w emmar CE4(te ENmel en Hoe Govert zijn grappen aan meneer Eekhoorn verkocht INö'SI Lappie Loep in kokosnoten JARIGEN PROGRAMMA'S PagTria ZATERDAG 10 JANUARI 1970 1970 Gbvert de grappenmaker liep Heel erg langzaam over een bospaadje en versperde zodoende de weg voor Sloefje het slakje. „Hé zeg", riep Sloefje, „kan jij niet wat vlug ger lopen?" „Ik wel, jij niet", antwoord de Govert en schudde van de lach. Toen moest Sloefje ook lachen en toen hij naar Goverts korte dikke neusje keek, dat rood was van het vele snuiten, vroeg hij belangstellend: „Ben jij alweer verkouden?" „Ach", lachte Govert, ,.ik ben maar twaalf maanden in het jaar verkouden en dan maar dertig dagen elke maand, het valt dus echt wel mee." Sloefje grinnikte weer, al was het dan wat langzaam en toen gingen ze uit elkaar. i Govert ging naar huis om van een stukje oud eekhoorn brood. een laatste restje bos- aardbeitjesjam en drie thee blaadjes een middagmaaltje klaar te maken. Vele andere we zens van het bos zouden zich, als zij net zo'n lege provisiekast hadden als hij. ernstig zorgen hebben gemaakt, maar Govert nam het allemaal niet zo zwaar. Hij at van zijn zondagse ser vies met het gouden randje om nog iets van het maal te maken en bedacht dat met tijd raad komt en dat de zon veel te vro lijk scheen om te piekeren. Toen werd er gebeld. Govert liep naar de deur. Buiten stond een dikke eekhoorn, die hem somber aankeek. ..Bent u Govert de grappen maker?" vroeg de heer eek hoorn. „Jawel", antwoordde Govert, en wachtte af. „Dus u maakt wel eens een grapje", vroeg zijn bezoeker. „Dat wil wel eens gebeuren", zei Govert en moest zijn lachen v.(inhouden, want hij vorid de eek- wn maar een rare zwartkij- „Echt?" vroeg de eekhoorn Ijten overvloede en zette een bril- jletje op zijn neus om Govert cherp aan te kijken. „Echt waar. Moet ik er soms jeen eed op doen?" vroeg Go- 1 'ert die wat ongeduldig werd. „Ja, doe dat maar. Een beuke- noten vergarend wezen kan nooit zeker genoeg zijn", vond de heer Eekhoorn, maar dat vond Govert toch te gek en hij informeerde waar hij zijn be zoeker mee van dienst kon zijn. ,Het zit zo", begon de eek hoorn, „ik heb horen vertellen dat grappen leuk zijn. Dat een eekhoorn die zo af en toe op ;epaste momenten een grap maakt, graag wordt gezien door zijn soortgenoten. Nu is het jrobleem dat ik wel een welge stelde eekhoorn ben, maar van grappen maken geen kaas heb legeten. Wat er voor leuks aan weet ik ook niet, maar een ekhoorn is nooit te oud om te eren." „Mijn vraag is: wilt u mij uw Igrappen verkopen? Ik weet dat Ou heel vaak een lege provisie kast heeft, dat uw kacheltje niet altijd brandt bij gebrek aan brandstof, kortom, dat u arm bent. Zoudit u het niet fijn vinden om heel veel mooie kle ren te dragen, lekker te eten en het altijd warm te hebben?" ,Tja", peinsde Govert, „na tuurlijk zou ik dat fijn vinden. Ik moet toegeven dat zelfs ik het plezier van een lege provi siekast en versleten kleren niet altijd kan inzien." „Verkoop mij uw grappen dan", sprak de heer Eekhoorn. „In ruil daarvoor zult u altijd goed te eten hebben en verder ook goed verzorgd zijn. Het is een mooie ruil, nietwaar?" Ineens besprong Govert een ongekend sterke honger naar weelde, welstand en aanzien en toen gingen beiden naar 'binnen en maakten op aandringen van de heer Eekhoorn, die meende dat zaken altijd hoogst ernstig zijn en dat men daar geen grap pen om kan maken, een con- :ract op, waarin Govert verklaar de voor onbepaalde tijd zijn grappen aan de heer Eekhoorn Le verkopen. Toen dat was gebeurd, vouw de de heer Eekhoorn zijn exem plaar van de overeenkomst op en borg het zorgvuldig weg. „Wel", zei hij, „dat is dan afge sproken. U krijgt weelde, ik ga grappen maken. Was dit er soms een?", vroeg hij doelend op zijn laatste woorden. „Ik denk van niet", zei Go vert, die opeens heel andere ogen had gekregen. Ze straal den niet meer blij en in de noeken van zijn mond zat geen lachje verscholen. „Nu ja. ik zal het wel leren", dacht heer Eekhoorn en nam ernstig afscheid. „Het eerste grapje zal zometeen wel ko men", mompelde hij, terwijl hij zwaar stappend het paadje af liep. Vanaf die dag had Govert al les wat zijn hartje maar kon wensen. Maar gelukkig? Nee. gelukkig was hij niet. Als hij weer eens verkouden was, maakte hij zich ernstig zorgen. Als de wezens van het bos er gens om lachten, keek hij ze bestraffend aan en zei dat het leven een ernstige zaak was. waarin niet diende te worden gelachen. De wezens moesten zich maar eens diep over de problemen van het leven buigen, vermaan de hij. Elk moment moest wor den besteed aan hard werken en in hun vrije tijd moesten ze diep nadenken over de proble men van het wezenlijk bestaan. En als hij dat dan had gezegd stapte hij met gebogen hoofd weg en liet zeer bevreemde we zens achter, die zich achter hun oren krabden en ..Asjemenou", zeiden, of: „Wat heeft die?" En hoe verging het de heer Eekhoorn? Wei, 's avonds in de familie kring als er gasten waren, spande hij zich in om grappen te maken. „Laat het u goed smaken", zei hij als allen aan tafel gingen en liet daarop vol gen: „Dit was een grap." Maar niemand lachte en als hij dan vroeg: „Vinden jullie mij niet grappig? Lach nu eens. Ik heb ten slotte genoeg voor die grap pen betaald", keken allen hem zwijgend en ernstig aan en lach ten niet. Na een tijdje kwam hij Go vert op het bospad tegen. „Goe demiddag", zeiden ze tegen el kaar en schuifelden wat on zeker met hun voeten heen en weer. „Hoe beyalt u de rijkdom?", vroeg de heer Eekhoorn ten slotte nadat ze een poosje had den gezwegen. „Mag ik eerlijk zijn?", vroeg Govert. „Gaarne", zei de heer Eek hoorn, „laten wij even de grap pen vergeten." „Wel, het is allemaal wel fijn hoor, goed eten, mooie kleren, een brandend kacheltje en zo", merkte Govert op, „maar ik mis iets. Ik kan niet meer la chen en dat maakt mij erg droe vig. Iedereen kijkt mij schuw aan en niemand praat meer met mij. Ik heb zelfs het Huil- mannetje tegen Droefje het Draakje horen zeggen dat ik een vervelend wezen ben gewor den. Maar hoe gaat het met u? Maakt u veel grappen?" „Ik vrees van niet", was het antwoord, „niemand lacht om mij en ik weet nog steeds niet hoe men een grap vervaardigt. Ik ben begonnen te denken dat men grappen niet kan fabrice ren of verkopen. Men maakt ze, zo maar ineens, of men maakt ze niet. En als men geen grap pen kan maken, kan men het ook nooit leren." „U zult wel gelijk hebben", antwoordde Govert. „Zeg, me neer Eekhoorn, als we die con tracten nou eens verscheuren? Dan kan ik weer grappen ma ken en dan krijgt u uw rijkdom weer terug." „Dat lijkt me een goed idee", zei de heer Eekhoorn opge lucht. „Eigenlijk heb ik liever wat meer geld dan grappen. Ik hoor liever het geluid van op elkaar ploffende beukenootjes dan het. geluid van lachen. Daar schrik ik eerlijk gezegd altijd een beetje van." Toen verscheurden ze een drachtig en tegelijkertijd hun contract en op slag kon Govert weer lachen. Schaterend keek hij de heer Eekhoorn na, die zich langzaam en statig verwij derde. „Die sufferd", lachte hij, „hoe kan je een grap nou verko- C A R 0 L 1 N A Y E S pen? Als ik eerder had geweten dat het niet kan, had ik het nooit gedaan. Eigenlijk ben ik zelf ook wel erg belachelijk ge weest." En toen ging hij welgemoed naar zijn huisje dat weer erg bouwvallig was en waar de pro visiekast er droevig uitzag. Maar dat vond Govert niet erg. „Goed", zei hij, terwijl hij zijn neus snoot. „Ik ben liever alles kwiijt, als ik mijn lach maar heb. Wat heb je aan een stapel beukenoten als je niet eens weet wat grinniken is?" En toen haalde hij zijn zon dagse servies met het gouden randje weer tevoorschijn om het povere maal er iets aar diger te doen uitzien. MOZART Een in alle opzichten uitzon derlijke uitgave is die van D.G.G. in een cassette met 15 langspeelplaten één extra plaat), waarop de 46 symfonieën van een van de grootste muzika le genieën die de wereld heeft gekend, Wolfgang Amadeus Mozart, werden vastgelegdin vertolkingen door de Berliner Phllharmoniker onder leiding van maestro Karl Böhm. Deze uitga ve is als speciale hulde bedoeld voor deze grote dirigent, die af gelopen augustus 75 jaar werd. Er zijn in de loop van de jaren al enkele van deze Mozart-sym- fonieën afzonderlijk verschenen, die nu hèruitgegeven zijn, maar vele en dan wel speciaal de jeugd-symfonieën werden ditmaal door Böhm voor het eerst op de schijf vastgelegd, en vooral hier wordt men getroffen door het on blusbare enthousiasme en het muzikaal élan, waarmee deze werken worden weergegeven. Dat de kwaliteit van de opna men overal van de hoogste orde Is, ook in de opnieuw versche nen „grote" symfonieën, behoeft nauwelijks betoog. Wat hier ge presteerd is, is waarlijk zonder weerga, en dan mag dirigent Böhm al verklaren, dat er geen ideale Mozart-interpretatie bestaat, voor velen zal de onder zijn leiding gebrachte versie toch wel heel erg aan „het ideaal" raken. Wat bij alle symfonieën heel sterk treft, is de natuurlijke en door de luisteraar ongetwijfeld als vrijwel enig mogelijk aanvaar de tempokeuze Nergens wordt „gejakkerd", maar ook nergens wordt getrokken. Dat het Berlijns Philharmonisch orkest een bijzonder ensemble is. weet een ieder zo langzamer hand wel. maar dat het onder Böhm's leiding zo heel anders speelt, zo veel ontspannener en we zouden haast zeggen mense lijker, dan onder Von Karajan, is wel een heel grote verdienste van dit vermaarde ensemble. Op een extra bijgevoegde plaat vertelt de grote orkestlei der over zijn grote voorliefde voor Mozart. Hij spreekt hier over zijn grote inspiratoren Bru no Walter en Richard Strauss, over het sober zijn in de diri- geerbewegingen en over hoe het publiek op verschillende plekken van de aardbol op de grote com ponist pleegt te reageren. Steeds weer wordt men, zo zegt hij, getroffen door de enor me genialiteit van de maker van deze symfonieën, die in de min der gespeelde weliswaar minder sterke passages kunnen bevat ten. maar die overal het uitzon derlijke van deze „Salzburger Meister" demonstreren. Als voor beeld hoort men dan b.v. de in derdaad in dit verband pakkende inleiding van Mozart's eerste symfonie, gecomponeerd op 8-ja- rige leeftijd: hierin proeft men al de gehele ontwikkeling van de ze unieke figuur. Heel boeiend is ook de passa ge waarin Böhm wijst op het feit, dat Mozart, evenals Schubert, in wezen steed6 „traurig" wa6, geïllustreerd door een gedeelte van een brief van Mozart aan zijn vader en muzikaal belicht met het aangrijpende begin van de misschien wel mooiste symfo nie, die überhaupt werd geschre ven, nl. die in g, K.V. 550 Als kleine bijzonderheid zij nog vermeld, dat juist laatstge noemde symfonie in de cassette werd opgenomen in de oorspron kelijke versie, te weten zonder klarinetten en in kleine bezetting. Vele en talloze détails zouden voor aparte besprekingen in aan merking komen, maar dat zou bulten het raam van deze bespreking vallen. Voorlopig zij volstaan met de opmerking, dat het hier een voor iedere muziek liefhebber, de Mozart-adept in het bijzonder, op eenzame hoog te staande prestatie betreft, die niet gauw verbeterd zal worden: heel warm aanbevolen uiteraard! (D.G.G. 643521/35. 15 extra plaat „Mozart gehört meine gros se Liebe". tot 31 januari 1970 voor f 175, daarna ƒ367.50). Hiep, hiep, hoera!!!. Gerda Baars, Mieke Eikelen boom, Gudelia Houtman, Bettie Kloosterman, Willem Loof, Wim Mak, Ton Ostcrmeijer, Wilga Stok en Cc.rrie Vlasblom van harte gefeliciteerd met jul lie verjaardag namens alle nichten en neven. 55. Lappie kon zich niet meer vasthouden en Jonas met zijn vermoeide lichaam helemaal-niet. Het gevolg,was, dat de beide vrienden met een grote-boog in het stof van de woestijn terecht kwamen. De kameel was ,qp hol geslagen en verdween in de duisternis van de nacht. "Brrrr", rilde Jonas. "Bah! Wat gebeurt er nou weer!" Hij opende zijn ogen en keek langs het zand. "Je wordt maar gegooid en gesmeten... bah, is er voor een eerbiedwaardige marskramer geen betere manier om te reizen..." Hij keek verontwaardigd om zich heen tot plotseling zijn ogen iets ontdekten, wat hem zijn baard-haren te berge deed rijzen. "Help!" riep hij. "Lappie, help... een slang!" PUZZELOPLOSSING Horizontaal lezen we: para plu, kaart, palet, penseel, zool, glas, wasknijpers, en. Vertikaal staat er: paard, aardappel, kruik, kasteel, ladder, zak, pijp en eg. CHEltnken Op het eerste oog lijkt dit een moeilijke puzzel, maar dat is ze helemaal niet. De. bedoeling is dat jullie de lettergrepen t an éénzelfde lettertype bij el kaar zoeken. Ik zal jullie verklappen dat er negen plaatsnamen tevoorschijn moeten komen. De oplossing moet wor den ingezonden vóór dins dag 13 januari. 83: Smidje Verholen liet er geen gras over groeien en begaf zich onmiddellijk naar het bureau van politie, alwaar koddebeier Eelko Eelkema aan zijn bureau te werken zat. „Zo Verhool'n". zei Eelko. „Wat kom jij zenuwachtig binn'nstorm'n. Kom je soms nieuws breng'n aangaande het verdwijn'n van Kareltje Knetter?" „Ik heb geen nieuws, Eelko", zei de smid. „Maar ik wou het tóch wel even over die zaak hebben. Ik geloof namelijk, dat ik weet waar we Kareltje Knetter moeten zoeken. In Barreberië! Zo, nou jij!" „In Barreberië?", riep Eelko verbaasd uil. „Wat mot dat jong daar nou uutvoer'n?" Toen vertelde de smid alles wat hij zojuist bedacht had en de geoefende Hermandad moest toegeven, dat er wel wat van waar kon zijn. „Zo is het allemaal gegaan, Eelko", eindigde de smid zijn verhaal. „En het gekke is, hoe langer ik erover nadenk, hoe meer vreemde dingen Kareltje Knetter en de Bos-bubbel er gebeurd moeten zijn. Kareltje heeft mij toch immers van die heks verteld, niet? Nou, ik zat op de tribune naast een jonge, blonde vrouw. Toen de kleine kerel was lens geschopt door Bul- le Peesje, ging ze er mompelend vandoor. En weet je wat ze zei?" „Nou?", vroeg Eelko gespannen. „Ze zei, dat ze Kareltje voldoende gewaarschuwd had voor ze zijn wens vervulde", ant woordde de smid. „Ze zei, dat vervulde wensen slechts nijd en afgunst verwekten". „Ik heb nooit an heks'n will'n geloov'n", zei Eelko en hij sprong op van zijn stoel. „Maar dit mens moet wel een heks weeZ'n, want wat jij me daar vertelt, Verhool'n, da's geen zuuvere koffie! Kom jong, we gaan er dadelijk op af, als we haar te pakk'n krijg'n, dan moet ze Kareltje dadelijk weer hier naartoe toöver'n!" :elliii O. R5 Vanavond te zien V ed. 1 AVRO 7.04 uur Vaders tegen wil en dank, daarna tiener- programa Doebidoe. 8.20 uur Mounties show. 9.2Ó uur Salto Mortale: circusverhaal. 10.20 uur Poets: verborgen camera. Ned. 2 KRO 7.30 uur aflevering „Hij en zij". 8.20 uur Brandpunt. 9.00 uur Rust noch duur. 9.45 uur Riskante kerk, magazine. 10.25 uur satirische komediereeks „Tot de dood ons scheidt". Vanavond te horen jHiZuersuTrc, 1 VARA 6.30 9 uur gevarieerd programma Finale. 9.00 uur Victor van Friesland vertelt verder. D j 9.55 uur Radiodebat over wonen. 10.45 uur Rebelse liedjes. 11.18 uur Van twee kanten bekeken. RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m. VAiRA. 18.00 Nieuws. 18.14 Actualitei ten. 18.20 Uitzending van Bin ding Rechts. VARA: 18.30 Op weg naar het weekeinde. Nieuws, muziek, achtergronden en amusement. (19.30 Nieuws). 31.00 Interview met Victor van Vriesland. 21.30 Stereo: Om roep Dubbelikwartet, 21.55 menscholing over wonen: dlo-debat. 22.30 Nieuws. 32.40 Mededelingen. 22.45 Rebelse liedjes van altijd en overal. 23.15 Stereo: Licht plater.pro- gramma en praatje. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n 298 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Musicerende dilettan ten: Fanfare-orkest. 19.30 Ste reo: Sjook: jongerenprogram ma. 20.00 Verzoekplatenpro- gramma. 21.50 Zonder drem pelvrees: gesprekken met kin deren. 22.00 De troubadour: luisterliedjes. 22.25 Avondge bed. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: Muzikaal sportprogramma met kommentaren en reportages 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. N.O.S.: 18 45 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. AVRO: 19,04 Kleur: Va- ders tegen wil en dank. TV-serie. 19.30 Doebledoe Spe cial: Chicago Transit Authori ty: pop-Jazz uit Amerika. STER: 19.55 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.15 Re clame. AVRO: 20,20 Kleur: De Mounties-show, 21.20 Kleur: Salto Mortale: de belevenissen van een artlestenfamllle Marseille, TV-film. 22.20 Poets: de avonturen van een verbor gen camera. 22.40 AVRO's Te- lervizier. N.O.S.: 22.50-22.55 Journaal. Nederland II. N.O.S.: 18.45 Kleur: .De Fabeltjeskrant, STEJR: 18.51 Reclame. N.O.S.: 18.55 Journaal. STER: 19.00 Re clame. N.O.S.: 19.04 Scala: In formatief programma. KRO: 19.30 Kleur: Hij en Zai. TV-se rie. STER: 19.55 Reclame N.O.S.: 20.00 Journaal. STER:j 20.13 Reclame. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Kleur: Rust noch duur, TV-serle. KRO/RKK21.45 Riskante kerk: magazine over een kerk-in-ontwlkkellng. KRO: 22.25 Kleur: Tot de dood ons scheidt, satirische komedie. N.O.S.: 22.52-22.57 Journaal. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.13 Voor het plat teland. 8.25 weer of geen weer. (9.00 Sportmededelin- gen). 9.45 Uitzending Humanis tisch Verbond. IKOR: 10.00 Klnderdicnst. 10.30 Lutherse kerkdienst.'lil.30 Vraag en ant woord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12.00 Muzikaal Ont haal. 13.00 Nieuws 13.10 De toe stand in de wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal, met o.a. (N.O.S.): Nationaal kampioen schap hardrijden op de schaats in Deventer. 13.35 Knipperlicht: verkeers magazi ne. 14.05 Marinlerskapel der Koninklijke Marine. N.O.S.: 14.30 Langs de lijn (D: sport- reportages cn -uitslagen. VA RA: 17.00 Stereo: Populaire' Muziekshow, met VARA Dansorkest en solisten. 17.50 Nieuws. N.O.S.: 18.05 Medede lingen. 18.10 Langs de lijn (II). VARA: 18.30 Kwikzilver: caba retprogramma. N.O.S.: 18.35 BIJ nader inzien: Journalisten- forum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Planorecital. 20.00 Wat be zielt die Jongens in Kilver- i?: een congres van het N.C.C. AVRO: 20.30 Stereo: Ge- varieert verzoekplatenpro- gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojour naal. 22.56 Stereo: Licht geva rieerd p la ten program m a23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Stereo: Badi- nerie: klassieke muziek (gr.). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 Stereo: Laudate: oude en moderne gewijde muziek (gr.) 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Promena de orkest en solist. 14.55 Mede- delingen. NCRV: 12.00 Kerko.- gelconcert (opn.). 12.40 Tussen beide: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 Voor de jeugd. 13.25 Stereo: De psalmen in de nieuwe berijming. 43.45 Mo derne kamermuziek (opn.). N.O.S.: 14.15 Stereo: Concertge bouworkest en solisten. In de pauze: plm. 15.15 - 15.35 't Lan cet in 't lied (I), een sociolo gisch praatje met luchtige plaatjes over het populaire lied. 16.30 Agressie en de lite ratuur. gastcollege. CVK: 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: over en uit de keik. IKOR18.30 Zing het voorbedachte lied. 8.50 Kerk veraf en dichtbij. NCJRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Musica Sacra: oude gewijde muziek (opn.). 19.30 De boodschap der bevrij ding in deze tijd. lezing. 19.45 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 20.05 Zondagavondzang. KRO: 20.30' Stereo: Licht mu ziekprogramma en quiz. 21.30 Stereo: Volksmuziek. 22.00 Kruispunt: magazine met ach tergrondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22.40 Audio: muzikale informatie voor ken ners en liefhebbers. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum III, 240 m. en FM - kanalen. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht platenprogram- ma. 10.00 Niieuws. H0.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Mu ziek Mozaiek. VIARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekplaten- programma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Nederlandse artiesten Revue. N.O.S.: 14.00 Nieuws. 15.02 Rome - Ankara - Ma drid: voor de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. 15.02 Rabat - Athene - Belgrado: voor de gastarbeiders. AVRO 16.00 Nieuws. 16.02 Licht grammo foonplaten programma. 17.00 Nieuws. 17,02 Radiojournaal met totoultstagen. 17.05 - 18.00 Licht platenprogramma. TELEVISIE MORGEN Nederland I. N.O.S.: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthoren den. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 Kleur: Sklppy, TV - feuilleton voor de jeugd. 15.50 De Verrekijker: internationaal Jeugdjournaal. 16.00 Passe partout: Nationale sohaaiskam- pioenschappen te Deventer. 16.55 - 17.00 Toto-uitslagen. TBLEAC: 18.20 - 18.50 Schaken voor 1 beginners - les 13. N.O.S.: 18.55 Kleur: De Fabel tjeskrant. CVK/IKOR/RKK: 19.00 Kleur: Bijbelvertelling voor kinderen. CVK/ IKOR: 39.(6 Zingend geloven. NCRV: 19.30 Scheepsjongens van Bon- fcekoe. vervolgverhaal. 19.40 Kleur: De zon en wij, po pulair wetenschappelijke film. N.O.S.: 20.30 Journaal. NORV: 20.35 De kleine zielen, TV - feuilleton. 22.00 Radio Kamer orkest en solisten: Cantate van Bach. N.O.S.: 22.25 - 22.30 Journaal. Nederland II. N.O.S: 18.55 Kleur: De Fabeltjeskrant. 19.00 Journaal. 19.05 Kleur: De tove naar van Saburac, TV - serie voor de jeugd. 19.30 Studio Sport. I. 20.45 Panoramick: pro gramma met achtergrondinfor matie over nationale en inter nationale gebeurtenissen en si tuaties. 20.40 Kleur: Tob - Spion. TV - feuilleton. 21.05 Studio Sport II. 21.30 Kleur: Onze buren zijn negers, docu mentaire film. 22.20 - 22.25 Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammo- foonmuziek met reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.1-1 Actualiteiten. 8.20 Lichte grammofoonmuziek met reportages. 9.00 Stereo: Engels Kamerorkest en so listen (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte grammofoonmu ziek. 9.50 Koning Klant: Consumentenrubriek. 10.00 Voor de huisvrouw. N.O.S. 11.00 Nieuws. 11.03 Stereo: Om roep Orkest. VPRO: 12.00 Klassiek variété (13.00 Nieuws). 14.25 Schoolradio 14.45 Lichte grammofoonmuziek. N.O.S.: 15.00 stereo: Promenade orkest en het Nederlands Hoorn kwartet. AVRO: 15.30 Stereo: Radio Kamerorkest en soliste. 16.00 Nieuws. 16.03 Lichte mu ziek uit Latijns-Amerika. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Licht or gelspel. 17.40 Overheidsvoor lichting. AVRO: 17.55 Medede lingen. Hilversum 11. 298 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.1-1 Het levende woord. 7.16 Badincrie: klassie ke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overwe ging: 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 10.00 Klassieke orkestmuziek (gr.) N.O.S.: 10.16 De komende week in het Nederlandse mu ziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 31.03 Voor de zieken. 11.30 Be jaardenprogramma. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast. gevarieerd pro gramma. (12.05 Lezenswaardig- heden: 12.21 Voor boer er. tuinder: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws; 12.41 Aotualiteiten). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Alt en plano. 14.50 Klassieke pianomuziek (gr.). 15.00 Mid- dagdienst. N.O.S.: 15.30 Infor matie over Zeeland, afgewis seld met muziek. (16.oo-i6.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 Voor de Jeugd. 18.00 Stereo: Meisjeskoor met licht i nstrumentaal sextet. 18.19 Uitzending van de PPR. Hilversum III, 240 m en FM kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation. (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Lynx (of. los). KRO: 13.00 Nieuws. 13,03 Actu aliteiten. 13.08 Plet Römer met licht amusementsprogramma 14.00 Nieuws. 14.03 Pop- en countrymuziek. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Pop-magazi ne. 17.00 Nieuws. 17.02 Actuali teiten. 17.07-18.00 Verzoekpla- tenprogramma. TELEVISIE MAANDAG Zondag te zien Ned. 1 NCRV 7.05 uur 7.30 uur 8.35 uur 10.00 uur (CKV/IKOR) Koorzang in Drachten, aflevering Scheepsjongens, daarna Russi sche film over „De zon en wij". 8c deel „De kleine zielen", uitvoering Bach-cantate in Utrecht. Ned. 2 NOS 7.05 uur De tovenaar van Saburac, deel 2, daarna sport. 8.15 uur Panoramiek. 8.40 uur aflevering Tobspion. 9.05 uur sport 9.30 uur film over rassendiscriminatie in Amerika. Zondag te horen Hilversum 1 AVRO 8.00 uur (VPRO) verslag over het congres „Wat be zielt die jongens in Hilversum?" 8.30 uur verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Theo Strengers in ,,'t Mag geen naam heb ben". Hilversum 2 KRO 5.00 uur (CKV) Themadienst in Bunnik, gerefor meerde kerk. 8.05 uur Zondagavondzang uit Dokkum. 8.30 uur Muziek a go go, gevarieerd programma. 10.00 uur discussierubriek Kruispunt. 10.40 uur Audio, muziekinformatie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 9