Volksvijand no.l Hartziekten zijn onze grootste vijand geworden. 32.205 van alle sterfgevallen zijn nu het gevolg van hart- of vaatziekten. Eén op elke drie sterfgevallen! Wilt u helpen dit te verminderen? Dat kan mêt geld. Met heel veel geld. De Nederlandse Hartstichting doet wat zij kan om sterker te worden in haar strijd tegen Volksvijand no.l. Niet alleen de behandeling van patiënten,"maar ook de na-zorg, de preventieve voorlichting en het onderzoek naar nieuwe behandelingsmethoden zijn de hoofdpunten uit het programma van de Hartstichting. Onderzoek Er is nog weinig bekend over de oorzaken van de hart- en vaatziekten. De studie hierover en het onderzoek moet aanzienlijk worden bevorderd. Behandeling Er moeten klinieken komen, waar patiënten met een hartinfarct de eerste dagen van hun ziekte doorlopend kunnen worden bewaakt met de modernste, vaak kostbare elektronische apparatuur. Na-zorg/Revalidatie Als de patient de eerste moeilijke dagen heeft overleefd, is het ergste gevaar geweken. Dan komt echter het probleem van de werkhervatting. Hiervoor is een goede, geleide training in aparte centra met moderne controle-apparaten noodzakelijk. Voorlichting Vóór alles wil de Hartstichting echter helpen voorkomen. De voorlichting aan de bevolking, aan patiënten, aan medici en verplegend personeel staat dan ook voorop. Maar ook voorlichtingsfilms en boekjes kosten veel geld. Vrienden van de Hartstichting Om aan dit geld te komen heeft de Nederlandse Hartstichting steun nodigfinanciële steun van zeer velen. Daarom is er een Stichting Vrienden van de Hartstichting" opgericht. Vele tienduizenden onder u zijn al lid geworden en dat voor een jaarcontributie van minimaal f5,- Ook voor Leiden en omgeving is een afdeling opgericht. Deze nog jonge afdeling heeft pas enkele honderden leden, maar dat moeten er veel meer worden. U kunt ook lid worden, graag zelfs, door de coupon in te vullen en op te sturen naar het secretariaat: Burggravenlaan 5, Leiden. Uw bijdrage kunt u dan storten op giro 529915 van Slavenburg's Bank N. V. te Leiden. Uw geld heeft al een bestemming in Nederland moeten snel een groot aantal hartrevalidatie-centra komen. Overal in de wereld zijn ze er al, maar in Nederland loopt de klok achter. Er is er nog niet één. Katwijk staat klaar In het Zeehospitium in Katwijk, staat al geruime tijd een hele vleugel leeg. Deze had al lang ingericht kunnen worden voor de revalidatie van hartpatiënten, maar er was tot nog toe geen geld. Zo'n inrichting met de meest noodzakelijke apparatuur kost vierhonderdduizend gulden. Fl.400.000,--, Wilt U daarvoor zorgen? U kunt het, door niet alleen nu te geven maar regelmatig te blijven geven, als contribuant van de „Stichting Vrienden van de Hartstichting voor Leiden en omstreken." Als u nu lid wordt, heeft u er duizenden vrienden voor het leven bij. Ja, ik wil contribuant worden van de „Stichting Vrienden in Leiden en omstreken van de Hartstichting" Daarvoor betaal ik de jaarlijkse contributie van fl.(minimaal f 1.5, - o door middel van een automatische girostorting, waarvoor toezending van een machtigingsformulier wordt verzocht; o door overschrijving op postgirorekening 529915 van Slavenburg's Bank N.V. - Leiden Naam: Adres: Woonplaats: Datum: Tel.:. Handtekening:

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12