Aantal overnachtingen steeg aanzienlijk CLEOPATRA I I Sluitende begroting gemeente Voorhout NIEUWE AUTO HUREN adm. medewerker GARAGE POOT SCHEEPVAARTBERICHTEN I I V Katwijk tevreden over 1969 MUSICA, Ds. De Vries over de liturgie WOUBRUGGE EEN OF TWEE BEZORGERS Directeur De Jong nam afscheid Cyclecross Swift Warmmida naast WSB Overmaas won van LFC1-2 Bk il Verhuizingen Jan van Duuren Groeiend aannemersbedrijf Ie en 2e MONTEURS BENZINEPOMPBEDIENDE ADMINISTRATIEF MEDEWERKER NIEUWE LEIDSE COURANT 14 MAANDAG 1 DECEMBER 1969 KATWIJK AAN ZEE Woensdagavond hield de VVV haar najaars vergadering in hotel Noordzee. Voorzitter mr. J. v.fft. Plas gaf een overzicht van de resultaten van het afgelopen seizoen: Het bezoek aan de badplaats is weer met sprongen vooruitgegaan. De bemiddeling via reisbureaus uit Duitslandt Engeland en Skandinavië, particuliere re serveringen en balieboekingen had als totaal resultaat een vooruitgang van 13.302 overnachtingen (102-013 overnachtingen in 1969 tegen 88.711 in 1968). Dit betreft uitsluitend de via VVV geboekte overnachtingen bij hotels, pensions en particulieren. Ook bij de bemiddeling voor huizenverhuur was een verhoogde vraag in het bijzonder in juli en augustus. Daarnaast staat dan nog de bemid deling. verleend door de Katwijkse reisbureaus, waaromtrent VVV niet over gegevens beschikt. Maar er mag worden verondersteld dat ook daar vooruitgang werd geboekt. Ook wordt door een groot aantal gasten zelf logies gezocht. Voorts is er nog het campingbezoek en het dagbezoek. Over het algemeen kan worden ge zegd dat een verhoging van het aantal bezoekers geconstateerd mag wor den waarbij de officiële VW-cijfers als een betrouwbare graadmeter mag worden aangemerkt. Door de toene ming van het aantal nieuwe woningen en de stijging van het aanbod van logiesverstrekkende adressen, is een jaarlijkse stijging van het bezoek noodzakelijk. Een enquête heeft aan het licht gebracht dat in het algemeen slechts 20 pet van de gasten regelmatig te rugkeert; 80 pet kiest elk jaar een nieuw vakantieoord. Voor de bad plaats is dan ook voortdurend propa ganda en intensieve bewerking van het buitenland noodzakelijk. Hulp van goede reisbureaus in het buiten land kan niet worden ontbeerd. De vakantiespreiding is nog steeds een vrome wens! De vakanties in Neder land en Nord-Rhein-Westfalen vielen beide in juli en augustus. Badcentrum Er was dit jaar een goede samen werking met alle leden. De VW heeft een moeilijke taak om bij het onder brengen van gasten in de perioden dat Katwijk niet geheel vol is (voor seizoen en naseizoen) een zo groot mogelijke objectiviteit in acht te ne men. Er is ook een goed kontakt met di verse bedrijven waarheen regelmatig excursies werden georganiseerd, o.a. rondvaartbedrijf Triton naar Kager- en Braassemermeer, de Keukenhof, Linnaeushof, veiling Flora, Maduro- dam en rondvaartbedrijf te Amster dam. Voor deze zaken bleek een groeiende belangstelling te bestaan. Over de opbouw van het bad- oentrum begint ernstige ongerust heid te bestaan. Door de voort gaande incidentele afbraak wordt ook het centrum van het dorp met de dag lelijker. Er is - van de zijde van het gemeente bestuur nog weinig vorm gegeven aan de plannen voor herbouw. Er zijn wel veel rapporten, o.a. het E.T.I.-rapport maar van een concrete voortgang valt niet veel te bespeuren hetgeen een grote .handicap oplevert voor de noodzakelijke ontwikkeling, op moderne basis, van de badplaats. Er is echter een goede samenwer king, aldus de voorzitter, tussen VW en het gemeentebestuur. De gemeente toont veel begrip voor de aktiviteiten Eerste prijs voor Leidse zondagsschilder LEIDEN Fierre Janssen heeft zaterdagmiddag in De Doelen in Rotterdam de hoofdprijzen uitge reikt aan de beste deelnemers per provincie aan de CO-OP-wedstrijd. Onder het motto „Kunstenaars in eigen tijd" werden de werken van de beste zondagsschilders met een prijs beloond. Landelijk ging de eerste prijs naar de heer H. Overduin uit Leiden, terwijl de heer A. C. Slingerland uit Zoeterwoude een extra prijs kreeg. In Zuid-Holland kregen H. Over duin A. C. Slingerland een hoofd prijs. De aanmoedigingsprijs ging naar G. C. A. Onvlee te Leiden en een eervolle vermelding kregen: S. de Niet Leiden, D. Snoeker Leiden en J. A. Wynveldt Oegstgeest. De tentoonstelling in de exposi tiezaal van De Doelen duurt tot 14 december. Gemeente Nieuwveen OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester der gemeente Nieuw veen brengt ter openbare kennis, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voor schriften behorende bij het bestemmings plan Schoterveld II 1965 ten behoeve van de bouw van een bungalow met garage In genoemd bestemmingsplan op het perceel kadastraal bekend gemeente Nieuwveen. sectie B. nr 788 (ged door de heer W J. Eijs, Acacialaan 16. Lei- muiden. De op het bouwplan betrekking heb bende stukken liggen vanaf 5 december 1969 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie voor een ieder ter in zage Gedurende de termijn van ter inzage legging is een ieder bevoegd tegen het verlenen van deze vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders van Nieuwveen schriftelijk bezwaren in te dienen. Nieuwveen, 1 december 1969. De burgemeester voorn H L. BREEN van VW. Niet alleen met betrekking tot de propaganda in het buitenland, maar ook bij de organisatie van plaatselijke evenementen gedurende het vakantieseizoen. Jachthaven Mr. v. d. Plas bedankte de direc teur, de heer Chr. Verplancke, het kantoorpersoneel en alle medewer kers voor de vele werkzaamheden. Voor onderzoek van de rekening 1969 werden in de commissie be noemd de heren G. S. Mijnders en A. van Wolferen. Bij de rondvraag vroeg mevrouw Jonker-v. d. Plas naar de mogelijk heid om logies met ontbijt in prijs te verhogen, waarbij mr. v. d. Plas opmerkte hiermee zeer voorzichtig te zijn. Voor het jaar 1970 is een ver hoging niet meer mogelijk, daar de directeur pas is teruggekeerd uit het buitenland en reeds verschillende contacten heeft gelegd. Met het ver zoek zal in het bestuur wel degelijk rekening worden gehouden. Ook werd gevraagd naar de moge lijkheid van een jachthaven bij de uitwatering. Volgens mr. v. d. Plas stuit dit op vele moeilijkheden, voor al bij het Hoogheemraadschap Rijn land, maar het leek hem een goed plan. Secretaris J. C. Tieleman deelde mee dat het gemeentebestuur er aan dacht aan besteedt. Vervolgens liet de heer J. v. d. Plas enkele van zijn zelf gemaakte films zien o.a. van het duin en strand. DINSDAG en WOENSDAG 8 UUR ELISABETH TAYLOR - RICHARD BURTON - REX HARRISON NOVA - Woensdag 3 uur LAUREL EN HARDY Volgend jaar 13 raadsleden RIJNSBURG Voor een volle zaal, de grootste van de Chr. Geref. Kerk, sprak ds. G. de Vries over het onderwerp „liturgie". Ieder kerklid, zowel oud als jong, behoort voor deze zaak, rakende de samenkomsten der gemeente, belangstelling te hebben. Velen fronsen echter in onze kringen de wenkbrauwen reeds bij het horen van dit woord. Dat dit echter ten on rechte gebeurt toonde spr. aan met citaten uit de Septuaginta en de grondtekst van het Nieuwe Testa ment, waaruit de herkomst van het woord „liturgie" blijkt. Heel het die nen van de Here is, blijkens de Schrift, liturgie! Van de samenkom sten der gemeente geldt dit even eens, want daar klopt het hart van de liturgie. In het kerkelijk spraakgebruik is liturgie „ingekrompen" tot de orde- van-dienst. Deze moet verantwoord zijn. Twee elementen behoren er in tot hun recht te komen nJ. het doen en horen van de gemeente. Het doen mag nooit ten koste gaan van het horen naar God, Die door Zijn Woord spreekt. Nadat verschillende liturgi sche onderdelen nader waren belicht, was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Er werd door zowel ouderen als jongeren een druk gebruik van gemaakt. Bij de beantwoording ging ds. De Vries breedvoerig op verschil lende liturgische handelingen nader in. Daarbij werd nog eens nader uit eengezet, dat de liturg in de éne dienst nu eens dienaar Gods en dan weer dienaar van de gemeente is. De samenkomst stond onder leiding van de heer A. M. Boerman. VOORHOUT De gemeentebegro ting 1970 sluit met op de post on voorzien zelfs een bedrag van f 50.000. De algemene beschouwingen zullen 16 december worden gehouden. Het antwoord van B. en W. is op 19 de cember. De overschotten op de dien sten bedragen resp. f 52.862 en f 66.861. De saldireservc bedraagt per 1 janu ari 1969 f 244.000. Als 2 september 1070 de raadsleden opnieuw zullen worden geïnstalleerd, zal de raad voor het eerst uit 13 leden bestaan. Dit geldt voor een plaats met inwoners tussen 6000 en 8000. De intergemeentelijke samenwer king stond in 1969 in het middelpunt van de belangstelling. Slechts vijf gemeenten zijn bereid tot een nau were binding. De gemeentebesturen beraden zich erover of het effectief is dit op vrijwillige basis te doen. P. H. Mulder 25 jaar bij de polder ALPHEN Vijfentwintig jaar geleden trad de heer P. H. Mulder, wonende aan de Kromme Aarweg, in dienst als machinist van de Grote, Kleine en Kalkovense polder. Hij is bij de aanvang nog be last geweest met de bediening van het oude stoomgemaal van de polder, staande aan de Vaarsloot. Oudere AJphena- ren zullen zich dit gemaal, dat vanaf de Heul naar de Ridderbuurt in het gezichtsveld lag, ongetwijfeld nog herinneren. Het huidige polderge maal aan de Kromme Aar kwam vrij spoedig daa^a gereed en de heer en mevrouw- Mulder-Griffioen deden daarbij hun intrek in de ma chinistenwoning. Veel is er veranderd in de polder. De bebouwing begon zich ook aan de noordoostelijke zijde van de Rijn uit te breiden en dit leidde er toe, dat de poldergrens werd verlegd van de Rijnoever naar de Oranej Nas- sausingel. Toen werd tevens de vrij lange poldernaam vervangen door die van de polder Oudshoorn. De laatste zes jaren voltrokke- zich in de polder de opspuitingswerkzaam- heden voor „plan Noord". Nu ver rijst in het polderdeel he tene wo ningblok na het ander Het polderbestuur heeft de heer en mevrouw Mulder ter gelegenheid van het zilveren jubileum een diner aangeboden in hotel 's-Molenaars- brug. De schout, de heer J. Verduyn, heeft bij die gelegenheid herinne ringen opgehaald en daarna de heer Mulder fJs geschenk van de polder een televisietoestel aangebdoen.Het echtpaar toond ezioh zeer verrast. Ten slotte heeft de poldermeester Nell op :ijm mensen en toestanden in de polder geschetst. NOORDWIJKERHOUT De atle tiekvereniging voor de bloembollen streek, De Spartaan, organiseert voor de Noordwijkse schooljeugd een pro- paganda-veldloop op de speelweide van het sportpark De Boekhorst. Jon gens en meisjes van 6 tot en met 14 jaar kunnen gratis deelnemen en leuke prijzen zijn beschikbaar ge steld. Op zaterdag 20 december om 1 uur 's middags wordt iedereen in de Boekhorst verwacht De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor spoedig voor haar agentschap Woubrugge. Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtingen afdeling Inspectie Nieuwe Leidse Courant. Steenstraat 37. Leiden, telefoon 0171031441. Binnenkort zullen B. en W. een kre diet vragen voor een doelmatiger systeem van brandalarmering. De stichting gezondheidscentrum werkt met voortvarendheid aan de voorbereiding van een dergelijk cen trum. De raad krijgt binnenkort een voorstel over wijziging van de subsi dieregeling. Voor 't openluchtbad wil men eén fonds gaan vormen en daar in jaarlijks een bedrag storten. Voor de gronden tussen Boekhorstlaan en Spoorlaan wordt een bestemmings plan voorbereid en evenals voor gronden ten noorden van de Jac. van Beierenweg en tussen Spoorlaan en Leidsevaart. Er zal geprobeerd worden in het woongebied een zo groot mogelijk aantal woningwet woningen neer te zetten. Met het bestuur van Huize St. Ag nes is overeenstemming bereikt over de aankoop van een stuk grond voor een complex bejaardenwoningen. De Heidemij. heeft opdracht gekregen voor de aanleg van een derde voet balveld. Met de stichting Dorpshuis zal opnieuw overleg worden ge pleegd over de combinatie Dorps huis-gymnastieklokaal. Jubilarissen van Roto gehuldigd LEIDEN Zoals wij berichtten, werd de heer A. Ober vrijdag bij bevordering onderscheiden met de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau; hij vierde zijn gouden jubileum bij de Ned. Ro togravure-Maatschappij. 's Avonds werd hij met nog tien andere jubila rissen van de Roto gehuldigd in res taurant Van der Heijden. Die ande ren waren: de heren W. F. Streefland, W. F. Stol, E. A. Th. Sliggers, P. Ma- surel, A. Onvlee en A. A. Verhoef (40 jaar) en N. Bekooy, J. van der Zeeuw en D. de Gunst en H. K. A. Bredewold (25 jaar). De heren Slig gers en Bekooy konden de huldiging niet bijwonen. IJsclub Eendracht vormt fonds voor jeugd training RIJNSATERWOUDE De ijs- club „De Eendracht" hield in het Rechthuis de jaarvergadering, die werd bezocht door 43 leden. Omdat het afgelopen seizoen geen ijs bracht om wedstrijden op te hou den, ging het jaarverslag voor namelijk over het jubileum en an dere interne aangelegenheden. Het ledental is gestegen tot 190. Het financiële verslag gaf een batig staldo van 1331,51 gulden te zien. De aftredende bestuursleden wer den allen herkozen. De vergadering ging ermee ak koord, dat er een fonds werd ge vormd voor jeugdtraining. Voor dit doel werd 100 gulden uit de ijsclub- kas gehaald. In de rondvraag drong men er nog eens op aan dat er meer activiteiten voor de jeugd zouden komen. WARMOND Het spreekuur van de voorzitter en secretaris van de woonruimteadviescommissie is ver plaatst naar 8 december van 19.30- 20.30 uur. Eerste lijst Ablda 30 verw aank Singa pore Acmaca 28 vertr Wyndham Acteon 29 N Kaapstad Ams tel land 29 Z Recife Amstelsluis 29 ZW Cochin Angolakust 29 Z Wight Annenkerk 29 vertr Ham burg Archimedes 28 vertr Chlm- bote Antilla cape 29 vertr aank Rastanura Balorig 27 NW Kaapstad Batjan 29 ZO Tehuartepec Batu 29 NO Quessant Bengkalis 29 ZO Bermuda BUtar 29 vertr Freetown Chevron Arnhem 29 ZW Bombay Ceres 28 vertr IJmuiden Chevron Amsterdam 29 Z Kreta Chevron Lelden 29 ZW Syd ney Chevron Madrid 29 verw Sa- vana Chevron Rotterdam 29 W Hoek van Holland Chevron The Hague 29 ZO Socotra Dahomeykust 29 ZW Anno- bon Dallia 29 vertr Gothenburg Daphne 29 Z Cocosis Daphnls 29 NW Lissabon Dladema 29 Z Colombo Doelwljk 29 NO Belra Dordrecht 29 ZO Melbourne Ecmland 29 NO Tenerlfe Esso Amsterdam 29 Z Lissa bon Esso Rotterdam 29 NO Cape Vllano Ganymedes 30 aank Valpa raiso Garoet 29 rede Dubal Grotedljk 29 aank Antwer pen Gulfswede 30 aank Isle of Grain Geertje Bulsman 29 vertr Lelxoes Graveland 29 vertr Santos Hollandsduin 29 NO Kp Dambre isls 29 ZW Quessant Jason 30 verw aank Orinoco Kaaphoorn 29 ZW Sabang Kalydon 28 vertr Tlmaru Khaslella 29 vertr Stavanger Krebsia 29 NO Barranqullla Kreon 29 vertr Barbados Kenia 29 verw Singapore Karlmata 29 vertr Singapore Ketzerswaard 29 Z Land's End I.euvelloyd 28 O Noumea Limburg 30 aank Calcutta Lion of Judah 29 EW Wal- vlsbaal Lolrelloyd 28 zo Pltcalm Memnon 29 NO Bermuda Merseylloyd 28 W Yokohama Musllloyd 29 vertr Singapore Mijdrecht 29 NW San Juan Papendrecht 29 verw Ense- nada Patro 29 NW Finlsterre Philine 29 aank New York Prins der Nederlanden vertr Southampton Prinses Mprgrlet 29 vertr New York Scheldello.vd 29 NO Finlster- Schiekerk 29 ZW Reunion Solon 29 Z Cuba Stad Vlaardingen 29 N Ber muda Stad Zwolle 29 W Klaipeda Straat Auckland 29 O Dur ban Thurcdreclit 30 verw Mobile Utrecht 30 verw Singapore Viana 29 verw Curacao VVesterkerk 29 aank Ham burg Wleldrecht 29 vertr Kaapstad Wissekerke 29 vertr Bunbury Wonosori 29 vertr Nacala Willemskerk 29 ZW Port Eli zabeth Waalekerk 28 vertr Hamburg Woensdrecht 29 NO Malta Zonnekerk 29 W Cape Blanc Tankers Ablda 27 te Miri, Bukom, verm Singapore Area, Bu kom Aclla 27 midnight te Houston verw, Curacao, R'dam, Hamburg. Genua, Piraeus Acmaea 23 te Wyndham erw. Dampier, Perz Golf Acteon 30 ter hoogte van Kaapstad verw, op weg naar S'pore (eta 15) Area 11 te Durban verw (bunkeren). Bukom (eta 26/12) vaart vanaf 20 ln de S'pore Area, Bukom, Sin gapore Area Camilla 5 bij H v H verw. R'dam, Shellhaven, verm Rotterdam. Stockholm Caplluna 26 te Rotterdam, Spezla, verm Arzwe. Triest Capisterla 29 te Sydney verw. Geelong, verm Kharg Island. Bombay Capulontx 5 midnight ter hoogte Kaapstad verw. op weg naar Tranmere (eta 22/12 pm) Ctnulla 28 te Stanlow, Bar ton. Curacao Crania 25 te Rotterdam (dok ken rdm/ets 6/12) Dallia 27 midnight te Go thenburg verw, Marseille (dokken) Daphne 8 te Mena al Ahmadi verwacht Dladema 5 noon te Mena al Ahmadi verw. verm Syd ney. Geelong Diloma plm 5 gereed dokken te Palermo, verm Es Slder, Rotterdam Dlone 30 te Tripoli/Libanon verw, Tenertffe Dosina 14 te Sydney ver wacht, Geelong Kabylla 12 te Singapore ver wacht Kalydon 27 te Tlmaru, Pana makanaal. Curacao Kra 26 te Piraeus. Ambarll, Tripolt/Lyblê Lavera Katelysla 28 te Pladju verw Sambu. Bukom/bunkeren. Kharg Island Kelletla 1 ln de Perz Golf verw Bandar Mhshahr. Lo renzo Marques Kenia 28 te Bukom verw, S'Pore Area Bukom Kermla 3 te Mena al Ahmadi verw (wordt verm Bandar Mahshahr Mombassa Dar es Salaam) Khaslella 27 gemeerd te Sta vanger (sola) Tromso, Klr- keness Koplonella 2 noon te Buenos Aires verw (of La Plata). Rlo de Janeiro, Curacao Korcnia 3 te Bukom verw. verm Bombay, Kandia. Perz GolfKorovlna 28 te Teesport Jkets (29/11 pm) Purfleet, Hamble Kosicla 30 ln het Panamaka naal verw op weg naar Curacao, verm Wilmington. Kossmatella 2 am te Bahrein Martinez verw. Bukom (Bandar Mahshahr vervallen) Krebsia 29 te Curacao verw. Panamakanaal. Anchorage Kryptos 30 te Curacao verw. Placaquera (bij Santos) verm Rlo de Janeiro, ra cao Kyllx 4 te Sal verw, Mossa- medes, Luanda, Ango An- go, Lagos, Ascension Island Lovellia 29 te Mena al Ah madi verw. om Kaap de Goede Hoop naar La Spe zla Macoma 5 ter Hoogte Ushant verw op weg naar Rotter dam (eta 7/12) Marpessa 7 er hoogte Ushant verw op weg Rotterdam Metula 29 te Gothenburg verw (30/11 plm meren'/tet: 1'/»12 noon) Mena al Ahma di Nevcrtta ligt bultengaaats H v H komt verm 29 am naar binnen voor R'dam/Euro- poort, Frederlcia, Mena al Ahmadi (Triplol vervallen) Nlso 30 5 uur bij Hoek v Holland verw. Rotterdam. Marseille (dokken) Ondlna 27 te Mlrl. Sydney Onoba 26 van Thameshaven om Kaap de Goede Hoop naar Mena al Ahmadi (eta 24/12) Patro 2 te Wilhelmshavcn verw. verm Port Gentll, Wllhelmshaven Philidora 28 te Pto Miranda verw, Portland/Maine (Cu racao vervallen) Phil Ine 29 te New York Pto Miranda, verm Port Reading Philippia 5 te Sriracha verm Mlrl, Sydney Sepia 2 te Bukom verw pg verm Mena al Vahal/bun- keren. Khor al Amaya, Portland/Maine Vasum 29 te Puerto Miranda verw, Rotterdam, verm Curacao Vlana 29 te Curacao verw, Trinidadjn Piney Point Vitrea 29 te Bandar Mahshahr verw Kharg Island, Bhrein. Mena al Fahal. Bandar Mahshahr. Bukom Vivlpara 28 te Curacao Pto Miranda. Le Havre, Rouaan Zafra 21 gemeerd te Lissabon (dokkcn/ETTS 3) Mena al Ahmadi (wordt i Kharg Island Durban) Zarla 27 te Mena al Fahal verw, Bukom LEIMUIDEN Zaterdagmorgen namen de personeelsleden van de Melkunie Leimuiden afscheid van hun directeur de heer E. de Jong, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd vertrok. De heer E. de Jong, die in 1932 naar Leimuiden kwam om de leiding van de toenmalige N.V. Melkinrichting en Flessenmelkfabriek Holland in handen te nemen, bleef deze functie ook bekleden, toen in 1964 de N.V. Holland opging in het grote fusie- verband van de N.V. Nederlandse Melkunie, echter toen als directeur van de Melkunie Leimuiden. De heer C. Zemel, een der perso neelsleden, sprak de scheidende di recteur toe en gaf een overzicht van de belevenissen in deze 37 jaar. Na mens het personeel bood hij een schemerlamp aan. Ook kon het personeel kennis maken met de toekomstige direc teur, de heer Scheper, die tevens di recteur is van N.M.U.-bedrijf Stero- vita te Breukelen. Oud-wethouder Van Soest had ongeluk BENTHUIZEN Vanmorgen is op de kruising Gemeneweg-Boskoop' Benthuizen oud-wethouder van Soest die een bromfiets bereed, door een auto geschept. Hij liep daarbij ver wondingen op en is naar zijn woning overgebracht. NOORDWIJKERHOUT Zon dagmiddag reikte pastoor A. Ham- merstein dc pauselijke onderschei ding „Pro Ecclesia er Pontifice" uit aan de heer N. H. Hogervorst, die tot medio 1969 over een periode van 22 jaar het kerkmeesterschap in de parochie van St. Victor heeft bekleed. KATWIJK De leden van de Vrouwen-Bijbellezing (leiding ds. Bouman) komen deze week niet don derdag byeen maar morgenmiddag op dezelfde plaats en tijd. Weer woonwagens in Hazersivoude HAZERSWOUDE Zaterdag- morgen hebben dertien woonwagens een plaats gezocht binnen de kom van de gemeente. Aanvankelijk was het weer de bedoeling in plan Zuid een staanplaats te zoeken. Toen dit niet mogelijk bleek in verband met werkzaamheden die daar wor den verricht, koos men de parkeer plaats bij de rk kerk. Twee wagens stonden op de parkeerplaats aan de Dorpsstraat, maar deze waren met het middaguur weer vertrok ken. Bejaarden en zieken NIEUWKOOP In de gezellige zaal van De Rank waren tal van bejaarden en zieken, dank zij de zorgen van het damescomité van „De Zonnebloem", bijeen om het St. Nicolaasfeest te vieren. Het is een fijne iddag geworden met zang en traktatie en voorai een uitstekende stemming. Met een toe passelijk woord overhandigde Sint ieder een cadeautje. Bijzonder aar dig was het dankwoordje van de tachtigjarige heer G. v. d. Helder uit Noorden die met zijn even oude echtgenote dit feest meevierde. Dit alles was mogelijk dank zij "het damescomité en de heren W. J. de Jong en C. J. M. Heetvelt, welke laatste ook de pianomuziek verzorgde. NOORDWIJKERHOUT In de bossen van Noordwijkerhout heeft Swift de wekelijkse Cycle-cross ge houden. Joop Zoetemelk behoorde tot de deelnemers, maar hij moest na 5 ronden opgeven, als gevolg van een lekke band. Uitslag: 1. J. de Koning, 2. J. Rietbrook, 3. W. v. d. Berg. Nieuwe lingen: 1. G. Zandbergen, 2. A. Mes kers. 3. K. Akkerboom. Aspiranten: 1. A. v. d. Voet, 2. J. Janssen, 3. T. v. Bemmelen. A. Jeugd: 1. P. Post, 2. F. Zoetemelk. B jeugd: 1. A. Goos- sen, 2. W. v. Duyn, 3. P. v. Weeren. Veteranen: 1. T. Brand, 2. W. Was- sinik, 3. J. de Jong. WARMOND Tijdens een nuttig oefenduel hebben de spelers van Warmunda en WSB de spieren los gehouden voor de volgende week. Er werd niet gedoelpunt. Ook Foreholte oefende. Tegen stander Teylingen heeft echter ge durende de gehele wedstrijd de toon aangegeven. Foreholte nam in de eerste helft een voorsprong na een foutje van doelman Hogervorst, toen deze bij een schot de gladde bal uit de handen liet glippen en C. v. Steyn was er als de kippen bij om zijn ploeg een 10 voorsprong te geven. Na rust gaf Teylinigen de toon aan. Allereerst trof P. v. d. Vlugt na een directe vrije trap het doel. Een kwartier later was het P. Hoger vorst, die na goed werk van Schip per en Eykers de bal voor de tweede maal achter de invaller-doelman Van Dijk deponeerde P. v. d. Vlugt maakte er daarna 31 van. LEIDEN In een matige wed strijd heeft LFC onnodig verloren 21 van een sterker Overmaas. De produktiviteit bij beide ploe gen bleek een zorgenkind. Voor Overmaas maakte in de tweede helft de junior Cor Koenings beide doel punten, terwijl in de eerste helft Wim de Kreek van Overmaas de paal tweemaal raakte. Bij LFC wa den de combinaties niet onaardig. Op de valreep werd de eer gered. HILLEGOM Omstreeks de jaar wisseling hoopt de directie van huize „Sonnevanck" aan de Sixlaan de ver bouwing en uitbreiding van dit te huis voor langdurig zieken gereed te hebben. Dan zal er ruimte zijn om 54 zieken te verplegen. AUTOVERHUUR TIP TOP Wintertarieven. St Aagtenstraat 12 Telefoon 25709. b.g.g 53627. Dr. Els» Parelrs-d'Ollvalra WIJ VERWACHTEN ONS KINDJE Wenken voor de tijd der verwachting en baby's eerste levensjaar met toto's f 7.90 5e druk Verkrijgbaar in de boekhande ZOMER KEUNING WAGENINGEN 'N RUIT SE^OKER ln binnen- en buitenland Onder garantie Pianotransporten MIDDELSTEGRACHT 36 LEIDEN - TEL. 25468 Aannemingsbedrijf H. J. Vessies Zn. N.V. jonge adm. kracht (mnl. of vrL). Sollicitaties gaarne aan het adres: JuUanastr. 64a Lisse Tel. 02530-3706 te Leiden zoekt Vereist worden: intelligentie en akkuratesse. Voor een zelfstandig werker die de bedrijfs leiding tot steun is ligt een goede toekomst in het vooruitzicht. Schriftelijke of telef. afspraken voor informatief onderhoud te richten aan Acc. kant. G. P. van Haasteren Registeraccountant. Kaasmarkt 5, Leiden. Telefoon 31787. GEVRAAGD: en (mnl. of vrl.) Zondags vrij. Vereniging tot opvoeding en verpleging van geesteszwakke kinderen Voor het centraal kantoor der vereniging, gevestigd te Amersfoort. Pieter Bothlaan 1, wordt gevraagd een die voornamelijk belast zal worden met het be handelen van salaris- en pensioenaangelegenheden. De salariëring zal geschieden in de rang van Com mies met mogelijkheid van bevordering. Vereisten: middelbare schoolopleiding of daarmede gelijk te stellen niveau van algemene ontwikkeling, praktijkdiploma boekhouden en eventueel daarop aansluitende diploma's (M.B.A. en S.P.D.). Sollicitaties te richten aan de secretaris-penning meester van de vereniging, de heer Mr. W. R. van der Sluis. Pieter Bothlaan 1 te Amersfoort. TELEVISIE APPARATEN kleuren-tv met hoge inruil voorbeeld 1 kleuren-tv 63 cm 2350, inruil b.v. 400, u betaalt 1950, 1 kleuren-tv 51 cm 2095, inruil b.v. 250. u betaalt 1845, zwart wit-tv 1 tv-app. 63 cm 858, inruil b.v. 200, u betaalt 656, DIVERSE UITVOERINGEN: wit, palissander, naturel, teak. s KRANTENRECLAME IS NIET TE VERVANGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 14