Hoop op vervanging chr. school Abbenes Venneper huisvrouwen willen een weekmarkt Zwembad in N.-\ ennep bereikte hoogste punt B en W antwoorden op vragen van raadsleden Bebakening ringdijk moet verbeterd Klein woonwagenkampje in Hazerswoude Worosjilof overleden TV-uitzending Zeskamp in gebouw Nabij Eervol ontslag voor architect Sint in De Kaas: Uitbreiding Schiphol Raad Benthuizen gaf krediet van 10 mille Onvoldoende CRESCENDO NAAR GELIJKSPEL 9-9 Winst en verlies bij Castellum NIEUWE LEIDSE COURANT 7 DONDERDAG 4 DECEMBER 1969 ALPHEN In het gebouw „Nabij" zal de fa. Ponsioen za terdag een viertal grote t.v.-toe- stellen plaatsen, om iedereen in de gelegenheid te stellen, van vier tot vijf uur de Zeskamp-Show van Alphen aan den Rijn te vol gen. De opnamen zijn vrijdag in Utrecht gemaakt. De medewerkers van de AI- phense show zullen in ieder geval met elkaar de uitzending in „Na bij" zien; voor hen zijn plaatsen gereserveerd. Wellicht zit er een feestje in voor de ploeg en de supporters, omdat zaterdag via het scherm ook het oordeel van de jury wordt bekend gemaakt; in geval van verlies kan men tenminste troost zoeken bij elkaar.... KOUDEKERK Het gemeente bestuur wilde niet aclvterblijven bij de middenstand en heeft nu ook 's avonds alle lichten in het gemeentehuis ontstoken. Men hoopt overigens, dat nog deze deze maand de restauratie van het gemeentehuis gereed zal komen. Naast de Rijnbrug en het winkel centrum aan de Prins Bernhard- stnaat heeft Koudekerk er nu nog een mooie verlichting bij. Zes kleed gebouwen in Alphen aanbesteed ALPHEN Burgemeester en wethouders van Alphen hebben woensdagmorgen, uitsluitend onder Alphense aannemers, de bouw van zes kleedgebouwen voor elk van de zes voetbalvelden in het soort- centrum in Alphen-Noord openbaar aanbesteed. Zeventien plaatselijke aannemingsbedrijven hebben een prijsopgave ingediend. De twee laassten zijn:, n.v. Alphense Bouw Combinatie 323.344 en Woubrug- ges Bouwbedrijf (gevestigd te Al phen) ƒ405.440. De drie hoogsten: Nieuwkoops Bouwbedrijf en H. Oudenes, elk afzonderlijk ƒ443.520: S. Langeveld n.v. 446.880. De gunning is aangehouden: de be groting werd niet bekendgemaakt. Het verschil tussen hoogste en laagste is 123.536. Deze clubge bouwen worden gesticht en bekos tigd door de gemeente. De club gebouwen en eventuele tribunes bouwen en financieren de respectie ve voetbalverenigingen „Alphen", „Alphia", „A.R.C." en „Alphense Boys". B. en WNieuwkoop NIEUWKOOP Vijf raadsleden hebben aangedrongen op een open bare bijeenkomst inzake de kwestie van gemeente-architect A. Buijs. Zij zijn tegen de vele geheime be raadslagingen over deze zaak Deze week was er ook weer een derge lijke bijeenkomst, waarin gespro ken werd over het eervolle ontslag, dat B. en W. van Nieuwkoop voor de architect willen. De zaak met de heer A. Buijs dateert al van november 1967. toén het college de architect verzocht ontslag te nemen. Dit heeft de heer Buijs tot nu toe steeds geweigerd. Verwacht wordt, dat hij ook niet het eervolle ontslag zal accepteren. HAARLEMMERMEER Naar aanleiding van de begrotingsbehan deling, volgende week donderdag, heeft de wethouder van onderwijs, de heer G. J. H. Jongelie, een jaar overzicht samengesteld, waaruit blijkt, dat binnen het onderwijs tal van activiteiten zijn ontplooid. In 't afgelopen jaar werd onder meer de gemeentelijke inspectie „verstevigd" om het hoofd te kun nen bieden aan de. vele arbeids intensieve werkzaamheden. „Hoe wel ik mij realiseer, dat er ook sprake zal zijn van tekortkomingen en dat de afdoening van bepaalde zaken weieens lang moet duren, geef ik u de verzekering, dat alles in het werk wordt gesteld om voor alle groeperingen het geven van onderwijs mogelijk te piaken", aldus de heer Jongelie. Tot stand kwa men o.a. een openbare kleu terschool in Lisserbroek. 'n bijzondere kleu terschool in Ab benes. alsmede een gebouw in Nieuw-Ven nep- N., dat dienst doet voor het prot.-chr. kleu teronderwijs. De bouw van een openbare kleuterschool in Rijsenhout na dert zijn vol tooiing De stichting van een tweede openbare kleu terschool in Nieuw-Vennep is noodzakelijk. De Dik Tromschool in Hoofddorp verkreeg een uitbreiding van de noodlokalen Getracht, wordt de definitieve voorziening tot stand te brengen. De openbare lagere school in Nieuw-Vennep. één van de meest snel groeiende in deze gemeente zal spoedig te klein zijn. Geijverd wordt voor financiering van de .te stichten r.k. patioschool jji „Wel gelegen" in welk gebouw o6k ruim- te is voor het openbaar lafler onder- Wethouder G. J. H. Jongelie goed onderwijs NIEUW-VENNEP In verband met het plan in Nieuw-Vennep tot de instelling van een weekmarkt over te gaan, heeft het sociografisch bureau „de Meerlanden" een en- enquête gehouden onder de huis vrouwen. Het resultaat is positief. Binnenkort zal een rapport hierover worden uitgebracht. Daarna zal het college van b en w de raad een voor stel doen. Overigens blijkt dat de midden standers nogal wat bezwaren heb ben tegen een markt. Hoewel een onderzoek heeft uitgewezen dat een markt over het algemeen ook door de winkeliers wordt toegejuicht, denkt men er in Nieuw-Vennep an ders over. Eén van de redenen is HAARLEMMERMEER Volgen de week donderdag om 9 uur 's mor gens komt de gemeenteraad bijeen. Als voornaamste punt vermeldt de agenda de behandeling van de be groting voor 1970. Mocht de raad niet klaar zijn voor 6 uur 's avonds, dan zal de bijeen komst worden geschorst en de vol gende dag 's avonds worden voortge zet. dat markten over het algemeen ge situeerd worden in een winkelstraat of winkelcentrum. In Nieuw-Vennep ontbreekt dit. De winkels liggen te vee] verspreid in het dorp. Er zijn echter planen in Nieuw- Vennep 'ri winkelcentrum te stich ten ongeveer in dezelfde geest als in Hoofdfdorp. Dit centrum zou ko men in de Venneperstraat. wijs. Rijsenhout werd verrijkt met een openbare lagere school. Een gebouw kwam tot stand in Nieuw- Vennep-zuid t.b.v. het prot.-chr. en r.k. lager onderwijs. De oude r.k. jongensschool in Nieuw-Vennep werd buiten gebruik gesteld. Getracht wordt de openb. school in Lisserbroek te vervangen. Er kan kan odk hier worden geconcentreerd in die zin, dat t.b.v. de te bouwen r.k. lagere school en de openbare sdhool één complex tot stand komt. Hoewel het er aanvankelijk don ker uitzag is er enige hoop, dat ook van rijkswege wordt ingezien, dat vervanging van de prot.-chr. school in Abbenes voorkeur verdient boven uitbreiding van-de bestaande school. M.b.t. de scholenbouw in het be stemmingsplan „Graan voor Visch" wordt met de schoolbesturen over leg gepleegd over concentratie van de voor de diverse soorten en rich tingen van onderwijs nodige school gebouwen. N1*UW-VENNEP Gistermid dag tond de vlag in top bij het in aanbouw zijnde zwembad in Nieuw- Vennep. Het hoogste punt van het zwembadcomplex was bereikt: de springtoren die 3 meter hoog is. Eigenlijk is de schoorsteei van het filtergebouw het hoogst, maar de springtoren is belangrijk genoeg en het verschil met de schoorsteen is minimaal. De bouw van 't openlucht zwem bad, dat wordt voorzien van een verwarmingsinstallatie, zodat men altijd in een heerlijke watertempe ratuur kan zwemmen, -erloopt zeer spoedig. Het lijdt haast geen twijfel meer of de opening kan bij het begin van het komende zwemseizoen medio april plaats vinden. De kosten zijn ruim anderhalf miljoen gulden. De bouw is in han den van het plaatselijke aanne- mingsbed-"f L. H. Mulkchuyse jr DE KAAG Woensdagmiddag was het feest voor de kinderen van De Kaag, want de Sint was mei twee zwarte Pieten naar de jeugd herberg gekomen. De kleine kinderen waren van een tot drie uur te gast en de grotere kwamen daarna aan de beurt. Er werden spelletjes gedaan en er werd als vanouds op chocolademelk ge- tracteerd. Tot slot kregen de kinde ren een cadeautje. C.onlantp wissplkoprspri AMSTERDAM. 3 december. Con tante prijzen Londen ,.63%8.64Va. New York 3.60%—3.60%. Montreal 3.35%—3.35'/». Parijs 64.68 Vz—64.73% Brussel 7.25%7.26Va. Frankfort 97.78 —97.83. Stockholm 69.81—69.86. 7üricb 83.77%—83.82%. Milaan 57.51Va— 57.56%. Kopenhagen 48.09 48.14»/s Oslo 50.43%50.48%. Wenen 13.95- 13.96. Lissabon 12.69 12.70%. HAARLEMMERMEER „Wij zijn met u van mening dat de door de direkteur van de luchthaven Schip hol geuite gedachten in strijd zijn met het standpunt van de gemeente raad, neergelegd in de nota „Haar lemmermeer en de luchthaven Schip hol". Aldus b. en w. in antwoord op HAARLEMMERMEER In ant woord op vragen 'an raadsleden hebben B. en W. meegedeeld, dat wederom kontakt zal worden opge nomen met het polderhesluur over de gevaarlijke situatie van de ring dijk. Herhaalde malen is er schrifte lijk en mondeling bij het polderbe- ituur op aangedrongen de bebake ning van de weg op ie ringdijk, in net bijzonder buiten de bebouwde kommen, te verbeteren. Ook is daarbij gewezei op het grote belang van een goede marke ring van de rijbaan, die kan worden bereikt door het aanbrengen van dor getrokken witte strepen langs de rijbaankanten. Vooral het ge deelte Leimuiderdijk ls voor het verkeer gevaarlijk. Er eb^uren dan ook herhaaldelijk verkeersongeval len. vragen van de raadsleden M. Kampei (A.R.) en J. Th. Keisers (VVD) naai aanleiding van perspublikaties waar in de direkteur nieuwe uitbreidinger, van de luchthaven aankondigt. Een uitbreiding van het banenstel sel zal volgens b. en w. kunnen bij dragen tot vermihdering van de ge luidshinder. Het college is van me ning dat de uitvoering van de plan nen de ontwikkeling van verschillen de dorpen en woonkernen, en daar mee de woningvoorziening, in Haar lemmermeer ten zeerste zal belem meren. Er wordt op gewezen dat de minis-, ter van Verkeer en Waterstaat ter zake van de luchthaven belangrijke mededelingen en toezeggingen heeft gedaan. Over de aanleg van een vijf de landingsbaan op Schiphol zal geen beslissing worden genomen voordat de minister de Kamercommissie heeft ingelicht. Ook de betrokken gemeen tebesturen zullen worden gehoord. „Wij zijn dan ook van mening dal de gemeente in ruime mate de Gele genheid krijgt haar met de uitbrei ding van de luchthaven tegenstrijdige belangen bij de bevoegde instanties te verdedigen", zo zeggen b. en w. Het verhoogde diepe bassin heeft een oppervlakte van ?5,60 bij 25 m ter. ~n het middeldiepe bassin 25' bij 25 meter) is een glijbaan gepland. Het kleuterbassin heeft een oppervlakte van ongeveer 21 bij 8 meter. jEen belangrijk deel van de kosten moet de bevolking zelf opbrengen. Er is al een flink bedrag binnen en momenteel voert de winkeliersver eniging een Sinterklaa .ctie, waar van de opbrengst ook voor de bouw van het zwembad bestemd is. BENTHUIZEN Burgemeester P. Keijzer heeft gisteren zijn dag goed besteed en zag in zijn eigen ge meenten (óók in Moerkapelle) het door hem begonnen werk bekroond met een eensgezinde raad van Bent huizen en Moerkapelle achter zi<h. Wethouder Van Soest was wegens een aanrijding afwezig, terwijl even eens de heer De Vrij niet in de gele genheid was, gisteravond de spoed eisende vergadering van de raad bij te wonen. Wethouder Van Noort en de heren Gommerse en Voo:rwinden, die be dankt hebben voor het lidmaatschap van de raad, verstonden hun plicht door aanwezig te zijn, totdat in hun opvolging zal zijn voorzien. De heer L. Grootens verkreeg eer vol ontslag als hoofd van gemeente werken en bouw- en woningtoezicht (eveneens in Moerkapelle) met in gang van 1 februari 1970. De heer Zonneveld betreurde diens afwezig heid in de vergadering, omdat „ik hem gaarne in het openbaar mijn waardering en voldoening over zijn werkzaamheid, die te kort geweest is, had willen kenbaar maken". De heer Gommerse sprak de hoop uit, dat de heer Grootens in Goede reede die huisvesting zal mogen vin den, waarop hij in Benthuizen en Moerkapelle, vergeefs heeft moeten wachten. De voorzitter toonde zich erkente lijk voor deze goede woorden, waar mee bok het college volledig kan in stemmen. „Wat de opmerking van de heer Gommerse betreft moet ik wel zeggen, dat de huisvesting van de heer Grootens geen punt is ge weest voor zijn vertrek. Er was een oplossing gevonden. De heren A. J. Kaashoek, A. Qualm en W. Qualm hebben bedankt voor hun benoeming tot raadslid. De heer C. Bregman (SGP) is nu benoemd en van de reeds benoemde heren S. Blij- leven (SGP) en J. Noordam (Prot-Chr Groep AR-CHU) is nog geen beslis sing bekend. Omtrent het voorstel tot het nemen van maatregelen ter uitvoering van de wet op de woonwaeens en woon schepen gaf de voorzitter een uit voerige uiteenzetting „Het betreft een materie, waarbij het gemeentebestuur steeds voor onvolkomenheden komt te staan Tk heb contact gezocht 'mei de heer. Scherpenhuizen van de Stichting Maatschappelijk Opbouwwerk en met de gemeentebesturen van Hazers woude en Koudekerk aan den Rijn. waarbij naast Benthuizen ook Moer kapelle betrokken was Wij zijn tof de slotsom gekomen, dat het regelen van deze materie ten noorden van de Rijn onvoldoende is. Ten zuiden daarvan hebben Zoetermeer, Bos koop, Alphen.aan den Rijn, Waddinx- veen, Gouda, Zoeterwoude en Leiden hun eigen regelingen. De westelijke cirkel daarvan is nog niet rond, want Koudekerk aan den Rijn, Hazerswou- .de, Benthuizen en Moerkapelle vor men nog een braakliggend gebied. De samenspreking heeft ertoe geleid, dat wij in principe een oplossing hebben gevonden. In de gemeente Hazers woude is eqn perceeltje grond aan de Westzijdeweg .vlakbij de aftakking van deze weg naar de Behtweg en het Westeinde, waar gelegenheid bestaat een beperkt kampje in te richten, plaats biedend voor drie woonwagens In afwachting van de totstandkoming van het grote kamp in Alphen aan den Rijn, waartoe reeds een gemeen schappelijke regeling werd aange gaan,, zal nu een gemeenschappelijke regeling kunnen worden aangegaan tussen Hazerswoude, Benthuizen (Moerkapelle) en Koudekerk. De ge meenten Stolwijk, Haastrecht, Vlist, Bergambacht en Ammerstol hebben een gelijksoortige regeling. Het dagelijks bestuur zal worden gevormd door het college van burge meester en wethouders van Hazers woude, het algemeen bestuur door de colleges der deelnemende gemeenten. De regeling zal gelden tot het kamp in Alphen aan den Rijn gereed zal zijn. De woonwagenbevolking heeft bepaalde rechten, die ons zeker niet altijd aanspreken". B. en w. stelden voor een krediet van f HX000 te ver lenen. Reeds in 1960 heeft Hazerswoude pogingen gedaan ditzelfde terrein als kampie in te richten, maar verder is het niet gekomen. „Toevallig ligt het terreintie in Hazerswoude, maar ik zon, als het Benthuizen of Moer kapelle zou zijn geweest geen enkel ï-e^hen cemaakt om het tot stand te brengen". De heer Gommerse betreurde de te geringe begeleiding van de woonwa genbevolking. „Het kost vgel geld en er komt geen verbetering in de situa tie". De voorzitter antwoordde, dat er zeker een generatie overheen gaat. Onderwijs, medische begeleiding enz. zullen veel tijd vergen. „De gemeen tebesturen hebben evenwel óók een verantwoordelijkheid". De raad gine volledig akkoord: ge meenschappelijke regeling met Ha zerswoude, eventueel óók met andere gemeenten, een krediet van tien mille en wiiziging van de algemene politie- vemrripnirw verband met de woon wagenbewoners. NEW YORK American Enka Corp. zal per 31 december aan aandeelhou ders. die op 14 december in de boeken voorkomen, een regelmatig kwartaal- dividend van. 25 cents en eer extra van 10 cents uitkeren. Daarmee komt de totale uitkering over 1969 op 1.10 (v.j. 1.00) dollar per aandeel. Roosmarijn en Valencia serviezen uit Finland Kleurenfolders gratis verkrijgbaar bij Hasselman en Pander Arti-Shop Leiden, Botermarkt 22 Telefoon 01710 - 2 66 62 LEIDEN In de microkorfbal- competitie heeft Crescendo in eert* matige wedstrijd een 99 geUHC spel behaald op Olympiaan. Ton* Ouwerkerk was bij Crescendo de> uitblinker: hij nam zes treffers voor" zijn rekening. Nadat Olympiaan een 31 voorsprong had opge bouwd wist de Crescendo met rust toch nog een 65 voorsprong te nemen. Louise Kok hielp het kort voor het einde aan een 97 voor sprong, maar op de valreep kwam Olympiaan nog terug en dat was de beste verhouding. LEIDEN Het herenteam van de, Alphense volleybalvereniging Castellum heeft de goede weg weer gevonden. Tyfoon werd nl. met 30 verslagen. Tyfoon was in deze be hoorlijke wedstrijd volkomen kans loos. De Castellumdames leden een nieuwe nederlaag tegen het hoog geplaatste Teylingen. Met eén 92 voorsprong in de laatste set ver zuimden de dames door te drukken. De setstanden waren: 1510, 15_12, 16—18 en 16—14. Het tweede herenteam van Cas tellum verspeelde opnieuw een punt. Donar was dit keer de dader. De setstanden: 19—17, 12—15, 15—9 en 7—15. MOSKOU Maarschalk Klementi Efremowitsj Worosjilof, een groot Rus sisch staatsman, is gisteren op 88-jn- rlge leeftijd overleden. H(j was van 1953 tot 1960 president van de Sowjet- unle. Hjj zou al enige jaren ziek zfjn geweest. Worosjilof was een van de weinige overlevenden van de oktoberrevolutie in 1917, die zich tot kort voor zijn dood heeft kunnen handhaven in de eerste rijen van de Sowjet-hiërarchie. Voor de revolutie was hij sergeant bij de cavalerie. Sinds 1903 is hij lid geweest van de communistische partij en hij heeft met Lenin samengewerkt in de buiten Rusland gehouden con gressen welke in 1917 tot de Bolsje wistische machtsoverneming leidden. Eind van de jaren 50 stond hij op de nominatie om te „verdwijnen".. Het is echter mogelijk dat de populariteit van de oude man bij de gewone Rus sen de toenmalige premier Chroesjtsjef- hiervan heeft weerhouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7