lijnlandse Molenstichting koopt de Barremolen Vrijdag geen brood WEEKAGENDA Weldra weer hertekalfjes in de Leidse Hout Eén koor in Leiden? kzit uitgebreid tot zestien Van voor 1660 Achtkanter Vei vallen Huisvuil ophalen in LEIDEN Ingezonden Importeren wij voor U COSIER E. Wiedijk nam afscheid van gemeente HIPPIES SLAAGS IN NW.-VENNEP Minister kan nog niets zeggen over Benthuizen Piassent och ten vanuit Nieuwkoop L.I.A.A1. kjWE IEIDSE COURANT DINSDAG 30 DECEMBER 196? VOETERWOUDE Onlangs is de buiten gebruik ge ilde Barremolen aan de Rijnlandse Molenstichting in gendom overgedragenDe Barremolen is de molen pi de Oude Groenendijkse en Barre polder, gelegen ten lid en van de Hoge Rijndijk en ten oosten van de Wei- oortsevlietDe polder is van noord naar zuid doorsne- m door de in het eind van de 14e eeuw gegraven Hoo- weensevaart. Het deel ten westen van deze vaart is de Htrmalige Barrepolder onder de gemeente Zoeterwou- en het deel ten oosten daarvan is de voormalige Oude roenendijksepolder in de gemeente Hazerswoude. Zowel de Oude Groenendijkse- ilder als de in 1399 gesitichte rrepolder hadden een eigen ndmolen, lozende op de Rijn. In 84 consenteerden de hoogheem- den van Rijnland dat de Banre- ilder een molen kon plaatsen tus- n de Zwiet en de Hoogeveense- art. Dit land had in de 14e eeuw veldnaam „de Barle''. In het jaar 1551 opposeerden de nbachtsbewaarders van Zegwaard i Zoetermeer tegen het verzoek n de Barrepolder om de molen, e inmiddels door huizen en bo- len was omsingeld, te verplaatsen lar het midden van de polder. De ak werd slepende gehouden tot xt daaropvolgende jaar, toen de olen door een storm omwaaide directe voorziening moest wor- i getroffen. De molenmeesters endden zich toen nogmaals tot ijnland met het verzoek een nieu- e molen, nu slechts „eene camp" oger, te mogen plaatsen. Tegen it verzoek schijnt geen oppositie zijn gevoerd. Het eerste reglement van de pol- dateert van 7 oktober 1660, het bereiken van de overeen- nming tussen de ingelanden van hoge en de lage landen in die >lder. Besloten werd tot ,.op- inge van een nieuwe acht- windwatermolen wat swaar- als de tegenwoordige''. Daar het jaartal 1661 op de mo- jibaard is geschilderd zou men logen verwachten, dat in 1661 sn jaar na het besluit tot ver- ieuwing de molen inderdaad erd gebouwd, maar de polder- ekeningen van na 1660 vermelden een uitgaven voor een nieuwe ïolen. Het is daarom waarschijn- k dat de molen .niet is ver- euwd en van vóór 1660 dateert. De vereniging van de Bamrepol- *r met de Oude Groenendijkse- jlder had in 1813 plaats, waarna e gecombineerde polder alleen jot de Barremolen werd bema- De Barremolen is een kloeke, chtkantige met riet gedekte eike- outen molen en met een inge- ouwd scheprad. Het ..ondertafel- dement" is laag geplaatst, zodat Ie rietbedekking tot laag by de Vond reikt. De vang (remband het bovenwiel) wordt bediend een voor deze streek bijzondere rij ze. De molen heeft nl. een vang- ad in plaats van de gebruikelijke tuiten de molen uitstekende wip- ftok. Het vangrad is zodanig in de mo- enkap aangebracht, dat de mole naar, staande bij het kruirad, het rangtouw kan bedienen. Dit wei- lig voorkomende type vang heeft sok de molen van de Groot West- indsepolder te Zoeterwoude. Nu is iet merkwaardig, dat Adriaen Ja- tobsz Butterman. molenmeester te lódegraven, in 1645/'46 de molen ran de Groot Westeindsepolder touwde en dat Adriaen Jacobsz. de Barremolen werkte in de aren 1659. 1660 en 1661. Jammer genoeg doet de Barre molen sinds een aantal jaren geen dienst meer en de oud-molenaar V. J. van Rijt, die de molen vele aren trouw heeft bemalen, woont niet meer op de molen. Zoals be kend, zijn buiten bedrijf gestelde molens aan verval onderhevig. On danks het feit. "dat de polder het rietdekwerk herstelde, verkeert de molen nu in een zeer matige staat van onderhoud. De as is door de halssteen gezakt, de staartbalk en de hekken van de roeden zijn ver- jaan en er dienen voorzieningen te worden getroffen aan het bo- ren-tafelement. LEIDEN Deze week wordt het huisvuil in straten, waar het nor- Haal op donderdag wordt opge haald, woensdag ingezameld. De ophaal beurt van vrijdag vindt nor- Haal doorgang. Op 12 januari wordt weer be gonnen met het regelmatig opha len van grof vuil in de verschil lende wijken. Tegen die tijd ho- Pen wij de aan de beurt zijnde •traten weer regelmatig in onze hant te vermelden. Met liet uitbreiden van haar molenbezit de Barremolen is de zestiende molen, die de Stich ting in onderhoud krijgt nemen de financiële zorgen van de Rijn landse Molenstichting toe. Zij zou daarom zo graag het aamtal be gunstigers zien uitgebreid. Het secretariaat van de Rijnlandse Molenstichting is gevestigd in het Rijnlandshuis te Leiden en voor tien gulden per jaar kan men medewerken aan het behoud van de buiten gebruik gestelde mo lens im Rijnland. Binnenkort hoopt het bestuur nog enkele molens aan het bezit te kunnen toevoegen Leiden is een muzikale stad. zelfs de taal van de rasbewoners geeft een onmiskenbare melodie aan, wel iswaar niet altijd even welluidend, maar wel overduidelijk. De honderd duizend en zoveel inwoners gaan zich op gezette tijden aan muziek te buiten, om het even of dat de bege- lcidingsinuziek is voor de huismoe der bij het stofzuigen, de achter grondmuziek in de stamkroeg, de fanfarecorpsen op 3 oktober, de beat in een creatief centrum of de zoge heten cultuur in de Stadsgehoorzaal, zodat we bijna mogen variëren: „muziek kun je niet missen, geen dag". Maar toch gaven öe jaren zestig voor deze stad een merkwaardig pa troon te zien: er moest een kinder koor van een oratoriumvereniging worden opgeheven; de uitvoeringen van het Residentie-Orkest trekken series minder toehoorders; de muzi kale zelfwerkzaamheid nam duide lijk in omvang toe en alle goedwil lende muziekliefhebbers beconcurre- reren elkaar dat het een lieve lust is, alsof men geen muziek beoefende omwille van het muziekplezier, maar louter en alleen ter handhaving van de hokjesgeest. „Nu set ick al myn hope en troost op 't niewe jaar, het niewe jaar, dat komt mit vroude an" is de slotregel van een middeleeuws kerstlied en bij de nadering van het nieuwe jaar zou het wel eens wenselijk kunnen zijn om een lans te breken voor alle in Leiden werkzame zangverenigin gen, die los staan van een kerk. Ik ben namelijk er vast van overtuigd, dat alle koren zich binnen afzienba re tijd moeten gaan opheffen om te komen tot één Leids zangkoor. Dat lijkt misschien op het eerste gezicht een bespottelijke suggestie. Dat is het zeker ook tegen de achtergrond van achter ons liggende gedachten- gangen, maar ik zie dat ene koor als een instelling met veel dirigenten, zodat er een soort werkgroepensys teem opgebouwd zou kunnen wor den, waar iedere zanglustige naar eigen verkiezing aan kan meewer ken. Dat heeft als gunstig resultaat, dat er niet meer gebedeld hoeft te worden door verschillende koor bestuurders om toch te komen assis teren, maar ook, dat men er finan- oieel beter van zou kunnen worden, want de gemeente hoeft dan via K en O niet meer eindeloos te kruide nieren om ieder aan zijn trekken te laten komen. Koren behoeven dan ook niet tussen de mazen van de wet te kruipen door een subsidie te laten „Sinds 1859" TEENAGER-CHAMPAGNE nu per fles 2.25 EURO-PERL nu per fles 3.45 DEUTSCHER SEKT nu per fles 4,95 CHAMPAGNE nu v.a. 11.95 COGNAC „SICARD" nu per fles 13,95 WHISKY „FULL HOUSE" nu per fles 12,95 Steenstraat 8. tel. 21361 Herenstraat 6. tel. 30069 Haarlemmerstraat 204, tel. 21611 reserveren voor een ander jaar, het geen toch altijd op duidelijk door zichtige argumenten moest geschie den. We zouden door de realisering van die suggestie ook direct van de hok jesgeest .verlost zijn, want arbeider X heeft nu niet meer afhankelijk te zijn van „de stem des volks" en kan zonder bezwaar meezingen bij „Con Amore", zoals katholieke zanger IJ met een gerust gevoel een Passion kan meezingen met „Ex Animo" zonder de beangstigende gedachte, dat „Alma Mater" of het „Leids Ka merkoor" hem dat toch wel een beetje kwalijk zouden kunnen gaan nemen. (We zouden óók veel grotere werken tot klinken kunnen brengen zonder bezwaar voor stadsschatkist, terwijl de liefhebbers van a capella- zang zich zouden kunnen verenigen in de werkgroep van de dirigent, die droomt van mooie a capellazanguit- voeringen, maar daar tot op de dag van vandaag niet toe kon komen, omdat het koorbestuur meende, dat je op zo'n concert geen hand in de zaal zou krijgen. Wanneer we daar enboven ook nog bedenken, dat ie der concert, van een werkgroep per definitie een volle zaal zou gaan ha len omdat alle leden van het Leidse koor zonder vrees hun solidariteit met andere leden uit datzelfde koor zouden kunnen betuigen, zonder concurrentie en wat dies meer zij, dan zou dat een extra aansporing kunnen zijn tot verwezelijking. De enigen, die afstand van rechten zou den moeten doen, zijn de huidige bestuursfunctionarissen, maar mis schien zijn zij daar omwille van het algemeen belang wel toe bereid. Jan Doove, LEIDEN HILLEGOM In de raadzaal werd maandagmiddag afscheid ge nomen van de heer E. Wiedijk, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst van de gemeente Hillegom gaat verlaten. Wethouder W. F. v. Dam noemde hem ..een man die door de bevolking hogelijk wordt gewaar deerd". Namens het gemeentebe stuur overhandigde de wethouder de heer Wiedijk een couvert met inhoud. De heer A. C. Zaat. direc teur van de dienst voor Sociale Zorg. memoreerde de staat van dienst en bood eveneens een enveloppe met inhoud aan. De directeur van de dienst voor Openbare Werken, de heer Ch. de Jong, dankte de heer Wiedijk voor zijn hulp by het zwembad, waar hij ruim 20 iaar als badmeester fun geerde. De heer J. H. Metzlar. hoofd van de Prinses Marykeschool, toonde zich erkentelijk voor het werk. dat de heer Wiedijk verrichtte ten bate van de schoolmelkvoor- ziening. NIEUW-VENNEP In sociëteit „Black Cellar" zijn rake klappen uitgedeeld. Hippies uit Haarlem schopten een rel, waarna moeilijk heden ontstonden met de Venneper jeugd. Menig Haarlems hippie werd in de Hoofdvaart gegooid. Toen de po litie arriveerde verdwenen de Haar lemmers. Sommigen probeerden in een autobus te ontsnappen, maar dat lukte niet omdat de bus werd klem gereden. De Haarlemse hippies moesten uitstappen, waarna een vechtpartij ontstond. Er vielen en kele lichtgewonden. Brugwachter jubileert LEIDEN Vrijdag viert de heer O. Wielinga zyn veertigjarig jubileum als brugwachter bij de Markt- en Havendienst. Op 1 juli 1957 werd hij bevorderd tot opzichter en sinds 1 juli 1966 is hij opzichter A. Zoeterwoude De rayonale bak kerijcommissie van Leiden e.o. heeft besloten vrijdag 2 januari, geen brood te bakken noch t« bezorgen, zodat de bakkers en bakkersgezellen na de drukte van de feestdagen ook een extra vrije dag hebben. BENTHUIZEN Minister Beer- nink kan nog geen antwoord geven op de vragen over de moeilijkheden in Benthuizen. Dit deelt hij mee aan de heren Franssen en Laban (pvda). Deze hadden geïnformeerd welke mo gelijkheden de minister nog zag om het bestuur van de gemeente weer in goede banen te leiden. Tot zijn leedwezen echter is het de heer Beer- nink niet mogelijk binnen de gebrui kelijke termijn te antwoorden. NIEUWKOOP Nu het ijs op de Nieuwkoopse en Noordense Plassen van prima kwaliteit is, hebben de drie samenwerkende ijsclubs („Ijsvermaak" Zuideinde, de Nieuw koopse Landijsbaan en de Noordense IJsclub) besloten plassentochten te organiseren waarvoor twee routes zijn gemaakt nl. één van 35 en één van 65 km. Men kan elke morgen starten om half tien op drie plaatsen: bij café Klooster in het Zuideinde, Paviljoen Plaszicht in het centrum en café Maarsseveen te Noorden. Alle startplaatsen liggen aan bushaltes. Vrijdag wel veemarkt LEIDEN 'Om misverstanden te voorkomen, verzocht de directeur van de Markt- en Havendienst ons te berichten, dat aanstaande vrijdag 2 januari normaal veemarkt wordt gehouden. VREUGDEVUUR IN NOORDWIJK NOORDWIJK Het is de laat ste jaren traditie, dat een deel van de jeugd op oudejaarsavond het nieuwe jaar verwelkomt met een vreugdevuur. Jammer is het dat hiervoor een ongelukkige plaats wordt uitgekozen, namelijk het kruispunt Hoofdstraat - Bomstraat - Maarten Kruytstraat, straten van een paar meter breed, waar het vuur groot gevaar oplevert.. Op de jonge Noordwijkers wordt nu een dringend beroep gedaan op dit punt geen vuur aan te leggen, maar dat een vijftig meter verderop te doen op de parkeerplaats aan het Palaceplein. VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL44545 biedt aan de volgende occasions MERCEDES BENZ 220 D 11 maanden oud, kleur: ivoor, kunstlederen bekleding, schadevrij, van le eigenaar. Zeer mooi. MERCEDES BENZ 220 D 1968. 42.000 km. Radio, radiaal banden, diverse accessoires. Schade vrij, van le eigenaar. Zeer mooi. MERCEDES BENZ 230 1966. Radio. Van le eigenaar. Wagen verkeert in zeer goede staat. OPEL COMMODORE G.S. 9 maanden oud. 23.000 km. Radio, vinyl dak, magnesium velgen, radiaal banden en diverse accessoires. Schadevrij, van le eigenaar. Wagen verkeert in nieuwstaat. OPEL KAPITAN 1965 van le eigenaar. Nieuwe motor, goede banden, 2500.—. Gaarne verschaffen wij u allen gewenste inlichtingen. Dinsdag 30 december Museum Volkenkunde. 3 uur: filmpro gramma Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw- fonds. Breestr. 10. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Woensdag 31 december Museum Volkenkunde. 3.30 uur; film programma Vrijdag 2 januari Stadhuis, 3.30 uur: gemeenteraadsver gadering nieuwjaarsrede burgemeester. Museum Volkenkunde, 3 uur: filmpro gramma. Zaterdag 3 januari Foyer Gehoorzaal, 2.30 uur: kinder filmvoorstelling K. en O. Zondag 4 januari Museum Volkenkunde, 3 uur: filmpro gramma. Sociëteit „Twentwel", Brecstraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. woensdagavond van 8.30 uur tot n uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. films CAMERA: Vakantieperikelen, a.l„ dag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo en fecstd.: 2.30, 4 45', 7 en 9.15 uur. vr. en zat. nacht: 2&.30 uur: Spel in de nacht, 18 jaar. LIDO: In dienst van Hare Majesteln, 14 jaar, dag. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR The wild Bunch, 18 jaar, dag. 2 en 8 uur, zo. en feestd. 2, 5 en 8 uur. REX: Het intieme leven van een half- maagd. 18 jaar, dog. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. en feestdagen; 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. STUDIO- The Graduate, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo. en feestd. 2.30, 4 45' 7 en 9.15 uur. 'TRIANON: The Love Bug. a.l dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. en feestd. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Apotheken Apotheken (van 27 dec. Lm. 30 dcc.) Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. telefoon 21313. De zaterdag-, zondaE-, avond- en nacht dienst van Apotheek Voorschoten wordt vanaf zaterdag 27 december 13 uur waar genomen door de Doeza Apotheek. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegstgeestsc Apotheek zijn geopend Doktersdienst Voor het raadplegen van een dokter 5 maal 2 bellen. LISSE Op nieuwjaarsdag zullen B en W van Lisse van half 12 tot half 1 recipiëren in het gemeentehuis. De Spartaan houdt op Nieuwjaars dag om 12 uur een bijeenkomst in het clubgebouw. Tevens zullen dan de prestatieprijzen 1969 worden uit gereikt. LEIDEN Er is gerede hoop, dat. komend voorjaar in het her tenkamp van de Leidse Hout na twee jaar onderbreking weer hertekalfjes worden geboren. Op merkzame Hout-bezoekers zal het zijn opgevallen, dat een belamg- rijke voorwaarde daartoe een bok tot voor kort ontbrak. Het gezelschap damherten was de laatste twee jaar eenzijdig samen gesteld: het bestond uit 13 hin den. De heer G. Gaastra, chef plant soenen van gemeentewerken, heeft vlak voor de bronstijd in Overveen een jonge bok gekocht. Aan diverse waarnemingen ont leent men nu de hoop op jong herteleven. De wintermaanden lenen zich overigens uitnemend voor een bezoek aan het Leidse bospark. De herten zijn momen teel prachtig van kleur. Ook kan men er het pas door de gemeente geplaatste nieuwe afrasteringshek „bewonderen", vierhonderd me ter lang en 1.80 meter hoog met speciaal hertegaastegen gewei beschadigingen. Foto.. Op de achtergrond (lig gend) de bok. Mobte) ANWB- kan tooi iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 37 februari) Behandeling na ongevallen De poliklinische oahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag t2 uur door hel 8L Ellxabeth- ztekenhuis (Hooigracht). Op onder* werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis. Gemeenschap Zuid-West S ui p verlening»- en informatiedienst voo 1 Leiden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: tel et 24101 DU geen gehoor telef. 20460: voor Informatie: telef. 13921. Ellsabethzlekenhuls Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelUks van half 12 tot 12, 2 tot s en dagelijks van half 7 tot half 8. Ann aki In lek Lelden dagelijks van half twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot l«J0 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls. dagelijks eerste kl. U tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.i tweede kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 820—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.3011.00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00—19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur. van 18.00— 19 30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—1920 uur alléén voor echtgenoten. Kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—1820 uur dinsdag en donderdag al léén voor vaders Kinderen beneden 16 laar géén toegang Academisch ziekenhuis: bezoekuren: maandag, woensdag, donderdag en vrij dag 19.00—19.45 uur: dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16 00 uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 14.30—16.00 uur. Vrouwenkliniek: maandag. dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 19.00—19.45 uur; zaterdag 15.30—162Ü uur; zondag, alg. Christ, en nationale feestdagen 1520—17 no uur. Kinderkliniek: maandag, woensdag, don derdag en vrijdag 18.15—19.00 uur; dinsdag 13.00—14.00 uur; zaterdag 15.00—16.00 uur: zondag, alg. christ. en nationale feestda gen 14.30—16.00 uur NOükuwu K - Sole Mlto klasse-pa tiënten dagelijks van 8 tot hall 5 eD des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-af de ling dagelijks van half 2 tot half 8. Reva lidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en tondag van half 8 tot half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf. Longkllnlek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half 4. Musea en Bortus Museuro Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Museuro Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van l tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot uur. zon dag van t tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg). op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 8 uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Alarmnummers Brandweer maal 8. Politie: 5 maal 4 EHD: 20645 Ten toonstellingen De Lakenhal, centoonsteilng van schil derijen gouaches en tekeningen var. Gtjs Gijsbers vod 13 dec. 'ot li jan. dag van 10 tot 4 uur zond l tot 4 uur De Lakenhal: werk van Johannes Jel- gerhuis Rlenkszoon, tot 1 febr. Academiegebouw Rapenburg: tentoon stel Jeremy Bangs pictures 14 oov.-14 lanuarl Galerie t Dulvenhuys, Rapenburg 94, tel 26513; assemblages, aquarellen en tekeningen van Will Twehuysen; van 16 dec.—6 lan. dinsdag t.em. zondag Sl uur. Legermuseum Pesthuislaan T: tot 81 lanuarl ünn •xoonitle Rlutnrlsche diora ma's en militaire modelfiguren": dagelijks 9—5 u.. zond. 1—5 u.t zaterd. gesloten. Begroting Alkemade nu ill goedgekeurd ALKEMADE De gemeente was erin geslaagd bij de Coöp. Raif- feisenbank „Alkemade" te Rijpwete- ring een lening te sluiten van f 200.000. Dit ter financiering van de kosten van een nabij de Vrouw Ven- neweg te Oud-Ade te bouwpn R.K. Kleuterschool. Dit beslyit is'nü voor GS goedgekeurd, zodat begin 1970 met de bouw van deze 1-klassige school kan worden begonnen. Tevens ontving het gemeente bestuur de mededeling van GS dat de begroting voor 1970 is goedge keurd. ondanks het feit, dat het voor dat jaar geraamde tekort circa f 67.000 bedraagt. Het raadsbesluit tot verkoop aan de heer J. van Leeuwen te Voorhout van de boer derij Zuidweg 14 te Rijpwetering voor f 240.000 kreeg eveneens de goedkeuring van GS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3