Ds. Van Drie verliet LEIDERDORP Dode en zeven gewonden bij slippartijen in Alphen Restauratie Witte Kerkje principe goedgekeurd in Meer geld nodig voor onderwijs Leiderdorp Veertig luiurflats in Hazerswoude Explosie op ark te WARMOND Burgerlijke stand van Valkenburg Politiereservist betrapte houtdieven NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 DECEMBER 1969 LEIDERDORP Met een indringende prediking heeft ds. J. van Drie gisteravond in de Scheppingskerk afscheid genomen van de gereformeerde kerk. Als tekst had hij gekozen Hebreeën 6 vs. 11: Maar het is onze be geerte dat ieder uwer dezelfde ijver betone tot de verwezenlijking der hoop tot het einde toe, opdat gij niet traag wordt. Het gevaar is niet denk beeldig, aldus ds. Van Drie dat wij vervallen in beschouwingen uit het verleden. Hoe het was in de vijf en een half jaar dat wij in deze gemeente hebben mogen werken. Er waren positieve en negatieve kanten en dan is de verleiding groot om de balans te gaan opmaken. Maar het is beter niet achterom te zien en de blik te richten naar de toekomst, of liever gezegd op de God van de toekomst. Wij hebben t.o. van die toekomst een opdracht en ook de gemeente van Leiderdorp moet volharden in die hoop. Volgens Barth is de oorzaak van onze schuld en zonde de hoogmoed, de traagheid en de leugen. Onze kerkelijke traagheid is een zeer ge vaarlijke levenshouding die de mens in zijn leven kan bedreigen. De Heer is op weg naar zijn toekomst en men kan het niet tegenhouden. De mens is echter te traag om de Heer bij te houden. Het zal in de toekomst aankomen op de geloof waardigheid van de kerk. Veel zal er ook plaatselijk op de helling moeten. Ik hoop van harte dat Leiderdorp in die stuwing niet achter zal blijven. Als u niet traag wilt worden, zult u elke uitdaging moeten aandurven. Hoe zal een mens dat uithouden, want je wordt er doodmoe van. Wij komen over dit nulpunt heen door ons vast te grijpen aan onze hoop en verwachting. Zonder hoop kan een mens niet leven; het is essen tieel voor je menszijn en je be staan. In de tekst is sprake van een rijke verwachting; daar is de hoop geen neutraal begrip. Het is de hoop op de belofte van Gosdwege en daar klampen wij ons aan vast. Zie, ik maak alle dingen nieuw. Wat kan een mens daarnaar verlangen. Spre kend over de verdeeldheid zei ds. Van Drie dat hij graag had mee gemaakt te komen tot één kerk. De hoop zegt: het zal worden één kudde en één Herder. Onze traagheid is te overwinnen door de hoop die is verankerd in Gods beloften. Deze hoop is geen slag in de lueht. God kan niet al les. want Hy kan niet ontrouw wor den. In de oecumene zullen wij on verminderd moeten doorgaan want wy zijn verantwoordelijk voor el kaar. Wy zün op weg en het is al les nog maar voorlopig. Wy zien nu nog in raadshelen. Wy moeten dóór gaan tot de komst van het konink- ryk van God. Nieuive wegen Dokter H. Bakema sprak namens de gemeente. U was ook in de ere dienst tegen eenrichtingsverkeer; u hebt ook steeds de gemeente in de preek willen betrekken. U wilde de kerk in beweging houden en hebt de dingen weieens hard gezegd maar het kwam uit een bewogen hart. De jeugd mocht u graag. „Veel steun heeft u gekregen van uw vrouw; ook zij heeft veel in de gemeente gedaan. Als studentenpredikant in Delft zal men u testen op geloof waardigheid". In de kapelzaal was er gelegenheid afscheid van ds. en mevrouw Van Drie te nemen. Namens de cate chisanten dankte Martin Loos ds. Van Drie voor de goede avonden. Hij bood een tabakszak aan. Na mens de gemeente sprak hier de fheer A. van Poelgeest. Hij overhan digde ds en mevrouw Van Drie een fototoestel, 10 boeken van Karl Barth en een wandlamp. Burgemeester Van der Have zei nog weinig gelegenheid te hebben gehad ds. Van Drie te leren ken nen. Door de preek van deze avond was dat beter geworden. „Er is in de afgelopen jaren veel in Lei derdorp veranderd, ook in geeste lijk opzicht. U bent innerlijk mee- geëvalueerd. Wij wensen u veel zegen toe op uw werk in Delft en zijn dankbaar voor wat u in Lei derdorp hebt mogen betekenen". Namens de collega's sprak pas toor Beaten. „U was een openhar tig man en stond achter wat u zei. Wy waren het niet altyd eens tot het eind toe. Dat is geen nadeel want anders heb ,je elkaar niets meer te bieden. Eenheid betekent niet een der zyn. Wy zullen u missen maar wij zfjn ervan ovteruigd dat u ook in Delft veel te bieden heeft. Als vriend sprak pastoor Kou- wenhoven. U heeft vaart in de ge meente gebracht en oren en ogen geopend, nieuwe wegen aangegeven. Ds. Geense zei het heel jammer te vinden dat ds. Van Drie weg- Hazerswoudse IJsclub is al weer paraat HAZERSWOUDE -- Het bestuur van de Hazerswoudse IJsclub (zes honderd leden) is paraat, zo deelde voorzitter P van Eyk mee op de jaarvergadering. De veldijsbaan is al onder water gezet en er worden ver dere voorzieningen getroffen om het verblijf op de veldijsbaan zo gerief lijk mogelijk te maken. Het te kleine gebouw moet worden uitgebreid. Een verbetering is de inmiddels aange brachte nieuwe houten vloer. De he ren R. v. d. Haven en J. Verhorik werden herkozen als bestuurslid; het bestuur werd uitgebreid met de he ren G. Harkes, J. de Frankrijker, P van 't Wout en G. Jacobs. krediet voor Voorweg HAZERSWOUDE Tydens de werkzaamheden aan de reconstructie van de Voorweg is gebleken, dat de diepte van de verzakkingen in het wegdek groter is dan kon worden voorzien by de raming in 1968. Er is nu een aanvullend krediet van f 8000 beschikbaar gesteld om dit tekort op te vangen. De heer P. v. d. Werf heeft voor gesteld om nu men toch bezig is met de Voorweg hier tevens midden op het wegdek een witte streep aan te brengen. Men zal de mogelijkheid hiarvan nog onderzoeken. gaat. U hebt een half jaar geleden aan mijn pastorale wieg gestaan. Ik had een goede steun aan u en er is een houvast voor mij weggeval len. Tenslotte spraken de heren H. Roest en T. van Ingen Schenau na mens wijk 2 en wijk 3. Zij boden een album met de handtekeningen van de naaste medewerkers en een fotoreportage aan. In zijn dankwoord zei ds. Van Drie dankbaar te zijn voor de vriend schap die hij en zijn vrouw heb ben mogen ondervinden: „Ik heb de aanneming van het be roep gezien als een uitdaging en ik wil het proberen. Velen maakten van de gelegen heid gebruik persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevrouw van Drie. Culturele raad een stimulans "jELDERDORP Onder voorzit terschap van de heer D. J. Roorda hield de culturele raad in de kapel zaal van de Scheppingskerk met de afgevaardigden van de verenigingen een vergadering waarin een uiteen zetting werd gegeven van de werk zaamheden die in het afgelopen jaar werden verricht. De raad zelf kwam zevenmaal bij een. Veel werk werd verzet door de verschillende commissies die een on derzoek deden, naar de stand van za ken op de verenigingen. Men be sprak enkele subsidieverzoeken, het kindervakantiewerk en hielp de postduivenvereniging aan een ge schikte huisvesting. Ook de onder werpen om t.z.t. te kunnen advise ren bij de raelisering van een sport hal en sportpark werden uitvoerig besproken. Er waren in de samenstelling van de raad vijf vacatures waarvan er drie konden worden vervuld. Stond men vanuit de verenigingen eerst wat gereserveerd t.o. van de infor matieve werkwijze van de raad om dat men vreesde eigen onafhanke lijkheid te verliezen, nu is duidelijk gebleken dat de raad bij al de be sprekingen die men met de vereni gingsbesturen had, veel vertrouwen heeft gekregen en dat men de raad steeds meer gaat -zien als een stimu lans om tot nieuwe aktiviteiten te komen. Daarom zal ook de recrea tie-nota een zo groot mogelijke in spraak van de bevolking moeten hebben. De heer Roorda bond de afgevaar digden op het hart subsidie-aanvra gen te richten aan de raad waarna deze in een bespreking met het be stuur van de vereniging worden doorgenomen. Ten slotte vertoonden enkele leden van de filmgroep Da- guerre enkele films. Burgerlijke stand van Nieuwkoop NIEUWKOOP Geboren: Patrick Johannes Adrianus zv J A van den Hoorn en H C M Droog; Michael, zv A F J Jansen en C M Loder; Peter Gijsbert Maria, zv A H P Wanders en G M den Balvert. Overleden: A Loos. 81 jaar w v W van Beek. Gehuwd; J F W Droge en M J C G Hoogerwerf; G E J B Beekman en A M H van der Zon. Ondertrouwd: F H van der Geest 27 jaar en A M T van der Voorn 23 jaar; H M J Pieterse 24 jaar en M J E Balvert 22 jaar; J L M de Boer 29 jaar en M T A G Hoogerwerf 25 jaar; C M M van den Helder 23 jaar en C C M Balvert 23 jaar; A van der Panne 23 jaar en E Immerzeel 24 jaar; NAM van Dam 25 jaar en G H I Otto 23 jaar. KOUDEKERK Zaterdag was het voor Juf Tigchelaar van de chr. la gere school De Rank een blije dag. want ze trad in het huwelijk met Roelof ran der Schans. Mej. 1. C. Tigchelaar had zich bij de kinderen een bijzondere plaats verworven door haar eigen manier van lesgeven- In drie oude „Eendjes" ging het ge zelschap naar het bejaardencentrum Nieuw-Poelgeest, waar burgemeester Van der Linden het burgelijk huwe lijk voltrok. De kerkelijke inzegening teas in de Hervormde kerk. In het koor van de kerk stonden vele leer lingen van de Rank. die met kleurig versierde hoepels te kennen gaven, dat het ook voor hen een beetje feest was. Ze werden dan ook na afloop door de juf getracteerd- Burgerlijke stand van Ter Aar 'TER AAR Geboren: Anthonius W zv W T Verlaan en C M v Zan ten; Sven-Irik S zv J L v/d Hoorn en E M J Klarenbeek; Jan M zv P J v/d Bergh en A M de Hoog; Jannie dv L T Koolmees en G de Bruin. Ondertrouwd: R J Hoogenboom en M J Hoogervorst 23 en 20 jr; L J v Capel 22 jr en N M H v Kessel 20 jr; H J v Vliet 23 jr en M A T v/d Jagt 22 jr. Getrouwd: N G Bouwmeester en S J Kroft; P v Leeuwen en H Roest: G E A Geurts en F M Koeleman. Overleden: C Lok 85 jaar. ALPHEN Bij een tweetal on gelukken op de Nieuwkoopseweg werd zaterdag een 37-jarige vrouw gedood en raakten zeven mensen ernstig gewond. Het echtpaar Jasperse uit Am stelveen zat in een personenauto die op de Nieuwkoopseweg in een slip raakte en in botsing kwam met een tegenligger. Mevrouw W. Jasperse-Nelissen werd bij de bot sing, die waarschijnlijk door de gladheid is veroorzaakt, op slag ge dood. Haar echtgenoot, de heer J. Jasperse en de inzittenden van de tegenligger, de heer J. Schuring en zijn vrouw uit Koudekerk aan den Rijn zijn ernstig gewond in het Academisch Ziekenhuis te Leiden opgenomen. Enkele minuten laiter had een kilometer dichter bij Alphen op dezelfde weg een tweede botsing plaats. De auto van de Goudse schoolarts mejuffrouw C. Werker raakte in een slip en schoof dwars over de weg naar de andere rij baan. waar op dat moment een uit Nieuwkoop afkomstige auto na derde. De bestuurder kon de slip pende auto niet meer ontwijken, waardoor hij met de neus van zijn auto de flank van de Goudse raak te. Mejuffrouw Werker en haar moe der werden ernstig gewond naar het ziekenhuis de Wijk in Gouda overgebracht. De inzittenden van de andere auto. een echtpaar, wer den opgenomen in het ziekenhuis Rijnoord te Alphen. Deskundigen merkten bij deze ernstige ongelukken op dat het niet verbazingwekkend is dat het juist de Nieuwkoopseweg is waai de slippartijen plaatshadden. De weg wordt momenteel gereconstru eerd en is nu geheel geasfalteerd. HAZERSWOUDE Tussen 1 fe bruari en 31 maart 1970 komen in Rhynenburch de veertig huurflats gereed, bestemd voor inwoners van Hazerswoude en mensen, die econo misch aan Hazerswoude zijn gebon den. De huurprijs bedraagt f 225 per maand en er zijn garages bij voor f 30 en f 35 per maand. Deze cen traal verwarmde flats bevatten een woonkamer, een keuken, twee slaap kamers voor twee personen en een slaapkamer voor één persoon. Vacatures vervuld HAZERSWOUDE In de vaca tures in de adviescommissie woon ruinitewet. ontstaan door het be danken van A. v. d Jagt en mevr. M. E. W. Landstra-Hornix zijn de heren Slootweg en P. Oosterhoff gekozen. De vacature, ontstaan door het overlijden van de heer P. de Vogel in de commissie ontwikkeling boom kwekerij Rietveld werd voorzien door de benoeming van de heer J D. de Wit. Een vacature in de vaste commissie van bijstand en advies voor het onderwijs werd opgeheven door de benoeming van de heer C. Matze. In de stichting bejaardenzorg Ha- zeswoude-Koudekerk was Hazers woude vertegenwoordigd door hel raadslid A M Berlemon Daar dez< om persoonlijke redenen niel meer voor herbenoeming in aanmerking wilde komen, kwam in zijn plaats de heer E van Elderen BENTHUIZEN Geboren: Dirk zv Blijleven J en Boele K. Dorps straat 158, Arie Cornelis Lcendert zv Aantjes J. en van Beveren A J, van der Eijkstraat 8. NOORDWIJKERHOUT De kerkvoogdij van de hervormde ge meente heeft van het ministerie van CRM een beschikking ontvangen in zake de restauratie van de Witte Kerk. Het gaat om het herstel van het schip en de consistoriekamer van de kerk, met welke restauratie een bedrag van een kwart miljoen is ge moeid. In principe is het plan van ir. Kruger uit Voorburg goedgekeurd en een rijkssubsidie van 50 pet toege zegd. Voor het koor wordt voors hands een verbouwingssubsidie van f 50.000 toegezegd. De financiële po sitie van de schatkist laat echter niet toe. dat de subsidie vóór 1976 betaal baar wordt gesteld. Op de onlangs gehouden gemeente- aiiond spraken de leden van de her vormde gemeente zich uit voor een onmiddellijke restauratie. Men ver wacht dat de provincie Zuid-Holland en de gemeente Noordwijkerhout gezien de oudheidkundige waarde van het Witte Kerkje op ruime schaal zullen subsidiëren. Ook aan de Noordwijkerhoutse bevolking zal gevraagd worden in de kosten van de restauratie bij te dragen. f 2000 van Anjerfonds voor Kunst na Arbeid KOUDEKERK De muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" in Koude kerk kreeg de verheugende medede ling dat zij uit de kas van het Anjer fonds een bedrag van f 2000 ont vangt voor de aanschaf van nieuwe uniformen HAZERSWOUDE Vrijdagavond omstreeks zes uur gaf de bestuurder van een personenauto, komend van de Gemeneweg, geen voorrang aan het verkeer op de Rijndijk. Er volg de een botsing met een andere auto drie personen werden licht gewond en de materiële schade was groot. HAZERSWOUDE Bij mevrouw Groenewegen, Pieter Breughelstraat 3 te Hazerswoude-dorp, zijn Unicef- kaarten te koop Unicef is het kin derfonds van de Verenigde Naties. De witte markeerstrepen zijn wel aangebracht, maar de ruwe slijt laag ontbreekt nog. Op de foto: De geheel vernielde auto's van de echtparen uit Amstel veen en Koudekerk. LEIDERDORP In de gemeen schapsruimte van de Siem van der Stoel-school hield de prot. chr. schoolvereniging de najaars-leden- vergadering. Na het openingswoord van voorzitter C. J. Zwarts werd uitvoerig stil gestaan bij de be groting voor 1970. De heer Zwarts zei dat het door de gemeente be grote bedrag per leerling te laag was met het gevolg dat aan de leermiddelen te weinig geld kan worden besteed. „Niet zonder vol doening mogen wij echter vast stellen dat op de scholen van de Jongen maakte bom WARMOND Zondagavond om streeks kwart over zes had op de woonark van de familie Van der XV. een explosie plaats. Oorzaak: een 20- jarige huisgenoot was bezig een brandbom te maken voor oudejaars avond. welk stuk vuurwerk voortij dig explodeerde. Hij werd hierdoor zelf aan beide ogen gewond en moest naar hel Academisch Ziekenhuis wor den gebracht. Er ontstond door de explosie brand op de ark en de heer Van der W. liep daardoor brandwon den op. Een deel van de ark werd zwaar beschadigd. VALKENBURG Geboren: Jo hannes Franciscus, z v G P Spiering en J Goedhart, Middenjoght 1. Ondertrouwd: M. Moraal. 27 jaar. te Leiderdorp en M. Noort, 21 jaar, Katwijkerweg 6. P. Vis, 32 jaar, Broekweg 16 en J M Borra, 25 jaar. te Amsterdam. H. de Best, 23 jaar. te Katwijk en J. M. Ouwersloot, 21 jaar. Hoofdstraat 7. Gehuwd: G. J. Zandbergen, 22 jaar. te Katwijk en T R Varkevisser, 20 jaar. Dr. A E Remouchampsstraat 11. J P de Groot, 24 jaar. te Oegstgeest en G van der Meij, 20 jaar. 't Boon rak 64. Overleden: H Ouwersloot. 91 jaar, weduwnaar van J M Noppen (oudste inwoner van Valkenburg). KOUDEKERK De ouders van de kleuters die op Hummeloord gaan, kunnen vanavond om 8 uur kennismaken met de nieuwe juf, mej. M. J. H. van Kesteren. Tevens is er gelegenheid het nieuwe school lokaal en de werkstukjes van de kinderen te bekijken. KOUDEKERK Sinterklaas die verleden week op verzoek van de winkeliersvereniging Rijnpost naar Koudekerk is gekomen, bracht za terdag een bezoek aan ouders en kinderen van de firma W. van der Meijden in het verenigingsgebouw, 's Avonds kwam hij in het clubge bouw van de voetbalvereniging Koudekerk op verzoek var de con tactcommissie. die een Sinterklaas bal had georganiseerd voor leden en donateurs. KOUDEKERK In de kantine van de voetbalvereniging Koude kerk werd wegens h?t afgelasten van de wedstrijden, de middag ge vuld met klaverjaswedstrijden, waarvooi een kleine honderlief hebbers zich in lieten schrijven. J. de Jong behaalde 5655 punten en won de eerste prijs. N. Snatersen ging met de tweede prijs naar huis met 5646 p. de derde prijs was voor T. van Vegten met 5523 punten, de vierde, vyfde en zesde prijs gingen naar T. van Ginhoven met 5476 p.. B. van Luijk met 5243 p., en E. Dorrepaal met 5224 p. vereniging reeds veel tot stand is gebracht op het gebied van de onderwijsvernieuwing, mede door de toewijding en persoonlijke inzet van het personeel De voortgaande vernieuwing en verbetering van het onderwijs dreigt ernstig te worden belem merd door onvoldoende geldmidde len." De heer Zwarts vroeg zich af of voor het gemeentebestuur het belang van een sluitende begroting niet zwaarder weegt dan het belang van het onderwijs. Besloten werd dat het bestuur zich in een uitvoerig schrijven zal wenden tot de gemeenteraad. Een voorstel uit de vergadering om in de verenigingsbegroting het bedrag voor de leermiddelen te verhogen en dan maar met een niet sluitende begroting te werken, werd door penningmeester mr J. Spelt ge honoreerd met de toezegging dit voor een jaar in overweging te willen nemen. Als lid van het hoofdbestuur werden de heren J. Spelt en A. de Vries herkozen. Als lid van het schoolbestuur van de Siem van der Stoel-school wer den mevrouw J. Goedhart-Booms- ma en de heren H. Bosman en A. Lankhorst gekozen. NOORDWIJK Door de waak zaamheid van een politiereservist heeft de Noordwijkse recherche twee houtdieven kunnen arresteren, nog voor zij de buit thuis konden losse». Toen de reservepolitieman samen met een vriend door „Boerenburg" liep, viel het hem op dat bij een der bouwerijen van de Fa. De Raad een auto met aanhangwagen stond, waar op nieuw hout was geladen. Dit kwam hem vreemd voor in de avond uren en de zaak werd nog meer ver dacht toen de wagen met gedoofde lichten wegreed. De reservist zag kans het kenteken op te nemen, waarna hij de recherche op de hoog te bracht. Binnen enkele minuten was nu bekend, dat de auto te Katwijk aan den Rijn thuishoorde en dat daar mee een 21-jarige chauffeur op pad was. Toen deze samen met zijn vriend, een 32-jarige hofmeester, met het ge stolen hout bij de woning van de chauffeur arriveerde stonden recher cheurs uit Noordwijk en Katwijk hen reeds op te wachten. Beide man nen werden aangehouden en naar Noordwijk overgebracht. Een partij hout, die de recherche op het erf aantrof, bleek daags tevoren op de Van den Berghstichting te zijn ont vreemd De chauffeur verklaarde met het materiaal een garage te hebben willen bouwen. Als bijzonderheid dient nog te wor den vermeld, dat in het nog slechts korte bestaan van het nieuwe korps reservepolitie te Noordwijk. het de derde maal was, dat een der reser visten een bijdrage leverde tot op lossing van een zaak. In do beide andere gevallen konden zij gegevens verschaffen omtrent dronken chauf feurs. die er na een aanrijding tussen uit trokken. Jubileumshow Kolibri NOORDWIJKERHOUT Midden tussen de kleurenpracht van bloe men uit Rijnsburg, prijkte de veel kleurige Goud-Amadine-vink van C. J. Mens als de kampioen van de tentoonstelling, die de 12'/= jaar oude vogelvereniging De Kolibri organiseerde. Hij vormde tevens het middelpunt van de stam, waarmee de heer Mens nog een ereprijs en een eerste prijs verwierf. De Goud Isabel Intensief, de door P J van Went ingezonden kanarie, behaalde in zijn klasse het hoogste aantal punten. Opnieuw was de kwali teit van de vogels, kanaries, par kieten. vinken, meeuwen, groot en klein tropisch en stammen beter dan vorig jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4