Van Hanegem in Leiden 7 oneelavond De Grünerie Jubileumconcert De Stem onder directie van Briër Verzamelwoede van scholieren leidde tot Rembrandtexpositie Voetbaltorriooi van Augustinus inOEGSTGEEST RAAD ZOETERWOUDE AKKOORD MET BOUW FUATWONINGEN Burgerlijke stand Voorschoten Parkeren in Leiden Burgerlijke stand van Leiderdorp Peuter-crèche Mors kwartier Adjunct-directeur G.A.B. Leiden Bedrijfsuitbreiding in Voorschoten Voordracht politiecommandant spoedig verwacht JEUGD IN VOORSCHOTEN OP DE BRES VOOR BIAFRA Culturele raad niet openbaar Lustru m-exposi tic van De Zanger Naam kleuterschool Noord-Hofland IEUWE IEIDSE COURANT ■R P VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 rVOETBALTORNOOl LEIDEN Met rood omrande ogen en enigszins ingevallen wan gen, die een vrolijk vervolg ver rieden van een zo groots verlopen wedstrijd daagde Wim van Hame- gem, de man van de kromme passes op. Dat hij pas bij het ver- strijken van de eerste helft van hetstudententr effen tussen de beidedisputen van Augustinus, Oeroeboerios en Huckabuck in Leiden arriveerde kon de hand- tekeningenverzamelaars niet de ren. Hij liet zich nauwelijks een opmerking ontlokken en werd. al leen wat spraakzaam, toen een ran de spelers voor hem uit stapte. No Van Hanegem was in gezelschap van Theo Laseroms, maar voor de centrale verdediger bestond bedui dend minder belangstelling. Ieder een concentreerde zich op 'het in het veld zo traag, maar o zo doeltref fend werkende wapen van Ernst """■fHappel. Weggedoken in een zwarte jas, die een roze overhemd met dito stropdas bedekte, moest Van Hane gem de aftrap verrichten. Aangetrokken door zijn roem, die een maand geleden, toen Wim als een enfant terrible werd verguisd, mwelijks denkbaar was, stroomde lonide ma sa mee naar de witte stip. Daarna toonde Van Hanegem zich dit bepaald niet hoogstaande, eerder amusante voetbaltreffen een idachtig toeschouwer, die terwijl Laseroms na de kantine even be- :ocht te hebben, vrij oi,opvallend zon vertrok, de studenten op de voet bleef volgen. Huckabuck wist met 21 te win- nsginen. Nauwelijks had Van Hanegem st de naar hem vernoemde beker over handigd of de champagne stroomde rijkelijk. In de sociëteit van Augus- mj tinus werd Van Hanegem later op- ng: Wim van Hanegem deelt hand tekeningen uit aan de Leidse jeugd, die hem gistermiddag bestormde. gewacht door een Hoempa-orkest, dat zo goed mogelijk het „Hand in hand, kameraden" probeerde te spe len. OEGSTGEEST Het kluchtwerk, doorspekt met verwarrende situaties i legio misverstanden viert bij de toneelvereniging „De Grünerie" nog aru eeds hoogtij. Dit hebben wij gisteravond vn de grote zaal van het Willi- i'k rordgebouw tezamen met vele toneelminnenden weer eens kunnen erva- en. De keus was gevallen op de klucht „De Sultana van Matarobiobada" nn de schrijfster Bep ter Braak. luid was hier wel op z'n plaats geweest. De enig echte sultana was een rol van Nel Heemskerk. Zij deed De Grünerie alle eer aan. Met Ma rijke van Leyden, een aardig dag hitje, hebben wij alle medespelen dén wel genoemd. Het was een ge noeglijke avond, die o.a. werd bij gewoond door wethouder J. Thorn en zijn vrouw. "pJ Alle op de lachspieren werkende iejj moeilijkheden en problemen speel- A ft zid af in een Parijs pension la Hollande''. Daar werd de jter gezwaaid door ene weduwe Hoof, met overtuiging gespeeld tor. Bea Mooi. De komst van sohat- ïjks sultans brengt alles in rep en oer. Op een gegeven ogenblik varen er zelfs drie sultana's op het toneel. g De dames Agnes en Wil Heems- er kerk waren goed op dreef als markt koopvrouw en werkster. Een fijn Catwij'ks dialect deed de rest. Kees ^jJZwaan en Peter v. d. eBrg waren twee enerverende huisknechten, die opereerden onder de namen „Buil tje en Bonenstaak". Er waren voorts een rijke weduwe en haar dochters, resp. Lidie de Best en Wil Koenen. Zij hadden er alles voor over een sultana als vriendin te hebben. Alice Overdevest en Tiny Zwaan wilden als actrices graag een avon- beleven. Iets meer stemge- I A. Ober veertig jaar bij de Roto )50 LEIDEN Vanmiddag heeft bur gemeester Van der Willigen in de toffiekamer van het stadhuis de heer j. A. Ober bij bevordering de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranjé-Nassau uitgereikt. De heer Ober (wonend Spieghelstraat 27 en 14 jaar oud) trad op 30 november 1919 in dienst van de Rotogravure -„I Maatschappij N.V.. Ruim twintig jaar an was hij als drukker werkzaam; hij e werd daarna overgeplaatst naar het 75 papiermagazijn. In 1959 kreeg hij de jf bronzen medaille. LEIDEN In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in de kantine van Ons Buiten, het volkstuinencomplex achter de Wil- lem de Zwijgerlaan. Er werd een spaarvarken met 15 gulden, enkele Bessen drank en wat blikjes eet- ;waren gestolen. GEMEENTE ZOETERWOUDE Legger der wegen Burgemeester en Wethouders van Zoeterwoude brengen ter openbare kennis, dat het ingevolge de wegenwet opgemaakte ontwerp voor de legger der wegen met bij behorende overzichtskaart, op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage is neergelegd vanaf 28 no vember 1969 tot 15 januari 1970, zijnde de dag waarop hun college ten gemeentehuize van 11 uur zitting zal houden voor het in brengen van bezwaren of voor het aanhoren van een toelichting op schriftelijk ingediende bezwaren. Bezwaarschriften kunnen voor ge noemde datum schriftelijk worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders. Deze bezwaarschrif ten worden dan bij het ontwerp mede voor een ieder ter inzage gelegd. Zoeterwoude, 28 november 1969. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de burgemeester. J. A. Detmers. de secretaris. H. J. M. Sieverding VOORSCHOTEN Geboren: Erik J. zv W. Kuijt en H. M. de Jong, Catharina Th. dv C. v. Egmond en A. M. Vianen, Robert A. zv J. J. Douwes en C. v. Nimwegen, Hugo E. zv F. J. Vaes en C. G. van Someren Greve, Ingrid A. W. dv J. P. v.d. Geest en A. G. v.d. Krogt, Mark O. zv R. A. Verhulst en H. Wassing, Mariko C. dv P. Veger en A. Shimo- no. Ondertrouwd: Jozef C. Rijsbergen te Leiden en Johanna M. C. Laue, Petrus H. M. Starrenburg te Zoeter woude en Margaretha .H. C. van Leeuwen. Jbrg W. Rischke te Delft en Marijke A. Dijkman, Nicolaas M. van der Voet te Lugano (Zwitser land) en Adriana Parrel, Isaac J. Ot- tenhof te Leiden en Laura Oskam, Jacobus F. M. de Rooij te Zoeter woude en Rainilda P. U. M. Onder water, Hendrik P. Kelder te 's-Gra- venhage en Antje F. J. Verhoog, Jo hannes M. Schipper en Johanna J. M. v.d. Ploeg, Albertus J. Bei- jersbergen te Wassenaar en Johanna M. M. A. v. Wissen. Gehuwd: Adrianus van Leeuwen en Ellen Hoevers, Gijsbertus Monte- ba te Leiden en Alijda van der Vel den. Overleden: Jan v.d. Steeg (56 jaar), Johannes Rijsdijk (82), Hen drik Mulder (44) en Gerrit J. Vaan- dering (62). Vastgoedfonds Breevast: hogere resultaten UTRECHT De resultaten van het Vastgoedfonds Breevast 1967 over 1969 zijn, naar verwachting, hoger dan de resultaten over 1968. Men schrijft ons Naar aanleiding van de door u gepubliceerde noodkreet van de NZH over de parkeerchaos in Leiden (een zeer gerechtvaardigde noodkreet, vind ik) wil ik als niet-automobiliste graag een vraag naar voren brengen. Vele particuliere automobilisten komen van buiten en zijn soms wanhopig omdat zij geen parkeerplaats weten. Moge lijk zetten die mensen hun wagen ten slotte maar luk-raak ergens neer. Mijn vraag is: staan er, vooral bij de invalswegen naar het centrum van Leiden en speciaal ook bij de borden met parkeerverboden, wel voldoende duidelijke aanwijzingen naar die plaatsen, waar volgens het artikel ruimte in overvloed is? Of moe ten de automobilisten maar zoeken en nog eens zoeken? Hel gedrag van fout-pa.kerende automobilisten is na tuurlijk niet goed, maar doet de ge meente Leiden en de NZH er wel alles r r.n om met richtlijnen naar die ruime parkeergelegenheden te ver wijzen? Lezeres in Oegstgeest LEIDERDORP Geboren: Karin Elisabeth, dv W M J Flapper en A M van der Putten, wonende te Lei derdorp, Merelstraat 182; Petra Elisabeth, dv C Schuier en T H Roe- lofs, wonende te Leiderdorp, Rosen - burg 29; Kat ja, dv J C H Peeters en J van Heil, wonende te Leiderdorp, Hoogmadeseweg 39. Ondertrouwd: Willem Frederik, Langezaal, 27 jaar, wonende te Lei den en Wilhelmina de Jong, 22 jaar. Getrouwd: Simon Anthonie Schal - kers, 23 jaar en Sara van Soest, 23 jaar te Katwijk; Hendrik van Hou ten, 29 jaar en Martina C. E. van der Heden, 24 jaar, wonende te Wou- brugge; Cornelis Peters, 22 jaar en Hester Lijntje Jongeleen, 18 jaar, Resedastraat 44a; Anton van Dors- sen, 26 jaar en Johanna Ch van Rie- zebos, 29 jaar, Dr. De Bruijnestraat 1; Thomas Admiraal, 24 jaar en Maarleonne H C Hogewoning, 29 jaar, Noordeloos; Hans Spek. 27 jaar en Anna Maria Bosman, 23 jaar, Hoofdstraat 55. Prof. Rasker spreekt in Rijnlandflat LEIDEN Prof. dr. A. J. Rasker spreekt zondagmorgen in de beneden zaal van de Rijnlandflat aan de Bachstraat in Zuid-West. De bijeen komst gaat uit van Experimenteel Kerkewerk. Om half elf worden de bezoekers verwelkomd door dr. P. L. Schoonheim en zijn medewerkers. Kwart voor elf begint de voordracht van prof. Rasker. Hij spreekt over het onderwerp: Christelijk geloof en revolutie. De hoofdgedachten worden ontleend aan zijn boekje: „Theologie en Revolutie", geschreven in samen werking met de Praagse Marxistische filosoof prof. Machovec. Na de voordracht volgt het gesprek. Om twaalf uur wordt het officiële gedeelte van de bijeenkomst gesloten. LEIDEN Gisteravond is van de Van Slingelandtlaan een witte Re nault met kenteken HZ-56-34 gesto len. LEIDEN' Het Morskwartier krijgt een crèche. Van 1 december af kan iedere moeder haar kin deren tussen Vit en 4 jaar tegen een geringe vergoeding in dit op vangcentrum voor peuters onder brengen. Deze week zijn 1100 stencils onder de bewoners ver spreid. Het initiatief is uitgegaan van de dames H. van Weerlce en S. Dirks. In samenwerking met de jeugdhaven „Het Mierenest", Morsweg 59, kon dit plan worden verwezenlijkt. De eerste reacties zijn veelbe lovend. Nog vóór de stencils wa ren verspreid, werden al ver scheidene kinderen ingeschreven. De Morskwartiercrèche neemt ook kinderen voor een ochtend en zelfs voor een enkel uurtje op. Hiervoor moeten de kinderen echter wel staan ingeschreven. In december is de crèche maandag-, woensdag- en vrijdag ochtend van 8.15 tot 12 uur ge opend. Met ingang van 1 januari wordt by voldoende belangstel ling op vijf ochtenden per week overgeschakeld. Inlichtingen verstrekken: mevr. S. Dirks. De Wetstraat 16, tel. 41660: mevr. H. van Weerlee, Morsweg 194, tel. 21828; de heer Venema, Morsweg 59, tel. 25807. LEIDEN Tot adjunct-directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden is in de vacature H. M. Ab- benhuis benoemd de heer C. Schip per (50), sinds 1957 consulent voor bijzondere bemiddeling bij het GAB Leiden. De benoeming gaat per 1 de cember in. Van 1941 tot 1951 werkte' de heer Schipper bij het GAB te Oud-Beijer- land en daarna tot 1957 bij het Ar beidsbureau te Katwijk. De heer Schip per blijft bij het GAB Leiden zijn functies op het gebied van de nazorg, voortvloeiend uit het consulentschap dat hij tot nu toe bekleedde, ook in de toekomst te vervullen. Hij woont in Katwijk. Promoties in loeiden LEIDEN Aan de Leidse univer siteit is de heer A. M. van Genderen, wetenschappelijk medewerker bij de Leidse Sterrewacht, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen ge promoveerd op een proefschrift, geti teld „Two-colour photometry of Pop ulation I Cepheids in the Small Me- gellanic Cloud and a comparative study using similar observations in other stellar systems". Promotor was prof. dr. P. Th. Oosterhoff. Verder promoveerde de heer W. M. Kleyn. wetenschappelijk medewerker op het Fiscaal-Notarieel Instituut van de Leidse universiteit, cum laude tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift, getiteld „De boedelschei ding". Promotor was prof. dr. K. Wiersma. VOORSCHOTEN Het aan de Industrieweg geevstigde verpak kingsbedrijf Cyklop-Strappings Ver pakkingen N.V. heeft een belangrijke uitbreiding ondergaan. Hierdoor is de kantoorruimte verdubbeld terwijl de magazijnruimte met zeventig procent kon worden uitgebreid. Er is hiertoe een verdieping bijgebouwd. Het bedrijf vervaardigt prijsetiket- teer-apparaten alsmede zgn. omsnoe- rings-apparatuur. ZOETERWOUDE De woning bouwvereniging St. Willibrord gaat in het bestemmingsplan „Westein de" 40 flatwoningen bouwen in de sector premiebouw zonder rijks lening. De flat van 5 woonlagen zal verrijzen nabij de toekomstige brug over de Noordbuurtsevaart aan de Burg. Smeetsweg. De gemeenteraad verleende gis teravond zijn medewerking door het garanderen van rente en aflossing. In 1970 zal met de bouw een begin worden gemaakt. De heer G. P. Koek kon zich wel met het voorstel verenigen, maar was bezorgd over het achterblijven van de woningwetbouw. De voorzit ter betoogde met de heer J. v. d. Ploeg, dat kleine gemeenten bijna geen contingent meer krijgen. Er is een lacune in de gemeente tussen de relatief lage huren van de w.w.- woningen en de lasten verbonden aan het kopen van een huis. Burgemeester Detmers deed de toezegging dat b. en w. attent blij ven op eventuele mogelijkheden voor w.w.-woningen. Zij denken daarbij aan een tweede flat aan de Burg. Smeetsweg. Er was nog een tweede voorstel aan de agenda toegevoegd dat be langrijk was voor de ontwikkeling van bet Westeinde. Dit betrof het bouwrijp maken van het nog res terende deel va,n het bestemmings plan ten zuiden van de Burg. Smeetsweg. Deze grond is eigen dom van Stikvoorts Bouwbureau N.V. te Voorschoten. De raad be sloot tot het aangaan van een overeenkomst met Stikvoort N.V. Bij het voorstel om niet tot aan koop van grond in de Margriet straat over te gaan. week men af van het advies van de commissie voor de financiën. Dit riep aller eerst de heer C. Straver in het geweer. Hij vroeg de raad het voor stel te verwerpen en toch te beslui ten tot aankoop. Hij meende dat hierdoor toezeggingen zouden kun nen worden gerealiseerd. „Er is inderdaad wat minder leefruimte in dat gebied dan de kaart oorspronkelijk aangaf", aldus dr. Pley. Hij zag mogelijkheden in overleg tussen de betrokkenen en vroeg het college deze zaak nog eens te bezien. De voorzitter nam het voorstel terug. Tot hoofd van de openbare basis school aan de Dorpsstraat werd de heer A. J. Stasse te Boskoop benoemd. De heer J. W. Kliffen ontr ving een benoeming tot ambtenaar van de burgerlijke stand. De raad kon zich verenigen met de verkeersmaatregelen in de Oran jelaan en kreeg de toezegging dat in afwachting van een verlichtings- plan voor het gehele gebied een noodvoorziening zal worden getrof fen. Voorlichting Bij de aanbieding van de begro ting werd een commissie benoemd bestaande uit de leden van de financiële commissie, uitzondering dr. T. Pley wiens plaats wordt in genomen door de heer Joh. van Vliet. De heer Van Vliet sneed op nieuw het parkeren van zwaré vrachtauto's aan zoals dit zich o.m. voordoet in de Veldzichtstraat en J. v. Banningstraat. De heer G. P. Koek wilde meer voorlichting aan het publiek over de werkwijze van de politie. In de vacature Miltenburg, hoopt men volgende week een voordracht te krijgen. Voor een goede taak vervulling is er onvoldoende per soneel. LEIDEN Er bestond gisteravond veel belangstelling voor het con cert, dat de afdeling Leiden van „De Stem des Volks" in de Stads gehoorzaal gaf ter gelegenheid van haar 65ste verjaardag. Het programma droeg duidelijke sporen van deze feestelijke aanleiding: een lofpsalm van Handel. .,0 Praise the Lord", een Te Deum van Cimarosa en een van Mozart, en een mis van Haydn. Het nume riek niet overmatig indriikwek- kende maar uitstekend geschoolde en zeer toegewijde koor bleek on der de inspirerende leiding van Henk Briër nog steeds tot veel in staat te zijn en bovendien zich een rappe, soepele manier van zingen te hebben verworven, waarvan in dit repertoire veel profijt kon worden getrokken. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland vormde een zeer bruik bare, soms wat traag reagerende maar vaak ook prettig musice rende ondersteuning. Jan van der Meer bespeelde het orgel met veel begrip voor de delicate rol die dit instrument bij dit soort uitvoerin gen moet vervullen. In de genoem de psalm van Handel liep een en ander nog wat stroef, het werk is bovendien niet meer dan matig in teressant: wel liet de altsoliste Marianne Dieleman gave, zij het wat monochrome solozang horen, terwijl de bariton Ruud van der Meer ons al dadelijk boeide met zijn voortreffelijke toonvorming en muzikale voordracht, met name in het hoge register. Van hem valt zeker nog veel te verwachten. Ook later, in Cimarosa en Haydn, vormde hij een opmerkelijke basis voor het trouwens zeer homogene solistenkwartet, dat verder be stond uit de goed gedisponeerd zingende tenor Arjan Blanken en de sopraan Leny Stevens Ridder- hof. De laatstgenoemde bewees opnieuw LEIDEN Vanavond om half negen wordt in het Oranje Nassau mavo aan de Asserstraat een Rembrandttentoonstelling geopend, die morgen van 10 tot 4 uur is geopend voor het publiek. De tentoonstelling werd gisteren al min of meer aangekondigd, toen op de Korenbeursbrug een standbeeld vtfh Rembrandt op de fiets werd onthuld. Enkele maanden geleden hielden de leerlingen een enquête onder de Leidenaars. Zij stelden vragen over Rembrandt, over zijn leven. In de speciale uitgave van de schoolkrant wordt een uittreksel gegeven van de enquête. Dat was het begin. De leraar in expressievakken, de heer A. A. La* bordus, heeft de leerlingen van de examenklassen aangespoord tot een ware verzamelwoede voor alles wat met Rembrandt heeft te maken. Wat er verzameld en gemaakt werd was ruim voldoende om een tentoonstel ling van te houden. De meisjes maakten in hun vakan tie en in hun vrije uurtjes kostuums voor poppen. Als voorbeeld hadden zij reprodukties van Rembrandt. De jongens verzamelden Rembrandt- knipsels, reprodukties. Iedereen bracht mee wat hij vond. De expo sitie werd 'n gemeenschappelijk pro- jekt. 4 oktober, de sterfdag van Rem brandt van Rijn, legden de leerlingen bloemen bij het borstbeeld van Rem brandt op de Witte Singel. Enthousiast Burgemeester Van der Willigen werd bij het beantwoorden van de enquête zo enthousiast, dat hij de Lakenhal opbelde om wat dingen te vragen die met Leiden uit de tijd van Rembrandt verband houden. De Lakenhal stond een serie negatie- ven van huisraad uit de 17e eeuw af. Ook zal de Lakenhal voor een rond leiding zorgen. Twee leerlingen houden vanavond een inleiding. Eén over Rembrandt en één over de Nachtwacht, waarvan overigens een groot aantal reproduk ties werd verzameld. De kroon op het werk werd gezet toen de leerlingen zelf een monument van Rembrandt maakten, dat ook op de tentoon stelling zal zijn te zien. De twee lokalen, die de leerlingen hebben ingericht, geven een goede indruk van het leven en werk van Rembrandt. hoezeer dit klassieke repertoire met zijn vele mogelijkheden tot coloratuur haar uitstekend ligt, haar volume scheen ons zelfs wat groter dan tevoren en haar bij drage in Haydns Harmoniemesse („Et incarnatus" o.a.) behoorde tot de beste momenten van de avond. Briër dirigeerde zoals steeds geani meerd, dynamisch en ritmisch, de nadruk leggende op afwerking der frasering, te massale zwaarten ver mijdend, soms wat aan de snelle kant maar altijd boeiend. Cimarosa's Te Deum is een aantrek kelijk werkje waarin de 18de eeuwse katholieke kerkmuziek- stijl zich in al haar elegante op gewektheid laat bewonderen. Mozart schreef zijn Te Deum K.V. 141 in 1769. 13 jaar oud te Salz burg, en bereikt er al een rijpheid van expressie die men in zijn symfonieën uit de daarop volgende jaren (de reis naar Italië) nog maar zelden aantreft. Tot de uitvoering van Haydns Har moniemesse droeg ook de afdeling Utrecht van ..De Stem" (dirigent R. van der Vliet) het hare bij. Haydn schreef deze mis in 1802. als laatste van een reeks missen ondernomen na zijn terugkeer van zijn tweede Engelse reis, dus na afsluiting van zijn symfonische oeuvre. Het is muziek van symfo nische allure, wat neutraal mis schien van expressie, maar rijk van vorm en inhoud. Het was een aantrekkelijke avond. De uitvoerenden werden lang durig gehuldigd. Tijdens de pauze recipieerde het bestuur. Dr. J. van der Veen. VOORSCHOTEN Leerlingen van het voortgezette onderwijs heb ben gistermiddag een petitie aangc- BBK in actie LEIDEN Zes leden van het ac tiecomité BBK Leiden hebben gister middag geprobi rd de vergadering van de culturele raad in de koffieka mer van het stadhuis binnen te ko men. Hun doel was een discussie op gang te brengen over de openbaar heid van de vergaderingen van deze raad. Wethouder S. Sannes, voorzit ter van deze raad, wilde de kun stenaars wel te woord staan, maar buiten de kamer. Aanvankelijk stelde hij, dat er niet kon worden gepraat over openbaar heid, omdat hij zich te houden had aan de agenda, maar even later zegde hij toe de zaak aan de aanwezige leden van de raad te zullen voor stellen. Na een discussie van twintig minuten werd geantwoord dat de raad in zyn geheel daar geen behoef te in had. De heer Sannes deed een tegen voorstel. Dinsdagavond zou er een informele bijeenkomst van de cul turele raad zijn, waarop de actie groep tegen de leden zou kunnen aanpraten, zoals de wethouder zei. over de openbaarheid. Bovendien kon nu nog geen beslissing over deze zaak worden genomen, omdat nog niet alle adviezen van de secties bin nen waren. Nadat de kunstenaars zich in een cafeetje hadden teruggetrokken om te overleggen, werd besloten dit voorstel te verwerpen, omdat het niets nieuws bevatte en de leden van de raad op de hoogte waren van hun doelstellingen. Het geheel werd ge motiveerd in een brief, die wethou der Sannes aan de raad voorlas, maar ook dat leverde geen resultaat op. LEIDEN De eerste Leidse vereniging van kanarieliefhebbers en vogelbescherming De Zanger, viêrt haar negende lustrum op za terdag 6 en zondag 7 december met een vogeltentoonstelling in dans school Mekel Hogewoerd 87. Inge schreven werden ruim driehonderd zang- en kleurkanaries, exoten en bastaarden, die door bekende keur meesters zullen worden beoordeeld. Deze jubileumexpositie is zo gear rangeerd, dat ze niet alleen voor de vogelkwekers maar voor een veel groter publiek interessant is. De openingstijden zijn: zaterdag 6 de cember van 10 tot 22 uur en op zon dag 7 december van 10 tot 17 uur boden op het gemeentehuis. Burge meester L. de Kool ontving de jeugd en aanvaardde het verzoekschrift namens de gemeenteraad. De Voorschotense jeugd verzoekt het gemeentebestuur er bij de Ne derlandse regering op aan te drin gen, dat deze in de vergadering van de Verenigde Naties er geen twijfel over laat bestaan dat zo snel moge lijk actie wordt ondernomen om het kind van Biafra in zijn rechten te herstellen. Het verzoekschrift wijst op de er kende rechten van het kind. Met na me ten aanzien van het Biafraanse kind wordt dit artikel niet in de praktijk gebracht. Aan de overhandiging van de peti tie ging een stille tocht vooraf, vanaf de Emmanuel-mavo, via de Bij dorp-havo, Nassau-mavo en openba re mavo. In de stoet werden borden meegedragen met opwekkingen om het Biafraanse kind van de honger dood te redden. De tocht verliep zeer ordelijk. VOORSCHOTEN Tijdens een gisteravond gehouden ouderbijeen komst van de protestants-christe lijke kleuterschool in de wijk Noord-Hofland is de naam van deze school onthuld: Kleuterhaven. Voor het bedenken van een pas sende naam was de hulp van de ouders ingeroepen. Mevrouw Van der Vliet (Willem van der Zaan- dreef) had de gekozen naam bedacht. Zij kreeg hiervoor gisteravond een vorstelijke taart uitgereikt De school is ondergebracht in het gemeenschappelijke scholencomplex aan de Admiraal de Ruytersingel. Hoofdleidster is mejuffrouw E. M. Mulder, die sinds kort wordt bij gestaan door mejuffrouw Scholten Terhorst. Hierdoor was het mogelijk de tot nu toe éénklassige school (die in augustus jl. is gestart) om te zet ten in een tweeklassige. De school telt nu bijna vijftig leerlingen. Ledenwinst IJsclub in Voorscholen VOORSCHOTEN HM seizoen 1968/1969 is voor de IJsclub Voorschoten een goed seizoen ge weest Bijna 2000 gezinnen zijn lid. Vorige maand is een begin ge maakt met de aanleg van nieuwe verlichting; de baan wordt eind deze week onder water gezet. Tijdens de rondvraag kwam ter sprake de nieuwe functionele com missie voor sportaangelegenheden. die bestaat uit leden van de Sport raad, gemeenteraad en ambtenaren van de gemeentesecretarie. Indien blijkt dat de Sportraad geen nut meer heeft voor de IJsclub, dan zal de IJsclub Voorschoten uittreden. De aftredende bestuursleden werden herkozen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 5