Knottnerus: Akkoord tot vier jaar beperken Worden Vietcong-soldaten uit helikopters gegooid? EEG-top EEG-TOP EN LANDBOUWFINANCIERING Folteren is „normaal" in Griekenland Bejaarde patiënt is dupe van gebrek aan samenwerking Betoging voor snelle eenwording Europa Nieuwe feiten over gruweldaden Jaarvergadering CKB op 25 april Korfballeiders kwamen bijeen COMMISSIES IN DE CKB DKIJV organiseert Sinterklaas-Cross Sow jetunie is gevaarlijker dan Nazi-reich Misdaad bedreigt staat New Jersey Onverwachte bevalling CKB verliest bestuursleden Waterpolozevental naar Barcelona 7 MAANDAG 1 DECEMBER 1969 Huynh Van Trong (links) en Vu Ngoc Nha (rechts) stappen lachend in de politie wagen na hun vonnis gehoord te hebben. Zij werden ioegens ,Jandverraad" veroor deeld tot levenslang. Hun vreugde is begrijpelijk, want- ze hadden de doodstraf ver wacht en bij niet. onmogelijke politieke verschuivingen zou een postume reha bilitatie slechts voor de nabestaanden van enig nut zyn. DEN HAAG Ir. C. S. Knott nerus hoopt dat de Haagse top conferentie geen akkoord zal be reiken over een definitieve land- bouwfinancieringsregeling. Hoog stens zou een oplossing voor de komende vier jaar uitgewerkt moeten worden: de periode waar in Duitsland weer in het gemeen schappelijk landbouwbeleid moet worden ingepast. De voorzitter van het Landbouw schap sprak vandaag als voorzitter van het Koninklijk Nederland Land- bouwcomité, dat te Scheveningen zijn algemene vergadering hield. Dat Frankrijks partners in de EEG zich definitief door de Fransen schatplich tig laten maken kan ir. Knottnerus niet goed begrijpen. Frankrijk ziet de EEG alleen als een mogelijkheid om zijn landbouwoverschotten tot hogere waarde te brengen en zijn partners behoorlijk mee te laten betalen. Wat het vastlopen van het Europese landbouwbeleid betreft (door Franse devaluatie en Duitse revaluatie) zei ir. Knottnerus, dat na vijf jaar alles moet worden overgedaan. Over vier jaar kan het gevolg weer hetzelfde zijn, met als resultaat devaluatie en reva luatie. De hele zaak moet dan wéér opnieuw beginnen. NEW YORK Worden er Vietcong-strijders uit Ameri kaanse helicopters gegooid? Een nieuwe gruweldaad houdt de Amerikanen bezig, nadat steeds meer bijzonderheden bekend worden over de massaslachting in het Zuidvietnamese dorpje My Lai. De berichten eijn afkomstig van Vietnam-veteranen. In een krant in Chicago waren foto's afgedrukt, die zouden moeten tonen, hoe een krijgsgevangene uit een helicopter van het Amerikaanse leger werd ge worpen. Het zou niet de eerste keer zijn geweest dat dit gebeurde, zo blijkt uit feiten in andere kranten. Vietcong-strijders zouden uit vlieg tuigen zijn gegooid, nadat ze hadden geweigerd te vertellen, waar hun me destrijders gelegerd waren. In één ge val zou de reactie van de Ameri kaanse militairen in het vliegtuig zijn geweest, dat zij het voorval „grappig" vonden. Onver mij del i j k De Amerikaanse senator George McGovern heeft gisteren voor de te levisie gezegd, dat een gebeurtenis als de beweerde slachtpartij in My Lai zo goed als onvermijdelijk was. „Voor het eerst realiseren miljoenen Amerikanen zich nu, dat we terecht zijn gekomen in een conflict, waarin UTRECHT In afwijking van de algemene regel, zal de jaarvergadering van de CKB niet op de eerste zaterdag in februari worden gehouden, maar op 25 april 1970. De verschuiving bleek noodzakelijk Lv.m. een goede voorbereiding van de dievrse regelingen inzake de samen werking met de KNKB. De gekozen datum valt vrijwel samen met het gouden jubileum van de bond. 22 april 1970. ZEIST In het centrum van de K.N.V.B. in Zeist zijn ruim 120 korf balleiders en leidsters bijeen geweest. Bedoeling ervan: opfrissen van het in voorgaande jaren geleerde. Grote belangstelling bestond er voor de training van Ons Eibernest (KNKB» door Hans Pouw. zelf speler van het Nederlands twaalftal. Tot slot van de dag was er een fo rum, onder leiding van de heer A. Markus. De vragen waren zo, dat daar bij uitvoerig kon worden gesproken over de plaats van de adspirant binnen het korfbalbesteL ROTTERDAM Het bestuur van de C.K.B. heeft twee commissies be noemd, een ervan moet het reglement van wedstrijden en de basisvoorwaar den in dezen voorbereiden. Deze moet worden gezien als een uitvloeisel van de samenwerking op competitietecb- n'seh gebied met de KNKB. De andere commissie, die bestaat uit (te heren: Mr. C. Benschop, Drs. W. Pijper en J. Vreeken, zal zich bezig houden met de aanpassing en revisie van het huishoudelijk reglement. 9 In Zagreb hebben de damesteams van Lokomottva en Zalgglrls (Rusgelijk gespeeld met 8—8. Het was de tweede wedstrijd. Zalgirls. dat thuis met 15—10 won. gaat over naar de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker. we noodzakelijkerwijs verschrikke lijke gruweldaden begaan en waarin we, in zekere zin, ons eigen land wreed behandelen." McGovern was erdoor verontrust, dat miljoenen Amerikanen geen be zwaren hebben laten horen tegen het bombarderen van onschuldigen tege lijk met de schuldigen in Vietnam. Hij voegde eraan toe, dat men nu wellicht tracht zich van deze schuld te ontlasten door van luitenant Willi am Calley een zondebok voor het My Lai-incident te maken. Vergissing Hij verklaarde ten slotte, dat hij binnenkort de vorming van een con gres-commissie zal voorstellen, die moet uitzoeken hoe de VS konden raken in een oorlog, die de meeste Amerikanen nu als een vergissing beschouwen. Inmiddels heeft het Amerikaanse tijdschrift „Life" een tien pagina'a omvattend artikel gepubliceerd over de gebeurtenissen in deze Zuidviet namese plaats. Conclusie: „De bevol king van My Lai werd eenvoudig neergemaaid. De Amerikaanse troe pen hadden met weinig of geen vij andelijk vuur te maken." Het Amerikaanse leger heeft een onder zoek ingesteld naar een (onbekend) aan tal moorden op V ietnamese burgers, ge pleegd door luitenant William Calley jr. uit Miami. PARIJS „Foltering wordt niet alleen toegepast in Griekse gevange nissen. maar zij is een aanvaarde „praktijk van bestuursuitoefening" geworden. Dit is een van de con clusies van de Europese commissie voor de rechten van de mens. die na een onderzoek van meer dan twee jaar een vertrouwelijk rapport heeft uitgebracht over de toestand in Grie kenland. Op 12 december moet het comité van ministers van de raad van Euro pa besluiten of zij de aanbeveling van de raadgevende vergadering zal opvolgen om Griekenland uit de raad van Europa te stoten totdat de demo cratie er is hersteld. Het rapport verwerpt ook het ar gument, dat de militaire staatsgreep in 1967 gerechtvaardigd was met het oog op het gevaar van een commu nistische machtsovername. Voor deze redening bestaat geen enkel bewijs, aldus het rapport. DELFT De Delftse Kunstijsbaan Vereniging heeft voor de derde keer de Nationale Sint Ni- coIaas-Cross georganiseerd. Deze zal gelopen worden op zaterdag 6 decem ber. De dames zullen een race lopen over 2500 meter, die om 14.00 uur zal I beginnen. Een half uur later starten j de jongens van 15, 16 en 17 jaar voor hun 2500 meter. Ten slotte is er voor de heren van 18 jaar en ouder een cross over vijf kilometer, die om 15.00 uur start. De kantine van de handbalvereniging EDH in het sport park „Brasserskade" is de start plaats. Startnummers kunnen tot uit erlijk een kwartier voor de aanvang van iedere wedstrijd worden afge haald bij het wedstrijdsecretariaat Koeznetsow: ROME De Russische schrijver Ana toli Koeznetsow, die naar Engeland is gevlucht, heeft in een vraaggesprek met het Milanese blad Corriere Delia Sera de Sowjetunie ,een fascistisch land dat veel gevaarlijker is dan het Nazi- reich", genoemd. „De Sowjetune is het land waarin miljoenen en nog eens miljoenen men sen zijn gedood en hele volkeren zijn gedwongen naar andere streken te trek ken, waarin vele nationale culturen zijn vernietigd en de Joden hevig zijn vervolgd en nog worden vervolgd. Het is het land dat de invasies in Hongarije en Tsjechoslowakije op zijn geweten heeft. Maar nog steeds ge loven jullie in het westen aan de mo gelijkheid van een vreedzame dialoog met de mannen in het Kremlin, aldus Koeznetsow. Het is volgens de schrijver absurd te geloven dat het communisme in Mos kou een menselijk gezicht zou krijgen. Alle n iet-conformistische Russische journalisten en schrijvers zijn in ge vaar. Het wordt steeds duidelijker dat de Sowietleiders heimwee hebben naar het stalinisme, zei hij. Mist met succes bestreden op vliegveld in VS SEATTLE Op het vliegveld Seat- tle-Tacoma in de staat Washington is dit weekeind met succes een che misch middel beproefd om de mist te bestrijden, waaronder het vliegveld regelmatig lijdt. Met een vliegtuig werd een meel achtige, vocht-absorberende substan tie vijf uur lang boven de luchthaven verspreid. Het resultaat daarvan was, dat er tot 1.830 meter hoogte een corridor met redelijk zicht ont stond. Drie verkeersvliegtuigen, die anders hadden moeten uitwijken, konden nu landen. Men zal het mid del nu regelmatig gaan gebruiken. HOUSTON Het vliegtuig met de drie ruimtevaarders van de Apollo-12. Conrad. Bean en Gordon, is zaterdag in Houston aangekomen. De drie man nen werden meteen ondergebracht in hét speciale maancentrum, waai- zij nog elf dagen in afzondering worden gehouden. Over de „symbolische grap" van de heer Mansholt (vicevborzitter van de Europese commissie) zei de heer Knottnerus: „Hij heeft een politieke functie en is mede-verantwoordelijk voor besluiten. Als politieke figuur kan hij zich hieraan slechts onttrek ken door af te treden. Doet hij dit niet, omdat hij zich slechts als uit voerder van de besluiten der minis ters beschouwt, dan begrijp ik niet, dat de ministerraad zich zijn grapjes laat welgevallen. Ik kan me voorstel len wat er zou gebeuren, als een Ne derlandse directeur-generaal het be leid van de Nederlandse regering op dergelijke wijze zou aanvallen." Drs. Udink Ook ter wille van de ontwikkelings landen bepleitte minister Udink in grijpende herstructurering van de Europese landbouw, ondanks de inter ne moeilijkheden. Een betere produk- tiebeheersing kan volgens de minis ter leiden tot voordelen voor derde Vervolg van pag. 1 Onbetaalbaar De Europese landbouwproblematiek ligt uitermate moeilijk en gevoelig, niet alleen omdat naar een landbouw beleid wordt gezocht dat de steeds groter wordende overschotten aan bo ter, suiker en granen elimineert, maar ook omdat het toetreden van kandi daatleden tot de Euromarkt er wel eens onbetaalbaar door kan worden. De delegaties van de Zes zullen dit complexenprobleem zeker niet kunnen oplossen. Daar zullen lange en moeilyke onderhandelingen in Brussel voor nodig zyn. Men hoopt dan ook dat de bijeenkomst in Den Haag hiervoor algemene richtlijnen zal opstellen. Op het Binnenhof werd druk ge speculeerd over het vermeende plan, dat president Pompidou vanmiddag ter conferentie zou indienen. Men spreekt van politieke, monetaire, in dustriële, wetenschappelijke en tech nologische samenwerking, maar in welk vat dit plan-Pompidou uitein delijk gegoten zal worden, was bij het sluiten van deze editie nog een kwestie van afwachten. Plan-F ouchet Er wordt gedacht in de richting van het plan-Fouchet, dat indertijd door Frankrijk werd ingediend, maar door de Vijf werd verworpen. Een tweede, wat mildere versie, die de EEG en de NAVO in stand hield, werd door De Gaulle wéér wat bijgeslepen, waar door de aantrekkelijkheid voor Bonn, Rome, Brussel en Den Haag verloren ging. Het plan-Pompidou zou voorts de toelatingsprocedure van andere lan den als Engeland, Ierland. Denemar ken en Noorwegen willen regelen. Op grond daarvan zou slechts een minimum aan politieke samenwerking mogelijk zijn. De bundeling van zekere punten in de buitenlandse politiek, die Parijs zou voorstaan, zal wel op bezwaren van Bonn stuiten. De nieuwe Bonds kanselier Willy Brandt ziet zjjn toe naderingspogingen tot de Sowjetunie, de Duitse Democratische Republiek en de rest van het Oostblok, niet gaarne doorkruist door bondgenoot schappelijke afspraken. Van Westduitse zijde zou men uit sluitend bereid zijn vrijblijvende en buiten de Europese en Amerikaanse sfeer liggende buitenlandse politieke problemen te coördineren. landen. Dit hangt echter ook af van de wil der lidstaten om hierbij het ontwikkelingsaspect te betrekken en meer ruimte voor invoer te scheppen. Het gevaar voor overbevolking zal verminderen aldus drs. Udink tot de leden van het Landbouwcomité als de levensstandaard in de ontwik kelingslanden hoger wordt. Een soort gelijk proces heeft zich in de welva rende landen al voltrokken. Snel han delen is van vitaal belang. SOUTH ORANGE De officier van justitie Frederick Lacey heeft za terdag gewaarschuwd, dat de Ameri kaanse staat New Jersey door de ge organiseerde misdaad dreigt te wor den overgenomen. „Onderwereldfigu ren 'kopen' rechters, politieofficieren, politici, zakenlieden en vakbondslei ders," aldus Lacey. Bij verkiezingen worden volgens La cey duizenden dollars uitgegeven om politici om te kopen. „Deze praktij ken komen nu ook voor in de vak bondswereld en in het zakenleven." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op een unieke bijeenkomst over samenwerking tussen ziekenhuizen en verpleeg tehuizen in Den Haag is het za terdag de zestig deelnemende artsen, ziekenhuis-directeuren, afdelingshoofden, stafleden van de GG en GD, enz. duidelijk ge maakt dat de samenwerking op enkele incidentele gevallen na slecht is. Hoewel dit voor het he le land geldt, is samenwerking in Den Haag met zijn vele be jaarden van bijzonder groot be lang. Vooral de opmerkingen van dr. F. Kalsbeek, internist aan het gemeen telijk ziekenhuis Zuidwal, kwamen hard aan: „Als deelnemer aan dit symposium was ik niet eens gekomen, want de praktijk ken ik al: de zieken huizen schuiven de bejaarde patiën ten naar de verpleegtehuizen af zon der maar zelfs een fatsoenlijke ont slagbrief mee te sturen". Als inleider wilde dr. Kalsbeek wel komen en zo kreeg men te horen: „De moderne medische wetenschap is net als een racewagen: je moet ermee om kunnen gaan, want als je te hard op het gaspedaal trapt, vlieg je door de „Blindheid" Dr. Kalsbeek voorzag dat de ver- plcegtehuisarts door zijn isolement te snel tot bedrijfsblindheid geraakt: „Hij werkt alleen met „kneusjes" en het gevaar komt dan om de hoek kij ken dat de arts dc instelling krijgt DEN HAAG Europeanen voor wie de integratie niet snel genoeg gaat, hebben vandaag in Den Haag gedemonstreerd voor snelle en doeltreffende oplossing van de gemeenschappelijke pro blemen. Hoewel van velerlei kleur en over tuiging en doeleinden beogend die vaak heel verschillend zijn, de monstreerden ze hand in hand onder de Europese vlag, die trouwens ook wapperde van de meeste openbare gebouwen en op trams en bussen van de HTM. Al vroeg werden premier De Jong als voorzitter van de topconferentie verklaringen aangeboden. De inter nationale Europese beweging vraagt de regeringsleiders om de volgende beslissingen: Beslissingen 1. Het schoeien van de Euromarkt op een definitieve basis per 1 januari aanstaande. 2. Snelle, onherroepelijke over dracht op een vastgestelde datum van de bevoegdheden om tot politie ke, monetaire, economische, we tenschappelijke en technologische sa- Saturiius-ring is bevroren ammonia TUCSON Astronomen van de universiteit van Arizona hebben be kend gemaakt, dat zij ontdekt heb ben dat de ring rond de planeet Sa- turnus bestaat uit bevroren am monia. Volgens de onderzoekers kan de ontdekking van het grootste be lang zijn voor het onderzoek naar de oorsprong van de op een na grootste planeet in ons zonnestelsel. menwerking te komen aan de ge meenschapsorganen (Europese Com missie en Europees Parlement). 3. Het verschaffen van middelen aan de Europese gemeenschappen met budgettaire controle van het Eu ropese Parlement. 4. Onderhandelingen door de Eu ropese Commissie met kandidaatle den voor de EEG. Algemeen Een algemenere verklaring die na mens verschillende naar Europese eenheid strevende organisaties aan de minister-president werd overhan digd, pleitte voor uitvoering van de in het Verdrag van Rome opgenomen beloften en verplichtingen, voor een versterking van de Europese organen, in het bijzonder van de Europese Commissie en voor een uitbreiding van de EEG. In .de lange stoet, die vanmiddag met spandoeken en vlaggen naar het Binnenhof ging, liepen ideëel veront rusten naast federalisten en teleur gestelde ambtenaren van dc Europese instellingen In Brussel en Luxemburg (o.a. van de niet van de grond ko mende Euratom), naast vertegen woordigers van pressiegroepen, die via een Verenigd Europa ihet.kapita lisme of de Amerikaanse invloeden te lijf willen gaan. Studenten Het merendeel der demonstranten j bestond uit studenten. Ook enkele le- den van het Europese Parlement, die i zich in de Europese Politieke Aktie- groep verenigd hebben, waren er. Vanmiddag werd op de Lange Vij verberg een teach-in gehouden. Het centrum van actie is het gebouw Amicitia aan het Westeinde, waar vanavond de reacties van de deelne- j mers aan de topconferentie worden ingewacht. van: „wat maakt het eigenlijk uit of üe patiënt over vijf oi vier dagen overnjat mie aanwezigen waren het met de imeiuer eens, uat ieuereen opumaie meuiscne verzorging ment te Krijgen, ook ae Dejaaruen. um ae verpieeg- tenuisarts uit zijn isolement te naien, moet. nij ae staxoespreKingen van een zienennuis, waarmee net verpleegte huis samenwerKt, kunnen bijwonen. Dr. F. J. G. Oostvogcl, voorzitter van het Contact Haagse Verpleegte- huisarisen, wees op de eis van het ministerie, dat een verpleegtehuis sa menwerkt met een ziekenhuis. Dit be treft echter veelal een samenwerking- op-papier, zo bleek uit het verloop van ae discussies. Ook dr. Oostvogel pleitte voor op neming van een verpieegtehuisarts in het medische team van een ziekenhuis. Bij deze opzet kan voorkomen worden, dat de patiënt in een verpleegtehuis terecht komt, terwijl hij opgenomen had dienen te worden in een zieken huis. Andersom komt even vaak voor. Laksheid Fel trok dr. Oostvogel van leer te gen de administratie-laksheid: „Waar om moet het vier weken duren voor dat een verpleegtehuisarts van het ziekenhuis de gegevens krijgt als een patiënt overkomt?" Verschillende sprekers pleitten voor een betere begeleiding van de patiënt. Dr. Kalsbeek zei: „Elke overplaatsing betekent voor de bejaarde patiënt al tijd achteruitgang van de fysieke en I psychische gezondheid". Ook aan de zo belangrijke stervens- problematiek wordt te weinig aan dacht geschonken. Maatschappelijk werkers en vooral de geestelijke ver zorgers hebben hier een belangrijke taak. De heer H. A. de Lange van de Ge neeskundige Hoofdinspectie stond ook volledig achter een betere samenwer king. „De helft van onze werkzaam heden bij de hoofdinspectie bestaat uit het stimuleren van samenwer kingsvormen. Maar samenwerking is méér dan de som van de samenwer- kenden". Tweede plan Gcneeshccr-dircctcur L. S. Tjho van de Preva-Stichting, gastheer van het symposium, constateerde dat er bij de jonge artsen meer belangstelling is voor de geneeskundige ouderdoms zorg. „Helaas moet gezegd worden dat nog te vaak jonge artsen van het tweede plan naar de verpleegtehui zen verdwijnen, terwijl wij juist kun dige mensen nodig hebben die op de hoogte zijn van de laatste ontwikke lingen. Het is fout als wij als verpleegte huis te vaak een beroep moeten doen op een specialist van een ziekenhuis", aldus dokter Tjho. Dr. L. J. Endtz, neuroloog van Bro- novo, zag als ideaal een centraal punt, waar de patiënt wordt geobserveerd en dan kan worden doorgestuurd-naar revalidatiecentrum, verzorgings- of verpleegtehuis. liilwisseling Mevrouw A. M. van 't Zelfde-Ze venbergen, revalidatie-arts van het Zeehospitium te Kijkduin, pleitte voor meer contact tussen de verpleegte huizen en revalidatiecentra. „Als er meer overleg is, kan er tot uitwisse ling van patiënten worden besloten, wat in het belang van de zieke is. In een verpleegtehuis heeft men bijvoor beeld geen apparaten om huishoude lijke training te geven, wat erg be langrijk is als een patiënt weer op eigen benen moet gaan staan". Toen mevrouw Van 't Zelfde ook nog een klacht van een reumatoloog had doorgegeven, dat hij het con tact met zijn patiënt verliest als deze na een jarenlange behandeling naar een verpleegtehuis verdwijnt, was het de deelnemers wel duidelijk hoe belangrijk een brede samenwerking, speciaal op het gebied van de bejaar de patiënten is. (Van onze correspondent) ARNHEM „U bent volkomen gezond. Er is niets aan de hand, u krijgt alleen een kind". Die verras sende mededeling hoorde de 36-ja- rige mevrouw H. J. de Wilde uit het Betuwse Eist toen ze zich van wege een steeds toenemende pijn in haar rug bij de dokter meldde. Veel tijd om over haar verbazing heen te komen, kreeg ze niet. Zon dagmorgen lag ze in het Nijmeegse Radboudziekenhuis, een uur later was baby Cerlof Jan (5,7 pond) al ter wereld. Van haar hele zwangerschap heeft mevrouw De Wilde, vijftien jaar getrouwd zonder dat er ooit een baby kwam. niets gemerkt. Vrijdag voor de bevalling stond ze nog op de planken om haar rol te repete ren in het stuk dat „Kunst en Ver maak" binnenkort gaat brengen. Pas een nacht later kreeg ze last van haar rug. Al die tijd heeft ze gewoon in de tuin gewerkt, en afgelopen zomer zelfs gezwommen. Het dolgelukkige echtpaar („We hadden er ons eigenlijk al lang bij neergelegd dat er geen kinderen kwamen") heeft zich in allerijl een uitzet en alles wat daarbij hoort aangeschaft. „Het is een hele ver andering ineens, maar wc vinden het prachtig". Moeder De Wilde en zoon Gerlof, inmiddels een week oud, maken het goed. DEN IIAAG Dc Christelijke korf- balbond verliest twee van zjjn leden van het bestuur. De heren A. Markus te Vleuten en C. M. van Wijngaarden te Amsterdam wensen hun werkzaam heden voor de C.K.B. op de jaarver gadering in 1970 als geëindigd te be schouwen. Dit besluit is een gevolg van de ge zamenlijke competitie van de CKB en KNKB. waarmede genoemde heren zich niet kunnen verenigen. Zij zien, aldus hun verklaring, geen kans op de gewenste manier nog vruchtbaar voor de C.K.B. te werken en kunnen zich niet aan de indruk onttrekken dat er nog nauwelijks sprake is van een C.K.B.. zoals het reglement van de bond deze omschrijft. DEN HAAG Het is vrijwel ze ker, dal het Nederlands waterpolo zevental aan de Europese kampioen schappen 1970 in Barcelona zal deel nemen. Enige voorwaarde is. dat de prestaties in dc voorafgaande wed strijden niet al te bescheiden zullen zijn. Zoals bekend stelde de oranje equipe de laatste grote wedstrijden nogal teleur. Een vierde plaats in Zweden en zelfs een laatste in Boeda pest waren de zeer magere resulta ten. Coach Harry Vriends wijt deze teruggang van na de Olympische Spe len, waar men een eervolle zesde plaats behaalde, aan een onvoldoen de basis-conditie. De trainingsopzet van de nationale coach zal een ander karakter hebben, dan men de laatste jaren gewend was. De weekendtrai- ningen zullen vervallen en men 'zal' ook meer wedstrijden tegen buiten landse ploegen gaan spelen. Tevens is in Den Haag bekend geworden, dat voor de eerste maal een Euro pees Jeugdkampioenschap zal wor den gehouden. Dit kampioenschap j zal in Rotterdam worden gespeeld. Het tornooi vindt plaats van zes tot I en met elf juni in het nieuwe j zwembad „De Plompert". Uit elf lan den zijn reeds voorlopige inschrijvin- gen ontvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7