Resultaat actie zwembad Voorschoten valt tegen AAMBEIEN Oegstgeest voor 1970 sluitende begroting Onderwijzeres maakte vreemde manoeuvre Bepaalde commissies openbaar? IJsclub Lisse zocht ijsbaan Raadsvergadering Valkenburg Bloembollencultuur Voorhout in februari 75 jaar KoËtniRs KfffffiM Wjj M>beii ove*gi te ovpa Woninginrichting van KLARENBOSCH GARAGE DICK KORTELAND SINDS 1937 OCCASIONS csa wmmmm VOOR ADVERTENTIES 31441 NIEUWE LEIDSE COURANT 12 DINSDAG 2 DECEMBER 196» VOORSCHOTEN Maandagavond komt de raad byeen voor de be handeling van'de gemeentebegroting vóór 1970. De fractievoorzitters geven dan hun algemene beschouwingen op deze begroting. Tijdens de voorbehandeling hebben de fracties schriftelijk vragen ingediend, die nu zijn beantwoord door B. en W. B. en W. delen mee in principe geen bezwaar te hebben tegen het openbaar maken van bepaalde com missievergaderingen. Met name den ken zij aan de commissie voor de sport, cultuur en jeugd. Tegen het openbaar maken van de maandelijk se bijeenkomsten van de diverse com missies van advies en bijstand heb ben B. en W. vooralsnog bezwaar. Deze commissies adviseren het col lege van B. en W. en zolang de ver gaderingen van dit college nog geen openbaar karakter hebben waar van het college voorlopig nog geen voorstander is achten B- en W- het niet juist aan die commissievergade ringen die openbaarheid wél toe te kennen. Ook verwachten B. en W. wel, dat de openbare raadsvergade ring dan veel van haar charme zou verliezen. Derde etage gemeenteflat In antwoord op vragen over het leegstaan van de derde etage van de gemeentelijke kantoorflat boven Al- bert Heijn N.V. delen B. en W- mee reeds geruime tijd vóór de voltooi ing van de gemeenteflat allerlei overheids - en semi-overheidsinstel- lingen te hebben aangeschreven. Over het algemeen bleek men toch veelal de voorkeur te geven aan een vestiging in een der grote steden. B- en W. zijn nog in onderhandeling met een belangstellende. Mocht ook dit op niets uitlopen, dan denken B. en W. aan verhuur van de derde etage in kleinere eenheden. Dit zal de gemeente vermoedelijk noodzaken bepaalde investeringen te doen voor de nodige separaties. Pa pel aai i B. en W. zijn van mening, dat de wegverbinding VoorschotenWasse naar via de Papelaan (provinciale weg) nog niet onvoldoende is. Knel punten zijn tijdens de spitsuren de spoorwegovergang en het punt van samenkomst met de Juliana van Stolberglaan. De verkeerslichten bij Den Deyl hebben op de regelmatige doorstroming van het verkeer een ongunstige invloed. Overkapping? B. en W volgen de vorderingen van de Stichting Recreatiebad Voor schoten met grote belangstelling. De groei van het „stamkapitaal" blijft achter. Er is nu ruim f 30.000 bijeen, de activitejten van het stichtingsbe stuur gaan door. De plaatsbepaling van het zwembad heeft een hoge prioriteit. Verwacht wordt, dat het stichtingsbestuur de medewerking van het gemeentebestuur zal inroe pen voor het maken van een schets- plan. B. en W. zijn bereid met de raad te overwegen of aan de bouw van het zwembad een hogere priori teit moet worden gegeven dan waar van bij de behandeling van de sport- nota is uitgegaan. Ook wordt over wogen de bouw in fasen te doen ge schieden i.v.m. een eventuele over- kapping van een of meer bassins. Zolang Voorschoten nog woningen telt zonder een goede badgelegen heid, vinden B. en W. het een taak van het geemente het badhuis te handhaven. Cultureel Centrum wordt dorpshuis Ten aanzien van het complex Cul tureel Centrum mavo-school menen B. en W. dat het wenselijk is het ge hele complexom te bouwen tot dorpshuis. Gedacht wordt ook aan een definitieve huisvesting van de openbare bibliotheek. Eerst vereiste is, dat voor de mavo-school andere huisvesting wordt gevonden. OEGSTGEEST Oegstgeest heeft voor 1970 e ensluitende be groting. Ook ditmaal hoeven geen bijzondere maatregelen te worden genomen voor de dekking van de uitgaven. Het verloop van de ge wone dienst en van de liquiditeit is in de afgelopen vier jaar vry gunstig geweest, zodat belangrijke bedragen aan het recreatiefonds konden worden toegevoegd. Daar naast konden kapitaalswerken uit de gewone dienst worden betaald. Zonder dat er geldleningen beschik baar werden gesteld kon met an dere kapitaalswerken worden be gonnen of worden voltooid, zoals het nieuwe zwembad, de ambts woning van de burgemeester en de korfbalvelden. Vior het komende jaar heeft de gemeente veèl plannen. In het voorjaar komt er een contactavond met de burgerij. Binnenkort ver wachten b. en w. een aantal wen sen voor verbetering van het zwem bad aan de raad voor te leggen. Voor de bouw van een instrucriebad hopen b. en w. in de loop van het jaar een plan gereed te hebben, waarvoor een voorbereidingskiediet van f 10.000 wordt gevraagd De ervaringen met de sporthal zijn gunstig. Aan wensen van gebrui kers kon worden tegemoet geko men. B. en w. zullen een voorstel in dienen voor een krediet voor de reconstructie en uitbreiding van het complex hockeyvelden en tennis banen. Als de geldmiddelen daar voor ter beschikking komen zal dit plan kunnen worden uitgeroerd, omdat nu een aanvang kon worden gemaakt met de aanleg van korf balvelden aan de Voscuyl. Het ter rein aan de Laan van Alkemade LEIDS KANTONGERECHT OEGSTGEEST Een 52-jarige onderwijzeres uit Oegstgeest had op 13 juni van dit jaar met haar auto een bijzonder gevaarlijke manoeuvre uitgevoerd op het kruispunt Akeleilaan-Violenlaan. Doordat zij weifel de of zü rechts of links zou afslaan, nam zij de linkerbocht zo ruim, dat zij geheel op het linkerweggedeelte kwam. Daar schepte zij een fietsend meisje, dat op haar motorkap terechtkwam. Vervolgens botste 'ij, met het meisje nog steeds op de motorkap, tegen een rechts geparkeerde auto. Hoewel het meisje tussen beide auto's bekneld raakte, vi.len haar verwondingen mee. De onderwijzeres had zioh volgens een mededeling van de kantonrech ter het ongeluk zo aangetrokken, dat zij in een ziekenhuis moest worden opgenomen, waar zij n- nog wordt verpleegd. Voor de rechter beteken de dit geen verzachtende omstan digheid. De onderwij -eres zal te zijner tijd een nieuwe rijtest moeten afleggen, zo bepaalde hij. HU veroordeelde haar verder bü verstek to. f 100 boete en onvoorwaardelyke intrek king van de rybevoegdheid voor de tüd van res maanden. Een 38-jarige chauffeur uit De Zilk had bü 't linksaf laan een te gemoetkomende personenauto niet LISSE Dc agenda van de ijs- club Lisse was vry snel afgewerkt. Er bleef echter één zaak over. die vrij veel tijd in beslag nam. De ijs- club heeft deze winter voor het laatst de beschikking over de Usbaan aan de Oranjelaan. Het terrein is eigen dom geworden van het Fiorettiecol- lege. Het bestuur weet dit al zeven jaar maar tot nu toe is men er niet in geslaagd een oplossing te vinden. Ook de gemeente Lisse kan momen teel geen uitkomst bieden want een beetje goede ijsbaan komt altijd nog op een bedrag van f 150.000. De enige mogelükheid is zelf een terrein te kopen en dat met de financiering de gemeente aan te bieden voor overneming, zodat het aan de ijs- club kan worden verhuurd. Er werd een commissie benoemd, die zich hiermee zal bezighouden. Deze commissie heeft tevens tot taak mogelU'kheden te onderzoeken voor een kunstijsbaan voor de bol lenstreek. Mogelijk zal men dit punt via een enquête of hearing aan de orde stellen. opgemerkt, waardoor een flinke bot sing ontstond. De bestuurder van de jersonen-uto werd hieri-n uit zyn auto geslingerd en vrü ernstig ge wond. Hij werd tot f 100 boete ver oordeeld. Een 19-jarige Leidse chauffeur had met een wrak rondgereden. Dit wrak had hy na zyn aanhouding vrijwillig naar de sloper gebracht, wat de kantonrechter in zijn voor deel vond pleiten. D chauffeur kreeg desondanks toch nog een boe te van f300. Prijzen uitgereikt aan renners Bollenstreek LISSE Gisteravond heeft de voorzitter van de ren- en tourver eniging de Bollenstreek, de heer S. H. van der Poll, gememoreerd, dat de bollenstreek-renners een prima figuur sloegen. Belangrijk is nu de grote bos- en duinloop op 14 dec. Meegedeeld werd, dat de feestavond wordt ge houden op 23 januari. Tot slot had de prijsuitreiking plaats in de zomercompetities: Adspiranten: 1. G Looyensteijn, Noord w. hout, 102 punten: 2. W Looyenstein, Noordw.hout, 98 p; 3. B Langeveld. Lisse, 89 p. A-jeugd: 1. W Tjoelker, Hillegom. 74 p; 2. W Stroombergen. Hillegom. 58 p; 3. J v d Zyden. Lisse, 47 p. B-jeugd: 1. J de Ridder. Noord- wijk, 83 p; 2. C Glasbergen, Noord- wyk, 69 p: 3. A Reewyk, Lisse. 69 p. komt dan in de loop van 1971 ge heel ter beschikking van de Leidse Mixed Hockey Club. Vermoedelijk zal de raad binnen kort een voorstel bereiken tot het verlenen van een krediet voor ver groting van de kantine van de voetbalvelden „De Voscuyl" Het gebruik van de openbare leeszaal en bibliotheek, is dank zij de nieuwe vestiging belargrijk toegenomen. In de begroting wordt een voorstel gedaan tot het ver lenen van een krediet voor de aan schaf van een nieuwe brandweer auto. Scholen Voor 1970 staat de voorbereiding van de volgende scholen op het pro gramma: de tweede openbare kleu terschool. vervangende bouw Dr. K. Schilderschool, vervangende bouw Jenaplanschiol, gymnastieklokaal Pieter de Hoochlaan. Vooro de dr. Leo Kannerschool (school voor zeer moeilyk opvoedbare kinderen) en de nieuwe dr. K. Schilderschool wordt een terrein gereserveerd in het uitbreidingsplan aan de Rhijn- geesterstraatweg. Het aantal woningzoekenden is in Oegstgeest gestegen tot 593 (v.j. 527). Op 1 oktober waren er 150 woningen in aanbouw. In voorbe reiding is de bouw van 60 eenge zinswoningen en twee bungalows. Tussen 1 oktober 1968 en 1 oktober 1969 kwamen 228 woningen gereed. De woningvoorraad steeg van 4371 tot 4599. Begin 1970 zal het bouwrijp- maken van gronden ten noord oosten van de Irislaan worden aan besteed. Hierin is begrepen het doortrekken van de President Ren- nedylaan en Irislaan. Behalve de reeds in uitvoering zijnde 48 wo- ninwetflats kunnen in dit plan nog 120 flatwoningen worden ge bouwd. In 1970 wordt begonnen met de bouw van een flat in zes woonlagen, gelegen aan de over zijde van de Admiraal de Ri'vter- laan. In dit jaar zal ook de Prinses Beatrixlaan worden doorgetrokken. Het bestemmingsplan Oegstgeest komt in 1970 gereed. Sociale verzorging in Lisse vergt miljoen LISSE Het is een grote som, die in Lisse wordt uitgetrokken voor de sociale verzorging en het maat schappelijk werk. Deze post op de begroting heeft voor 1970 voor het eerst een bedrag van 1 min gulden overschreden en steeg sinds de vo rige begroting met rond f 117.000. De stijging komt met rond f 50.000 ten goede aan periodieke bijstand aan thuiswonenden en in inrichtin gen verpleegden. V ogelt entoonstellin g trok veel bezoekers NIEUWKOOP Vrydag en za terdag werd in het Parochiehuis de jaarlykse tentoonstelling van ,.De Kolibri" gehouden. 370 vogels, ruim 70 meer dan vorig jaar, wa ren in de zaal opgesteld ön al deze vogels werden door een vyf- tal keurmeesters gekeurd. Het was de dertiende tentoonstelling die deze vereniging organiseerde Zangkanaries, eigen kweek: 1. en 2. W. Verlooy; zangkanaries, open klas: W. Verlooij; kleurkanaries, E.K.: 1. M. v. Meer, die tevens het bondskruis in ontvangst kon ne men; 2. J. Blyleven; 3. C. J van Leeuwen; kleurkanaries O.K.. 1., 2. en 3. CL van Leeuwen; kleine tro pische vogels E.K.: L. J. Wendel, 2. en 3. mevr. De Groot-Verhage; kleine tropische vogels O.K.: 1. mevr. De Groot-Verhage, 2. H. Manten, 3. mevr. De Groot-Vei>- hage; grote tropische vogels, E.K. 1. mevr. De Groot-Verhage, 2. F. van Veen; 3. N. Stuivenberg; gras parkieten. E.K.: J. Wendel, gras parkieten. O.K.: 1. J. Wendel, 2. J. de Groot, 3. B. Wendel; grote parkieten, E.K.: 1. J. de Rooij, 2. J. v. d. Sar, 3. mevr. De Groot- Verhage; grote parkieten, O.K.: 1. N. Stuivenberg; kwartels. E.K.: C. Ahles; kwartels. O.K.: N. Groen in 't Woudt. De tentoonstelling trok veel be zoekers. Burgerlijke stand van Hazersivoude HAZERSWOUDE Geboren: Marrigje. dv Huschka, Jan en van Kroon, Johanna Wilmina; Wouter Markus Cornelis, zv Janssens, Jose- phus Cornelis Johannes Maria, en v. Keet, Elmire Maria; Jan Cornelis, zv Starreveld, Pieter Adrianus, en van Schotel, Jobina Adriana. Ondertrouwd: de Bruin, Jan 21 jaar, en de Vogel, Lena Maaike 22 jaar; van Beek, Johannes Michaël 24 jaar, en Luiten, Petronella Maria 22 jaar; Meul, Josephus Aloysius 25 jaar, en van der Putten 25 jaar; Ou- dijk, Cornelis Johannes 24 jaar, en Buitenhuis, Risje 23 jaar. Gehuwd: den Hollander A J W, en Straathof, LAM; van der Salm, J W M, en Lourier, J C M. Overleden: Francken, G e/v A van den Bosch, 73 jaar. Echtpaar Balkenende 50 jaar getrouwd LISSE De heer G. Balkeitende en mevrouw M. Balkenende-Boo gaard, Prinsessestraat 32 zijn mo- menteel in de gouden bruidsdagen. Het echtpaar geniet een goede ge zondheid en is ook geestelijk nog vitaal. De heer en mevrouw Balke nende, beiden 75 jaar, hebben 5 kin deren (één dochter en vier zonen). De bruidegom is een rasechte Lis- senaar, een zoon van de bekende A. Balkenende van het Keukenhof- bos, waar hij werkzaam was. De heer Balkenende ging na de lagere school in de bollen werken. Hy be gon by de firma J. Mar bus en ein digde bij de firma J. Tegelaar. De bruid komt uit de buurt van Over- veen. Donderdag is er in gebouw Re hoboth tussen half vijf en zes uur gelegenheid het paar te feliciteren. VALKENBURG Donderdag 4 december wordt de raadsvergade ring gehouden. De agenda vermeldt onder meer de verkoop van grond aan het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs en on derhandse aanbesteding uitbreiding school. Ook zal de begroting voor 197Ó worden aangeboden. LISSE De uitslag van de bor denwedstrijd van de damclub Lisse en omstreken luidt als volgt: G. van der SteltTh Boode 02; M van der WeteringS Lemmers 20; C Hel musH v Drunen 20; L Schippers C van der Voet 02; A Balkenen de—Chr de Weerd 2—0: H Wessels— M Onos 20; C LemmersVerkerk 02. De eerstvolgende clubavond is maandag 8 december. VOORHOUT De afdeling Voor hout van de Kon. Alg. Ver. van Bloembollencultuur bestaat op 11 fe bruari 75 jaar. In de algemene leden vergadering werd gisteren het voorstel aangenomen dit jubileum niet onopgemerkt te laten voorbij gaan. Ieder lid zal 20 pet. contribu tieverhoging voor één jaar betalen, ter bestrijding van de onkosten. Een feestcommissie werd benoemd. Voorzitter L. A. Zonneveld re leveerde in zijn openingswoord het verloop van de afgelopen zomer. De mooie zomer bracht voordelen in werkzaamheden, maar niet altijd in de opbrengst van het gewas. Ook de vroege verkoop blijkt voor de export geen voordelen te hebben opgele verd. Men had, 'volgens spreker, de beer reeds verkocht voordat men de huid geschoten had. Voor de vacature in het hoofd bestuur werd in de plaats van de heer Duin de heer Heemskerk Hzn. uit Julianadorp gekozen en voor de heer Th. Roozen, de heer J. Faasse uit Noordwijk. De bestuursleden van de eigen afdeling L. A. Zonneveld en Adr. Jarisze werden herkozen. Besloten werd de contributie te verhogen. De vergadering stemde er mee in de hoofdbestuursleden te binden aan een zes-jarige zittingspe riode (nu 4 jaar). Als afgevaardigde naar .de algemene vergadering wer den benoemd de heren P. Verdegaal en L. A. Zonneveld. RIJNSATERWOUDE Burgemeester HO. Breen heeft gisteren de eerste paal geslagen van de Ooenbare Kleuterschool aan de He renweg. Op de foto een tekening van de te bouwen school 1 20 WOORDEN 1,75 Elk woord meer ƒ0,12 Deze prijzen zijn exclusief BTW Voor Koeriers onder nr wordt 35 ct. extra in rekening gebracht Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct 9 Meisje, leeftijd ca. 17 jaar. voor plastificeerwerk, het terugontvangen van boeken in de Uitlening en voor een voudige administratie. Ver eisten: vlug en nauwkeurig. Prettige werkomgeving; goe de sociale voorzieningen. Openbare Bibliotheek „Reu- vens", Breestraat 25. Leiden. Sollicitatiebezoek na telef. afspraak met de directeur. Bel op: (01710) - 2 04 95. Gevraagd: serieuze verko per voor de verkoop van elektrische huishoudelijke toestellen en radio-t.v. Ver eisten zijn; diploma radio detailhandel of gelijkwaar dige opleiding. Geboden wordt: een prettige werk kring met jonge mensen en goed salaris. Serieuze sollici tanten kunnen schrijven. Brieven ond. nr. 3230 bur. v.d. blad. Eventuele telefo nische inlichtingen: 01710 - 42713. 9 Gevraagd voor de bouw van luxe stalen jachten: all round en aankomend plaat werkers, timmerlieden, schilders. Geboden wordt: goed loon. 6 pet. vakantie geld, event, reisgeldvergoe ding, opneming in pensioen fonds (23 jr.) en een prettige werkkring. Kom eens praten of bel even op: Jachtwerf Gebr. Visch, Burg. Kete laarstraat 19. Warmond, tel. 01711-2416 maandag t/m vrij dag 8.30-18.00 uur. Reclamebureau H.F.S. te Leiderdorp kan direct enige jongens ca. 16 jaar plaatsen voor sorteerwerk en lichte administratie op kleine afd. Voor een actieve jongeman zijn er vooruitzichten. Bel. 21561 of kom eens langs (Hoofdstraat 186). Bijverdienste voor perso nen met goede schrijfmachi ne. typewerk van min. 2500 adressen p.w. Getypte brie ven met leeftijd, ervaring etc. onder letter TY. Postbus 42. Leiderdorp. Bezorgers(sters) gevr ochtendblad in Leiden en Oegstgeest. Verdiensten var f 30 tot f 40 per week. Dag blad De Telegraaf, Bree straat 30. felefoon 21359. Personeel aangeboden B.z.a. witter en behanger voor middag- en avonduren. Geschiedt vakkundig voor de helft van de normale prijs. tel. 01710 44812. Nieuwe autobanden. Be kend merk, 25 pot. korting. Remould-banden voor de helft van de nieuwprijs. H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leiderdorp- se brug), telefoon 25517. Aangeboden: tweeling- wandelwagen met voet en zak en imperiaal voor V.W. Opaalstraat 65, Leiden (Morskwartier). St. Nicolaas vraagt een poppenwagen te koop. Wy- borghstraat 10, Katwijk aan Zee. Telefoon 5034. 9 Aang. nieuwe nog niet bereden dames- en heren- sportfietsen. Merk Maxwell. Nieuwprijs f249.50, nu voor 1 149.50 per stuk. Lingestr. 110 (bij de Hoge Rijndijk), telefoon 30184. 9 Te koop aang. als nieuw t.v. merk Grees 59 cm-beeld met 2de net tafel f275, Hooigracht 63a, Leiden. Stereo radio f155. Hooi gracht 63a, Leiden. 9 Aangeboden een prachtig Duits dressoir met uittrek- blad. Tevens aangeboden een hondenjong, gratis af te ha len. Te bevr. na 5 uur Zuidsingel 6. Leiden. 9 Te koop aang. 1x3 gekoelde toonbank, 1 x 2 m gekoelde etalage. Gr. koel cel met compressor, totaal f3000. Te bevr. Nijssen. te- lef. 33070—30430 of heer Koeleman, chef slagerij Consumarkt. telefoon 41104. 9 Te koop aangeb. drumstel merk Yamaha, z.g.a.n.. f 1000, 's avonds na 7 uur. v. Drecht. Herengracht 14. Warmond. Telefoon 01711-2401 of 2461. ..Auto's cn motoren 9 10 autorijlessen v. f 17,50 vervolg- en losse lessen f 7.50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Voor geslaagde leerlingen anti-slipcursus tegen spe ciaal tarief. Autorijschool combinatie „De Centrale" Aanmeldingsadressen: Al- plien a/d Rijn Hooftstr. 257, tel. 3752 b.g.g. 5599; Leiden Morsstr. 36. tel. 42503; Voor schoten Prof. Cam, Onnes- plantsoen 13, tel. 5834; War mond Laan van Oostergeest 3, telefoon 2678. 9 Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. Plaat werkerij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw- straat 33—41. Leiden, tc' foon 30600. 9 Autorijschool B.B. lest nieuwe V.W.'s. Prettig en niet duur. f 10 per vol uur. Eerste les gratis. Van Bra- kelstr. 17 of telefoon 5872. Katwijk aan Zee. 9 Te koop aangeb Puch, igst., voor ƒ325.— Petr. v. Saxenstraat 54. Rijnsburg. 9 Aang. Opel Rekord type 1962. In z. g. st. Prijs f575, tevens b.b.-motor 3tè pk, nieuw f 275. Ook genegen bromfiets in te ruilen. Waardstraat 4. Woningruil 9 Woningruil. Aang. 4-ka- merflat met douche. Ruilen voor woning te Leiden of omstreken. Huur f 87 per mnd. G. v/d Walle Heynen- mansingel 6b, Alblasserdam. Gordijnstoffen in vele kwaliteiten, in ontelbare kleuren en dessins. En natuurlijk hebben we de bijpassende rail en alles wat er maar verder bij hoort. HAARLEMMERSTRAAT 51-53 LEIDEN Zeer beslist - DE GORDIJNENSPECIALIST schrompelen weg Pijn en Jeuk wèg Zwelling verdwijnt De wetensohap heeft thans een helende substantie ont dekt met de verbazingwek kende eigenschap de aambei en eenvoudig te doen weg- drogen - de pijn houdt op, zwelling verdwijnt. Toegepast In SPERTI doet deze weefsel- vernieuwende stof zelfs de meest hardnekkige aambeien ineenschrompelen, zó afdoend dat ze nu geen probleem meer zijn. Sperti Zalf en Zetpillen SPERTI is zacht en desinfec terend - bevat géén verdo vende middelen. Voor snelle, rechtstreekse behandeling van aambeien: SPERTI Zalf f3.85. Zetpillen f5.20. Haagweg 123, Ryswijk (Z.-H.). Tel. 070-901515°-181313 voor veeleisende automobilisten van de laatste bouwjaren. ANWB en KNAC keuring Showroom geopend van 08.00-22.00 uur, ook zaterdags. INRUIL GARANTIE FINANCIERING Tc huur gevraagd 9 Te huur per 1 jan. voor meisje b.b.h.h. 2 grote ka mers, c.v, keuken en dou che in flat f 180. Brieven naar C. Ciolina, Wagnerpl. 16, Leiden. 9 Gevraagd in Alphen den Rijn: een ruimte van ca. 75 m2, voor opslag c.q. ver koop. Liefst in centrum. Brieven met aanbiedingen onder nr. 3231 aan het bu- i van dit blad. 9 Rijlessen.01710-51940 bellen en u spreekt met een rijschool met een betrouw bare naam er achter. Een rijschool met ervaring. Gedi plomeerde instructeurs, een gedegen theoretische oplei ding. En uiteraard altijd met de nieuwste V.W.'s. Auto rijschool Kamsteeg. Ge- versstr 30, Oegstgeest. 9 Verhuur van porseleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes, verchroomde gestoff. klapstoelen, formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898), Haarlem merstraat 220, Leiden, telef. 21691. 9 Te huur stallingruimte voor boten. Gelegenheid v. onderhoud e.d. Th. van der Berg, Vlietweg 84. Leiden, post Zoeterwoude. tel. 01717 2746. 9 Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer, Haarlemmerstraat 23, Leiden, telefoon 22076. 9 Heugafelttegels, alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar. 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smits' Woningin richting, Mare 98 Vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. 9 Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 m vanaf Churchill-laan/Haagweg. 9 Zelfsleutelen, gebruik v. hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsmeren en olieverversen, banden (ho ge korting). Kom eens kij ken bij het Plot vrije ben zinestation, Potgieterlaan. 9 „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstraat 16. telef. 26854. 9 Markiezen. Rolschermen. al. jalouzieën. Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. V raagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest, telefoon 01710—53105. 9 Sleutels bijmaken! Lips, Yale, auto-contact- en voor deursleutels. Klaar terwijl u wacht! Haarden, kachels, nieuw en gebruikt v. gas, kolen en olie. W. P. Hart- wijk, Nieuwe Beestenmarkt •11, Leiden, telef. 26 9 Handelsondern. Lenaers N.V., Levendaal 161, Leiden, tel. 25472. Uw grossier voor luxe papier, servetten, zak doeken, place-mats, alsmede Swift-tape 9 Keukens met ocron roestvrij staal aanrechtblad vanaf f 374. Keukenshow room Hans Bonte. Morsstr. 56. Geopend van 2-6 uur. te lefoon 26314. 9 Kado voor de huispoes. Zalige poezedingen. Een krabbelpaal v.a. f4.95 met muizeluchtje; leuke speel- muis of bal v.a. f0,58; kweekbakje met gras (alléén water geven); poezemandjes en kattebakken. Vlieland Nieuwe Rijn 50. 9 Kado voor de hond. Voor het lievelingsdier een rek vol riemen en halsbanden; buffelhuidkluiven' v.a. f 0,70 (lekker, verteerbaar); speci ale aanbieding extra grote manden f 16,97 en f 19,97: speelballen, kluiven, choco lade. Vlieland, Nieuwe Rijn 9 Kado voor de duiven. Kiezen uit een grote sorte ring duivenmanden, drink bakken en alle boeken, \yaar duivenliefhebbers van dro men; vitaminepreparaten, dringers, geneesmiddelen. Alles voor duiven. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. 9 Kado voor het aquarium. Volop aquaria, luchtpompen, filters, verwarming en ther mostaten, uitstromers, sier- schelpen of (nieuw bij Vlie land) tropische vissen (geef eens een kadobon), zelf kij ken en kiezen. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. 9 St. Nicolaasmarkt in het Waaggebouw. Kom er eens kijken voor al uw inkopen. Wij hebben een grote sorte ring en elke dag weer tal rijke attraoties. 9 Het is weer feest in De Waag. want er is weer de jaarlijkse St. Nicolaasmarkt van 24 nov. tot 5 dec. Van maandag 1 dec. tot 4 dec. ook 's avonds tot negen uur. Elke dag maken wij minstens 50 mensen gelukkig met een geweldige verras sing. f 9 Op de St. Nicolaasmarkt kunt u gezellig even uitzoe ken. in een intieme sfeer, met een gezellig muziekje, en.het is nog goedkoper ook. Wie weet gaat u ook nog met een aardige prijs naar huis. Waag u in De Waag. 9 Wintersport behoeft niet duur te zijn, wij hebben een enorme sortering ski-jacks, ski-pantalons, ski-schoenen, enz. Van buitenlandse hui zen tegen Hollandse prijzen. Hier een voorbeeld: Kastin- gerbergen skischoen 20 pet. korting. Komt u eens vrij blijvend kijken, verhuur van nieuwe skischoenen. Natuur lijk weer bij Sporthuis van Delft. Steenstraat 45. Leiden. Parkeerruimte aanwezig. 9 Cadeau. Luxe schaatstas en schaatsbeschermers bon voor gratis slijpen. Bij aan koop van dames- en he- renschoenschaatsen (winkel waarde f 12,95), Speciale St. Nicolaasaanb. Schaatsen van de merken Viking, Ving-Pin- quin enz. Meisjes- en jon- gensschoenschaats v. f33.95, ijshockeyschoenschaaits v.a. f34,95. dames- en heren noren v.a. f32,95. Natuurlijk weer bij Sporthuis Van Delft, Steenstr. 45, Leiden. Parkeerruimte aanwezig. 9 Donzen slaapzakken. Wij kuchten van importeur restant partij donzen slaap zakken. Deze slaapzakken zijn de beste die er zijn en werden o.a. gebruikt voor expedities in het Himalaja- gebergte. De buitenstof van zuiver natuurzijde gevuld met de beste eier- dons (dus vederlicht). Nor male pr. f 149.50 en f 159.50 nu f54,50 en f64.50. Deze slaapzak is speciaal aanbevo len voor bezitters van boten. Natuurlijk weer Kampeer- paradijs Van Delft. Steen straat 45. Leiden. 9 Sportcadeaus v. alle tak ken van sport; schaatsen - biljarten - tafeltennis en voor zaal- en veldsporten. Tevens grote keuze in trai ningspakken. Wilms Floet Sport Haarl.straat 182—184 Leiden. Telefoon 24872 9 Wandklokken, mooi en goed: Zaanse klokken', met 2 koperen peergewichten. Ver gelijk onze prijzen: f 110. f125. f179, f199. Prettige be diening en 100 pet. garantie 'eigen reparatiewerkplaats). He: ophangen wordt door ons gratis verzorgd ook in omliggende gemeenten. Uur werkkliniek „Gorthuis" alléén Lage Rijndijk 8. tele foon 23114. 9 'n Horloge kopen? Kijk eerst bij ..Uurwerkkliniek Gorthuis" ruime keuze in alle prijsklassen. Jongens horloges 17 steens ancre. schokvrij incabloc) water werend f32.50. Gouden hor loges v.a. f 78. prettige bedie ning 100 pot. service. Alléén Lage Rijndijk 8. 9 Voor Goud bij Gorthuis. Colliers, hangers, armban den, ringen, manchetknopen, kinderringetjes, dasspelden Reeds voor f17, een 14 ka raat gouden ring met cultivé parel. Uurwerkkliniek alléén Lage Rijndijk 8. 9 De Kastenspecialist, 60G modellen, hang- legkastea wandkasten, keukens, keu kenmeubelen, bureaus, slaapkamers enz. Hooglandse Kerkgracht 49, Leiden, tele foon 33078. 9 Luxaflex Suntemper, Pcrma. Aluminium jaloe zieën, compleet geplaatst be taling v.a. f 2,50 p.w. Bel tus- spn 7-9 uur voor vrijbl prijsopgave. Nu nog 20 pet winterkorting, telefoon 01710 - 42177. 9 20 stalen rekken, 3 brand kasten, grote boekenkast, 3) kinderschoolbankjes, gotieke dressoirs. Jan Pluym, Hooi gracht 51, telef. 25955. 9 Grote sortering fop- schertsartikelen. bruiloft liedjes, voordrachten, mas kers, snorren, pruiken baarden, slingers, confetti, serpentines lampions. Paddenburg, Nieuwe Riji 11, Leiden. 9 Sinterklaaspapier 3 m re. 42 ct. Sierband - Sellotape- Chenille Pietjes om pakjes! te versieren. Vuldoosjt zwarte Piet f 1,80. N. Pad denburg, Nwe Rijn 11 van tot 5 december des avonds geopend. 9 Verloofd? Stuur ons ooi een kaartje. Wij hebben dat een aardige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoora Haarlemmerstraat 1601651 Leiden. 9 Gebroken ruiten, glas-in- loodreparaties worden door mij met spoed hersteld. Ooi levering ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76. tel. 32915 9 Voor begrafenissen, cre maties. transporten, het „Al gemeen Begrafenis Cen trum" bellen. Dir.: R. Jong, Garenmarkt 24. tele foon 23055. 9 Paraplureparatie (ook v. opvouwbare). wandelstok ken, invalidestokken, rub- berdoppen. Reparaties wor den alleen aan de zaak aan genomen. Paraplumagazijn Van Oerle, Haarlemmerstr. no. 95. 9 Hypotheken. 1ste hypo theek tot 90 pet. van de exe- cutjewaarde Rente van af 1 3/4 pet. met of zonder af lossing tot 10 jaar vast. Snel le voortaxatie mogelijk. Bu reau F. Heijnen, Hogewoerd 124. Leiden, tel. 20098. Hypotheken. 2de hypo theek op discontobasis 5 6/10 pet v. 5 of 10 jaar. Eerste hypotheek blijft ge handhaafd. Vooral belang rijk voor verbouwingen. Bur. F. Heijnen, Hogewoerd 124, Leiden, teL 20098. 9 Financiering voor auto'i, woonboten en machines Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen. Hogewoerd 124. Leiden, tele foon 20098. 9 Woonbootfinanciering. Fi nanciering van woonarken, pleziervaartuigen tegen aan trekkelijke voorwaarden. Gratis deskundige expertise Ass. kantoor F. Heijnen, Ho gewoerd 124, Leiden, telet 20098. 9 Vakkundig reparaties aan kunstgebitten, binnen enkele uren gereed. C. van Berge Henegouwen, Hubrechtstraat 26. geen filialen, bereikbaar met bus 40. 42 en 5. Doesk wartier. 9 Secretaresse 35 jr, N.H charm, intell. dame, fin. on- afh. zoekt kennism. m. alg. ontw. sport, heer, m. veelz belangst.. door International succesvol sinds 1949, Gouda, Gedenklaan 3, telefoon 01820- 113937. 9 Nieuwe auto huren, veilig sturen. Steeds nieuwste mo dellen. Winterprijzen vanaf f 5 per dag. Werkhovens Ga ragebedrijf, Alleen Maredijk 34a. Leiden. Tel. 22300. Welk meisje van ong. 20 jaar wil corresponderen met dienstplichtig soldaat, 20 j. Ned. Hervormd. Br. onder nr. 3238 bur. van dit blad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 12