Lufthansa en CP-Air openen tarievenoorlog met de KLM december- voordeel Heineken bouwt in Zoeterwo Strijd tegen de inflatie blijft zaak van grote prioriteit 3dagen gratisreizen Acadia Forest: eerste Lash-schip in Rotterdam Zegering Hadders (lib.): acht commissariaten Absurdeconcurrentie Verschil honderd dollar Neem nu een jaarkaart 65+en profiteer van het Op routes Noord-Amerika In R'dam bierproduktie stop TISSOT SAPHIR FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Horecabeurs onder motto kostenbewaking (57) sloot verdronken Politieorganisaties vóór opgaan in regionale politie Jaarkaart of 3-maandskaart65+? Nieuwste ontwikkeling in zeevaart Golf v. Mexico- Rotterdam Antwerpen ZATERDAG 29 NOVEMBER 196» Een jaarkaart voor 1970 is ook al in december geldig. Dus 13 maanden reisvoordeel Profiteer ervan! Prijs f 50.- p.p. - echtpaar f 75.-. Vraag ernaar op het station! voordelig uit met NS LONDEN De voormalige koning van de Afrikaanse staat Boeganda, Sir Edward Frederick Moetesa, die vorige week op 45-jarige leeftijd overleed is bezweken aan (Overmatig gebruik van alcohol. Een lijkschou wing op „Koning Freddie" heeft dit uitgewezen. SCHIPHOL Vanaf maandag verkeert de KLM in een onmogelijke concurrentiepositie op de retourvluchten van Schiphol naar Los Angeles en naar Vancouver. Op die datum gaan op deze trajecten respectievelijk de Lufthansa en de Canadese luchtvaart maatschappij CP-Air beduidend lagere tarieven berekenen dan de KLM. Begin deze maand weigerde de rijks luchtvaartdienst aan de Lufthansa toestemming het retourtarief op de directe lijndienst Amsterdam - Los Angeles te verlagen tot 450 dollar, omdat deze prijs honderd dollar bene den het KLM-tarief zou liggen. Een soortgelijk verzoek van CP-Air (ta riefsverlaging tot 1322 gulden voor een retour Schiphol- Vancouver) werd om dezelfde reden afgewezen. Voor het traject Frankfort- Los An geles berekent de Lufthansa per 1 december 450 dollar. In de praktijk zou het erop neer komen, dat passa giers die van Frankfort via Schiphol naar Los Angeles gaan vliegen voor die reis honderd dollar minder hoe ven te betalen, dan de passagiers die pas op Schiphol aan boord komen. Een situatie die de heer H. Flink, directeur van de Lufthansa in Am sterdam, absurd noemt. Ook de CP-Air kan de weigering van de rijksluchtvaartdienst gemak kelijk omzeilen. „Handige" passa giers kunnen bij reisbureaus een tic ket Brussel- Vancouver v.v. bestellen voor 1322 gulden, zij kunnen dan op Schiphol instappen. De Belgische rijks luchtvaartdienst heeft geen bezwaar gemaakt tegen dit tarief, omdat de CP-Air niet op Brussel vliegt. Wie gewetensbezwaren mocht heb ben, kan eerst naar Frankfort of Brussel reizen op eigen kosten en dan van daaruit via Schiphol naar Los Angeles of Vancouver vliegen. Ondanks de extra kosten van de reis naar Frankfort of Brussel kamt men dan vergeleken met het KLM-tarief toch nog goedkoper uit. Tegenhouden C1 Op Schiphol is het de KLM die voor de Lufthansa de passagiers „af handelt". De KLM acht het echter zeker niet tot haar competentie beho- i ren een Lufthansa- passagier tegen tc houden, die zich met een, overi gens geheel geldig, biljet van Frank fort naar Los Angeles op Schiphol meldt om aan boord van het Duitse lijnvliegtuig te gaan. In een commentaar op deze kwestie zegt de KLM dat zij op ge noemde trajecten niet dezelfde verla ging kan toepassen als résp. de Luf thansa en de CP-Air, omdat deze twee maatschappijen in tegenstelling tot de KLM beide rechtstreekse vluchten naar genoemde steden mo gen uitvoeren. De KLM moet haar passagiers die naar de Amerikaanse westkust wil len reizen, eerst met eigen machines naar New York of Montreal brengen, en daarna voor de vlucht over het Amerikaans continent overboeken op Amerikaanse resp. Canadese maat schappijen. Op deze binnenlandse routen in Ca nada en de VS gelden tarieven die nog niet zijn verlaagd, zodat de KLM geen tariefsverlaging kan berekenen voor vluchten naar de westkust. Hoewel de Lufthansa met klem te genspreekt dat zij zal meewerken aan het ontduiken van het vier we ken geleden door de rijksluchtvaart dienst vastgestelde minimumtarief voor vluchten op Los Angeles, zijn alle deskundigen op Schiphol het ero ver eens, dat in de praktijk deze ontduiking niet is te verhinderen. Bij de rijksluchtvaartdienst was gisteren op geen enkele wijze enig com mentaar te verkrijgen. pure horlogemode: nauwkeurig, sjiek, i j vrouwelijk een kunstig geslepen saffier beschermt wijzerplaat en uurwerk 1 zéér apart model kleurige wijzerplaat f179.— 2 klassiek rond model met rode band doublé goud f137— f230— AMSTERDAM e- Onder invloed van Wallstreet was de beursstem- ming hier vrij gereserveerd. Het Dow Jones gemiddelde voor industriële aandelen is deze week gedaald tot (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Heine- ken's Bierbrouwerij Maatschap pij gaat in Zoeterwoude (nabij Leiden) een produktiebedrijf bouwen, dat in 1974 zal starten. Tegen die tijd zal de próduktie van bier in Rotterdam worden stopgezet. In de Maasstad blijft alleen een commerciële vesti ging over. .Uitbreiding van de brouwerij in Rotterdam was gezien de schaalver groting in de brouwerijwereld niet meer mogelijk. Het terrein aan de Crooswijksesingel (3.6 hectare) was daarvoor te klein. In Zoeterwoude krijgt Heineken een terrein van 78 hectare, twee kilo meter ten oosten van de rijksweg Rotterdam - Amsterdam. Er zullen daar ongeveer 500 mensen nodig zijn; de directie verwacht dat het meren deel van hen zal bestaan uit het personeel dat nu in Rotterdam werkt. De brouwerij in Zoeterwoude zal één tot anderhalf hectoliter bier per jaar gaan produceren: een kwart van de totale próduktie van Heineken (in clusief Amstel. waarmee men onlangs is gefuseerd). De investering bedraagt ongeveer 100 miljoen gulden. Heineken heeft de afgelopen maan den diverse terreinen in Zuid-Hol land op hun mogelijkheden bekeken. In Rotterdam kon men een terrein krijgen ten oosten van de Van Bric- nenoordbrug (de z.g. Puntzak), maar dat was niet geschikt vanwege het probleem van de afvoer van vuil wa ter, de moeilijke spooraansluiting en de ligging ten zuiden van de rivieren (de próduktie is grotendeels voor het midden en noorden van het land bestemd). In Gouda en Dordrecht bestonden ook vestigingsmogelijkheden," maar ook daar heeft Heineken om vrijwel gelijke redenen van af gezien. In Zoeterwoude is het probleem van dc vuilwaterlozing eveneens nog niet opgelost. Heineken denkt aan een zuiveringsinstallatie of afvoer per pijpleiding naar zee. HELMOND Gelijktijdig met het besluit naar Zoeterwoude te gaan, heeft Heineken beslist dat de aktiviteiten van de Amstelvcstiging in Helmond zullen worden gestaakt rond oktober 1970. Oorspronkelijk had Amstel het plan daar een volledige brouwerij tc vesti gen, maar uit concurrentieoverwe- gingen is dal niet meer nodig. Om na de fusie een verantwoorde geografische spreiding van de capaci teiten te verkrijgen, werd uitbreiding in Helmond onverantwoord geacht. De aktiviteiten (lager- en afvulafde- lingen) zullen naar de Amstel Brou werij in Amsterdam worden overge- H/I" I bracht. VI an (57 1 111 Door de gestadige groei van het concern kunnen de 130 personeelsle- den van de Helmondse vestiging een gelijkwaardige plaats krijgen bij de brouwerij van Heineken in 's-Herto- BERGAMBACHT De 57-jarige genbosch. Voor hen die echter in L. J. Korevaar raakte, door nog onbe- I Helmond willen blijven, zullen er kende oorzaak, met zijn fiets in een vermoedelijk eveneens mogelijkhe- sloot langs de Kadijkselaan. Twintig cien zijn. Er zijn namelijk kontakten minuten later werd hij levenloos uit i met enkele industriële gegadigden AMSTERDAM De vakbeurs aat in het teken van actuele proble men in het vak. Het motto luidt „kos tenbewaking", De reden daartoe is het toenemend aantal bedrijfssluitin gen die overigens door drs. A. W. Merk, secretaris van het bedrijfs- schap verwonderlijk" worden ge noemd. Hij gaf enkele interessante cijfers. In het dranken- en maaltijden ver strekkende deel van de horecasector werden van 1962 tot 1968 603 bedrij ven gesloten, maar ook 948 nieuwe zaken gevestigd. In de hotelsector werden in dezelfde periode 1271 be drijven gesloten en 1232 nieuw geves tigd. Het beddenaantal nam overi gens toe van 105.000 in 1962 tot 109.000 in het vorig jaar. het water gehaald. Het ongeluk ge beurde enkele honderden meters van zijn huis aan de Kadijk- Omstanders hadden de man zien slingeren voor hij van zijn fiets viel. Het is niet uitgesloten dat de heer Korevaar onwel is geworden. De heer Korevaar was getrouwd en had twee gehuwde dochters. HILVERSUM De Centrale van politieorganisaties (CPO), die de overgrote meerderheid van rijks- en gemeentepolitieambtenaren vertegen woordigt. heeft in een advies aan de ministers van justitie en binnen landse zaken met betrekking tot het voorontwerp van de nieuwe politie wet. gepleit voor het doen van de twee bestaande korpsen in één regio nale politie. De CPO geeft aan de reorganisatie Ineens de voorkeur boven een gelei delijke overgang, zulks om geen on rust onder het personeel te veroorza- ken. (o.a. Philips), die de gebouwen en het terrein willen overnemen. De vakbonden en het personeel zijn inmiddels ingelicht over de beide besluiten. Als speciale nieuwjaars attentie kunnen alle houders van een 65+-kaart (ook van een 3-maandskaart) op de dinsdagen 13, 20 en 27 Januari helemaal vrij reizen. De 65+-kaart is dan uw spoorkaartje 2e klasse. voordelig uit met NS (door Bram Oosterwyk) ROTTERDAM De Rotter damse haven zal zondagavond de allernieuwste ontwikkeling in de zeevaart begroeten: in de Waalhaven arriveert dan het eerste Lash-schip ter wereld, de Acadia Forest (43.000 ton). Met de aankomst van dit pri meur-schip is opnieuw een grote stap gezet naar een ra tioneler ladingvervoer. Na het in de jaren zestig van start ge- gane pallet-, container- en roll-on/roll-off-ver voer is er nu het Lash-schip: het met (in dit geval 73) lichters beladen zee schip. In de Waalhaven (dichtbij pier 3) zal de Acadia Forest maandagmor gen met behulp van de 510-tons scheepskraan beginnen met het overboord zetten van de lichters, die gezamenlijk 26.000 ton houtpulp in hebben. Na 18 uur werken zal het schip gelost zijn. Met duwboten gaan de lichters daarna naar afne mers langs de Westeuropese water wegen en o.m. Antwerpen. Dc Central Gulf Contramar Line heeft met haar eerste schip een vertraging van ongeveer een maand opgelopen. De vakbonden van havenarbeiders in New Orle ans hebben het schip namelijk eni ge tiid geboycot, omdat er voor de belading zo weinig personeel nodig was. Uiteindelijk is deze kostbare oplossing gevonden: de belading wordt verzorgd door twee ploegen van 18 man, van wie er twee (een kraandrijver en een controleur) be zig zijn en de overige 16 toekijken of een en ander lukt.... De Acadia Forest en een midden volgend jaar in de vaart te brengen zusterschip zullen tien jaar lang in opdracht van de International Pa per Company houtpulp vanuit ha vens aan de Golf van Mexico (meestal New Orleans) via Rotter dam gaan aanvoeren voor papierfa brieken in West-Europa. Als retourlading kan stukgoed van velerlei soort worden meege nomen. Ballast Het schip is echter gedwongen op dc eerste terugreis in hallast te va- ROTTERDAM De haven van Antwerpen gaat er alles aan doen om een deel van het Lash-vervoer te krijgen. Hoe wel de Central Gulf Contra- inar Line als enige Westeuro- 3ese haven Rotterdam heeft gekozen, probeert Antwerpen met uiterst lage haventarie ven de .rederij tot andere ge dachten tc brengen. Het con- currentiegevecht is weer op gelaaid... De Sinjoren hebben bekend gemaakt dat een Lash-schip dat maximaal tien lichters in de Schcldestad laadt en lost. op een reductie van 35 pro cent op de havenlarieven kan rekenen. Zijn er 11 tot en mri 25 lichters aan boord, dan be draagt de tariefsvermindering 30 proeent. Voor 26 tot en mei 40 lichters is dc korting 25 en voor meer dan 40 lichters 20 proeent. Voor de lichters zelf komt Antwerpen eveneens met aan trekkelijke tarieven: ongeveer éénvijfdc van de tarieven die buiten de Antwerpse haven worden berekend. Een sterke troef die Antwer pen in de toekomst mogelijk .vat het Lash-vervoer aan gaat voordelen kan gaan ople veren. is de verscheping van ijzer en staal (produkten waar mee de haven naam heeft ge maakt). IJzer en staal na melijk zijn zeer geschikt om als retourlading in lichters naar de Verenigde Staten te worden verscheept. ren, omdat er aan deze kant van het traject nog geen lichters zijn. Eerst de volgende keer kunnen de nu geloste lichters beladen mee te rug worden genomen. Daarom zullen er altijd (voor één schip) in West-Europa 73 lichters zijn die gelost en geladen worden, verder 73 stuks die aan boord zit ten en 73 stuks die in de Verenigde Staten in behandeling zijn. Het Lash-systeem (Lighter Aboard Ship) is vrij eenvoudig: ge laden lichters worden aan boord van een moederschip naar een over zeese haven vervoerd- Ze worden aan de fabriek van de aflader of aan een verzamelcentrum (dat over water bereikbaar moet zijn) bela den. Vervolgens worden de lichters naar het moederschip gesleept of geduwd en met. een scheepskraan aan boord getild. In de loshaven gebeurt dat proces in omgekeerde richting. W atericegen Deze nieuwe vervoersmethode biedt het grootste voordeel op een traject tussen geïndustrialiseerde gebieden die een via goede water wegen bereikbaar achterland heb ben. Dè aangewezen route is dan ook tussen New Orleans en Rotter dam. New Orleans namelijk be dient dc 24 staten van het Ameri kaanse Midden-Westen via een net werk van over 22.500 mijl bevaar bare rivieren (Mississippi) en van uit Rotterdam worden via 11.000 kilometer rivier zes landen bestre ken. Enkele andere voordelen van de Lash-methode zijn in het kort: kort oponthoud in de haven (geen kaden nodig en eigen laad- en losgerei), geen dure investeringen in de ha ven voor opslag en kaderuimte e.d. en besparing aan transportkosten omdat plaatsen bediend kunnen worden die voor zeeschepen onbe reikbaar zijn. De belangstelling voor het Lash-vervoer is reeds vrij groot. Een flink aantal rederijen is inmid dels tot bestelling van schepen overgegaan. Zoals het er nu naar uitziet, zullen er begin 1972 reeds 18 schepen in de vaart zijn. Drie Rotterdam zal tegen die tijd wor den aangelopen door Lash-schepen van drie maatschappijen: Central Gulf. Lykes Lines en Holland- Amerika Ljjn. Lykes Lines heeft drie Lash-scheoen van het type Sea bee besteld (elk plaats biedend aan 38 grote lichters); enkele weken gele den is het eerste schip op stapel gezet. De Holland-Amerika Lijn gaat, zoals bekend, met twee Lash-sche pen varen, die identiek zullen zijn aan de Acadia Forest c.s. Eén wordt er in België gebouwd (mogelijk zelfs twee; in het andere geval zal Jaoan de tweede bouwen). Verder zal de Amerikaanse rede rij Prudential Lines de komende drie jaar vijf Lash-schepen inzet ten tussen de Verenigde Staten en India/Pakistan en gaat de Pacific Far East Lines (eveneens uit de V.S.) met zes schepen varen op het Verre Oosten. Plannen voor de Lash-vaart heb ben ook de V'estduitse rederijen Hamburg-Süd (tussen West-Europa en Zuid-Amerika) en Hansa (West-Furopa/India). 807, terwijl het uit. juni nog 880 was. De strijd tegen de inflatie blijft niet alleen in Amerika maar ook in ons land, een zaak van grote prioriteit. Er is weer een emissie van 8 pet. langlopende obligaties Bank voor Ned. Gemeenten aan de markt geko men. De secr. generaal van de Organisa tie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), de Neder lander jhr. mr. van Lennep, heeft dezer dagen verklaard, dat het grootste gevaar voor de stabiliteit van de wereldeconomie op korte ter mijn is het mogelijk mislukken van de pogingen om de inflatie in de Ver. Staten volgend jaar onderdrukt te krijgen. Hij verwacht, dat in 1970 de economische bedrijvigheid aldaar kleiner zal worden. De rentetarieven in Amerika zullen hoger moeten blij ven dan elders, wil men verhinderen, dat kortlopend geld het land verlaat. Gezien de prominente positie van de Ver. Staten, moet de ontwikkeling ginds goed in de gaten worden ge houden. De aandelenmarkt van New York heeft de laatste maanden een flinke koersdaling ondergaan en er zijn geen tekenen, welke wijzen op een spoedige ommekeer in de rich- I tine van de koersen. Hier in ons land is de economische gang van zaken voor diverse be- j drijfstakken bevredigend te noemen, al ziet men telkens weer onderne mingen opduiken, die de strijd tegen de buitenlandse concurrentie niet kunnen volhouden. vanwege de scherp gestegen kosten der próduktie. Daarom dient het jongste S.E.R.- rapport goed gelezen te worden. Enerzijds gewaagt het van een gunstige exportontwikkeling, we den ken hier aan onze uitvoer naar West-Duitsland b.v., anderzijds wordt de nadruk gelegd op het inflatiege vaar. en de bestrijding daarvan zeer noodzakelijk genoemd. De prijs/loon ontwikkeling in 1970 mag drommels goed in de gaten worden gehouden, wil men hier de kwaal van een onge zonde exDansie niet laten voortwoe keren. Wij zijn daarover voorlopig nog niet erg gerust! Schrikwekkend Minister Dc Block zei deze week in de Tweede Kamer, dat de kosten van het levensonderhoud dit jaar met 7.5 pet. zullen stijgen, volgend jaar nog eens met 4 procent. In twee iaar tljds een koonkrachtverminderine van het geld met 11.5 net. is schrikwekkend en dan moet de prognose over 1970 nog waar gemaakt worden! Op onze aandelenmarkt was de stemming ongeanimeerd. Van de in ternationals deden Kon. Olie het goed. nu de handel in bonusstocks deze week is begonnen. De prijs van de stock was gisteren ƒ16.55, zodat de aandelenkoers, als men er de waarde van de stock bijtelt, uitkomt op 164.5 (v.w. ƒ161). Op de lokale markt was er enige beweging, toen bekend werd. dat Gist-Brocades en A.C.F. besloten hebben om te komen tot een ge meenschappelijke farmaceutische groothandel, waarbij de bestaande distributieapparaten worden inge bracht in een nieuwe n.v. Tegelijk werd medegedeeld, dat er wel besprekingen hebben plaatsgevonden om tot een algehele fusie te komen, maar die bleek niet mogelijk. Noodzakelijk Er werd geen verklaring gegeveh over de motieven, welke leidden tqt het niet komen van een fusie. Het is toch wel noodzakelijk om daarover meer te vertellen, daar zo op het oog, een fusie wel in de lijn der verwach tingen lag. Het gevolg van het genoemd be richt was. dat de aand. A.C.F. gevoe lig daalden en wel van ƒ241 tof 224, dat is ruim 87 punten, terwijl Gist-Brocades zich van 125 tot 128 herstelde. Flauw gestemd waren Fokker op 426 (was 449), De Wereldhaven op 517 (was 540) en Billiton Mij op 149 (was 152). Rorqmenhöller deelde mede in fusiebesprekingen te zijn, maar welke de partij is, werd niet bekendgemaakt. Ook nadere bijzon derheden ontbraken. Wel werd ver klaard. dat de gang van zaken dit jaar gunstig is geweest. De koers der aand. was gisteren 635 bieden, geen uitschieter bij vorige week vergeler ken. Luier In de scheepvaarthoek heerste een luiere stemming. Het fusiebericht. waarbij de Scheepvaartunie voor de voor de aand. Kon. Rott. Lloyd 550 aand. Kon. Java China Paketvaart 1250 aand. Scheepvaartunie biedt, per ƒ500 nom en voor de aand. „Ne derland" 800 per 1000 nom. alles in aand. der biedende maatschappij, heeft geleid tot verder aanbod in aand. Stoomvaart Mij „Nederland", welke gisteren tot 106 pet. terugvie len. Tot 15 jan. a.s. kan men de aan melding voor de omwisseling verrich ten. Reeds werd in uitzicht gesteld, dat minstens 12 pet. dividend op de aand. Scheepvaartunie zal worden be taald over 1969. Ongetwijfeld zal het grootste deel van de bezitters van aand. Japlijn. Lloyd en Nederland tot omwisseling besluiten. Kon. Stoomboot daalde de ze week van 112 tot 108 pet., Phs Van Ommeren van 215 tot 209 pet. De Bank voor Ned. Gemeenten komt met een nieuwe 8 pet. 25-jarige lening tot een bedrag van 100 mil joen, waarvan de uitgiftekoers op 8 december wordt bepaald. De inschrij ving wordt 10 december gehouden. Men heeft de koersuitgifte nog even aangehouden, omdat men de volgen de week de ontwikkeling der obliga- tiemarkt i n het oog wil houden. Daarna kan men vaststellen welke koers van uitgifte haalbaar is voor het welslagen der lening. Het is dui delijk. dat het bestuur van de centra le gemeentebank er goed aan zal doen te zorgen voor een succes der lening. De emissie van de 8 pet. Samenwer kende Electriciteitsmaatschappijerr tegen 99.25 pet. is geen succes gewor-] den. Gisteren werden deze stukken verhandeld voor 98.5 pet. (Van onze parlemcntsredactie) DEN HAAG In navolging van de KVP-Twecde-Kamerfraclie heeft nu ook de VVD-fractie een lijst gepu bliceerd met de al dan niet betaalde nevenfunkties van de liberale Kamer leden. Daarbij valt het op dat de VVD-Kamcrlcden verhoudingsgewijs minder commissariaten vervuilen dan hun KVP-collcga's. De zeventien liberalen hebben sa men twaalf commissariaten. De heer Zegering Hadders spant daarbij wel de kroon: hij vervult acht van de twaalf commissariaten en dringt KVP-fractieleider drs. W. K. N. Schmelzer daarmee van de eerste plaats. Mr dr. C. Berkhouwer heeft twee commissariaten en mr. J. F. G. Schlingemann een. Tenslotte neemt mr. A. Geurtsen het laatste commis sariaat voor zijn rekening. Opvallend groot is het aantal libe rale Kamerleden dat betaalde mede werking verleent aan dag*, en vakbla den. Zo schrijft Th. Joekes voor de Koning voor het Weekblad voor fis-] caal recht, H. J. L. Vonhoff voor het Algemeen Handelsblad en de heer H-* Wiegel heeft een eigen kolom in het Algemeen Dagblad. Mr. Schlingemann en ir. D. S. Tuijnman zijn redacteur van een groot aantal landbouwbladen. Ongeveer de helft van de WD-Ka-1 merleden is als adviseur aan enkele maatschappijen en ondernemersorga-» nisaties verbonden. De beide vrouwe lijke Kamerleden en de heren G.' Koudijs en mr. F. Portheine hebben] geen enkele betaalde nevenfunktie- Het aantal niet-betaalde funktie» i van liberale Kamerleden Is zeei" groot. Mr. Geertsema heeft er der-] tien en mr. Zegering Hadders spant, met 25 weer de kroon. De dames zijn nu wel goed vertegenwoordigd: me vrouw mr. Dettmeyer-Labberton heeft er zes en mevrouw mr. Veder- Smit tien. De heren Wiegel en Joekes hebben de minste niet-betaalde nevenfunk-- ties: zij zijn slechts redacteur van NRC en The Economist, mr. E. H. het Liberaal Réveil.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7