TOILETMEUBEL: eigen hoekje voor haar Zonde onderhevig aan mode? Idee Meisjes met mooie benen intelligenter? dialoog door Schoppen-klont Feestelijk Sans atout Niet voldaan ZATERDAG 13 DECEMBER IB» Goedgevormde onderdanen wor- in met welgevallen gadegesla gen. Meisjes met mooie benen hebben au nog een reden om zich I» verheugen op het bezit van dat i Dr. Martin Cole van de Mier(kaan6e Universiteit van Aston (Alabama) heeft na een engdurig onderzoek vastgesteld, dat deze meisjes bovendien intelli genter zijn dan haar minder goed uitgeruste lotgenoten. Hij mat en oa- Ulogiseerde duizenden paren melsjesbenen. Een andere ,,ber>o|oog". dr. B. Sheldon, ook el uit Amerika, maakt het nog bonter. Hij zegt dat hij uit os vorm ven de benen het karak ter van de bezitster kan aflezen. Lange «n slanke benen wijzen j creetlvitert, een gevoelige na- uur. Meisjes met lange doch ge tuide benen zijn psychologisch itabiet. En de eigenaressen van «n te fors onderstel mogen zich roosten: ze zijn meestal vrolijk m aard en houden van grapjes i spel. Zij leiden daardoor de indacht ef van de tekortkomingen on haar fy6ieke charmes. Sinds Cleopatra in geitemelk heeft rondgedreven en keizerin Poppae zich op haar reizen liet vergezellen van vijftig ezelinnen om dagelijks in de melk van de dieren te baden, hebben ontwerpers zich bezig gehouden met het bedenken van toiletmeubels. Het klassieke voorbeeld vin den tve bij traditionele ameublementen maar wie heeft daar nog plaats voor? De jonge vrouw die klein begint en Bent u zo gelukkig een aan- bouw-slaapkamer te bezitten of te kunnen aanschaffen, dan pro fiteert u van de moderne oplos sing om het toiletmeubei als het ware in te bouwen. Er gaat geen centimeter wandruimte verloren omdat alle onderdelen aaneensluiten. Hebt u minder ruimte, dan is de eenvoudigste oplossing een spiegel aan de wand te bevestigen met daaron der een glasplaatje op dragers. In plaats van zo'n glazen plaat kunt u ook een hangende lade nemen, waarin allerlei make up spullen een plaatsje kunnen vinden. Zo'n kleine spiegel is alleen t hei i Strijdvaardige hutevrouwen tri de lerizas hebben een merkwaardige ktie ontketend. Het zijn leden van consumentenvereniging ren leer trekken tegen ongerecht- irdigde prijsverhogingen. In vre elfbedieningswinkete en super- arkten prikken de dames op arti- ilen. die naar hun mening ten irechte in prijs zijn verhoogd, in kaartje met dé woorden; Je vou8 ai l'oeil" ofwel: ik houd u h de gaten. Soms werkt deze r K thode uitstekend. De belangstelling de huisvrouwen is grootl ,,eV Uit de toezegging dat Sodom behouden zou worden als er nog tien rechtvaardigen waren en dat Nineve zich bekeerde op Jona's prediking en behouden bleef, maakt mevrouw J. S.-V. te P. op, dat de kerk toekomst heeft. „We moeten zélf de kerk dienen en onze tijd geven als we een uitno diging ontvangen om ouderfing, di aken, koster of organist te zijn". De gemeenschap der heiligen voelt mevrouw S. in de zegen bij het verlaten der kerk, en „wat machtig, het zingen". CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VA X NICOLAAS NICKLEBY 52 'Wieis daar?' vroeg Kenwigs scherp. - 'Schrik niet, ik ben het maar," zei Crowl, die met zijn slaapmuts op, het vertrek binnenkeek. 'Het kind scheelt niets, want ik keek even de kamer in, het is vast in slaap cn het meisje ook. Er wordt naar meneer Noggs gevraagd.' - 'Naarmij?'riep Newman verbaasd uit. - 'Ja, 't is een ongelegen uur, nietwaar?' ant woordde Crowl. 'En het is een raar soort lieden, ze lijken wel door de modder gesleept. Zal ik zeggen dat ze maar weer weggaan?' - 'Ncc.' zei Newman cn stond op. 'Hoeveel?' - 'Twee,' antwoordde Crowl. - 'Die naar mij vragen? Mijn naam?' vroeg Newman. - 'Uw naam,' hernam Crowl. 'Meneer Newman Noggs, zo duidelijk als mogelijk is.' Newman overlegde een paar seconden en snelde heen, zeggend dal hij zo 5s terug zou komen. Hij hield woord, want na korte tijd stormde hij de ka mer binnen, greep zonder een woord van verontschuldiging of ophelde ring ceti brandende kaars en een groot glas punch van de tafel cn snelde weer heen alsof hij dol was. Wat drommel scheelt hem?' riep Crowl uit, terwijl hij de deur openruk te. 'Hoor eens, wat een leven daar boven De gasten stonden in verwarring op, keken elkander met grote verwonde ring en ongerustheid aan, strekten de halzen cn luisterden opmerkzaam. EERTIENDE HOOFDSTUK N1 COLAAS 1 REDT EEN KIND/NewmanNoggs klom driftig de trap op, met het dampende glas in de hand. dat hij met zo weinig complimenten van dc tafel bij Kenwigs weggenomen cn eigenlijk dc oom bijna uit de hand had gerukt. Hij droeg zijn buit rechtstreeks naar zijn zolderkamer waar, met doorgelopen voeten en bijna zonder schoenen, nat, bemodderd. cn afgemal, Ni« n- laas en Smike zaten. Newmans eerste werk was dat hij Nicolaas met zacht geweld dwong de helft van dc punch, hoewel die bijna kokend was, in één adem op te drinken, en vervolgens het overschot Smikc in dc keel goot, die, daar hij nooit in zijn leven sterke drank geproefd had, door zonder linge gebaren zijn verrassing en genot te kennen gaf. i 'U bent door cridoor nat,' zei Newman, terwijl hij met *Ün hand over de jas streek, die Nicolaas had uitgeworpen. 'En ik heb geen andere kleren dan die ik draag,' voegde hij er aan toe, cn wierp een ^■treurige blik op zijn kale plunje. - 'Ik heb droge kleren in mijn koffer,' T^ntwoordde Nicolaas. 'Als u zo'n bedroefd gezicht zet, zult u het verdriet vergroten dat ik reeds voel, omdat ik genoodzaakt ben van uw geringe middelen voor één nacht hulp en onderdak te vergen.' Daar Nicolaas met zijn geringe geldvoorraad zo goed had huisgehouden, dat deze nog niet geheel op was, werd cr ccn avondmaal van brood cn kaas met een stuk koud ossevlces uil dc naburige gaarkeuken op tafel gc- «t en daar deze behoeften van ccn fles brandewijn en een kan bicr> vcrgc- I «ld gingen, :rtcn minste ten opzichte van honger en dorst geen reden tot ongerustheid. De toebereidselen, die Newman maakte om zijn gasten gedurende die nacht een rustplaats te verschaffen, vergden niet veel tijd en daar hij er vóór alles op aangedrongen had, dat Nicolaas van kleren Wisselde en dat Smike zijn eigen jas aantrok, de enige die hij bezat, ge bruikten de reizigers hun maal met veel genoegen. Ze schaarden zich toen om het vuur, dat Newman Noggs zo goed aan de gang bracht, als dit na dc verwoesting die Crowl onder zijn brandstof bad aangericht, nog mogelijk was, en Nicolaas, die zich tot dusver had laten weerhouden door de ijver van zijn vriend, bestormde hem nu met VTagen betreffende zijn moeder en zuster. Het gaat hun goed,' antwoordde Newman, met zijn gewone kortheid, ^onenzenogin de City?' vroeg Nicolaas, -^.'Ja,' zei Newman. - "F.n zuster?' vervolgde Nicolaas. 'Is ze nog in die zaak •chreef?' Newman aarzelde. ze mij (WORDT VERVOLGD) De heer H. R. Ie 's-G. Zoals het gigantische dok van Verol- me op drift raakte, is de wereld op drift geraakt omdat ze de kerk van Jezus Christus de rug heeft toegekeerd, en daarmee de zondag. Gods grote geschenk. ..Wij behoeven ons over Christus kerk niet onge rust te maken. Daar zorgt God voor. Waar wij ons ongerust over moeten maken, dat is de gehele wereld, jeugd; ouderen, pers, radio en tv. Als God het niet verhoedt, loopt het met de wereld niet zo goed af als met het dok". „We lezen en spreken te wei nig over het heil, we zijn te sloom en te weinig overtuigd. Als men oudere mensen be zoekt. is het moeilijk om geestelijk contact te krijgen. Jongeren willen alles omver werpen, geweldig luidruchtige jeugddiensten op zondag, waar om niet op zaterdag? Is daar zoveel van 't ware geloof te merken. Jeugd, antwoord eens", vraagt mevrouw v. H. te W. „Van een radiopreek word ik altijd afgeleid door koffiezetten 2n dergelijke, zegt mevrouw S. W. te dH. praktisch. Zij vindt juist als gelovigen de ge meenschap der heiligen, om met elkaar naar de dag van Je zus Christus toe te leven met al onze zonden en gebreken. En door onze medemensen, die zo genaamd nergens aan doen, te laten merken wat een steun we in het geloof vinden. De bijbel is niet uit de tijd!" Mevrouw V. te Z: Wij leven onze kinderen voor. in de liefde te doen wat de hand vindt om te doen. Ze gaan mensën helpen in verre landen, anderen zorgen dat zij kunnen gaan, er komt geld voor evangelisatie. Een vriendelijk woord en helpende hand verrichten nog altijd won deren". „Zeker, onze jongeren zien er dikwijls wonderlijk uit. Dat heeft met 't hart niets te ma ken. Als je ze ziet, zoals in Zin gend Geloven: ik kan er voor danken. Zolang zoveel jongeren hun schouders zetten onder het kerkewerk. zolang zal Gods Ko ninkrijk doorgaan, strijdend en vechtend, met vallen en opstaan en verder gaan, steeds maar weer. Gemeenschap der heiligen is niet onder woorden te brengen, je moet er voor openstaan. Medechristenen die tegenvallen: wat weten wij van hun achtergronden, moeilijkhe den, of zij biddend strijden met hun zwakheden, dat moeten we immers zelf ook". „De kerk is overal ter wereld, christenen worden onder lei ding van Gods Geest naar de kerken gedreven en beleven daar de gemeenschap der heili gen", aldus mejuffrouw E. van W. te V. Mevrouw Van E. te dH. ge looft dat de opvoeding der kin- deren veel te maken heeft met de toekomst der kerk het goede voorbeeld mogen we nooit vergeten, 't Is moeilijk om een kind niet te streng, ook niet te slap groot te brengen. Ook voor jongeren geldt: zonder strijd geen kroon en een rots vast geloof in de toekomst". „Vroeger waren er meer vaste lijnen", meent mevrouw C. B. te L. „Wat een predikant zei, nam je aan. Toen mijn va der jong was, ging je tweemaal naar de kerk en je fietste niet op zondag: dan was je wel vroom. Nu word je plat gereden van de auto's, velen gaan een maal per zondag naar de kerk, wat vroeger als zondig werd er varen, is nu geen zonde meer. De zonde schijnt aan mode on derhevig. Zoek het maar uit! Gemeenschap der heiligen er vaar je het beste als je een verlies hebt geleden dan voel je je gedragen door de gemeen te". „Hebben wij het geestelijk niet tè goed, alles wordt op een presenteerblaadje aangeboden. De jeugd heeft nu zo weinig houvast omdat ouderen in ver deeldheid leven. Er moest meer eenheid zijn en trouwe kerk gang daar ervaar je de ge meenschap 'der heiligen. Niet alleen het buitenland heeft hulp nodig. In de grote stad is ook veel verdriet en eenzaamheid bij onze broeders en zusters", wijst mevrouw O. te R. het soms met een bedbank of opklapbed moet stellen, heeft tóch behoefte aan een plekje waar ze alleen kan zijn. De onderzoekende blik in de spiegel die alleen weet van haar schoonheidsgeheimendie haar ook vertelt hoe goed het nieuwe kapsel staat en hoe uitgerust ze is na haar middagdutjeheeft iedere vrouiv gewoon nodig. Jeanne de Vlieger geschikt om het gezicht te ver zorgen. Om het effect van uw nieuwe pakje te bewonderen, te zien of de rok wel recht hangt of welke schoenen het beste passen bij een bepaald toilet, is een passpiegel nodig. Een lange spiegel, die gerust smal mag zijn: dertig iot veertig cm breed en 175 cm hoog. Zo'n smalle spiegel past goed in de hal of gang, of is goed te „verdonkeremanen" aan de bin nenzijde van een kastdeur. Glas- handel of woninginrichter zul len u graag tonen wat er op dit gebied te koop is. Een kleedspiegel behoeft u niet te combineren met een toi let-tafel. Vroeger werd dit wél gedaan, met het gevolg dat zul ke meubeltjes vaak nogal wan kel waren en een flink steuntje van achteren nodig hadden. Sommige toiletmeubelen heb ben een vaste spiegel aan de wand. Anderen hebben een spie gel aan de onderzijde van een blad, dat omhoog kan worden geklapt. Geef zo'n spiegel een eigen achterwandje effen zwart, zachtgroen, of rustige witte pla fondtegels en u creëert een eigen hoekje. Er zijn toiletmeubels die aan het hoofdeinde van het bed zijn bevestigd. Die hebben dan meestal een blad dat slechts gedeeltelijk kan worden opgeklapt waar door nog juist voldoende blad ruimte overblijft om kleine dingsigheidjes te laten staan. Beschikt u over meer ruimte dan is er keus uit vele tafelmo dellen, waarvan meestal een deel van het blad opklapbaar is. Deze meubeltjes hebben een fijn voordeel: u kunt er rustig aan gaan zitten als aan een ta fel, de armen vinden steun bij het nauwkeurig verzorgen van uw make-up. Is de spiegel neer geklapt, dan kan het meubeltje als schrijftafel dienst doen. Vooral voor zitslaapkamers is dit aantrekkelijk omdat buiten gebruik de spiegel onzichtbaar is. Of u ruimte en geld over hebt voor een luxueuze kapta fel of een eenvoudige wandspie gel, u moet er altijd dicht bij kunnen komen met uw gezicht. Kan dit niet dan is het meubel hoogstens geschikt om er uw haar bij te kammen. U dient ook te letten of er voldoende ruimte is voor uw benen. Er zijn namelijk modellen in de handel, waarbij men met de knieën tegen het tafelblad stoot. Zit op die plaats ook nog •een lade dan is het meubeltje een voortdurende bron van er gernis en een oorzaak van lad ders in kousen of blauwe plek ken. Het is heel fijn wanneer het licht van links op uw gezicht valt, maar met daglicht is dat welhaast niet te bereiken. Geen nood. Ook kapsters en schoon heidsspecialisten werken bij kunstlicht en de resultaten zijn er niet minder om. Waarom zou u ook niet van deze oplossing gebruik maken? Wanneer we uitgaan van kunstlicht, dan kan het toilet meubel geplaatst worden zoals het met de inrichting van de kamer uitkomt. De beste resul taten bereikt u door aan beide zijden van de spiegel een buis lamp van 50 cm te plaatsen. Licht boven de spiegel geeft le lijke schaduwen, onder de spie gel geeft u weliswaar de gele genheid uw hals goed te bekij ken, maar zodra u bijvoorbeeld met het pincet een ondeugende haar wilt verwijderen, valt de schaduw op uw werk. Kostbaar behoeft het niet te zijn er zijn zelfs aardige doe tiet zelf toilet-meubelen in han del. Wanneer u door een handige (timmer-)man twee driehoekige planken in een hoek van de kamer laat aanbrengen in de buurt van een venster, de bo venste voorzien van een aardig lapje stof met daarop een glas plaat, aan de bovenste plank Toeristen die uit Tsje- choslowakije komen, hebben vaak een doos met suiker klontjes in hun bagage. Be zitten we in Nederland dan niet voldoende klontjes? Of zijn ze niet goed genoeg? In tegendeel de oostblok klont jes lossen moeilijker op om dat ze vaster zijn. Dit is de reden waarom ze zo begeerd zijn: ze worden vervaardigd in de vorm van symbolen van het kaartspel, schoppen, harten, ruiten en klaveren. Ze doen het leuk in een schaaltje op de kof fietafel! Bij een kaartspelletje mo gen ze beslist niet gebruikt worden om aanwijzigingen te geven. De Tsjechen exporteren ze ook naar de Sowjetunie en geven er dan een kleur tje aan: rode kleuren van het spel in zacht rose en de zwarte in blauw. Nodig: 1 blik halve perziken, kruidnagels. 1 sinaasappel, 3 ruime eetl. bruine suiker, mespuntje zout Haal de perziken uit het sap. laat ze goed uitlekken. Leg in de hol'.e van elke perzik twee hele kruidnagels. Pers de sinaasappel, vermeng het sap met bruine suiker en zout. Was de sinaasappelschil goed af, rasp met een scherp keukenmes I eetl. van de buitenzijde der schil. Verdeel het geraspte over de perzikhelf ten, Leg ze in een ovenvaste schaal, voeg In ruime mate de sinaasappelsap toe. Plaats de schaal In een matig voor verwarmde oven. Laat 20 min. sudderen. Overgiet de perziken nog eenmaal met het aangemaakte sinaasappelsap. U kunt ook nog allspice (bij dellcatessenwln- kels) op de helften aanbrengen. Deze Orange baked peaches" warm serveren als besluit van een feestelijk etentje. Hoewel een nauwkeurige biecling wordt aangehouden. i6 een manchecontract, ondanks een bepaalde sterke kaart, niet altijd haal baar. Vaak ziet men dat één slag niet kan worden gemaakt. Hoe dat te ondervangen, is niet eenvoudig aan te geven. Eén van de mogelijkheden is te vluchten in drie Sans Atout, wat een aantrekkelijke kant heeft om dat met minder slagen in totaal toch een manchecontract wordt geboden. Men moet evenwel goed opletten of de kaartverdeling zich daartoe leent. Vandaag daarom twee spellen waarmee we willen laten zien. wat zoal kan gebeuren. HB72 0? H VB 75 O 765 Correspondent!» aan de heer B. J. Nuya. Burgemeester Beumannlean 163. Rotterdam 953 4 O A H V 7 5 10753 4 N W O A A V 9 3 A 103 <3 964 O A V 3 O 1082 VB352 A A 10 1 10865 82 H B 9 4» H963 Nadat West in O en Oost in 4 had ge boden. bereikten zij dank zij Oost 3 SA, na dat West ook nog zijn vijfkaart in 4* had la ten horen. Zuid ging met C? van start, die West één keer dook. Hij sneed toen in 4» via de 10 van Oost die bleef. Onmiddellijk daarna A en klein, die Zuid nog steeds niet nam. West speelde daarom naar 4» H van Zuid, die nu of O of moet terug komen. In beide gevallen wordt het contract ge maakt, omdat Oost in beide kleuren met A/V kan snijden. De vijfde 4»-slag maakt het con tract, waarna Zuid de twee resterende slagen slaat. Maar de vlucht in sans kan ook fataal zijn, althans wanneer een kleurcontract in een ho ge kleur niet haalbaar is, daarom kan 3 SA ook nog wel down gaan. Het onderstaande spel is daarvan een goed voorbeeld. A H V 8 2 N 106 V 10 5 2 W O Z V H 7 6 O 103 O B 9 6 2 V 4 A 9 8 6 B 7 4 AB983 O 43 H B 2 West die ge- en herboden had, zag het na het 4»-bod van Oost niet meer zo scherp. Hij sprong daarom naar 3 SA, .waartegen Noord moest uitkomen. In dit geval speelde Noord een prachtige kaart. Ervan uitgaande dat hij in O vier de B of vier keer de 10 te gen had. gokte hij op een vaste slag van Zuid. Daarom kwam hij 0 5 uit (I) en inder daad gaat het contract nu altijd down. Im mers. wanneer Zuid met A aan slag komt, kan hij altijd O terugspelen, waarmee Zuid/ Noord behalve één ook vier O-slagen in casseren. Overigens was 3 SA uiteraard een zwak bod. een roe of spiraal met een aar dig gordijntje, dan kunt u op de onderste plank allerlei artike len voor persoonlijk gebruik bergen. Naast uw crèmes, gezichtswa ter, talkpoeder en ontharings- :rème, uw pincet en nagelspul len houdt u een plaatsje vrij voor een klein vaasje. Drie goed geschikte bloemen, een takje met bessen bij de spiegel bewijzen uw goede smaak. Houd ook een kleine prullen mand bij de hand voor watten en tissues. Alles wat da schoonheid van „haar" moet dienen moet liefst fris er» schoon zijn. Iedere vrouw moest eigenlijk zo'n eigen hoekje hebben, waar ze even helemaal zichzelf kan zijn. Zo'n plaatsje, waar je al j« zelfkritiek weerspiegeld vindt en waar je opgeknapt van daan stapt. Het wintert weer en wellicht vindt u op een lange gezellige avond wat uurtjes om een praktische en modieus hoofddeksel te vervaar digen. Er zijn drie bollen Tripla-wol nodig voor deze baret met noppen en aardige rand van bloemblaadjes, die ontstaat door dubbele stokjes. Patroon? In een goede handwerkzaak. Het persoonlijk Europese kampi oenschap is voor de derde achter eenvolgende maal gewonnen door onze nationale kampioen Too Sij- brands. Ontbraken vorig jaar de Russen, dit keer hebben zij hun twee sterkste troeven gezonden: wereldkampioen Andris Andreiko en zijn uitdager ir. Iser Koeper- M. MERIBA E. LAGADEAU Correspondentie aan de heer A. J. Ivens, Frankenslag 69. Den Haag. man. Toch was dit voor Ton geen beletsel, zijn titel te prolongeren. De beide andere Nederlanders. Cees Varkevisser en drs. Douwe de Jong hebben het eveneens goed gedaan. Varkevisser kwam met enkele anderen na Kuijken en Andreiko op de gedeelde vierde plaats en daarna kwam een groep je waartoe ook De Jong behoorde. Toch heeft het tornooi niet vol daan. De Italiaanse organisatoren kwamen op het laatste nippertje met een regeling die tijdbesparend moest werken doch het spel geen goed doet. Toepassing van het Zwitserse systeem leidt gemakke lijk tot eindrangschikkingen die niet in overeenstemming zijn met de werkelijke krachtsverhoudingen. Nu zijn vriend en vijand het or wel over eens dat de titel niemand anders dan Sijbrands toekwam, maar het had gemakkelijk anders uit kunnen pakken. Van het tornooi hebben wij nog geen partijen ontvangen. Thans wat standen die wi| ontleenden aan verenigingsraden, opdat u 'kunt zien wat anderen presteren. (1) Zwart: 12. 13, 16, 23, 24. 40 Wit: 27 33. 35. 39. 44. 49. Uit „Damwereld", orgaan van De Kroonschijf. Paramaribo. Wit won door: 33-29. 23x43; 49x38. 40x49; 35-30. 49x21; 30x26. (2) Zwart 6. 8. 11. 12. 13, 14. 16. 18. 19. 21. 23, 24. 26. Wit: 27. 28. 32, 33. 35. 36, 37. 38. 39, 40. 46, 47, 48. Uit De Oosterling", het blad van de sterke c!ub uit Rotterdam. 11-17 (dreigt 17-22. 24-29. 23-28). Op 40-23 komt 17-22. 23-29 x 30, x27, 28,x41, x40. Op 39-34 komt 17-22. 23-29. x 39 en wit heeft slechts 37-31, x2€L of 48-43. 35-30, x10. Op 48-43 komt 17-22. 24-29, x30. 23-28. x41. x20 1. Wit speelde daarom 27-22. 47-41. 17-22. x17. 12-18 en zwart 1. Er was slechts één redding. 35-30 x44, x50 en zwart moet het stuk wel teruggeven door 17-22 en daarna via 23-29. x30, 28-33, 18-23, 48-43. 10-14. 43-39, 13-18 een gunstig eindspel te bereiken. (3) Zwart 19. 22. 36, dam 46. Wit; 29. dam 15. Zwart wint door 9-24. 29x20. 22-27 I! En wit heeft geen goede voortzetting meer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 17