eerling Leidse lyceum wint reis naar India School detailhandel hield grote enquete Slik de pijn weg. Commentaar Jeugdconcert met toelichtingen L.I.A.M. WEEKAGENDA hoofdprijs voor Peter van Delden lit VOORSCHOTEN Pendelbus Waardering voor Leidato Mensa vulde 200.000 lege dit jaar magen v. d. WATER Drie Leidenaars op inbrekerspad 69jEUWE IEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1969 (Van onze stadsredacteur) EIDEJV Peter van Delden 15leerling 3de klas hbs an het Chr. Lyceum aan de S.chubertlaan, heeft de lan elijke hoofdprijs geivonnen van een opstelwedstrijd p aar aan duizenden middelbare scholieren hebben deel- enomen. Dat betekent voor de in Voorschoten (Pr. i lauritslaan 17) wonende Peter: een veertiendaagse 3 liegreis naar India. Vanmiddagtijdens e enook voor ijn ouders bijgewoonde lunch in het Tropenmuseum te im ster dam. is hem de uitslag van de wedstrijd officieel eegedeeld. In feite waren hy en zijn ouders ider voorwaarde van geheimhou- ing al een paar weken geleden an de voor Peter verheugende uit- ag op de hoogte gebracht om de •aktische reden, dat zijn ouders ►estemming moesten geven voor de •is terwijl Peter zelf tijdig moest orden gevaccineerd. Het betrof hier een opstelwed- rijd van de ambassade van India, et Tropeninstituut en de lucht- aartmaatschappij Air Indiabegin •ptember van dit jaar gehouden, ele duizenden scholieren namen Ier aan deel in de wetenschap, dat maar én prijs was te verdelen: reis naar India. Drieduizend ^Hoeveel leerlingen er precies aan e wedstrijd hebben deelgenomen is Riet precies bekend omdat elke :hool eerst een voorselectie hield. 3 werden van de ruim honderd erkstukken van het lyceum aan de ige chubertlaan (Chr. Scholengemeen- G. :hap Zuidwest) maar vier opstellen ie igezonden. j Desondanks kreeg de jury in Am- terdam toch nog drieduizend werk- J. tukken te beoordelen. Het was dus am! oor Peter van Delden, zyn ouders n de aardrijkskundeleraar van het pceum, de heer Van der Linden, ;e(ji us wel bijzonder verrassend te ho en, dat Pieter de hoofdprijs had ewonnen. Peter had zijn werkstuk het >f een vrije opdracht maar het trwerp moest wel wat met India 'maken hebben gewijd aan de tekenis van het toerisme voor In- l. Op de ambassade in Den Haag ;ft hij folders cn dergelijke ge ld om zijn opstel te kunnen il- reren met kaarten en foto's Huistverk J Een dag of veertien geleden zat i eter juist zijn huiswerk te maken, ten er een auto voor zijn ouder- stopte waaruit drie heren stap- „Ze belden aan, vroegen of ze ven binnen mochten komen en ertelden toen mijn moeder en mij at ik tot de vijf besten van de op- elwedstrijd over India behoorde, at vond ik natuurlijk erg leuk, laar omdat ik wist, dat er maar ij t gaat de pendelbus C]J rijden van het Groenoordterrcin neeDaar. de Hartebrugkerk. Dit is een speciaal voor Leiden belangrijk initiatief. Een te volle binnenstad en een zeer groot parkeerterrein aan de rand, dat ongebruikt blijft, zijn niet te rijmen. Het Groenoordterrein is de voorloper van de parkeergarage. kHet is te hopen, dat de pendelbus het goed doet. Als dat nog niet het Reval mocht zijn, moeten de initia tiefnemers zich niet meteen laten ontmoedigen, want de realiteit is nu eenmaal, dat het gedrag van de ^e&gebruiker zich niet zo gemakke lijk laat ombuigen. Er zijn auto mobilisten die liever twintig minuten naar een parkeerplaats vlakbij joeken dan tien minuten lopen, rno Laten de financiën het toe, dan is er maar één parool: volhouden met die '3' bus. Vroeg of Iaat zal de automobi- opjlkt toch moeten inzien, dat deze tege moetkoming een niet te versmaden bijdrage is tot verlichting van de °ok op deze stad zo zwaar drukende ,^r Parkeernood. Bovendien wordt met yitc dergelijke faciliteiten de aantasting gj van de binnenstad afggremd. En 2 daaraan moeten we langzamerhand g/ °®k eens wat gaan doen. willen wij "let in 'n onoplosare chaos terecht komen. één prijs was, maakte ik me ver der nog niet zo heel erg blij", ver telde Peter mij gisteravond. „Daar na vroegen zij mijn moeder of zij er geen bezwaar tegen zou hebben als ik veertien dagen naar India zou Olibollen Mevrouw Van Delden: „U be grijpt wel dat ik daar eerst eens goed over moest nadeken. Mijn man, die in 't zakenleven zit was niet thuis en we moesten natuurlijk eerst overleg plegen. Ik vond het reus achtig dat Peter voor die hoofd prijs in aanmerking komt en we hebben „ja" gezegd omdat zo in kans nooit weer komt en omdat je als ouders er later waarschijn lijk erge spijt van zou krijgen als je „nee" zou zeggen. De consequentie is echter, dat Pe ter nu met de kerstdagen en met de jaarwisseling niet thuis is, want de reis naar India heeft plaats in de kerstvakantie. Gelukkig kan hjj het huwelyk van een van myn drie dochters op 10 december wel mee maken". Dia's maken Peter vertelt nog wat verder over zijn opstel: „Het onderwerp, toe risme, ligt me nogal. Als ik met vader mee ga in de auto kies ik al tijd de fijnste weggetjes uit en voort durend zit ik de kaarten te bekij ken. Maar ik had nooit verwacht, dat ik de hoofdprijs zou winnen. Om te beginnen ben ik niet zo goed in opstellen. Mijn aardrijkskunde is wel wat beter maar toch Ik wist echt niet wat ik hoorde toen ze vertelden, dat ik die prijs had gewonnen. Ik zit nu voortdurend Engels te leren omdat ik me veer tien dagen met die taal moet zien te redden. Nauurlijk neem ik een foto toestel mee; ik denk, dat ik dia's ga maken. Een paar heren, onder wie de directeur van het Tropenmuseum, maken de reis naar India met mij GERO CASSETTES Juwelier - horloger Haarlemmerstraat 181 DEN HAAG Met hun drieën wis ten ze op crimineel gebied van wan ten, de jongelieden uit Leiden die zich voor' de Haagse rechtbank hadden te verantwoorden. Als eerste stond te recht een 19-jarige jongeman. Hij was betrokken bij de inbraak in een win kel in sportartikelen te Leiden. Te voren was ingebroken in een matras- senfabriek, waar o.a. een schrijfma chine werd gestolen. „Wanneer u zo doorgaat, ziet het er niet best voor u uit", waarschuwde de president van de rechtbank. De eis luidde vier maan den gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk met proef tijd van drie jaar. Een 20-jarige jongeman had tijdens de inbraak in de sportzaak aan de Rijnsburgerweg in een auto als „uit kijk" gefungeerd. „Maar ik viel in slaap", deelde hij mee. De 19-jarige was aanvankelijk door de rechter-com missaris op vrije voeten gesiteld, doch dat was verkeerd uitgepakt. Want de Leidse politie heeft hem deze dagen weer gearresteerd in verband met dief stal van een auto. Hij had deelgeno men aan de inbraak in de matrassen- fabriek en in de sportzaak. De zaak tegen beiden werd aange houden. LEIDEN Onder de titel „vertellen met muziek'' gaf gisteren Louis Dispa, de nieuwe dirigent van het Gewstelijk Orkest voor Zuid-Hol land een causerie voor de lagere schooljeugd, die omlijst werd door een drietal ouverturesOp het eerste gezicht mocht de keuze wat eenzijdig lijken, doch in dit korte bestek was weinig anders mogelijk, te meer daar deze concerten door de Commissie voor esthetische vor ming ieder jaar georganiseerd worden en het moeilijk van de leerkrachten te verwachten is dat zij elk jaar hetzelfde repertoire onder handen nemen; juist dit experimenteren met het overdra gen van de muzikalestof op jon ge kinderen is een boeiende zaak, zoals trouwens duidelijk bleek uit de verschillende reacties. Misschien wat wijdlopig, maar toch voor ieder begrijpelijk analyseerde Dispa de verschillende thema's waaruit elke ouverture is opge bouwd; hij liet deze kort horen en gaf, waar nodig, ook toelichting op het gebruik der instrumenten. Wel viel o.i. de nadruk iets te veel op „het verhaaltje"; ha een opsom ming van alle passages weet nie mand meer tenzij hij het heeft opgeschreven of er nu eerst overwinnaars of overwonnenen, het prijsschieten of de karakter schets van Max aan bod moeten komen. Het gevaar is dus, dat men te zeer naar het programmatische element en te weinig de muziek om zichzelf zoekt. De zaal was wat rumoerig, wat aan de vertolkingen wel afbreuk deed; er klonken in de Ouverture Egmont enkele zeer on zekere accoorden bij de strijkers en de hoorns ontspoorden in de Freischütz van Weber. ook had men wat meer accuratesse bij de slotclimax van Wilhelm Teil mo gen verwachten. Daar stonden po sitieve kwaliteiten als het duide lijk verklanken van de grote lijnen en hoofdthema's, een grote leven digheid en in de langzame passa ges (inzet Beethoven, het Agatha- thema en de pastorale bij Teil) een zangerig samensmelten van de verschillende instrumenten tegen over. De tijd is nog te kort om een de finitief oordeel over het samengaan van orkest en dirigent te kunnen vellen; in elk geval stak het resul taat ver uit boven het concert van voig jaar in hetzelfde kader; er is aan exacte weergave vooral veel meer aandacht besteed. Tot onze spijt weren we verhinderd, het „vor- mings-programma' dat Dispa voor ogen staat, onder zijn leiding nader te beschouwen. Dra. A. van der Veen-Wiersma. Trots toont Peter van Delden een kaart van India. En te recht! Omstreeks de jaarwis seling zal hij immers als win naar van een opstelwedstrijd veertien dagen in dat land ver toeven. Inclusief de (vlieg-) reis zal dit fantastische uit- Stapjè' zevenden dagen durèri. (Foto NLC-Dirk Ketting) LEIDEN Het optreden van de band „The gun formely fat Harry" in de Groenoordhal gaat niet door. In plaats daarvan zal „the Third Ear Band" komen spelen. Verder zal ook de complete lichtshow uit Paradiso aanwezig zijn. ADVERTENTIE Haarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteegis het adres van juwelier-horloger v. d. Water, waar u voor de as. feestdagen een waardevol en blijvend geschenk kunt kopen. Wij handhaven onze 30-jarige traditie. Ruime keuze - aparte modellen - de beste merken - prima vakservice - altijd voordelig. LEIDEN Jolanda Wijnands heeft gistermiddag Leidato-voorzitter Jan Wolfslag de resultaten overhandigd van de enquête die in opdracht van cie Leidato door de leerlingen van de tweede klasse van de Leidse school voor de Detailhandel op de achtste Leidse huishoudshow is gehouden. Op de vragen, die een waarderingsoordeel inhielen ten aanzien van Leidato- show in de Groenoordhal, antwoordden 95 pet van de bijna 2500 geënquê teerden positief, slechts 5 pet of meer negatief. Zestig procent van de be zoekers kwam uit Leiden, de rest „van buiten". Door directe reclame (reclamebor den, advertenties en kranteartikelen) kwam 61% ertoe de Leidato te be zoeken. Veertien procent kwam af gaande op herinneringen aan vroe gere bezoeken. Bijna een vierde van de bezoekers zei de Leidatokrant niet te hebben ontvangen. Van degenen, die de 'jrant hebben ontvangen, heeft slechts elf procent (of slechts 8% van het totale aantal) deze weggelegd zonder erin te kijken. Ongeveer een derde van de bezoekers bezocht de Leidato voor de eerste keer. Een zelfde deel bezocht de Leidato twee maal. Ongeveer vijftig leerlingen van de School voor de Detailhandel hebben aan de enquête meegewerkt. In to taal hebben zij er bijna 8Q0 „man uren" aan gespandeerd.. Hebben de leerlingen behalve praktijkervaring tijdens- het .enquêteren ook meer waardige dingen meegemaakt? Ria Siere uit Leiden: „Nou en of, zo was er een enquêtrice, die Rien van Nunen wilde enquêteren. Hij wilde dit wel doen, mits hij een zoen van haar kreeg. Er waren ook mensen, die niet wilden antwoorden omdat zij dachten dat de vragen per soonlijk waren. Een ander reageerde LEIDEN In minder dan een jaar, om precies te zijn in 330 da gen zijn in het Prytaneum 200.000 maaltijden uitgereikt. Om dat feit te vieren werd de man die deze maaltijden in ontvangst nam eens flink in de bloemetjes gezet. Dr. H. H. Frese, voorzitter van de interim-commissie studenten voorziening vertelde, dat er per dag ruim 1000 maaltijden worden verstrekt, met als record 1311Dit betekent dat er iedere 6 seconden iemand met een bord eten in z'n handen staat. De mensen die er- VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44545 voor zorgen dat de hongerige stu denten hun eten krijgen zijn 2 koks en 3 opschepsters. De mensa, onder welke naam het Pryteaneum beter bekend is, be gon op twee butagasstellen op vei- lingkisten. Langzamerhand is de in stelling weldig uitgegroeid en in maart '71 hoopt men in de Kaiser- straat te kunnen beginnen. Daar zullen 2500 hongerigemagen per dag kunnen worden gevuld. De 200.000ste van dit jaar (een re cord, vorig jaar kwam de 190.000ste op de laatste dag van het jaar) was de heer Jap A Joe, 5e jaar: student in de niet-westerse sociologie. Hij kreeg een kostelijke fruitmand aan geboden. Maar ook de 199.999ste, Charlotte Matthijsse, 6e jaars studente biolo gie, en 200.001ste, Johan de Klerk, administratief attaché, werden niet vergeten. Zij kregen allebei een troostmandje. Na de onderbreking ver het op scheppen van de maaltijden ging men weer snel door. De rij van ze ker honderd mensen, die nie+ langer op eten kon wachten, kwam in pro test. En pats, weer werd een bord ge vuld, de pan was voorlopig nog niet leeg. Foto N.L.C./Dirk Ketting. met: O, gaat het soms weer over Biafra? Ook waren er bezoekers die vroegen: het zijn toch geen enge vra gen? De achtste uitgave van de Leidato is bijna drie maanden geleden gehou den. Waarom wordt eerst nu pas de uitslag van de enquête bekend? Gerard Castelein uit Roelofarends- veen: „Het verwerken van de formu lieren was tijdrovend. Bij één vraag moesten er wel 16.000 handelingen worden verricht. En als het niet klopte, kwamen er nog enkele dui zenden handelingen bij. Er waren negen vragen! Hoe ging het uitwerken eigenlijk in zijn werk? Kees-Jan Spijker uit Bodegraven: „Om een lang verhaal kort te maken, de lessen en het huiswerk gingen gewoon door en het verwerken van de enquête-formulieren moest in de vrije uurtjes gebeuren. Nu kennen we bij ons op school het instituut der „happeningen". Een happening is een nuttige bezigheid op je vrije middag als je wat op je kerfstok hebt. Met andere woorden: vele „vrijwilligers" hebben sinds eind augustus de hap peningen frequent bezocht". De directeur van de Leidse school voor de Detailhandel, de heer J. C. van Britsum kreeg gisteren tijdens een bijeenkomst in het Leidato-ge- bouw aan de Haarlemmerstraat, die o.a. werd bijgewoond door wethouder P. Piena, van Leidato-voorzitter Jan Wolfslag als dank een geldbedrag onder couvert, te besteden aan de werkbezoeken die de school jaarlijks aan bedrijven aflegt. Het ligt in de bedoeling, dat De tailhandelschool voor de negende Leidato een affiche gaat ontwerpen. Vrijdag 28 november Boshuis, achter Hoflaan 76. 7—9.30 u: ruilclub verzamelaars ALSV-gebouw. Witte Singel. 8 uur: openbare vergadering Vletnamcomité- Zaterdag 29 november Schouwburg, 8 u: Lltterls Sacrum met „Janus". Oegstgeest: Het Witte Huls. 2—5 u: schaaksociëteit Palamedes. Gehoorzaal, 8 u: concert Werkmans Wilskracht. Maandag 1 december Schouwburg, 8 u.: Theater met „Het vergeetboek". Gehoorzaal, 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal Dinsdag 2 december Schouwburg. 8 u.: Theater met „Het vergeetboek". Breestraat 19. 7 tot 8 u/: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: spreekuur Bouw fonds. Gehoorzaal. 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal. School „De Valk". Rljnsburgersingel .8 u.: Sinterklaasbijeenkomst esperantover- enlglng „Pacen". Woensdag 3 december Gehoorzaal. 10 tot 22 u,: meubelshow Langezaal. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 u.: spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 4 december Gehoorzaal. 10 tot 22 u.: meubelshow Langezaal. Schouwburg. 8 u.; K. en O.'. Theater met „Kaspar". Schouwburg. 3 u.: Jeugdvoorstelling LJA, Maskerette met ..De muts vail Sin terklaas Zaterdag 6 december OEGSTGEEST Het Viritte Huls. 2 tot 5.30 u.; schaaksoc Palamedes. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Aptheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apohteek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Doktcrsdlenst Tot zaterdag 10 u. de eigen dokter raad plegen. Daarna, tot zondag 24 uur. 5 maal 2 bellen. FILMS camera If18 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9 15 uur: vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Fataal alarm. 18 Jaar. LIDO De een en de ander. 14 Jaar, dag 2 30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Naaktmodellen, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur: zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur RÉX Carmllla, 18 Jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur; zo 2.30. 4 45. 7 en 9,15 uur; vr- en zat-nacht 23.30 uur: Mlnlpoker. 18 jaar. STUDIO Bamse. mijn teddybeer 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur TRIANON Gejaagd door de wind. 14 Jaar, dag. 2 en 8 uur Mobiel ANWB-kantoor Iedere maandag en donderdag van 10 tot 4 uur op de Lammermarkt (tot 27 februari) Behandeling na ongevallen De poliklinische oahandeilng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur mld dags tol woensdag 12 uur waargenomen door hei Dlacnnessenhuls Vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth- zlekenhuLs (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Aca demisch Ziekenhuis Gemeenschap Zuid-West Huipvertenings- en informatiedienst voor Lelden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef 24101 bij geen gehoor telef 20460: voor Informatie: telef .43921 Bezoekuren Ziekenhuizen AcaderTii.srh ziekenhuis: voor patlënter In klasse la. Ib en 2e dagelijks 10.30- 11.30. 14.3016 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse 8 maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18 15—18 uur dinsdag 1314 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14 30—I6 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrljda, 18.45—19 30 uur zaterdag 15 30—1630 uur zondag 1530—17 uur. Klassepatlênten op de vrouwenkliniek aam-luk- i' e> in ui .»oen 19—20 uur Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 laar niet worden toege laten. In net belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Ellsabethziekenhuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht, kraa maf deling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: tweede klas dagelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek Lelden dagelijks van half twee 101 half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlênten dagelijks van zeven tol acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dags II tot 12 en 2 tot 3. Dtaconessenhuls. dagelijks eerste fcl. 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; tweede kL 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 830—7 15 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag): le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00 uur. van 18.00-19.00 uur. 3e klas: van 14.00—15 00 uur. van 18.00— 19 30 uur Kraamafdeling: van 14.00—15 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten. Kinderafdeling, van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur dinsdag en donderdag, al léén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORD WIJK - Sole Mtlo klasse-pa- tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en des avonds van 7 tot 8. zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van I tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek - dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- llng dagelijks van half 3 tot half 6. Reva lidatiecentrum dinsdag eD donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 8 toi half 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbcéafdetlng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half t. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 6 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel op werkdagen van 10 tot 4 uur. zon dag van l tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg), op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot B uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Alarmnummers Dokteredlenst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 8. Politie 5 maal t EHD: 20645 Tentoonstellingen Lange Mare 68: schilderijen, tekeningen, aquarellen en gouaches van Jos Mertens. vanaf 15 nov.. 2—5 eD 7—9 uur. Academiegebouw Rapenburg; tentoon stel Jeremy Bangs pictures 14 nov.-i4 lanuari. Galerie t Dulvenhys: schilderijen Fer Hakkaart. 1 9nov.-lo december, dinsdag t.e.m zondag 2-8 uur Rapenburg 04. Galerie Van der Vllst Botermarkt 8: couachcs van Hans Hiishergre keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot H november dlnsd toi en met zat van 96 uur) Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling van werk van leden van .Ars Aemula Na turae" van ie nov t/m 29 oov dagelijks van 19 tol 22 uur zaterdag van 14 tot 17 uur zondag van 14 tot 16 uur. Museum Oudheden Vuursteen tijden tot 15 december alle Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 8: schil derijen groep Nicolas, 22 nov. 28 dec., dlnsd. te m. zat. 9—6 u.. zond. 1—5 uur. Legermuseum. Pesthuislaan 7: tot Jl Januari 1970 expositie ..Historische diora ma's en militaire modelflguren".

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3