Geen dwingelandij Voor Leiden 50 woningen aan de Engelendael WEEKAGENDA Biafra- actie wordt groot succes Oppermachtig HVS klopt dapper Sigi W. Ruska over Acht jaar en t.b.r. voor „Ouwe Nol'" Sint Muts van was soek Tentoonstelling in hervormde kapel Overleg ZOETERWOUDE EEN BEZORGER Oegstgeest trekt beroep Kroon in NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 4 DECEMBER 1969 Ruim tienduizend gulden binnen Volgende week Biafra-avonden LEIDEN Op de giro van het Leids Biafra comité stond vanmor gen een bedrag van f 10.492,62. Meer dan tienduizend gulden, spon taan door de Leidse bevolking bij een gebracht om de voedselvluch- ten op Biafra te kunnen laten door gaan.. Het Biafra comité staat nog steeds beduusd over de omvang die de actie in Leiden heeft genomen. Volgende week bijv., gaan 600 vrij willigers op pad in Leiden, Leider dorp, Voorschoten en Ocgstgeest, voor een huis-aan-huis verkoop- actie. De verkopers (merendeels scholieren) zullen het fototijdschrift „Alpha foxtrot naar Biafra" aanbie den voor f 3.50. Ongeveer twee gul den hiervan is bestemd voor de luchtbrug. Deze verkoopactie begint maan dag en loopt zaterdag af. Het ligt in de bedoeling dat de verkopers ook een petitie ter ondertekening aan u zullen voorleggen. In de pe titie wordt van de regering ge- eist dat Nederland alle mogelijke politieke stappen onderneemt om een eind te maken aan de strijd in Bia fra. Deze petitie is afkomstig van een bij het Leids Biafra comité aange sloten groep jongeren, die vinden dat Biafra een politieke zaak is. Direct helpen met geld en voed sel is noodzakelijk, zeggen zij, maar het haalt op den duur niets uit als AMSTERDAM Wegens uitlok king van twee door de Utrechter Hans van Z. gepleegde moorden en diefstal met geweld, is de 77-jarige Utrechtse koopman „Ouwe Nol" (A. J. R.) vanochtend in hoger beroep door het gerechtshof in Amsterdam conform de eis veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorlopige hechtenis en terbeschik kingstelling van de regering. De rechtbank in Utrecht had hem in eerste instantie na een eis van eveneens acht jaar een gevangenis straf van zes jaar met aftrek en t.b.r. opgelegd. Het Hof achtte wettig en overtui gend bewezen dat „Ouwe Nol" de moorden op de Utrechtse feestartike- lenhar.delaar J. Donse en de landbou wer Rijer de Bruijn uit Heeswijk. als mede de beroving van mevrouw "Woortmeijer-Nickel uit Utrecht uit lokte. Bij de vaststelling van de straf maat werd enerzijds rekening gehou den met het weerzinwekkend karak ter van de misdrijven en anderzijds met de hoge leeftiid van verdachte. Het Hof vond blijkens de overwe gingen in het arrest geen termen aan wezig opdracht te geven voor een na der psychiatrisch onderzoek naar de zoals door de raadsman van verdach te, mr. H. G. Th. Keume, was ge vraagd. LEIDEN Een schouwburg vol luidruchtige kinderen (en enige ouderenwerd gistermiddag muisstil toen het doek oPQing voor de opvoering van het zangspel ..De muts van Sinterklaas" door de Leidse kinderoperettegroep Maskerette". En het bleef stil Met veel kleur en zwier brachten de leden van Maskerette het m deze week wel zeer .actuele" stuk (tekst: mevrouw W. J. Stam-van der Staay) op muziek van Tonny Weider over het voetlicht. Het duurde ongeveer een uur voor dat de op zee weggestormde mijter van Sint weer boven water was ge komen zodat de Goedheiligroan kon afzien van zijn voornemen om bloots hoofds voortijdig naar Spanje terug te keren. De opvoering maakte in alle op zichten een verzorgde indruk. De tekst was goed te verstaan, ook als het een solo-optreden betrof, en de melodieën waren prettig om naar te luisteren. De voorstelling werd gegeven onder auspiciën van de stichting Leidse Jeugd-Actie. niet tevens de politieke situatie ver anderd wordt. Over die politieke achtergronden, wordt woensdag, donderdag en vrij dag ingegaan tijdens bijenkomsten van het Biafra comité in de Waag. Woensdagmiddag wordt de schok kende tv-film over Biafra vertoond in de Waag, speciaal voor scholieren hoewel iedereen welkom is. Voorts is Herman Eysenbaart uit Amster dam gevraagd om woensdagavond leiding te geven bij het maken van een collage over Biafra. F oruma vond en Donderdag- en vrijdagavond zijn er forumavonden. Donderdag heb ben daarin zitting vier politici en vier deskundigen voor het beant woorden van speciale vragen over de oorlog in Biafra. Het forum op vrijdagavond zal bestaan uit de he ren Wennen, Reinierse en Middel koop, artsen die in Biafra zijn ge weest, alsmede de journalist Scher- penzaal. In de Waag zal men ook stands vinden waar boeken, brochu res en ander materiaal over Biafra te zien zijn. Natuurlijk blijft het giro-nummer 318000 van het Leids Biafra comité al die tijd open staan. Ter attentie: op de Biafra-affiches die het co mité heeft laten drukken en die gis teren zijn verspreid, is abusievelijk een nul vergeten. Het gironummer is dus niet 318.00 maar 318.000. NOORDWIJK In de kapel van de Herv. Gemeente aan de Hoofdstraat zal maandagmiddag 8 december om 5 uur, een tentoonstel ling van kunstwerken worden geo pend. De Noordwijkse kunstenaars Hen- ny Bal, Krijn Giezen en Ab Steen voorden zullen hun werken expose ren. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 5 december: Hoog water 11.55; laag water 7.3119.50. OEGSTGEEST Maandag 8 de cember komt de gemeenteraad bij een. De agenda vermeldt het voor stel tot intrekking van het beroep schrift tegen het besluit van G.S. van Zuid-Holland om vergunning te verlenen voor ontgronding in de Voorhofpolder. B. en W. van Leiderdorp gaven antwoord op vele vragen LEIDERDORP Voordat het college gisteren uitvoerig inging op de in de algemene beschouwingen gestelde vragen zei burgemeester Van der Have dat het college waar dering had voor de positieve bena dering en brede visie van de raad op de vraagstukken. In de dank betrok hij ook de secretaris en de ambtenaren. B. en W. zijn graag bereid alle medewerking te verlenen om tot een zo groot mogelijke inspraak en openbaarheid te komen. De raad zelf heeft zich tegenstander getoond van openbare commissievergaderin gen. Over het werk van de ge westraad zei de voorzitter dat er resultaten beginnen te komen. Be langrijke initiatieven waren zo kort na de start niet te verwachten. Het college is geen voorstander van een combinatie van rijks- en gemeente politie. „Wij voelen meer voor een regionale oplossing". Het Voordorp-terrein is onder gebracht in het bestemmingsplan Zijllaan en Meijepolder. „Wij zul len proberen hier een horecabe drijf en kantoorruimten te krijgen." Er passeren per 24 uur 13.500 auto's de Leiderdorpse brug. Er zullen binnenkort besprekingen zijn met B. en W. van Leiden en Ged. Staten om tot een oplossing te komen voor de opstoppingen die zich nu voordoen. Het college heeft uitvoerig met het bestuur van de zwemvereniging gesproken om te komen tot de realisering van een overdekt instructiebad. „Wij wach ten nu op het rapport van de ver eniging." Over het subsidiebeleid en cul turele werk zei de voorzitter dat het georganiseerde jeugdwerk een bedrag vraagt van 20.000. Nu is dit 6.100. De culturele raad voert momenteel informatieve besprekin gen met de verenigingen en na kennisneming van dit rapport kun nen B. en W. nadere mededelingen doen. Er is momenteel een vacature voor een cultureel ambtenaar, een nieuw element in de secretarie organisatie. Op geplaatste adver tenties zijn 40 brieven ontvangen. Zeven sollicitanten worden nader bekeken. De nieuwe ambtenaar zal zelf nieuwe initiatieven moeten ont wikkelen in samenwerking met het particulier initiatief. Over de bestemmingsplannen zei wethouder Meerburg dat in augus tus 1970 alle plannen moeten zijn vastgesteld. - LISSE Het bestuur van de buurtvereniging Wilhelmina organi- seert zaterdagmiddag een sinter- ftlaasfeest voor de kinderen in ge- '6ouw Rehoboth aan de Achterweg. Om kwart vóór twee gaan de kin deren in optocht van de Prins Bern- hardstraat naar Rehoboth. De al lerkleinsten kunnen een sinterklaas cadeautje afhalen tussen 5 en 6 uur op het adres van de fam. Buisman. Willemskade 19. LISSE De afdeling Lisse van de Christen Vrouwenbond houdt woensdag 10 december om acht uur een Adventswijding in gebouw Re hoboth aan de Achterweg. LISSE Woensdag 10 decem ber om twee uur houden de raads fracties de alg. beschouwingen. Op vrijdag 12 december zal het college van b en w antwoorden. Het bestemmingsplan Kerkwijk is drie maanden verdaagd. „Wij willen de ingekomen bezwaren ernstig nagaan en een duidelijke uitspraak van Ged. Staten dat wij de geleden schade op G.S. kunnen verhalen. Wij hebben nu de tele fonische toezegging dat spoedig de definitieve toezegging kan worden verwacht." Het is gebleken dat er bij de raad onbehagen is dat er bij het voorbereiden van de bestemmings plannen te weinig inspraak is van raad en burgerij. De planologie en stedebouw zijn vakmanschap en wetenschap. „Inspraak van hen die zich hier komen vestigen is praktisch niet mogelijk omdat wij de toekomsrtige bewoners meestal niet kennen. Wij zijn van plan in goed overleg deze plannen met u op te bouwen. Er zal een commissie worden inge steld waarin naar een plan wordt toegewerkt. Nadere detaillering is bij grote plannen altijd noodzake lijk en wij willen dit in grote open heid ook met de raad doen." Om mee te werken de woning nood in Leiden te helpen oplossen zei Wethouder Meerburg dat er ge regeld contact is met Leiden. Van de 460 in 1970 gereedgekomen wo ningen aan de Engelendael krijgt Leiden er 50 toegewezen. Defensie krijgt er 162. Er is ook in Leider dorp nog geen eind aan de woning nood te zien. Om de doorstroming te bevorderen is het college bereid De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedige indiensttreding e Courant vraagt voor spi voor een wijk in Zoeterwoude-dorp. leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden, Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden. Tel. 01710-31441. de premie van het rijk uit eigen middelen aanzienlijk te verhogen. Door personeelsgebrek is het niet altijd mogelijk de singels in goede staat te houden. Wij zullen er echter alles aan doen. Van vertraging in het plan Win kelhof is niets gebleken. De flat- bouw daar zal worden gebruikt voor de huisvesting van verpleeg sters van het Elisabeth-ziekenhuis. Het plan tot doortrekking van de Mauritssingel wordt iets gewijzigd. Het wordt nog mooier en hopelijk kan er in 1970 mee worden be gonnen. B. en W. hebben zich de volgende fasen voorgesteld: 1. Kou- dekerk-Durisol: 2. afbuiging Acht- hovenerweg-Mauritssingel; 3 Du- risol-Lindehof. De verlichting in de Splinterlaan is inderdaad niet best. Er zal een betere worden aangebracht. De rioolzuivering baart zorgen. Volgend jaar zal een nieuw gebouw verrijzen achter de Houtkamp. B. en W. hebben goedkeuring van G.S. gekregen om de v. d. Valk Boumanweg te verbeteren vanaf Spanjaardsbrug tot Dij kkravenlaan. Er zal ook een vangrail worden aan gebracht. De financiën zijn voor de reali sering van de derde en vierde fase van de Houtkamp geen bezwaar. ,,/Wij zullen het zo spoedig mogelijk realiseren." Er komt een grote kin derspeelplaats in de Merelstraat, die een model moet zijn voor de vol gende speelplaatsen. Vour vervan ging van de oude Doesbrug zal een tweetal plannen worden voorgelegd. De raad kan dan zelf beslissen wat de beste oplossing zal zijn. Over de plannen om te komen tot een sporthal en sportvelden zei wethouder Nievaart, dat er een com missie is ingesteld, die deze zal bestuderen. Wethouder Nievaart kon de heer Poels geruststellen. Het instructie- bad zal er komen. Liever nog een overdekt zwembad met instructie- bad. Tenslotte kon ook aan mej. v. d. Voort de mededeling worden ge daan, dat in het voorjaar de singels weer met eenden worden bevolkt. Mulder op dreef in Haarlem HAARLEM Sigi is zijn met HVS gedeelde toppositie in de hoofd klas volleybal kwijt- HVS is na de gisteravond gespeelde wedstrijd in de Kennemersporthal alleenheerser. Met grote overmacht werd Sigi naar een 30 nederlaag gespeeld en niets belet de Haarlemmers nu de promotie naar de eredivisie nog. Qua spel is dat volkomen terecht. Want wat de ex-Blokkeerspelers De Vink en Tinkhof en hun teamgeno ten lieten zien was zonder meer van eredivisie-niveau. Sigi miste ge woon dat talent en die routine die vereist is om dit HVS te verslaan. In de eerste set bleek reeds het grote krachtsverschil. Met 15—3 gingen de Delftenaren ten onder. Er werd enerzijds zwak verdedigd, maar anderzijds waren de smashes van de HVSaanval zo hard en zuiver dat een blok bij voorbaat kansloos was. Toch maakte in deze periode een Sigispëler de meeste in druk. Dat was international Mul der. die zowel verdedigend als aan vallend goed werk deed. Hij was de enige die af en toe de opslag naar de Delftenaren wist te halen. ROUTINE In de tweede set hielu Sigi wat langer stand. HVS hield het nu op 157. Vooral in deze set bleek de waarde van geroutineerde mensen als Tinkhof en De Vink. Hun blok ken was feilloos en hun smashes sloegen in als bommen. Op de ser vice van Stoker liepen de Haarlem mers tenslotte naar 157. In de derde set kwam bjj Sigi Broersma in de ploeg, terwijl de Jarigsma het veld verliet. Broersma was wel een van de betere spelers, maar ook hij was niet in staat zijn team een setwinst te bezorgen. HVS liet zich niet beïnvloeden door een incident n.a.v. een inderdaad aan vechtbare beslissing van arbiter Zilvertand en z(jn lijnrechter, maar liep snel naar een 73 voorsprong. Hierna trachtten Ter Wiel en Mul der iets terug te doen, maar hun behoorlijke spel werd vaak verde digend weer te niet gedaan. In de afweer faalde Swarts volkomen, zo dat men het wel tot opslagwisseling bracht, maar niettot scoren. Bij 148 kreeg Sigi voor de laatste maal gelegenheid punten te scoren, maar wederom mislukte dat Met 158 ging de zege terecht naar HVS. Dit was allerminst een bla mage voor Sigi. Een ploeg nl. met mensen als Tinkhof, De Vink, v d Stoep en Bloemberg hoort niet in de hoofdklasse thuis maar in de eredivisie. De stand aan de kop van de hoofd klasse luidt nu: HVS 918, Sigi 10 —18, PVC 9—14. LEIDEN „Geesink is hard bezig het judo a,f te breken". Wim Ruskade 29-jarige Amsterdam mer, die dit jaar zijn in Salt Lake City veroverde wereldtitel in de zwaargewichtklasse moest afstaan en slechts gedeeltelijk revanche kon nemen door in Mexico in de klasse alle categorieën achter de Japanner Shimahoki beslag te leggen op de zilveren plak, wilde aanvankelijk geen commentaar leveren op het incident, dat de vaderlandse judotop in twee kampen heeft gesplitst. „Ik wil me er niet in mengen. Ieder heeft zijn eigen moelijkheden", zei hij in eerste instantie, nadat hij tijdens een demonstratiewedstrijd voor het Leidse „Eendracht" een fe nomenale conditie en techniek aan de dag had gelegd. Nadat hij echter op nieuw naar de „mat" was gegaan om daar weer nieuwe signaturen te zet ten op de kimono's van de leerlingen van Aad van den Luit (eerste dan) liet hij zich echter alsnog een me ning ontlokken. Terwijl het zweet nog via allerlei kanaaltjes over zijn gezicht stroom de zei Ruska na de anderhalf uur durende demonstratie over de „con troverse Geesink": Het huidige leer plan is wel verouderd. Hoe oud is het? 25, 30 jaar? Door de jaren heen is het judo echter veranderd. Het is harder geworden. Maar een nieuw plan moet je niet doordrukken en zeker moet je niet gaan schermen met andere judoka's. Geesink zal wel een goede lera^*- zijn. Er zit absoluut veel in zijn stof, maar er moet geen dwingelandij bij komen. Het is dom als je je wed strijdjudoka's terug gaat trekken. LEERPLAN Wim Ruska, die iedere woensdag en zaterdagmiddag in Amsterdam les geeft aan jeugdige judoërs, toont even later de betrekkelijkheid aan van Geesinks leerplan: Misschien komt er nog eens een plan Ruska en kan men zo zwarte band worden. Maar hoe je het ook doet, als er exa men gedaan moet worden, moet de kandidaat de worpen kennen. Berry Johnson volgt het allemaal aandachtig. De 22-jarige Australiër, die voor zijn land in Mexico bij de wereldkampioenschappen niet verder wist te komen dan de tweede ronde, deed gisteren ook Leiden aan op zijn uitgebreide treinreis door Europa. OEGSTGEEST Vooruitlopend op de beslissing van de Kroon, maar aansluitend aan de ook tijdens de zitting van de Raad van State ge bleken bereidheid door gemeen schappelijk overleg tot een aanvaard baar plan te komen inzake recrea tieve bestemming van gronden in de Voorhofpolder, heeft de heer J. H. Menten uit Warmond een compro misvoorstel gedaan. Ondermeer wordt voorgesteld een stichting te vormen waarin zitting hebben vertegenwoordigers van de gemeenten Oegstgeest en Leiden en de heer Menten. Deze stichting zou ten doel hebben het desbetreffende terrein in de Voorhofpolder in te richten en te exloiteren als gebied voor sociale recreatie. De gemeente Leiden is in principe bereid in de stichting zitting te ne men. Het aangaan van een definitie ve overeenkomst inzake zandwinning door de gemeente Leiden is afhanke lijk van een besluit van de raad van Oegstgeest. B. en w. adviseren in verband hiermee het beroepschrift bij de Kroon in te trekken. NOORDWIJK De zeilvereniging Noordwijk hield onder leiding van voorzitter D. v. d. Niet in de Pa rasol-Seinpost een druk bezochte kontaktavond. Er werden fraaie films gedraaid en al even mooie dia's vertoond over de zeilsport en de Z.V.N. NOORDWIJK De Noordwijkse klaverjasvereniging „Nooitgedacht" speelde een competitiewedstrijd. Uitslag: 1. A. Vlieland, 2. J. v. Roon, 3. A Hazenoot Mzn., 4. J. Oliemans, 5. P. Korbee, 6. M. Hoek, 7. L. Haze noot, 8. K Vink, 9. J. Haasnoot, 10. G. van Roon. LEIDEN De heer P. J. Bergers heeft gistermiddag in het gebouw van de Raad van Arbeid uit handen van burgemeester mr. G. C. van der Willigen de versierselen ontvangen die behoren bij zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau- De heer Bergers trad in juli 1919 in dienst van de Raad van Arbeid te Leiden toen dit orgaan met de voor bereiding van zijn uitvoerende taak ten aanzien van de sociale verzeke ring begon. In juli j.L vierde hij een uniek feit zijn 50-jarig jubi leum bij de Raad. Bij deze gelegen heid werd hij wegens zijn maat schappelijke verdiensten benoemd tot ridder in de orde van St. Silves ter. Begon hij zijn loopbaan in 1919 als 14-jarige jongste bediende, door zijn grote ijver en studiezin is hij opge klommen tot de positie van referen darischef de bureau, tevens secreta ris van het raadscollege. In 1959 werd de heer Bergers ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubi leum koninklijk onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de orde- van Oranje-Nassau. In hel plaatselijk maatschappelijk leven bekleedt de heer Berger bestuurs functies in de r.k. ambtenarenbond (A R-K.A.) en de handelsavondschool St. Pieter. Wim Ruska in actie met derde dan Chiel Groos tijdens de demonstratie gisteravond bij De Eendracht. NOORDWIJK GA4T FEEST VIEREN NOORDWIJK Voor de ongeveer 600 leden van de Oranjevereniging Noordwijk aan Zee zit er in de naaste toekomst heel wat feest in 't vet. Dit bleek op de jaarvergadering, o.l.v. voorzitter C. v. Rooyen. Het begint al met twee propagan- da-feestavonden op 29 en 30 januari in het Lido-theater, georganiseerd ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix. Verder zijn besprekingen gaande over de festivi teiten op Koninginnedag en de vie ring van de bevrijdingsdag op 5 mei. In 1971 bestaat de vereniging 60 jaar. Hoewel de eigenlijke datum aan het eind van het jaar is, is het de bedoeling er een feestjaar van te maken met verschillende festivitei ten. Secretaris J. de Boer maakte mel- KATWIJK De aktie in het ka der van „Toon je hart eens" heeft in dc industrie- en huishoudschool aan de Jan v Brakelstraat een bru- tobedrag van f 3000 opgeleverd, zo als gemeld. By loting viel de slede op lot 921 en de mand boodschap pen op lot 801. Niemand raadde de nam van de pop (Ida). Deze popi zal nu ten goede komen aan een] charitatieve instelling. KATWIJK Gisteravond orn-' streeks 21.40 uur reed de brom fietser P. v. d. Oever in de Rijn straat tegen een stilstaande vracht auto op. Het 18-jairige meisje D. van Duivenbode, dat op de duo zat. moest vermoedelijk met hersenletsel worden opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. ding van een goed verenigingsjaar. Penningmeester W. de Ruiter bleek precies te zijn rondgekomen. He! bestuur van de O.V. werd uitgebreid met de heren R. v. Duin en IV. Spaanderman. De heren W. de Rui ter, J. van Woersem en J. P. Barn- hoorn werden herkozen. Donderdag 4 december Gehoorzaal 10 tot 22 u.: meubelshow Laneezaal. Schouwburg. 8 u.; K. en O.. Theater met .Kaspar" Schouwburg. 3 u.: Jeugdvoorstelling lja, Maskerette met .De muts van Sin terklaas Zaterdag 6 december OEGSTGEEST - Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u schaaksoc Palamedes. Dansschool Mckel Hogewoerd 87 10-10 u.: vogelexposltle De Zanger Zondag 7 december Dansschool Mekel. Hogewoerd 87. 10-5 u.: vogelexposltle De Zanger. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken, Hoge woerd 171. tel 20502 en Apotheek Zuid west. Brahmslaan 20. tel, 21522 Uoktersdiciisi lot zaterdag 10 u. de eigen dokter raad plegen. Daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen FILMS CAMEHA II. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur (5 dec. geen avond- en geen nachtvoorstel ling). zat-avond 23.30 uur: Salvatore Glu- Uano, 18 Jaar LIDo 99 vrouwen. 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur (5 dec. 9.15 uur geen voorstelling). LUXOR Bloedbad In Rome. 18 jaar. dag 2-30 7 en 0.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur (5 dec 's avonds gesloten). REX Soho ln de greep van de gorilla. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur vr- en zat-nacht 23 30 uur: Het naakte vlees. 18 Jaar. STUDIO Last summer. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur (5 dec. 915 uur geen voorsteling) TRIANON Gejaagd door de wind. 14 jaar. dag. ook zo 2 en 8 uur. Mobiel ANWB-kaoloor Iedere maandag en donderdag tot 4 uut -- -£§g februari) Behandeling as ongevallen Lie poliklinische oanunaeiing na onge mallen wordt van dinsdag 12 uui Cs mio lags toi woensdag 12 uui wuargenumei duoi nel l)lac"neNxenhuis Vrijdag 13 uu> '-O' zaterdag 12 uui duo» net St Elizabeth ziekenhuis (Hmngracnt) Op ander» werkdagen en jp zondagen door net Aca demlsch Ziekenhui» Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening» en informatiediens vooi Leiden Zuid West. secretariaat Jac -lues Uriuspiaritsoen 83 vooi oulpverie ning. teiet 14 lO) dij geen genoor teiet '0480. vooi informatie teiel C492) Bezoekuren Ziekenhuizen Acaacin.,-.! ii-kenhuis -/ooi patlCruei in klasse ta. lb en 2e dagelijks I0.3O- tlJO. '4-1010 en 19—20 uur Vooi patiënten in Klasse j cnaanaag woensdag, donderdag en vrijdag 18 192F uur dinsdag 13—14 uur en zaterdag 15—H uur zondag, christelijke en nationale feestdagen MjO-16 uur Vrouwenkliniek maandag c/tn vrijda 18.45—19 30 uuf zaterdag 15 SO—16J0 uuf zondag 15 jo17 uur Klassepatienten op de vrouwenkiiniei- -lagPlnlG I. - IH.III _-n 19—20 UUI Op de afdelingen verloskunde en Kir> dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de S resp 12 laai niet worden toege laten. tn hei oelang van de patiënten kunnen nlef meer dan twee bezoekers tegelijk ölj een patient worden toegelaten. op de Lammermarkt (tot 27 Ellsabethziekenhuis Lelden derde dagelijks van 2 tot 3 uui en s avond Kwart voor 7 tot hall acht. kraamafüeiini dagelijks van s tot 4 en avond kwart vooi 7 tot half acht. tweede KIM dagelijks van half 12 tot 12. 7 tot dagelijks van half 7 tot half 8 Annakltniek Lelden dagelijks van twee tot half drie en bovendien dinsdag- vriUag- en zaterdagavond zes toi zeven Kiassepatlënten daeeniki van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeen dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur dags 11 tot 12 en 2 tot Diaconessen huls, dagelijks eerste tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.. tweede kl i 15 tot 7 en 7 tot 8 u derde kt. t.is tol en 7 tot 8 u kinderafdeling dagelijks vai J.15—en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lljks (ook zondag) le en 2e Klas vf 10 30—11 00 uur van 14 00—15.00 uur vi 18.00-1900 uur le klas van 14.00—15 00 uur van 18 00 19 30 uur Kraamafdellng van 14 00— is 00 uur. vi 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14.00—15.00 uur vi 18.DO—18 30 uur dinsdag en donderdag at lèen voor vaders Kinderen beneden 16 laar geèn toeganj NOOKUWU K - Sole M110 Klasse-pa iienten dagelijks van 3 tol hall 5 en avonds van 7 tot 8 zaalpatlénten zoo dgs van I tot 3. dinsdag van I tot half donderdags van half 7 tot half 8 en zatef dags van 1 tot half 1 ka i wiJK Zeehospitium, longminiel dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag t donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afd» ling dagelijks van nall 3 tol half 6 Rev» udatiecentrum dinsdag en donderdag vz 1 toi 8 en zaterdag en zondag van hall tot halt 5 Revalidatiecentrum mnderc woensdag van 7 tot 8 tatern** en zondi van half drie tot half vtti 1 ..ngkllnleK t tbcéafdeilng kinderen woensdag van 7 to t en zaterdag en zondag van half 3 to half Musea eo Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdU zondag van 1 tot 6 uut Museum Oudheden. Rapenburg werkdagen van 10 tot 6 u. ook zaterdU zondag van l tot 6 uut Sted Museum De Lakenhal Oude Sltt gel op werkdagen van 10 tot uur co» dag van t tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg), werkdagen van 9 tol 12 en van 2 uur kassen zaterdags en zondags gesloten ten Alarmnummers Doktersdtenst: 6 maal 1 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). Brandweer a maal s. Politie 5 maal 4. EHD: 20845 Ion toonstellingen Lange Mare 88; schilderijen, tekening» aquarellen en gouaches van Jos Mertert vanal 15 nov.. 25 en 7—9 uur. Academiegebouw Rapenburg; tentoon1 stel Jeremy Bangs pictures 14 r lanuart Galerie f Duivenhys: schilderijen t* Hakkaart l Onov -10 december ciinsdd t.e m zondag 2-8 uur Rapenburg M Museuro Oudheden Vuursteen in ilden tol 15 december Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 1: derljen groep Nicola». 22 nov. - 28 d« dtnsd t.e m zal 98 u.. zond 1—5 uur Legermuseum, Pesthuislaan 7: tot lanuart 1970 expositie ..Historische dlof» ma's en militaire modeillguren". i

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4