Pianist Taimanov nieuwe winnaar? Nationale titel na lang vechten Atjes beloning Ronde kolfje van Frankrijk 1970 naar hand Merckx IRNSUM HEEFT ZIJN KAMPIOENE Schaatsers naar Inzeil Amsterdam komt ruim f100 miljoen tekort Hoogoventornooi van start Attje of Atje Onvoorbereid Oranje naar Wembley Zwartkruis getuige huwelijk Veenstra Voorzitter Jansen van VRC overleden Brit wilde El-Al toestel opblazen PfNSDAC 13 JAINUAS1 1970 (Van onze sportredactie) WIJK AAN ZEE De Russische grootmeester Mark Taimanov draagt vanaf vanmiddag een zware last. Hij is namelijk de man, die de schaakhegemonie van zijn land in het 32ste Hoogoven- tornooi nieuwe glans moet geven. De 43-jarige Rus schikt zich er in, maar is niet erg zeker van een overwinning. Daarvoor is hij te weinig prof-schaker. Taimanov is namelijk tevens concertpianist, wat hem vijf maanden van het jaar aan het werk houdt. Dezer dagen beëindigde hij een toernee van 14 concerten in zijn eigen land, terwijl hij na het Hoogoven- tornooi en de daarop volgende simultaanseances naar Oost- Duitsland vertrekt om ook daar een serie concerten te geven. De meest fervente supporters van Atje Keulen-Deelstra zaten het weekend niet op de tribunes in Deventer, maar bjj „beppe" thuis. Voor de t.v. sloegen v.l.n.r. Goos, Kees en Boukje de verrichtingen van hun moeder gade. (Van een onzer verslaggevers) IRNSUM Met stralende ogen stapten er gisteren in het kleine dorp Irnum, rustiek gelegen be noorden de rijksweg Leeuwarden- Heerenveendrie kinderen rond. Boukje (6), Kees (5) en Goos (3), het levendige drietal uil hel gezin van de familie Keulen. Kin deren, die trots zijn op hun moe der: Atje Keulen-Deelstra, die in Deventer schaatsminnend Neder land in het algemeen en Friesland in het bijzonder „op de kopzette. Atje, de 31-jarige huismoeder, die met een tweeledig doel naar Deventer was ge- faan: proberen hij de eerste vier van het klauempr» te komen en zich op die wijze revancheren voor het Technisch Commis- sie^Bfumenl van vorig jaar „te oud". Atje, toen dertig jaar, reikte in Heer en- rem naar een zevende plaats in het eind klassement. Toch gaf men de voorkeur <nn jongere krachten in de kernploeg. Wie echter de vechtlust kent van Atje. vermoedde dnt re niet opzij zou gaan voor het argument met betrekking tot haar leeftijd. „Wat heet te oud. Is Stien Kaiser niet van dezelfde, lichting?" Die vraag en die discriminatie zaten Atje hoog. Het hele jaar heeft ze daarom kei hard getraind onder leiding yan de Friese •electietrainer Klaas Viseer. Veel, heel veel uren nam de schaats- iport in beslag, zonder dat de eigen huis houding eronder leed. Hulp van familie en vrienden stelde Atje in de gelegenheid otn veel vrije tijd te creeëren, om naar Inzeil te gaan en vlak voor de nationale titelstrijd veertien dagen in een (Friese) trainingskamp in Oranjewoud onder te duiken. De concentratie van de Friese rijdster, die op Nieuwjaarsdag na een sneu geval op de sprint de provinciale langebaanti- tel was kwijtgeraakt, aan rivale Akke Fal- kema (22), was enorm. Daarbij gevoegd *on enorme wilskracht, en de explosie kon niet uitblijven: Atje werd nationaal kam pioene, al was z(j de laatste die zou ont kennen dat die titel eigenlijk Ans Scbut had toebehoord. Zoals van een schaatesportminnende Friezin mag worden verwacht, is het ook hij Atje allemaal op de kortebaan begon nen. Op de 140 meter kon de vechtlustige Atje zich uitleven. In de korte, directe •trijd met haar tegenstandster kon ze vlammen. En dot deed ze. Ze wb6 vijftien jaar toen ze bij de meis jes in Sneek de tweede prijs in de wacht sleepte. Dit „debuut" wakkerde baar lief- do aan en in Kaar leeftijdsgroep groeide ze uit tot een niet te kloppen kracht. Zowel in 1954 als een jaar later veroverde Atje de Friese meisjestitel. Hoe sterk de liefde voor de schaats sport haar te pakken had, moge blijken uit de afspraak met de „werkgever": de dienst voor Gezinsverzorging in de ge meente: „als er hardrijderijen zijn, dan wij met inhouding van loon". Dat „ver lies" compenseerde ze in de daaropvol gende jaren volkomen door bijna steeds in de prijzen te zitten. Er was geen kor- tebaanrjjderij of de naam Atje DeelstrR prijkte op de deelnemerslijst. Er was één nadeel in de carrière op dat moment. Atje opereerde in de tijd dat drie Noordelijke ijskoninginnen op de ijsbanen in actie kwamen: landskam pioene Martha de Vries-Wieringa, de As ser huisvrouw Jantje VenekHmp-Tien- kamp en in de laatste jaren Grietje Luk- kes-Oosterhof uit Wolvega. Ondanks die „sterkeren" vocht ze door HAMBURG De Europese Econo mische Gemeenschap zal haar han delspolitieke concessies aan de Afri kaanse associatiedeelgenoten niet be perken ten gunste van een wereld omvattend voorkeurstelsel voor ont wikkelingslanden. Dit heeft de Belg Scheyvven als voorzitter van de EEG-ministerraad gisteren meegedeeld in Hamburg op een conferentie met vertegenwoordi gers van de geassocieerde Afrikaanse staten en Madagascar. Scheywen be pleitte de betrekkingen tussen de in dustrie- en ontwikkelingslanden in twee fasen te verwezenlijken: om te beginnen zou het zinvol zijn regio nale bijzondere regelingen in de vorm van associatie- of handelsover eenkomsten te treffen; later zouden deze overeenkomsten tot alle ontwik kelingslanden uitgebreid kunnen worden. en zij zal nooit vergeten hoe Jantje Vc- nekamp-Tienkamp pas na een explosie aan krachtsinspanning op 5 januari 1963 d-e nationale kortebuantitel in Drachten veroverde, enkele centimeters voor Atje. Nadat ze in de strenge ijswinter 1962— '63 nog talrijke prijzen in de wacht sleep te, brak het moederschap haar carrière af. Nog eenmaal kwam ze, inmiddels moeder van twee kinderen, op de kortebuan in actie: op 17 november 1965. Toen ging Atje opnieuw „uil de running". Inmid dels was de kunstijsbaan in Heerenveen tpt stand gekomen -en op 5 maart 1967 maakte Atje haar debuut op een lange- baanwedstrijd op liet kunstijs. Evenwel, gebrek aan conditie bij de oud-atlete, turnster en korfbalster maakte het nog een „zware opgave" voor moeder Atje Keulen-Deelstra, die inmiddels was „ontdekt" door Jeen van den Berg. Deze raadde haar aan door te zetten. En met succes. In 1968 kwam Atje bij de Friese gelee- tieploeg en sindsdien zijn haar successen met sprongen vooruitgegaan. Dat ging niet vanzelfsprekend. Nagenoeg elke dag liep Atje een uurtje. Meer dan driemaal per week is ze. in Heerenveen in actie geweest. Dankzij trainer Klaas Visser uil Ijlst kon er enorm veel aan haar rijden worden geschaafd. Vooral de bochten- techniek werd sterk opgevoerd en dat bracht baar in enkele jaren in de voorste gelederen van de nationale damestop. Dal ze haar afkomst ten slotte toch niet ont- trouw werd, bewees ze op 6 maart 1969 door in Heerenveen eindelijk de natio nale kortehaantitel op te eisen. Met de fanatieke inzet is Atje doorge gaan, tot ze bad bereikt wat ze wilde: de kernploeg, zonder dat het „eten van ge nadebrood" betekende. Dat het allemaal zo overtuigend zou gaan. had de meest fanatieke supporter van de Irnsummer huisvrouw niet verwacht. Dat Atje nog meer van zich zal doen spreken, daarvan zijn haar trainer Klaas Visser en de Friese aanhang overtuigd. Op de Europese kampioenschappen, 31 januari en 1 februari in Heerenveen, ho pen velen er getuige van te zijn. Attje Keulen-Deelstra via een schit terende derde plaats op de driedui zend meter op weg naar de nationale schaalslitel hij de dames. Hoewel Taimanov minder theore tische kennis bezit dan de vorige winnaars van Hoogoven (Poluga- jewski, Spasski, Kortsjnoi, Botwinnik en Geiler in de laatste jaren), werd hij toch twee keer Russisch kam pioen (de laatste keer in '57), terwijl hij vorig jaar nog derde werd met Gelier en Smyslov. Behalve Taimanov moet vooral de Tsjech Hort tot de kanshebbers wor den gerekend. In enkele jaren tijds maakte hij de sprong naar de top en zeker op dit moment is hij sterker dan zijn in ons land bekende landge noot Kavalek. Ook een Ivkov (als hij zin heeft) kan hoog eindigen, terwijl men van de tweede Rus Platanov (ti telloos) eveneens veel mag verwach ten. EXPERT Overigens ontbreken dit jaar de kasstukken, zoals o.m. Spasski, Larsen en Portlsch. De Deen Larsen stelde te hoge financiële eisen, ter wijl Portisch na het tornooi In Hastings de voorkeur gaf in Enge land te blijven. Dat was met name een teleurstelling voor de Zuidslaaf Janosevic, die vooral naar Wijk aan Zee kwam om de degens met de sterksten te kruisen. Hij is namelijk expert in ■•het verslaan van kopstuk ken, maar zal zich nu voornamelijk met zijn journalistieke werkzaamhe den 'bezighouden. Uiteraard zullen ook dit jaar de Nederlanders een bescheiden klasse ring innemen, al kunnen vooral Don- ner en Ree toch wel wat presteren in dit gezelschap. De loting zorgde ove rigens direct al voor een aan,tal be langwekkende partijen. Donner (met zwart) krijgt te maken met meester- groepwinnaar ('69) Kurajica, Ree (ook met zwart) met Bobotsov en Kuijpers met Janosevic. Aan de loting hiel den alle spelers een ets over van de Haarlemse kunstenaar Frans Ver poorten. In de sterk bezette meestergroep zal de 17-jarige Zweed Ulf Andersson bijzondere aandacht genieten. Vooral prof. Euwe heeft van deze speler ho ge verwachtingen. Ook routinier Theo van Scheltinga zal willen impo neren. Het feit dat hij voor de 25ste keer deelneemt, zal daaraan niet vreemd zijn. Nieuwelingen in dit milieu zijn o.m. de Canadees Day en de Leide- naar Joop Piket, die ondanks het vier weken durende schaakevenement ge woon overdag (tot 12 uur) zijn werk als personeelschef bij een Leidse firma doet. De ook in zijn team „Philidor" succesvolle Leidenaar (met uitnodiging voor IBM) stelt nuchter: „Beroepsschaken" is niets voor mij. .Dat gaat teveel tijd kosten en dat heb ik er niet voor over. Bovendien train ik nauwelijks. De start is wel iswaar belangrijk, maar voor mij is het de vraag of ik het. qua conditie, drie weken kan volhouden. „Hoogovens" is andermaal een spektakelstuk. Er treden 450 schakers op uit 23 landen, die met zijn allen een aanval gaan doen op de (geld)prijzen. De hoofdprijs in de grootmeestergroep is andermaal ƒ3000 en daar wil zelfs de meer vin dingrijkheid dan theoretische kennis bezittende Taimanov wel recht voor gaan zitten.. LOTING De loting leverde voor de eerste ronde de volgende partijen op:. Grootmeestergroep; Kurajica (Zuid Slavië) Donner; Hort Filip (bei den Tsj. Slowakije); Cortlever Taimanov; Kavalek Westerinen (Finland); Bobotsov (Buig.) Ree; Langeweg Ivkov (Zuid Slavië); Ja nosevic Kuijpers; Benk Plato- nov. Meestergroep: Antunac (Zuid Slavië) Drimer (Roem.); Van Slavië); Andersson (Zw.) Clarke je); Honfi (Hong.) Sokolov (Zuid SLavië); Andersson (Zw.) Clarke (Eng.); Day (Can.) Ma-der (W.-Duitsl.): Piket Doda (Polen); Forintos (Hong) Smederevac (Zuid Slavië); Hartoch Van Geet. „Ik ben er al aan gewend, ge raakt en het hindert me niets meer", zegt Atje Keulen-Deel stra als we haar naam ter sprake brengen. Want bij de ene krant en uitslagenlijst is het „Attje", bij de andere „Atje". Het verhaaltje rond die „dub bele t" is: De grootmoeder van de kampioene heette inderdaad „Attje". Toen er in het gezin van de familie Deelstra een dochter werd geboren, was dat óok een „Attje". Evenwel, de ambtenaar van de burgerlijke stand schreef „Atje". Officieel bleef het dus één enkele i. PARIJS Wielerinsiders maken al weer koortsachtig toe bereidselen voor die typische zomersport die het wielrennen nu eenmaal is. Zo ook de or ganisatoren van hel spektakel stuk dat Tour de France heet. Zo zullen straks 's werelds beste wegren ners Frankrijktoegen berijden tijdens de Tour de France 1970. Jacques Goddet en Felix Levi- tan hebben de Tour 1970 zo goeld als rond. „Er zullen", zo vertelden dc inrichters in Parijs, „dit jaar meer kilometers dan in 1969 afgelegd moeten worden". Be droeg de totale afstand toen bijna 4100 kilometer, nn zal dat 4337 kilometer zijn. Bovendien zal het aantal etappes worden opgevoerd van 21 tot 23. Dit zonder dat er sprake van een rustdag zal zijn. Hier aan zij meteen toegevoegd dat de etappes aan de korte kant gehouden zijn. Het gemiddeld aantal kilometers bedraagt De langste etappe is de negende die 26 juni tijdrit te Limoges over 7.400 m; 27/6 1« etappe: Limoges-La Roebelle (220 km); 28/6 2e etappe: La Rochel- le-Angers (200 km); 29/6 3e etappe: A. Ploegentijdrit over 12 ktn, B. An- gers-Rennes (140 km); 30/6 4e etappe: Rennes-Lisieux (215 km); 1/7 5e etappe: Lisienx-Rouaan (157 km); 2/7 6e etappe: Rouaan-Valenciennes (230 km); 3/7 7e etappe: A. Valenciennes-Forest 117 km, B. Forest individuele tijdrit over 7 km; 4/7 8e etappe: Forest-Europa I (trein naar Ciney) 220 km; 5/7 9e etappe: Europa I-Mulhouse 250 km; 6/7 10e etap pe: Mulbouse-Divonne-les-Bains (trein naar Belfort) (240 km); 7/7 lie etappe: A. Individuele tijdrit over 8.800 m, B. Divonne les-Bains - Thonon les-Bains ^an de Fclsberg, vanaf het radiostation j (139 km): 8/7 12e etappe: Thonon-le? mm» firn B *-*■«» v .4 «t Europa I, zal voeren naar Mulhouse in de Elzas. Dc afstand bedraagt 250 kilome- Zes tijdritten De Tour 1970 zal overigens wel in het teken van de strijd tegen het horloge staan. Liefst zes maal zullen de renners dc rug krommen voor een tijdrit. Hierbij is de zo langzamerhand traditioneel ge worden rit tegen bet horloge aan de voor avond van de Tour inbegrepen. Dit jaar zal dat op 26 juni in Limoges zijn waar vooral de achtervolgers op de 7400 meter hun slag kunnen slaan. De klimmers kunnen hun hart weer ophalen in de Alpen en dc Pyreneeën. Extra moeilijkheden zullen ongetwijfeld dc monsterachtig zware Mont Ventoux en de Ballon d'Alsace met zich meebreng gen. Al met al lijkt de Tour de France 1970 een kolfje naar de hand van dc Belgische wielermaestro Eddie Merckx. Tijdritten en zware bergritten lijken de Tourwin naar van 1969 op het lijf geschreven. Toch haastte Jacques Goddet zich te ver klaren dat de Tour 1970 niet speciaal gecreëerd is voor de Belg. „Het parcours is uitgestippeld om een zo boeiend moge lijk verloop te krijgen" heette rijn com mentaar. De ronde zal op 23 juli. ook al via een tijdrit in Parijs zijn einde ken nen. De Tour «iet er als volgt uit: Bains-Grenoble (194 km); 9/7 13e etap pe: Grenoble-Gap (193 km); 10/7 14e etappe: Gap-Mont Ventoux (170 km); 11/7 15e etappe: Carpentras-Montpellier (150 km); 12/7 16c etappe: Montpel- lier-Toulouse (250 km); 13/7 17e etappe: Toulouse-Saint Gaudens (187 km); 14/7 18e etappe: Saint Gaudens-La Mongie (136 km); 15/7 19e etappe: Bagners de Bigorre-Mourenx (195 km). 16/7 20e etappe: A. Mourenx Ville-Nouvel- le-Bordeaux (215 km), B. Circuit van het meer van Bordeaux Individuele tijdrit over 8 km; 17/7 21e etappe: Bor deaux-Tours (trein naar Ruffec) (193 km); 18/7 22e etappe: Tours-Versailles (235 km); 19/7 23e etappe: Versailles-Pa- rijs Individuele tijdrit over 48 km. Tour de VAvenir De Ronde van de Toekomst die dit jaar van 17 tot 26 september zal worden verre den, dit jaar voor de tiende maal, begint te Albi. De aankomst is tc ^St. Etienne. Inschrijvingen zijn reeds ontvangen uit W est-Duitsland, België, Luxemburg, Neder land, Groot-Rritannië, Frankrijk. Italië, Spanje, Joegoslavië. Polen, Zwitserland, Tsjecr.oslouxikije en de Sowjet-Unie. Frankrijk zal door drie ploegen worden vertegenwoordigd: een nationale ploeg, een ploeg Languedoc-Provence en een groep Rhöne-Alpes. KAVALEK ZEIST Geheel onvoorbereid is vanmorgen de nationale selec tie in het vliegtuig naar Enge land gestapt. Het duel dat Oranje morgenavond in 's we relds meest betfaamde voetbal arena, het Londense Wembley, tegen wereldkampioen Engeland zal spelen gaat de geschiedenis in als de wedstrijd waarvoor het Nederlands elftal niet in de ge legenheid was ook maar iets extra's te doen. „Een trieste zaak" aldus bonds coach Kessler. „Reeds vóór de aan vang van het huidige voetbalseizoen heb ik de wens te kennen gegeven, de spelers op 6 januari in Zeist bij een te krijgen. Ajax-Napoli maakte dit echter onmogelijk. Een andere ge legenheid die de mist inging was het afgelopen weekeinde. Verleden week heb ik gevraagd om wanneer de competitie weer afgelast zou worden, de spelers zaterdags al naar Zeist te mogen roepen. Bij nader inzien heb ik daar van afgezien. De velden waren namelijk van dien aard, dat ik de spelers niets kon laten doen."' Het elftal, dat door Kessler nog niet bekend werd gemaakt, zal in ieder geval -wèl Spartas robuuste ausputzer Hans Eijkenbroek uitko men. Als captain van Oranje ont ving hfj van de bondscoach gister avond de kamerindeling. Eijkenbroek: „Dit is wellicht mijn laatste duel. Kessler zal zeker re kening houden met het feit dat ik in 1974 in München 32 zal zijn." Kessler: „Waarom zou ik Eijkenbroek laten vallen. Ten slotte is 32 jaar niet oud voor een verdediger. SCHIPHOL Vol goede moed is maandagmiddag de Ne derlandse kernploeg met coach Leen Pfrommer van Schiphol naar Inzeil vertrokken om daar in training te gaan voor de ko mende str\jd om de Europese titel, die zich op 24 en 25 januari zal afspelen in Innsbruck. Er zijn 6 rijders afgevaardigd (Ard Schenk. Kees Verkerk. Jan Bols, Jap- pie van Dijk, Peter Nottet en Eddv Verheyen) van wie er één als reserve zal worden aangewezen, omdat er naar bekend niet meer dan vijf aan de kampioenschappen mogen deelne men. Wie dat zal zijn kon Pfrommer maandag nog niet zeggen. Het zal af hangen van de resultaten in de ko mende tien dagen. Met de ploeg vertrok voorts sprin ter Jan Bazen, die in Inzeil de gele genheid krijgt zich voor te bereiden op het Wereldkampioenschap voor sprinters. Deze wedstrijden zullen op 21 en 22 februari in West Allis bij Milwaukee in de Verenigde Staten worden gehouden. Op Schiphol was de uit de kern ploeg gevallen Arie Eriks aanwezig om zijn maats uit te wuiven, een spor tieve geste, die op hoge prijs werd ge steld. Kees Verekerk, dje in de afgelopen week in afzondering baantjes heeft getrokken in Heerenveen, zag er ook maandagochtend nog pips uit. „Ik heb geen koorts meer", zei de Puttershoe- ker, „maar ik voel me nog steeds zweterig. Daar sukkel ik nu al 17 da gen mee." Naar bekend heeft hij in Noorwegen last gehad van een hard nekkige voorhoofdsholteontsteking. „We hopen er het beste van", aldus Pfrommer. „Kees heeft nog 12 dagen om fit te worden. Ik vind het erg jammer, dat hij een beetje aan het sukkelen is. Alleen als je 100 procent fit bent en in vorm, kun je echt mee dingen naar de Europese titel." „Hij is zp fit als een hoentje", riep Ard Schenk, maar of hij dat werkelijk meende werd niet duidelijk. GRONINGEN De bekende PSV-speler en international Wietze Veenstra treedt op vrijdag 23 januari in Groningen in het huwelijk. Bij die plechtigheid zal de bekende voetbal- coach Jan Zwartkruis uit Amersfoort als getuige optreden. Wietze Veenstra ziet in Zwartkruis een van de belang rijkste personen, die ihem tot een glan zende voetbalcarrière hebben gebracht. VEENENDAAL Zaterdagavond is plotseling op 65-jarige leeftijd in Veenendaal overleden de heer J. H. H. Jansen, in leven voorzitter van de voetbalvereniging VRC. De heer Jansen behoorde zeventien jaar gele den tot een van de oprichters van de club en gaf sindsdien leiding van de ze in de laatste jaren zo succesvolle zaterdagclub. BRACKNELL De veertigjarige oud-kapitein van het Britse leger Trefor Owen Williams heeft plannen gehad een Israëlisch lijntoestel op te blazen. Hij zou daarvoor van Ara bische agenten een bedrag van der tigduizend Engelse ponden ontvan gen. De Brit zou nog meer sabota- ge-opdrachten hebben gekregen uit het Nabije Oosten. Een en ander werd tijdens een rechtbankzitting gisteren meegedeeld. Volgens de aanklager Peter Barnes had Williams aangeboden een Boeing 707 van de El-Al op te blazen om zijn solidariteit met de Arabische zaak te bewijzen. De oud-leger-kapitein staat terecht, omdat hij onwettig ongeveer 28 gram van het ontploffingsmiddel geligniet en een tijdklok in zijn bezit zou hebben gehad. Zijn partner, Ro- nal Hannan. waarschuwde de politie, voordat Williams de kans had gekre gen het vliegtuig op te blazen. Vol gens de aanklager heeft Williams een verklaring afgelegd, waarin hij alles heeft toegegeven. Bet weer in Enropa weer min. temp. neerslag gisteren Amsterdam half bew. t 0 Brussel regenbul 5 0.4 Frankfort mist -3 0 Innsbruck zw. bew. -4 0 Kopenhagen mist -o 0 Locarno geh. bew. -0 8 lx>nden zw. bew. 3 0.1 Luxemburg onbew. 1 0 Madrid geh. bew. 7 3 Majorca niet ontvangen München mist -6 0 Nice licht bew. 7 1 Parijs geh. bew. 6 0.1 zw. bew. 10 0 Wenen motregen -1 .0.1 Zürich mist -4 0.1 Geen overeenstemming met regering AMSTERDAM Arasterdam heeft op de gemeentebegroting 1970, die in maart door de raad zal worden be handeld, een tekort van 101,3 mil joen. De pogingen van de hoofdstad om met behulp van dc regering een aanvaardbare oplossing van de finan ciële problemen tc vinden, met be houd van een nog juist verantwoord vcrzorgingspeil, zijn tot nu toe mislukt, aldus burgemeester Samkal- den. Het gemeentebestuur zegt dat de 1 besprekingen in een kritiek stadium zijn gekomen en dat de stellingname van de regering teleurstellend is. Nog deze maand zullen de besprekingen met regeringsvertegenwoordigers worden voortgezet rn er blijft dus I nog hoop, dat Amsterdam „een over levingskans" krijgt. Ongeregeldheden Burgemeester Samkalden heèft de ze term in het overleg gebruikt in de overtuiging dat indien het voorzie- ningspeil niet blijft gehandhaafd, de spanningen in de hoofdstad groot zullen worden en mogelijk nieuwe ongeregeldheden zullen ontstaan. Inmiddels verwekt de hoofdstad wel schokeffecten ln Den Haag; voor stadsspoor en sanering van dc bin nenstad is resp. nodig ƒ3 en ƒ11 mil jard. Financieel staat Amsterdam er waarschijnlijk slechter voor dan wel ke gemeente ook in Nederland, zo bleek uit de begrotingstoelichting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9