Vredesconferentie in impasse Studenten: we protesteren bij sluiting in Beverwijk Nader beraad van Synode oorlogsvraagstuk over Artsen 3dagen gratis reizen Een woord voor vandaag Man bekneld tussen auto's NIGERIA RUKT OP Achterstand bij begrafenissen door griepgolf Baby dood door overgang op tiendelig stelsel Ds. J. J. Poot overleden Ds. J. J. G. Wuite (70) overleden Prof. Nauta: in plaatselijke kerken klopt het hart van de kerken BEROEPINGSWERK Septuagint stelt aktie uit Jaarkaart of 3-maandskaart65+? Academisten negeren burgemeester Kerkdiefstal van miljarden ZAITEItDtAG 10 JANUAM 1970 Deze hele week hebben we stil gestaan bij de prediking ran Johan nes de Doper. Hel was geen populaire prediking. Hij streek de men sen niet geestelijk onder de kin. Hij legde geen nadruk op hun af komst en op het feit dat zij besneden waren. Johannes legt de volle nadruk op hun leven. Dat blijkt ook uit de slotwoorden van de preek die door de evange list Lucas werd opgetekend: 'Iedere boom dandie geen goede vruchten voortbrengt wordt uitgehouwen en in het vuur geworpen." Dat is de laatste profetische waarschuwing aan Israel als het volk van God op aarde. Dit volk is er niet om te genieten van de zegen des Herenmaar om de Heer op aarde te vertegenwoordigen. Maar deze woorden gelden over de hoofden van de lsraelieten heen ook voor ons. Het is Christus zelf die ze herhaalt, als Hij spreekt over de wijnstok en de ranken. Iedere rank die geen vrucht draagt wordt afgesneden en in het vuur geworpen. Wie God wil toebehoren, moet vruchten voortbrengen op aarde. Welke vruchten moest Israel voortbrengen? De wereld moest in het leven van dat volk zien dal God bestond Welke vruchten moeten wij voortbrengen? De mensen moeten in ons leven God kunnen zien. De tragiek is dat velen zeggen dat God dood is. omdat zij God niet langer herkennen in ons leven. En toch zullen we met minder niet tevreden mogen zijn. God wil Zich door ons openharen. We lezen vandaag: Genesis 7:1-24 We lezen morgen: Genesis 8:1-22 Voet schiet van koppeling ZWOLLE De 43-jarige bijrijder D. J. Braker uit Hardenberg is giste ren om het leven gekomen. Nadat zijn vrachtauto op de Zwolse veemarkt was aangetrokken door een andere wagen, wilde hij de sleepkabel ver wijderen. Op dat ogenblik schoot de klomp van de chauffeur van het ont koppelingspedaal. waardoor de auto vooruitschoot en B. tussen beide wa gens bekneld raakte. De 31-jarige bakker J. Tukker is in LAGOS Nigeriaanso troepen zou den gisteren tijdens een aanval in het afgesneden deel van Biafra de stad Aroekoekwoe hebben ingeno men, een van de sterkste Ibo-vestin- gingen. Nu bedreigen de federalen troepen het hart van Biafra aan drie kanten. Ook.op andere fronten zou den de Nigerianen vorderingen ma ken. De Biafraanse hoofdstad Owerri zou nu van alle kanten zwaar wor den bedreigd. Radio-Biafra heeft weinig oorlogs nieuws gemeld. Wel worden her haalde oproepen aan de burgers ge daan om hun steun te verlenen ..in dit uur van beproeving". Verwacht wordt dat het numerieke overwicht van de federalen van groot belang zal zijn. Zelfs de meest pessi mistische functionarissen in Lagos menen dat de nieuwe Nigeriaanse acr ties een ernstige bedreiging voor Biafra vormen. LONDEN Als gevolg van de griepepidemie is er zo'n achterstand in het begraven van doden ontstaan, dat het tien dagen zal duren eer deze problemen zijn opgelost. In de afgelopen zes weken zijn 4.185 mensen gestorven. De 2400 doden in de vorige week was het hoogste aantal sinds de griepepidemie in 1951. Van de sterftegevallen komt 95'pro cent voor onder mensen boven de 55 jaar en veelal bij personen, die reeds leden aan aandoeningen aan de luchtwegen. Er zijn overigens verscheidene teke nen dat de' epidemie afneemt. LONDEN Een Engelse baby van drie maanden is overleden door het toedienen van een te grote dosis ge neesmiddel. Dit was een gevolg van de overschakeling van het Britse op het tiendelige stelsel, zoals bij ons wordt gehanteerd. Op 28 december gaf een verpleeg ster het kind. Andrew Gray, een tien maal te grote dosis digoxin. dat wordt gebruikt voor behandeling van hartziekten, namelijk 0.25 milligram in plaats van 0,025 milligram. Het ziekenhuispersoneel was nog niet gewend aan het werken met do ses in milligrammen. Tot dan toe werd gerekend met grains. zijn woonplaats Zwartsluis met zijn personenauto in een slip geraakt, waarbij hij in een sluis terecht kwam. De man verdronk. Op de weg tussen Tilburg en Breda kwam gisteren de 29-jarige H. van den Dungen uit Eindhoven bij een frontale botsing om het leven. Het verkeer was bijna twee uur gestag neerd. In een Tilburgs ziekenhuis is de 23- jarige beroepsmilitair J. Th. M. Loe- gerland overleden. Hij was woensdag gewond geraakt bij een van de talrij ke kettingbotsingen op de weg Til burgEindhoven. WOERDEN Op de leeftijd van 59 jaar is gisteren overleden ds. J. J. POOT, emeritus-predikant van de hervormde gemeente te Woerden. Ds. Poot stond achtereenvolgens te Bunschoten, Ameide, Barneveld, Delft, De Bilt en Woerden, waar hij in september 1963 met emeriaat ging. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 14 januari om half twee in de Petrus kerkte Woerden, waarna ede begrafenis is op de Nieuwe Alge mene Begraafplaats te Woerden om kwart voor drie. BILTHOVEN Op zeventig jarige leeftijd is overleden ds. J. J. G. Wui- te te Bilthoven, emeritus-predikant van de Doopsgezinde Broederschap. Ds. Wuite stond achtereenvolgens te Veendam en Pekela, Zaan dam-Oost en Utrecht, waar hij on dermeer studentenpredikant was. Het emeritaat volgde in 1965. Ds. Wuite is lid geweest van het dagelijks bestuur van de algemene doopsgezinde sociëteit en persi- dent-curator van hei doopsgezind se minarium in Amsterdam. DEN HAAG De buitenlandse werkgroep van de Arjos houdt zater dag 24 januari een conferentie in ho tel Gij ten beek in Zwolle. Het thema is Brazilië. Arjosleden uit Groningen hebben een documentatie over dit land samen-gesteld (voor ƒ0,75 ver krijgbaar) Tijdens deze conferentie zal prof. dr. J. Verkuijl spreken. Drs. A. L. Constandse neemt in de middaguren deel aan het beantwoorden var. vra gen. Kinderen en bejtiartlen Met instemming las ik de suggestie van Kirsten Emous om contact te leg gen tussen schoolkinderen en bejaar den. Een lumineus idee: je schoolkind wordt tussen de middag veilig en ge zellig opgevangen door een oudere gastvrouw. Zo kun je als moeder bui tenshuis werken zonder gewetensbe zwaar en voor oudere mensen lijkt i het me gewoon fijn om de lange dag: onderbroken te zien door zo^n babbe lend schoolkind en je zo ook nuttig te •kunnen maken, zowel voor zo'n kind als voor de moeder. Zelf bood ik mijn hulp al aan. Misschien dat anderen dat ook willen doen? Den Haag H. de Zeeuw v. d. Laan (Wie meer van het idee wil weten kan terecht bij mejuffrouw Emous. re dactie Het Kwartet, Witte de With- straat 25, Rotterdam - red.) Satellieten (2) Met de heer G. Pijl uit Den Haag| ben ik het eens dat Nederland hoogst: onverantwoordelijk handelt indien het (Van onze kerkredactie) LUNTEREN De gerefor meerde synode heeft zich op de laatste dag van haar januari- zitting beraden hoe de bespre king van het oorlogsvraagstuk uit de impasse zou kunnen ko men, waarin ze geraakt is door de verwerping van de kern van het commissievoorstel. Dr. O. C. Broek Roelofs legde na mens de commissie een verklaring af. Daarin zegt de commissie dat nu de synode haar oordeel dat een oorlog- geld verkwist aan de bouw en lance- ™ering met moderne strijdmiddelen 7finrlf. ic fïnrl nlAt JlApff unllpn ring van satellieten. Met overheidsgel den zijn nuttiger zaken aan te pak ken. Ik denk aan de woningnood, aan aow-ers en anderen die aan de rand van de armoe leven, aan chronisch zieken die wegens onvoldoende capaci teit niet goed verpleegd kruinen wor den, om nu maar enkele voorbeelden te noemen. Hier past een krachtig pro test, want stilzwijgen is goedkeuren. Zevenbergen H. van Lokeren GEREF. KERKEN Aangenomen naar Dussen-Meeuwen: kand. drs. P. H. L. Lo te Wormerveer, die bedankte voor Schagen, Echten en Hasselt. GEREF. KERKEN (vrijgem.) Beroepen te Emmelooj-d en Creil: H. D. v. Herksen te Heemse. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Den Ham (O.): D. D. Soepboer te Lutjegast. Bedankt voor Slikkerveer: D. Hak kenberg te Dordrecht. zonde is tegen God niet heeft willen overnemen, het verdere gedeelte van haar voorstel z'n kracht heeft verlo ren. De commissie kan tot haar verdriet de synode in deze zaak niet langer van advies dienen. Wel zijn de leden der commissie bereid persoonlijke medewerking te verlenen bij het zoe ken van de weg die de synode zou kunnen gaan. Ook gaf dr. Broek Roe lofs zijn opdracht als rapporteur te rug. In een toelichting zei hij dat de commissie heel lang met haar taak bezig geweest was. Langzaam zijn wij het als commissieleden eens ge worden over het kernpunt van de zaak. Nu de synode dat weloverwo gen verworpen heeft zien wij geen mogelijkheid meer om de zaak voort te zetten, zei hij. Uniek Dat een synodecommissie haar werk neerlegt is een uniek feit, dal de ernst tekent waarmee de synode leden deze zaak behandelen. Zelfs j prof. dr. D. Neuta kon zich niet he- I rinneren zoiets wel eens eerder mee- gemaakt te hebben. Prof. dr. J. Firet stelde voor om in de volgende zittingsperiode van 2 lot. 1 6 februari ruimte tijd uit te trekken j om de zaak van oorlog en vrede 'te bespreken in kleine gedifferentieëer- 1 de gespreksgroepen. Daar ging de synode mee akkoord, maar om enige duidelijkheid te scheppen zullen dan eerst nog de verschillende nevenvoorstellen besproken worden waarover nu geen beslissing genomen is. Amendement Zo is er een amendement van drs. A. M. van der Zanden uit Emlich- heim en ds P. Riemersma uit Rotter dam waarin gezegd wordt dat elke oorlogvoering als middel ter beslech ting van internationale geschillen zonde is tegen het zesde gebod. Maar, zo vervolgen zij, dit sluit niet uit dat de overheid als dienaren Gods geroepen is elke aanslag op het leven en de vrijheid harer onderda nen desnoods met geweld te keren. Onbeperkt gebruik van ABC-wapens wijzen zij echter af als zonde tegen het zesde gebod, ook in zuiver de fensieve oorlogvoering wegens de on afzienbare en onberekenbare ver woesting. Verschillende synodeleden deden nog een sterk beroep op de commis sie om haar verklaring op te schor ten. Dr. Broek Roelofs maakte duide lijk dat de commissie leden van het gesprek willen blijven meedoen, maar dan als gewoon synodelid. Uit eindelijk ging hij ermee akkoord dat de commissieverklaring werd aange houden. In de commissie hebben zit ting dr. Broek Roelofs, ds C van Om men te Werkendam, ds G Veeneman te Groningen, de ouderlingen W. Geerlof te Alphen a. d. Rijn, C. Mastenbroek te Rotterdam, H. J. Ros te Rotterdam. H. H. Rutgers te Kam- j pen en diaken J. Barkmeijer te Gro- ningen en prof. dr. H. M. Kuitert. Reorganisatie De synode hield gisteren verder een inleidende bespreking over het reorganisatierapport dat de deputa- ten werkwijze synode en de deputa- ten voor financiën en organisatie hebben opgesteld. Twee hoofdpunten van het rap port werden metl instemming be groet. Dat zijn het voorstel om in plaats van om de twee jaar elk jaar een synode te houden en het; voorstel In Utrecht hielden PvdA-burgemeesters en -commissarissen van de Koningin een soort verkiezingsbijeen komst. Men sprak over de al dan niet rechtstreekse verkiezing in deze functies. De Federatie van jongeren groepen in de PvdA was voor een gekozen burgervader en liet dat ook (over) duidelijk blijken. Op de foto links burgemeester Thomassen van Rotterdam, die toen hij het bord opmerkte, zich afvroeg of daarmee niet een of andere Noorse schaatsfenomeen werd bedoeld, wat mr. J. Klaasesz. commissaris der Koningin van Zuidhólland rechtsniet direct beaamde om de tientallen deputaatschappen zover mogelijk te bundelen. Enige scepsis was er ten aanzien van het voorstel om een depu- taatschap gemeenschappelijke arbeid in te stellen. Dat zou coördinerend moeten werken tussen de depu taatschappen en het synodewerk moeten voorbereiden. Er leefde bij sommige synodeleden enige huiver dat dit deputaatschap een te sterke macht in het kerkelijk leven zou kunnen worden. Doelmatigheid Maar algemeen was wel de gedach te dat de synode met haar huidige werrkwijze niet kan doorgaan terwil- le van een meer slagvaardig beleid en groter doelmatigheid. Sommigen vonden dat de reorganisatie voorstellen nog te veel binnen het raam van de bestaande structuur ble ven. Zo pleitte ds. P. Heinen uit Utrecht voor een meer functionele afvaardiging van de synodeleden in plaats van regionaal zoals nu. Prof. dr. D. Nauta hield nog eens een warm pleidooi voor het leven en werken van de plaatselijke kerken. Daar klopt het hart van de kerk. De bovenbouw is wel nodig, maar toch secundair. Woorden, die de heer T. v.d. Kooij uit Den Haag namens de- putalen van harte onderstreepte. BEVERWIJK De stuurgroep van de Septuagint beweging heeft beslo ten het voorgenomen aktieplan uit te stellen tot de bisschoppen hun beleid inzake de ontkoppeling van ambt en celibaat bekend gemaakt zullen heb ben. Septuagintleider Jan Ruiter zegt hierover in een verklaring: „Nu mij gebleken is. dat ook enige leden van de Septuagintgroep die het beraad van woensdagmiddag niet meemaak ten, zich niet kunnen verenigen met de stellingname die op de persconfe rentie werd bekend gemaakt, lijkt het mij juister aan onze oorspronke lijke plannen komende weken geen uitvoering te geven. Daarom heb ik, als woordvoerder van de Septuagint groep, aan de leden van' de stuur groep voorgesteld, van iedere verdere aktie af te zien, totdat de bisschop pen hun beleidsbeslissing hebben meegedeeld. Daarna zullen we ons opnieuw beraden"./ Als speciale nieuwjaars- attentie kunnen alle houders van een 65 +-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse, jaarkaart: prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. 3-Maandskaart: prijsf20.-p.p.-echtpaar f30.-. voordelig uit met NS BEVERWIJK Op verzoek van het schoolbestuur heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk gis termiddag de bezetters van de katho lieke hogere pedagogische school ver zocht de gebouwen te verlaten om te voorkomen, dat de politie te hulp moet worden geroepen. Aan het verzoek is geen gevolg gegeven. Hoeveel respijt de bezetters nu wordt gegeven, wilde de burge meester niet zeggen. Het schoolbestuur was met het voorstel gekomen op aandringen van ouders van leerlingen, die de school zijn trouwgebleven. Deze vrezen, dat moeilijkheden met de komende eindexamens zullen ontstaan nu in het geheel geen lessen, meer worden gegeven. Intussen gaat de uittocht van leer lingen voort: tientallen hebben zich al laten inschrijven bij andere scho len. De staking van leerlingen van de pedagogische academie in Deventer is gisteren na een gesprek tussen leer lingen en docenten opgeheven. Studiecommissies zullen een rap port opstellen en een voorstel tot ver nieuwing van het onderwijs indie nen. LTit sympathie met de acties op de Tilburgse hogeschool zijn nu ook de leerlinge'n van de academie voor beel j (lende kunsten, in Groningen in sta-,; king gegaan. De unie van studerenden aan op- I leidingsinstituten voor onderwijzend i personeel heeft gisteren op een con- I gres in Zwolle een resolutie aange nomen, waarin wordt gezegd, dat i 'het mogelijke zai worden gedaan om de schorsing van een aantal Bever- wijkse studenten ongedaan te maken. Één aantal Tweede-Kamerledèn heeft de minister intussen' gevraagd of het waar is dat de inspectie niet is gekend in het besluit van het schoolbestuur om de studenten van school te verwijderen. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG De secretaris generaal van de Praagse Vredes beweging, dr. Jaroslaf Ondra trad niet in de eerste plaats af, om dat de meerderheid van de afgevaardigden dit wenste, maar omdat zijn regering hem het werk onmogelijk maakte. Dit schrijft prof. dr. J. de Graaf, de Utrechtse ethicus, in Hervormd Nederland. Na terugkeer in Tsjechoslowakije van een belangrijke vergadering gaf de staatssecretaris voor godsdienstza ken hem te verstaan dat hij geen faciliteiten meer zou krijgen om zijn werk voort te zetten. Hij zou bij voorbeeld geen uitreisvisa meer ont vangen. „Wat nu?" vraagt prof. De Graaf, die samen met prof. dr. A. J. Rasker eer, belangrijke rol in deze vredesbe weging gespeeld heeft. En hij schrijft: Het gedwongen aftreden van On dra is onaanvaardbaar voor praktisch alle regionale comités in het westen en in de Derde Wereld en voor velen in de Oosteuropese kerken. FEDERATIE 1 Ook het Nederlandse regionale co- mité heeft dit op 4 december duide lijk uitgesproken in zijn verklaring. Al deze comités dringen nu aan op het bijeenroepen van een buitenge wone zitting van het werkcomité, waar de situatie onder ogen moet worden gezien. Deze zitting, die waarschijnlijk eind januari of begin februari zal worden gehouden, zal naar mijn me ning of het einde van de christelijke vredesconferentie betekenen, of er wordt een geheel nieuwe koers be paald. Een centraal geleide beweging zit er voorshands niet in. ten hoogste een los federatief verband met aller lei bilaterale contacten. De Oosteuropese kerken zullen er ferentie punt van bespreking wordt. Dit brengt hen in grote verlegenheid. Evenzeer voelen zij zich verlegen i met het door hen niet verwachte af treden van Hromadka en met de ver ontwaardigde reacties, vooral die uil de Derde Wereld en van personen in hun eigen landen. NAÏEF Laatste ontwikkelingen. De eerste reacties uit de „vijf landen" waren, althans van de officiële kerkleiders, al te naïef: „Ondra heeft bedankt, laten we hem voorlopig door zijn as sistenten Mochalski (de enige uit het westen, die de zijde van „de vijf" had gekozen en daarom het Duitse regionale comité verliet). Bujevski (Rusland) en Santa Anna (ver weg in Uruguay) vervangen". Na het bedanken van Hromadka kwam een voorstel van metropoliet Nikodim. dat de vice-presidenten op korte termijn bijeen moesten komen. heeft inmiddels Deze bijeenkomst niet aan ontkomen, daar de politieke I plaatsgehad en men heeft besloten, i ti druk binnen de christelijke vredescon- dat: a. Het werkcomité zo spoedig moge lijk bijeen moet komen, in Praag. b. Het bureau in Praag doorwerkt, maar alleen voor de technische voorbereiding van deze bijeen komst. VOORTGANG Aan het slot schrijft prof. De Graaf nog: Het gesprek is nog niet afgelopen. Het is ook zeker, dal in de voortgang van het gesprek niets onder de tafel zal vallen. In Parijs heb ik op de eerste bijeenkomst na de inval gezegd: ..Er is alleen toekomst voor Praag als de beweging volledig open naar bin nen en veel bescheidener naar buiten (geen resoluties meer. bij voorbeeld) wordt". Dit geldt nog steeds, maar daarmee is de beweging voor de huidige poli tieke leiders in de Sovjetunie niet interessant meer. ZWOLLE Als tot ont ruiming van het gebouw van de Katholieke pedagogische aka- demie in Beverwijk wordt over gegaan, wil de Unie van stu derenden aan opleidingsinsti tuten voor onderwijzend perso neel een grote landelijke protest actie houden. Het voorstel van een werkgroep om nu op alle pedagogische akade- mies een staking te beginnen, die zou moeten voortduren tot het bestuur van de Beverwijkse academie is afge treden, werd op de gisteren begon nen ledenvergadering van de USOOP vervangen door een solidariteitsbetui ging in een gematigder formulering. Een resolutie die aanvaard is met 63 stemmen voor, 13 tegen en 5 blanco, houdt er rekening mee dat de bezetters getroffen zullen worden door maatregelen als ontzegging van het recht op een schoolexamen en opening van een strafblad wegens lo kaalvredebreuk. Men meent dat de situatie in Be verwijk een bezetting noodzakelijk maakte. Hierbij wordt ook gewezen op de heersende maatschappelijke verhoudingen. De persoonlijke bena deling van studenten die eerlijk streven naar verbetering van het on derwijs is ontoelaatbaar. „In hoge mate In het bestuursvoorstel werd aan vankelijk gezegd dat de escalatie van de toestand enkel te wijten is aan de autoritaire onbuigzaamheid van het bestuur, maar dit werd later vervan gen door „in hoge mate" te wijten." De USOOP wil nog alles proberen om represailles tegen de bezetters' te voorkomen, maar er worden acties achter de hand gehouden. Dit was de uitkomst van een dag discussiëren over „Beverwijk". Van de 98 pedagogische aka demies (kweekscholen) in het land waren er 38 in Zwolle vertegenwoordigd. Er klonk soms vrij felle taal: „Zo nodig stel je jezelf buiten de wet" en „Ver beteringen in de huidige structuur zijn niet mogelijk. We moeten de be staande maatschappij afwijzen. Het is nodig eerst een puinhoop en rot zooi te creëren." Maar van de andere kant werden ook voorbeelden genoemd van ver nieuwingen die wel binnen de be staande structuren tot stand kunnen komen. Bovendien werd meermalen twijfel geuit aan de mogelijkheid op korte termijn op alle pedagogische akademies tot een staking te komen. Bij het vinden van conflicten wor den de studenten gesteund door be voegde instanties die met hun optre den de acties versterken. Uit de ver gadering werd geopperd eèn uiting van afkeuring oVer de houding van het bestuur in Beverwijk om te zet ten in een uiting van dankbaarheid voor de bijdrage aan de strijdvaardig heid van de studehten maar dit idee werd niet meer uitgewerkt. PESCARA Dieven hebben kerk van Maria ten Hemelopneming in het Italiaanse Pescara voor een half miljard aan goud en kunstschatten gestolen. lan.g met balken, ijzeren staven en houwelen aan het werk geweest om de massieve houten deur te ramme len. Pastoor Livio Gasleldello vertelde jdat de dieven vrijwel alles van eni ge waarde hebben meegenomen. Hier onder bevinden zich 15 kg oude gou den juwelen die in de loop der eeuwen door bezoekers zijn geschon ken, een gouden, rijk versierde mon strans uit de de 17e eeuw, kunstwer ken en zelfs de uit de 15e eeuw date rende damasten kleding van het Ma ria beeld. (Vervolg van pagina 1) Met nadruk verzekerde dr. der Drift, dat de foutieve geval len niet de doofpot in gaan.. De maatschappij is echter een privaatrechtelijke organisatie, die niet publiekrechtelijk kan optreden en bovendien slechts te maken heeft met leden aangesloten bij de maat schappij. Anders staat het met de gevallen, die beoordeeld worden op grond van de medische tuchtwet. In deze wet komt een wijziging. Gewerkt wordt aan meer openheid en het meedelen van de beslissing van de rechter aan de klager. De maatschappij verzet zich echter tegen openbaarheid op dit punt. Vis de inspectie van de volksgezondheid kwamen er in 1968 70 gevallen voor de medische tuchtrechter. De rechter kan beperking van de medische be voegdheid of schorsing als straf op leggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 2