Cornelis Van der Plas heeft geen bouwtekening nodig Commentaar BEZORGERS(STERS) WEEKAGENDA Geloof en bevinding niet los van elkaar B. en W. Lage aanvoeren op veemarkt in Leiden Diamant voor Katwijks echtpaar Van Duyn Verbetering zwembad van Oegstgeest Onderdak voor EHBO en Rode Kruis Minder schepen door Aarkanaal Nog twee wagens in Woubrugge DE NIEUWE LEIDSE COURANT NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 10 JANUARI 197( KATWIJK Van oudsher zijn er in Katwijk aan Zee mannen ge weest, die het bouwen van scheeps modellen tot liefhebberij hadden. Als onderwerp kozen ze vaak de bom schuit, waarop ze gevaren hadden en die ze door en door kenden. Bouwtekennigen hadden ze niet no dig. Die waren trouwens ook niet voorhanden. In menig Katwijks ge zin staat er nog wel een schuitje en leven de namen voort van mannen als Huig Leen, Rein Plas en uit later tijd Jeroen den Hollander. Maar ook zijn er nog wel, die de maten van een schuit goed in hun hoofd hebben en die in staat zön een model fraai opgetuigd af te leveren. Weinigen verstaan die kunst zo goed als de thans 80-jarige heer Cornelis van der Plas, wonende aan het Kamperfoelieplein, die jarenlang als scheepstimmerman by het Hoog heemraadschap van Rijnland in dienst was. Hij vervaardigde on langs voor het genootschap „Oud Katwijk" een groot model van een bomschuit, dat zeker een ereplaats zal verkrijgen in de voortdurend groeiende verzameling, die helaas nog niet permanent' tentoongesteld kan worden. Aan dit schip, dat voorzien is van alle details en dat geheel zoals het hoort vanuit de spanten is opge bouwd, heeft de heer Var. der Plas ■WO uren gewerkt. Voor het smids- werk tberd hij geassisteerd door zijn neef. Maar deze rasechtê Katwijker (met een voorgeslacht, aanwijsbaar tot aan het begin van de 17e éeuw) wil allerminst op zijn lauweren gaan rusten. Hij denkt al aan een nieuw werkstuk. KATWIJK AAN ZEE Ze zijn sinds 29 december in de bruidsda gen: Jacob van Duyn (89) en Aaltje Schuitemaker (bijna 85). Maandag is de grote dag. Dan hopen ze, in alle rust, thuis aan de Koninginneweg 57, hun diamanten (65) trouwdag (12 ja nuari 1905), met de kinderen en een etentje te vieren. Het geboortehuis van de bruide gom, in de Gasthuissteeg staat er nog altijd. Hij was de tweede van tien kinderen. Twee zusters en twee broers zijn nog in leven. Mevrouw Van Duyn woonde in de Zuidstraat. Haar vader Dirk was timmerman en begrafenisbedienaar. Eén van de twee in leven zijnde zusters is me vrouw Vis aan de Boulevard. Ze trouwden, vijfenzestig jaar ge leden, in het oude raadhuis, in Kat- wijk-Binnen. Hun huis aan de vroe gere Willem Beukelszoonstraat werd in 1942 afgebroken. Dus moesten ze evacueren naar de Varkevisserstraat 311. Later kregen ze het nieuwe huis aan de Koninginneweg Ja, we hebben' altijd in Katwijk gewoond, zegt de bruidegom. Ik was zeventien jaar lang boerenknecht, werd daarna los-werkman. Dat heb ik tot twee jaar geleden volgehou den. KATWIJK AAN ZEE Voor de confessionele vereniging sprak ds. J. P. van Hoon over „Geloof en bevin ding in (ie prediking". God sprak in \roeger tijden, aldus ds. Van Roon, persoonlijk met Mozcs en Samuel. Dat is verleden tijd. We hebben nu de Bijbel en die wil ons direct aanspreken door de werking van dc Heilige Geest. God verzamelt zijn gemeente rond zijn Woord om ieder persoonlijk aan te spreken. Bevinding of beproefheid wil zeg gen: op zijn deugdelijkheid beproe ven. zoals het staat in 1 Cor. 3, waar gesproken wordt over dat éne fun dament, dat gelogd is. Ieders werk, dat hierop is gebouwd, zal door vuur worden beproefd. Objectieve ver kondiging en subjectieve bevinding kunnen niet van elkaar worden losgemaakt Geloof en bevinding ho ren bij elkaar. Over het geloof zei ds. Van Roon. dat dat boven alles staat. In het persoonlijk geloofsleven kan het zijn, dat een bepaalde tekst ons aanspreekt, maar een woord buiten de Bijbel om is waardeloos. De hoofdzaak is ons geloof in het werk van Christus. T~\E heer Kret heeft in ons interview met hem (zie de krant van gis teren) de spyker op de kop geslagen: de PAK-constructle is ongehoord en onmogelijk. Vooral dit dreigement: als wfl In het college van B. en W. van Leiden straks niet de meerder heid krijgen, zullen wU niet aan het dagelijks bestuur van de stad mee werken. Dan gaan we in de oppositie. Constructief. Vier jaar lang. De grote fout van het PAK is, dat het de gemeenteraad wil transformeren tot parlement. Een gemeenteraad is geen volksvertegenwoordiging in dc eigenlijke zin van het woord maar een bestuurslichaam. En B. en W. maken van dat bestuurslichaam deel uit als het dagelijks bestuur. Een wethouder is en blijft gemeenteraads lid en lid van zijn fractie in die raad. De verantwoordelijkheid voor de be sluitvorming berust niet bij het col lege van B. en W., maar bij de raad. Het PAK forceert hier een scheiding tussen B. en W. en de raad. Dat is in strijd met een normaal gemeentelijk bestel. Het Is goed dat partijen zich ver nieuwen. Maar het negeren van ele mentaire gedragsregels leidt tot chaos. De heer Kret heeft nog een andere waarheid vertolkt: het niveau van de raad moet omhoog. Daaraan zullen alle partijen hard moeten werken. BENTHUIZEN De gymnastiek vereniging „N.A.S." zal maandag 12 januari haar intrek nemen in het nieuwe Dorpshuis. Alle lessen worden op de gewone dagen en uren gegeven. Tevens worden maandag de eerste lessen in huisvrouw engjmnastiek ge geven, van half elf tot half twaalf v.m. Alle inlichtingen worden gege ven door het secretariaat, p.a. Dorps straat 40, telefoon 5680. Nu moeten ze wel met hun ge zondheid oppassen. De heer Van Duyn kan niet gemakkelijk meer uit de voeten; zijn vrouw is, al zou men het haar niet aanzien, een hartpa tiënte. Nee, ik kan geen drukte hebben. Daarom vieren we het hier thuis, alleen met onze acht getrouwde kin deren. Het bruidspaar heeft er tien ge had; één stierf heel jong en één zoon keerde niet terug uit de strijd in de Java Zee. Vier kinderen wonen in Katwijk, twee in IJmuiden, twee in Wasse naar. En dan zijn er nog 30 kleinkin deren en 29 achterkleinkinderen. Ze komen allemaal geregeld op bezoek. VOORSCHOTEN Gistermiddag is de eerste permanente school in de wijk „Boschgeest" officieel in ge bruik genomen. Het is de Willibrord- schnol. een zesklassige school met vier lokalen begane grond en twee lokalen op de etage. Wethouder W. J. Icstra droeg het schoolgebouw In bruikleen over aan het r.k. schoolbestuur. Geen waarschuwing tegen koptelefoons HAARLEMMERMEER Dezer dagen werd gemeld, dat het instituut voor psychische schrijf therapie en het schriftpaedagogisch centrum in Amsterdam het gemeentebestuur van Haarlemmermeer aanbevolen zou hebben geen koptelefooninstallatie aan te schaffen voor de lagere school in Badhoevedorp ter bestrijding van de geluidshinder. De heer Lindeman, secretaris van het instituut, deelde ons mee dat hier sprake is van een z.i. onjuiste interpretatie van de brief van het in stituut aan het gemeentebestuur. Het onderwijs aan de school ondervindt voornamelijk geluidshinder van de zijde van rijksweg 6. Om praktische redenen heeft het instituut het ge meentebestuur geadviseerd het on derwijs eventueel in een andere school te laten geven ofwel geluids- werende voorzieningen aan te bren gen als dubbelwandige muren aan de zijde waar de geluidshinder wordt ondervonden, dubbele ramen, geluid dempende materialen tegen wanden en in plafonds. Uit een opsomming van de schade en eventuele psychische storingen, die geluidshinder kan veroorzaken, is ten onrechte de conclusie getrokken als zouden deze geweten kunnen wor den- aan een koptelefooninstallatie. OEGSTGEEST In het eerste seizoen van het zwembad heeft de ervaring geleerd, dat een aantal ver beteringen nodig is, zoals een uit breiding van de verkoopruimte van het restaurant, het plaatsen van meer banken en opmetselen van schuine kanten op de muurtjes van de waadbakken. De kosten hiervan worden op ruim f34.000 geraamd, waarvoor b. en w. een krediet aan de raad hebben gevraagd. Juffrouw Busé 40 jaar bij onderwijs LEIDEN Gistermiddag was het feest in de R.K. Vakschool voor meisjes. In het middelpunt stond juffrouw M. A. Busé, die veertig jaar als docente aan de school is verbonden. Zij werd zingend bin nengehaald. Direct trad een deputa tie van de vormingsklas naar voren, die de carrière van hun „Buséetje" bezong. Pater P. Mix, voorzitter van het schoolbestuur, zei tegen de jubile rende docente: „U hebt -als chirstin uw werk gedaan. U was niet van onze school weg te slaan". Uit er kent eflijkheid voor haar werk kreeg juffrouw Busé de pauselijke on derscheiding Pro Ecclesia, waarmee ze erg blij was. In 1964 had ze al een koninklijke onderscheiding ontvan gen. Mevrouw Th. W. Noordman-van Mechelen, de directrice, vertelde hoe zij vele jaren met juffrouw Busé had samengewerkt, en hoe de twee docentes in die tijd lief en leed deel den. Juffrouw J. C. de Goede had ook heel goede herinneringen aan haar collega. Zij sprak namens de docenten. Vanaf haar 25ste jaar had zij samengewerkt met Tonny Busé". Juffrouw Busé deed in 1929 haar examen. Nog datzelfde jaar kwam aj naar de school aan het Galgewa ter. Zij is stafdocente in de vor mingsklas en in de leraresopleiding en geeft les in kledingpraktijk en -theorie. Ook is rij secretaresse van de examencommissie. Bibliotheek van Groot-Seminarie naar Amsterdam WARMOND Van verschillende kanten, zoals studenten van de Leid- se universiteit, is de vraag gesteld, waar de in deskundige kringen zo hoog aangeschreven bibliotheek van het Groot-Seminarie is gebleven. Pastoor Hammers tein uit N oord wij- kerhout vertelde, dat een klein ge deelte van deze bibliotheek, be staande uit kostbare en zeldzame werken naar het seminarie in Am sterdam is overgebracht. Het is de bedoeling, dat ook de andere boeken op den duur naar Amsterdam gaan. VOORSCHOTEN Wegens ziekte van ds. De Zeeuw gaat in de Avond maalsdienst zondagmorgen in de Ge- ref. Kerk om 8.30 en 10 uur ds Veg- ter te Oegstgeest voor. Om 5 uur 's middags preekt dr. Van der Zwaan te Leiden. Twee keer brons in Nieuwkoop NIEUWKOOP Voor twee tim merlieden van de houtverwerkende industrie Stam en Visser NV was het gisteren een feestdag. De heren C. van Soest en C. M. van den Haak waren veertig jaren bij deze NV werkzaam Ze waren met hun vrou wen en familie door de directie uit genodigd in botel De Watergeus voor een feestelijk diner, 's Avonds was het voltallige personel in dit botel aanwezig om de jubilarissen te hul digen. Ook de burgemeester A. H. Mont- foort kwam hen gelukwensen. Hij herinnerde eraan, hoe zij beiden vrijwel gelijk in dienst waren getre den bij de heer P. Stam en later de heer W. Visser als directeur hebben gediend, die vorig jaar is overleden. Nu dienen ze directeur P. Visser jr. De beide jubilarissen hebben blijk gegeven van trouw aan hun zaak. Ook op ander terrein hebben de ju bilarissen bezigheden. De heer van Soest is al jaren lang bedienaar van de begravenisvereniging en de heer van den Haak is een verwoed jager. De burgemeester speldde hen, de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. Nadat de directie de jubilarissen had ge lukgewenst volgde het personeel. Er waren een aantal mooie cadeaus. De dames werden in de bloemetjes ge zet LEIDEN Regen met ijzel en gladheid van de wegen waren in de vroege ochtenduren van grote invloed op de aanvoeren van de veemarkt, die in meer dere rubrieken dan ook beneden normaal bleven. De aanvoer in de sector wol vee was daarentegen boven elke verwachting en zou zeker tot een record- aanvoer zijn gekomen als de wegen beter waren geweest. Ook het markt bezoek was maar matig en er waren wegens de gladheid veel mensen thuis gebleven. Afhankelijk van de aanvoer in de verschillende afdelingen was de stemming in de handel nogal verdeeld en verliep deze van moeizaam en stug tot vlot en zeer vlug. De prijzen waren niet minder en in het bijzonder het slachtvee was erg duur. Gezien de weersomstandighe den wekte het verwondering, dat we toch nog van een redelijk tot goede markt konden spreken en de totaal- aanvoer behaalde nog het mooie aan tal van 3121 dieren. Gebruiksvce: in de melkveesector nog een vrij redelijke aanvoer. Deze handel deed het echter nog matig tot rustig aan, wat voor de tyd van het jaar vrij normaal is. De prijzen ble ven goed gehandhaafd. De sector varekoeien was wegens de gladheid maar heel mager bezet. De dieren werden wegens de geringe aanvoer vlot verkocht met iets stijvere prijzen. Vette koeien: ook in deze afdeling was het aanvoercijfer erg laag, ter wijl er bij een goede vraag nog ruim behoefte was aan aanvulling. Door het geringe aanbod, dat ver beneden de vraag bleef, had de handel een zeer vlug verloop en was de afdeling al heel vroeg uitverkocht. Ook de prijzen lagen daardoor behoorlijk hoger. Er werden voor goede kwali teiten ongekend hoge prijzen betaald tot plm. 50 cent per kg geslacht ge wicht meer dan vorige week. Vette kalveren: niet alleen door de gladheid maar ook omdat men door de laatste mest heenraakt, was de aanvoer erg gering en voornamelijk bestaande uit restanten van mindere kwaliteit. Hoewel de vraag goed ge noeg bleef en de kalveren duur zijn, deed de handel het daardoor toch stroef af. Wolvee: in deze afdeling voor de tijd van het jaar een zeer grote aan voer, die gezien dc gladheid nog aan merkelijk groter had kunnen zijn. Door het mooie en lange najaar is de uitstoot langzaam verlopen en lopen er nog veel dieren in het land, maar door de snelle inval van de winter is de uitstoot pas goed op gang geko men. De exportvraag is goed, maar door het overstelpende aanbod kon het overschot moeilijk worden ge plaatst. De handel verliep daardoor stug en moeizaam, met ten opzichte van vorige week moeilijk te handha ven prijzen. Varkens voor fok- en mesterij: On danks de weersomstandigheden was de aanvoer in deze afdeling ook nog vrij behoorlijk. De belangstelling was echter niet zo groot en de vraag iets terughoudend, waardoor de handel een matig en redelijk verloop kreeg met gehandhaafde prijzen. Slachtvarkens: het aanbod van slachtvarkens was de afgelopen week niet groot. De vraag bleef goed. De prijzen wisten zich dan ook te hand haven. Geiten: bij een vrij redelijke aan voer en vraag deed de handel in gei ten het ook redelijk met goede prij zen. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 In verband met de landelijke MERCEDES-BENZ SHOW voor personenwagens welke wordt gehouden van 9 januari t.m. 11 januari a.s. in het motel „HOLIDAY-INN" zouden wij gaarne nog enkele punten onder uw aandacht brengen te weten: Dat de N.V. L.I.A.M., MERCEDES-BENZ dealer is voor Leiden, Rijn-, Kust- en Bollenstreek. Dat onze vertegenwoordigers de Heren A. P. van der Meer Chr. Steketee en de Heer P. J. Kempeneers gedurende de GEHELE SHOW volledig tot uw beschikking staan. Dat in ons bedrijf diverse demonstratiewagens aanwezig zijn. Dat wij tevens dealer zijn van MERCEDES-BENZ Bestel- en Bedrijfswagens Kapelaan De Jong nam afscheid in Leimuiden LEIMUIDEN Pastoor J. W. de Jong nam in het parochiehuis afscheid als kapelaan van Leimuiden en Rijnsaterwoude. Namens het r.k. kerkbestuur feliciteerde de heer C. A. Langeslag hem met zijn benoe ming tot pastoor te Bleiswijk en bood hem een geschenk onder cou vert (collecte in parochie: f938) aan. Burgemeester H. L. Breen zei, dat kapelaan het samengaan van pro testanten en rooms-katholieken heeft willen bevorderen. Ds. Averes dankte als Geref. pre dikant voor de samenwerking in de laatste jaren. Hierna volgde nog een rij van sprekers, die hun waarderen de woorden jegens de scheidende kapelaan vaak vergezeld lieten gaan van een geschenk. Het zangkoor Gloria Deo en het jongenskoor luisterden deze avond op met het zingen van enkele liederen. OEGSTGEEST B. en w. heb ben de raad voorgesteld f 120.000 te voteren voor verbouwing van het oude politiebureau Geversstraat 5. Hierin kunnen de afdeling Rijnland van het Ned. Roode Kruis en de af deling Oegstgeest van de Vereniging voor EHBO onderdak krijgen. Lmks burgemeester Van Mont- foort, in het midden de heer Van Soest en naast hem zijn collega, de heer v. d. Haak. Felieitas heropend. LEIDERDORP Je maakt voor je naam reclame en later maak je dan weer met je naam reclame. Dit was één van de rake opmerkingen van burgemeester M. A. van der Ha ve, toen hij gistermiddag het vergro te pand van Felieitas NV opende. Bij de onthulling van het nieuwe vignet van het bedrijf zei de burgemeester wel wat teleurgesteld te zijn over de manier van de opening. Ik had bij voorbeeld liever door middel van een kus aan één van uw hostesses gedaan, zei hij. Het bedrijf, dat in 1957 door de heer Weduwer werd opgericht, be trok in 1966 het pand aan de Leider- dorpse Splinterlaan. Inherent aan de groei van het bedrijf werd de uit breiding al snel noodzakelijk. TER AAR In 1969 is de scheepvaart door het Aarkanaal, bij de Aardammerbrug, minder geweest dan het voorgaande jaar. In totaal werd de brug 508 maal minder opge- I draaid. In de dagdienst moest de brug 5352 keer worden geopend tegen 5756 maal in 1968 en in de nacht dienst 2484 maal tegen 2387. In to- i taal werd de brug in 1969 7325 maal voor motorboten. 242 keer voor sleepboten en voor andere vaartui- 'l gen 268 keer opgedraaid. Geen enkel Rijnschip passeerde de brug aan de 1 Aardam. WOUBRUGGE Tot grote op luchting van het gemeentebestuur en de bevolking vertrokken gistermid dag twee van de drie bij het raad huis geposteerde woonwagens rich ting Leimuiden. Vooraf hadden de mannelijke bewoners in de hal van het raadhuis een nogal emotioneel onderhoud met de burgemeester. Het gemeentebestuur hield even wel het been strak en ging niet in op de hoge financiële eisen die gesteld werden. Alleen als men in dienst van de gemeente arbeid wilde verrichten, kon ook op steun worden gerekend. Blijkbaar voelden de meesten hier weinig of niets voor. Het raadhuis stond de gehele dag onder politiebewaking. Er staan nu in het geheel nog twee woonwagens in het dorp. Uiteraard hoopt iedereen, dat thans aan alle onaangename inciden ten en overlast voorgoed een einde is gekomen. Toneelavond 't Nut RIJNSATERWOUDE De Nutsleden hebben weer een gezellige avond in het Nutsgebouw meege maakt. Ze waren in grote getale ge komen om hun eigen „Nuvo"-toneel- club te zien ontreden. Ze brachten het toneelstuk „Mag ik u voorstel len", een Amerikaans blijspel in drie bedrijven van J. Tobias. Alle rollen werden goed gespeeld door de twaalf deelnemers en ze kregen na afloop een ovatie. vraagt voor OEGSTGEEST leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telefoon 31441. Zaterdag 10 januari Den Burcht. 8 u.: nieuwjaarsbijeenkomst Ons Grunnegerlaand. Oude-Vestkerk. 8.15 uur: concert Jeugd- kamerorkest. Bach-programma. met so listen. Maandag 12 januari Stadhuis, 7.30 uur: vergadering gemeen teraad. Schouwburg. 8 uur: K. en O., opvoering van „Met blijdschap geven wij kennis". Museum Volkenkunde. 8 uur: ver. van vrienden, lezing dr. A. A. Trouwborst over echtergronden van een revolutie. Dinsdag 13 januari Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat "19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigraticcentrale. Steenschuur 6, 8 uur: K. en O., Film club 16, Film politiek gebruikt- Gehoorzaal. 8 uur: Kunstkring Voor Al len. Alex. Uninsky, piano. Petrakerk, 8 uur: afd Leiden-Noord Christenvrouwenbond, mevr. T. Attema uit Katwijk over „Hanna". Woensdag 14 januari Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6, 8 uur: Natuurhlst. Ver., jaarvergadering. Schooi Lammenschansweg 6. 8.30 uur: Contactcommissie Kinderbescherming, de heer P J Geerlings over verdovende mid delen. Beloftekerk. 8 uur: afd Mors Christen- vrouwenbond. films en causerie over de Ned. Hartstichting. Donderdag 15 januari Schouwburg, 2.30 en 7.30 uur: Nieuwe Komedie met „Dag stoel naast de tafel". K. en O. en L.J.A. Vrijdag 16 januari Schouwburg. 8 uur: toneelgroep Theater met Troilus en Cressida (Shakespeare). Voor K. en O.. Sociëteit „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavrsid van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. FILMS IN LEIDEN CAMERA Glulietta van de geesten. 18 jaar. dag. 2-30. 7 en 9.30 uur; zo 2.30, 4.30 7 en 9 30 uur; vr- en zat-nacht 24.00 uur: Orfeu Negro. 18 Jaar. LIDO In dienst van Hare Majesteit. 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Oproer. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX De schaamtelozen. 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht: Het Oceaange drocht valt aan, 18 Jaar. STUDIO The Graduate. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 8.15 uur. TRIANON The Love Bug. a.l.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2 30. 4.45. 7 en 9.15 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 21523. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestse Apotheek zijn geopend. De zaterdagdienst na 13 uur de zondag- dienst, de avonddienst na 22 uur en de nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargenomen door Apotheek Zulo- West Dokters dienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen, tot zondag 24 uur. Mobiel ANWB-kantooi Iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27- februarl) Behandeling na ongevallen De poliklinische behandelingna onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door bet Dtaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het Et. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op jndere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telef 2101. bij geen gehoor telef. 10460, voor Informatie telef. 33921. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19 00—19.45 uur; dinsdag 13.00—14.01 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, aig Christ, en nationale feestdagen 14.36—16 01 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag. Christ, en nationale feestdagen 15.30—17 01 Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19 00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur: zaterdag 15.00—1600 uur; zondag, alg. christ. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur Ellsabethziekenhuls Lelden derde Kiai dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellni dagelijks van 3 tot 4 en "s avonds vat kwart voor 7 tot half acht; tweede fciai dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllniek Lelden dagelijks van twee tot half drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond vso zes tot zeven. Klassepatiënten dagelUki van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 t*t 3. Dtaconessenhuls. dagelijks eerste kl. tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede ld 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot en 7 tot 8 11.; kinderafdeling dagelijks va 1.15—3 en 8.30-7 15 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: 10.30—11.00 uur van 14 0015.00 uur '.3.00-19 00 uur Se klas: van 14.00—15 00 uur van 18.00- 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. va» 19.00—1930 uur alleen voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. va: 18 00—18.30 uur dinsdag en donderdag a lé«n voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar geen toegang NUOKDW1JK - Sole Uilo Klasse-P» tiénten dagelijks van 3 tot hall 5 en de avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon dgs van 1 tot i, dinsdag van 1 tot half l donderdags van half l tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium, longkllnlel dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag ei donderdag evenwei van 7 tot 8. tbc-afde ling dagelijks van half 8 tot hall 8. Rev» lidatiecentrum dinsdag en donderda 1 tot 8 en zaterdag en condag van tot hall 5. Revalidatiecentrum kinaeitf woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondil van half drie tot half vijf Longkltnlek tbcèafdellng kinderen woensdag van 7 8 en zaterdag en zondag van half 8 half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdsi zondag van I tot 6 uur Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdsi zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude SU> gel op werkdagen van 10 tot t uur. zoi dag van 1 tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg). werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot uur kassen zaterdags en zondags geslote» ten. Alarmnummers Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO 20645. tentoonstellingen De Lakenhal; ten toons teling van - derljen gouaches en tekeningen var- GO GUsbers van is dec >ot 11 )an. dai 10 toi uur zond 1 tot uur De Lakenhal: werk van Johannes gerhuis Rtenkszoon tot l febj- AcaoerniegpDoiiw Rapenourg; centoor «tel Jeremy Bangs pictures 14 oov.-:' lanuart Legermuseum Pesthuis laan Ij l~ tanuarl i»70 expositie .Historische dlorj" ma's en militaire modelflguren"; dagellj» 8—5 u.. zond. 1—6 u.. zater gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4