Wat doet Voorschoten als de grond op is? Zandwinning Merenwijk in Voorhof polder JOH AN BESJES WEER THUIS WEEKAGENDA Nog steeds hoogste gemeentelijke belastingen drijvend op kurk van grondverkoop Plan om Adventskerk in Alphen te verkleinen Tassenrover ingerekend Algemene beschouwingen over begroting-1970 Raad Oegstgeest na lange discussie akkoord Geref. Kerk Leiderdorp beroept Inbraak in zaak aan Lange Voort NIEUW! IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 9 DECEMBER 19c VOORSCHOTEN Met een concept voor een sluitende gemeentebe groting 1970 op tafel is de raad gisteravond begonnen met de algemene beschouwingen. In het algemeen toonden alle fracties waardering voor het beleid van burgemeester en wethouders, in onderdelen werden kri tische geluiden naar voren gebracht. De KVP miste een duidelijke be leidslijn voor de toekomst. De prot.-chr. groep was kritisch ten aanzien van de woningbouw. De WD wilde mondiaal denken en wees op de ten dele geslaagde uitbreidingsplannen en het huns inziens bijzonder slechte plan „Noórd-Hofland". De PvdA verweet het college tal van toe- xeggingen niet te zijn nagekomen. De prot.-chr. groep lanceerde een geheel nieuw voorstel: „jumelage" (uitwisseling) met een gemeente in een ontwikkelingsland. Deze zou tot stand moeten komen in nauwe sa menwerking met de plaatselijke raad van kerken en humanitaire organisaties. Een dergelijke uitwis seling lijkt deze groepering zin rijker dan die, welke nu met het welvarende Belgische Schoten wordt onderhouden. Mr. Kloosterman ver zocht het college dringend deze zaak zodanig te onderzoeken, dat niet direct de „banvloek van G.S." over dit voorstel te verwachten is. De openbaarheid van de commis sies werd door alle vier de fracties besproken. Het verst ging de wens van de prot. groep, die openbaarheid wenste van alle commissies, inclu sief de commissies van bijstand en advies. KVP en VVD willen open baarheid voor de zgn. functionele commissies, de PvdA in principe openbaarheid van alle commissies met uitzondering van bepaalde com missies van bijstand. Voorzichtig De heer Schuurman vroeg namens de KVP voorzichtigheid bij het fi nanciële beleid. Een vergelijkend overzicht der gemeentelijke belastin gen in Voorschoten en andere ge meenten toont aan, dat Voorschoten nog steeds koploper is. Voorschoten heeft een sluitende begroting onder meer door de grondverkopen. Wat gaat de gemeente doen zodra deze bron is uilgéput?, aldus de KVP. Sterk mist de KVP een structuur plan dat wel aangekondigd i^erd ooor B. en W., maar nog sieeds met de raad is gepasseerd. Dit plan zal een basis moeten vormen voor een goed beleid in dé toekomst. Het zal moeten bestaan uit een aantal deel- plannen, zoals wegenstructuur, leef baarheid der wijken, „bewinkeling", onderwijs, sanering, recreatie en wijk- en dienstencentra. De KVP deed het voorstel de administratie kosten per leerling voor het bij zonder mavo te verhogen van f 6. tot f 10,— per leerling. Dr. Pels stelde namens de PvdA, dat, hoewel de sluitende begroting vreugdevol is, duidelijk uit deze be groting naar voren komt. dat de gemeente zich bevindt in de finan ciële mangel van het rijk. Hy vroeg om een duidelijke uitspraak van alle fracties, waardoor de kiezer in 1970 niet wordt geplaatst voor een avon tuur en voorkomen wordt, dat mis schien weer enige zetels verloren gaan. De helft van deze zittings periode telt de Voorschotense raad maar vijftien leden. Twee zetels leeg. omdat de Boerenpartij in rook is opgegaan. Hiermee wordt de de mocratie niet gediend. Dr. Pels noemde B. en W. ge vangenen van de VVD. Hij stelde de vraag of de wethouders wel vol doende gelegenheid hebben om tijd te besteden aan hun wethouderschap. De PvdA mist een duidelijk beleid Cash and Carry Mr. Kloosterman keurde namens de prot. groep het middenstands- beleid af. Er is een moordende con currentie van de grootwinkelbedrij ven. Het college van b. en w. blijft daarbij passief. Is dit wel juist en is het niet veeleer de plicht van een gemeentebestuur bij de planologi sche opzet van nieuwe woonwijken er zorg voor te dragen, dat de mid denstand aan zijn trekken komt? Ten aanzien van het cash and carr.vbedrijf aan het eind van de Veurseweg heeft het college door zijn verdeeld inzicht, aldus de prot.- christ. groep, en door weifelend op treden een ernstige steek laten val len, waarmee de gemeenteraad nog niet klaar is. De heer Kloosterman waarschuwde met klem voor de on- reordende situatie tussen de Pape laan en de Pauwenstraat, die even eens door vestiging van een cash and carrybedrijf uit de hand gaat lopen. Wijkraden Mr. Baron de Vos van Steenwijk vroeg namens de VVD om een in tensievere voorlichting aan de bur gerij. Het gemeentelijke huis-aan- huis-blad „Raadhuisklanken" moet meer voorlichting geven. Hoewel het college gereserveerd staat ten op zichte van wijkraden, wil de WD tegemoetkomender zijn. De woningnood is er nog steeds in Voorschoten, woningwetbouw moet er bljjven. maar de woningwet woning mag alleen worden toege wezen aan die woningzoekenden, die niet binnen enkele jaren financieel uit die woning groeit. Noord-Hofland De VVD maakt zich zorgen over een goed leefklimaat. De nieuwe uitbreidingswijken zijn slechts ten dele geslaagd. Een voldoende voor Adegeest, iets minder Boschgeest en beslist onvoldoende en zelfs bij zonder slecht is de opzet van de wijk Noord-Hofland. Hoewel de VVD niemand persoonlijk hiervoor aan sprakelijk wil stellen, mist men vooral in deze wijk een gebrek aan fantasie. Parken zijn misschien te duur in aanleg en onderhoud, maar bomen planten moet mogelijk zijn Ten aanzien van het financiële be leid wees Baron de Vos van Steen- wijk op het voordeel van een slui tende begroting, maar ook op het gevaar, dat te veel burgers pro beren te leunen tegen de overheid. Niet de staat is verantwoordelijk voor de burger, maar de burger is zelf verantwoordelijk voor een goede staat. Subsidie moet alleen worden verleend aan die instanties, die dit nodig hebben. Geen algemene richt lijnen, maar uitsluitend toekennen naar behoeften, zei hij. Gevangenen Dr. Pels stelde namens de PvdA, dat, hoewel de sluitende begroting vreugdevol is, duidelijk uit deze be groting naar voren komt, dat de ge meente zich bevindt in de financiële mangel van het rijk. Hij vroeg om een duidelijke uitspraak van alle fracties, waardoor de kiezer in 1970 niet wordt geplaatst voor een avon tuur en voorkomen wordt, dat mis schien weer enige zetels verloren gaan. De helft van deze zittings periode telt de Voorschotense raad maar vijftien leden. Twee zetels staan leeg. omdat de Boerenpartij in rook is opgegaan. Hiermee wordt de democratie niet gediend. Dr. Pels noemde B. en W. gevan genen van de VVD. Hij stelde de vraag of de wethouders wel vol doende gelegenheid hebben om tijd te besteden aan hun wethouderschap. De PvdA mist een duidelijk beleid inzake de jeugd en de cultuur. Sa men met KVP wordt het structuur plan gemist, samen met de prot.- christ groep laakt de PvdA het mid- denstandsbeleid. Een felle aanval deed dr. Pels op het college, dat te veel toezeggingen niet nakomt Vorig jaar werd reeds een fietspad van Adegeest naar het station toegezegd, ook zouden de voetgangers meer loopruimte krij gen. De zaak „Kamsteeg" (er staat nu een garage waar een watersport centrum zou komen), zit de PvdA hoog, evenals de cash and carry- bedrijven. Zwembad Hoewel de PvdA waardering heeft voor de technische uitvoering van de begroting, heeft zij op deze be groting kritiek. De opbrengst van de grondverkoop is de belangrijkste kurk waarop de gemeente financieel dryft. Wat gebeurt er zodra er geen grond meer te verkopen is? Waar blijven de toegezegde plannen voor het Voorstraatproject met dorps pomp? Hoe staat het met Rijksweg 4B, waarover sinds mei 1969 B. en W. zwijgen? De voorlichting aan de burgerij is op gang gekomen, maar „Raadhuis klanken" geeft geen concrete voor lichting aan de burger. Graag zag de PvdA een public relationsman aangetrokken. Te veel burgers en verenigingen wachten nog op ant woord naar aanleiding van brieven, gestuurd aan B. en W. De Algemene Woningbouwvereniging schreef op 13 mei een brief, herinnerde nog maals in juli aan die brief en wacht nu nog steeds op antwoord. Bij de behandeling van de begroting voor 1969 werd toegezegd de meter- huur voor gas te laten vervallen. Nu betaalt nog steeds iedere ge bruiker 0,50 per maand. Alle fracties vroegen spoedige en doeltreffende aandacht voor de jeugd. Aanleg van trap- en speel veldjes moet prioriteit verkrijgen. Het zwembad moet eveneens vol gens alle fracties spoedig realiteit worden. Morgenavond wordt de vergade ring voortgezet. OEGSTGEEST Twee jaar geleden ging de gemeente Oegstgeest in beroep tegen het besluit van G.S. om vergunning te verlenen voor ont gronding in de Voorhofpolder. De heer J. H. Menten werd ontheffing verleend tot het tot water vergraven van een gedeelte van de Voorhof- polder. Aan het beroepschrift voegde de Oegstgeester raad toe tot na der overleg bereid te zyn teneinde in gemeenschappelijk overleg tot een dusdanig plan te komen, dat een recreatief terrein zou ontstaan. Wethouder J J. Thorn en het raadslid ir. D. R. A. Stapel hebben kortgeleden het standpunt van de raad voor de Raad van State ver dedigd. Intussen is de heer Menten met 'n voorstel gekomen gezatnelijk met hem, Oegstgeest en de gemeente Leiden een stichting op te richten met als doel de Voorhofpolder in te richten voor recreatie in de ruimste zin des woords. De heer Menten zal uit de opbrengst van de ontgronding aan de stichting 1 miljoen gulden betalen. Aan de omtrek van het wateroppervlak wordt intussen niets gewijzigd. De raadsleden hebben er zich gisteravond twee-en-een-half uur mee bezig gehouden en velen von den het een zware beslissing. Zo noemde de heer Temminck (VVD) het zelfs een „gewetenskwestie". Overigens bleken alle woordvoer ders zich zeer sceptisch op te stel len tegenover de „recreatie". In wezen, zo stelden velen, is er niets veranderd, alleen dan dat er meer ruimte is voor overleg tussen de Tehuis zwakzinnigen in Alpheuse boerderij ALPHEN/DEN HAAG - De Pro- testants Christelijke Stichting Te huizen voor werkende alleenstaan den, te Alphen aan den Rijn heeft garantie van de provincie gevraagd voor de rente en aflossing van een of meer geldleningen tot een bedrag van in totaal ten hoogste f 600.000. Dit bedrag is bestemd voor de aan koop van een boerderij met erf, ge legen aan de Steekterweg en voor de verbouwing hiervan tot een ge zinsvervangend tehuis voor alleen staande zwakzinnigen. Het tehuis zal plaats bieden aan 16 personen en is bestemd voor alleenstaande zwak zinnigen van protestants christelijken huize uit Alphen aan den Rijn en omliggende gemeenten. OEGSTGEEST De politie heeft aes jongens van 15 tot 17 jaar gearresteerd, die in Warmond, Oegstgeest en Leiden bij elkaar tien bromfietsen en een motor fiets hebben gestolen. De jongens wonen in Oegstgeest en Warmond. HAZERSWOUDE De ouderver eniging van de gereformeerde jeugd clubs houdt vrijdagavond om kwart voor acht haar jaarvergadering in de lokalen achter de kerk. De heer J. Knoop zal spreken over het onderwerp „Waarom gerefor meerd jeugdwerk?" Er worden dia's over het clubwerk vertoond. belanghebbende partijen. Vooral de heer Aldershoff (P.C.) trok fel van leer tegen de gang van zaken. Dat er een dergelijk „meer" ontstaat van 43 hectare en van grote diepte vond hij planologisch een on overkomelijk bezwaar. Hij had er begrip voor, dat Leiden zand nodig heeft voor de ontplooiing van de Merenwijk, maar vroeg zich s£, welke de motieven waren dit juist uit de Voorhofpolder te betrekken. Als alternatief noemde hij o.m. de Zwanenburgpolder te Warmond, het project „Vlietlanden" en een wingebied bij Stompwijk/Zoeter- meer. Hij kon zich beter verenigen met een ontgronding van hooguit de helft van genoemde polder Dan kon hij geloven in een recreatieve bestemming, die hij NU echter de eerste jaren nog niet zag. „Met het miljoen als stok achter de deur voelde hij zich als raadslid in de boot genomen". De heer Van der Voort (KVP) verklaarde, dat „als men het beroep niet introk, de uitspraak toch zou komen ten gunste van de heer Men ten „Leiden heeft 5,9 miljoen m3 zand nodig voor de Merenwijk. An dere mogelijkheden tot het betrek ken van zand worden te kostbaar. Wij kunnen niet gedogen, dat de uitvoering van de Merenwijk stil komt te liggen. De woningbouw prevaleert. Drs. de Graaf (PvdA) was, spreken de namens zijn fraktie deze mening ook toegedaan maar betreurde het ten zeerste, dat de vormgeving van de polder niet was gewijzigd. Het aanbod van 1 miljoen vond hij een onverkwikkelijke zaak en hij was van mening dat als het uit de ver hoging van de zandprijs kwam, Oegst geest het zelfde betaalt als men zand nodig heeft voor Haaswijk. Hij wilde over de Stichting geen uitspraak doen. Men wil de ontgronding niet tegen houden uit sociale overwegingen t.a.v. Leiden. Tekorten De heer Stapel (WD) somde een groot aantal negatieve punten op maar boog deze later om in betrekke- lij'-. positieve zin. Hij wilde zijn stem wel aan het voorstel van B. ?n W. geven maar moest eerst antwoord hebben op een aantal concrete vragen waaronder die van de exploitatie. De heer Brouwer had o.m. bezwaren te gen het ultimatieve in het voorstel- Menten. De heer Dorgelo (WD) stelde, dat de verhouding land-water niet veran dert. Hij verklaarde zich tegen, ook vanwege het feit dat volgens hem de gemeenten te weinig zeggenschap hebben in het planologisch beleid. De fractievoorzitter van de prot.- chr. fractie, de heer Van Weizen vreesde, dat men zich zou vertillen als men zitting nam in een stichting. De heer Kamsteeg ten slotte vond, dat de heer Menten volkomen in zijn recht staat en dat men er nu slechter voor staat dan twee jaar geleden. „Wat te denken van de tekorten die er in de stichting komen?" Hij pleitte voor meerdere belanghebbenden zo als Warmond, Voorhout en Sassen- heim. De voorzitter, burgemeester T. A. J. van Eysinga lichtte de stand var. zaken nog eens in z'n geheel door en verklaarde dat alle adviezen ten ongunste waren t.o.v. het beroep van Oegstgeest. Dat de uitspraak vóór 10 december moet vallen is een Leidse aangelegenheid, deze moet op genoemde datum het zandwin ningsprogramma kunnen starten. De voorzitter vroeg de raad machtiging het beroep in te trekken als Leiden het eens zou worden met de heer Menten. Vinger in de pap Hij stelde voorts dat er behoefte bestaat aan een klein watergebied met oeverrecreatie. Iets dat aan de Kagermeren niet uitvoerbaar is. Nu kan Oegstgeest een vinger in de pap hebben. Geen zand betekent voor Leiden stagnatie van de Merenwijk. Na een uitvoerige uiteenzetting kwamen1 voorts nog problemen als verzilting, zoute kwel, schade aan omliggende polders, kosten van ex ploitatie e.d. ter sprake. Wethoudei Thorn vond dat het maximale voor Oegstgeest eruit is gehaald. „Wij mogen de huizenbouw van Leiden niet tegenhouden". Ten slotte gaf dit in de raad de doorslag. Maar het ging, zoals de heer Stapel (VVD) het eerder opmerkte: men was vóór. zij het node. Met de motie van de heer Stapel „machtiging te verlenen de zaak in te trekken mits de 1 miljoen uit sluitend wordt gebruikt voor de re creatie en niet voor de onkosten zoals verzakking van de oevers e.d." werd het voorstel in stemming ge bracht. Tegen stemden de heren Brouwer (PC), Aldershoff (PC). Dorgelo (WD) en mevrouw Munting (WD) Het voorstel werd met tien stemmen vóór aangenomen. LEIDERDORP De geref. kerk heeft gisteren een beroep uitge bracht op ds. G. van Loenen te Alk maar. Woensdag is er een gemeen tevergadering ter kennismaking in de kapel van de Scheppingskerk. Ds. van Loenen wil deze week een beslissing nemen. De beroepen predikant werd in '27 geboren. Zyn eerste gemeente was Moerdijk (1955). In 1960 ging hy naar Alkmaar. OEGSTGEEST In de nacht van zaterdag op zondag is voor ongeveer f 16.000 aan kledingstukken ont vreemd uit een herenmodezaak in het winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest. Van de daders ontbreekt elk spoor. Ze hebben zich toegang verschaft tot het winkelpand door het forceren van de voordeur. De groepscommandant van de rijkspolitie in Oegstgeest verzoekt hun, die in de nacht van zaterdag op zondag verdachte personen of auto's hebben waargenomen in de omge ving van het winkelcentrum, daar van kennis te geven aan het groeps- bureau van de rijkspolitie of telefo nisch onder nummer 01710-5222. ZOETERMEER Woensdag om half acht gaat ds. Suyker uit Lisse voor in het kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente aan het Piet Heinplein. Ruimte voor jeugdwerk e.d. ALPHEN Zoals wy vorige week betreffende de krantenactie voor een orgel in de Opstandings- kerk schreven, moest de kerkvoog dij indertijd van de plaatsing van een orgel afzien door de extra kos ten. Misschien had men er nog wel toe kunnen besluiten, als men een zorgenvrije toekomst had. Het heeft de kerkvoogdij van de herv. gemeente van Alphen stel lig niet aan activiteiten ontbroken in de laatste tientallen jaren. De kerk aan de Julianastraat, bijna 50 jaar oud en gebouwd op de puinho pen van de kerk die in 1917 is ver brand, was nog lang niet „onbe zwaard" toen in verscheidene delen van de gemeente reeds hulpgebouwen tot stand waren gek'omen. We noe men het gebouw Jonathan in wijk Hoorn, gebouw Bethel aan de Em- malaan, de Kruiskerk te Gouwsluis en het gebouw Nabij aan de Lage Zijde. Het waren alle centra van tal van activiteiten en bloeiend ver enigingsleven. De betekenis van de gebouwen Jo nathan en Bethel is opgeheven of verminderd door de enkele jaren geleden in gebruik genomen Op- standingskerk. Jonathan is toen ge heel afgestoten. Bethel heeft een met zorgen omgeven bestaan. De problematiek voor de kerk voogdij betreft weer de kerk aan de Julianastraat, de Adventskerk. Een mooi gebouw maar met de on geveer twaalfhonderd plaatsen te groot geworden mede door vermin derd kerkbezoek. Er moet nu al heel wat bijzonders aa de hand zijn, wil men deze kerk nog eens vol zien. Er wordt daarom gedacht aan verkleining in die zin. dat men de vleugels met gaanderijen gaat af scheiden om van de hierdoor ont stane nevenruimten vergaderlokali teiten te maken, o.m. ook voor jeugdwerk. Rond deze kerk is er eigenlijk geen georganiseerd jeugdwerk meer. Na dat bij de vernieuwing van het een- Kunstig kapperswerk in Oegstgeest OEGSTGEEST Onder grote be langstelling hield de Nederlandse Kapperspatroonsbond gisteravond in het Willibrordgebouw een grote kerstkapshow. Het betrof hier voor namelijk fantasiekapsels in het da mesvak. De leden van de technische club hebben er hun beste krachten aan gewijd en het resultaat tras voortreffelijk. De modellen ondergin gen een ware metamorfose en de fan tasie strekte zich zo ver uit dat wij een vrouw zagen met een kroon van kaarsjes in het kapsel. Ook werd er gewerkt met kunstsneeuw en glitter- werk. Een jury bestaande uit de heren H. v-d- Groef (N.-Vennep), H. Heems kerk (Sassenheim) en L. Christoffel (Leiden) had tot taak dit alles te be oordelen. De voorzitter van de Leidse afdeling, de heer Ernest Langezaal maakte de uitslag bekend. In de salon-afdeling gingen de prij zen naar mej- Post (Haarlem), mej. B. Braun (Wassenaar) en mej. B. Pauw (Leiden). De prijzen in de af deling „Concourswerk" gingen naar mej. R. Pauw (Leiden), mej. W. v.d. Linde (De Zilk) en H. Peters (Noord- wijkerhout). LEIDEN Sinds oktober werd Leiden geconfronteerd met een wa re golf van tassenroof. De politie heeft nu een 23-jarige timmerman gearresteerd, die zeven gevallen van tassenroof in Leiden en twee in Katwijk heeft bekend. De man opereerde per scooter. Hij reed vlak langs alleen lopende vrouwen en griste hun de tas uit handen. De buit aan geld was meestal klein, toch zijn de eigena ressen erg gedupeerd, omdat er vaak belangrijke papieren en per soonlijke voorwerpen in de tassen zaten. De man heeft zich van al deze dingen ontdaan. Hij was reeds opgepakt in verband met een in braak in Oegstgeest. Zijn scooter klopte precies met het signalement dat de slachtoffers gaven, wat voor de Leidse politie aanleiding was hem te verhoren over de tas senroof. trum der gemeente het Verenigings gebouw, dat bij deze kerk stond, moest verdwijnen, is toch gebleken, dat meer activiteiten die daar on derdak hadden, niet of nauwelijks meer van de grond zijn gekomen. De gemeente kocht het gebouw, een stuk van het kerkplein en bij de transactie was dan ook nog een stuk grond betrokken naast de Al- phense Bank, om hier een nieuw kerkelijk gebouw te zetten. De ontwikkeling van allerlei werk is niet van dien aard, dat er grote behoefte gevoeld wordt dit plan uit te voeren. Op de genoemde plaats moet het ook nog een gebouw wor den met een representatief exterieur en het wordt dan een vrij kostbare aangelegenheid. LEIDERDORP De Leide dorper Johan Besjes (49) is i zijn Zuidamerikaanse avontm vannacht thuisgekomen. Als eni Nederlandse passagier zat h\j het Braziliaanse toestel, datt weg naar Rio de Janeiro werd fi kaapt en gedwongen werd koers zetten naar Cuba. De heer Besjes is werkzaam i de firma Hensen, een onderdt van Siemens in Den Haag. I moest in Rio de Janeiro in o; dracht van zijn firma meting verrichten op een pas gebouw; hefkraan. De Leiderdorper h daartoe een koffer vol imdrukwA kende meetapparatuur bij zit Mevrouw Besjes was bang, dat daarom haar man op Cuba za den vasthouden. Gelukkig is h vrees niet bewaarheid'. Vorj week maandag kwam hij mal andere passagiers in Rio aan I Dinsdag 9 december Schouwburg, 8 uur: K. en O.. Theater met .Trollus en Cresslda" (Shakespeare). Bréestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale, Stadhuis. 7 tot 8 uur: sprekuur Bouw fonds. Woensdag 10 december Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Donderdag 11 december De Kleine Burcht. 8 uur: Friese vereni ging. Kantine Rooseveltstraat 20. 8 uur: De Natuurvriend Gehoorzaal. 8 uur: K. en O.. Res -Or kest Monique Haas, plano Schelpenkade 6. 8 uur: Natuurhlst. Ver. A. G. van Tol over „Vijftien Jaar Duln- Lek-plan". Vrijdag 12 december Schouwburg. 8 uur: Tlmdelerclub. come- die „Pas op dat Je geen woord zegt" (Dl- mltrl Frenkel Frank). Boshuis achter Hoflaan 74. 7 tot 9.30 uur: rullclub voor verzamelaars. Zaterdag 13 december School De Valk. RIJnsburgersingel. 2.30 uur; Esperanto-vereniglng Pacen. Zamen- hof-herdenking. OEGSTGEEST; Het Witte Huls. 2 tot 5.30 uur: schaaksoc. Palamedes. Antonlus-clubhuis. 8 uur: Toneelver. Tot ieders Genoegen met „Tot wederdienst bereid" Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen. Centraal Apohteek, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp ls de gehele week ge opend. Oe Oegstgeestse Apotheek Is op zondag 1 dec. gesloten van 8 uur tot 24 uur. Apo- theer voorschoten ls de hele week ge opend. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 u. de eigen dokter raad plegen. Daarna, tot zondag 24 u„ 5 maal 2 bellen. FILMS CAMERA If. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur (5 dec. geen avond- en geen nachtvoorstel ling). zat-avond 23.30 uur: Salvatore Glu- Uano. 18 Jaar LIDo - 99 vrouwen. 18 Jaar. dag. 2 30. 7 en 9 15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur (5 dec. 9.15 uur geen voorstelling). LUXOR - Bloedbad In Rome. 18 Jaar. dag 2-30 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur (5 dec 's avonds gesloten), REX Soho In de greep van de gorilla. 18 Jaar. dag. 2.30 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23 30 uur: Het naakte vlees 18 Jaar. STUDIO Last summer. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur (5 dec. 915 uur geen voorsteling) TRIANON Gejaagd door de wind. 14 Jaar. dag. ook zo 2 en 8 uur Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 77 februari) Behandeling na ongevallen ue poliklinische oanandenrig oa onge vallen wordt van diii.Ndag 12 uui Cs mio dag» tol woensdag 13 utit waargenomei dooi nei Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdae 12 uui dooi nei Si Elizanetn ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen dooi nei Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-Wcsi Hulpverlening»- en infonnatiedieiisi voor Lelden-Zuid-West, secretariaat Jac ques Urluspiantsoen 83. voor hulpverie ning: teiel 2410) OU geen gehoor telet «460: vooi Informatie: telel. J3921 Bezoekuren Ziekenhuizen AcadcmiM i ziekenhuis- vnui patieniei id klasse la, 1b en 2e dagelijks (0.30- tlJO. I4J9-18 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 15—11 uur dinsdag 1314 uur en zaterdag 15—1» uur zondag, christelijke en lattonal* feestdagen :4J0—16 uur Vrouwenkliniek maandag i/m vrtjoa 18.45—19 30 uur zaterdag 15 30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. in— i Klassepatlenten op Op de afdelingen verloskunde en dei geneeskunde kunnen Kinderen l den de 6 resp 12 laai nlei worden.li laten in hei oeiang van de patiënten Ku niet meer dan twee uezoekers tegelijk een patient worden toegeialea Ellsabethziekenhuls Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uui en s avonds Kwart voor 7 lot hall acht, kraamafde dagelijks van 3 tot 4 en 's avondi kwart voor 7 tot hal/ acht; tweede dagelijks van hall 12 tot 12, 2 tol dagelijks van hall 7 tol half 8. Annakliniek Lelden dagelijks van twee lol naif drie en oovendlcn dinsdag- vrijdag- en zaterdagavond zes tol zeven Kiassepotienien dat» van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Enden dinsdag en vrijdag 13 lol 14.30 uur dags 11 tol 12 en 2 u>t s Diaconessenhuis. oageujks eerste k tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. tweed 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. derde kl. 1.15 en 7 ioi V u,. kinderafdeling dagellllu 2.15—3 en 8 30-7 15 uur ALPHEN - Ziekenhuis Rijnoord: t UJks (ook zondag) le en 2e klas 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur 18.00—19.00 uur. 3e klas. van 14.00—15 00 uur van H 19 30 uur Kxaamafdeilng. van 14.00—15 oo uur 19.0O—19J0 uur alléén voor echtgenote Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur 18.0018J0 uur dinsdag en donderdaj leen voor vaders Kinderen beneden 16 Jaar géén toef NOUKDWIJK - Sole Muo Klau» tienten dagelijks van 1 lot hall 5 eo avonds van 7 tot 8 zaaipalienten dgs van l tot 3. dinsdag van I tot M donderdags van nail 7 tol nalf 8 en dags van I tot half 3 KATWIJK - Zeehospitium. longKi; dagelijks van hall 3 tol hall 4. dlnsdi donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-i ung dagelijks van hall 3 tot hall 6. 8 ndatieccntrum dinsdag en donderdlf 7 tot 8 eD zaterdag en zondag van u tot hall 5. Revalidatiecentrum kind woensdag van 7 tot 8 zaterdag en van half drie tot half vijf LongkhnieJ tbcéafdellng kinderen woensdag van' 8 en zaterdag en zondag van half half Musea en Bonus Museum Volkenkunde, Steenstraal werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zate zondag van I tol 5 uui Museum Oudheden. Kapenburi werkdagen van 10 lot 6 u. ook zate zondag van I tol 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oud» ge) op werkdagen van 10 tol 4 uur 1 dag van l tot 4 uur Alarmnummers Ooktersdienst: 6 maai z (zal. to u middag tot zondag 24 uur). Brandweer a maai s Politie 5 maai BHD: 10645 Tcntoonstelll ngen De Lakenhal: tentoonsteling van derijen, gouaches en tekeningen Gljsbers. van 13 dec. «ot 11 Jan. 10 tot 4 uur. zond. 1 tot 4 uur. Pieterskerkgracht 9: tentoonsle BUUT 110. van 6 tot 20 dec., maand vrljd. van 2 tot 5 uur, 7 tot 9.30 uur. en zond. 2 tot 5 uur. Lange Mare 68. scnilderijen, tekei aquarellen en gouaches van Jo» Me" vanaf 15 nov„ 26 en 7—9 uur. Academiegebouw Rapenburg: stel Jeremy Bangs pictures 1 Januari Galerie *t Dufvenhys: schildert)»# Hakkaart l 9nov -to december, <SV> t.e m zondag 2-8 uur Rapenburg K Museum oudheden Vuursteen tilden tot 15 december Galerie v. d. Vlist. Botermarkt l: derijen groep Nicolaa. 12 nov. - 81 dlnad t e m zat 96 u.. zond 1—5 utf Legermuseum Pesthulslaan 7: Januari 1970 expositie Historische ma's en militaire modelflguren'\

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4