Hele week repetities voor jaarlijkse manifestatie Merkwaardig Audiocentrum jubileerde NOS ontvangt jazz-musici uit negen Eurovisielanden KENMERK IN KLEUR ,Het andere Israël en de vredeskansen Geen Wim Kan op Oudejaarsavond VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Lappie Loep in kokosnoten DINSDAG 25 NOVEMBER 196? JJET was een hoogst merkwaardi- ge toestand, dat gisteravond de di- ecte tv-reportage van de Apollo-lan- om elf uur moest worden onder roken voor het journaal en de uit zending van een op hand opgenomen 'eleac-les. In feite duurde het actuele gebeuren loen nog een minuut of tien. Die kon- jen er niet meer bij: de radio vertelde iet verloop van de helikoptèrvlucht n het aan boord brengen van de drie ttronauten, die na even hand opste- i voor de camera vlug in de qua- mtainewagen verdwenen, de tv-kij- :ers kregen dat na een half uur via beeldband te zien. Dat werd toen ge- mmpleteerd door een keurige afron ding van de maanreportages, waarin lenk Terlingen alle tijd kreeg er iets voois van te maken. Maar waarom deze vreemde onder- reking? Te meer, omdat het journaal iteraard begon met de zojuist ver- nonde beelden van de voortreffelijke onding die de Amerikanen met een elelens, die op vijf kilometer afstand scherp beeld gaf, heel knap hadden lorgegeven. Enfin, wie er voor wilde opblijven, ag nog even een glimp van de drie uimtevaarders, die hun reis veilig on den besluiten. De VARA week volgens afspraak met twee programma's voor de actualiteit, alles ging precies op tijd en in de NOS-studio waren de des kundigen nu versterkt met een NASA-medewerker, die de landing van de Apollo II had meegemaakt, en een paar woordjes toelichting op een en ander kon geven. Voorin de avond gaf de VARA in Achter het Nieuws een scherp gesprek mer verschijnselen van antisemitisme i Nederland, gevoerd door mr. A. lyzberg, prof. dr. D. van Arkel en Herman Wigbold. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM ra Met een welbe- zochte receptie is gisteren het 40-ja- rig bestaan van het audioschakelcen- trum -van de PTT, dat zorgt voor de verbinding ten behoeve van de radio- omroep, gevierd. Zonder dit centrum zou de radio al 'jii jaren niet hebben kunnen wer ken en het is goed, dat hieraan eens ze aandacht wordt besteed. De Wijdde hieraan vanmorgen een kort radioprogramma, waarin ook "ksen van de receptie warén opgeno- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De radio- studio's staan deze week in het teken van de jazz, want de NOS is gastvrouwe van de jaarlijkse jazz-manifestatie van de Euro- l pese Radio Unie, waaraan ne- gen landen meedoen. Gisteren was het een levendi ge binnenkomst van de deelne mers, die onmiddellijk aan het repeteren gingen voor het tra ditionele concert, dat vrijdag avond a.s. in het Congrescen trum van de Amsterdamse RAI wordt gegeven. Het is een heel evenement, waar aan de NOS de handen vol heeft. Verleden jaar was iedereen in Stock holm, en Nederland vaardigde toen Herman Schoonderwalt af. Maar dit jaar en die eer komt ieder gast land toe zullen er meer Neder landse jazz-musici in het grote con cert zijn te horen. Achtereenvolgens treden dan op het orkest Kurt Edelhagen, het sep tet Etienne Verschueren, het trio Bill Evans en een internationaal orkest, dat speciaal voor deze gelegenheid wordt gevormd uit deelnemers van de verschillende landen onder leiding van Jerry van Rooyen. Dit orkest wordt aangevuld met een rhythm-sectie, bestaande uit de pianist Louis van Dijk, de bassist Jacques Schols en John Engels met zijn drums. Een rhythm-sectie voor het septet Etienne Verschueren vor men pianist Rob Franken, bassist Ruud Jacobs en drummer Cees See. De NOS heeft het concert van vrij dag voorbereid. Producers Prudence den Besten en Joop de Roo zijn er, samen met presentator Michiel de Ruyter, heel druk mee. Voorlopig zal alleen het optreden van het internationale orkest, tradi tiegetrouw, direct zijn te horen en wel vrijdagavond tussen 10.55 en 11.55 over Hilversum I. Het gaat in stereo uit en wordt rechtstreeks over genomen door 5 Europese radiosta tions. Voor de overige (en meer) landen worden opnamen op de band vastge legd, evenals van het andere deel van het concert. Hiervan laat de NOS in de komende maanden in haar radiorubriek „Jazz in actie" tel kens gedeelten horen. Er moet wel veel worden gerepe teerd deze week, want er worden o.m. speciaal voor dit concert geschre ven composities uitgevoerd, wat be langrijk is voor kenners en liefheb bers. Dit geeft het muzikale evene ment een eigen verrassingskarakter. Het orkest Kurt Edelhagen, dat niet mee-repeteert in Hilversum maar vrijdag pas arriveert in Amster dam, biedt een nieuwe compositie van Emile Mangelsdorf. waarbij diens echtgenote, de operazangeres Simone Mangelsdorf als soliste op treedt. Het trio Bill Evans is hier al in verband met de uitreiking van de aan dit ensemble toegekende Edison. Het internationale jazzorkest komt met een reeks premières en wel van Etienne Verschueren, Ian Carr, To- rolf Molgaard, Ati Soss, Jerry van Rooyen en Erik Nilsson, Verschueren en Carr schreven ook nieuwe werken voor het septet met zijn rhythmversterking. Het Eurovisie-jazzconcert ls een van de weinige gezamenlijke evene menten van de ElBU, die nog wor den aangehouden. De NOS zit er op internationaal gebied in deze tijd wel dik in, want in maart a.s. is zij weer gastvjouwe van het Eurovisie Song festival. 9? (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is niet alleen voor de VARA, maar ook voor ons luisteraars een hele tegenvaller, dat Wim Kan ook dit jaar niet bereid is, een van zijn beroemde Oudejaarsa vondconferences te houden. Wim Kan heeft de Vara laten we ten, dat hij geen tijd vrij kan maken om een uur conference voor te berei den. Bovendien kan hij geen woord gebruiken van zijn huidige program ma, zoals hij anders wel deed, omdat dit programma nog lang niet is „uit- Hilversum I. 402 m. AVRO: 18,00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Hilversums ge mengd koor en Instrumentaal kwartet. 18.50 Paris vous parle. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Trefpunt: de discussierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Vanavond: vro lijkheid. muziek, actualiteit en wetenswaardigheden. 22.00 Hlering: jongerendiscussle over het linkse karakter van de Nederlandse Pers. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.40 Radiojournaal. N.O.S.: 22.55 Stereo: Signaal - muziek van eigen tijd (opn.) 23.35 Or kestmuziek uit Oost- r~ Zuld-Oost-Azië. 23.55-24. Nieuws. Hilversum U, 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Stereo: Licht ensem ble met solisten. 19.40 Conci liepostbus (herhaling). 19.45 Wie is In Godsnaam Jezus .Christus?, lezing. 20.00 Stereo: klassieke muziek' (gr.) 20.30 A pot-trait of the artist as a yoerig man, kamerkantate van Matyas Seiber (opii.) 20.50 Het vlees geworden woord, pro gramma over het werk van James Joyce. 22.25 Overwe ging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parle- mentsoverzlcht. 22.45 De zin gende kerk. 23.00 Kontekst, magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Mziekprogramma. 23.55A24.00 Nieuws. en Nederland I. NOS: 18.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. AVRO: 19.07 De rare vogels, TV-serie voor de jeugd (dl. 1). 19.32 Peyton Pla ce. TV-feuilleton. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 Kleur: Strange Report: Hand een kwestie van zwarte kunst?, TV-film. 21.10 Voor de vuist weg. 22.10 AVRO's Televizier. N.O.S. 22.55 Journaal. TELEAC: 23.00-23.30 Schaken voor beginners - les 8 herh. Nederland II. N.O.S.19.50 Kleur: De Fabeltjeskrant. STER: 1856. Reclame. N.O.S.: 19.00 Journaal. 19.03 Scala: in formatief programma. KRO: 19.30 Slowaaks dans- en zan gensemble Lucnica. STER: 19.56 Reclame. N.O.S.: 20-00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 Kleur: Documen taire film over Japan. (CBS-produküe). 21.10 The fal len idol (Een kind klaagt aan), speelfilm naar een verhaal van Graham Greene. N.O.S.: 22.40-22.45 Journaal. BELGIë Kanelen nederlands: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tie nerklanken. 19.25 Kijk en kook. 19.50 Keurig Frans. 19.52 Zoeklicht. 19.56 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Ontworteld, een documentaire over de he dendaagse landlopers. 21.20 O- pen brief, psychologische speelfilm (voor volw.). 22.20 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. (7.30—7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.5* Deze dag. VARA 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8 20 Stereo Lichte grammo foonmuzlek. (8.30-8.35 Voor de huisvrouw). 9.00 Stereo Klas sieke symfonische muziek (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Lichte grammo- foonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo Pianorecital (gr.). 12.00 Amuse mentsmuziek (gr.). 12.25 Ste reo: Metropole Orkest met zangsoliste. 12.54 Voor het plat teland. 13.00 Nieuws. 13.11 Ac tualiteiten. 13.25 Stereo: Stu dio- opnamen exclusief ge maakt voor de VARA. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Ste reo: Hoogtepunten uit de mu sical Paint your wagon (opn). 14.45 Onze man ln Madras, hoogspel. 15.15 In de Toonzaal: modern muziekprogramma voor de jeugd. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor boven de zestig. N.O.S.: 17.02 Oude liedjes. VA RA: 17.20 Danzi-kwintet. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM n. 298 m. NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke grammofoonmuzlek met nieuws en actualiteiten. TROS 8.00 Nieuws. 8.11 Verzoekpla- tenprogramma (8.30—8.32 Nieuws: 9.00—9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag: componisten en hun werken. 10.15 Voor de vrouw. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Vooruitstrevend Kenmerk, rubriek van de. gezamen lijke kerkelijke zendgemachtigden, heeft een kleurenreportage gemaakt in het midden-oosten, die 40 minuten duurt en getiteld is „Het andere Israël". Het programma wil tot uit drukking brengen dat elke eerlijke vredeskans dient te worden aange grepen, nu de spanningen tussen dit land en de Arabische landen zo toe nemen. De reportage, gemaakt door Rob de Vries, Henk Venema en Wim Louw- rier met Henk Suèr als eindredac teur, is te zien op woensdag 10 de cember a.s., van 7.16 tot 7.56 op Ned. 1. Zij wordt de volgende avond om 10.20 uur op Ned. 2 gevolgd door een uitzending, waarin een groep geïnte resseerden, o.a. journalisten en leden van de Joodje gemeenschap in Ne derland, zicji naar aanleiding van de reportage uitlaten over hun visie op de vredeskansen in het mid den-oosten. De samenstellers van de reportage vertellen ons het volgende erover: „De manier waarop Israëlische au toriteiten optreden tegen de Ara bische bevolking in de sinds juni 11.00 Nieuws. 11.02 Piek uur: wedstrijdprogramma. 11.45 Ac tualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO 12.00 Gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land: 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Acuta! ltelten; 13.00 Raden maar...; 13.15 On dernemend). NCRV 14.00 Mo derne muziek (opn.). 15.00 In 't zilver: Voor oudere luiste raars. 16.00 Nieuws. 16.02 Ste reo Voor de jeugd. 17.00 Twien-Popradio. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Coun try and western rubriek. NCRV 9.00 Nieuws. 9.02 Lich te vocale muziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Nieuw versche nen langspeelplaten met kri tisch commentaar. NOS 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek-lezen. (12.00 Nieuws). AVRO 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojournaal. 13.06 Platenprogramma. (14.00 Nieuws). 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitamenen. 16.00 Nieuws. 16.03 Gimmick: licht platenprogrammsr. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05—18.00 Pop- en eountry- muziek. 1967 bezette gebieden, trekt in de in ternationale pers grote belangstelling. Het toenemende verzet in deze gebie den dwingt de Israëli's soms tot straffe maatregelen. Door de kri tische discussies over dit vraagstuk dreigt men echter iets veel belangrij- kers uit het oog te verliezen: de noodzakelijke oplossing van het Israëlisch -Arabisch conflict. Het is ook een zaak die ten sterkste appel leert aan het christelijk geweten, hetgeen voor de Kenmerk-redactie aanleiding is geweest, rich op dit punt te oriënteren". „De bezetting is een uitvloeisel van de zgrv. juni-oorlog, en niet een ty pisch Israëlisch-Arabisch probleem- In geval van een vredesregeling zou dit vraagstuk opgelost zijn. Maar er zijn op dit ogenblik weinig Israëli's en Arabieren, die nog aan een poli tieke oplossing geloven." In de reportage komen niettemin enkele deskundigen aan het woord, die geloven, dat onder bepaalde voor waarden een vreedzame regeling wèl mogelijk ia Hun politieke invloed is beperkt, maar nu de onrust in het Palestijnse gebied steeds groter wordt, is Kenmerk van mening, en wil dit ook aantonen, dat het nodig kan zijn om elke eerlijke vredeskans aan te grijpen. Vanavond na het nieuws van 7 uur is het voor tieners aantreden geblazen bij Nederland 1, waar de AVRO dan een nieuwe serie, speciaal voor hen geschreven door Dick Dreux, gaat uitzenden. De acht delen van de reeks staan los van elkaar, ééntje missen af en toe is dus niet erg. „Rare vogels" heet het geval. Een van de hoofdpersonen is een die renarts in ruste, die teruggetrokken op een woonboot leeft. Onder de baard herkent iedereen hem als Jan Teulings, al heet hij nu De Graauw. Hij ontmoet twee jonge mensen, Wim Zomer en Hele Juurlink (nieuw gezicht op het scherm!) en via hun perikelen komt hij weer terug in de maatschappij en in zijn beroep. De woonboot ligt bij Weesp in de Vecht: wie de omstreken kent zal dat wel zien. Op de foto het drietal bijeen. Ned. 1 AVRO 7.07 uur jeugserie „De rare vogels", deel 1. 7.32 uur Peyton Place. 8.29 uur aflevering Strange report: „Een kwestie van zwarte kunst?" 9.10 uur Voor de vuist weg. 10.10 uur actualiteiten. Ned. 2 KRO 7.30 uur Slowaakse dans en zang. 8.20 uur Amerikaanse documentaire over „De Japan ners". 9.10 uur speelfilm „Het gevallen idool" naar een ro man van Graham Greene. Hilversum I AVRO 7.35 uur Vanavond, groot amusementsprogramma met strip, hoorspel, hersengymnastiek en spel letjes. 10.00 uur Hiering: leerlingen van de School voor Jour nalistiek discussiëren over het linkse karak ter van de Ned. pers. 10.55 uur eigentijdse muziek, daarna orkestmuziek uit Azië. Hilversum II KRO 8.00 uur Duitse uitvoering 5e symfonie van Schubert 8.30 uur kamerkantate van Seiber: „A portret of the artist". 8.50 uur literair programma. 11.00 uur Kontest: discussie-magazine. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAN NICOLAASNICKLEBY 36 'Oom,' zei Kaatje, toen rij dacht dat ze hnn bestemming gauw bereikt zouden hebben. Tk moet u een vraag stellen. Zal ik thuis blijven vronen?* - - Thuis?* vroeg Ralph, *Waar is dat? - *Bij mijn moeder, dn weduwe* zei Kaatje met nadruk. 'Je zult je verblijf hier hebben,' zei - Ralph, 'want hier zul je eten, hier zul je van 's morgens tot 's avonds big» ven, soms ook tot het weer ochtend wordt.' 'Maar 's nachts,' zei Kaatjes Ik kap haar niet verlaten, oomDe moet een plaats hebben die ik mijn thuis kan noemen en dat is waar rij is, al is het dan misschien nederig.' - *Misschïenlf zei Ralph, harder doorstappend. 'Ik heb over jc gesproken als werkster buitenshuis, en dus zul je elke avond naar huis kunnen gaan.' Zo kwamen rij zonde? verder oponthoud voor de deur van de modiste^ waar een grote koperen plaat denaam en het bedrijf van madame Manta» llm vermeldde. Madame Mantalini's magazijn was op dc bel étage. r Een bediende in livrei opende de deur, cn leidde op Ralphs vraag, oFma» dame Mantalinï thuis was, het paar door een elegant voorhuis, eenbredo trap op naar het magazijn, dat uit twee grote als salons gemeubileerd» kamers bestond. Zij moesten hier langer wachten dan Ralph Nickleby aangenaam waa;, diedekostbarckledingin het rond met weinig aandacht bekeek en rinde»- lijk aan een bel wilde trekken toen plotseling een heer zijn hoofd om do' deur stak en het even haastig weer terugtrok. 'Hé!' riep Ralph, Svie Is dat? Het hoofd verscheen opnieuw, en de mond die een rij witte tanden toon* de, riep cMon Dieul Nickleby?' Met deze uitroep trad de heer binnen ca' schudde Nickleby met grote warmte dc hand. Hij was in een deftige ja» gekleed met een vest en een wijde Turkse broek van dezelfde stofj een rode' zijden halsdoek, en groene pantoffels, terwijl een lange gouden horlogee ketting om zijn lijf gewonden was. Bovendien had hij knevels en bakkoj baarden die zwart geverfd en fraai gekruld waren. 'Mort DieuV hernam deze heer en klopte Ralph op de schouder, *o kcrat toch niet voor mij - 'Nogniet,' antwoordde Ralph schamper. - *Ha, ha I* riep de heer uit, en terwijl hij rich omdraaide om met grote elegance t» lachen, zag-hij Kaatje Nickleby, die op rij gaan staan was.'Mijn nicht,* zei Ralph. - 'Ik herinner mij nu waarvoor u komt. Ga maar mee, Nkk» leby! Loop mij maar na, liefje!* Dc modiste was een deftige dame, die fraai gekleed was en er niet kwaad uitzag, maar veel ouder dan de heer in de Turkse pantalon, die rij ze» maanden geleden gehuwd had. Zijn naam was oorspronkelijk Mantl^ was in Mantalinï herschapen omdat de dame met recht van mening was, Hot een nann^ die geen buitenlandse klank had, de zaken zou kun* nen benadelen. Na een korte, met suikerzoete woordjes doorspekte vroordenwïsseling, gaf meneer Mantalinï zijn echtgenote een kus en vervolgeus trok madame Mantalinï hem schertsend asm rijn oor, waarop rij rich eindelijk verwaar digde terzake te komen. - 'Nu mevrouw!' zei Ralph, die alles had aange» zien met zo'n bittere verachting als weinig mensen door hun blikken kun* nen uitdrukken. 'Dit is mijn nicht.' - 'A, zo!' antwoordde madameMan* talinï, terwijl rij Kaatje van hoofd tot voeten opnam. 'Kun je Frans spre» ken mijn kind?' - 'Ja, mevrouw!' zei Kaatje^ maar waagde het niet de cgen op te slaan, want rij voelde dat de blikken van de hatelijke man in de huisjas op haar gevestigd waren. - *Wij hebben in onze zaak op den - duur twintig meisjes,* zei madame Mantalini. - 'Inderdaad, mevrouw,* zei Kaatje angstig. - 'Jawel, en daaronder enige verduiveld mooie,' ant> t woardde haar waardige echtgenoot. - 'Mantalini l' riep zijn vrouw op een j toon vol verwijt. - 'Mijn godin!' zei Mantalini. - *Wil je mijn hart brt> ken?' - 'Niet voor twintigduizend werelden met balletdanseresjes,b ant> woordde de heer Mantalini, - *Dat zul je toch als je op die manier blijft spreken,' zei rijn vrouw. *Wat moet mijnheer Nickleby wel denken, als hij je hoort?' - 'Och, mevrouw! niets, volstrekt niets,' zei Ralph. 'Ik ken zya beminnelijk karakter en het uwe.' - 'Mantalini weet niet hetminstvando meiges,* vervolgde mevrouw Mantalini, terwijl zij haar man aankeek. (Wordt vervolgd) NEDERLAND NOS/NOT 11.35—12.00 School-tv. NCRV 17.00—17.35 Voor de kinderen. BELGIë. 17.30 Voor de jeugd. 46. „Drek hoort op de vaalt!" gromde Kareltje en deze woorden namen alle onzekerheid weg, die er misschien nog mocht be staan aangaande zijn be doelingen. Want zie, daar dook de heer Opopol al de mestvaalt in. Weliswaar strekte hij zijn handen nog afwerend vooruit, doch dat hielp niet veel. Hij bevond zich namelijk in de onvrij willige positie van 'n dui ker tegen wil en dank. De wetten van de zwaarte kracht wonnen het dan ook royaal van zijn tegenzin te gen de mesthoop en dus be landde hij met een doffe smak in de weke massa. „Bah!!" riep Opopol toen verbitterd uit: „m dit landje van mest en mist is het zoeken naar goede atleten inderdaad een mestige en vieze bezigheid!" En omdat hij terecht van oordeel was dat hij wel niet veel'goede zwemmers of hardlopers zou tegenkomen in de mesthoop van boer Knolle, krabbelde hij overeind en begaf hij zich kliederend naar het hekwerkje toe, waar Kareltje Knetter hem zojuist overheen gesmeten had. Toch was Opopol Istietof hele maal niet ontevreden, wat ook duidelijk te constateren was aan de wijze, waarop hij verschillende zaken op zijn dikke vingers aftelde. „Hij is een bok- sert en hij is een schaatsert.mompelde hij. „En hij is óók nog 'n criminele gewichtheffert, want ik weeg maar eventjes 300 pond. Wie weet wat-ie nog méér kan. Ik móét dat ventje hebben, koste wat het koste!" En aangekomen bij zijn auto wierp Opopol met een verachtelijk gebaar een bankbiljet op de grond, waarna hij er knetterend vandoor reed. „Hé baas! Kom 'es kijken!" riep Kareltje Knetter toen de smidse in naar de heer J. J. F. Verholen. „Hij ia uit de mesthoop geklommen en hij heeft tóch zijn benzine betaald!"- 18. Terwijl Lappic en Jonas op het achterdek bezig waren de reddingssloep gereed te maken, sidderde het schip plotse ling in al zijn voegen. Lappie keek Jonas geschrokken aan. "We moeten opschieten. Jonas", zei hij. "Dat was de mo tor!" Jonas luisterde maar half naar Lappie en begon het i sloepje naar de reling te schuiven. "Goedzo, Jonas, in zee met die sl*ep!'\ riep Lappie en hij duwde dappei mee. ln zee gooien?", vroeg Jonas, "en wij dan. wij moeten toch in die sloep varen?" Lappie luisterde niet naar Jonas en gaf het sloepje een duw, waardoor het voorover in het kolkende water terecht kwam. Op dat moment klonk een angstwek kend gerommel in het binnenste van het schip, zodat Lap pie en Jonas een ogenblik stonden te beven van schrik... FERDNAND - I i''A

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9