Duitsers zien te veel tv-spelen Herm. Broekhuizen zegt de AVRO-jeugd gedag Er zijn altijd klachten Het einde. Tom en Engel bert VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN t_ee! 'Qppie Loep in kokosnoten CAROLINA YES Kareltje Knetter en de Bos-bubbel DINSDAG 16 DECEMBER 1969 Steengoed ARA'S programma mei de ombudsman 1 Velen mei mij" is een steengoed togramma, dal niel alleen door de rust j de presentatie en hel uitbljjien van nsatie bij netelige onderwerpen, boeiend toet zijn voor iedere kijker, maar ook iluiet van zo kwalitatieve voorbereiding, t hier mag worden gesproken van opli- tal gebruik van het medium en al zijn dringendheid. Ir is grote variatie in de keus van on- neerpen, en deze worden sober en di rt behandeld. Kr worden geen deskun- in de val gelokt noch bestreden tl vlijmscherpe opmerkingen en Marcel n Dam deelt duidelijk mee. welke we- n hij en zijn medewerkers bewandelen nat de resultaten zijn. Wij kunnen een dergelijke aanpak van femene en ook wel persoonlijke proble- alleen maar toejuichen, nu zij op zo lardige wijze worden aangetoond. Gisteravond diende o.m. nog eens de ik van de in het nauw gebrachte kolen- adelaren, de belangrijke kwestie van tnbare gebouwen die niet bereikbaar n voor gehandicapten en het maatschap- lijk vacuüm, waarin uitgetredenen uit oosters terecht komen. Bisschop Ernst n Breda gaf daarbij zijn belangrijke ening. De kracht van dit programma is daadwerkelijk aanwijzen van wegen kunnen worden bewandeld door het bliek, dat daarvan dikwijls geen besef til. Zoals was te verwachten, heeft de VARA oeilijkheden gekregen met de Bond van ragehouders in verband met de spel- „Zo goed als nieuw", waarbij schar- Itn met tweedehands auto's niet zo fraai het licht wordt gesteld. Op het garage- kor staat een bordje „Bovag-keuring" dat moet eraf. Aangezien de tweede levering tegelijk met de eerste was ge wikt, prijkte liet gisteravond nog in eld. Achter het Nieuws had de Amsterdam- specialist dr. fP'ibaut uitgenodigd om welstellende woorden te spreken over samenstelling van de pil die (in 20 trienin Nederland wordt verkocht. Jks naar aanleiding van alarmerende nichten in de Britse pers. Bij de NCRV had Hier en Nu een in- mssante buitenlandse documentaire over ittx-koning, nu leider van Cambodja. Godfried Bomans en zijn panel vroe- n programmeur, waarbij voor de kijlitrj veel viel te leren en er ivas een soulliefhebbers van paardensport bijzon- In mtrekkeUjke uitzending met de top- ruiim Harvey Smith en Harry Wouters ia (en Oudenweyer. I lm goede tv-avond! Twee Duitse loodgieters (beiden 30 ar) zijn vanmorgen in Athene te- chtgesteld. Ze hadden in het voor- ar bij gewapende roofovervallen s Grieken gedood. Bij de beklimming van een 2.315 eter hoge bergtop in de buurt van riedo (Spanje) zijn gisteren drie irgbeklimmers om het leven geko- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM O, wat is het nuttig, als tv-kijker eens te lezen in buitenlandse bladen, vooral in die van onze buurlanden, omdat wij, al klagende over „onze tele visie", zo gauw geneigd zijn te zeggen „dat het over de grens allemaal zoveel beter en aardiger is." Wat lezen we bijv. in de Duitse kritieken? „De kijkers krijgen veel teveel tv-spelen voorgezet." Kijk, dan knipper je toch wel even met je ogen: teveel tv-spelen? En wij, in Nederland, kunnen daarvan maar niet genoeg krijgen? Hoe zit dat dan? „Onze kijkers", luidt de Duitse kri tiek, „worden 's avonds in een schijn wereld gebracht. In één week 8 vol wassen toneelstukken, nog afgezien van de speelfilms, de feuilletons en de buitenlandse strips. Dat gaat alle maal ten koste van de realiteit. Waarom krijgen wij niet meer actue le documentaires, die op de werke lijkheid slaan en waarvan wij infor matie ontvangen?" Er wordt van ons, Nederlanders, wel eens gezegd dat wij een zwaartil lend volkje zijn, dat wij altijd aan sombere dingen denken en ons gene ren als we eens echt hand lachen of zomaar blij en gelukkig zijn, terwijl er zoveel ellende in de wereld is. Aan de andere kant toont de NOS dan weer met klinkende cijfers aan, dat wij volgens de statistieken te weinig kunnen lachen bij de beeld buis. Bij ons gaat ér geen avond voorbij, of op allebei de tv-netten worden we wel geconfronteerd met tragieken en rampzalige toestanden, waar ook ter wereld. Hebben we ons even vermaakt in i de „schijnwereld", dan wordt onmid- I dellijk de waarschuwende vinger ge- j heven door Herman, Koos, Wibo, Jan, Niek, Ad of Aad: er staat een pro- bleem. een vraagstuk, een bittere do cumentaire voor ons klaar om ons met één klap weer in de barre reali teit terug te brengen. Zo werkt onze vaderlandse tele visie en wie het een of het ander niet wil zien of ondergaan, moet een goed heenkomen zoeken „op het andere net". Dat kan gewoonlijk wel, want daarvoor hebben we dan weer een coördinatiecommissie. Nu is het een feit. dat die commis sie er vooral voor zorgt, dat er geen twee pretprogramma's tegelijk te zien zijn: twee documentaire pro gramma's die elkaar overlappen is minder erg. Op zichzelf is dat ook al veelzeggend: dat het amusement niet al te dik gezaaid wordt op onze buis valt hieruit wel op te maken. Maar in Duitsland wordt er werke lijk een punt van gemaakt, dat de televisie te zeer verstrooiend van aard is, de kijkers in een „schijnwe reld" brengt. Zo valt er altijd te kla gen. Voor de programmamakers geen geringe opgave. Voldoen rij aan de smaak van het zgn. „grote kljkpubliek" en bieden zij vertrooiing 's avonds na het werk, dan is dat opvoedkundig niet juist. Geven zij tevel ernst, dan zijn zij zwaartillend en te inspannend voor mensen, die zich In de avonduren wensen te ontspannen. Het ene land stelt het andere ten voorbeeld. Wij b.v. menen, dat de Duitse actualiteitenprogramma's stukken beter zijn dan de Neder landse: het wondt ons zo verteld door de kijkers die langs de oostgrens wo nen en tegenwoordig kunnen we tot in het westen wel naar de éne of de andere Duitse zender meekijken. Maar Duitsland zegt, dat de eigen actualiteitenrubrieken wel even aan tonen, doch onvoldoende „uitdie pen"... kijk eens wat Nederland daar aan, minstens tweemaal per avond, doet! Wij klagen over die ene wekelijkse speelfilm van de NOS en prijzen de omroep, die er zelf een in zijn pro grammapakket doet: in Duitsland is er haast elke 'avond wel een speel film te zien! Wij narren over de ver dwenen donderdagse spel-avond en zijn de NCRV dankbaar voor de lan ge afleveringen van „De kleine zie len".... waar krijgen wij tegenwoor- Vanavond is het tussen 9.10 en 10 uur voor pop-minnenden wel „het einde", want Tom Jones ontvangt als voor naamste gast in zijn tv-show bij de AVRO) zijn beste vriend, grootste, concurrent en zakenpartner Engelbert Humperdinck, die in verzoekplaten- programma's voor de radio zo dikwijls wordt verwisseld met de componist Humperdinck, hetgeeen dan voor zijn fans een hele teleurstelling is. Maar vanavond de echte, onvervalste Engelbert, zingend „The way it used to be" en „Love can fly". Humper dinck is niet de enige gast met wereld faam en wereldnaam, want Dusty Springfield is ook van de partijevenals de mooie Shirley Jones (geen familie van Tom), een Amerikaanse, die getrouwd is met de Jetmanuit de bij de KRO vertoonde serie,Jlij en zij". In elk geval voor zijn vele fans hier een nieuwe foto van Engelbert. helemaal in actie als hij over onvergankelijke ofwel mislukte liefde zingt. Zo en niet anders is hij straks te zien. dig nog eens een groot tv-spel te zien....? Duitsland klaagt over acht tv-spelen per week.... schande! Schijnwereld! Zo blijven we aan de gang en dat is op zichzelf niet onnuttig: concur rentie moet en mag er zijn. Maar eens te vergelijken tussen klachten hier en ginds is ook erg verrijkend. Misschien komen we er dan toe, ook de goede zijde van onze vaderlandse tv naar voren te halen en niet alleen maar te klagen over wat ons niet bevalt. HILVERSUM Het moge dan waar zijn, dat een presentator(trice) na drie tv-uitzendingen vriend of vriendin des huizes is, in het hele land op straat wordt herkend en aan gegaapt en tot de eervolle staat van „bekende Nederlander" is verheven, de radio, die er misschien jaren over doet, heeft toch ook vele alom beken de namen opgeleverd. Misschien her kent U Herman Broekhuizen op straat niet, maar zijn naam kent U natuurlijk even goed als die van Uzelf. Herman Broekhuizen „van de AVRO 't Is haast een legende ge worden. Maar er komt een einde aan: Herman is nu 47 jaar en vindt zich zelf te oud worden om op te trekken met Minjon, het kinderkoor Jacob Hamel te leiden en de „kindertjes van het hele land" te amuseren in het AVRO-dagelijkse programma „Kleutertje luister". Hij wil niet lan ger „oom Herman" zijn, hij gaat naar de NOS, waar hij op 1 februari a.s. begint met het construeren en leiden van een cursus voor radiomedewer kers. Hij wordt leraar. „Nu voor mij maar eens een jonge re". zegt hij uiterst verstandig. Toch zal het vreemd zijn, als „oom Herman" zowel als „Herman Broek huizen" uit de ether zijn verdwenen. Twee namen voor één persoon, die allebei klassiek zijn geworden we gens jarenlange trouw aan de radio. In onze herinnering is Herman Broekhuizen de strikte opvolger van Jacob Hamel, die voor'de oorlog een al even klassieke figuur was met zijn kinderkoor als nog ver daarvoor, in het prille begin van de omroep, An toinette van Dijk met haar vertellin gen. 't Is merkwaardig, maar hoewel al le omroepen vermaarde kinderpro- gramma's in de geluidsomroep heb- ben en hadden, toch zijn die enkele specifieke van de AVRO het best in t geheugen blijven hangen. Veel meer dan de hele jeugdom- roep Minjon ooit aan (verdiende) al gemene populariteit heeft kunnen verzamelen, deden het Antoinette van Dijk en later Jacob Hamel, die per uitzending „zijn" zingende kinde ren een liedje leerde, dat de toen nog bestaande fietsende slagersjongens prompt nafloten in de straten en de traditie van de „debutantjes" instel de. Dat ging om liedjes als „O die Koos. o die Koos, is een ware bolle boos!" e= en was het geen kostelijk radio-uurtje? Na dc oorlog was er geen Jacob Hamel meer. Zijn naam werd gege ven aan het opnieuw-gevormde kin derkoor van de AVRO. Nu was het Herman Broekhuizen, die naar eigen smaak de dirigeerstok zwaaide en zijn voorganger eer aandeed, door het koor niet alleen even opgewekt te Ned. 1 AVRO 7.07 uur aflevering „De rare vogels". 7.30 uur Peyton Place. 8.20 uur Strange report: „Mannequins". 9.10 uur Tom Jones Show. 10.00 uur Televizier. Ned. 2 KRO 7.30 uur Earl Hines and his AU Stars. 8.20 uur Brandpunt-buitenspel. 9.10 uur speelfilm van Graham Greene: „Aan de overkant van de brug". Hilversum I AVRO 7.35 uur „Vanavond", groot gevarieerd programma met hoorspelen, Uedjes en quiz. 10.00 uur kritisch programma Gonk. 10.55 uur (NOS) Zin-tuig: kunstrubriek. Hilversum II KRO 8.00 uur Radio Filharmonisch orkest concerteert: Beethoven, Prokofieff en Hellendaal. 8.45 uur programma over „ouder worden". 9.30 uur uitzending over de dichter Dylan Thomas. 11.00 uur Contekst: discussiemagazine. 11.30 uur Jazz in Den Bosch: kwartet Harry Verbeke. leiden, maar er ook zelf liedjes voor te schrijven. Herman is een bekwaam pianist, gevat in het antwoorden en een juiste entertainer voor kinder- en kleuteruitzendingen. Hij heeft het bij de AVRO gebracht tot chef van de afdeling jeugduitzendingen en na tuurlijk doet het een beetje pijn, nu afscheid te nemen. Maar een nieuwe werkkring lokt. Lily Petersen blijft nu alleen als „tante" achter met de „kindertjes van het hele land". Ze hoopt, dat „oom Herman" zo heel af en toe nog eens als gast zal opduiken in haar programma. En die mogelijkheid is niet uitgesloten. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN' V A .V NICOLAAS NICKLEBY 54 Newman, die gedurende dit gesprek met de rug tegen de deur had ge staan, oin zich desnoods met geweld tegen de verwijdering van zijn gast te verzetten, ging tevreden weer naar zijn plaats, en daar het water in tussen aan de kook was geraakt, maakte hij een glas vol brandewijn met water voor Nicolaas en een gebarsten kom vol voor zichzelf ?-n Smike ge reed, waarvan deze twee zich bedienden, tenvijl Nicolaas, met het hoofd in de handen in treurig nadenken verzonken bleef. Intussen had het gezelschap beneden dat, opmerkzaam luisterend, geen gerucht hoorde, zich weer naar de kamer van Kenwigs begeven, cn hield zich bezig met uiteenlopende vermoedens over de oorzaak van het plotseling verdwijnen en wegblijven van meneer Noggs. 'Ik zal u eens wat zeggen,' zei mevrouw Kenwigs. 'Als het eens een ea- presscbrief was om hem te zeggen dat hij al zijn geld terugkrijgt.'-'Wel, dat is niet onmogelijk,' liet haar echtgenoot hierop volgen. 'Misschien moesten wij dan liever iemand naar boven sturen om te vragen of hij nog wat punch wil hebben.' - 'Kenwigs,'zei Lillyvick opeenszeerluid.'lk sta verbaasd over je.' - 'Hoezo, meneer?' vroeg Kenwigs. - 'Dat je zo iets kunt zeggen,' antwoordde Lillyvick gramstorig. 'Hij heeft immers al punch gehad. Ik beschouw dc manier, waarop die punch werd weggeno men, als zeer beledigend voor dit gezelschap. Het mag hier in huis de ge woonte zijn zulke dingen toe te laten, maar het is geen manier van doen en ik ontzie mij niet u dit te zeggen. Iemand heeft een glas punch voor zich staan, dat hij juist aan zijn lippen wil brengen, als een ander dat gla» wegpakt en ermee weggaat.' 'Het spijt mij zeer, meneer,' zei Kenwigs nederig. - 'Vertel mij niet dat het je spijt,' antwoordde Lillyvick scherp. 'Dan had je het moeten be letten.' Het gezelschap was zeer ontsteld over dit plotseling ongenoegen. De da me uit de achterkamer zat de gaarder met open mond aan te staren en de andere gasten waren nauwelijks minder verplet door zijn verstoordheid. Kenwigs, die niet erg slim was, blies dc vlam slechts aan door ze te willen uitdoven. 'Ik dacht er niet aan, meneer," zei hij. 'Ik had niet gemeend dat een klei nigheid als een glas punch u uit uw humeur zou brengen.' - 'Uit mijn humeur! Wat duivel bedoel je met die impertinentie, Kenwigs? Morlina, kind, geef mij mijn hoed.' - 'O, u gaat toch niet weg, meneer Lillyvick,' viel juffrouw Petowker bij met haar betovcrendste lachje. Maar Lillyvick bleef hardnekkig roepen: 'Morlina, mijn hoed!' Op de vierde herhaling van die eis, zonk mevrouw Kenwigs op haar stoel neer, terwijl de vier kleine meisjes (heimelijk daartoe aangezet) hun ooms be nen pakten, en hem in kinderlijke taal smeekten te blijven. •Waarom zou ik blijven, kindertjes?' zei Lillyvick. 'Ik ben hier niet nodig.' - 'Och, oom, spreek toch zo nietsnikte mevrouw Kenwigs. 'Of U moet mij de dood willen aandoen.' - 'Het zou mij niet verwonderen als sommi ge mensen zeiden, dat ik dat wilde,' antwoordde Lillyvick, met een toor nige blik naar Kenwigs. 'Uit mijn humeur!' - 'O, ik kan het niel uit staan dat hij mijn man zo aankijkt,' riep mevrouw Kenwigs. - 'Meneer Lillyvick,' zet Kenwigs, 'ik hoop, terwille van uw nicht, dat u zich zult laten verzoenen.' Dc gelaatstrekken ontspanden zich, toen de gasten hun beden bij die van zijn aangetrouwde neef voegden. Hij liet zijn hoed los en stak zijn hand uit. 'Daar, Kenwigs,' zei hij, 'cn laat ik tegelijk zeggen om jc te tonen hoevee! ik uit mijn humeur was, dat, als ik zonder een woord meer te spreken was heengegaan, het toch geen verschil gemaakt zou hebben in de kleinigheid, die ik jc kinderen zal nalaten als ik sterf.' - 'Morlina,' riep haar moeder, 'val op je knieën voor je goede oom, cn bid hem je zijn lcvên lang lief te hebben, want hij is meer een engel dan een mens, heb ik altijd gezegd.' Morlina naderde om dc voorgeschreven hulde te bewijzen, werd door haar oom opgepakt en gekust, en toen schoot mevrouw Kenwigs zelf toe en viel haar oom om de hals, cn een gejuich steeg op uit het gezelschap. (Wordt vervolgd) 6euJkki6.té" na VOORBID, ew r>6 POLITIC ^AI DS ÏEWDÊ WEL inrekenen Naar wie is BenAN Acvrejese pu KGMT" allee wel weeje iw ORb£. NlCTWAAR? RADIO IVOND TELEVISIE VANAVOND tieis Hilversum I. 402 ra. AVRO: 11.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Stereo: Lichte or kestmuziek met zangsoliste (opn.). 18.50 Paris vous parle. 1155 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: discussie-rubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: vro lijkheid. muziek, actualiteiten en wetenswaardigheden. 22.00 Gonk! satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelin- 22.40 Radiojournaal. N.O.S.: 22.55 Zin - Tuig. nr. 6: stkroniek. 23.55-24.00 Hilversum II. 298 m. KRO: Nieuws. 18.41 Actualitei- 19.00 Licht ensemble en 19.40 Conciliepostbus. 1945 Wie is in Godsnaam Je ms Christus?, lezing. 20.00 Ste reo; Radio Filharmonisch or kest en solist. 20.45 Uitgescha keld?, reeks beschouwingen over ouder worden en ouder dom. 21.00 Semi-klassieke en kamermuziek (opn.l Dinsdagavond theater Verloren Jeugd: programma over de dichter Dylon Tho mas. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlementair overzicht. 22.46 De zihgende kerk. 23.00 Kontektst: magazi ne waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Stereo: Jazzconcert. 23.44-24.00 Nieuws. Nederland I. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. AVRO: 19.07 De rare vogels, TV-feuilleton voor de Jeugd. 19.30 Peyton Place. TV-feuilleton. STER: 19.56 Re clame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Kleur: Strange Report - Mannequins - de modellen van verleden jaar, TV-film. 21.10 Kleur: De Tom Jones-Show. Liederen in Kerstsfeer. N.O.S.: 22.55 Journaal. TELEAC: 23.00-23.30 Schaken voor begin ners - les 11 herh. Nederland II. N.O.S.: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. KRO: 19.30 Earl Hines and his All Stars. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Brandpunt-Huitcnspel: Sport programma. 21.10 Aan de over kant van de brug, speelfilm gebaseerd op een verhaal van Graham Greene. N.O.S.: 22.50-22.55 Journaal. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 cn 2 to. 18.55 Zandmannetje. 19 00 Tienerklanken. 19.25 Alledag 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoek licht. 19.57 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.20 Europa nu. Omer Grawet in gesprek met prof. Brugmans van het Euro pacollege. 20.35 Beschuldige. sta op. De zaak John Retsin. Reconstructie van een moord zaak dd. 28 november 1878. RADIQ Mm 'LiMORfeENrj Hilversum I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuziek (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.34 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek. (8.30-8.35 Voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klas sieke symfonische muziek (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Lichte grammo foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Pianorecital (gr). 12.05 Prome nade-orkest en zangsolisten. 12.54 Voor het platteland. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualitei ten. 13.25 Lichte orgelmuziek. 13 45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Fragmenten uit Ameri kaanse musicals (gr). 15.15 Mo dern muziekprogramma voor de leugd met commentaar. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Ne derlandse Chansons. 16.20 Mo derne muziek (opn). 16.50 Ste reo: Pianoduo (opn). 17.10 Ste reo: Klein Radiokoor. 17.30 Stereo: Pianorecital (opn). 17.55 Mededelingen. Hilversum II. 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en se- mi-klassleke muziek (gr). (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten). TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Verzoekprogram ma voor de militairen. (8.30-8.32 Nieuws: 9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.30 Voor de kleu- TEI.E1 IS IE MORGEN 16. Lappic en Jonas hadden reeds een flink stuk afgelegd de avond viel. Dc temperatuur, die de hele dag bijna 'draaglijk was geweest, zakte voelbaar. Jonas zuchtte diep. Gelukkig, nu kunnen we weer wat bij komen... heerlijk, koelte". Lappie knikte instemmend. „Ja. Jonas." ant woordde hij. "We zouden eigenlijk moeten rusten... maar %ttr?" Lappic keek om zich heen. Overal was het geel en zanderig. "Héla! Zie je dat ook. Jonas!" riep'hij, "Daar, aan de horizon?" Jonas keek. "Dat is een oase. Lappie. daar kunnen we wat drinken en een bed opslaan voor dc nacht.. Aldus werd afgesproken en het tweetal zette zich weer in beweging. Maar wat ze bereikten... geen oase. "Wat is dat ontzettend ver weg. Poeh!" zuchtte Jonas, "ik ben doodmoe... en eh, die warmte". ters. 9.45 Van 1685 tot vandaag: componisten en hun werken. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Piek Uur: wedstrijdprogramma. 11.45 Ac tualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Gevarieerd programma. (12.22 Wij van he' land: 12.26 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws. 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar; 13.15 Onder nemend). NCRV: 144)0 Klassie ke en moderne orkestmuziek (gr). 15.00 In 't zilver: voor oudere luisteraars. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Voor de jeugd. 17.00 Twlen-Popradio. 17.50 Overheidsvoorlichting. NCRV: 18.00 Country and western rubriek. UÉTtS &ÊUJKT, FROK-CSSGX OlLLOM hêëPT t>E bapieken! Nederland I. NOS/NOT: 10.45-12.00 School-tv. KRO 17.00-17.45 Voor de kinderen. België: Nederlands progr. kan. 2 cn 10: 17.30 Jevaujong. Hilversum III. 240 m en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vocale mu ziek. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieu we langspeelplaten met kri tisch commentaar. N.O.S.: 11.00 Nieuws. 11.03 Muzlek-le- zen. (12.00 Nieuws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualitei ten. 13.06 Zet 'm op: platen- programma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvita minen. 16.00 Nieuws. 1G.03 Licht platen programma 1700 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Pop- en cóuntrymu- ziek. aanstalten zijn bagage naar zijn woning te dragen. „Ikke zal hem help mompelde Opopol en met zorg koos hij de grootste koffer uit, die nog in de auto lag. En blijkbaar was Opopol van mening dat Frederik G. Hobbezak in het hospitaal woonachtig was, want zie, daar rent de Barreberiër de trappen van het ziekenhuis reeds op. In het voorbijgaan rukt hij zelfs een paar vroege bloemen uit hun bak. 64: Dit alles was natuur lijk niet onopgemerkt ge bleven voor de listige heer Opopol Istietof, die zich aan de buitenzijde van het ziekenhuis slim voor een iraam had opgesteld en nu steeds naar binnen gluur- |de. En toen gleed er een izonnige en tegelijk ver raste trek over zijn dikke gelaat. „Kijk kijk, daar ligt de kampioenski schaat- isert, boksert, gewichthef- ifert en voetballert! Ach, ach, ach, hij heeft geen enkele zin in bed.ie van hopsitaalt! Isse duitelijk hij wil er uit! Hij wil weg' Wel, wel, wel, arme kleine kerel! Ikke zal hem wel help! Maai* hoe?" Nu hoefde de kundige Opopol niet lang naar het ant woord op deze vraag te zoeken, want hij was doorkneed genoeg in de slinkse kunsten van een geheime agent om de oplossing onmiddellijk te vinden. Hij wierp dus een snelle blik om zich heen en zag toen juist de vermoeide figuur van de handelsvertegenwoordiger Frederik G. Hobbezak. Deze was bezig een aantal koffers uit een grote auto te tillen, want hij was op deze middag juist thuis gekomen van een grote, buitenlandse reis. Nu maakte hij kennelijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11