Vier gewonden in Leiderdorp Aanleg provinciale wegen in omgeving Leiden Jubilate concerteert groot vakantie- WEEKAGENDA Raad Voorschoten keurt begroting 1970 goed PAS OP DAT JE GEEN WOORD ZEGT HEEL GOED TONEELSPEL .LOUIS BOUWMEESTER" Na 9 uur geen bus NZH en Westnederland Bloemen niet duur Leidse schaakbond organiseert jcugdt oernooi Eén kiesvereniging A.R.P. in Leiden Raad Zoeterwoude Solidariteit NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 13 DECEMBER 190 LEIDEN Hieronder volgt een alttreksel uit het uitvoeringspro gramma van het provinciaal wegen- schema voor de jaren 1970-1974 schema voor de jaren 19701974. Het betreft secundaire wegen. Weg 1: 's-Gravenhage-Noordhol- landse grens (nieuw tracé). De aanleg van een gedeelte ooste lijke parallelweg van deze weg en het verleggen van de „Parallelweg" in de gemeente Noordwijkerhout zal begin 1970 gereed komen. Verder zullen in de zomer van dat jaar gereedkomen: de in het kader van de aanleg van deze weg in uitvoering zijnde verleg ging van een gedeelte van weg 3. de bouw van een viaduct over de Langelaan en van een brug over de Zanderij sloot in de gemeente Noord wijkerhout en ten slotte de bouw van drie bruggen over de Zanderij- sloot en twee viaducten respectieve lijk over de Leeuwenhorstlaan en de Havenstraat in de gemeente Noord wijkerhout. De werkzaamheden aan de aarde- baan en het omleggen en onder het reeds gebouwde viaduct doorvoeren van de Herenweg en de aanleg van gedeelten parallelweg in de gemeen te Noordwijkerhout zullen worden voortgezet. Het maken van enkele weggedeel ten. benevens het bouwen van een viadukt over de Lageweg, een brug over de Dinsdagse Wetering en een duiker in de Woensdagse Wetering in de gemeente Noordwijk zal in de zomer van 1970 kunnen worden aan besteed. Het bouwen van twee viadukten respectievelijk in de verlengde Beek laan en in de Rijnsburgerweg en van het tunneltje van de Achterweg onder de gemeente Noordwijk zal naar ver wachting eind 1970 kunnen worden aanbesteed. Weg 1: 's-Gravenhage-Noordhol- landse grens (oud tracé) De taxatie en de verwerving van gronden voor de reconstructie van het gedeelte van de bestaande weg tussen Wassenaar en Katwijk worden voortgezet. De rijbaanverdubbeling van het gedeelte Molentuinweg-Zeeweg van deze weg in de gemeente Katwijk zal in het komend voorjaar gereed komen. Dit zal ook het geval zijn met de verbetering van het kruis punt Gooweg-Langelaan en de ver breding van een brug over de Zan- derijsloot. Weg 3: Noordwijkerhout-Sassen- heim. Het bestek voor de reconstructie van de Van Pallandlaan, inclusief aansluitingen Parklaan en tertiaire weg 1 (oude rijksweg 8) te Sassen- heim, zal gereed komen. Indien de benodigde gronden tijdig worden verworven, zal tegen het einde van 1970 met de uitvoering worden be gonnen. Weg 4: Katwijk-Leiden. Het Koninklijk besluit voor ont eigening van gronden voor de aan leg van deze weg kan in 1970 worden verwacht. Met de grondverwerving zal een begin worden gemaakt. Weg 6: Noordwijk-Alphen aan den Rijn-rijksweg 3 (nieuw tracé). In verband met de snelle uitbrei ding van Alphen aan den Rijn, zal aan de voorbereiding van het gedeel te secundaire weg 7rijksweg 3 voorrang worden verleend. Weg 6: NoordwijkAlphen aan den Rijnrijksweg 3 (oud tracé). Het bestek voor de verbreding van de Wittert van Hooglandbrug en de verbetering van de aansluitende op ritten zal gereed komen. De bestrating van het gedeelte HoogmadeWoubrugge zal van een asfaltdeklaag worden voorzien. Het bestek voor de verbreding van het gedeelte Woubruggesecundaire weg 7, alsmede voor het aanleggen van een parallelweg langs dit ge deelte zal gereed komen. Wanneer de grondverwerving tijdig mogelijk blijkt, zal in 1970 met de uitvoering kunnen worden begonnen. Weg 7: Alphen aan den RijnLei- muiden. Het bestek voor de aansluiting van de Bruins Slotsingel zal kunnen wor den aanbesteed. De plannen voor de verbetering van het kruispunt met weg 6 en voor de aanleg van een tweede rijbaan van dit kruispunt tot de Leidsevaart zullen gereedkomen en het bestek voor de uitvoering van deze werken zal worden voorbereid. Voorts zal worden getracht de nodige terreinen aan te kopen. Voor de aanleg van een tweede rijbaan over het gedeelte Leidse vaartLeimuiden zullen voorberei dende werkzaamheden worden ver richt. Weg 8: WassenaarVoorschoten. De bouw van een voetgangerstun nel onder de Wijngaardenlaan ten behoeve van de in september 1969 heropende spoorweghalte Voorscho ten zal gereedkomen. Weg 10: Alphen aan den Rijn NieuwkoopNieuwveen. De asfaltering van het gedeelte Aarkanaal (secundaire weg 25) Nieuwkoop zal medio 1970 gereed komen. De reconstructie van de tra verse Aarlanderveen zal eind van dat jaar nagenoeg gereed kunnen zijn. De bouw van het viaduct en van een duiker ter plaatse van de Lie- meerweg zal in het komend voor jaar gereedkomen. Weg 16: 's-GravenhageLeiden (nieuw tracé). Het bestek voor de bouw van het nabij het landgoed „Ter Horst" ge legen gedeelte van de tunnel onder deze secundaire weg met opritten, aansluitend op het gereedgekomen tunnelgedeelte onder de spoorweg LeidenDen Haag, is aanbesteed en zal worden uitgevoerd. Het bestek voor het maken van een voorbelas ting ten behoeve van de bouw van het viaduct over de Papelaan zal kunnen worden aanbesteed. Even eens zullen gereedkomen de bestek ken voor de bouw van de tunnel na bij de Stichting Hulp en Heil te Leidschendam en het viaduct over de Papelaan. Bestekken voor de aan leg van de weg zullen worden voor bereid. Weg 16: 's-GravenhageLeiden (oud tracé). Het bestek voor de reconstructie van het gedeelte van de grens van VOORSCHOTEN Met algemene stemmen heeft de raad de gemeente begroting voor 1970 aanvaard. Na uitvoerige beantwoording van b. en w. had de raad weinig behoefte aan meer informatie. Dr. Pels wilde in 1970 het zwembad van de grond zien te krijgen. Wet houder Van der Laan gaf de toezeg ging zo mogelijk voor 1 mei met een plan in de raad te komen. Een moeilijk punt bleef de huur subsidie. Burgemeester De Kool deed de toezegging binnen het college te bezien of er financiële mogelijkhe den gevonden kunnen worden. De woningnood in Voorschoten speciaal voor de jong-gehuwden is minder dan een opsomming van cijfers doet vermoeden. Op 1 oktober 1968 wa ren er 286 aanvragen; dit jaar op 1 oktober was dit gedaald tot 195. De voorlichting aan de burgerij wordt intensief ter hand genomen. De voorzitter vroeg zich af of er niet een grote taak in deze richting is weggelegd voor de politieke groepe- Op Oudejaarsavond DEN HAAG De bussen van de N.Z.1I. en het Verenigd Streekvervoer Westnederland fde maatschappij die samengevoegd is uit Citosa en W.SJM.) rijden op oudejaarsavond niet meer na 21.00 uur. Alle N.Z.H.-lijnen en de lijn Amsterdam—Den Haag. die normaal volgens de dienstregeling na 21.00 uur zouden vertrekken, vervallen op 31 december. Alle diensten tot en met 21.00 uur precies van de beginpunten worden volledig uitgevoerd. De laatste dienstritten van het Ver enigd Streekvervoer Westnederland die over Zoetermeer gaan, zijn: 'om 20.32 uur de lijn BoskoopZoeter meer—Den Haag v.v., om 20.58 de lijn NootdorpDelft—Zoetermeer—Gouda en om 20.58 de lijn Leiden—Zoeter meerRotterdam v.v. Na 21.00 uur vertrekken voor wat betreft het West- land om 21.05 uur en 21.20 uur lijn 51, om 21.13 uur en 21.45 uur lijn 52 en 21.05 lijn 54 en 57. Op de kerstdagen zijn de diensten van de N.Z.H. als op zondag. De diensten van het Verenigd Streekver voer Westnederland zijn voor de lijnen 1 tot en met 9 op eerste kerstdag als op zondag en tweede kerstdag als op zaterdag. De lijnen 51 tot en met 63 rijden beide kerstdagen als op zondag. ringen. Ook de openbaarheid van de commissies van bijstand en advies werd nader toegelicht. De wethouders hebben een bijzon der zware taak. Daarom heeft het college een gedachtevorming ge vraagd over eventuele uitbreiding tot vier wethouders. de bebouwde kom Leidschendam tot de grens van de bebouwde kom Voorschoten is aanbesteed en in uit voering. Het bestek voor het aanleggen van de aansluitende wegen van de in uitvoering zijnde Waddingerbrug (Leidseweg en Haagweg) zal worden aanbesteed. Weg 17: ZoetermeerLeiden. Het bestek voor de kunstwerken in de „Omlegging Zoeterwoude" zal worden voorbereid. Met de aankoop van terreinen voor deze omlegging zal worden voortgegaan. Weg 22A: BenthuizenBoskoop. Dit weggedeelte zal begin 1970 worden verbeterd. Flora Rijnsburg RIJSBURG Niets is een bloemkweker of handelaar zó onwel kom als vorst in de weken voor Kerstmis. En het gevaar voor be vriezing van de bloemen én het feit dat het publiek bij koud winterweer nu eenmaal ongaarne de straat op gaat, zijn beide van grote invloed op de verkoop. De bloemen zijn daarom de tijd van het jaar in aanmerking genomen beslist niet duur te noemen. Behou dens dan bijvoorbeeld de bolbloe- men, die echter door de nog maar zeer geringe aanvoer hoog genoteerd staan. Zij het dan weer met uitzon dering van de hyacinten die men letterlijk voor alle prijzen ziet ver kopen. Ook voor de komende week wordt nog geen grote verandering ver wacht in het aanvoerpatroon. Nog maals is echter het weer van grote invloed op de afzet zodat over de eventuele prijs weinig te zeggen valt. LEIDEN De schrijver Dimitri Frenkel Frank heeft het zich niet gemakkelijk gemaakt met het schrij ven van „Pas op, dat je geen woord zegt". Zich zelf niet, zijn publiek niet en natuurlijk ook de opvoeren- den niet. Het geheel is eigenlijk een trieste aangelegenheid. Het zijn allemaal tragische figuren, die iets mania kaals hebben. Muziek, paarden, klokken, pakjes, met al deze dingen bouwen ze zich een schijnwereld op, waarin ze hun illusies hebben. Wan neer men die mensen bij elkaar brengt, moet dit tot conflicten leiden. De auteur heeft van de flash-back gebruik gemaakt om het verleden op te roepen. Het werkt de duide lijkheid nie in de hand en maakt het geheel brokkelig. De schilder, die niet al te ijverig de trap verft, kan het allemaal niet uit elkaar houden en het publiek zal er ook wel eens moeite mee heb ben gehad, ofschoon de „Timdeler- club" er gisteravond een zeer aan vaardbare opvoering van heeft ge geven. De moeilijkste rol, vanwege de lengte, was Riet Krispijn-de Wolf toebedeeld. Ze maakte er een goed type kamerverhuurster van. Een LEIDEN De Leidse Schaakbond houdt een groot jeugdschaaktoernooi in de kerstvakantie en wel op maan dag 22 en dinsdag 23 december in het gebouw Steenschuur 6 te Leiden. Dit jaarlijkse schaakevenement is bij de aankomende schaakmeesters al tijd erg in trek, gezien de belang stelling. Er zal worden gespeeld in groepen van vier. De eerste en de tweede ronde worden gespeeld op maandag van 9-12 en van 2-5 uur, de derde en laatste ronde op dinsdag van 9-12 uur. Iedere jonge schaker beneden de 20 jaar kan zich opgeven bij de heer W. de Kier, Waldeck Pyrmontlaan 24 te Oegstgeest of bij de heer T. de Jong, Oude Singel 112 te Leiden. Kerstzang in Oeg9tgeest OEGSTGEEST Zondagavond 21 december om kwart voor acht wordt in de garage van Kamsteeg (ingang Geversstraat) een gemeenschappe lijke kerstzangbijeenkomst gehouden. NOORDWIJK Een geheel bezet Lido-theater heeft gisteravond geno ten van een goede uitvoering van Neil Simons blijspel „Op blote voe ten in het park". Deze keer verscheen slechts een kleine groep van „Louis Bouwmees ter" op de planken. Daarom was het voor deze amateurs een dubbel- zware opgave om dit bekroonde stuk. tot voor kort alleen toebedeeld aan het beroepstoneel, zo'n uitstekende vertolking te geven. Louky Kramer speelde levensecht en levenslustig het pasgetrouwde, impulsieve advocatenvrouwtje Corie Bratter-Banks, dat, terug van de huwelijksreis samen met haar Paul het flatje, zes trappen hoog, gaat in richten. In André Drost vond zij een perfect tegenspeler, die de jeugdige echtgenoot meesterlijk uitbeeldde Hijgend en puffend beklimt de een na de ander de trappen naar het flatje, als eerste de PTT-monteur (Hans Bal), die de telefoon komt aansluiten. Werkelijke moeilijkheden komen er als de zonderlinge bovenbuur Victor Velasco opduikt, die als volleerd charmeur het jonge vrouwtje tracht in te palmen. Jacques van der Est maakte van deze figuur een geestige creatie. Corie intrigeert een contact van Velasco met haar moeder mevr. Ethel Banks (Ineke Kortekaas) en dit leidt tot zulke verwikkelingen, dat het huwelijk op een scheiding dreigt uit te lopen. Alles komt ten slotte goed terecht Regisseur M. Peen bleek zijn me dewerkers met zorg te hebben ge kozen en de details werden niet ver waarloosd. Voorzitter G. Crama kondigde het vlotte Amerikaantje aan. Hij verwel komde de wethouder voor culturele zaken, de heer P. den Otter, en de korpschef van politie, hoofdinspec teur J. F Basten. Een applaus kreeg ere-voorzitter, „grand-old" Jan Steen, jarenlang de regisseur van „Louis Bouwmeester". Diverse zustervereni gingen waren vertegenwoordigd. Ook een toneelvereniging uit Hilversum, die dezer dagen hetzelfde blijspel gaat opvoeren en kwam kijken hoe „Louis Bouwmeester" het er af bracht. De voorzitter vestigde nog de aan dacht op de kosten. „Louis Bouw meester" is een der weinige culturele verenigingen, die werken zonder een cent gemeentelijke subsidie, en daar om wekte hij op de vereniging als donateur te steunen. TER AAR. 12 december Groentevei ling; tomaten A 293—450, C 295—375 per bakje van k g; witlof All 152. afwijkend 113—140. stek 77. andijvie 49. spruiten 94. goudrelnetten 25. alles per kg: boeren kool 240 per kist. KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 decem ber Groenteveiling: waspeen AI 670650. All 260—700, BI 1040—1210. Bil 230—330. Cl 450—610. CII 90. breekpeen 280—430. andijvie 27—96. boerenkool 29—34. groene kool 25. knolselderle 813. rode kool 38. savoye kool 28. sla 11. spruiten i 118—137, II 46—85. uien 440—890 Aanvoer waspeen 148.000 kg. beetje aan de volkse kant. Wat meer tegenstelling in haar spel, wat meer variatie zou wel gewenst zijn ge weest. Nico van Leeuwen was een toegewijd luisterend, nieuwsgierige schilder. Van de kleinere rollen troffen ons die van Magda van Maaren-Mege- link, in de dubbelrol van tweeling en die van Laes Hey het meest. Vooral hun houding was goed. Gina Hebly-Zuidema, Truus van Pernis en vooral ook Agnes Ouwerkerk- v. d. Blij completeerden op goede wijze het aantal eenzame, zoekende, op één of andere manier in het leven teleurgestelde figuren, die in het huis van Clementine Jaffa, gedu rende langere of kortere tijd een onderdak hadden gevonden. Speelsters en spelers verdienden het dankbare applaus en de bloemen ten volle. A. C. Bouwman. LEIDERDORP Gisteren zyn op de hoek Persant SnoepwegEnge- lendaal te Leiderdorp twee auto's met elkaar in botsing gekomen door dat de bestuurster van de auto die kwam van de Engelendaal geen voor rang verleende aan de auto op de Voor eerste maal onder leiding van Sander van Marion KATWIJK Dinsdag 16 en woens dag 17 december zal het chr. man nenkoor Jubilate een kerstconcert geven in de Triumfatorkerk. Twee avonden, omdat de belangstelling steeds zo overweldigend is, dat men niet zou weten, hoe in één keer de liefhebbers te bergen. Zoals we reeds eerder uitvoerig berichtten, zingt Jubilate sinds 1 september onder leiding van Sander van Marion, Haags dirigent, organist en componist. Met hem ging het koor zijn vijfde levensperiode in. Niet alle dirigenten drukten een sterk stempel op de zang, de voordracht. Het schijnt echter, dat het Van Marion gelukt is, door kundig beleid, overtuigings kracht. overdracht van muzikaalen- thousiasme en vertrouwenwekkend LEIDEN De AR Kiesvereniging Wijk III en IV heeft voor de verkie zing van de Provinciale Staten de volgende kandidaten op de lijst ge plaatst: 1. drs. T. Spaan, Voorburg; 2. mr. S. H. Attema, Katwijk. Voorts heeft de kiesvereniging zich beziggehouden met de samenstelling van de groslijst voor de Gemeente raadsverkiezing. De ledenvergadering sprak de wenselijkheid uit om de bestaande wijkkiesverenigingen samen te voe gen tot één kiesvereniging voor de gehele stad. Aan het bestuur werd opgedragen een voorstel dienaan gaande voor te bereiden. ZOETERWOUDE Woensdag 8 uur komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: voorstel tot: het verlenen van eervol ontslag aan de wnd. ad ministrateur en kassier van het grondbedrijf; het benoemen van een administrateur en kassier van het grondbedrijf en hun plaatsvervan gers; tot het verlenen van eervol ontslag aan en benoemen van een lid van de woonruimte-adviescom missie; tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit Wet op de Ruim telijke Ordening; tot vaststelling van het bedrag per leerling voor de bij zondere basisscholen; tot vaststel ling van de gemeentebegroting 1970 en de begroting van het grondbe drijf. optreden, het grote koor een nieuwe weg naar een hoger niveau te doen inslaan. Ik heb Jubilate nog niet onder zijn directie horen zingen, maar, te oordelen naar de geestdriftige reacties op vragen dienaangaande, moet het nu met de prestaties wel beter gesteld zijn. Men vertrouwt erop, dat het pu bliek de vooruitgang, bereikt na in tensieve. vakkundig geleide studie, duidelijk zal kunnen constateren. Jan Welmers, de zeer bekwame Triumfatorkerk-organist en beken de solisten, de alt Martha van Kerk- hoff en de bas Henk van den Brink verlenen hun gewaardeerde mede werking. Ook het publiek krijgt de gelegenheid tot zingen. Het programma noemt een reeks oude kerstliederen, waaronder een paar spirituals; verder „Die Weih- nachtsgeschichte" van M. Brunck- horst 1750), door de dirigent ge vonden en bewerkt. Onze verwachtingen zijn gespan nen; we hopen, dat ze nog overtrof fen zullen worden. Joh. van Wolfswinkel. Vraag het bij Cebuto en u krijgt het gratis thuis. LEIDEN, Doezastraat 30-32, te!. 43612/25971. BENTHUIZEN De heer H. A. v. Zwieten, hoofdcommies-vhef afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarieën van Benthuizen en Moerka- pelle, is benoemd tot hoofd-commies- chef afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie van Amerongen. Op Tweede Kerstdag zal het huisvuil in deze gemeente niet kun nen worden opgehaald. Om organi satorische redenen is het niet moge lijk hiervoor een ander tijdstip in te lassen. De Nieuwjaarsreceptie zal wor den gehouden op vrijdag 2 jan. des avonds van 7 tot 8 uur. De kandidaatstelling voor de le den van de provinicale staten zal plaatsvinden op 3 februari; die voor de leden van de gemeenteraad op dinsdag 3 juni. Benthuizen heeft op 27 novem ber het inwonertal van 2300 bereikt, door de vestiging van de heer M. A. M. Opdam, Kon. Julianastraat 69. De Coöperatieve Raiffeisenbank ZoetermeerBenthuizen heeft de gemeente een Burgerzin-lening aan geboden, groot f 75.000. De lening is bestemd voor de financiering van de aankoop van de openbare (semiper- manente) kleuterschool 't Benthuis. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld de begroting 1970 van de stichting drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" goed te keuren. De ge wone dienst geeft wel een verlies van naar raming f 238.472, roch dit kan ten laste van de algemene reserve worden gebracht Uit de „Nota van aanbieding" blijkt dat het niet de be doeling is om de watertarieven te verhogen. In afwachting van de gemeen schappelijke regeling zijn de gemeen ten Benthuizen, Boskoop, Hazers- woude, Moerkapelle, Reeuwijk en Waddinxveen met de logopedische dienst gestart. De regeling heeft ech ter een aantal wensen van GS mee gekregen en de commissie van be heer van de dienst heeft nu aan de gemeeenten verzicht de regeling in te trekken en deze te vervangen door een nieuwe. TER AAR Voor de bouw en inrichting van het clubhuis Welverro in Langeraar is een gift van f 3000 ontvangen van het Anjerfonds. Sfeer in 't gezin De JVieuwe Leidse" er m l Persant Snoepweg in de richting van Alberts Corner De drie inzitten den van de auto die van de Enge lendaal kwam, werden op het weg dek geslingerd. Deze auto is op de foto te zien Het waren mevrouw Bakker uit Alphen aan den Ryn, haar 17-jarige dochter en een 1-jarig kind van die dochter. De baby lag midden op de weg. Zij werden met verschillende verwondingen naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, alsook de vrouw van de bestuurder van de andere auto, mevrouw Arend uit Noorden. Zjj had ernstige verwon dingen aan een been en aan haar ge zicht. Twee E.H.D.-wagens vervoer den de slachtoffers. Foto v. d. Horst WOUBRUGGE In Het oude Raedthuys vond vrijdag de slot- avond plaats van de Sint-Nicolaas- actie, georganiseerd door de WIKO. Onder grote belangstelling werden fraaie prijzen verloot. Ingezonden Onder deze kreet is afgelop® zondag een interkerkelijke advents, actie van start gegaan met als dot 2.5 miljoen gulden bijeen te bren- gen om projecten van de grond t» helpen teneinde iets te doen aat de verbetering van de levensom. standigheden Ln heel Latijns-Ame- rika. De 2,5 miljoen, die er moeter. komen, worden niet gestort in d bodemloze putten van de corrupt regimes maar worden overgearagej aan kerkelijke instanties, die zier. inspannen om vooral het vormings- werk op gang te brengen. Dit vor. mingswerk is een belangrijke factor om de autocratische en feodalr structuren vreedzaam te veranderet in tegenstelling tot de gewelddadig revolutie waartoe de Latijns-Ame rikaanse volkeren (nog) niet staat zijn. Nog niet. Wie echter de actiekrant door bladert, die is verschenen in kader van deze adventsactie. wrijl zijn ogen uit wanneer hij de cijfei leest over b.v. het analphabetism in Latijns-Amerika. Even enkel cijfers: Brazilië, 88 miljoen inwo ners, 55 pet analphabeet; Bolivii (het land voor Che Guevara's revo lutie mislukte) 4,5 miljoen inwo ners, 60 pet analphabeet; Honduras 2,1 miljoen inwoners, 55 pet; HaS 4.6 miljoen inwoners, 88% Nog wat cijfers; Latijns-Ameriki is 3x groter dan Europa, telt op moment 275 miljoen inwoners. middeld jaarinkomen per hoofd grote steden: f2.900,—, daarbuiten f290,—. Het vormingswerk en dus het on derwijs staat centraal bij deze aktie Wat het onderwijs in Latijns-Ame rika betreft: 80% van de leerlinge! maakt de lagere school niet Slechts 2% van de leerlingen gas naar hoger onderwijs. Om dit onderwijs op gang te bren gen hebben zij onze hulp nodi| Daarom kerkmensen en niet-kerk- mensen, toont uw solidariteit me hen die een rechtvaardige maat schappij voorstaan. Met allen werken om dit volk in staat te stel len zélf over zijn eigen lot mee beslissen. Met allen die geloven dit ook christendom is! Geef gul in uw kerk! Of stort op Interkerkelijke Adventsaktie voo Latijns-Amerika; giro 1804444 De: Haag. Sectie werelddiakoiu Leidse Hervormde Jeugdraad. di da C.ontantp trissplkoerspn AMSTERDAM. 12 decer#ber Contaol prijzen: Londen 8.68—8 68*/*. New Yo 3 62%—3.62«/«. Montreal 3.3e7/.—3-37'/«, I rijs 65.01—65.06. Brussel 7.283/4—72» Frankfort 98.25—98.30. Stockholm 70.OTV 70 12%. Ztlrich 84 ll'/i84.161/». MUa 57.77Vi57 82Vi. Kopenhagen 48.34%—«Ijl Oslo 50.711/,—50.76"/!. wenen 14.021/.—14.» Lissabon 12.741/»—12.75%. Buitenlands bankpapier AMSTERDAM 12 december vleskoersen voor buitenlands baonkpipltf geldend In Amsterdam op de volgeitó werkdag zijn heden onveranderd geblma Zondag 14 december Lodewljkskerk, Steenschuur, 3.30 u.: ad- ventsconcert Alma Materkoor. werken van Praetorlus. Haszler, Byrd, HSndel, Haydn, Tartini, Ivens, Pijper, J. v.d. Meer en Rotman. Medewerking van Truus van Dongen alt. Henny Ravestem viool en J. v.d. Meer orgel. Maandag 15 december Stadhuis. 2 u. gemeenteraadsver gadering, 7.30 u. voortzetting (begro tingsbehandeling). Dinsdag 16 december Stadhuis, 78 u.: Bouwfonds Ned. Ge meenten. Breestr. 19, 7—8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Antonius-clubhuls, 2 u.: afd. Lelden Ver. van Hulsvrouwen, Kerstmiddag. Camera; 7 en 7.15 u.: K. EN O. film van de maand, Deserto Rosso. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Woensdag 17 december Stadhuis. 4—6 u.: spreekuur sociale raadsvrouw. Beloftekerk. Robijnstraat, 8 u.: kerst viering afd. Mors Christenvrouwenbond. Schelpenkade 6. 8 u.: Tuinbouw en Plantkunde, A. M. Hulkenberg over kerstflora en volksgeloof. Stadhuis, 7.30 u.: begrotingsbehandeling gemeenteraad. Donderdag 18 december Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 u.: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, kerst viering. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Vrijdag 19 december Oegstgeest: Groene of WUlibrordkerk, 8.15 u.: afd. K. en O., kerstconcert Ned. Solisten Ensemble, In samenw. met „Vrienden van het Lied". Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsbehan deling gemeenteraad. Zaterdag 20 december Gehoorzaal, 8 u.: K. en O.. Kerstprome- nadeconcert door Promenade-orkest o.l.v. G. Nieuwland m.m.v. Radiokoor. Aafje Heynls. alt Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek. Lammenschansweg 7. tel 23553. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp en van Apo theek Voorschoten wordt waargenomen door de Zulder Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopend. Doktersdienst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna, tot zondag 24 uur, 5 maal 2 bellen. FILMS CAMERA - Petulla. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9 15 uur dl 2.30 7 en 9.15 uur: Deserto Rosso. 18 Jaar. vr- en zat-nacht 23 30 uur: De spookzolder. 18 laar. LIDO Slag der giganten. 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45. 7 en 915 uur. LUX OR - Provéles. 18 Jaar. dag. 2J0 7 en 9 15 uur. zo 2.30 4a.4S 7 en 9.15 uur. REX De genadeloze killer. 14 Jaar, dag 2 30 7 en 9.15.uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-macht 23.30 uur- Het mysterie van de dodende slinger, 18 Jaar STUDIO - Cul de sac. 18 Jaar. dag 2.30 7 en 915 uur. zo 2.30 4,45. 7 en 9.16 uur. TRIANON - Villa van de vrije liefde 18 Jaar. dag. 2 30 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 915 uur Mobiel A.VWB-kantooT Iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling oa ongevallen Oe poliklinische oahandellng oa onge vallen wordt van dinsdag 12 uur. Cs mid dags tol woensdag 12 uur waargenomen door her Diaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demlsch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques (Jriuspiantsoen 83 voor hulpverie nlng: telel 24101 Dij geen gehoor telef 10460: voor informatie: telef. 13921. Bezoekuren Ziekenhuizen Academi» i ziekenhui».- voor palienter ln klasse la. lb en 2e dagelijks 10.30- 11.30. 14.30-16 en 19-20 uur Voor patlfinten ln klasse I maandag. woensdag, donderdag en vrijdag 18-15- uur dinsdag 1314 uur en zaterdag 15- uur, zondag, christelijke en natloni) feestdagen 14 30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m 18.45—19 30 uur. zaterdag 15 30—16.30 0 zondag 1530—17 uur. Klassepatlfinten op de vrouwenkli* dagelijks 10 30- n -<u 15—16.30 en 19—208 Op de afdelingen verloskunde en o dergeneeskunde kunnen kinderen Dt» den de 6 resp. 12 Jaar niet worden tot» laten. In bet belang van de patiënten l niet meer dan twee bezoekers tegelljkl een patiënt worden toegelaten. Ellsabethzlekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds n kwart voor 7 tot half acht, kraamafdelt dagelijks van 3 tot 4 en "s avond» kwart voor 7 tot half acht; tweede tl dagelijks van half 12 tot 12, 3 tot 31 dagelijks van half 7 tot half 8. Annakllnlek Lelden dagelijks van I twee tot half drie en bovendien dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond zes tot zeven. Klassepatiënten van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endei dinsdag eD vrijdag 13 tot 14.30 uur, I dags u tot 12 en 2 tot 3. Dlaconessenhuls, dagelijks eerste ld. tot 12. 1.15 tot 2 en' 7 tot 8 u. -„tweede 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; derde kL 1.15 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks 2.15—3 en 8.30—715 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: dif lljks (ook zondag): le en 2e klas: 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur i 18.00-19 00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur 19 30 uur Kraamafdeling: van 14.00—15 00 uur, 19.0019.30 uur alléén voor echtgenote Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur. i 18.001830 uur dinsdag en donderdag léén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén t NOORDWIJK - Sole Mllo tiénten dagelijks van 8 tot half 5 e avonds van 7 tot 8, zaalpatiënten i dgs. van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot hau donderdags van half 7 tot half 8 dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium. tongklU dagelijks van half 3 tot half 4. dlnsdit donderdag evenwel van 7 tot 8, tbc-s ling dagelijks van half 3 tot half 6. W Mdatiecentrum dinsdag en donderdag 7 tot 8 en zaterdag en zondag van In tot hall 5. Revalidatiecentrum kind woensdag van 7 tot 8 zaterdag en iM van half drie tot half vijf. LongkllnW tbcéafdellng kinderen woensdag van I 8 en zaterdag en zondag van half I half Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat werkdagen van 10 tot 6 u„ ook i zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburi werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaten zondag van 1 tot 5 uur. Sted Museum De Lakenhal. Oude gel op werkdagen van 10 tot 4 uur-1 dag van l tot 4 uur Bonus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tot 12 en van 2 uur. kassen zaterdags en zondags ges" ten. le Alarmnummer» Doktersdienst; 6 maaJ 2 (zat 10 u middag tot zondag 24 uur). Brandweei 5 maal S. Politie: 5 maal 4. EHD: 20645 Tentoonstellingen De Lakenhal, tentoonsieiing van 8 rj derljen. gouaches en tekeningen var 1 Gljsbers van 13 dec. 'ot 11 Jan. 10 tot 4 uur. zond l tot 4 uur Pieterskerkgracht 9: tentoonstel BUUT 110 van 6 tot 20 dec. maand vrljd. van 2 tot 5 uur 7 tot 9.30 uur.' en zond tot 5 uur Academiegebouw Rapenburg; stel Jeremy Bangs pictures 14 ofl Ipnuarl Galerie t Dulvcnhuys. Rapenbufl tel. 26513: assemblages, aquarellen tekeningen van Will Twehuysen: 16 dec.—6 Jan.. dinsdag t.e m. zondsf' uur, Galerie v. d. Vllst. Botermarkt J: 1 derljen groep Nicolas. 22 nov. - 21 dinsd. t.e.m zat 96 u.. zond 1—6 uur Legermuseum Pesthuislaan t: t» Januari 1970 expositie .Historische d ma's en militaire modelflguren'*.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4