André van Duyvenbode is nu Rijnsburgs goalgetter Quick Boys had niet veel moeite met Excelsior M. Pernix gaat recht op micro-titel af Hard DHC onmachtig tegen de Sport: 2-3 Zeventien jaar lid van Katwijkmaar... NOORDWIJK VER NA RUST NAAR WINST I Pernix-reserves revancheerden zich prachtig (ativi jk weerstond feJ aanvallend I Ter Leede: 1-0 Philidor schaakte nu niet het snelst AUKE v. d, HORN GEHECHT Leidse schaakbond Tafeltennis voor schooljeugd ABC kan wel goals maken (Van onze sportredactie) KATWIJK Zeventien jaar speelde hij in de voetbal vereniging Katwijk. Hij kocht een inmiddels smaak vol ingerichte flat in Katwijk en toch is André van Duyvenbode momenteel de goalgetter van Rijnsburgse Boys. Een verrassende wending in de tot afgelopen zo mer onopvallende voetbalcarrière van deze scherp schutter. Zelf is hij allerminst verbaasd over de gang van zakenwant er zijn duidelijke oorzaken voor aan te wijzen. André van Duyvenbode, gehuwd. 28 jaar en werkzaam in de sportnetten- branche is geen jongen die begint te praten en dan met geen moge lijkheid meer is te stoppen. Integen deel; hü is erg rustig, vriendelijk en bereid op alle vragen te antwoor den, maar hij wekt duidelijk de in druk dat hij zijn woorden eerst nauwkeurig overdenkt, alvorens ze prijs te geven. Ook bij de vraag waarom hij overstapte naar Rijns burgse Boys is dat het geval. „In de loop van het seizoen werd bij Katwijk de trainer ontslagen. Dat was een verkeerde zet en daar zijn ze bij Katwijk inmiddels wel achter. De sfeer werd er minder en daarom heb ik besloten om naar een andere vereniging te gaan. Dat ls Rijnsburgse Boys geworden, om dat in de periode dat ik wegging bij Quick Boys ook moeilijkheden waren en dan was ik van de regen In de drup gekomen. Het bevalt me uitstekend bij Rijnsburgse Boys; de sfeer is prima en ik kan goed met de jongens opschieten". Van een vierde klasser naar een tweede klasser is een flinke stap. Een stap echter, die door André van Duy venbode kennelijk met gemak is ge nomen. Want hij werd direct in het eerste opgesteld. Slechts één keer werd hij gepasseerd. Dat was in de wedstrijd tegen de 's Gravenzandse Sportvereniging, maar in die wed strijd kwam hij later als invaller in het veld. De reden van dat passeren was volgens Van Duyvenbode te in dividualistisch spel. „Bij Katwijk kon je gemakkelijker een man passeren en dat was ik dus gewend te doen. Nu gaat dat niet meer en het zal me niet meer gebeuren ook". Geen kans Bij Katwijk verwachtte men dat Van Duyvenbode geen kans zou krij gen om zich waar te maken. Nu de helft van het seizoen verstreken is denkt men er daar ongetwijfeld an ders over. Tegen Quick Boys was hij de man die de treffers voor zijn re kening nam en zijn plaatsgenoten met een 20 nederlaag naar huis stuurde. Die doelpunten doen hem echter niet zo veel, want hij is realist ge noeg om te beseffen dat ook zijn medespelers voor de overwinning verantwoordelijk waren. „Vooral aan de halflinie heb ik veel te danken. Trouwens de hele voorhoede. Het is volgens mij het sterkste deel van de ploeg". Zijn aanpassing bij zijn Rijns burgse medestrijders is vlot verlo pen. „Ik kende er al enkelen en wat de conditie betreft: die is door trai ner Van Barlingen binnen een paar maanden op het gewenste niveau ge bracht. Toch is het qua spel een enorme verandering. Er zit echt wel twee klassen verschil in. In de twee de klas wordt er technisch leuk ge voetbald en de aanpak is bijzonder goed. Zeker bij een man als Van Barlingen". Voor trainer Van Barlingen heeft hij een grote bewondering. „Ik heb er al aardig wat meegemaakt, maar deze is verreweg de beste. De resul taten wijzen het ook uit. Rijnsburg- OEGSTGEEST Peniix 2 heeft ich zaterdagavond uitstekend gere vancheerd voor de nederlaag in de uitwedstrijd tegen THOR. Ditmaal baren de Pernix-reserves gastheer, belke rol hen kennelijk béter lag. liet toerd een knappe 84 overwin- w Ondanks de afwezigheid van invoerder Ton Tieleman, speelde srnix 2 een goede wedstrijd. THOR ■eeg vrijwel nooit de gelegenheid tonen, dat zij de koploper in de rergangsklasse was. Alleen in het >gin leek het daar even op. Toen vamen de Rotterdammers via een strafworp op 01. Lang duurde dat aiet, want een treffer van Kees [Vreeken betekende 11. Pernix 2 •ukte direct goed door. Jan Ree- Idijk en Guido Bakema hadden snel [succes, waarna opnieuw Vreeken f raak schoot en Pernix op een ruime marge kon bogen 41. Onnodig snel verdween die voor sprong weer bijna geheel, dank zij «slapertjes" van Reedijk en Mulder 1(4—-3). Die treffers boezemden Per- Jnix zoveel angst in, dat het aanvals- spel onmiddellijk stroever werd. Pas na rust lukte het Jan Reedijk ,middels een strafworp Pernix het >dige vertrouwen te geven. De •uk werd direct vergroot. Dat kon »ok. omdat Pernix verdedigend zeer iterk speelde, met name Guido jBakema. die de in Rotterdam zo Igevaarlijke Hans Godhelp volledig Juitschakelde. Een slimme combinatie :en Vreeken en Alice Tieleman, door Alice kundig werd afge rond, bracht het verschil opnieuw op irie goals: 63. Een van afstand ngeschoten tegentreffer deed de ^eidse aanval weer verstarren. Hoe- Jyel het veldoverwicht bleef aan- mden en de defensie perfect sloot, [eleven doelpunten uit. Pas in de tste minuten hervond Guido Ba- eindelijk zijn zelfvertrouwen ITen de korf: 84. KATWIJK Vierde klasser Kat- ijk heeft verrassend een oefen- dstrijd tegen Ter Leede gewon- wn. Op een glad en daardoor moei- "jk te bespelen veld behaalde Kat- *ijk een 10 overwinning. In de eerste tien minuten was Katwijk het meest in de aanval en acht minuten leverde dat via Jantje van eer Plas een 10 score °P- Ter Leede kwam daarna wat los, •Tiaar pas na de rust wisten de Sas- 'enheimers een werkelijk overwicht °P te bouwen. Het werd een spel Tan kat en muis, waarbij de kat de huis niet kon verschalken: daarvoor speelde de Katwijkse defensie te Wed. Het was een leuke wedstrijd, he onverwacht, maar zeker niet on- Teitüend door de thuisclub werd ge ronnen. •fa Peinzend met een pijp in de mond achter het schaakbord. Beeld uit het toernooi gehouden in de kantine van de Verenigde Touw- fabrieken. LEIDERDORP Traditiegetrouw werd zaterdagmiddag het jaarlijkse Snelschaaktoernooi voor zestallen weer gehouden in de gezellige kan tine van VTL te Leiderdorp. Ook nu weer schommelde het aantal deelnemers rond de 100. Voor het eerst was ook de Dovenschaakclub Revanche van de partij, maar ver der waren er meest bekende ge zichten. Toch kon de voorzitter dr. P. Selier bij de prijsuitreiking aan het slot vermelden, dat met één traditie gebroken was: niet Philidor ging met een of meer teamprijzen naar huis, zoals steeds bij vorige gelegenheden. Integendeel, ondanks een deelname van vijf zestallen, waaronder zich gerenommeerde snelschakers bevonden zoals v. d. Berg, Joop Piket. De Graaff en Rolf Westra, die weer eens uit Engeland over was, moest men de eer ditmaal aan het sterke LSG-team laten, dat bestond uit Kort, De Groot, Wichers, Weiland, Noordijk en Wiebes, Maar wie zou er om treuren? Er was ge zellig en sportief geschaakt en dat was de hoofdzaak. De persoonlijke prijzen voor de spelers met de hoogste score gingen naar Weiland (LSG) en C. Verbiest (Leithen), elk met 9 pnt uit 10 pai-tijen. Het toernooi was dubbelrondig en elke speler had slechts zeven minuten bedenktijd per partij. De eindstand luidt: le klas: LSG A 42: Philidor A 36: Philidor B 29M-: Philidor C 28'£: Voorschoten A 24Vfe; Alphen 19'?. 2e Klas: Leithen 43: LSG B 33: Sassenheim 32: Voor schoten B 27: LSB Bestuur 23^: Philidor D 21^. 3e Klas: Leiderdorp 36: Katwijk 31; Philidor E 19: Revanche 18; VTL 16. IEIDSE COURANT vV Doelman Geurtsen van Excelsior M. plukt de bal voordat Koos Klinkenberg gevaarlijk kan worden. Quick Boys won toch met 30 en wellicht is dat een eerste stap om weer op de goede weg te geraken. (Van onze sportredactie) KATWIJK De afdelingskampioenen van het vorige seizoen Quick Boys en Excelsior Maassluis hebben de voetballoze zaterdag benut om elkaar op vriendschappelijke wjjze te bekampen. Het is een redelijke partij voetbal geworden, die door de thuisclub met 30 werd gewonnen, na een reeds met de rust bereikte voorsprong van 10. Quick Boys neemt in deze tijd van vriendschappelijke wedstrijden de kans waar om te experimenteren. Zo heeft trainer Daaf Westhoven beslo ten Floor van Duin weer in de ploeg •te halen om op die manier wat meer raffinement op het middenveld te krijgen. Ook zaterdag was de 33-ja- rige ex-international van de partij en hij kan terugzien op een verdien stelijke wedstrijd. Natuurlijk kwam hij wel eens sprintsnelheid te kort, maar dat belette hem niet om her haaldelijk gave passes uit te delen en menigmaal een tegenstander de bal af te nemen- doelpunt van te maken. Zijn schot ging juist naast OMGEKEERD Na de pauze waren de rollen aan vankelijk omgekeerd en waren de Maassluisenaren wat meer in de aan val. Zij misten echter drie kernspe lers en dat liet zich danig voelen. Weltevreden werd in een geheel vrije schietpositie gelaveerd, terwijl Ver does al uit positie was gespeeld, maar hij zag zijn schot op de lat belanden- Nadat v.d. Sar nog een kans had gemist was de beurt weer aan Quick Boys. Na 38 minuten ondernam Floor van Duin een prachtige solo, gaf een tikje aan Leen de Best en die schoof de bal keurig in de hoekt 20. Kort daarna liepen de Katwij- kers, die in vriendschappelijke wed strijden laten zien wel degelijk te kunnen voetballen, naar een 30 voorsprong. Wim van der Plas gaf Geurtsen met een onverwachte knal het nakijken. Een doelpunt dat de circa 250 verkleumde toeschouwers weer even deed opleven. Quick Boys: d: Verdoes; a: M. w Duin, Haasnoot, Barnhoorn, Verdoest m: F. v. Duin en De Best; v: Dijk- drenth, v.d. Plas, v. Duyvenbode en Klinkenberg. Excelsior M.: d: Geurtsen; a: I* Verhaas, De Boer. v. Dijk en Welte vreden; m: v. Roon, Oosterlee en Groeneweg; v: v.d. Sar, N. Verhaat en Witzenburg. Het in een 4-3-3 opstelling opere rende Quick Boys start verdienste lijk. Na ongeveer acht minuten spe len leverde dat het eerste doelpunt op. Een prachtig opgezette aanval werd door Wim van der Plas met een schitterend boogschot over doelman Geurtsen in de touwen geknald- Quick Boys had overwegend het bes te van het spel en vooral het mid denveld weerde zich goed. Net als in de competitie was ook nu de afwer king een probleem. Leen de Best zag een schot goed gekeerd door Geurt sen en deze doelman dook prachtig op de schoen van Dijkdrenth toen deze doorgebroken was. Hierbij raak te Dijkdrenth aan de knie geblesseerd en werd vervangen door Van Dijk. Excelsior M. kreeg in de eerste helft nog een levensgrote kans, maar nadat v.d. Sar doorgebroken was en alleen voor keeper Arie Verdoes was ver schenen, was hij niet in staat er een NOORDWIJK Ook Noordwijk en Rijnsburgse Boys hebben getracht de met de Kerstdagen opgelopen overtollige kilo's weer snel kwijt te raken In een vriendschappelijke wedstrijd tussen deze twee ploegen trok Noordwijk met 10 aan het langste eind. Het was in de eerste helft een gelijkopgaande stryd, maar naarmate de tijd verstreek werd Noordwijk sterker. Albert Spaanderman had echter weinig geluk met zyn schoten. Bovendien stopte doelman Dekker die de door een ernstige enkelblessure waarschijnlijk voor goed buitenspel staan de Maaskant verving, enkele schoten goed. In de tweede helft kwam het technisch kunnen van Noorcjwyk beter tot uiting, maar het duurde tot de 35e minuut alvorens dat een treffer opleverde. Bröring was de man die er voor zorgde dat de winst in Noordwijk bleef. Ondanks het feit dat de Noordwijk-defensie met enige invallers speelde, was de aanval van de gasten niet in staat om nog iets terug te doen. Het veld was goed bespeel baar. club"), Kozakken Boys en Rijnsburg se Boys. De enige vereniging die Rijnsburgse Boys nog dwars zou kunnen zitten is SSC. „Maar hoe wel bij ons de meningen hierover verdeeld zijn, heb is er toch wel vertrouwen in. Kozakken Boys en Huizen krijgen we nog op eigen veld en dan zijn we zeker niet kansloos. Vooral Huizen is uit een stuk min der dan in thuiswedstrijden". Winstpunt André van Duyvenbode ziet de vorming van de eerste klas als een winstpunt. „Het zaterdagvoetbal is dat beslist waard. Er zit nauwelijks verschil tussen de top van de zon dagamateurs en die van het zater dagvoetbal. Wij verloren een oefen wedstrijd van een volledig Roden burg door een ongelukkig doelpunt met 10. Het is een logische ont wikkeling, die niet tegen te houden is, dat het nationale amateurteam uit zaterdag- en zondagvoetballers bestaat, hoewel het zaterdagelftal ook zelfstandig moet blijven ope reren". Dat het leven van een voetballer die een beetje mee wil tellen in zijn sport en ook maatschappelijk niet achter wil blijven, een druk bezet leven is heeft André van Duyven bode ook ondervonden. „Ik heb ook gedamd, maar dat werd te veel. Ik was veel te laat thuis. Ik heb in het eerste tiental van KWZ gespeeld en ik heb ook nog eens meegedaan aan de kampioenschappen van Leiden en omstreken. Ik heb toen de plaat sing voor het kampioenschap van Zuid-Holland net niet gehaald. Maar ik ben er mee gestopt, want ik zit 's avonds ook nog op de handels school". Nog één ding wil André van Duy venbode kwijt: „De spelers hebben het bestuur gevraagd om in de win terperiode in te schrijven voor een zaalvoetbaltoernooi, maar dat is niet doorgegaan. Ik denk dat ze bang zijn voor blessures. Zo erg is het nu ook weer niet, want vanmiddag spe len we vriendschappelijk tegen Noordwijk dus stil liggen doen we niet". RENS KNEGT MAANDAG DECEMBER tW» OEGSTGEEST Pernix is erin geslaagd ook zijn vijfde wedstrijd in de microkorfbalcompetitie te winnen. Dit keer moest Oranje Nassau uit Amsterdam met 114 voor Pernix buigen. En wanneer het blijft spelen zoals in de laatste wedstrijden, dan zal het voor de concurrentie (VES en misschien ook nog Excelsior) bijzonder moeilijk worden om de Leidenaren nog van de titel in hoofdklas A af te houden. Deze titel is voor de oranjekragen dit seizoen bijzonder belangrijk. De ze week immers werd bekend, dat de kampioenen van de beide hoofd klassen samen met de vijf over- gangsklaskampioenen van de KNKB zullen moeten strijden om vier plaatsen in de hoofdklasse van de gezamenlijke competitie. Maar Per nix heeft pas de helft van zijn wed strijden gespeeld en de weg naar de titel is nog lang. Oranje Nassau heeft zaterdag avond in de sporthal in Oegstgeest uitstekend tegenspel geboden. Hier door ontstond een aantrekkelijke wedstrijd in vrij hoog tempo. Het hoge tempo dat Pernix Vooral na rust speelde kon Oranje Nassau op den duur niet meer volgen. Tot vijf minuten na rust hielden de Amster dammers stand. De stand was toen 54 voor Pernix. Toen pas brand den de Leidenaren goed los en lie pen uit tot 114. Pernix begon overweldigend. Reeds in de eerste de beste aanval omspeelde Flip van der Kooy zijn tegenstander en scoorde beheerst: 10. En in de volgende minuut was het alweer raak toen Cristina Pcra van ver doel trof. 'laar Oranje Nassau was door deze snelle achter stand nauwelijks aangeslagen. Het bewijs hiervan leverde Ben de Wildt die binnen enkele minuten twee maal succes had: 22. Nu kwam voor Pernix het eerste aanvalsvak weer voor de korf en dat betekende gevaar voor Oranje Nassau. Want dit vak draaide aanvallend uitste kend. Flip van der Kooy scoorde uit een doorbraak en dezelfde speler zou even later al 42 gescoord heb ben, als arbiter Muller, die overigens zeer rustig leidde, de voordeelregel toegepast had. Nu gaf hij een straf worp en deze werd door Van der Kooy gemist. Maar voor Oranje Nas sau was dit uitstel van executie, want Fred Breedveld en Jacob Bak ker hadden nog voor rust van af stand succes: 52. Na de rust zette Oranje Nassau een fel tegenoffensief in. Dit leverde twee treffers op. Eerst strafte Nellen Nugtc- ren uitstekend een verdedlgingsfout af en vlak daarop scoorde aanvoerder Roel van Wijk van afstand: 5i. Per nix voorzag moeilijkheden en vond dat het tüd geworden was om aan het tra ditionele produktieve kwartiertje te beginnen. Fred Breedveld gaf hiertoe het sein. Toen hij door zijn tegenstander te hardhandig in zijn rush naar de korf gestuit werd kreeg hij een strafworp toegewezen. Beheerst scoorde hij 64. Vervolgens liep Pernix, door doelpunten van Gerrie van Diest (2 x), Wil van Ek, Jacob Bakker en nogmaals Fred Breed veld, met de regelmaat van de klok uit tot 114. Aanmelden: R. Fase. Dorpsstraat 180; C. Stolwijk, Burgemeester War- naarkade 41; A. J. Pannebakker, Voorweg 60; A. J. v. d. Poel, Loete 17. Dijkhuizen se Boys bungelde altijd een beetje onderaan, maar nu staan we vierde. We trainen twee keer per week dinsdag op conditie en donderdag op de technische onderdelen en wanneer het voetballen wordt af gekeurd, is er op zaterdagmiddag toch iets georganiseerd. Een vriend schappelijke wedstrijd of een kaart- mfddag". André van Duyvenbode ziet de toekomst voor de Boys uit Rijns burg zonnig in. Hij is er bijna zeker van vat zijn club de volgend seizoen te vormen eerste klas zal bereiken. De promovendi in 2A zijn volgens hem: DOTO („Is me toch tegenge vallen"), Huizen („Voor mij de beste DELFT 's-Gravenzandse Sportvereniging is zaterdag naar Delft getrokken om de zondagvereniging DHC te bestrijden. Het deed dat met succes, want er werd een 32 overwinning behaald nadat de Sport reeds by rust een 31 voorsprong had opgebouwd. Van de aftrap af trok de SV met een ten aanval en via Lou Vos, v.d. Weijden en nogmaals Lou Vos werd Dijkhuizen bereikt die zonder dat een Deilftenaar de bal ook maar had aangeraakt 01 op het scorebord liet brengen. DHC trachtte direct wat terug te doen, maar het slaagde daar niet in. De gasten hadden meer suc ces. In de 20e minuut trok Koole de bal voor het doel en v.d. Weijden was er snel bij om de voorsprong te vergroten: 02. Vijf minuten later was het Barends, die de image van het zondagama- teurisme wat opvijzelde door 21 te scoren. Nog voor rust lanceerde v.d. Weijden Rien Dijkhuizen en met een prachtig schot hing hij nummer drie in de 's Gravenzandse prijzenkast Nb rust een veel te hard spelend DHC en de Sport ondervond daarvan de gevolgen. Van der Weijden en Van der Horn moesten geblesseerd 't terrein verlaten. De beenwond van den. Na diens uitvallen kwam trainer Ted Moritz zijn elftal completeren- Hoewel DHC fel en hard bleef aan vallen duurde het tot de laatste mi nuut voor Oosterom er 23 van maakte. HAZERSWOUDE Zaterdag 3 ja nuari, vanaf 's morgens half tien, worden in de gymnastiekzaal aan de Dorpsstraat 252 de plaatselijke kam pioenschappen tafeltennis voor scho lieren gehouden. Alle scholieren, die na 30 juni 1953 zijn geboren, kunnen tegen een inschrijfgeld van 50 cent deelnemen. De organisatie berust bij de tafeltennisvereniging „Avanti". De winnaars in de diverse categorieën plaatsen zich voor de landelijke eind strijden. Er zijn twee leeftijdsgroepen Ook wordt een splitsing gemaakt tussen hen die wél en hen die geen lid zijn van de Nederlandse Tafeltennis- bond. LEIDEN Na arbitrage en uit spelen van enkele partijen werden de eindstanden in de wedstrijden van de Leidse Schaakbond: le Klas: LSG 2Bodegraven 73. 2e Klas A: VTLLSG 4 6%3^4; Voor schoten 2Rynsburg 64. 2e Klas B: BoskoopKatwyk 2 6^—3^; Alphen 2—-Philidor 5 6V4—3V4. 3e Klas A: Zwarte Pion—Voorschoten 3 5V24"£. 3e KJas B: Leithen 3 Leiderdorp 2 64. ALPHEN In een vriendschap pelijk duel tegen de zondag vierde klasser Bodegraven hebben de man nen van ARC de spieren losgehou- den. Met vier wisselspelers heeft de trainer van ARC de beste combina tie trachten te maken van zijn elftal. Voor rust was het hoofdzakelijk Bodegraven dat de toon aangaf. Toch was het ARC, dat via een com binatie tussen v.d. Horst en Timmer door de laatste, de leiding nam: 10. Nog voor rust wist Bodegraven de stand weer gelijk te trekken. Na rust kwamen de ARC'ers fris binnen de lijnen om duidelijk te latei zien, dat zij wel degeUjk in de tweede klas van de zaterdagcompetitie spe len. Met vier snel op elkaar volgen de doelpunten brachten zij de Bode graven-mannen tot wanhoop. Da eindstand 51 mag dan ook niet ge flatteerd worden genoemd. Voor de doelpunten zorgden o.a. de nieuwe aanwinst uit Nijmegen v.d. Linden, met twee voltreffers, Verhorst (met een kopbal) en vijf minuten voof -tijd bracht Oosterom de stand, uit een strafschop op 5—1. André van Duyvenbode: „Ik loop in het veld om doelpunten te maken en dat lukt nog aardig ook Tot nu toe heb ik er een stuk of zes gemaakt".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 15