Inkomen agrarische sector moet worden verhoogd Meer auto's bij het Leiderdorpse bad P.v. Werkhoven weer schutterskoning BEZORGERS(STERS) Rijnsburger-rotonde wordt aangepakt Drie maanden werkbaar weer nodig MET BLIJDSCHAP GEVEN WIJ KENNIS... P. KOEDIJK SPRAK VOOR C.B.T.B. IN TER AAR Ds. Kret en het PAK De Bonte Koe in Voorhout sluit Dodelijk ongeval in HaarLmeer Koppermaandag in Voorhout DE NIEUWE LEIDSE COURANT Eén KVP in Zoeterwoude Biljartuitslagen Veen- en Rijns tree! „DE NOORD" DE WATERWOLF WERD GETEMD mevWÉ LEIDS€ COURANT DINSDAG 13 JANUARI LEIDERDORP De raad heeft gisteravond maar een uur nodig gehad om de 20 punten tellende agenda (meest schoolzaken) af te werken. Het voorstel om de Wm. de Zwijgerschool uit te breiden met één leslokaal ondervond bij de heer A. M. Kleisz nogal bezwa ren. Hij wilde liever neg maar wachten om te zien of het leer lingenaantal niet zou teruglopen. Volgens eerdere prognoses zou het aantal minder worden en nu is er een nieuw lokaal nodig. Burge meester v. d. Have wees erop dat er feitelijk 2 nieuwe lokalen nodig zijn. Het lokaal voor handenarbeid is in gebruik en één klas is nog steeds ondergebracht in de oude Marijkeschool. Zou het aantal leerlingen dus teruglopen dan is de wens om alle klassen onder te brengen in één school en het vrij komen van een handenarbeidlokaal toch vervuld. Ook ging de raad akkoord met het voorstel om de gemeentelijke opslagplaats aan de Hoofdstraat voor 5 jaar te verhuren aan het waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" tegen 1.000 per jaar. De raad stelde een krediet van 1.700 beschikbaar voor de aan leg van terrreinverlichting voor het 2e veld van RCL. Om vóór het komende zwemsei- zoen meer parkeergelegenheid te /vgezovoev Of de journalist de geïnterviewde tegen zichzelf moet beschermen, is een vraag apart. Dankbaar moeten we eohter de journalist zijn, die zo nauwgezet de politieke hartekreten van de heer Kret noteerde. In dit interview of gesprek ont- m-skerde de heer Kre- zichzelf als een min of meer belangrijk gemeen te-politicus, die de structuren en het wezen van de democratie wel enig geweld wil aandoen. Immers, het college van B. en W. en liefsttoch ook de raad ziet hij lieve bevolkt door academici of intellectuelen dan door gewone stervelingen. Een staal tje elite-denken (om het maar voor zichtig te formuleren) waar de hon- len geen brood van lusten. En wat erger is een zeer slordig om springen met de beginselen van de democratie. De technocraten en de specialis ten Ln de beleidsfuncties! Zij begrij pen immers de top-ambtenaren en geven hen tegenspel. Aldus onge veer de 'heer Kret. De burger wordt gereduceerd tot een wellicht aar dig specimen uit het stemvee, dat braaf de stem mag uitbrengen op de intellectueel. De burger be grijpt er toch niets van. Zou juist het functioneren van de democratie niet hierin bestaan, dat de burgers inzicht krijgen in het be leid en zich bij beleidsbeslissingen betrokken voelen? Omdat de politici het vermogen hebben hun politieke concepties aan de burgers duidelijk te maken. De democratie staat of valt met de betrokkenheid van de burger bij de openbare zaak. Neen, zegt de heer Kret. De be leidsvoering en beslissingen zijn aan de intelLcetueel (What ever it may bel of academicus. Heeft de heer Kret de carrière van het politieke onbenul ir. A. Mussert ook gevolgd? Of de politieke aspira ties van de Hooggeleerde Van Ge- nechten? Is academicus-zijn een ga rantie voor democratische gezind heid en vermogen tot bestuur? „Ja" .zegt de heer Kret. De kolo nel minister van defensie; de ir. wethouder van openbare werken! En de dominee, mijnheer Kret? Oh nee, dat is geen academicus! J. Segaar. M. S. F. Kemp. H. J. van der Steen. J. van der Steen-van Hoog. maken was er het voorstel een krediet van 31.800 beschikbaar te stellen voor dé aanleg van een parkeerplaats aan de Ericalaan- hoek Hoogmadeseweg. Het basket balveldje zal dan moeten verdwij nen maair B. en W. zijn van plan dit over te brengen naar de speel weide aan de Resedastraait. De heer J. Ph. van Oostrom vroeg of het niet mogelijk was een wat degelijker parkeerplaats aan te leggen om zwaardere vrachtauto's, nu nog een groot probleem in de wijken, gelegenheid te geven daar te parkeren. Mej. M. van der Voort vond dat men daarmee het doel van de parkeergelegenheid voorbij schiet. Deze parkeerplaats is hard nodig voor het zwembad en vooral in de weekeinden gaat het doel verloren als daar grote wagens staan. Na het zwemseizoen is tegen het parkeren van vracht wagens geen bezwaar. De raad stel de het krediet beschikbaar. Tot lid van de culturele raad werden gekozen de heren H. van Egmond, F. A. M. Molkenboer en W. Prins. Tot lid van de raad van bijstand werd de heer F. A. M. Molkenboer gekozen. Bij de rondvraag vroeg de heer J. W. Boot hoe het college nu staat tegenover het geven van subsidie aan het openbaar vervoer, nu hier aan door het rijk niets wordt ge daan. De voorzitter kon bevestigen dat bij het rijk de deur inderdaad pot dicht blijft. „Wij hebben in een brief aan de NZH laten weten dat wij nu geen bezwaren hebben om te komen tot een redelijke ver deelsleutel." Handbalvereniging opgericht OEGSTGEEST Gezien de stij gende belangstelling voor handbal irr het algemeen en zaalhandbal in het bijzoder alsmede de mogelijkheden die de accommodatie in de gemeente Oegstgeest biedt is er een handbal vereniging opgericht. Deze zal de naam Apollo" dragen. Tot 1 maart ^zullen de trainingen voor dames ge- hounden worden in de gymnastiek zaal van het Rijnlands Lyceum en voor heren in de gymnastiekzaal aan de M. H. Tromplaan. Daarna vinden de trainingen plaats in de Sporthal. Liefhebbers(sters) voor genoemde sport kunnen zich opgeven bij L. Cas- pari, Akeleilaan 77; W. van Oosten, Sumatrastraat 54a Leiden alsmede sporthuis „De Zwarte Wolf" Lange Mare 104 Leiden- Gemeenteraad Voorhout VOORHOUT De raad vergadert op vrijdag 16 januari om 20.00 uur. De agenda vermeldt o.m.: Verhoging presentatiegelden voor de leden van de stembureaus; medewerking aan de uitbreiding van de chr. school; voor stel inzake planologische maatrege len; medewerking in verband met veranderingen in de St. Antonius- school; krediet ten behoeve van de voorbereiding van grondwerving in plan „Spoorlaan". Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag 14 januari: Hoogwater 8.0& 20.30; laagwater 3.52—16.21. VOORHOUT Binnen enkele maanden zal het uit de jaren 1635 daterende gebouw De Bonte Koe", op de hoek Herenstraat - Leidsevaart bij de Nagelbrug, verdwijnen. Voor enkele jaren is di<t oude café met grond en toe behoren aangekocht. Op deze plaats zal een verzorgingsflat ko men. Op 1 februari zal „De Bonte Koe", dat vele generaties en families heeft gehuisvest, officieel worden gesloten. Voorhout verliest hiermee één van de openbare gelegenheden, waar juist zo'n behoefte aan is. TER AAR Onder leiding van voor zitter C. Verduyn kwamen de leden van de plaatselijke afdeling van de christelijke boeren- en tuindersbond in het dorpshuis bijeen voor de jaar vergadering. De heer P. Koedijk sprak over de toekomst van de be drijven in de agrarische sector. Als het tuinbouwbedrijf in de toekomst interessant wil blijven dan zal er een gedegen inkomensvergroting moe ten plaats hebben. Een vergelijking HAARLEMMERMEER Van ochtend omstreeks 7.43 uur slipte de personenauto van de heer K. Voorwalt (34 jaar) uit Zwanenburg, directeur van een groothandel. Het ongeval gebeurde op de Schiphol- weg nabij de IJweg/Spleringweg, waar de rijbaan door opvriezing glad was. De auto botste tegen een boom. Met zeer ernstige verwon dingen werd het slachtoffer naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij even later overleed. LISSE Het actiecomité ontwik kelingshulp „En wij in Lisse" is be zig met de voorbereidingen ter on dersteuning van een project op Midden-Java. Hier is de oud-Lisse- naar dr. ir. G. Hekstra werkzaam als landbouwdeskundige. Er bestaan plannen om dit projekt te adopte ren. Maandag 26 jan. is er in de raadszaal des avonds om acht uur een grote vergadering, waarop deze actie zal worden besproken met ver tegenwoordigers van de scholen. VOORHOUT Het vogelschieten op „Koppermaandag" is gisteren in Voorhout niet vergeten en de leden van de 50 jaar bestaande vogelschiet vereniging „St. Hubertus" hebben er weer lustig op los geschoten. Om streeks negen uur waren de meeste leden in hun stamhuis „De Bonte Koe" aanwezig. Na de loting gingen de ongeveer 50 schutters naar het jachtterrein. De burgemeester en de koning- schutter 1969, P. van Werkhoven hadden het ere-schot. Er werd ge schoten met dienstkarabijnen, die onder toezicht van rijkspolitiemannen werden geladen. Het doelwit was een paar houten vogels, geplaatst op een 15 meter hoge paal. Om vier uur stond er een heerlijk jachtmaal klaar. Tot slot bestond er gelegenheid tot buksschieten in de zaal. De uitslag hiervan was mee bepalend voor de titel van koningschutter. De heer P. van Werkhoven Pzn. won evenals vorig jaar. Uitslagen: Eerste vogel gröep A: 1 J. Stultiens, 2 B. v. Velzen, 3 A. W. de Groot, 4 Ben v. Werkhoven, 5 H. Verdegaal, 6 E. F. Knoppert. Eerste vogel, groep B: 1 H. G. Philipsen, 2 J. Zwetsloot, 3 H. G. Philipsen, 4 B. v. Blokland, 5 H. P. L. Santdaert en 6 J. D. A. Wempe. Tweede vogel, groep A: 1 Th. v. Wouw, 2 J. v. Gent, 3 J. Zwetsloot, 4 J. de Roode, 5 A. v. d. Plas, 6 A. Deutekom. Tweede vogel, groep B: 1 B. v. Werkhoven, 2 W. Boerhaaveschool in Voorhout ahveer te klein VOORHOUT Burgemeester en wethouders stellen de raad voor me dewerking te verlenen aan de uit breiding van christelijke lagere Boer haaveschool. De bouw van eèn school werd ruim een jaar geleden gereali seerd, maar het leerlingental stijgt dermate, dat aan een uitbreiding niet is te ontkomen. Negenentwintig leer lingen krijgen les in de hal van de school. Naar verwachting zal per 1 augustus rijksvergoeding worden verleend voor een vijfde leerkracht- Bij de drie leslokalen zullen er drie bijgebouwd moeten worden. LEIDEN Wanneer we gister avond als verslaggever in de Schouw burg hadden gezeten, zouden we zeg~ gen: Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van een nieuw ca baretgezelschap. Want een feit is dat Conny, Stuart, Frans Halsema en Ge rard Cox met aan de piano Boude- wijn Leeuwenberg, de aanwezigen vraagt voor OEGSTGEEST leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37, Lelden. Telefoon 31441. een avond van gulle lach gegeven hebben. Het succes was evident. Als recensent moeten we de zaak ook van een andere kant bekijken en dan blijft er van blijdschap niet veel meer over. Dat het gezelschap nog geen eigen image heeft (althans dat hopen we niet) is niet erg, evenmin als het feit dat de teksten niet sterk zijn, ofschoon dat een grotere tekort koming is. Ons bezwaar gaat tegen wat ze wel zijn: geestloos, zonder humor of ironie, dingen dachten we waar een cabaret mee staat of valt Er is nu een soort belachelijk maken en goedkope spot, die ruw kan trap pen op de gevoelens van andere mensen. Als beschaafde mensen zullen we met die gevoelens, al zijn ze de onze niet, rekening houden. En nu kiezen de leden uan K- en O. maar aan wel ke kant ze staan, van de verslagge ver of de recensent. A. C. Bouwman. Prins, 3 J. Westerhoven, 4 J. van Steijn Czn, 5 B. v. Velzen, 6 B. v. Werkhoven. Buksschieten in de zaal, hoofdklasse: 1 P. v. Werkhoven Pzn, 2 J. v. Steijn Jzn, 3 C. J. J. Rijsber- gen en 4 W. Prins. over de jaren 1954-1969 geeft echter weinig hoop. In deze jaren steeg het ondernemersinkomen met 32 pet in tegenstelling met andere onderne mingen waar een stijging van 138 pet voorkwam. „Om in 1975 gelijk te komen met an dere bedrijfstakken zal het onderne mersinkomen met negen- of elfdui zend gulden moeten klimmen en daar komt veel voor kijken", aldus de heer Koedijk. Het verschil tussen kosten en opbrengsten in de tuin bouw is volgens hem niet goed. Om tot betere bedrijfsresultaten te ko men noemde de spreker hogere prij zen voor de produkten en lagere kos ten voor duurzame bedrijfsmiddelen. Mechanisatie „Omdat de factor arbeid in de tuinbouw hoog ligt, zal tot vergaan de mechanisatie moeten worden over gegaan, want intensivering van de teelt is al een feit geworden. Vergro ting van bedrijven is voor een hoger inkomen een eerste vereiste", zo meende hij. Aan de hand van uitgebreid cij fermateriaal en verschillende voor- Zwammerdam heeft geen toneel meer ZWAMMERDAM - De toneel- vereniging „Kunst na Arbeid" is op gericht. Vele jaren heeft de toneel club Zwammerdam gezellige toneel avonden bezorgd. Afgelopen week besloot men de toneelclub op te hef fen bij gebrek aan spelers. De laat ste jaren speelde de club zelf al niet meer, maar men nodigde nog wel gasstpelers uit. De bedoeling was dit natuurlijk niet en aangezien het aantal ak-tieve spelers d2 laatste tijd nog verder terugliep, besloot men er een punt achter te zetten. Om financiële redenen hoefde men- het niet te doen, volgens de heer H. G. van 't Hoog, die 25 jaar voorzitter is geweest van de toneel vereniging. Bijna zeventig donateurs steunden het Zwamimerdamse to neel nog, maar van de spelers moet het komen, aldus de heer Van 't Hoog. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven is in het verpleeghuis De Wilbert, een prot. kerkdienst. Spreker is ds. F. Pijlman. Familieleden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. LEIDEN Afhankelijk van het weer nog zal deze week een begin worden gemaakt met „Operatie Rijnsburgerrotonde", de laatste fase van de Schuttcrsveldwerken die ruim twee jaar geleden zijn begon nen. Grondboringen toonden gisteren aan dat de vorst nog niet uit de grond is. De aannemer staat echter te trappelen om de beginnen, omdat men wil proberen voor de Paasda gen en de daarmee samenhangende grote verkeersstromen de grootste hinder voor het verkeer achter de rug te krijgen. Het werk wordt in drie fasen uit gevoerd. Die, waarmee men deze week hoopt te beginnen, behelst de oosten van de wegen Rijnsburger- weg/Schuttersveldweg. Vervolgens komt de rest in een noordelijk en een zuidelijk gedeelte aan de beurt. Voor de eerste fase is het noodza kelijk dat verkeer uit de richting Oegstgeest tijdelijk niet van de Schuttersveldweg maar van de Sta tionsweg (oude manier) gebruik maakt. De Oegstgeesterweg wórdt helemaal afgesloten, zodat men tij delijk weer van de Boerhaavelaan gebruik kan maken. Alleen de westelijke tunneldoorgang een de westelijke uitmonding van de Schut tersveldweg mogen worden bereden. Vanaf het Stationsplein komend kan het verkeer wel van de Schut tersveldweg gebruik blijven maken. Over de tijdsduur van deze eerste fase kan met het oog op zeer wel mogelijke vorst en ander onwerk baar weer weinig zekerheid worden gezegd. De omvang van het totale werk zal ongeveer drie maanden werkbaar weer vergen. Van wat er allemaal moet gebeu ren krijgt men enigszins een indruk wanneer men bedenkt dat voor de aanleg van dit kruispunt ca. 4400 m2 oude puinfundering moet worden verwijderd, 3000 m3 zand inge bracht, 40 trottoir- en straatkolken, 750 meter trottoirband gesteld, 3300 m2 tegelverharding gemaakt en 4500 m2 klinkerbestrating worden neer gelegd. Vóór de afzetting op de wegas Rijns- burgerweg/Schuttersveldweg wordt aangebracht, zal het verkeerspleln- tje in de rotonde worden verwijderd. Daarvan zal slechts een „druppelje" als verkeersgeleider overblijven. beelden kwam de inleider tot de con clusie dat aan een groot aantal voor waarden zal moeten worden voldaan om het inkomen in de tuinbouw op hetzelfde peil te brengen als in an dere ondernemingen. In de vakature T. Verboom werd de heer P. D. Esveldt gekozen. De feestavond wordt dit jaar in samen werking met de jongerenorganisatie gehouden. Inbraak zonder buit. ALPHEN In de nacht van zon dag op maandag is ingebroken bij houthandel Hoogendijk aan de Mo lenstraat te Zwammerdam. Door het verbreken van een ruitje aan de achterzijde wist men binnen te ko men. Het kantoor werd doorzocht. Bureaus en kasten werden openge broken, maar de inbraak leverde niets op. Er wordt niets vermist en de schade is gering. Meer voorlichting aan H'woudse burgerij HAZERSWOUDE Bij de CHU in deze gemeente leeft nóg niet de wens met ARP en KVP samen met 1 lijst de komende gemeenteraads verkiezingen tegemoet te gaan. Wél de gedachte, om reeds nu een gezamenlijk beraad van de raads fracties van de drie partijen te gaan houden. Daarbij houdt men er ech ter rekening mee, dat dit voor de KVP een wat moeilijke zaak zou kunnen zijn, gezien het feit dat KVP en PvdA nu samen fractie- beraad hebben. De VVD, die met deze partijen ook aan dat beraad deelnam, heeft zich hiervan terugge trokken nadat de heer L. N. de Boer zijn wethoudersfunctie had neerge legd. Op de in het voormalige raad huis gehouden vergadering van de CHU-kiesvereniging werd nog ge discussieerd over de toekomst van Hazerswonde. De heer Jac. Vos, gemeenteraads lid voor de chu, droeg een sugges tie aan voor de toekomst, wanneer ARP, CHU en KVP nauw gaan sa menwerken: iedere maandagavond, voordat er op donderdag gemeente raad is, de bevolking voorlichting verstrekken over de te behandelen onderwerpen. In deze voorlichtings bijeenkomst zouden dan een raads lid van de ARP, CHU en KVP de inleidingen moeten houden. Kouwen hoven terug? HAZERSWOUDE De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat wethou der F. J. Kouwenhoven ook in de zittingsperiode 19701974 deel uit maakt van de gemeenteraad. De heer Kouwenhoven, die sedert 1939 in de raad zitting heeft, werd begin vorig jaar tot wethouder benoemd, nadat de heer L. M. de Boer zijn functie had neergelegd. Tydens de KVP-ver- gadering in restaurant „Groenendijk" hebben de leden hem weer kandidaat gesteld voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Omdat de KVP de clausule in het reglement omtrent leeftijd heeft laten vervallen, is dus de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de heer Kouwenhoven weer zijn ambtstermijn ziet verlengd. Op de groslijst komen onder meer de namen voor van, behalve de heer Kouwenhoven, de raadsleden A. Menken, J. Groen, P. v. d. Werf en J. Wesselingh. Voorts worden nog namen genoemd als die van de he ren IJ. Kuiper, E. v. d. Laar en R. van Vliet. Tot en met vrijdag kun nen bij KVP-secretaris E. van Ben- nekom nog kandidaten worden inge diend. NIEUWKOOP Per 1 januari bedroeg het aantal inwoners 7835, t.w.: 3978 mannen en 3857 vrouwen. SASSENHEIM „De mens van de reclame tot na het journaal". Dit is het onderwerp van de speciale jeugddienst die zondag om half ze ven in Ontmoeting wordt gehouden. De leiding van deze dienst heeft de heer A. A van Pijpen, hoofdwerklei der van de provinice Drente. Een aantal jongeren zal samen door het lezen en uitleggen van zes bijbelge deelten, de mens van de reclame tot na het journaal belichten. Muzikale medewerking wordt verleend door mevrouw Schipper uit Lisse met zang en gitaar, en J. M. Philippe, orgel. ABBENES Woensdag vergader den de Chr. plattelandsvrouwen van de afdeling Abbenes in de Chr. School, Hoofdweg 1730. De heer R. Kramer zal spreken over de jeugd en de „meegroeiende" ouders. De bijeenkomst begint om acht uur. ZOETTERWOUDE De selijke afdeling van de K.V.P.'hëJ de heer P. v. Hofwegen, en tot voor kort wethouder Zoeterwoude, kandidaat ge; voor de verkiezingen van ciale Staten. Deze kandidatuur! inmiddels bekrachtigd door de Stl tenkring en kieskring Leiden, (k de lijst van de kring neemt de ht< van Hofwegen de 9e plaats in. Tijdens de vergadering van i gezamenlijke besturen van de 3 delingen Hoge Rijndijk en Del heeft men besloten de beide aföj lingen op te heffen en op te gsl in één afdeling: K.V.P. Zoetej woude. Belangrijkste motief das F voor is, dat dan veel efficiënter werkt zal kunnen worden. In p» gezamenlij'ke ledenvergadering pj 27 januari zal dit voorstel aan M leden worden voorgelegd. Er I. dan een speciale bus rijden om F1 belangstellenden van de Hoge Rij- j- dijk naar hel Don Boscohuis te va voeren. Verder zullen de nieuwe kaï daten voor de gemeen ter aadi kiezingen bekend worden gent en zajl het coneept-'gemeentel gramma de leden worden boden. TWEE JONGENS AANGEHOUDEN) De politie heeft twa i ibafr LEIDEN jongens, een 20-jarige scheepshol I wer en een 19-jarige opperman, aai gehouden op verdenking van die stal van een bandrecorder en radio. Deze voorwerpen werden ee: gisteren uit een radiozaak in c Breestraat ontvreemd. Inmiddels zijn nog meer elei trische apparaten gestolen. Uit o Mariaschool aan de Haarlemmer straat werden een bandrecorder e een projectieapparaat ontvreem Een aan het Galgewater gepa: keerde auto werd opengebroken e er werd een autoradio uit gestokt Een radiobedrijf aan de Hogewoei kreeg eveneens bezoek van inbn kers. Een radiotoestel en drie tap van een bandrecorder worden ve rnist. Jeugdabonnement I voor Schouwburg 1 LEIDEN De directie van dj schouwburg gaat jongeren benedtj de 21 jaar mogelijkheid bieden ol abonnementsvoorstellingen, die rc<: zijn afgesloten door de Leidsel» Schouwburgvereniging, goedkoop bezoeken. Men wil op deze manier het bil zoek van jongeren stimuleren. Vooij uitlopend op de mogelijke invoeri» van een Cultureel Jeugdpaspoort rj Leiden zullen de jongeren goedkoj abonnementen kunnen kopen. Vak drie voorstellingen betalen zij tie gulden. Het is een keuzeabonnemefit Nan tevoren staat niet vast naar welk toneelstukken men zal gaan. Me» kan een keuze maken uit de tie voorstellingen die op het abonne ment staan vermeld. Omdat er ge« vaste plaatsen zijn, is plaatsbespre ken op de gebruikelijke tijden aa de kassa gewenst. Abonnementhoo ders kunnen ook telefonisch plaat sen reserveren. Verdere inlichtingen kan men ver krijgen bij de directie van schouwburg. WOliBRUGGE —In het district Veen- e Rijnstreek werden afgelopen week de vri gende biljartwedstrijden gehouden: Klasse C2 en 3: 't Rechthuis I—Haraco 4—5; Roelofarendsveen 4Ons Genoegen 2—7; De Sport 2—Roelofarendsveen 3 9- Jacobswoude l—Nwe Wetering 2 54; 01 Genoegen 2—De Schelp 1 2—X; De Sport —Nwe Wetering 2 7—2; 't Rechthuis 1—D* Plas 2 5De Kroon 2—De Schelp 1 2-! Ons Genoegen 2—On® Genoegen 1 H Roelofarendsveen 4Roelofarendsveen 45; Jacobswoude 1Monopole 2 72. De tussenstanden ln de competitie M den nu; Klasse C2 en 3: Jacobswoude 1 De Schelp 1 Nwe Wetering 2 De Sport 2 Roelofarendsveen 4 Ons Genoegen 2 De Plas 2 De Kroon 2 Monopole 2 Roelofarendsveen 3 Ons Genoegen 1 't Rechthuis 1 Haraco l 13 ZWAMMERDAM DonderdU om 8 uur zal majoor Van der Vee: in het Nutsgebouw spreken over he'- onderwerp1 „Jeugd en de crises ouderen". De jonge lidmatenkring vergadert a.s. vrijdag NIET, maar is uitgesteld tot nader be paalde datum. HAARLEMMERMEER Ah ze vende deel in de serie „Stad en Dorp" verscheen onder auspiciën van het Nederlands Volkskundig Genootschap en van de volkskundecommissie van de Vereeniging „Haerlem", „De Wa terwolf getemd", over geschiedenis Volksleven van de Haarlemmer meer. Het boek is uitgegeven door Kruseman's Uitgeversmaatschappij N.V. te 's-Gravenhage en verscheen onder redactie van dr. Tj. W. R. de Haan. In „de Waterwolf Getemd" is het verleden beschreven en rijk geïllus treerd. Het is geen wetenschappelijk document geworden en ook geen ro man. Het ligt er feitelijk tussenin. Voor de liefhebber van plaatselijke historie is het ongetwijfeld een wel kome aanwinst. Zo wordt ingegaan op de aanspraken die Leiden en Haarlem maakten op het vroegere Haarlemmermeer. Lange tijd is er na de drooglegging nog sprake van gt- weest de nieuw ontstane polder (185! in tweeën te delen. De ene helft zoi Leidens gebied zijn, de andere hein zou Haarlem toebehoren. Zo is ht\ echter niet geworden. „De Waterwolf Getemdlaat lezer kennismaken met de drie ee\ burgemeesters en de eerste dokl Wist u overigens dat Hoorlemi een geneeskrachtige bron had? Hl was in 1854 dat men bij het bow van een boerderij aan de IJweg er; welput wilde slaan. Op zichzelf ntelj bezonder's. Bijzonder was echter we] de knal die plotseling weerklonk. F spoot direkt water uit en dat bleej stromen. In 1883 bleek door scheikundige analyse dat het watt' tal van geneeskrachtige bestanddelen had. ,J)e Waterwolf Getemdbiedt k van wetenswaardigheden die belang- rij genoeg zijn om voor het nage slacht te worden bewaard.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4