Kerstmis voor iedereen Vrees voor vertraging is gegrond 'Als burgers gaan meepraten, hoop ik er niet bij te zijn' WEEKAGENDA Experimenteel kerkewerk Leiden Wethouder Harmsen in Leidse raad over tekort Verboden te snuffelen in vuilnisemmers Problemen door ze verdwijnen alleen aan te pakken Kerstkaarten: f5.000,- binnen NIEUWE LEIDSE COURANT 4 VRIJDAG 19 DECEMBER 19j Kerstmaaltijd voor Biafra in Troef LEIDEN De talloze kerstvieringen kunnen in hoofdzaak in twee soorten worden verdeeld. Enerzgds blijkt voor kerstfeesten in bekende traditionele vormen nog steeds grote belangstelling te bestaan. De duizenden kinderen, die al dan niet met hun ouders in allerlei verband kerstfeest vieren met een kerstboom, kaarsen en liederen als Stille Nacht of Ere zg God, zgn nog steeds vól van deze feesten. De vorm geving en de woorden zijn wel enigszins aangepast aan deze tgd, maar in de kern is dit soort kerstfeesten ongewijzigd vergeleken bij tientallen jaren geleden. Experimenteel kerkewerk komt aan deze verlangens, die ook bg randkerkelgken leven, tegemoet. Daarom worden bijvoorbeeld in de kerstnachtdienst Pieterskerk door Ex Animo onder leiding van Herman de Wolff bekende kerstliederen gezongen. De samenzang is ook grotendeels op bekende liederen voor Kerst afgestemd, hoewel daarnaast in de liturgie voor de kerstnachtdienst minder traditionele elementen zgn opgenomen. Zo wordt in een korte preek de schrille tegenstelling tussen een kerk met kaarsen, koorzang en samenzang, de ellende en het onrecht in vele gebieden van de wereld gesteld. De col lecten zijn grotendeels voor ontwikkelingshulp. Dat onder jongeren, maar even goed onder ouderen van deze tijd een ongehagen leeft over de gebrui kelijke manier van kerstfeest vieren, blijkt bijvoorbeeld uit een reactie op de markt. Toen een vrouw een jon geman vriendelijk vroeg of hij mis schien een Kerstnummer van het Blad de Open Deur wilde kopen, schudde hij bij voorbaat neen. Toen de dame zei: Kardinaal Alfrink, ds. Buskes en Godfried Bomans schrij ven in dit kerstnummer, zei hij: „Ik vind dat allemaal gewauwel, me vrouw, laten we op Kerst liever an dere dingen doen dan fraaie stukjes in een blad lezen. En kerstversierin gen en kerstcadeaus, het is allemaal voor de business. De vrouw antwoordde toert: „Door Experimenteel kerkewerk wordt de zaterdag vóór kerst op de markt ge legenheid gegeven een brief te stu ren naar iemand in Zuid Amerika en daardoor solidariteit te tonen. Die briefschrijverij is een onderdeel van een grote landelijke actie van geza menlijke kerken". O, dat vond de jongeman toch wel verrassend. Bijeenkomst Dit is één van de vele reacties te gen de gebruikelijke kerstviering. Het is een teken, dat velen onvrede hebben met de manier, waarop het Vredesfeest meestal wordt gevierd. Deze kant mag zeker niet verwaar loosd worden. Experimenteel kerke werk van de Hervormde Gemeente Leiden stelt zich dan ook tot uit drukkelijke taak vooral ook de onte vredenen, die met recht ontevreden zijn over zichzelf, over de kerk, over onze wereld en met recht kritiek hebben, een klankbodem te geven, zodat hun stemmen kunnen doorklinken. In het Evangelie gaan het liefelijke en het zuiverende wel niet samen, maar zij worden duide lijk naast alkaar aangetroffen. Het profetische element blijft vaak de boventoon voeren. Eén van de pogingen om mensen, die geen Kerst wijlen op de gebrui kelijke manier en daarvoor persoon lijke en principiële redenen hebben, begrip te tonen voor hun houding en overtuiging, is de nachtbijeenkomst in het Tehuis Gerecht 10. De bijeen komst is bedoeld als een adempauze. Ieder, die komt binnenlopen en dat KOUDEKERK Opkopers van lompen en metalen doorzoeken her haaldelijk de vuilnisemmers en an dere goederen, die zijn klaargezet voor de ophaaldienst. Uit het oog punt van volksgezondheid en hygië- "ne vinden b en w dit zeer ongewenst- Daarom wordt voorgesteld het snuf felen in vuilnisemmers en goederen, bestemd voor de ophaaldienst, te verbieden en bij overtreding te straf fen. Raad Koudekerk KOUDEKERK De raad komt dinsdagavond om 8 uur bijeen. Agenda: kredieten reconstructie plannen Hondsdijk en Dorpsstraat, onbewoonbaar verklaring woningen Hoogewaard 124 en 125 met ontrui mingstermijn van een maand, kre diet brandweermaterieel, instellen grondbedrijf, verhoging subsidie stichting maatschappelijk werk in Hazerswoude en Koudekerk, verle nen eervol ontslag aan de heer L. P. H. Schrier als onderwijzer van Bur gemeester De Herderschool. kan op elk willekeurig moment tus sen middernacht woensdag 24 de cember en 's morgens 3 uur 25 de cember. kan geheel zichzelf zijn. Er is koffie of een frisdrank. Geen ver plichte gesprekken. Men kan rustig gaan zitten zonder zich met anderen te bemoeien. Men kan dia's of een filmpje kijken. Er kan gerookt wor den. Wie kritische vragen of opmer kingen heeft, wordt evengoed geac cepteerd als een ander die passief is geworden en weinig verwachtingen heeft voor grondige veranderingen en verbeteringen in de wereld. Informatie Het contact met de Amsterdamse student die zich veel moeite heeft gegeven de eigenlijke achtergronden van Latijns-Amerika te leren ken nen, was aanleiding hem te vragen in het kort enkele kernpunten te beschrijven van de misère in Zuid-Amerika tijdens de morgen dienst zondag 10 uur Hooglandse kerk. Op deze manier komen naast de predikant gemeenteleden aan bod om waardevolle informatie en be langrijke gezichtspunten concreet in de verkondiging te brengen. In een zondagmiddagbijeenkomst in gebouw De Zevensprong aan de Bernhardkade om half drie wordt de begeleiding van kerstliederen ver zorgd door de Savo.v-combo. Deze Leidse groep van enthousiaste en goed musicerende jongeren zou oorspronkelijk op de middag vóór kerst het zingen van moeders en jonge kinderen ondersteunen. Deze bijeenkomst gaat echter niet door. De Savvv-band speelt nu op uitnodi ging van experimenteel kerkewerk in Leiden-Noord zondagmiddag. Autorijders zijn beschikbaar om belangstellenden die lichamelijk niet in staat zijn met een bus te reizen, van huis af te halen en thuis te brengen. Aanvragen voor autover voer uiterlijk zaterdagavond 20 de cember: 30284. Ook aanbiedingen voor vervoer zijn zeer welkom. De ruimte in het centrum bij de Hooglandse kerk. aan de Mori- aansteeg, waar de tweede kerstdag 's morgens half elf een kerstbijeen komst wordt gehouden, is helaas be perkt. In verband daarmee is aan melding dringend gewenst In deze bijeenkomst zal Lenie Stevens-Rid derhof zingen. Mevrouw V.d. Sterre vertelt een verhaal. Er is muziek en samenzang. Een ongedwongen, feestelijke bijeenkomst, zoals door experimenteel kerkewerk in de loop van de jaren telkens is gegeven en waar velen, vooral alleenwonenden, graag komen. Logement Met de bewoners van het loge ment Oude Vest wordt op de avond vóór kerst een gezellige bijeenkomst in hun eigen tehuis gevierd. Leden van de Leidse Cantorij, die o.l.v. cantor-organist in de morgendienst eerste kerstdag Hooglandse kerk zingen, zullen in het logement kerst liederen zingen. Wie het uitgebreide en veelvormige werk met een "bij drage wil steunen kan gireren op 783995 t.n.v. experimenteel kerke werk Leiden. Het werk wordt gefi nancierd via inkomsten van het blad De Open Deur en door particuliere giften. De kosten voor de predi kantsplaats. Experimenteel kerke werk worden door de kerkvoogdjj van de Leidse Herv. Gemeente gedragen. LEIDEN Op tweede Kerstdag 's middags om twee uur is er in sociëteit Troef aan de Hogewoerd, een kerstmaaltijd van Privadya Lei den in samenwerking met leden van Troef. Deze maaltijd bestaande uit water en brood, kost drie gulden. De opbrengst is bestemd voor Biafra. Na de maaltijd volgt een stille tocht door de binnenstad, waarna zal worden gepost bij Leidse restau rants. Hier wil men de bezoekers ervan doordringen, dat in Biafra daar honger wordt geleden, terwijl men zich hier te goed doet aan een overdadige maaltijd. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Fran- ciscus Jozef, zv.. T W Rutten, en van: T A Schimmel. Jacob z.v. L J J Olivier, en van: G van Delft. Wi- told Frederik, z.v. J F ten Hove, en van: M T Jablonska. Martina, d.v. J W Filippo, en van: G Wevers. Ondertrouwd: W A van Oosten en M Griekspoor. J Bolten en H Rempt. P H van Knippenberg en B W van den Berg. Getrouwd: C S H van Dam en M Bijleveld, W P Hartwijk en M W C van der Star, B P M van der Hulst en A M A Juffermans, P T C M van der Maat en G M Brunt, L Wielhou- wer en E P M Sweep, J A Zwetsloot en C L S V van Prooijen, P H van Roijen en H C M van Vliet, A Slij termeilink en A M Sommer, H van de Ven en A H Janson, B J Wicher- tjes en A Steenhuis, C T Vogelaar en I Vianen, J P Glasbergen en A van Duijn. Overleden: J J C Hage, e.v. T O Meek, W F Waterland, E Midderham w.v. A M van Dermondt. Ijsbaan Warmond open WARMOND Vanavond gaat de verlichte ijsbaan op het Poelmeer open. Zaterdagmiddag worden er om 2 uur voor de leden van de ijsclub Warmond wedstrijden om de jonk heer Von Fisenne-beker verreden. LEIDEN Wethouder Harmsen is gistermiddag ingegaan op een aantal vragen met betrekking tot financiële en economische aange legenheden. B. en W. menen het opnemen van het bedrag in het besluit over aanvrage van een aanvullende bgdrage te moeten ontraden; „we leven in een tgdperk van onzekerheden; ieder gesprek met regering en provincie zou bij voorbaat kunnen worden geremd". Na een uitvoerige uiteenzetting van de wethouder over de noodzaak voor Leiden van een aanvullende bgdrage gestaafd met cgfers gaven de heren Elsgeest en Ham zich gewonnen. „We hebben nu eenmaal de consequenties van de bestaande structuur te aanvaarden", aldus de heer Harmsen. De opvatting, dat de kosten van sociale zorg geheel door het rijk zouden moeten worden gedragen en niet voor 80 pet wordt niet door alle gemeenten gedeeld. Zij menen, dat bij volledige vergoeding een stukje autonomie verloren zou gaan. „Per soonlijk til ik daar niet zwaar aan. Ik zou dat stukje wel willen prijs geven indien het gepaard zou gaan met een belangrijke verbetering van de financiële positie van de gemeen te." Tot de heer Elsgeest zei de wet houder, dat 'hij diens vrees deelt, dat er een vertraging in de totstandko ming van nieuwe kapitaalwerken zal ontstaan. Over het binnenkort beschikbaar komen van gronden in De Waard en De Grote Polder zei de heer Harm- Burgemeester Van der Willigen: LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft gistermiddag bg het beantwoorden van vragen op het gebied van algemene zaken ge zegd, dat de koopavond voor Leiden een kwestie is die door een nieuw college bekeken zal moeten worden. Over de NZH-subsidie zei hij, dat er taken zgn voor het college van B. en W. en taken voor de raad. Bg het toekennen van subsidies hebben B. en W. een eerste taak. Met hearings wil de burgemeester wel doorgaan (hoewel hij iets tegen al die openheid heeft), maar er moet wel gekanaliseerd worden, vond hij. Aan de directeur van gemeente werken is opdracht gegeven om te gaan werken aan een voorbereidings- plan voor de binnenstad. De woorden van de heer Van Aken over „een strikt falende politie" vond de voorzitter groot en zwaar. De heer Van Aken zou later verklaren, dat hij niet kritiek had bedoeld om de kritiek te leveren. Naar de mening van de burgemeester zal de politie wel nog meer activiteiten moeten ontplooien, maar het ontbreekt nu nog aan mankracht bij het korps: er is beslist nog te weinig personeel voor het scala van taken. Waar mogelijk zal de politie aote de pré- sence geven. Over de combinatie burgemeester curator van de universiteit zei de heer Van der Willigen, dat hij in de bijeenkomsten van curatoren altijd de belangen der gemeente laat prevaleren boven die van de universiteit. „Tot nu toe is het voor mij een plezierige taakvervulling geweest en heb ik de contacten voor de gemeente helpen bevorde ren". „Er is een betere samenwerking in het gewest en een groeiende ver houding, maar dat gaat niet in een paar jaar. Ik hoop op steeds betere verhoudingen. Over opheffing van gemeenten praten vind ik naief', aldus de burgemeester n.a.v. op merkingen van de heer Van Aken. De heer Lambermont had ge vraagd. of Gemeentewerken geen staat in de staat vormde ..Dit mag het in elk geval niet ziin". plJ"c j heer Van der Willigen; gestreefd wordt naar 'n «oer?» rynchronisatie. LEIDEN Het is de Bedrijfs- technische School weer gelukt. En de Leidse bevolking en ook velen daarbuiten hebben daaraan flink meegeholpen. Bijna 8.500 kerstkaartenpakjes werden ver kocht en na aftrek van de on kosten bleef daarvan 5.000 gulden over voor de kinderen van de internaten bij de Mytylscholen. Drie jongens die het meest had den verkocht. René Hakstege (420 mapjes). Ton Rrniers (-150 mapjes) en. Koos Bonte 290 mapjes) en twee jongens uit de groep die het meest verkocht. Dirk Noorderidiet en Nico van de Hout mochten ieder een briefje van duizend overhandiaen aan zu-ster Delqorge van de Stichting die zorat jioor de huisvesting van de kinderen van Mutytscholen. Mooie briefies" momvelde een tonnetje in de zaal. ..Ja hè ik heb ze in miin handen gehad." ant woordde zijn huurman De mooie briefjes zullen ervoor zorgen dat in heinternaat in Roozendaal recreatieruimte kom De jongens hebben hard gelopen om hun pakketjes kwijt te raken. Als beloning kregen de jongens die op het score-bord stonden een cadeaubon. Foto NLC Dirk Ketting PARKEREN Op dubbel parkeren wordt extra gelet. Van NZH-zijde waren daar aanmerkingen op gekomen." „Nu is de NZH ook een soort pressiegroep", meende de burgemeester, „en als de NZH wat zegt, moet niet iedereen reageren met „tjonge, tjonge, wat is het met Leiden toch slecht ge steld". Ook de NZH parkeert wei eens „dubbel", ofschoon ik niets van de chaufeurs wil zeggen, hoor" Over „een keurigé, aardige gast vrouw bij de entree van het stad- DE BURGEMEESTER plezierige taakvervulling (lil ..HiulMII» ui: ..'.(Hl huis" zal gedacht worden. Een buurtcommissaris voor de wijk Vink-Haagse Schouw vond de bur gemeester „leuk", „maar ik voel niets voor een commissie die altijd in de oppositie is. Over die com missaris praten wij nog weieens". De burgemeester zal zelf contact met de bewoners opnemen over eventuele klachten. Met de aanstelling van een eco noom gaat het niet gemakkelijk („een moeilijk salaris-corset"): via alle economisch» faculteiten in het land is een „drijfjacht" gehouden. Met de opmerking, dat wijkraden uit de burgerij moeten komen was de burgemeester het eens. Over de rondvraag zei hij: iedere raad (van een <*rofe gemeentel. Hi» zichzelf respecteert, heeft die rondvraag af geschaft. Over inspraak van de publieke tribune: ..als burgers gaan meepraten, hoop ik er niet bij te zijn Promoties in l eiden LEIDEN, 18 dec. De heer B. Baldowsing te Enkhuizen is gepro moveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde, op proefschrift ge- liteld „Onderzoek over twee anti- moonverbindingen en het optreden van immuniteit bij experimentele bilharziasis". De promotor was prof. dr. C. F. A. Bryning. De heer G. Galavazi te Voorscho ten is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op proefschrift geti- 'eld ,.De invloed van testosteron op Je s-tructuur van de musculus leva tor ahi bij de rat". De promotor was prof. dr. J. A. Szirmai. De pro motie geschiedde cum laude. De heer M. H. Gobin te Antwer pen is gepromoveerd tot docotr in de faculteit der geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Cyclotropia and Squint". De promotor was prof. dr. M. C. Colenbrander. HAZERSWOUDE Gisteravond hebben bestuursleden van de plaatselijke sportverenigingen hun goedkeuring gehecht aan de statuten en het huishoudelijk reglement van de sportraad. sen, dat in De Waard nauwelijks 6 ha ligt; daar kunnen de verwachtin gen voor, de industrie dus niet erg groot zijn. Een deel hiervan zal worden bezet door verplaatsing van bedrijven uit de binnenstad. Contac ten met de Leidse Ver. van In dustriëlen zijn er nu niet meer. GROENOORDHAL Nu de Groenoordhal ook als plaats voor het veemarktgebeuren in be drijf is, kan worden gezegd, dat raad en college tevreden zijn. De vee markt vertoont wat het aantal aan gevoerde dieren betreft betere cij fers. Hier kunnen nu ook die soor ten van sport worden bedreven, waarvoor elders in de stad geen ac commodatie is. De bewaking geeft, door de grote afmetingen van ge bouw en terreinen, wel problemen. In afwachting van de reorganisatie van de Markt- en Havendienst wor den nu regelmatig leden van deze dienst 's avonds „uitgeleend" (op vrijwillige basis) aan de Groenoord hal. Het spreekt volgens de wethou der bijna vanzelf, dat toeneming van het aantal evenementen pas in de loop van 1970 en 1971 zal kunnen gebeuren. Het college is, aldus de heer Harmsen, van menir.g, dat de exploitant van het restaurant en de directie van de hal ieder een eigen verantwoordelijkheid hebben, maar dat er een goede samenwerking moet bestaan, waardoor beider belangen slechts gediend kunnen worden. Ten WETHOUDER HARMSEN geen overmeestering slotte wekte de wethouder de raai over te praten, maar door ze aan op, zich in 1970 niet door pessimis me te laten overmeesteren. De pro blemen verdwijnen niet door ei pakken. Miljoenenorders NEB LEIDEN De Nederlandsche Elec trolasch Maatschappij (NEM) te Lei den behorende tot de HBG (Hol- landsche Beton Groep) heef belangrijke orders ontvangen voor de bouw en montage van com plete installaties. De N.V. Nederlandse Gasunie opdracht tot de bouw van een derde Compressor Station, dat in de Wie- dingermeer zal zijn gevestigd. De DSM heeft besloten de capaci teit van haar Acrylonitrilfabriek te Geleen te verdubbelen en daarmee te brengen op 90.000 ton per jaar. De opdracht voor de complete werktuig- bouwkundige montage inclusief pijp leidingen voor ACN/II is door DS3I aan NEM verstrekt. De gezamenlijk! waarde van deze orders beloopt 9 miljoen gulden. Vrijdag 19 december Oegstgeest: Groene of Willlbrordkerk, 8.15 u.: aid. K. en O., kerstconcert Ned. Solisten Ensemble, In samenw. met „Vrienden van het Lied". Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Zulderkerk. 7.45 uur: aldeling Centrum Christenvrouwenbond, kerstleestvlerlng Zaterdag 20 december Gehoorzaal, 8 u.: K. en O.. Kerstprome- nadeconceri door Promenade-orkest o.l.v. G. Nleuwland m.m.v. Radiokoor. Aafje Heynls alt Haagweg 14, 10 tot 10 uur: tentoonstel ling Avibus. Zondag 21 december Haagweg 14, 10 tot 6 uur: tentoonstel ling Avibus. Maandag 22 december Konlngskerk 8 u.: kerstwijding afd. Noord Christenvrouwenbond. Dinsdag 23 december Breestr. 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Museum Volkenkunde. 3 u.: filmpro gramma. School De Valk Rijnsburgerslngcl. 8 u.: esperantoverenlging Pacen, kerslbljeen- komst. Woensdag 24 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal. 8 u.: ..orgelconcert Arie Keijzer. ook samenzang. Museum Volkenkunde, 3.30 u.: filmpro gramma. Donderdag 25 december Museum Volkenkunde. 3 u.: filmpro gramma. Haagweg 14, 8 tot 10 u.: tentoonstelling Avibus. Vrijdag 26 december Museum Volkenkunde. 3 u.: filmpro gramma. Zulderkerk, 2.30 u.: kerstmatinee Ned. Madrigaalkoor, Toonkunstorkest en so listen. Sociëteit „Twcntwel", Breestraat 19 (so ciëteit voor kamerbewoners en al leenstaanden van 20 jaar e.o> Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavi#id van 8.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur, zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Haagweg 14, 10 tot 10 uur: tentoonstel ling Avibus. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reljst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn tot woensdag 24 december 17.30 u. steeds geopend. De Oegstgeostse Apotheek is op zondag 21 december gesloten van 8 uur tot 24 Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 u. de eigen dok ter waarschuwen: daarna, tot zondag 24 u., 5 maal 2 bellen. FII.MS CAMERA Petulla 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 915 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur: vr- cn zat-nacht 23.30 uur: Pervers spel 18 Jaar. LIDO In dienst van Hare Majestïlt 14 jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur zo 2 30 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR - The wild Bunch. 18 Jaar dag 2 en 8 uur. zo 2 5 en 8 uur REX - De maagd van de jungle 14 Jaar dag 2 30 7 en 9 15 uur. zo 2.30 4 45 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 73 30 uur Strlp- glrls van Soho. 18 laar STUDIO, - The graduate 18 jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur zo 2.30 4.45 7 en 915 uur. TRIANON - Love Bug. a.l dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur Mobiel ANVVB-tiantooi Iedere maandag en donderdag van 10 tol 4 uui op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling na ongevalleo De poliklinische oahandeilng na onge vallen wordt van dinsdag I» uui Cs mtn dag» tot woensdag 13 uur waantenomei dooi net ntaconessenhuls Vrltdag 13 uui :o« zaterdag out door net gt Flt/aneth ziekenhui» ^Hooigracht) Op ander» werkdagen en oc zondneer dooi net Aca demtseh Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiediens' voor Lelden Zuid West. secretariaat Jae jue» Urlusplantnnen 43 vnot hulpverie nlng telef 74101 bil geen gehnot telef 20460: voor Informatie: teleL 13921. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis: voor patlteften In klasse la, lb en 2e dagelijks 1039 u .30. 14.3018 en ifr-20 uur. Voor patiënten in klasse woensdag, donderdag en vrijdag 11.19 uur dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15- uur zondag, christelijke en natior feestdagen 14 30—16 uur Vrouwenkliniek, maandag c/m 18.45—19 30 uur zaterdag 15 30—16-30 zondag 15 30—17 uur Klassepatlënten op de vrouwenklinii dai.'eli'k-. 'i' h' -ii s 16.30 en 19—20 U""1 II en. In het belang van de patiënten kunnt niet meer dan twee bezoekers tegelijk t een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds kwart voor 7 tot half acht. kraamafdt dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds kwart voor 7 tot half acht; tweede kl dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 2 dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van 1 twee tot half drie en bovendien dinsdag- vrijdag- en zaterdagavond w Al] zes tot zeven Klassepatiënten dagellll van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegett dinsdag en vrijdag 13 tot UJO uur. a dag» li tot 12 en 2 tot 3 Dlaconessenhuls. dagelijks eerste Kl. tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweedel 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kl. 1.15 tot en 7 tot 8 u.. kinderafdeling dagelijks vi c„ 215—3 en 830—7 15 uur ALPHEN - ziekenhuis Rijnoord: i iljks (opk zondag)- le en 2e klas: 10.30—11.00 uur van t< 00—15.0C uur 18.00—19.00 uur, 3e klas van 14.00—15 00 uur van 18.» 19 30 uur Kraamafdeling, van 14.00—15 00 uur. tl 19.00—19.30 uut alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur, til 18.00—1830 uur dinsdag en donderdag J iéen voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar géén toei NUORDW1JK - Sole MUO tienten dagelijks van I tot hall avonds van 7 tot 8 zaaipatlënten dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half donderdags van half 7 tot half 8 dags van 1 tot half 3 Katwijk - zeehospitium, iongkllni4__ dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag"*^ donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-i" llng dagelijks van half 3 tot half 6. Ren ndatiecentrum dinsdag en donderdag tl tot 8 en zaterdag en zondag van hall tot hall 5 Revalidatiecentrum woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zond van half drie tot half vijf Longkllnlek tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 8 en zaterdag en zondag van half 3 half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: 4 werkdagen van 10 tot 6 u., ook zaterdd zondag van i tot 6 uur Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdifii zondag van I tot B uur Sted Museum De Lakenhal. Oude 31» gel op werkdagen van 10 tot uur. V» dag van i tot uur Hortu» Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tot 12 en van 2 t uur kassen zaterdags en zondags geslot# ten Alarmnummers Doktersdienst: s maal 2 (zat. 10 U middag tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal I. Politie 5 maal 1 EHD- 20645 Tentoonstellingen De Lakenhal centounsteiing van schU" dertjen aouaches en tekeningen var GJ Gijsbers van 13 dec 'ot II )an .ae 10 tot 4 uur zond 1 tot 4 uur Pieterskerkgracht 9: tentoonstel»! BUUT 110 van 6 tot 20 dec., maand vrljd van 2 tot 5 uur 7 tot 930 uur en zond 7 tot 6 uur Academiegebouw Rapenburg: tento<* «tel leremv Bang» pictures lanuarl Galerie .1 Dulvenhuys Rapenburg tel 28513. assemblages aquarellen tekeningen van Will rwehuysen; 16 dec 6 I,- hall Q inden u dinsdag t.e m zondag Guiene v d Viist. Botermarkt 1. derljen groep Nicolas. 2? nov. 28 d* dinsd t.e m zat 9e u zond t—6 uui legermuseum Pesthulslaan J: td 1 lanuarl >970 expositie Historische dJoi» ma's en militaire modelflguren".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4