Van der Valk Boumanweg spoedig verbeteren WEEKAGENDA Biafra-comité Leiden: al f 10.000,- Raadslid Los in raad van Leiderdorp „Leiden en omgeving hebben elkaar bard nodig Meer inspraak Ir. Vos in proefsleuf Pieterskerkgrcich t SIM BERNARDUS ONEENS MET B W WOUBRUGGE EEN OF TWEE BEZORGERS Tetley's „tijger-entree" in Ned. Dans-Theater Chinees spel als bron van inspiratie Pianorecital Dino Ciani Ajax 10 december uit tegen Napoli Peter Post viel terug in Zürich Het valt erg mee met Piet Keizer F eij enoord- P S V komt op radio Bolnes en Rozenburg succesvol Van der Ploeg opvolger Blok Marcel Cerdan won opnieuw NIEUWE IEIDSE COURANT 4 DINSDAG 2 DECEMBER 1969 LEIDERDORP Voor de raad gisteravond overging tot het houden van de algemene beschouwingen inzake de begroting sprak burgemees ter M. A. van der Have zijn deelneming uit voor het zware verlies dat de betrokken gezinnen in Marokko hebben geleden door het verdrin- kJngsongeval van de afgelopen zondag. HU stelde de raad voor de fa milies een bewjjs van medeleven te zenden. Namens de prot.chr. fractie voer de de heer L. Los het woord. Hij wilde nader geïnformeerd worden over de normvergoeding zoals die nu door de rijksoverheid wordt verstrekt. In de begroting '69 werd een krediet uitgetrokken voor de reconstructie van de Achthoverweg. De heer Los vroeg nadere inlich tingen over wat voor soort brug de oude Doesbrug gaat vervangen. De verkeerssituatie op de v. d. Valk Boumanweg en Laan van Ouderzorg vraagt dringend om ver betering. „Kan het college de raad verzekeren dat nu een zeer hoge prioriteit aan dit werk zal worden -gegeven?" De heer Los vroeg ook of B. en W. in overleg met Lei den niet kunnen komen tot een be tere regeling van het verkeer bij de Leiderdorpse brug. Het bureau Gemeentewerken zal over enige tijd een nieuw gebouw gaan betrekken. Wat zal de toe komstige bestemming van het ge bouw worden? Nu binnenkort een gedeelte van de woningen aan de Engelendaal gereed komt wilde de heer Los weten hoeveel woning zoekenden in deze gemeente aan woonruimte worden geholpen. Door allerlei oorzaken is de woningnood in Leiden nog ontstellend groot. Hoe denkt het college in deze zijn beleid te voeren? De doorstroming van goedkope naar duurdere wo ningen is nog steeds een moeizame aangelegenheid. Is er een mogelijk heid een woningtype te bouwen waarvan de huur niet zoveel hoger •is en dat de doorstroming effectie- -ver kan maken? -Over de voorbereiding van de 'bestemmingsplannen zei de heer 'Los dat er in zijn fractie wel enige bezorgdheid bestaat over de uni formiteit van de verschillende wij ken. Krijgt het stedebouwkundige bureau wel voldoende stimulansen? Kunnen de raad en misschien des kundige bewoners niet worden in geschakeld bij de voorbereidende besprekingen? - De restauratie van de Hervormde kerk is in een vergevorderd sta dium. De bebouwing in de onmid dellijke omgeving past niet bij dit historische gebouw. Hoe staat het met de plannen voor sanering? Ook vroeg de heer Los of het niet mogelijk is meer aandacht te schen den aan singels en vijvers. Hij had -vernomen dat er plannen bestaan •dm te komen tot overkapping van 'het zwembad. Is een permanent overdekt bad nieit beter? De heer J. M. Tieken, sprekend namens de KVP-fractie, vond dat het college de mogelijkheid niet ten volle had benut om een zo breed mogelijke visie te geven op het be leid in de komende tyd. Er zou wel wat meer te zeggen zijn over de recreatieve voorzieningen of over de welzijnsbevordering. Het sub sidiebeleid op het terrein van sport, jeugdwerk en ander sociaal-cultu reel werk heeft aan duidelijkheid nog niets gewonnen. De behandeling van de bestem mingsplannen op de tegenwoordige manier heeft niet de instemming van de KVP. „Wij zouden het toe juichen als er meer inspraak van de raad was bij de voorbesprekin gen. Wij zouden ook de derde en vierde fase van de Houtkamp en de realisering van de kinderboerde- rii liefst in 1970 gerealiseerd zien." De heer Tieken wilde graag uit voerig geïnformeerd worden over de woningbehoefte in Leiderdorp en hij drong er bij het college op aan zo vroeg mogelijk kontakt op te nemen met de bewoners die in de te saneren dorpskern wonen om tot een aanvaardbaar compromis te komen. De heer Kleiss zei het college dat veel van de punten van zijn vorige beschouwing nog even ac tueel zijn. b.v. woningbouw, re creatie. sport. Het is prettig dat het college naar meer openheid streeft. Ook stelde hij voor te on derzoeken of het niet wenselijk is een sport- en recreatiecommissie in te stellen, nu de raad een aanloop- krediet beschikbaar heeft gesteld voor een onderzoek naar de moge lijkheden om te komen tot een1 sporthal. Namens de PvdA-fractie voerde mej. M. v. d. Voort het woord. Begin 1970 zal een groot aantal flatwoningen gereedkomen. Deze woningen met een huur van 190 in de maand zullen zeker in een behoefte voorzien, maar voor vele woningzoekenden is de huur te hoog. Een huursubsidieregeling is niet de taak van de gemeente maar wel om de doorstroming zo veel mogelijk te bevorderen. Mej. Van der Voort vroeg de plannen voor een wandelpad langs de Dwarswerteringkade te versnellen. ..Wat wij in deze gemeente missen is een horecabedrijf. Wij zouden het toejuichen als u plannen voor een vestiging stimuleerde." De heer R. Poels (WD) zag in deze gemeente drie grote proble men: de woningnood, de algemene bejaardenzorg, het instructiebad. „Onze fractie wil krachtig mee werken aan de bouw van goedkope woningen in Leiderdorp. Wij me nen dat dit een primaire taak is van de plaatselijke woningbouw vereniging. Leiderdorp telt 82 be iaardenwoningen. Er zullen 21 be iaardenwoningen worden gebouwd. Met bejaardenzorg hebben deze wo ningen niet veel te maken. Reeds drie jaar voert de Vereniging alge mene Bejaardenzorg strijd voor de bouw van een bejaardenhuis en voor een bejaardenflat. De flat heeft wel enige kans van slagen. Wij vinden toch dat deze zaak traag behandeld wordt." „Jaarlijks verdrinken er kinderen in ae Rijn. Alleen zwemles kan hier helpen. Wij wensen op korte termijn een instructiebad in onze gemeente; een overkapping van het bestaande bad kan een oplossing zijn." Ten slotte vroeg de heer Poels het college attent te zijn op de volgende punten: de luchtver ontreiniging, de drinkwatervoorzie ning, het rmddenstandsprobleem. de recreatiemogelijkheden, de ver keersveiligheid. de parkeerproble men. het onderhoud van openbaar groen, de vestiging van dienstver lenende bedrijven vooral in de ho- recasector. en een zalencentrum. Het college zal woensdagavond antwoorden. De overige agendapunten waren in hoofdzaak hamerstukken, waar onder de regeling bezoldigd ge- meentepersoneel. een aantal school- zaken (waarbij een krediet be schikbaar werd gesteld voor de aanschaf van een televisietoestel voor de scholen Splinterlaan en Kastanjelaan) en het voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatievergoeding over 1969 aan het bestuur van de prot.-chr. schoolvereniging voor de school aan de Wilddreef. Ook ging de raad ak koord met geldleningen in 1970 tot een bedrag van 4.000.000 en het aangaan van kasgeldleningen tot een maximum van 1.500.000. Men stelde ook een krediet beschikbaar voor de aankoop van een stern- machine. LEIDEN Ir. H. H. Vos (links op de foto), directeur Gemeentewerken, stond vanmorgen vol belangstelling toe te zien toen zijn mannen een proefsleuf groeven in de fundamen ten, waarop het gebouw van Mathesis aan de Pieterskerkgracht tol voor kort rustte. „Iets spectaculairs vedwacht ik niet", vertrouwde hij ons toe. „We weten uit de archieven precies wat hier heeft gestaan. Dulmerhorst heeft namelijk in 1585 de hele bin nenstad voor de belastingen in kaart gebracht Uit de opgravingen bij de Lokhorst wten we. dat alles op de tien centimeter klopt". Hij haalt een kaart te voorschijn en zegt: „Kijk. hieruit blijkt, dat er toen zeven behuizingen waren. De HAZERSWOUDE Het bestuur van de voetbalvereniging St. Ber- nardus is het oneens met B en W van Hazerswoude. Het college wil namelijk alle sportactiviteiten con centreren op het sportpark in Ha- zerswoude-dorp. en daarmee kan de Rijndijkse vereniging niet instem men. Om de bezwaren kracht bij te zetten, heeft men gisteravond bij alle bewoners van Hazerswoude Rijndijk een folder bezorgd, die vanavond wordt opgehaald. Met deze petitie wil men donderdag avond B. en W„ maar ook de ge meenteraadsleden overtuigen van de noodzaak van sportvelden aan de Rijndijk. fundamenten daarvan zijn groten deels weggebroken toen aannemer Van Vliet uit Bergen in 1865 de Hogere Burger School bouwde Nee, dit is alleen hoogstens interessant voor het gewone stadsonderzoek", aldus ir. Vos. die, als er iets belang wekkends naar boven komt, dit zal doorgeven aan het Rijksinstituut voor Oudheidkundig Bodemonder zoek. (Foto NLC - Dirk Ketting). ALPHEN In de feestelijk verlichte Alphense winkelstraten zal men deze week, tot en met donderdag, ook 's avonds Sint Ni- colaas-inkopen kunnen doen. De winkels zijn iedere avond tot 9 uur open. Op de foto de Van Mandersloostraat. De verlichting en de winkels zullen deze week nog vele Alphenaren uit hun huizen lokken. Dinsdag 2 december Schouwburg. 8 u.: Theater met .Het vergeetboek". Breestraat 19. 7 tot 8 u.d spreekuur Chr Emigratiecentrale Stadhuis. 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Gehoorzaal 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal. School „De Valk" Rljnsburgerslngel .8 u.: Sinterklaasbijeenkomst esperantover- enlglng .Pacen" Woensdag 3 december Gehoorzaal. 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 4 december Gehoorzaal 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal. Schouwburg. 8 u.; K. en O.. Theater met „Kaspar". Schouwburg. 3 u.: Jeugdvoorstelling LJA, Maskerette met ,De muts van Sin terklaas Zaterdag 6 december OEGSTGEEST - Het Witte Huls. 2 tot 5.30 u schaaksoc Palamedes. Dansschool Mekel Hogewoerd 87 10-10 u.: vogel expositie De Zanger Zondag 7 december Dansschool Mekel. Hogewoerd 87. 10-5 u.: vogelexposltle De Zanger. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh en Blanken. Hoge woerd 171. tel. 20S02 en Apotheek Zuid west. Brahmslaan 20. tel. 21522 Doktersdlenst lot zaterdag to u de eigen dokter raad plegen. Daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen CAMERA If18 Jaar. dag 2 30. 1 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur: vrij- en zat-nacht 23.30 uur Fataal alarm 18 Jaar LIDO - De een en de ander. 14 jaar. dag 2 30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur LUXOR Naaktmodellen. 18 Jaar dag 2 30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30 4 45 7 en 9.15 uur REX - Carmllla. 18 jaar. 2 30 7 en 9.15 uur: zo 2.30 445. 7 en 9.15 uur; vr- en zat-nacht 23 30 uur: Mlnlpoker, 18 jaar. STUDIO - Bamse. mijn teddybeer. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30 4.45 7 en 9 15 uur TRIANON Gejaagd door de wind. 14 laar. dag 2 en 8 uur Mobiel ANWB-kantoor iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) HehandellDR na onarvalleo De ooiiKiinibche oanunaenn* na onjje mailen wordt van dinsdag I? uui Cs mio dag» tot woensdag I? uur waargenomer door net idlacnnessenhuts Vrljrlag lï utn •ot zaterdag 13 uut dimt net St Eltzaneth ziekenhuis rHnmgracht) Op andere werkdagen en ot zondagen dnot net Aca demlach Ziekenhuis (ienieensrhav Zuid West Hulpverlening»- en infoi inutiedien>' "ooi Leiden Zuid West secretariaat lac lues Urluspiantsnen 83 voor nulpverte nng leiel 24101 bij geen genoot telel •0480 voni informatie leiel «921 Bezoekuren Ziekenhuizen •\cadrn -• inhiits -ooi jetlente m klasse la ib en 2e dageinks 10 30- 'l J0 14 ;tn- is en 80 our Voor patiënten in klasse s inaanaag •voensdag donderdag en "rijdag 18 15—3! tur dinsdag 18—14 out en zaterdag !5—I» our zondag christelijke en nationale -••steaeer 14 30- 16 uur Vrouwenkliniek maandag c/m vrijda 18 45—19 30 uur zaterdag 15-80—16.30 uur zondag 15 30—17 uur Klassepatlénten od de vrouwenkliniek dagelnks 10 :tn .k;in n 19—20 uur Op de afdelingen verloskunde en icin dereeneeskunde kunnen kinderen oene den de 6 resp U laar niet worden toege in hei belang van de patiënten niet meer dan twee bezoekers tegelllk bl1 een patient worden toegelaten Ellsabethziekenhuis Lelden derde klas dagelijks-van V to^ 3 uur en 's avonds var- kwart vóór 7 tot half acht KraarftaMelim-' dagelijks van 3 tof 4 en avonds van kwart voor 7 tol half acht. tweede Klas dagelijks van hall 12 tor 12 mt t en dagelijks van half 7 tor half 8 Annakllntek Lelden dagelijks van hal) iwee fol half drie en bovendien on linsdag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tol zeven KlasseoatlPnten dacelllks van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur zon dags 11 101 12 en 7 tot 8 Diaconessenhuis dagelijks eerste kl 11 tot 12. I 15 tot en 7 tot 8 u tweede kl l 15 tot en d tot 8 u derde kl 1 15 rot 1 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 8 30—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag)- le en 2e Klas van 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00 uur van 18.00-19.00 uur 3e klas. van 14.0015 00 uur van 18.00— 19.30 uur Kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uui alléén voor echtgenoten Kinderafdeling van 14 O0—15.00 uur. van 18.00—18 30 uur dinsdag en donderdag al leen voor vaders Kinderen beneden 16 |aar géén toegang NOOKUW1JK - Sole M110 Klasse-pa tiénten dagelijks van s tol hall 5 en des avonds van 7 tot 8 zaalpatlénten zon dgs. van l tot 8. dinsdag van l tol half 3. donderdags van half 7 101 half 8 en zater dags van I tol half 3 KAÏWIJK - zeehospitium, longkiiniek dagelijks van half S tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van d tol 8. ibe-afde- llng dagelijks van nalf 3 tot half 6 Keva udatiecentrum dinsdag en donderdag van I tot 8 en zaterdag en zondag van hall S tot hall S Re val I datleren t rum «inderer woensdag van d tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkiiniek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 tot half Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat- op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 oor Museum Oudheden Rapenburg op werkdagen van 10 «ot 5 u. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De i.akennal Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot uur zon dag van 1 tot uut Hortus Botanicus (Rapenburg) op werkdagen van 9 tot 12 eD van 1 tot 6 uur kassen zaterdags en zondags eesloten ten Alarmnummers Doklersdlensl 5 rnaai 2 (zat 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). Brandweer 3 maal t Politie 5 maai 4 EHD 20645 Tentoonstellingen Lange Mare 68 schilderijen, tekeningen, aquarellen en gouaches van Jos Menens, vanaf 15 nov 25 en 7—9 uur Academiegebouw Rapenburg- tentoon stel reremv Bangs olctures 14 nov -14 tanuarl Galerie t Dulvenhys schilderijen Fer Hakkaart l «nov -10 december dinsdag t.e m zondag 2-8 uur Rapenburg «4 Museum Oudheden Vuursteen m alle 'ilden tot 15 december Galerie v. d. Vllst. Botermarkt s: schil derijen groep Nicolas. 22 nov. 28 dec.. dlnsd t e m zal 9—6 u zond 1—5 uur Legermuseum Pesthulslaan 7- tot S) lanuarl 1970 expositie .Historische diora ma's en militaire modelfiguren" Adjudant Plaizier de beste schermer HAZERSWOUDE Adjudant D. J. Plaizier van de Burgemeester Warnaarkade heeft tijdens de schermkampioenschappen van de Koninklijke Luchtmacht in Schaars- bergen het predikaat Beste scher- mer" van het toernooi voor zich op geëist. Op het wapen floret eindigde hij met sergeant-majoor Lups van de vliegbasis Soesterberg op een ge deelde eerste plaats, na op één na alle partijen te hebben gewonnen. In de barrage moest de heer Plaizier met een touche verschil de winst aan zijn tegenstander laten. Op het wapen degen bereikte de Hazers- woudse adjudant ongeslagen het kampioenschap. HAZERSWOUDE Een aantal zieken 'en de jeugdige inwoners heb ben zaterdagmiddag weer de Sint in hun midden gehad. Omstreeks kwart voor drie begon hij zijn rondrit voor afgegaan door de drumband en ge volgd door een grote groep kindeen. Voo de jeugd was er een film voorstelling in het herv. verenigings gebouw. ALPHEN In de kerkdienst don derdagavond in de Chr. Geref Je- ruzalemkerk gaat ds M. C. Tanis te Sliedreoht voor. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedig LEIDEN Op het gironummer 31.80.00 van het comité Leiden Helpt Biafra is nu al bijne flO.000,e,- storL Het geld wordt overgemaakt naar het landelijke Biafra-comité teneinde de voedseltransporten iurar Biafra te kunnen laten doorgaan. Voor de verkoop van het Biafra- boekje a f 3,50, waarvan f2.ten goede komt aan de actie, hebben zich al vijfhonderd Leidenaars ge meld, die een paar straten voor hun rekening willen nemen. Meer deel nemers kunnen zich melden in *>et LHJ-gebouw, Levendaal 101. De verkoopactie zal zich nu ook uit strekken over de gemeenten Oegst- geest. Leiderdorp en Voorschoten. HAARLEMMERMEER - Ir. W. F Schut, minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, zal op 18 december om 9.45 uur. de eerste paal slaan voor de uitvoering van het bestemmingsplan „Graan voor Vlsch". Op 3 december hoopt te spreken DE HEER OOSTENDE voor de STAATKUNDIG GEREF. PARTIJ om half 8 in het Bej. Centrum. Dr. Vlaanderenlaan. KOUDEKERK a.d. RIJN DEN' HAAG Glen Tetley heeft zijn entree in de leiding van het Ne derlands Dans-Theater waar hy Benjamin Harkarvy afloste, die naar het Newyorkse Harkness Ballet is gegaan gemaakt met een opmerke lijke choreografie „Embrace tiger and return to mountain" op „Silver apples of the moon", een elektro nisch muziekwerk van Morton Subit- nick. Tetley heeft dit ballet niet speciaal voor het Nederlands Dans-Theater gemaakt. Hij maakte het voor het Britse Ballet Rambert en ruim een jaar geleden is het in Londen in pre mière gegaan. Maandagavond beleefde het In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag zijn Nederlandse première en het is de bedoeling dat het in de loop van januari naar Rotterdam komt. De nogal Ingewikkelde naam „Om hels de tijger en ga terug naar de berg" is eenvoudiger dan het lijkt: hij is de naam van de zeventiende beweging van het uit 37 bewegingen bestaande klassieke Chinese vechtspel „T'ai-Chi". Tetley heeft zich vaker voor zijn balletten laten inspireren door vreemde culturen. Een kenmerk van het „T'ai-Chi" is de bijzonder strakke stylering. Iedere beweging is tot in details voorge schreven, iedere aanval en verdedi ging dient volgens een vastgelegd pa troon te verlopen. Tetley heeft het spel getranspo neerd naar een ballet met menselijke communicatiespanningen en daarin heeft hij de stylering willen behou den. Het resultaat werd een koele wat gesteriliseerde geladenheid, waarin, als hij de Chinese decoratie ve stilering loslaat, het voorkomt of Tetley „uit zijn rol valt". Zo nu en dan komen vrij abrupt deze „T'ai-Chi"-bewegingen terug, alsof de choreograaf zich plotsklaps herinnerde op welke basis hij zijn ballet had moeten opbouwen. Het ge- AMSTERDAM Het derde recital in de piano-serie „Sterren van de toekomst", indertijd per TV aange kondigd, werd maandagavond in de vrij goed bezette Kleine Zaal van het Concertgebouw verzorgd door de jon ge Italiaanse pianist Dino Ciani. Deze in 1941 te Fiume geboren leerling van Alfred Cortot en Nikita Magaloff trad reeds eerder succesvol in ons land op: in Scheveningen met het Residentie-orkest onder Abbado. met het Rotterdams Philharmonisch in Delft en het afgelopen voorjaar nog in Amsterdam met het Kunst- ma and-orkest- Hij presenteerde zich maandag avond in een omvangrijk en veel eisend programma met werken van Mozart, Weber, Bartók en Beethoven. Helaas was de vleugel, die ook vrij snel ontstemd raakte, wat aan de luide kant. Dat de pianist toch tot resulta ten als gehoord op dit-instrument in staat is, pleit alleen maar voor hem. Na een majestueuze opening met het sterk aan Bach verwante Prelu dium en fuga in C (K.V. 394) van Mozart gaf Ciani een opmerkelijk verzorgde èn geïnspireerde vertolking van één der weinig op de program ma's voorkomende werken uit de li teratuur: de tweede- Sonate in As. op. 39 van Von Weber. De typisch ro mantische sfeer werd overal raak ge troffen, zonder dat de kunstenaar daarbij in sentimentaliteiten verviel, terwijl het geheel ook technisch op zeer hoog peil stond, zoals o.m. in het razendsnelle Menuetto capriccioso viel te constateren. Met een verbluffende weergave van Bartóks Suite „Buiten" werd het eerste gedeelte afgesloten. Weinig pia nisten zullen hem in dit opzicht kunnen verbeteren: van begin tot eind muzikaal-geladen, ritmisch-mar- kant (met name in de „Hetzjagd") en technisch superieur. Het publiek toon de zich opgetogen. Na de pauze bewees Ciani niet voor een kleintje vervaard te zijn in een respectabele verklanking van Beethovens berucht-moeilijke Dia- belli-variaties. Niet alleen dwong zijn interpretatie bewondering af door de feilloze anemotechnische prestatie, maar evenzeer door de goed volge houden spanning in deze zo contrast rijke partituur, die uiteindelijk schit terend werd opgelost in een subliem gespeelde slotvariatie. Ook hierna stak het publiek zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Wij kunnen nog veel van dit uitgespro ken talent verwachten! P. V. AMSTERDAM Ajax heeft giste ren overeenstemming bereikt met het Italiaanse Napoli over de data van de wedstrijden in de derde ronde van het toernooi óm de Jaarbeurssteden- beker. De eerste wedstrijd wordt 10 december in het San Paolo stadion in Napels gespeeld, de tweede 7 januari in het Olympisch Stadion in Amster dam. Napoll-bestuurslid Walter Crocianl, die maandagmiddag op Schiphol aan kwam en met wie Ajax de data over eenkwam, zal zaterdag weer naar Amsterdam komen om getuige te kunnen zijn van de competitie wedstrijd AjaxADO. Ajax heeft van de Europese Voet balunie nog geen bericht gehad over strafmaatregelen die tegen Johan Cruyff kunnen worden genomen ten gevolge van het uit het veld sturen van de Ajacied in de wedstrijd tegen Ruch ln Chorzow. volg is dat deze oosterse bewegingc eer een decoratieve functie schijnen te hebben dan dat zij een wezenlijk middel zouden zijn, waarmee Tetley zijn gevoelens en ideeën op het schouwburgpubliek wil overbrengen. Er is goed, verre van eenvoudig en vaak heel boeiend danswerk in te zien. De aankleding is heel mooi: glan zend satijnen maillots, een geheel in het wit gehouden decor. Interessant is daarbij dat het wit in China de kleur is van rouw en dood. Decor en kostuums zijn van Nadine Baylis. HANS W. LEDEBOER ZURICH De traditionele wedstrijd over 100 minuten in de zesdaagse van Zürich heeft maandag avond een ander koppel op de eerste plaats gebracht. Peter Post en Louis Pfenninger verloren een ronde aan de West duitsers Dieter Kemper en Klaus Bugdahl, die daarmee het veld maan dagavond laat aanvoerden. De rit over 100 minuten werd gewonnen door Sercu/Van Lancker, die daarmee ook de premie van 400 franken incas seerden. AMSTERDAM De blessure die Piet Keizer in de competitiewedstrijd tegen SVV heeft opgelopen, blijkt minder ernstig te zijn dan werd ge vreesd. De artsen Kriek en Rolink hebben Piet Keizer gisteren onderzocht en geen ernstig letsel aan de banden en de botstructuur kunnen constateren. De voorzitter van Ajax, de heer J. van Praag, zei gisteravond dat Kei zer rust moet houden. Over de duur zei hij: Het kan meevallen of tegen vallen. Als het meevalt zal het een week zijn. HILVERSUM Vanavond tussen 21.10 en ongeveer 22.00 uur zal de AVRO via Hilversum 1 rechtstreeks verslag brengen van de tweede helft van de competitiewedstrijd Feljen- oord—PSV. Verslaggever in Rotterdam is Dick van Rijn. Overleg van AVRO en KRO met de directie van het Stadion Feijenoord heeft niet geleid tot een directe TV-uitzending van de wedstrijd. Bei de omroepen waren geïnteresseerd en wilden in onderling overleg de wedstrijd op het scherm brengen. Er waren gistermiddag naar de mening van de stadiondirectie nog te veel plaatsen niet verkocht. KRIMPEN AAN DEN 1JSSEL In de Sporthal Groenendaa! Is ter opening van het micro-korfbalseizoen een treffen geweest tussen achttallen aangesloten bij de C.K.B. en K.N.K.B. Er waren twee poules, waarin twee teams van iedere bond waren Inge deeld. In de „A" afdeling heeft Rozenburg beslag gelegd op de eerste plaats door Kinderdijk, OSCR en R.Z. ach ter zich te laten. In poule B liet Bolnes zich van zijn sterke zijde ken nen. Het won al zijn wedstrijden met groot machtsvertoon. Zijn doelcijfers waren dan ook 10 voor en twee te gen. Uitslagen. A: R..Z Rozenburg 3—4. OSCR - Kinderdijk 2—5. Kinderdijk - Rozenburg 2—3. R.Z. ASCR 0—2. Rozen burg OSCR 4—2. Kinderdijk R.Z. 2—1: B: KOAG Ons Huls 4—2. Sperwers - Bolnes 1—5, Bolnes Ons Huls 3—1, KO AG Sperwer X—2. Bolnes KOAG 2—6. Ons Huis Sperwers 1—2. DEN HAAG Hidde van der Ploeg zal met ingang van 1 februari 1970 Henk Blok opvolgen als trainer van het Nederlandse heren volleybal team. In een maandagavond door het hoofdbestuur van de Nevobo uitgege ven verklaring staat dat de heer Van der Ploeg naast de heren ook de jeugd blijft verzorgen in niet volledi ge dienst van de NEVOBO. PARIJS Marcel Cerdan. zoon van wijlen de Franse wereldkam pioen in het middengewicht, Is op weg dit jaar Europees kampioen l» het weltergewicht te worden. Maandagavond heeft hij zijn onaf gebroken serie overwinningen voort gezet door zijn landgenoot Lucien Fernandes in de zevende ronde van een gevecht over tien ronden gedu rende acht tellen neer te slaan. Hl) overwon tenslotte met een grote pun- tenmeerderheld. Marcel Cerdan heeft tot nu toe all beroepsbokser 44 gevechten geleverd waarvan hij er 43 heeft gewonnen. Slechts één eindigde onbeslist

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4