Vraag uw Mercedes-Benz dealer om zelf-bestuur Minister De Block voelt ook voor onderzoek naar fusies Zekerheid over aansteken brand gerechtsgebouw Onze reizende vriend Harry meldt ons: 'Kaas uit het vuistje onbekend in Dubrovnik, Rome, Nice en Malaga.' Rode top vergadert over Duitse kwestie Scherp bepaalde adviesaanvrage bij SER Ook Opel moet duurder worden VOLGENDE WEEK IN MOSKOE: Geen nudisme op Texel, zo besluit raad OFFICIER IN MIDDELBURG Schatkist onderging flinke aderlating Interpellatie kernwapens toegestaan Minister Schut gaat overstag Weer dividend bi j Rademakers? N.V. L.I.A.M PLANNEN DIENSTENCENTRUM IN NOORDWIJKERHOUT Duitser ging aan de haal met arrestantenwagen Aanslag op veehandelaar Kamervragen i.z. bestuurscrisis Benthuizen WSJ WE IEIDSE COURANT IT WOENSDAG 3 DECEMBER 196? (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister mr. L. de Block van Economische Zaken staat welwillend tegen over de motie, die drs. Goud zwaard (a.r.) en mr. R. J. Nelis- sen (kath.v.) in de Tweede Ka mer hebben ingediend over de instelling van een College van ondex~zoek naar fusies. De minister beloofde de Kamer gis teren, dat hij over de wens in deze motie (hij is daartoe wettelijk ver plicht) een gerichte adviesaanvrage zal indienen bij de SER. De SER heeft de zaak van de fu ries al een klein jaar in studie. Een voorwaarde bij de adviesaanvrage is dan ook, dat deze studie niet zal worden vertraagd en dat het advies zo spoedig mogelijk zal worden uitge bracht. Niet uitgekleed Dat de minister over een „uitgekle de" motie advies zou aanvragen, zoals door de oppositie was gesugge reerd, ontkende de bewindsman met klem. AMSTERDAM Na Mercedes, Volkswagen en Audi zullen nu ook de Duitse wagens Opel en Vauxhall (van General Motors) duurder wor den. Voor Opel schommelt het per centage tussen 6 en 9, voor Vauxhall tussen 3 en 5. De goedkoopste Opel (Kadett stan daard) wordt ƒ550 duurder en het duurste Kadett model (Coupé 1900) ƒ711. De Rekord standaard stijgt met ƒ600 en de meest luxueuze Rekord met ƒ800. Vauxhall berekent op soort gelijke wijze zijn nieuwe prijzen. Verwacht wordt dat ook de Duitse Ford zijn prijzen zal moeten aanpas- Minister De Block herhaalde, dat hij het eens was met de grondgedach te van onderzoek naar de fusies. Maar over de uitvoering van het on derzoek wilde hij zich nog niet uitla ten. Bovendien moet deze belangrijke zaak nog door de ministerraad wor den besproken. Een vraag bijvoorbeeld is of het door drs. Goudzwaard voorgestelde college deel moet uitmaken van de SER. Als dat niet het geval is, hoe moet het werk van dit college dan worden bekostigd? Onafhankelijk In zijn verweer legde drs. Goud zwaard er de nadruk op geen be zwaar te hebben tegen de gerichte adviesaanvrage. De afgevaardigde van de ARP wilde geen onderscheid maken tussen de hoofdinhoud en de wijze van uitvoering. Maar hij kon zich wel indenken, dat de minister dit onderscheid maakte. Hij onderstreepte nogmaals dat het college van onderzoek geheel onaf hankelijk moest zijn. Dus geen onder deel van de SER. Belangrijk is, dat het college alle informatie krijgt, die het wenst. Daar om zal het op den duur tot een mel dingsplicht moeten komen. Het onder zoek zal zich in de eerste plaats rich ten op fusies, die tot stand zijn ge komen. Onderzoek naar fusies, die nog op handen zijn, is moeilijker, omdat er geen meldingsplicht be staat, aldus drs. Goudzwaard. Bezwaren x^lgcmene instemming ontmoette de motie- Goudzwaard- Nelissen niet in de Tweede Kamer. De liberale afgevaardigde Th. H. Joekes had geen bezwaar tegen een onpartijdig onderzoek naar fusies, maar had overwegend bezwaar tegen de motie. Drs. D. F. van der Mei (c.h.) vond de motie zelfs voorbarig, omdat de kwestie reeds in onderzoek was by de SER. De belangrijke motie van de KVP en de ARP over het onderzoek van de fusies was één van de vijftien moties, die bij de Tweede Kamer zijn ingediend naar aanleiding van de be- handeling van de begroting van eco nomische zaken. De heer H. Wiebenga van de PSP verzocht in een motie op korte ter mijn een wetsontwerp voor streng toezicht op fusies en bedrijfssluitin gen („paniekwetgeving", zei de heer Joekes) en op tafel lag reeds een motie van drs. A. J. Lems (soc.) om fusies en concentraties aan de goed keuring van de overheid te onderwer pen. Minister De Block voelde niet di rect voor deze wensen, maar ver- DEN BURG Met elf stemmen tegen en vier stemmen voor heeft de Texelse gemeenteraad gisteravond besloten geen medewerking te verle nen aan het verzoek van de Neder landse federatie van naturistenvere nigingen een strandgedeelte beschik baar te stellen voor het nudisme. Vooral de anti-revolutionaire frac tie bleek fel gekant tegen naakt-lope- rij, waarbij men zich in eerste instantie beriep op het oude testa ment. Voor het plan waren alle vier de leden van de PvdA. De overige raadsleden van de CHU, WD, AR en Texels Belang stemden tegen. klaarde zich loyaal tegenover de mo tie van drs. Goudzwaard en mr. Ne lissen, zij het dan dat de minister raad en de SER zich nog moeten uitspreken over het hoe van het on derzoek naar de fusies. MOSKOU Vandaag verga derden de leiders van Po len, Hongarije, Tsjechoslowakije, Bulgarije, Roemenië en Oost- Duitsland met de leiders van de Sowjetunie over „inter nationale problemen". Volgens welingelichte kringen slaat het beleid tegenover West-Duitsland, AMSTERDAM Uit de weekstaat van de Ncderlandsche Bank per 1 december 1969 blijkt, dat de ultimo zich heeft aangekondigd. De opvra gingen van in totaal 334 min. wa ren, gezien de komende Sinterklaas, aan de matige kant. De post bankbiljetten in omloop steeg tot 9137 min. De schatkist on derging een flinke aderlating. Door forse betalingen daalde het saldo van de schatkist met ƒ439 min. tot ƒ565 min. De afwikkeling van dollartransacties bracht voor de goud- en deviezenvoorraad een nade lig saldo van 196 min,, waardoor deze rekening daalde tot 8014 min., waarvan ongewijzigd ƒ6134 min. aan goud. Aan schatkistpapier verviel in to taal circa 125 min., welk bedrag de banken ten goede kwam. Toch namen de banken voor 109 min. aan dure voorschotten op doch dit moet meer worden gezien om te sparen in ver band met het strafdeposito. De ban ken zagen uiteindelijk hun saldo bij de centrale bank nog met 74 min. afnemen tot 226 min. De post wis sels, promessen, schatkistpapier en schuldbrieven in disconto daalde met i 58 min. tot 400.1 min. In verband met terugbetalingen in j guldens aan het Internationale Mone- taire Fonds ontving de staat 10 min. van het fonds. De staat heeft deze guldens aangewend voor aflossing van schatkistpapier, dat in het verle den bij de bank was ondergebracht ter financiering van guldenstrekkin- 1 gen. I De geldmarkt is nog steeds krap. Geldkringen verwachten daarin voor de komende dagen geen verandering. Het tarief voor daggeld hleef onver anderd 6 3/4 pet. Activa: 1/12 24/11 (In duizenden guld Goud 6.163.780 6.163.780 f Vorderingen In goud. enz. 1.899.177 2.100.193 Buitenl. betaalm. 147 i»8 Culdensvorder. i op buitenl. 3.209 4.22* f Papier ln disconto 400.066 S98 I Papier door bank f gekocht 1.075.729 1 084.400 Voorschotten en beleningen 675.085 566.280 Nederlandse munten 20,979 21,090 Passiva: Bankbiljetten 9.136.650 8.802.722 Rijks schatkist 565.117 1.003.626 Banken in Nederland 265.717 340.08." Andere Ingezetenen 70.329 47.941 Banken in buitenl. 35.312 43.580 Andere nlet-lngezet. 11.650 9.590 Baldi buitenl. geld 5.687 5.863 Totaal goud en deviezen 8.014.098 3.209.627 waarv. convertibel 899.624 2.159.647 ^ïteigiftSSPercentage 79,90 «9.59 dat de betrekkingen met het oosten wil normaliseren, als eerste punt op de agenda. De vraag is of het Warschaupact collectief gaat onderhandelen met West-Duitsland of dat de leden ieder een afzonderlijk verdrag zullen sluiten met de bondsrepubliek. Vr rees Oost-Duitsland, dat het meest di rect betrokken is bij de nieuwe koers in het westen, zou voorstander zijn van een collectieve stellingname van het Warschaupact. Oost-Duitsland zou vrezen, dat bij bilaterale onderhandelingen tussen Bonn en de Oosteuropese landen voorbij zou worden gegaan aan vitale Oostduitse belangen. Het standpunt in dit Land is dat eerst volkomen normale betrekkingen onder interna tionaal recht tussen beide landen moeten bestaan, voordat er sprake kan zijn van directe onderhandelin gen. .Twijfel over Weinreb' DEN HAAG Prof. mr. dr. I. A. Diepenhorst, lid van de Tweede Ka mer voor de ARP, heeft er bij mi nister Polak van justitie op aange drongen de tegen de heer F. Weinreb uitgesproken beschuldigingen op nieuw te beschouwen. Hij wijst erop dat er twijfel omtrent de rechtvaar digheid van de bedoelde uitspraken is gerezen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Onbekende daders hebben in de nacht van maandag op dinsdag brand ge sticht in het gebouw van de ar rondissementsrechtbank te Mid delburg. Het is voor de eerste maal in de geschiedenis dat een gerechtsgebouw moedwillig in brand is gestoken. Bij de brand vielen alle in het parket van de officier van justitie liggende dossiers aan de vlammen ten prooi. De daders hebben naar alle waarschijnlijk heid gebruik gemaakt van licht ontvlambare middelen. De vleugel, waarin het parket van de officier van justitie is gevestigd, brandde geheel uit. De daarboven ge legen strafzaal werd door rook en roet zwaar geteisterd. Reconstructie „Het staat voor honderd procent vast dat de brand moedwillig is aan gestoken", aldus officier van justitie mr. J. L. Andreae. „De verloren ge- gane dossiers, zowel van het kanton gerecht als van de rechtbank, kunnen gereconstrueerd worden, al zal dat wel wat moeite kosten". Op de hardnekkige geruchten, die na de brand in Middelburg de ronde deden, dat de brandstichting in ver band zou staan met de zaken tegen de „hippe jeugd", die vrijdag voor de rechtbank zullen dienen zegt mr. An dreae: „Ik weet het niet. We hebben daarvoor geen enkele aanwijzing. Vermoedens hebben we wel". Dat deze jongeren, die terecht zul len staan wegens een groot aantal inbraken en het in het bezit hebben van verdovende middelen, de brand zelf zouden hebben aangestoken is onmogelijk, omdat zij allen in voor lopige hechtenis verblijven. Commissaris De Middelburgse recherche werd gistermorgen in haar onderzoek bij gestaan door de technische recherche uit Den Haag. In de loop van de ochtend stelden de commissaris der Koningin, mr. J. van Aartsen en de procureur-generaal mr. B. J. Besier zich op de hoogte. De brand werd dinsdagochtend om tien over vijf ontdekt door ir. D. C. Dekker, die vlak achter het ge rechtsgebouw woont. „De brand moet om twee uur 's nachts ontstaan zijn. Toen wij er direct na de melding (omstreeks half zes) kwamen was er een geweldige hitte", aldus brand weercommandant J. de Jong. De brandweer, die de vlammen met drie lagedruk- en een hoge drukspuit te lijf ging, slaagde erin de brand op de scheiding tussen de nieuwe vleugel van het parket en het oude gedeelte, dat stamt uit de acht tiende eeuw, te keren. De Middel burgse brandweer werd bijgestaan door de korpsen van Nieuw- en Sint- Joosland en Sint Laurens. Vloer Dat de brand niet is overgeslagen naar de strafzaal, waar de politie rechter en de meervoudige strafka mer zitting houden, is te danken aan de zware betonnen vloer van deze zaal. De brand was men gistermorgen omstreeks zeven uur meester. Onder de verloren gegane dossiers bevinden zich die voor de zitting van de politierechter, die donderdag ge houden zou worden. Deze zitting is uitgesteld. De zitting van de meer voudige strafkamer voor vrijdag zal normaal doorgang vinden in de „Go belinzaal", die normaliter voor civiele zaken wordt gebruikt. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag dr. Imkamp toege staan de minister van defensie te interpelleren over de strategie van de flexible response. Het debat, waarvan de datum nog moet worden bepaald, zal vooral gaan over de aard en de inhoud van het politieke overleg, alvorens de pre sident van de Verenigde Staten het besluit neemt tactische kernwapens in te zetten. Dr. Imkamp had vorige week di rect na het stellen van vragen over dit onderwerp zijn verzoek voor een interpellatie ingediend. De heer Th. H. Joekes vond dit minder juist en hij stelde voor aan de Commissie voor de werkwijze van de Kamer advies te vragen over dit orde probleem. De noodzaak van de interpellatie zag de heer Joekes niet in. Maar hij sprak zich niet tegen het verzoek van de heer Imkamp uit om de schijn te vermijden het reglement van orde te willen gebruiken voor partijpolitieke doeleinden. Ook de fractieleider van de KVP, drs. W. K. N. Schmelzer, had geen behoefte aan een kernwapen- debat. Maar hij wilde de D'66-er niet de gelegenheid ontnemen hierover zijn hart te luchten. Onze vriend Harry, playboy nr. 1 van Noord-Holland, heeft in het sjiekste hotel van Home kaas uit het vuistje besteld bij zijn Martini. Het duurde tien minuten voor de ober het begreep en toen bracht hij vol verbijstering een plak van 't een of ander. 'Het is toch bedroevend', schreef Harry ons, 'dat het smakelijkste hapje bij elke soort van drank alleen in ons land bekend is. In Nice mixen ze een prima Bloody Mary, maar wat is voor mij een Marie zonder kaas?' Kijk, dat is het prettige als je in eigen land reist. Waar je ook komt, kaas uit het vuistje is er altijd. Ben koele borrel, een frisse pils, een gouden blokje: jaja, er zijn genietingen waar playboys naast grijpen als ze zo nodig de grens over moeten Huurverhogingen DEN HAAG De regering is be reid haar voorstel om de jaarlijkse huurverhoging in 1971, 1972 en 1973 te bepalen op 7 in plaats van op 6 procent te wijzigen. Minister ir. W. F. Schut van volks huisvesting en ruimtelijke ordening kwam vanochtend, tijdens het debat over het regeringsvoorstel tot wijzi ging van de wet jaarlijkse huurver hoging en van de huurwet, met een nota van wijziging, waarin wordt voorgesteld uitsluitend in het jaar 1971 zeven procent huurverhoging toe te passen, maar over de jaren daai-op volgend weer zes. De jaarlijkse datum van ingang die in het voorstel van de regering op 1 juni zou komen te liggen, wordt dan bepaald op 1 april. Voor het jaar 1970 zal deze datum, overeenkomstig het desbetreffende SER-advies, 1 juli zijn. Minister Schut zei van de ingangs data geen principiële zaak te willen maken, nadat hem gisteren was ge bleken dat de Kamer een vroegere datum prefereert. Hiermee komt de bewindsman een groot deel tegemoet aan de wens van de KVP-fractie, die gisteravond laat de minister in overweging gaf het percentage van 6 voor de jaren 1971. '72 en '73 te handhaven en de datum van huurverhoging te verschuiven naar 1 april. Burgerlijke stand HILLEGOM Geboren: Menno Andries, zv L D de Vries en M de Groot; Peter zv W C Houtzager en F van Dam; Alida Maria dv J A Wei- tenberg en A M Nagel; Jolanda Margaretha dv F W Philipse en W Spreeuw; Gerardine Cornelia Therèse dv G H F Smit en M T Veenman. Ondertrouwd: B L J Boot en L M Kalkers; J G van Eijk en J Freeke; J Milikan en C A M Steenvoorden; A P Langeveld en A M H Caspers; Q J A M van der Peijl en P M Teeuwen; P J Verhoeven en A J M Thomassen; A van der Plas en J W A van Riek; J A A den Blanken en M A C de Groot; J A C de Bruin en P E M Weijers; R Deenik en M M L H Reek; P A J van Dijk en C J Koster. Getrouwd: JAM Vink en A A M Jonkheer; W van Groen en L J Paase; L Heij en A B M Bultink. Overleden: G Schipper, 65 jaar echtg van K de Wagt; C Boogaard 45 jaar. NOORDWIJK De vereniging van Postduivenhouders „Steeds Snel ler" hield in hotel-rest. De Beurs een hokkenshow. Deze keer moest een jonge doffer ter keuring worden aangeboden. 1. J. Passchier en zn 93V2 p. Verder komen op de laatste avond van de hokkenshow terug J. van Beelen en L. A. Glasbergen, die 92Va pnt behaalden. Eveneens 92V2 pnt werd behaald door de duivenhouders J. Smit, W. Steenvoorder^, G. Duin dam en Smit-Hoek.' Dé eerstvolgénde hokkenshow van „Steeds Sneller" wordt gehouden op 4 december a.s. in hotel-rest. De Beurs. NOORDWIJK Mej. Bernadette Alkemade uit Noordwijk slaagde te Amsterdam voo rhet examen dro- giste. NOORDWIJK De klaverjasver- eniging „Sport na Arbeid" speelde een competitiewedstrijd. Uitslag: 1. 5 Heemskerk, 2. W P Smit, 3. Th v d Berg, 4. J Duivenvoorden, 5. G de Jong. 6. M de Ridder, 7. S Wijnands. 8. B Hazenoot, 9. Th Koelewijn, 10. A v d Berg. NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" werden de volgende schut ters met' de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse N W Cas pers, 2e J Wassing, 3e A Zwaans- wijk. In de K.S.O.-competitie won nen: le kl J Plug, 2e A van Beelen. Vrijdagavond 5 december wordt niet geschoten. NOORDWIJK In restaurant De Boer vergaderde „Vogellust". Bonds- keurmeester Dommerholt hield een inleiding over de wijze van keuren. Na een bespreking van de resultaten bleek de heer Van Oosten bij de ka naries de beste keuring te hebben verricht, terwijl bij de tropische vo gels de heer Van Sprang jr. de juiste beoordeling gaf. De mooiste kanarie was een agaat- kleurkanarie van de heer F. M. Vink. De beste tropische vogel was een parkiet van de heer J. Vlieland. RIJNSBURG Woningbouwver eniging „Spinoza" zal in verband met Sint Nicolaasavond vrijdag geen spreekuur houden. DEN HAAG Metaalbedrijf Ra demakers N.V. heeft in de loop van 1969 belangrijk betere resultaten ge boekt dan in de overeenkomstige pe rioden van 1968-1967. De eind 1968 begonnen en nog niet geheel voltooi de reorganisatie heeft reeds vruchten afgeworpen. De bezetting van de produktiebe- drijven is aanmerkelijk verbeterd en dat heeft de resultaten gunstig be ïnvloed. Als het goed blijft gaan, zal het bestuur hervatting van de divi dendbetaling over 1969 voorstellen. De orderportefeuille wordt dikker en is van bevredigende kwaliteit. Rademakers zou haar positie nog sneller kunnen verbeteren als er meer geschoold personeel aangetrok ken zou kunnen worden, aldus een communiqué van de directie. (In 1966 keerde Rademakers voor het laatst dividend uit, nl. 8 procent). ROTTERDAM Houders van ge wone aandelen Rolinco krijgen in fe bruari a.s. een bonus in aandelen ten laste van de aggio-reserve in de ver houding van twee nieuwe aandelen op dertien in bezit uitgekeerd. Dit zal dan het derde achtereenvol gende jaar zijn waarin aandeelhouders van Rolinco bonusaandelen ontvangen. Bijzonderheden volgen in het tussen tijds bericht, begin februari. Goed, elke Mercedes-Benz mag vol zitten met autotechnisch vernuft. Goed, u kunt daar uren over lezen of praten. Goed, u kunt op een bepaald moment inzien dat elke Mercedes-Benz qua totale conceptie zijn gelijke niet heeft. Maar een auto is om in te rijden. Dus: wat ervaart u nu eigenlijk als u in een Mercedes-Benz zit? Geef uzelf ook daarop het antwoord. Reserveer een zelfbestuur-auto. Bel ons en wij maken een afspraak met u. Voor een proefrit die alle verhalen doet verbleken. Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710- 4 45 45 NOORDWIJKERHOUT Dins dagavond heeft de sectie bejaarden zorg van het Algemeen Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening zich in hotel Zegers gepresenteerd aan de leden van de plaatselijke bejaarden sociëteiten en de bejaardenbonden. Naast de heer Timmer maken van de sectie bejaardenzorg deel uit mevr. E. Bosma-Stoop en de heren J. D. Boekhout, H. G. de Groof, H. Hen- si ng, J. Ruiter en B. Hoogendorp. De zorg voor de ouderen staat in Noordwijkerhout midden in de be langstelling. In samenwerking met gezinszorg zal de huishoudelijke hulp voor bejaarden worden uitgebreid. Ook zullen maaltijden aan huis wor den verzorgd, wanneer bejaarden niet in staat zijn hun eigen maaltijd te bereiden. Al het werk voor de be jaarden zou kunnen worden onder- PISTOOL AFGEPAKT DEN HAAG Een Duitse arres tant, die gisteren per arrestanten wagen van Den Haag naar Amsterdam werd gebracht, zag niet ver van de afrit van de rijksweg Den Haag—Am sterdam naar de provinciale weg HaarlemHilversum kans zich mees ter te maken van het pistool van de wachtmeester van het parket die achter in de wagen bij de Duitser en nog een arrestant zat. De wachtmeester werd gedwongen voorin de wagen naast de bestuurder te gaan zitten. Toen de wagen lang zaam moest gaan rijden in een file voor de brug in Aalsmeer is de twee de arrestant uit de wagen gesprongen. Deze heeft zich bij de brugwachter gemeld die de politie alarmeerde De politie van Hoofddorp heeft zien over de arrestant, die kennelijk niets voor de vroegtijdige vrijheid voelde, ont fermd. De vluchtende Duitse'- die zich bij Kockengen gewonnen moest geven, is ingesloten in het politie bureau van Maarseveen. WINTERSWIJK Een onbekende heeft gisteren vroeg een aanslag gepleegd op de 7I-jarige veehande laar A. D. van G. in Winterswijk. Bij het verlaten van zijn woning werd de man aangevallen. Op zijn hulpgeroep snelde een arbeider toe. waarna de overvaller op de vlucht sloeg. De veehandelaar, die anders dan normaal niet zoveel geld op zak had, is met vrij ernstige verwondin gen aan het hoofd in een ziekenhuis opgenomen. Contante wisselkoersen AMSTERDAM. 2 december Contante prijzen. Londen 8.648 641/»; New York 3.60'/i 3.60'/>; Montreal 3.35»/6—3.35V»; Parijs 64.72 —64.77; Brussel 7.26—7 261/»; Frankfort 97.74—97.79; Stockholm 69 83^69.88: zürich 83.67—83.72; Milaan 57.52^—67.57'/:; Kopen hagen 48.12—4817; Oslo 50.441/0—50.49'/:; We nen 13.95—13 96; Lissabon 12.69V:—12.703,!,. Riiiteiilimels bankpapier AMSTERDAM. 2 december De advies- koersen voor buitenlands bankpapier gel- dendin Amsterdam op de volgende werk dag luiden heden. Lodden 8.57—8.72; New York 3.58—3.G3; Montreal 3.33—3 38: Parijs 62.00...64.00; Brussel 7.00—7.20: Frankfort 96 75—98.25; Stockholm 69 30...70.70; Zürich 83 15—84.15; Milaan 56.00—58.00: Kopenhagen 47.60—48.60; Oslo 50.00—51.00; Wenen 13.85 14.05; Lissabon 12.30—12 60; Madrid 5.05— 5.20. KATWIJK Biljartvereniging Katwijk speelt de volgende wed strijden^ 1 december UVS 2Kat wijk I; 2 dec.: Katwijk 4De Waag 3; 4 dec.; Katwijk 3TOG 3; 4 dec.: WVS 3—Katwijk 2. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven is er in het verpleeghuis „De Wilbert" een protestantse kerkdienst, waarin zal voorgaan ds L. van der Linde. Familieleden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. gebracht in een z.g. dienstencentrum, in het bestemmingsplan Victor 3. De inspraak van de bejaarden is vooral ook nodig op het terrein van de recreatie. DEN HAAG De PvdA-Kamer- leden Franssen en Laban hebben minister Beernink van binnenland se zaken gevraagd, welke mogelijk heden hem nog resten om het be stuur van de gemeente Benthuizen weer in goede banen te leiden. In de schriftelijke vraag over de bestuurscrisis in deze gemeente wijzen de beide Kamerleden erop. dat deze crisis is ontstaan door het aftreden van de beide wethouders. Dit als gevolg van reeds geruime tijd bestaande moeilijkheden in het bestuurlijke vlak. Aantal werkzoekenden stijgt in Bollenstreek LISSE By het gcwestclyk ar beidsbureau Lisse stonden eind no vember 294 werkzoekende mannen ingeschreven, ruim 50 meer dan eind oktober. Eind november vorig jaar stonden 301 werkzoekenden inge schreven. De styging is normaal te noemen in de bollenstreek, aangezien in vele bollenbedryven het pakken is afgelopen. Voor december wordt dan ook nog een verdere styging ver wacht. De vraag naar arbeidskrachten liep terug van 584 in oktober tot 551 in november, maar toch nog belangrijk hoger dan vorig jaar om die tijd, toen slechts 174 aanvragen genoteerd stonden. In de vrouwelijke sector liep het aanbod van 11 in oktober op tot 142 in november. De vraag naar vrou welijke krachten daalde iets n.l. van 221 tot 191 eind november. Bankgebouw geopend LISSE De Ned. Kredietbank heeft gistermiddag een nieuw bij kantoor (de 77ste vestiging in Ne derland) in gebruik genomen. Bur gemeester Berends verrichtte de opening. In 50 jaar heeft de Kre dietbank een stormachtige ontwik keling meegemaakt en is tot één van de grootste bankinstellingen van Nederland uitgegroeid. Dr H. C. van Straaten, lid van de hoofd directie, dankte de gemeente voor de medewerking, verleend bij het totstandkomen van dit gebouw. LISSE De pluimvee- en konij nensportvereniging Lisse e.o. verga derde gisteravond. Meegedeeld werd, dat wegens de grote aanvoer van gladiolen men niet de beschikking kan krijgen over de al toegezegde veilingloods van de Hobaho, zodat de tentoonstelling niet zal doorgaan. Keurmeester N. J. Dol vertelde iets over de krielkippen en hun bij zondere rassen. Ook de „jonge fok kers" kwamen bijeen. De heer Dol sprak over het fokken van kippen. RIJNSBURG Woensdagavond om 8 uur houdt evangeliste mej. J. Doyen een bijbelbesprcking in dc bovenzaal achter woonhuis Kat- wijkerweg 15. LISSE De afdeling bollenstreek van Philatelica kwam gisteravond in de Witte Zwaan bijeen. Mevrouw Van HammeMeijler hield een cau serie over watermerken. Op 2 en 3 jan wordt het 15-jarig bestaan ge vierd met een postzegeltentoonstel ling, een veiling en een ruildag. LISSE De heer W A Bode, ambtenaar sportzaken van de de- meente. is benoemd tot sportambte- naar in Hoofddorp van de gemeente Haarlemmermeer. RIJNSBURG Vrijdagavond om acht uur spreekt de heer M. de Vos uit Ivatwyk aan Zee in de /.aal achter de chr. gcref. kerk voor de herv. evangelisatie. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK Donderdag 4 de cember: hoogwater 10.5023.27; laagwater 6.1818.45.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 11