Maanman in de vlammen Zwakkere ondernemingen krijgen het nog moeilijker De Block was de motie nauwelijks minister meer >n Financieel weekoverzicht Omzet van DAF steeg (13 pet.) tot f650 min. Mevrouw McKay in litis «ïezien kaper Boeing claehl dat Israëli's aan boord waren Werk aan de winkel Boos en teleurgesteld met vakantie Feijenoord gaat oefenen bij RCH Rl 19! ZAT6&DAG 18 JANUAHI 1978 ROTTERDAM Een zilverwit maanmannetje rustig wandelend door benzinevlammen van tegen de 1500 graden. Het lijkt science fiction. Maar het is werkelijkheid. Alleen het maanmannetje is een gewone brand weerman. Deze foto werd vrijdag genomen op het terrein van de Chevron-raffinaderij in Rotterdam. Het ging daarbij om een nieuw Duits crashpak. Dat pak gemaakt van glaswol dat langs chemische weg met alluminium is bestoven biedt maximale bescher ming. Bovendien is het veel soepeler dan de lot nu toe in gebruik zijnde bluspakken van asbest. Omdat het nieuwe pak zo goed afsluit moet de persluchtapparatuur onder het pak worden meegedragen. Reflectie is de belangrijkste beschermer bij het naderen van vlammen. Daarom is het gezichtsmasker van een zeer dun laagje goud voorzien. Ook biedt het goede bescherming bij explosies. De importeur, de firma Groeneveld-Dordrecht NV, heeft ook nog een andere, zwart, pak dat vooral bij het blussen van vloeistofbranden geschikt is. De brandende vloeistof (van welke soort ook) krijgt geen houvast op het materiaal dal bovendien goed isoleert. Rotterdam overweegt enkele van de eerst genoemde pakken aan te schaffen voor de bemanning van de nieuwe crash-tenders' die binnenkort in dienst komen bij de brandweer voor het blussen van tankautobranden. Het aftreden van minister De Block had deze week geen in vloed op hel beursverloop. om dat het kabinet in het oude voetspoor verder gaat. Het gevaar voor ernstige ar beidsconflicten lijkt voorlopig afge wend, al wordt die arbeidsrust wel duur betaald. De inflatie zal verder voortwoekeren, de prijsontwikkeling komt onder de zware druk te staan, vooral volgend jaar, als de omzetbe lasting verhoogd wordt. De zwakkere ondernemingen zullen het nog moei lijker krijgen, maar voor het oog zal He algemene welvaart, als er niets bijzonders gebeurt, kunnen voortdu ren. Als de verschijnselen niet bedrie gen. zal 1970 weer een jaar van veel fusies worden. Samenbundeling van krachten is. in deze tijd van grote gemeenschappelijke markten, voor EINDHOVEN De omzet van DAF is vorig jaar met ruim 13 pro cent gestegen tot 650 miljoen gulden. De winst zal waarschijnlijk evenre dig zijn toegenomen. De resultaten zijn geboekt ondanks ongunstig werkende Factoren als een krappe arbeidsmarkt, stagnaties in de toeleveringen en de herwaardering van de Franse franc en de Duitse mark. In totaal werden 69.000 personen auto's afgeleverd, waarvan 28.500 in Nederland, hetgeen overeenkomt met het aantal in 1968. Uitgevoerd wer den ruim 40.000 auto's, wat een stij ging van 27 procent betekent. De aflevering van bedrijfsauto's in Nederland lag 22 procent hoger dan in 1968. Het marktaandeel in deze categorie steeg daardoor van 39.4 pet tol 41.4 pet. Er werden 23 pet meer bedrijfswagens uitgevoerd dan in 1968. Het aantal medewerkers bij DAF steeg van 8800 tot 10.000. Voor dit jaar verwacht DAF opnieuw hogere verkoopcijfers. Voor de export beschikt het bedrijf thans over een ruime orderportefeuille. LONDEN Een zakenman uit het Britse Ipswich heeft de politie ver teld, dat hij donderdag de al elf da gen vermiste mevrouw McKay ge zien heeft in een autobus op de lijn Ipswich- Felixsto-ne. De man de 58-jarige Albert Tiet- jen zei er voor 75 procent zeker van te zijn, nadat de politie hem de foto van de vermiste had voorgelegd De vrouw zou hem zelfs even heb ben aangekeken en toen haar hoofd vlug hebben afgewend, toen zij Werkte, dat hij haar opnam. Het ver haal van de man heeft bij de politie het geloof in ontvoering aan het wan kelen gebracht. Het onderzoek wordt •chter voortgezet. j een land als het onze nodig. Hoe ho- I ger de produktiekosten komen, hoe nijpender de noodzaak van een ver- j laging der kosten van een produk- tie-eenheid wordt. Nieuwjaar is nog amper „koud" of we worden reeds geconfronteerd met diverse overnamen. De Overzeese I Gas doet een bod op de aandelen Met deze overname gaat de Ogem zijn basis opnieuw verbreden. Zoals men weel. bezit dit concern naast gas- en electriciteitsbedrijven een techn.ische 'handel (Technische Unie) en diverse installatiebedrijven en produktieondernemingen (bijv. 't Hart). De koers van aand. Bammens was vorige week 260, maar steeg na het bod tot boven de 340 procent. Farmacie De Amsterdam Chemie Farmacie heeft een bod gedaan op Kennemer Handel Mij. te Weesp, een onderne- ming van kosmetische en aanverwan te artikelen. De Kon. Ned. Papierfa briek te Maastricht heeft met de Duitse Feldmühle A.G. te Düsseldorf overgenomen de Papierfabriek Gen- 1 nep. welke onderneming een omzet van meer dan 40 miljoen in toilet- en dergelijk papier heeft. Het gonst ter beurze van nog ande re fusies, welke in de maak zijn en het ziet er inderdaad naar uit. dat de fusieberichten telkens aan de beurshandel een levendig aspect zul- len kunnen geven. De Newyorkse beurs was deze week minder geanimeerd gestemd, zonder dat zulks tot een omslag op i de Amsterdamse markt heeft geleid, i Tokio was de laatste dagen zeer flauw, ondanks de gunstige vooruit zichten van de Japanse conjunctuur. Het aanbod op de beurs van Tokio werd veroorzaakt door berichten i over een beperking van de aankopen van Japanse aandelen namens Ame rikaanse ingezetenen. A frem men Het is bekend, dat de Amerikaanse funds de laatste maanden veel Ja pans materiaal hebben opgenomen, i Ons nationaal oliefonds werd bijv. i onder sterke druk gezet, omdat men i in plaats hiervan Japanse aandelen kocht. Het schijnt, dat de Ameri kaanse regering deze run op Japanse waarden gaat afremmen en een en ander heeft tot de flauwe houding van Tokio geleid. Van onze internationale aandelen kon Kon.Olie een koersverbetering bereiken en de prijs per aandeel kwam van f 143 op f 147. dat is 20 punten meer. Van de andere grote fondsen was Hoogovens lager geno teerd 104 tegen 107), maar Ileinc- kens Bier werd verder uit de markt genomen en kwam deze week van 181 op 185. Men wacht hier op het dividendvoorste! en blijkbaar is men daarover niet pessimistisch. Chemische aandelen hebben op nieuw de aandacht getrokken. Het bericht, dat Van der Grinten in het per uit nov. verstreken boekjaar een omzetstijging van bijna 30 pet. heeft gehaald, welk percentage door de winst nog zal worden overtroffen, maakte een uitstekende indruk. Dit j fonds steeg van 321 tot boven de 340 per aandeel van 20. dus een flinke koersverbetering. Ook andere chemische waarden als Naarden. Gist-Brocades, ACF deden het deze week goed. In de rubriek der uitgeversaande len blijft de groep kopers nog steeds in de meerderheid. Elsevier vooral kwam flink vooruit van ƒ742 tot ƒ768. maar Kluwer moest iets terug. Lol, (ml In het nieuwe jaar hebben de „kop lopers" het in de lokale sector goed gedaan in het algemeen, al zijn er uitzonderingen. Thomassen Drijver toonde ook een behoorlijke koerswinstVan de verzekeringsaandelen noemen wij j Stad Rotterdam en Xationale-Ne- derlanden. Dit concern heeft in het afgelopen jaar een omzet van meer dan anderhalf miljard gulden be- haald, een mijlpaal voor deze grote onderneming. Sedert de fusie.-in 1963. is de gemiddelde groei per jaar 13 pet. De koers van dit fonds kwam op ƒ112.40 (v.w. ƒ110). Erdal, ook een chemisch bedrijf, glom deze week behoorlijk, nadat he kend werd, dat de omzet in het afge- j lopen jaar met 14 procent was toege nomen. de winst hoger lag, terwijl hel dividend ditmaal geheel in aan delen zabkunnen worden opgenomen. Vorig jaar werd 17 pet. in contanten betaald, verwacht wordt, dat ditmaal eerder meer dan minder zal worden uitgekeerd en dan in aandelen. De koers was vorige week voor dit fonds 799. maar liep snel op tot een eind boven de 820 pet. Flauw Flauw gestemd waren o.a. Billiton Mij (van 152 naar 145). Overzeese Gas (van 90 naar ƒ85). Ver. Mach. Fabrieken bleven op circa 85 pet. hangen. Er is al weer een nieuwe obliga tieuitgifte." in 1970 te melden, nl. een 8.75 pet. lening van het St. Jans Gasthuis tegen 100 pet. Gezien de financieringsbehoeften, welke zowel in de overheids- als particuliere sec toren bestaan, kunnen we dit jaar weer veel emissies tegen een ho ge rente verwachten. BEIROEiT De 20-jarige Frans man Christian Belon. die gisteren een TWA-Boeing dwong van Parijs naar Beiroet te vliegen, heeft gister avond verklaard dit te hebben ge daan omdat hij dacht, dat er een aantal Israëlische passagiers aan boord was. Hij zou deze hebben wil len laten uitwisselen tegen de 19 Li- banezen, die nog door Israël worden vastgehouden. Belon zei. dat hij tot geen enkele politieke groep behoort, maar dat hij sympathiek staat tegenover de Pales tijnse zaak. Het volksfront heeft toe gegeven. dat Belon geen deel uit maakt var. de organisatie, ma^r het heeft de Libanese autoriteiten wel gevraagd hem vrij te laten en hem te behandelen als een revolutionair. Volgens de Parijse judoleraar Du- ran die Belon als leerling heeft ge had. is de kaper niet uit idealistische motieven tot zijn daad gekomen. „Hij heeft alleen maar in het mid delpunt van de belangstelling willen staan. Het is een sportieve en mooie jongen, een judoka met de zwarte band. maar onevenwichtig en agres sief". De knaap zou twee jaar in de gevangenis hebben gezeten voor een zedendelict en kleine diefstallen. Uit Panama wordt bericht, dat mili tairen gisteren op het vliegveld van de plaats David een kaper hebben doodgeschoten. De man zou het vliegtuig (van een .Panamese maat schappij) hebben willen dwingen naar Cuba te vliegen. Tijdens een tussenlanding in David ontstond een vuurgevecht tussen de kaper en de militairen^ die het vliegtuig niet wil den laten vertrekken. Daarbij werd de kaper gedood. Een passagier liep een schotwond op. Nancy dankt leven aan liaar pruik BERKELEY Nancy Williams heeft haar leven aan haar pruik te danken. Zij vertelde de politie dat een man haar bij het haar had ge grepen. een mes tegen haar hals had geduwd en had gezegd: „Ik zal je je nek doorsnijden". Nancy rukte zich echter los. de verbouwereerde aan rander met haar pruik in zijn handen achterlatend. 1JOK/.KER de televisie, behalve dat zij in het hart van de huiskamers staat, een „direct" medium is. hebben wij deze week ervaren. Het was de avond waar op een groep „onderwijsfronters" zich weloverwogen en welberaamd van een uitzending meester maakte. Niet dat hel deze mensen overigens aan publiciteit ont breekt: men weet beter. Maar in een omvang als deze week is het nog niet voorgekomen. Een in allerlei opzichten leerzame avond. Voor de Vara, maar ook voor ons allen. Wel was er natuurlijk al het nodige bekend geworden over deze stroming, maar de kennismaking was als regel heel wal minder recht streeks. De uitzending van deze week. waardoor ook de Vara overvallen is. moet wel een schokwerking hebben gehad. Metterdaad een leerzame avond. Deze dingen gebeuren dus. Ook in onze eigen samen leving die we zo gaarne als rustig beschouwen. Daar kan het blijkbaar met de rust ineens gedaan zijn. IS dit laatste bepaald het ergste niet. Met heel wat rust mag het gedaan zijn. Iemand heeft eens gezegd dat we op deze wereld niet „op visite" zijn, en hij had gelijk, al hebben we soms de neiging het zo te doen voorkomen. In de vermeende rust mag best eens worden geprikt. Maar het schokkende van deze week lag stellig vooral hierin, dat tegelijk iets aan de dag trad van denkwerel den op de achtergrond en van gedragssystemen die wel geheel tegengesteld zijn aan de als juist geoordeelde. Om iets te noemen: wij hebben geleerd te denken in de tweeëenheid van gezag en vrijheid. Geen gezag zonder vrijheid, en geen vrijheid zonder gezag, zo hebben we het geleerd. Vrijheid zonder gezag ontaardt in bande loosheid, en gezag zonder vrijheid wordt dwang. Wat echter beleven we nu? Dat allerlei voor ons niet alleen normale maar vaak bovendien in scheppings structuren gegeven gezagsverhoudingen hel etiket „auto ritair" krijgen opgedrukt en daarmee tegelijk worden afgewezen. We hebben het deze week wel bijzonder duidelijk mogen horen. 'pEGELIJK is er de filosofische achtergrond in het denken van deze jongemensen. Wie luisterde kon nu en dan de uitdrukking „repressieve tolerantie" horen vallen. Wat daaronder te verstaan? De term is ontleend aan de onder deze lieden vereerde wijsgeer Marcuse. Deze veroordeelt onze samenleving als een in wezen slim stelsel, dat weliswaar ook kritiek toelaat maar deze tegelijk krachteloos maakt door ze tot een onderdeel van hel stelsel te maken. Zo houdt het stelsel zich dan staande. De aanhangers van deze opvatting staan natuurlijk uiterst argwanend tegenover onze samenleving omdat zij overal slimmigheidjes vermoeden. Een interessante illustratie: toen de „leiders" op de bewuste avond er kwam van hun leiding al niet veel meer terecht wat muziek voorstelden, werd ook dit terstond ge brandmerkt als een poging tot „repressieve tolerantie". Het is duidelijk dat de aanhangers van deze leer volop revolutionair in het leven staan. Van dc huidige samen leving deugt bitter weinig. Wel allerminst het geheel van „autoritaire" trekken dat men in haar meent op te merken. De afwijzing van onder ons vertrouwde schoolgebruiken („Beverwijk") is in dit verband illu stratief: de leerlingen moeten zelf kunnen bepalen welke lessen ze willen volgen en bij wie. VfJE deze revolutionaire achtergronden doorziet, zal zich niet verbazen dat de gekozen wegen van een in feite ontstellende en griezelige onverdraagzaamheid zijn. Verdraagzaamheid toch. en dan nader een heel slimme, is het. die men de huidige samenleving verwijt en die aan elke wezenlijke verandering in de weg heet te staan. 1 y Wat evenmin behoeft te verbazen is. dat dit alles in negativisme ontaardt zodra het erop aan komt hoe het dan wèl moet, met andere woorden: welke alternatieven men heeft. Op dit punt waren de „bezetters" van deze Vara-uitzending dan ook in wezen even machteloos als ze zelf kort te voren de Vara hadden gemaakt. Geen wonder alweer. Er valt weliswaar ook in onze samenleving wel te verbeteren. Maar wie dit tracht te doen langs de weg van omverwerping van allerlei structuren en waarheden die misschien maar voor een deel zo zijn gegroeid doch tegelijk voor een belangrijk deel geacht mogen worden tot de schepping te behoren, die móet zich wel tot machteloosheid doemen. .Maar vraag niet wat er intussen is bedorven in plaats van verbeterd. INEKE week was het resultaat een chaos. Het chaotische is ook allerminst toevallig. Ergens immers moet zich wel wreken wat men vanuit onjuiste gedachten- gangen onderneemt. Ook in zoverre was deze uit zending onthullend en verduidelijkend. Nu zijn er in de afgelopen dagen, zeker door ouderen onder ons. herinneringen opgehaald aan de jaren dertig, toen vergelijkbare pogingen gebruikelijk waren tot pressie en tot het onmogelijk maken van wat met goede bedoelingen was opgezet. Ook toen liep onze democratische samenleving gevaren. Elders, in onze omgeving, werden die gevaren toen tot harde werkelijkheid we weten hel. Nu is later wel de stelling verkondigd dat iemand als llitler geen kansen gehad zou hebben indien er in die tijd reeds televisie was geweest. Ik ben daar niet zo zeker van. Echter, het punt van overeenstemming met deze ver onderstelling is. dat wij deze week, tot in de sfeer van onze huiskamer, wel zeer met de neus op een dreigend verschijnsel zijn gedrukt. A AN ons allen is dat nu om aan gezondhouden en J gezondmaken van onze samenleving te werken. We achten haar, zélfs met haar te corrigeren gebreken. J nog te waardevol om langs de weg van revolutionaire gedarhlenspinsels in de waagschaal te worden gegooid. Wat dan gedaan moet worden? Al zal ook dat wel moeilijk vallen, toch maar trachten om door praten en „discussie" allerhande onmiskenbaar en kwa modern spinrag uit deze hoofden verwijderen. Al mogen we elkaar daarbij wel „verdraagzaam" sterkte I wensen DIE MER ji Onder zeer zware bewaking is dr. Andrew Stephen, president van de Britse voetbalbond, gis termorgen op het vliegveld van Mexico City aangekomen Reden voor deze veiligheids maatregelen was de tas die hij in z'n handen heeft.: daarin be vindt zich namelijk de wereld- voetbalbeker. Links naast hem Guillermo Cadeno, voorzitter van de Mexicaanse voethalbond. (Van onze parlementsredactie) FVEN HAAG Nederland FA heeft aan het begin van deze week een zeer deskundig en ook vriendelijk man als minister van economische zaken verloren. Maar deze door rm\ M. Vrolijk van de PvdA zo genoemde „aimabele man" kon ook heel erg boos worden. Dat was een van de redenen, waarom mr. Leo de Block, 65 jaar oud. het niet langer deed. Met zijn aftreden is hel wel won derlijk gegaan. Nadat half december de begroting van economische zaken door de Tweede Kamer was aan vaard en deze Kamer met een grote meerderheid de motie Goudzwaard'Nelissen over een onderzoek naar fusies had aangeno men, is mr. De Block met vakantie gegaan. Vorige week zaterdag was hij terug in Den Haag. Intussen speelde het; probleem van de metaal-cao. En dinsdag verzocht mr. De Block zijn ontslag. Nadat hij half december de mo tie-Goudzwaard op tafel had gekre gen is de gegriefde mr. De Block nauwelijks meer op het departement geweest en moet hij, gezien de va- kantieperiode, weinig aan het mi nisterschap meer hebben gedaan. 3. GOUDZWAARD fusiemotie DUIDELIJK is. dat mr. De Block, die vooral in het buiten- j iand om zijn inzicht en deskundig- j heid groot aanzien geniet, niet met i vriendelijke gevoelens jegens het Ne- j derlandse parlement met vakantie is (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Dc technische lieden bij Feijenoord hebben met be zorgd hart afgewacht op de derde afgelasting van het hele programma betaald voetbal. Om de cadans in het elftal nog enigszins op peil te houden heeft nicn een vriendschappelijk du elletje op touw gezet tegen eerste di- visiecluh RCH uit Heemstede. Evenwel zonder de Oranjekandida- ten Treytelj Israel. Van Hanegem en Jansen. Deze spelers reizen vandaag af naar Zoisl waar Georg Kesslerhen met het oog op de interland met En geland. volgende week woensdag, nog een keer onder zijn hoede wil heb ben. Feijenoord ten slotte, hoopt RCH's UEFA-international Johan Neeskens eens goed in ogenschouw te kunnen nemen. Guus Couwenberg zei het zelf tijdens de Nieuwjaarsreceptie: Wij zijn verplicht naar verse krachten uit te zien....". SVV en DFC ontmoeten elkaar vriendschappelijk op het Schiedamse arga. Reeën vluchtten over het ijs ZEVENHUIZEN' Uit do herten- kamp van de heer J. L. Paul zijn gisteren twee reeën ontsnapt. Over de bevroren sloten hebben dc dieren een goed heenkomen gezocht. De eige naar van de hertenkamp neemt aan dat zij in de1 richting van Leiden zijn gevlucht. Hij heeft nu nog zeven her ten over. gegaan. Met dat parlement heeft het nooit bijzonder geboterd. De presen- tatie van hel beleid van de minister was niet. sterk en omdat dit beleid in de door hem gebruikte woorden niet goed overkwam, wisten de parle mentsleden hem steeds weer te „pak ken". Het zou met de behandeling van zijn begroting in december zeker goed zijn gegaan wanneer de mo- 1 tie Goudzwaard er niet was geweest. Dat drs. B. Goudzwaard van de ARP deze motie, waartegen de mi nister eerst weinig bezwaren had. in diende. vond mr. De Block niet zo erg. Maar zijn grief was. dat mr, R. J. j Nelissen van de KVP (partijgenoot van de minister) de eerste mede-on dertekenaar was. En hei stak. dat. toen de motie werd gewijzigd en ook het verzoek om een wettelijke grondslag voor het fusieonderzoek kreeg, mr. Nelissen geen ogenblik van de zijde van drs. Goudzwaard week en voor honderd procent meespeelde. Formeel bestond tussen de minister en de ARP geen enkel conflict, maar j wel kreeg een verbaasde drs. Goud- I zwaard na het debat ie horen: „Ik 1 ben zeer gegriefd". In het Kamergebouw is vervolgens nog een gesprek gevoerd tussen mi nister De Block, mr. Nelissen en de heer Th. H. Joekes van de VVD. die 1 ook een belangrijke ról had gespeeld I in het debat. Dii gesprek van onge veer een uur had bepaald geen rustig verloop. De boot was goed aan. Voor mr. De I Block van het Haagse toneel ver dween. is er nog een conferentie ge- 1 weest op hèt Catshuis: Premier De Jong en KVP-fractieleider drs. Schmelzer probeerden mr. De Block af te brengen van zijn voornemen om af te treden. Deze poging lukte. Nederland had j nog een minister van economische zaken, zij het één. die weiswaar boos en teleurgesteldmet vakantie ging. 'TIJDENS die vakantie kwam de cao-metaal rond en bij 's mi nisters terugkeer speelde de cao in het kabinet. Ik heb niet achter de deur van deze ministerraad staan luisteren. Maar uit de woorden van mr. De Block moet. toen de cao aan de orde was. duidelijk de grote bezorgdheid te beluisteren zijn geweest voor de economie van het land. Die bezorgd heid gold vooral de oudere in dustrieën buiten de Randstad. De metaal-cao ging hem te ver en mr. De Block wilde niet. dat de BTW-verhoging in 1971 en de invloed van de Duitse revaluatie zouden wor den meeberekend bij het bepalen van de halfjaarlijkse loonsverhoging in de metaal. Bepaalde elementen moesten, zo heet dat in vaktaal, in de indexering worden gebracht. Mr. De Block volgde deze redene ring: De BTW-verhoging en ook de gevolgen van de Duitse revaluatie t moeten door iedereen worden gedra- I MR R. NELISSEN steen des aanstoots gen. Nu gaat het niet aan. dat de werknemers in de metaal via dat me chanisme in hun cao deze lasten in hun lonen doorberekenen. jQE MINISTER voorzag een opja gen van de loonkosten en een verzwakking van de Nederlandse concurrentiepositie. Minder export betekent minder werkgelegenheid en van die grotere werkloosheid, zó moet de minister bezorgd hebben ge zegd. zijn de oudere werknemers weer de dupe. De regio mag niet het slachtoffer worden van de economisch sterke randstad. Gedacht kan worden aan de oudere textielindustrie in Twente en Oost-Gelderland en bijvoorbeeld de schoenindustrie in de l.angstraat. Het betoog van mr. De Block in de ministerraad is in deze geest gehou den, mag ik veronderstellen. Premier De Jong, die het aftreden meedeelde, haastte zich te zeggen, dat het kabinet de bezorgdheid van mr. De Block deelde. Ik had de in druk dat. deze mededeling meer dan alleen vriendelijk was bedoeld. Die bezorgdheid leeft ook in de Tweede Kamer en kwam vooral tot uiting bij de ARP tijdens het debat over de inflatiecorrectie. Tegen deze achtergrond was het daarom niet verwonderlijk, dat deze week vooral van ar-zijde om een be kwame vakeconoom werd gevraagd, die op de stoel van mr. De Block zou gaan zitten. I KT ONTSLAG aan mr. De Block is door koningin Juliana op de meest eervolle wijze verleend. Dat gebeurde bij Koninklijk besluit. Tot het moment van het plaatsen van de handtekening onder dat besluit, was mr. De Block nog minister van economische zaken en was hij nog volledig aansprakelijk. Het was zelfs denkbaar dat de vorstin nog nadere inlichtingen had willen hebben en een bemidde lingspoging van deze zijde is. er wel meer geweest in ons vaderland. Maar deze. »week deed iedereen of de Koninklijke handtekening al was gezel en'was heel politiek Den Haag zeer actief in deze ministerscrisis. Trouwens, zo ongewoon is dat niet. Ik heb me laten vertellen dat. burge meester Marijnen van Den Haag uit voerig met de pers sprak over zijn burgemeesterschap, terwijl hij in fei te nog niet was benoemd. Nee. ik mopper niet tegen deze gang van zaken. In de ren van het leven is dit alles zeer begrijpelijk. Maar wel wil ik aan de waardevolle koninklijke handtekening herinneren. BERT DE JON<*

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 5