VLEET Ligplaats woonboten wordt gesaneerd WONINGBOUW SANERINGSGEBIED IN KATWIJK IN VOLLE GANG LISSE BEZORGER Maaltijd voor gastarbeiders in Nieuwkoop G. Faase somber over uitkomsten in bollenbedrijf In Noordwijk geen voorbehoedmiddelen uit automaten JUBILARISSEN N.V. KATWIJK GEHULDIGD Kerstzang in Hillegoni IN KATWIJK GEEN VOORBEHOEDS MIDDELEN PER AUTOMAAT A. J. Dekker historische erevoorzitter vereniging Gouden paar Den Ouden in Woubrugge Visserij nieuws bij de nieuwe leidse courant DINSDAG 16 DECEMBER 1969 KATWIJK De bouw van wo- jen in het saneringsgebied is in volle gang. De eerste woningen langs |e Duinstraat zyn in aanbouw. Naast •uwe woningen, die al aan deze it zyn gebouwd, betreft het de bouw van een complex van acht hui- ien, terwijl voorts nog vergunning is verleend voor de bouw van nog een zelfde complex. Een voorstel tot verdere uitgifte van grond binnen het gebied van de eerste fase van het saneringsplan is in voorberei ding. Voorstellen daartoe zullen de raad naar verwachting, in het begin van het komende jaar bereiken. Op- :ring van het tempo, waarin de ;open in dit gebied plaats vinden een aangelegenheid die b en w niet .jeel in eigen hand hebben. Niet vergeten dient te worden dat een transactie eerst tot stand komt met het bereiken van overeenstem ming met de wederpartij. Overigens menen b en w te mogen stellen dat nu van het totale gebied vallende binnen deze eerste fase reeds *U ge deelte in eigendom is verworven en - wat ook belangrijk is ontruimd tn afgebroken, niet onbelangrijke vor deringen voor de realisering van de plannen zijn gemaakt. Een verzoek om beschikbaarstel ling van gelden voor het bouwrijp- maken van de gronden voor zover dit nog moet gebeuren zal even eens, maar dan op basis van een méér-jarenplanning, zeer binnenkort aan de raad worden voorgelegd. JOORDWIJK Nu het einde dn het jaar nadert en we weer een juist overzicht krijgen van de ökomsten van onze bollenbedrij- ven, moeten wij constateren, dat deze cijfers de negatieve verwach tingen bevestigen. Dit sombere ge luld liet de voorzitter van Bloem bollencultuur, afd. Noordwijk, de heer G. Faase horen in zijn ope ningsrede op de ledenvergadering, die in het Hof van Holland werd jehouden. In het vervolg van zijn toespraak, merkte de heer Faase op, dat prak tisch de gehele opbrengst van lever bare bloembollen verkocht is, doch tegen te lage prijzen. Ook wat de vooruitzichten betreft bleek de heer Faase niet optimistisch. Bij een betere oogst van tulpen verwachtte hü weer overschotten. Beter staat de hyacintencultuur er voor. Men rekent op een gezonde en grage handel. Deze cultuur is nog steeds aan een teeltregeling gebonden. In de vacature van de heer J. P. Hoogeveen. die zich niet als be stuurslid herkiesbaar stelde, werd de heer J. P. E. P. de Haas be noemd. De meerderheid sprak zich uit voor een extra-contributieheffing van 10 pet om met andere afdelin gen aan het streekcorso deel te nemen. NOORDWIJK Het betrekken van voorbehoedmiddelen uit automa ten zal in Noordwijk niet mogelijk zijn. B. en W. zijn van mening, dat vrije verkrijgbaarheid van voorbe hoedmiddelen in de openlucht aan stoot kan geven. De onderhandelingen met de eige naren en papfiters van de gronden, die nodig zijn voor de reconstructie van de Duinweg (die de verbindings weg zal vormen tussen de badplaats en het recreatiegebied in het Lange- veld), zijn tot een goed eind gebracht. In mei besloot de gemeenteraad van Noordwijk tot een verbod om caravans en dergelijke op een van de weg af zichtbare plaats te hebben. B. en W. stellen nu voor dit verbod uit te breiden, zodat ook kan worden op getreden tegen het deponeren van af braak, puin, oud metaal, bouw- en eannemersmaterialen, machines, on bruikbare voertuigen, te verhandelen °f te verhuren voertuigen. LISSF, Voor het treffen van technische voorzieningen zal zwem bad De Lis gesloten zijn van af 1ste kerstdag tot en met nieuwjaarsdag. ln de Duinstraat zijn de eerste woningen in het saneringsgebied in aanbouw. (foto Kruyt). NOORDWIJK Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur van Noordwijk om in de loop van een periode van tien jaar het woon- botenbestand in de gemeente vol ledig te saneren. Om dit te bereiken wil het de slechte boten stelselma tig opkopen en slopen. Geruime tijd geleden is èen ge deelte van de Woensdagse Watering langs de Hogeweg aangewezen als ligplaats voor woonboten. De be langstelling voor deze ligplaats bleek zeer groot te zijn en in korte tijd vormde zich daar een opeen hoping van ongeveer 25 woonsche pen. Om verdere uitbreiding tegen te gaan is toen dat gedeelte van de Woensdagse Watering afgesloten. Daarna riep de provincie de me dewerking van de gemeente in om een gedeelte van de watering, waarover de nieuwe provinciale weg moest worden aangelegd, te ontruimen. Dit maakte de verplaat sing van zes woonschepen nodig. Het college was inmiddels tot de overtuiging gekomen dat dit sane ring was, omdat na de aanleg van de provinciale weg, de woonsche pen opgesloten zouden liggen. In de praktijk zou dit betekenen, dat de schepen daar zouden blijven tot zij ineenstorten, telkens van eige naar zouden verwisselen en steeds weer nieuwe krepeergevallen zou den oproepen. Na overleg met de provincie zijn toen zes woonschepen voor reke ning yan de provincie aangekocht en afgevoerd. Deze eerste saneringsmaatregel heeft op het geheel een gunstige uitwerking gehad. Toch liggen er nog enkele boten, die in een zo danig slechte staat verkeren, dat verdere bewoning onverantwoord is, terwijl enkele andere boten bin- KATWIJK In „Musica" werd de jaarlijkse personeelsavond ge houden van de N.V. Chemische In dustrie ..Katwijk". Tijdens deze bijeenkomst werden twee jubilaris sen gehuldigd, die vijftig jaar in dienst waren. Voor het eerst in de vijfenvijftigjarige geschiedenis van de N.V. kon een dergelijk jubileum worden gevierd. De eer viel te beurt aan de heren Abr. van Dijk en Jac. Pluimgraaf f. Zij werden toegesproken door drs. G. C. Th. van Dorp (directeur), S. A. H. Passenier (bedrijfsleider), C. Meijvogel (chef afdeling tech nische dienst) en mej. T. K. den Dikken (procuratiehoudster). Uiter aard werden de nodige cadeaus overhandigd. De avond werd verder gevuld met het vertonen van twee firn? van Bert Haanstra. HILLEGOM Vrijdag 19 de cember wordt de volkskerstzang ge houden in Treslong. De zang wordt begeleid door de Hillegomse Har monie Kapel en staat onder leiding van de heer Visser uit. Heemstede. Burgemeester Van Niekerk leest het kerstevangelie en kapelaan Harding verzorgt de tweede schrift lezing. Ds. Pauwels spreekt de kerstmeditatie uit. Naast de samenzang zing! het kinderkoor „Hosanna", mevrouw A. Kouwenberg verleent vocale mede werking. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag 17 december: hoog water 9.4822.22, laag water 5.1417.45. De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor begin januari een TE LISSE Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afd. Inspectie, Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Tel. 01710-31441. nen afzienbare tijd eveneens onbe woonbaar zullen zijn. De praktijk wijst uit, dat deze bootjes toch weer een koper vinden en uiteinde lijk zal het gebied van de ligplaats totaal verpauperen. De eigenaar-bewoner van een der slechtste bootjes heeft om toewij zing van woonruimte gevraagd en is bereid zijn bootje voor ƒ2.000 aan de gemeente te verkopen. Teneinde met de sanering een begin te maken stellen B. en W. de raad voor het bootje voor die prijs te kopen. Hett college acht het niet uitgesloten, dat in de kosten van de- sanering door het Rijk zal worden bijgedragen. Begroting Warmond WARMOND Warmond telde 1 januari 1969 4277 inwoners. Tijdens de laaste volksstelling bedreog het aantal inwoners 4377. De totale uit gaven zijn voor 1970 geraamd op f 1.334.343 (in 1969 was dit: f 1.056.763), een vermeerdering van bijna 3000 gulden. Per hoofd van de bevolking is dit f296,70. Alge meen beheer en sociale zorg namen een belangrijke plaats in, evenals het onderwijs: nl. f 156.279. Al deze zaken komen dinsdag 23 december in de raad aan de orde. KATWIJK Aan de gemeente raad zal een wijziging in de politie verordening worden voorgesteld in verband met de verkoop van voor behoedmiddelen. Bij de wet van 28 augustus 1969 is een wijziging in die zin aangebracht dat voortaan de verkoop of verstrekking van middelen tot voorkoming van zwan gerschap geheel vrij zal zijn. Het is b. en w. gebleken dat deze wet waarschijnlijk in werking zal treden met ingang van 1 januari. De gemeenteraad heeft de bevoegd heid bepalingen vast te stellen, die betrekking hebben op de verkoop of verstrekking voorzover die plaats vindt buiten besloten ruim ten. B. en W. stellen de raad voor geen onbeperkte verkoop op of aan de openbare straat toe te laten. Hierbij wordt gedacht aan auto maten. „Wij achten het ongewenst, dat met name jeugdigen min of meer automatisch de beschikking over deze middelen zouden kunnen krijgen", aldus b. en w. Burgerlijke stand Rijnsburg RIJNSBURG Geboren: Gys- bertus G., z v G. v. Delft en A. Driebergen, Evertsenstraat 20; te Leiden: Anne M., d v C. Rhijns- burger en C. v. d. Meij, Anemonen- straat 29. Ondertrouwd: Koster, Adrianus (22), Amsterdam, en Heemskerk, Alida (18); Anker, Adriaan (29), Leiderdorp en Hansen, Johanna C. C. (21): De Rover, Leendert J. (26) en Glasbergen, Anna G. (20); v. d. Nagel, Gerard (25), Valken burg Z-H en Van Duijn, Elisabeth C. (23); Van Toor, Robert P. (21), Tiel en Kromhout, Adriana A. M. (20). Getrouwd: Teunissen, Pieter (26), Katwijk en Mulder, Janny G. (27); Van Duivenvoorde, Pieter (23), Rijnsburg, en Van Nieuwkoop, Jan netje (22); Van Egmond, Huibert H. (33) en Zandbergen, Hilde J. (31); Den Haan, Cornelis (24) en Ravensbergen, Henriëtte G. (21); De Jong, Theodorus W. (28), Lei den, en v. d. Vijver; Rina J. C. (23); Steenvoorde, Jozef L. H. (26), Noordwijk. en Noort, Pieternella (23). LISSE Zondagavond zal in de Witte Zwaan een kerstfeestviering worden gehouden voor de jeugd van de Ned. Prot. Bond. Leerlingen van de openbare lagere school zullen een kerstspel opvoeren. LISSE Maandag 22 december wordt in de St. Agathakerk een kerstzangavond gehouden voor al le gezindten. Medewerking van een groep jongeren met combo-begelei ding en solozang en een gemengd koor. LISSE Gisteren werd een Nutsavond gehouden. Na enkele films over de natuurparken in Afrika werd een film vertoond over „Blijdorp, oase in een wereldstad". ALPHEN In 1947 nam de toen malige burgemeester van Alphen, mr. F M A Schokking, het initiatief tot de oprichting van een historische commissie. Niet lang daarna werd deze commissie omgezet in een ver eniging, die nu bekend is als de his torische vereniging voor Alphen en omstreken. De heer A. J. Dekker, lid van de raad, later wethouder, is tot gisteravond voorzitter geweest, maar hij bUJft de band behouden, want h(| werd benoemd tot ere-voorzilter. De vereniging vergaderde in de trouwzaal van het raadhuis en er was nog een flink aantal belangstel lenden. Er was eerst éen huishoude lijk gedeelte en daarin lichtte de heer Dekker zijn voornemen toe ook hier zich terug te trekken in verband met zijn leeftijd. Hij zei, dat de historische vereniging steeds de liefde had van zijn hart. Hij achtte nu de tijd geko men zijn taak over te dragen aan een jongere kracht. Het bestuur had besloten voor te stellen als zijn opvol ger, de secretaris van de vereniging, mr.1 H. van der Top, die ook ge meentesecretaris is. In de hierdoor ontstane vacature werd drs. R. W. Bonnema benoemd. Mr. van der Top belichtte in een hartelijke toespraak het werk van de heer Dekker. Zijn woorden waren sa men te vatten in de uitspraak: „Ons verlaat een eminente voorzitter". Als blijk van waardering werd een boc- kenbon aangeboden. Na het huishoudelijk gedeelte sprak de heer G A W Boerkool uit Aalten onder de titel „Waar kastelen statig rijzen", over de Gelderse Achterhoek, de beziens- en wetenswaardigheden van die streek. In zijn woning aan de Van He- messenkade 46 hoopt het echtpaar J. den Ouden (73) en P. Guldemond (71) op 24 december het heuglijk feit te gedenken, dat zij een halve eeuw geleden in de echt werden verbonden in het Woubrugse raadhuis. Ze werden gezegend met de ge boorte van twee zoons en vier doch ters, nu allen getrouwd. Het aantal kleinkinderen bedraagt dertien. De uit Pernis afkomstige bruide gom verhuisde al op jeugdige leeftijd naar Berkel-Rodenrijs, waar hij zijn schooljaren doorbracht. Hier was hij later werkzaam in de tuinderij. Sinds 1918 is hij woonachtig in Woubrugge. Hij begon toen een tuin derij in de Piaspolder, maar hier was kort na de oorlog weinig mee te verdienen. Bovendien had de brui degom de handicap van gewichts reuma. Er moest dus worden uitge zien naar lichter werk. In 1921 werd hij aangesteld tot meteropnemer van het Gewestelijk Electrisch Bedrijf. Dit werd later uitgebreid met het Water- en Wo ningbedrijf. Tevens verrichtte hij ad ministratief werk in het raadhuis. Volkskerstzang in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Volgende week dinsdag om half acht wordt een volkskerstzangavond gehouden in de gereformeerde kerk. Medewerking verlenen het muziekkorps van het Leger des Heils uit Haarlem o.l.v. F. de Klerk, het Herv. Kerkkoor o.l.v. Jaap Biesheuvel, het R.K. Junioren koor o.l.v. zr. Hedwig, het dubbel mannenkwartet O.K.G. o.l.v. J. v. d. Hulst en organist Leen van Driel. Traditiegetrouw zal de kerstzang worden ingeleid met klokgelui. Oorspronkelijk lag het in de be doeling dat de volkskerstzangavond in de sporthal zou worden gehouden. Hiervan is men echter teruggekomen, omdat de sporthal te ver buiten he'0 dorp ligt en de omgeving niet ver licht is. KATWIJK De plaatselijke ver eniging „Philadelphia", Christelijke vereniging van ouders en vrienden van het gehandicapte kind. houdt woensdag 17 december om 7 uur een kerstfeestviering in de Ont- moetingskerk. Verpleeghuis in Leiden LEIDEN In januari zal aan de Aaltje Noorderwierlaan (Zuid- West, omgeving Churchill-laan— Cornelis Schuytlaan) worden be gonnen met de bouw van een groot verpleeghuis voor langdurig zieke bejaarden. Hier een maquette van het plan. Door deze functies kwam hij doorlo pend in aanraking met vele inwoners van Woubrugge en Hoogmade. Na 40 dienstjaren werd zijn ijver en toewijding beloond, toen burge meester J. C. van Wageningen hem de bronzen medaille in de orde van Oranje-Nassau mocht uitreiken. Nog vijf jaar bleef hij daarna in los ver band in gemeentelijke dienst. Ook op ander gebied was de nog vitale heer Den Ouden steeds actief. Zo was hij jarenlang bestuurslid van de C.H. kiesvereniging, 26 jaar be stuurslid van de chr.-nat. school, 22 jaar secretaris-penningmeester van de bijzondere kleuterschool en vele jaren leider van de Hervormde Jon gensclubVoor de oorlog genoot hij nog bekendheid als commandant van de Vrijwillige Burgerwacht. Als scherpschutter behaalde hij vele prij zen De eveneens nog gezonde bruid werd geboren in Woubrugge in een bakkersfamilie. Na het overlijden van haar moeder moest zij op 18- jarige leeftijd de zorg van een heel gezin op zich nemen. Het echtpaar beleefde het genoegen reeds twee maal een reis naar Canada te mogen maken, waar drie geëmigreerde dochters bezocht werden. Op zaterdag 20 december bestaat er van 3-4 uur gelegenheid het bruidspaar te feliciteren in de bene denzaal van de Gereformeerde kerk. NIEUWKOOP Op initiatief van het bestuur van plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, daarbij geholpen door een aantal inwoners, zal voor de gast arbeiders een feestelijke maaltijd worden verzorgd op 27 december. In deze gemeente zijn ongeveer 35 gastarbeiders. Zij worden uitge nodigd voor een maaltijd in de eet zaal van de Heilig Hart-Stichting. Het ligt in de bedoeling de maaltijd naar het gebruikelijke ritueel en met medewerking van de mensen zelf klaar te maken. Christenvrouwen Alphen hielden kerstwijding ALPHEN Ongeveer driehon derd dames waren gisteravond in gebouw Nabij om de kerstwijding van de Christenvrouwenbond bij te wonen. De drie afdelingen deden dit gezamenlijk. Er werd een programma afge werkt, dat was samengesteld door mevrouw Jo Wesselink-Lengkeek uit Den Haag. Het bevatte veel same/zang van bekende kerstliede ren, afgewisseld kerstpoëzie. Hoog tepunten waren wel de verhalen, die mevrouw Wesselink brachtr voor de pauze „Babysit op kerst avond". een verhaal van H. J. Waalwijk, dat een diepe indruk maakte en na de pauze „Klokken over Rusland" van E: Vlas. KATWIJK AAN DEN RIJN Vrij dagavond 19 december om acht uur wordt in de kantine van de groen teveiling aan de Sandtlaan, een le denvergadering gehouden van de vei lingvereniging. Naast bestuursverkie zingen en de verkiezing van een lid voor de financiële commissie, wordt de begroting 1970 behandeld, terwijl ook een voorstel van het bestuur in behandeling komt om de rente 1969 van de ledenlening 4 pet, uit te keren. SASSENHEIM Gistermorgen werd de 13-jarige F. H., die op zijn fiets op de Hoofdstraat naar school reed, aangereden door een automobi list, die vanaf de Parklaan kwam en geen voorrang verleende. De jongen viel en brak zijn rechterarm. Hij werd voor behandeling naar een zie kenhuis in Leiden gebracht, waarna hij naar huis kon terugkeren. VALKENBURG Zoals werd ge publiceerd, zal de gemeente Valken burg van de saldireserve voor 1970, een bedrag van f 10.000 reserveren, voor de bouw van een dorpstoren. De totale kosten biervan werden in 1968 geraamd op ongeveer f 165.000 Wanneer de plannen kunnen worden verwezenlijkt hoopt de gemeente bin nen een redelijke aantal jaren de „dorpstoren" te hebben. IJMUIDEN Vanuit IJmuiden zijn in de loop van maandag een stuk of honderd vaartuigen weer naar zee ver trokken. Het was somber weer, maar de bries was zodanig afgezwakt dat uitvaren volkomen verantwoord was. Een groot deel van deze schepen nes telde zich onder de kust, waar men uit de eerste trekken redelijke hoe veelheden wijting en gul aan dek kon halen. De platvis was. evenals in de voorgaande weken, schaars. Voor de loggers, kotters en treiters die het op de tong hadden voorzien waren over het geheel genomen goede resultaten weggelegd. Het meer zuidelijk gele gen gebied leverde de beste vangsten op. Uit een poging kon soms veertig kilo tong worden geborgen met daar bij ook nog een paar mandjes schol. De tarbot was aan de schaarse kant. De treilers in de Noord maakten zich weer meester van grote hoeveel heden koolvis. Vooral de kleine zwar te soort was in groten getale bereid het assortiment in de ruimen aan te vullen. De grote witte koolvis was daarentegen een zeldzame verschij ning. Dit moet ook worden gezegd van de andere rondvissoorten. Aan gul, wijting, schelvis en kabeljauw werden slechts geringe beetjes buitgemaakt. Aan haring en makreel was bijna he lemaal niet te komen. Hoewel de vangsten in de omgeving van 55 NB in de verstreken weken een dalende lijn vertoonden zijn toch ver scheidene grotere kotters en kleinere treilers naar dit gebied gestoomd. Zij lieten uit de eerste pogingen door el kaar genomen trekken aantekenen van 12 manden hoops: schelvis, wijting en gul. Enkele schepen slaagden er in ook wat kleine haai en kabeljauw te be machtigen. Wat er was Aan de IJmuidense markt versche nen 55 vaartuigen. Zij namen een aan voer van 9800 kisten vis voor hun re kening. waarvan 580 kisten schelvis, 130 kisten wijting, 95 kisten gul en kabeljauw. 620 kisten kleine gul, 3600 kisten koolvis, 120 kisten kleine haai, 2330 kisten haring, 50 kisten makreel, 1160 kisten schol, 15 kisten schar, 10 kisten poontjes, 10 kisten leng, 65 kis ten tarbot, 255 kisten diversen, 360 stuks stijve kabeljauw en 38.000 kilo tong. Verder waren er 1400 kleine kis ten schelvis. 800 kleine kisten wijting. 2200 kleine kisten haring. 350 kleine kisten makreel en 210 kleine kisten diversen. Bij de tong moest alleen de slips veren laten. Met een notering van f 3.79 tot f 3.62 bengelde deze soort onderaan de prijzenlijst. De hoogste notering was met f 5.23 voor de groot ste soort. De grootmiddel bleef slechts drie cent achter. De kleinmiddel hand haafde zich met een top van f 4.81 eveneens gemakkelijk. De tarbot gaf met een koers van f 5.60 tot f 5.10 weinig of geen terrein prijs. Schelvis Bij de uitgebreide schelvisproduktie was de braad sterk in de meerder heid. De handel kon niet alles opne men. Na een inzet van dertig gulden was het minimum weldra bereikt. Dit bracht het nodige werk voor de vis- meelindustrie met zich mee. De grotere soorten waren meer in trek. De jum bo's deden voortdurend f 76. De grote schelvis was met een constante note ring van f 67 ook best aan de prijs. De gul hield de kattencentrale, zij het met moeite uit de buurt. Vooral de kleine soort had het met een note ring van f 35 tot f 23 moeilijk. De schol moest met lagere koersen genoegen nemen. De meeste belang stelling ging met een hoogste bod van f 47 uit naar de kleinmiddel en de schol 1. Later waren deze soort voor f 39 te koop. De verse haring maakte met een notering van f 24 tot f 20 een flinke smak op de prijzenladder. De gestripte wijting had op f 31 een voor treffelijke start. De handel was op de tweede rondgang al minder enthou siast. Een terugval op het minimum was ten slotte niet te vermijden. De kleine zwarte koolvis hield het poot lang stijf maar ook in dit geval was de handel niet bij machte de stroom tot zich te nemen. Een lachende derde was de vismeelbedrijvigheid. De ka beljauw was met een gemiddelde van f 125 voor beide soorten redelijk in trek. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmuidense markt onder meer de IJM 221 met 650 kisten verse haring, de IJM 211 Wiron 2 met 520 kisten verse haring, de KW 15 Rijnmond 1 met 850 kisten haring plus 890 kleine kisten, de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 1170 kisten en 620 kleine kisiten haring, de KW 141 Willy met 525 kisten en 396 kleine kisten diversen, de KW 123 Holland met 650 kisten en 537 kleine kisten, de KW 153 Francina met 600 kisten en 375 kleine kisten, de VL 34 Anita met 75 kisten en 600 kleine kis ten. de VL 105 Elisabeth met 528 klei ne kisten, de VL 153 Liesje en Rutger met 240 kisten en 420 kleine kisten en de VL 115 Vooraan met 1610 kisten en 195 kleine kisten diversen. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 80 kisten schelvis, 100 kleine kisten schelvis, 150 kisten wijting. 200 kleine kisten wijting, 80 kisten kleine gul. 1200 kisten haring, 2250 kleine kisten haring, 700 kisten schol, 100 kisten di versen en 22.000 kilo tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7