. 8 u.: première Wiener Eisrevue. Schelpenkade 6. 8 u.: ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde, na de pauze mej M. C. C. Teune over Oudhollandse tuinen. Donderdag 22 januari Schelpenkade 6. 8 u.: Kon. Natuurhist. vereniging, G. P. Meijer te R'dam over Scandinavië. Gehoorzaal. 8 u.: K. en O.. Meesterserie. Res.-Orkest m.m.v. Annie Fisher. plano. Vrijdag 23 januari Kagerstraat 7. 2.13 u.: beroepenvoorllch- ting voor vrouwelijke eindexamenkandi daten scholen voor v.w.o. Gehoorzaal. 8 u.: uitvoering Leldsch Po- litie-MuziekgezPl schap t.g.v. 50-jarig bestaan. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7-9.30 u. ruilclub voor verzamelaars. Rapenburg 01, 8 u: K. en O.: prof. dr. G Zoutendijk over de computer en zijn maatschappelijke ge vol sen. Zaterdag 24 jauuari Gehoorzaal. 7.30 u.: jubileumuitvoering Groen-Wit. Oegstgeest: Het Witte Huis, 2-S.30 u.: schaaksociëteit Palamedes. Sociëteit „Twcniwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8 30 uur tot 11 uur woensdagav.gia van 8.30 uur tot l) uur vrtjdagavona van 8.30 uur tot I) uur. zaterdagavond' van 8.30 uur tol 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot II uur FILMS IN LEIDEN CAMERA: Riten. 18 Jaar dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 0.15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Orfeu Negro, 18 jaar LIDO - In dienst van Hare Majesteit. 14 Jaai. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4-43. 7 en 9.15 uur. LUXOR - Willst du ewtg jungfrau biel- ben. 18 jaar. dag. 2.30 7 en 9 15 uur; zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur KEX Ontuchl op de Reperbahn. 18 laar. dag 2.30. 1 en 9 15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur: vr. en zat-nacht 23.30 uur: De hand des doods. 18 jaar. STUDIO The graduate. 18 iaat dag. 2.30 7 en 9.15 uur; zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Easy Rider. 18 laar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.13 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken Hoge- woerd 171, tel. 20502. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Herdlngh Blanken. Apotheek Voorschoten en de Ocgsl- geestse Apotheek zijn geopend Doktrnxllenni Tot zaterdag 10 uur de eigen doktet raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen to' zondag 24 uur Mobiel ANWB-kantooi iedere maandag en donderdag van u tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 17 februari) Behandeling oa ongevallen De poliklinische oehar.deling na onge vallen wordl van dinsdag 1? uui i's mid dags) Lot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West secretariaat Jae- ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telef 2101. bij geen genoor telef. 10460. voor Informatie telef. 33921 BezoekureD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: oezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19.45 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—16 00 uur: zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 14.30—16.00 uur Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag gS vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag 15.30—16.30 uur: zondag, alg. Christ en nationale feestdagen 15.30—17 00 Kinderkllniekmaandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15 00—16 00 uur; zondag, alg. Christ. en nationale feestda gen 14 30—16.00 uur Eljssbethziekenhuis Lelden derde Klaa dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart vooi 7 iQt half acht kraamafdellng dagelijks van 3 tot en «avonds van kwart voor 7 tot half acht. tweede kla» dagelltks van half 12 tot 12 7 tot .3 en dagelijks van nali 7 tot half 8 •\nriakliniek Leiden dagelijks van half twee iot haif drie en bovendien op dinsoag v-ij lag en zaterdagavond van zes tot zeven Klasseoatlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeesi. dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags li tot 12 en 2 tot 3 Dlaconessenhuls. dagelijks eerste Kl. il tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.i tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 tot t en 7 tot 8 ti., kinderafdeling dagelijks van 2.13—3 en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rljnoord: dage lijks (ook zondag) ie en 2c klas: van 10.30—11 00 uur van 14 o»—15.00 uur van 18.00—19 00 uur 3e klas van 14-00—15 oo uur van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng van 14.01^-15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14 00—15.00 uur van 18.0018 30 uur dinsdag en donderdag al- lecr. voor vaders Kinderen Deneden 16 laar geen toegang xuuKüWiJh - soie Muo klasse-pa- tienten dagelijks van 3 tol nail S en des avonds van 7 tol 8 zaaipatienten zon. dgs van l tot 3. dinsdag van I tol half 3, donderdags van hall 7 tot half 8 en zater dags van I tot half 3. KA 1 WIJK - /.eehospltiuin, tongkllniek dagelijks van hall 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot nalJ 6 Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 1 tot halt s Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijf Longkllnlek en tbceafrteiing kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op wei kdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur Museum Oudheden. Rapenburg op .verknagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van i tot 5 uur Sted Museum De l.akenhai. Oude Sin gel up werkdagen van 10 tot t uur eon- iag van i tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op «veikdagen var. 0 tot 12 en van 2 tot uur kassen zaterdags en zondags gesloten. Alarmnummers Brandweer 5 maai 3. Politie maal 4 EHBO 20645 Tentoonstellingen De Lakenhal, werk van Johannes JeJ- gernuis Hienkszoon tot 1 febr Legermuseum Peslhuisiaan I; Col O lar.uan i97t exppsitie .Historische diora ma's en militaire modelflguren"; dagelijks 9—6 u zond 1—6 u. zaterd gesloten Galerie 't Dulvenhuijs, Rapenburg 94: schilderijen, aquarellen en tekeningen van Willy Rlcser. van 20 Jan. 10 febr., dinsd t.e.m. zondag 2-8 u. Galerie v. d. Vlist. Botermarkt 3: wand kleden van Maud Muller-Massls, tot 27 februari. Galerie v. d. Vllst, Botermarkt 3: gra fiek van Kees Huuwert, 17 Jan.—26 febr., dinsd. t.e.m. zat. van 9-6 u. Rapenburg 73: Lelds Akad. Kunstcen trum, schilderijen Louis-Paul Boon. tot 18 februari. Lakenhal: tentoonstelling „1619 Re monstrantse Broederschap 1969". 17 Jan.—i febr., dag. 10—16 u.. zond. 13—16 u. Schoolgebouw Ed. van Beinumstr. 2 (fi liaal openb. bibliotheek): expositie leden creatieve groep Colourform. tot 28 febru ari.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5