Remonstranten arme landen geven aan 2 procent PONTIAC De Cock al in '47 gerehabiliteerd umirverkouden? Vs NPB distanciëre zich van kerkelijk christendom SYNODE-UITSPRAAK Platenset bij nieuwe gezangen Ünltrverkoui Krachtig jpKT! s Spanje stopt protestantse! radio-uitzendingen BREUK IN CLASSIS Ongelukken^ Een woord voor vandaag Blije gezichten, fijne horloges Uw probleem is het onze... Toestand Nabije Oosten ernstig, zegt Fransman Beslissing G3 valt dinsdag Augustijnen nog vrij spel PDICD9 ZWAAR I PONTIAC TIJD JUISTE TIJD i Ds. Jacobs: Radicale ontkerkelijking" Het Kwartet Puzzelhoek 2 Wachten op publikatie pauselijke instructie Protest Nederlandse journalisten bij het Vaticaan BEROEPINGSWERK MAANDAG 1 DECEMBER 1969 De goddelozen worden niet gestraft! Dat denken heimelijk de Is raëlieten in de dagen van de profeet Maleadhi. Zie, zeggen ze, "niet ulleen worden zij gebouwd, terwijl zij goddeloosheid bedrijven, maar ook verzoeken zij God en ontkomen.Het heeft dus geen zin om God te dienen. Stop. Denk eens even na. Waarom dienen wij-pod? Om de straf te ontlopen? Wie daarom God probeert te dienen, heeft van het evan gelie niets, en dan ook helemaal niets, begrepen. Zelfs Maleachi is door deze gedachtengang cmisremd geworden en hij zegt: "Dan spre ken zij die de Here vrezen sender elkander, ieder tot zijn naaste: De Here bemerkte het toch en hoorde het en er werd een gedenkboek voor zijn aangezicht geschreven, ten goede .van hen die de Here vre zen en zijn naam in ere houden Lees die woorden van Maleachi nog eens. Is dat wat u verwacht had te zullen lezen? Of had u veeleer verwacht dat het gedenkboek ge bruikt zou worden om alle zonden en slechte daden in op te tekenen? Merkwaardig, er wordt helemaal niet gesproken over een gedenkboek vol kwade daden. God gedenkt liever dat wat te prijzen is, dan dat wat te laken is. O, ik weet het, Maleachi waarschuwt ook straks voor het komend oor deel. Maar eerst laat hij ons zien dat God niet vergeet dat wij Hem vrezen en dienen. God wil zo graag straks het boek openen en tegen ons zeggen: Wel gedaan! Goddeloosheid wordt misschien niet direct gestraft en trouw niet direct beloond, maar het moment komt dat het gedenkboek open gaal We lezen vandaag: I Thessalonicönzen 5:1—11 LUNTEREN Als eerste en mogelijk enige kerk volgt de Remonstrantse Broederschap het advies op van de werkgroep Kerk en Ontwikkelingsamenwerking van de Raad van Kerken. In een nota adviseerde deze werkgroep de kerken om twee pro centvan hun budget te besteden voor ontwikkelingswerk. Het is ook mogelqk dat de Broederschap een groter bedrag zal uittrek ken, wanneer daarvoor aanleiding is ten gevolge van een be paald project. De Broederschap houdt zich geheel aan het advies van de werk- groep-Linneman. Want de helft van de twee procent zal in de Derde We reld worden besteed en de andere helft zal worden gebruikt voor acti viteiten in Nederland om „het mon diale denken te bevorderen", zoala dat tegenwoordig heet. Het voorstel is ook even ter sprake gekomen op de hervormde en de ge reformeerde synodes. Reeds tijdens de zomerzitting van de hervormde synode liet ds. F. H. Landsman dui delijk blijken dat hij niets voelde voor de suggestie. De Hervormde Kerk besteed op het ogenblik via haar afdeling voor we- relddiakonaal werk reeds een veel voud van dit twee procent van het landelijk budget. VAN INKOMEN Tijdens de zitting van de gerefor meerde synode van de vorige week heeft dr. J. van Klinken, directeur van het Algemeen Diakonaal Bureau van de Gereformeerde Kerken, zich in Lunteren tegen dit voorstel ge keerd. Niet de kerken moeten een bepaald percentage van hun budget Brieven die niet zijn voorzien van naam en adrea kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar ln verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Iemand is op een voor- rangsweg door een auto geschept. De schade aan de auto bedraagt j 1500. De verongelukte een AOW-er is in het ziekenhuis op genomen en vergoeding van de volle schade wordt van hem gevorderd. Hoe kan hij thans invalide al dit geld opbrengen? Antwoord: Hij kan aankloppen bij de gemeentelijke sociale dienst. Daar de mogelijkheden voor deze dienst oeperkt zijn, is het niet uitgesloten dat deze hem naar een ander adres verwijst. Misschien is een particu liere lening mogelijk indien hij in staat is. over een langere termjn te betalen. Verzoek van lezeres: Bestaat er een mogelijkheid aan het boek „De Jonker van Starrenburg" te komen? Vraag: Mijn azalea heb ik in de tuin kunnen overhouden, maar nu vertoont zij steeds blaadjes met bruine vlekken. Is er wat aan te doen? Ik heb haar eind september naar binnen gehaald. Ik besproei haar wel met een sproeiertje. Antwoord: U behoeft zich niet erg ongerust te maken. Het is een lichte roestaantasting. Besproei de plant elke dag. dan zal het bruin wel ge leidelijk wegtrekken. Zet haar koel. dus niet in een verwarmd vertrek, doch wel vorstvrij. Pas als de knop pen gaan openbreken, kunt u de plant wat warmer en in het volle licht zetten. Die bruine vlekken ver tonen zich vrijwel alleen aan de on derzijde vèn de bladeren, vooral als ze de hele zomer buiten heeft ge staan. (Van onze kerkredactie) DEN HAAG De hervormde synode heeft al in 1947 uitge sproken, dat de Hervormde Kerk in 1834 mis geweest is. Gelijk wij meedeelden, heeft prof. dr. G. C. van Niftrik in het oktober nummer van Kerk en Theologie er voor gepleit, dat de Hervormde Kerk vanuit de situatie van 1969 alsnog schuld zou belijden ten aanzien van 1834 en 1886 (Afscheiding en Dolean tie). Het hervormd persbureau wijst er nu op, dat de hervormde synode dat voor wat de Afscheiding betreft al in 1947 gedaan heeft. De synode had toen te maken met een verzoek tot posthume rehabilitatie van ds. Hen drik de Cock, ingediend door dr. M. H. van der Valk te Rotterdam, ds. J. Fokkema te Delft, ds. B. Sluiter te Midlum, dr. W. Volger te Amsterdam en mr. W. F. Schokking te Amster dam en een gelijkluidend schrijven van mr. A. B. Roosjen te Amsterdam. De synode sprak toen onder meer KAJRO De Franse minister van staat André Bettencourt heeft zondag de toestand ln het Nabye-Oosten bui tengewoon ernstig genoemd en gepleit voor een optreden van de Grote Vier ter beëindiging van de crisis. Op een persconferentie zei hij. dat de V.N.-gedelegeerden van de Grote Vier. die morgen hun besprekingen in New York zullen hervatten, krachtiger be horen te streven naar een verminde ring van de spanning en een vreedza me regeling. Hij zei tijdens zijn huidige bezoek aan Kairo de Egyptische autoriteiten de verzekering te hebben gegeven, dat Frankrijk de vriendschappelijke poli tiek van oud-president de Gaulle je gens de Arabische staten zal voortzet ten. Israël heeft de Sowjetunie ervan be- -chuldied te pogen de crisis in het Nabije-Oosten voor onbepaalde tijd te laVn voortduren. Dat zei het ministerie van buiten landse zaken gisteren naar aanleiding '•an een door het Russische persbureau Tass verspreide verklaring, waarin Rusland en viif andere Oosteuropese staten maatregelen eisten om de terug trekking van Israël uit de bezette Arabische gebieden te verzekeren en waarin zij de Arabische landen steun beloofden. (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM Als de nieuwe interkerkelijke gezangenbundel (naar verwacht wordt eind 1971) uitkomt, moet voorkomen worden, dat er een musicologische chaos ontstaat of dat een groot deel van de bundel er niet in zal gaan vanwege de moeilijke wijs. Daarom werkt de prof. dr. G. van der Leeuw-stichting aan de uitgave van een platenset. De tien dertig centimeter grammofoonplaten zullen lang niet alle bijna vijfhon derd liederen bevatten. Het gaat om nieuwe melodieën en om melo dieën, die altijd verkeerd gezongen worden. In de set zullen ook enkele psalmen worden opgenomen. Ook is een compendium in voorbe reiding, dat een schriftelijke toelich ting geeft van liederen en melodieën en informatie over de dichters en de componisten. uit, „dat in de kerkelijke procedure tegen ds. De Cock ernstige rechter lijke fouten zijn begaan en de toen malige reglementen uitzonderlijk partijdig zijn gehanteerd, terwijl geen gehoor werd gegeven aan zijn beroep op de Heilige Schrift en de belijdenis der kerk." Beschaamdheid Verdere citaten uit. dit antwoord van de hervormde synode in 1947: „Met beschaamdheid erkent de gene rale synode, dat de Hervormde Kerk meermalen gehandeld heeft in strijd met het wezen der kerk van Christus." „In gehoorzaamheid des geloof s zoekt zij naar wegen en middelen om ook met deze kerken te komen tot gemeenschappelijk schuldbesef en tot gemeenschappelijke bekering." BEEK Misschien zal het rooms-katholieke soldatenblad G3 toch nog blijven bestaan. Dinsdag zal het bestuur van de stichting Goede Geest Gemeenschap beslissen of het blad na 1 januari zal worden voort gezet. Het blad. dat door zijn kritische houding meer dan eens ergernis op wekte. verloor zijn financiële basis, toen de Raad Militair Vicariaat (voorzitter kardinaal Alfrink) besloot het blad niet meer te verspreiden. G3 ondervindt van verschillende kanten steun. De vereniging van dienstplichtige militairen heeft zich met de verspreiding belast. Dertig aalmoezeniers hebben zich verleden week samen garant gesteld voor 30.000 gulden. Kerkdak ingestort 19 mensen gedood O GUADALAJARA Zaterdag avond zijn zeker negentien mensen om het leven gekomen, toen in de Mexicaanse stad Guadalajara het dak van een kerk instortte tijdens een mis. Meer dan honderd mensen waren aanwezig toen het ongeluk gebeurde. De meesten konden zich in veiligheid stellen. afstaan maar de leden moeten een bepaald percentage van hun inkomen reserveren voor dit werk. De Remonstrantse Broederschap wil ook direct meewerken aan de be vordering van het mondiale denken. Zij zal het initiatief nemen om jaar lijks een gezamenlijke landelijke of regionale conferentie te organiseren. Alle kerken van de Nederlandse raad moeten daaraan meewerken. Op zo'n conferentie moet dan informatie verstrekt worden over de ontwikke lingssamenwerking. Tevens is de Broederschap van me ning dat voor dit werk één of meer functionarissen moeten worden aan gesteld om deze informatie te verstrekken. Op het ogenblik kennen alleen de Gereformeerde Kerken nog maar een dergelijke functionaris, drs. C. H. Koetsier. NOVIB-ACTIE De Broederschap had in Lunteren op de Blije Werelt een speciale alge mene vergadering belegd om zich te bezinnen op haar taak in de wereld. Een voorstel op deze vergadering in gediend om ook steun te gaan verle nen aan revolutionaire bewegingen werd verworpen. In plaats daarvan werd besloten dat de kerken aan dergelijke bewe gingen aandacht moeten besteden. Wel heeft de Broederschap de actie X-Y van de Novib bij haar leden aanbevolen. Hoewel in kerkelijke kringen deze actie telkens weer wordt aanbevolen, wordt er maar heel weinig propaganda voor ge maakt. De vreemde naam staat mis schien populariteit een beetje in de weg. De Novib bedoelt met X het be drag dat de regering eigenlijk aan ontwikkelingshulp zou moeten beste den. Velen spreken tegenwoordig over twee procent en anderen al over drie. Y is het bedrag dat in werke lijkheid wordt uitgegeven. Aangezien de regering te weinig geeft, net of nog net geen één procent, moeten par ticulieren volgens de Novib dat te- j kort uit eigen zak aanvullen. BEVOLKINGSGROEI Bovendien werd in een motie uit gesproken dat een werkelijke bijdra ge aan de ontwikkelingssa menwerking is: de bevolkingsgroei afremmen. Via de Raad van Kerken zal deze motie worden voorgelegd aan de Wereldraad van Kerken. Ook werd in een motie aandacht gevraagd voor buitenlandse arbeiders in Nederland. In de discussie over die motie viel zelfs de uitdrukking „mo derne vorm van slavernij". De Broe derschap wil dat vooral vla het on derwijs een mentaliteitsverandering zal worden bevorderd. De kwestie van de alternatieve dienstplicht werd uitgesteld tot de algemene vergadering van 1970. Dit was een direct gevolg van de opmer king van prof. dr. H. J. Heering die zei dat de ontwikkelingslanden geen mensen nodig hebben maar geld en een enkele deskundige. CULEMBORG Het generalaat van de orde der augustijnen in Rome is voorlopig niet van plan om in te grijpen ln de ontwikkeling ln Neder land. Dit hebben de generaal van de or de, dr. Agostino Trape, en diens as sistent voor Noordwest-Europa, dr. Adolar Zumkeller, gezegd bij hun te rugkeer naar Rome. Zij zijn enkele dagen in ons land geweest, nadat zij op de hoogte wa ren gebracht van de discussienota, waarin het Nederlandse bestuur voorstelt, de Nederlandse tak van de orde open te stellen voor iedereen, ook voor gehuwden, leken en vrou wen. De beide paters noemden het plan interessant, maar nog wel wat ondui delijk. Zij willen eerst de verdere discussie eens afwachten. Het Neder landse bestuur is hierover verheugd, en heeft het generalaat beloofd, dat het op de hoogte zal worden gehou den. goud f174,- doubló f 1.15,— pijnstillende, Koortswerende, snelwerkende cachets Reden niet gegeven (Van onze correspondent) MADRID Alle protestantse radio-uitzendingen in Spanje zijn plotseling stopgezet. Een reden voor dit besluit is niet gegeven. Sinds augustus verzorgden pro testanten uitzendingen via vier radi o-stations: Barcelona, Madrid, Mala ga en Villafranca. De enige uitleg, die de radio-sta tions hebben willen geven, is, dat de stopzetting tijdelijk was en „om tech nische redenen". Het ministerie van informatie wil geen inlichtingen geven en zegt, dat het niets te maken heeft met de beslissing van de radio-stations. De zen zeggen, dat het niet hun schuld is. Een feit is, dat de protestanten nog steeds niet weten, wat de technische moeilijkheden zijn, die bij alle sta tions tegelijk de uitzendingen deden staken. AMERSFOORT De kerk en de kerkelijke organisaties heb ben hun tijd gehad. Het kerke lijk christendom bevindt zich in zijn slotfase. Dit is de mening van ds. J. G- Jacobs uit Den Haag. hoofd bestuurslid van de Nederlandse Pro testantenbond, die hij zaterdag naar voren bracht op de jaarvergadering van de NPB. Hij wilde, dat de NPB zich duide lijk zou uitspreken voor een bewust afscheid van de kerk en voor de open geloofsgemeenschap. Dat zou neerko men op de radicale ontkerkelijking. De ontwikkeling van de NPB wordt sterk geremd, doordat hij zijn doen en laten nog altijd laat bepalen door het kerkelijk christendom. De NPB kan zo'n open geloofsge meenschap zijn, maar dan moet er nog heel wat veranderen, aldus ds. Jacobs. Hij omschreef met Teilhard de Chardin de ware functie van het ge loof als het steunen en stimuleren van de voortgang van het leven. Dit deze krant behoort tot In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers 1 3 4 2 3 U Invul-puzzel. Hor. woorden invullen die verticaal de zelfde hciekcnis hebbcm 1. hoogte nabij een moeras, 2. lichaamsdelen. 3. gem. in GcldcrL 4. verlegenheid (fig). OPLOSSING VORIGE PUZZEL. HOR. I. hoed - immer: 2. Afrika - Ale; 3. lok - end - non; 4. mees - aai - et: 5. oir - talent; t> parel - tree; 7. paard - open: 8. eland - eens: 9. R.T - daar-kei. i VERT 1 halm - opper. 2. of - oei - aalt: 3 erker raad; 4. Diest - Erna: 5 ik - naald - da: 6. ma - dal - toer. manier - pek; 8. el - Oenc - ene: 9. ren - tt - en - si. GEMENGDE HUWELIJK ROME De bisschoppenraad van het secretariaat voor de eenheid van de christenen is op haar jaarvergadering niet tot een concreet resultaat gekomen ten aanzien van het gemengde hu welijk. De bisschoppen hadden een positief rapport voor zich, dat was opgesteld door een commissie van theologen- deskundigen. Maar zij wilden eerst de instructie afwachten, die de paus en de congregatie voor de geloofsleer hebben opgesteld, aldus de Romeinse correspondent van De Volkskrant. Er was op gerekend, dat de dertig bisschoppen deze instructie als basis voor hun besprekingen hadden kun nen gebruiken. Maar de paus heeft de publikatie van de instructie op geschort. omdat hij gehoor wil geven aan de wens van de bisschoppensy node, om geen belangrijke besluiten Kerkgangers zingend te publiceren, alvorens eerst de bis schoppen te hebben geraadpleegd. In verschillende landen is men al bezig aan de voorbereiding van inter kerkelijke overeenkomsten over het gemengde huwelijk. Volgens De Volkskrant is in Nederland het over- leg in feite al afgesloten. De tekst I van de overeenkomst is gereed om Uflofnliiw aan de synodes van de kerken te DColtJltll worden toegezonden. Het wachten is echter op de pauselijke instructie, die mogelijk wijziging noodzakelijk zal maken. Het rapport, dat de bisschoppen voor zich hadden, concludeerde tot een gemeenschappelijke verant woordelijkheid van de kerken voor de gemengde gehuwden. De verant woordelijkheid voor de religieuze ontwikkeling van het gezin wordt overgelaten aan de gemengd gehuw den zelf. Aan gemengd gehuwden kan intercommunie worden toe gestaan. Het huwelijk kan gesloten worden ten overstaan van vertegen woordigers van beide kerken. zou het devies van de NPB moeten zijn. De bond moet niet langer op twee gedachten hinken en enerzijds eer kerk of kerkachtig verschijnsel en anderzijds een geloofsgemeenschap of religieuze vereniging willen zijn. Uit angst mensen te verliezen, uit een krampachtig vasthouden aan verouderde vormen en theologieën of misschien uit aanhankelijkheid je gens de kerk, wileln wij onze eigen identiteit niet erkennen, zei ds. Ja cobs. Waarom doen wij nog zo kerk achtig. terwijl we moesten weten dat het mensen afstoot, die voor ons waardevol kunnen zijn? Geijkte zinnetjes Ds. Jacobs stelde tenslotte de vraag, waarom de vergaderingen van de NPB nog altijd met gebed moeten worden geopend of gesloten. „Het christen zijn moet nie blijken uit het prevelen van een paar geijkte zinne tjes." De medebestuursleden van ds. Ja cobs bleken niet al te gelukkig met zijn uitspraken. Zij vermoedden, dat zijn rede de nodige reacties zal op roepen. Ook tijdens de vergadering in Amersfoort gaven verschilelnde aanwezigen al blijk van hun veront waardiging. Tijdens het congres is besloten tot oprichting van de stichting Centraal Service-Bureau. Deze instelling gaat het werk van een groot aantal kerke lijke bureaus coördineren. In het al gemeen zal het bureau werkzaamhe den verrichten voor kerkelijke en niet-commerciële instellingen, die ac tief zijn op sociaal en maatschappe lijk gebied. Het bureau is gevestigd in Utrecht In het kader van het honderdjarig bestaan zal de Nederlandse Pro testantenbond de actie „Tussen wal en schip" voeren. Deze actie beoogt een maatschappelijke begeleiding te geven aan die personen, die daarop via een andere sociale of maatschap pelijke organisatie geen aanspraak kunnen maken. Op verschillende plaatsen zullen daartoe consultatiebureaus worden ingericht. Voor deze actie komen on der meer in aanmerking ongehuwde moeders bij hun terugkeer in de maatschappij. In Madrid zijn drie zigeuners gear- resteerd, omdat zij een openluchtsa- menkomst wilden houden. Zij horen - tot de zigeuner-pinksterbeweging en hadden aangekondigd, dat zij met j zieken zouden bidden om genezing, i De mensen stroomden toe en het ver- j keer liep volkomen vast. Omdat zij I niet de Spaanse nationaliteit bezaten, zijn zij het land uitgezet. ZUTPHEN Het is niet uit- gesloten, dat ook de classis Zut- phen buiten het verband van de 1 Gereformeerde Kerken (vrij ge- I maakt) zal komen te staan. Aanleiding is de breuk in Apel doorn. Enkele ambtsdragers daar riè-" pen in oktober de gemeente op „van-! achter de ontrouwe kerkeraad van-j daan". Zij presenteerden zich vervol gens op de classis als de wettige kerkeraad. De classis besloot echter met acht tegen vier stemmen, om de oude kerkeraad als zodanig te aan vaarden. Dat was voor de tegenstemmers, de afgevaardigden van Doetinchem (ds. C. van der Jagl) en Zutphen (ds. H. J. Venhuizen), aanleiding om de ver gadering te verlaten. Samenwerking was volgens hen niet langer moge lijk- In de classis zijn nu nog overgeble ven Aalten. Apeldoorn, Doesburg, Neede en Winterswijk, die op Apel doorn na allen klein zijn. In Apel doorn staat ds. J. H. Kamerbeek. Ds. K. H. de Groot te Winterswijk heeft een maand geleden een beroep aan* genomen naar de buiten het verband staande kerk van IJsselmuiden. Inmiddels is in Neede naar aanlei ding van deze kwestie ook een breuk gekomen. De twee diakenen hebben gisteren eigen kerkdiensten georga niseerd. WASHINGTON Twee gemasker de mannen hebben gisteren een overval gedaan tijdens een kerk dienst. Zij dwongen de kerkgangers psalmen te zingen, terwijl ze intus sen hun beurzen leegmaakten. Ze gaven de mensen opdracht de psalmen te zingen om de voorbijgan gers niet wantrouwig te maken. Hetzelfde gebeurde zaterdag in Adelphi in de staat Maryland, waar eveneens kerkgangers onder bedrei ging met vuurwapens gedwongen AMSTERDAM Het dagelijks bestuur van de Nederlandse Vereni ging van Journalisten heeft gepro testeerd tegen de nieuwe nonnen di€ het Vaticaan hanteert bij het verstrekken van vergunningen aan geaccrediteerde journalisten. Het Va ticaan heeft aangekondigd de ver gunning te zullen intrekken van journalisten, die een „incorrecte hou ding" tonen ten opzichte van de Rooms-Katholieke Kerk of het Vati caan. (Vervolg van pag. 1) Het dagelijks bestuur van de NVJ is van oordeel dat deze regeling een ernstige beperking inhoudt van de vrijheid van informatie. Het komt daartegen met kracht op en dringt aan op erkenning door het Vaticaan van het recht van vrije nieuwsga ring, zoals dit in tal van staten is aanvaard. De pro-nuntius van het Vaticaan in Den Haag, bisschop Angelo Felici, is gevraagd deze zienjwijze ter kennis te brengen van de bevoegde instan ties. NED. HERV. EERK Beroepen te RozenburJ '2epred.pl.): A. Baas te Katwijk a. d Rijn, te Wad- dinxveen 'Immanuelkerkgem. N. J. Flink te Burgh-Haamsfedc <Z.). Aangenomen naar Atrlanderveen: G. v. Hoegee te Delft; naa" Ellecom 'toez.): J. Adolf sen te Brumnen; naar Utrecht pred. v. bijz. werkzr*h. - geest el. ver- ALPHEN AAN DEN RTJN Op de Nieuwkoopse weg in Alphen aan den Rijn is gistermorgen een perso nenauto waarin een echtpaar uit Am stelveen 'zat. door de gladheid gaan slippen en in botsing gekomen met een tegenligger. De 37-jarige mevrouw W. Jasper- se- Nelissen werd op slag gedood. pp™ apnro Haar echtzenoot. alsmede de inzitten- J1"?" den van de tegenligger, de heer J. normen die Schurjne en ziin vrouw uit Koude kerk aan de Rijn, werden ernstig ge- wond. 's Middags gebeurde in dezelfde plaats een auto-ongeluk waarbij vier personen ernstig werden gewond. Door nog onbekende oorzaak werd een personenauto, waarin twee da mes uit Gouda zaten, in de flank aangereden door een uit Nieuwkoop afkomstige wagen, met eveneens twee inzittenden. De zewonden zijn mejuffrouw C. M. C. Werker en haar moeder, beiden uit Gouda en het echtpaar L. Th. de Vries uit Nieuwkoop. werden te zingen, terwijl ze beroofd zorger diaconessenbizs): W. Hoekstra te Eindhoven. I werden. HELLEVOETSLUIS In Helle- voetsluis kwam de 54-jarige W. van der Feijde uit HelleVoetsluis gister ochtend om het leven nadat hij door een andere personenauto werd aange reden die hij geen voorrang verleen de. VRIEZENVEEN In Vriezenveen kwamen zaterdagavond twee perso nenauto frontaal met elkaar in botr sing. Een inzittende van een der auto's, de 51-jarige mevrouw Post- Schipper uit Vriezenveen, overleed ter plaatse. Haar schoonzoon, die de auto bestuurde bleef ongedeerd. De bestuurder van de andere auto, die onder invloed zou hebben verkeerd, is aangehouden. WINSUM Op het station van Winsum is gisteravond tegen zeven uur de 18-jarige Aaltje van Huis uit Garmerwolde door de trein Gronin gen - Roodeschool aangereden. Zij werd ernstig gewond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2