„CHU heeft zwartkijkers maar ook zwartstemmers" 1 Deel van Ambonnezen wil noodregering in Amerika Vrolijke quiz met Mies moet nog „inlopen" VVD (straatarm) wil tientje per lid Breuk 1111 compleet in Indiase congrespartij CHU-BESTUUR KOMT SCHOUTEN CS TEGEMOET Meer loon bij Foxhol Unieraad tegen een districtenstelsel Terug naar vroeger I. J. Tamaela contra ir. Manusama Terugkeer van Molukkers moet bespoedigd Steenfabrieken beloven I gratificatie '7 MA-ANOAG 24 NOV6MBES 196» 196 FOXHOL De directie van de Coninklijke W.A. Scholten's Che mische Fabrieken met bedrijven in toxhol, Veendam en Smilde heeft iaar werknemers laten weten, dat stappen zijn ondernomen voor een oonsverhoging. Onder de werknemers was onrust Mitstaan nadat arbeiders van diverse iedrijven in het noorden loonsverho- jng hebben gekregen. Ir. Van Volleiihoven naar Iran DEN HAAG Mr. Pieter van Vol- enhoven is gisteren naar Teheran rertrokken voor een bezoek van een seek aan Iran. Hij zal er namens de lederlandse Heidemaatschappij jesprekingen voeren met vertegen woordigers van het Iraanse ministe- ie van landbouw over projecten, die loor de Nedeco (raadgevend inge- lieursbureau voor buitenlandse pro- ecten) in Iran zouden kunnen wor den uitgevoerd. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Unieraad, het politieke adviescollege van de CHU, heeft zaterdag met 16 tegen 14 stemmen een voorstel van het Dagelijks Bestuur verworpen, over de invoering van een dis trictenstelsel met evenredige vertegenwoordiging en lijstbinding binnen die districten. Voorstellen van drs. D. Schou ten en mr. W. Reus (Centrum- Gespreksgroep) de passage over een districtenstelsel uit het con cept-program te laten werd eerst met een zeer geringe meer derheid aanvaard (14 tegen 13).. Op verzoek van de „verliezers" werd om een nieuwe stemming verzocht, omdat enkele leden van de commissie-Haars in een an- Wie naar Een van de acht" met maak wil kijken, moet vooral niet meer terugdenken aan het program- Mies-en-scène", want dan wordt een blijvende teleurstelling. Een personalityshow is niet te verge- lijken met het leiden van een ouder wetse quiz-avond, die ons terug brengt naar de eerste jaren van de televisie, toen zo'n lange spelletjes- avond iets was, waaraan wij ons ple zierig vergaapten. Een tweede kwestie is, dat men vooral ook niet mag denken aan Ku- lakampfs eclatante succes met de qÉavond „Einer wird gewinnen", wint dan gaat „Een van de acht" de «ftaduw in. Beide opgaven zijn moeilijk, want e hebben Mies Bouwman zoveel pitser en interessanter met mensen ïoren praten dan nu toegestaan of zelfs maar mogelijk is en het verge- van „Kuli" is haast nog moei lijker, omdat het programma zo pre cies, maar dan veel minder groots, het patroon van „Einer wird gewin nen" volgt, tot en met „licht uit" als de twee kandidaten voor de eindover winning beurt om beurt in de stoel drie vragen moeten beantwoorden. Maar goed, herinnering slijt wel. De kennismaking met het program ma viel bepaald niet op alle punten mee. De deelnemersselectie in ver band te brengen met krantenlezen is op zichzelf wel een vondst, maar die snijdt in deze speelshow geen hout. elke opgave te verbinden aan „iets met kranten" mag voor een avondje aardig zijn, maar dat ver veelt dermate gauw, dat we vooral moeten hopen dat dit niet zo blijft. Mies zelf was begrijpelijk gespan nen voor deze eerste uitzending, het valt niet mee zo'n groot programma goed in de hand te houden en er niets bij te vergeten. Dat deed zij voortreffelijk, maar zij was door haar gespannenheid veel te druk en mede daardoor werd „Een van de acht" een vermoeiender aangéleaen- heid voor de kijker dan de hele uiter mate vlotte) spektakel- Zeskamp van de NCRV die in een uur uit en thuis is. Kulenkampf heeft, vooral in de laatste jaren, erg geklaagd over het feit dat hij zijn quizprogramma zo lang moest uitsmeren. Hij kreeg daar op ook kritiek van .de pers en zelf vond hij het programma niet modern meer. De VARA echter waagt het er op, driekwart van de avond aan de show te besteden bij wijze van nieu wigheid. Er waren natuurlijk heel aardige dingen in, o.m. de verschijning van Albert Mol als Sinterklaas op een echt paard, maar van zulke verrassin- ;en kijkt eigenlijk niemand meer op. Ve nemen sinds lang aan. dat „op de televisie alles kan". Enfin, meneer De Zwart uit Til burg heeft (na het spannendste mo ment van de avond) zich zeven ca deaus kunnen herinneren en dat zal wel een fijne thuiskomst voor hem hebben betekend. Achter het Nieuws liet deze avond ten aanvechtbaar montagespél rond om mr. Biesheuvel zien: een zelfge maakte melange van diens speech in Leeuwarden en een aantal gestelde vragen, waarvan niets „natuurlijk" op elkaar aansloot. Zo kan men objec tieve berichtgeving behoorlijk tenden tieus maken, vooral als het wat ha telijk wordt omlijst met het psalm gezang voor en na de vergadering. OUDE-PEKELA De leden van de afdeling Oost-Groningen van de grafische bond, hebben zaterdagmid- hun eisen gesteld voor de nieuwe cao in de graf:,"?he sector, die op 1 maart zal ingaan. Zij omvatten o.m. een bruto loonsverhoging van 35 gulden voor de dagdienst en 25 gulden voor de ploegendienst per week, een premie- tTij pensioen, een aaneensluitende vakantie van drie weken en een Kerstgratificatie van 150 gulden. De Pensioengerechtigde leeftijd zien zij fraag teruggebracht tot 60 jaar. Panomariek wijdde aandacht aan d£ onderzoekingen naar de toebracht van de moord op president Kennedy, nu zes jaar geleden. Over de figuur van Jezus, buiten het christendom gezien, werd in eerste instantie gesproken in Zienswijze. Er komt een vervolg op 21 december. Ook dat zal zuiver in formatief van aard zijn. Bij de AVRO een groot uur voor Willeke Alberti, die in een tweede eigen show liet zien dat zij meer kan dan aardige liedjes zingen. Misschien ontbrak de verrassing van het eerste optreden, maar opvallend was wel hoe goed zij een scène uit Pygmalion hanteerde. Willeke toonde, dat zij heel best in een musical zou kunnen staan. Erg leuk was ze in haar dub- belverschijning bij de Nederlandse medley: een grappige vondst van re gisseur Theo Ordeman. dere zaal van het Johannescen- trum in Utrecht-Overvecht ver gaderden. Het DB, gesteund door fraktievoor- zitter Mellema, zag hierin een kans zijn voorstel alsnog aanvaard te krij gen. De stemming pakte echter an ders uit. Op deze manier werd ook een voorstel van de Zeeuwse gede puteerde Kaland om de burgemeester voortaan te laten benoemen door het college van ged. staten, „om zeep ge bracht". Tevoren had fraktieleider Mellema met klem ontkend, dat het voorstel van het DB zou leiden tot blokvor ming. Kamerlid mr. W. Scholten ge loofde daar niet in. Hij was bang dat een districtenstelsel wel degelijk tot blokvorming zal leiden en hij dacht daarbij onmiddellijk aan een CDU. „GEKONKEL" Drs. Schouten zag het distric tenstelsel als een middel minderhe den monddood te maken en hij wenste daar niet aan mee te doen. Ook mr. Reus verzette zich heftig. „Zo'n systeem leidt onherroepelijk naar afspraken bij verkiezingen en gekonkel tussen partijen, zonder dat de kiezer daarmee gediend is". Zowel Kikkert als Y. Scholten stel den zich achter Mellema en dat maakte natuurlijk indruk. Kamerlid Van der Mei was daarentegen bang dat regionale belangen zouden gaan overheersen en dat achtte hij voor een Kamerlid onjuist. Tot de voorstanders behoorden o.a. Bleumink, Blankensteijn, mevrouw De Graaf-Nauta, C. J. van Mastrigt, Jac. Huijsen en Rob Vermaas. Tegen waren o.a. bestuurslid Leyenhorst, Schouten, De Kruyff, Grasmeijer, Reus, Franken, Reeser en Van der Mei. De vraag of de overheid Gods die naresse moet zijn beroerde de Unie raad ook. Reeds bij de behandeling van deze vraag ontstonden wat het stemmen betreft ongeregeldheden. De groep, die de woorden Gods dienaresse graag uit het concept-beginsel program zag verwijderd (door een amendement van dr. P. A. Elderen- bosch) stak „illegale" armen op, toen over dat voorstel werd gestemd. „HALSZAAK" Het DB, dat dit als een „halszaak" zag, was in de persoon van de heer (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In een brief aan 30.000 partijleden heeft de voorzitter van de VVD, me vrouw Haya van Someren-Dow- ner financiële hulp gevraagd om de partij uit de schulden te hel pen. Evenals andere politieke partijen is de VVD „straatarm" en kan zij geen toekomstige ak- tiviteiten meer financieren. „Wij moeten verder springen dan onze financiële polsstok lang is. Als iedereen tien gulden bijdraagt zijn de moeilijkheden als gevolg van de stij gende kosten voor personeel, partij - orgaan en vergaderruimte, opgelost", aldus mevrouw Van Someren. zater dag op de partijraad van de VVD in Hilversum. De partijraad aanvaardde zaterdag een aantal aanbevelingen aan de Al gemene Vergadering in februari 1970. Unaniem stelde de raad zich achter de rapporten van de VVD-commissie Kiezer- Gekozene en de commissie Duidelijkheid van de Achttien waar in een stembusakkoord wordt be pleit. De partijraad was het niet eens met de passage uit het rapport van de Achttien dat handelt over de ei gen verantwoordelijkheid van het kabinet. Zo verwierp men de sug gestie dat de fraktievoorzitters van de regerinsspartijen van tijd tot tijd kabinetszittineen moeten bijwonen en dat de ministers deel mogen ne men aan het fraktieberaad van de regeringspartijen. Ook voelt men in de VVD weinig voor de opvatting, dat een kabinet een tegen zijn beleid gerichte motie niet naast zich mag neerleggen. Ook behoeft een kabinetsformateur geen voorafgaande toestemming van de Kamer over de formatie van een rege ring. De opvatting van dezelfde commis sie Duidelijkheid van de ARP. CHU en KVP dat een minister parlemen taire ervaring moet hebben, ging de partijraad te ver. Een desbetreffende resolutie werd dan ook danig afge- j zwakt. Een reden daarvoor was on dermeer. dat de liberale minister van Justitie Polak eeer enke'e parlemen taire ervaring beeft maar desalniet- i temin een uitstekend beleid voert. De partijraad voelde ook niets voor een voorstel van de „geringste meer derheid" van de staatscommissie Cals-Donner voor een gekozen pre mier. Met name de WD-leden in die staatscommissie, waaronder prof. Si mons, verzetten zich daar hevig te gen. Ook fraktievoorzitter mr. Geertsema prefereert het bestaande stelsel. Ook werd een resolutie aanvaard met de conclusie, dat liet onmogelijk is wettelijke maatregelen te nemen tegen een Kamerlid, dat halverwege de rit de partij verlaat en er een eigen „fraktie" op na gaat houden. Dat een dergelijk Kamerlid moreel verplicht is zijn zetel dan beschik baar te stellen, was voor de raad geen vraag. INDIANEN DIE EILAND BEZETTEN GEÏSOLEERD SAN FRANCISCO De Ameri kaanse kustwacht is overgegaan tot een blokkade van het eiland Alcatraz in de baai van San Francisco, dat sinds donderdag door meer dan hon derd Indianen bezet wordt gehouden. Patrouillevaartuigen moeten op last van regeringsambtenaren nieuwe lan dingen of bevoorrading van de „be zettingsmacht" verhinderen. De Indianen eisen het kale en woeste rotseiland, waar een grote fe derale gevangenis staat, die niet meer wordt gebruikt, voor zich op. Zij spreken van „het begin van de strijd tegen de diefstal van ons land". Leyenhorst zeer over het aanvaarden van het amendement-Elderenbosch teleurgesteld. En met hem drs. Schouten. „Dit wordt blijkbaar als een versleten uitdrukking beschouwd. Maar omdat dit letterlijk in de Bijbel staat vind ik dat een bedenkelijk standpunt", aldus de Waalwijkse afgevaardigde. Mr. W. Scholten konstateerde dat er in de Unie niet alleen zwartkijkers bleken te huizen, maar ook zwartstemmers. Enkele aanwezigen, die geen stemrecht hadden, maakten daar toch gebruik van om het voorstel-Elderenboseh er door te drukken. Scholten eiste herstemming en kreeg die ook. En wat gebeurde er toen? Juist, voor de tweede maal werd op een beslissing teruggekomen. Het voorstel-Elderenboseh werd nu verworpen en „Gods dienaresse" keerde weer terug in het concept-be ginselprogram. Tot grote opluchting van drs. Schouten, die ongetwijfeld de konsekwenties uit het verwijderen daarvan zou hebben getrokken. Over igens troostten de tegenstanders van „Gods dienaresse" (onder wie vooral de jongeren zich met de wetenschap, dat de Algemene Vergadering in fe bruari volgend jaar het weer uit het program kan verwijderen. Zo komen we vanzelf op het voorstel van de heer Kaland de bur gemeester in het vervolg te laten be noemen door het college van ged. staten. Want ook dit voorstel werd door de tegenstanders bijna illegaal van de tafel geveegd. BEZWAAR Mellema koesterde zeer ernstige bezwaren, alleen al tegen de gedach te. De benoeming wordt zo in het politieke vlak getrokken, vond de fraktieleider, en hij achtte dat on juist. De rechterzijde vond het nu ook niet bepaald een denderend voorstel, maar wilde toch een studie er aan laten wijden. De Unieraad nam het voorstel ech ter met 12 tegen 10 stemmen aan (tot grote verrassing van Kaland). Het bestuur had het hierbij moeten laten, maar nee, de commissie-Haars werd er weer bij gehaald en zodoende werd het met 13 tegen 10 verworpen. De zondagsrust komt niet meer in het nieuwe CH-program voor. Drs. Schouten zinde dat niet en in een amendement legde hij vast dat een groot deel van de Unieleden de zon dagsrust graag in het program wil de zien opgenomen. Prof. Van Hulst (die toen de verga dering nog leidde, later deed de heer Van Mastrigt dat) was het in princi pe met Schouten eens. Maar dan zou men nog wel 37 andere punten uit het oude program moeten handha ven. Dat was geen argument, vond Schouten. Hij had gelijk, als men het in principe met iets eens is, waarom laat men dat dan niet blijken. Overigens kwam het bestuur ver aan de wensen van drs. Schouten te gemoet, met name op het gebied van de inkomens- en vermogensverdeling, die in het concept-program nu inko mens- en vermogensbeleid heet. „ONAANVAARDBAAR" Zo ook met de Bijbelse richtsnoer, als het gaat om herziening van het strafrecht. Voor drs. Schouten was di't een „zwaar" punt en hij aarzelde dan ook niet het „onaanvaardbaar" uit te spreken, met alle konsekwen ties van dien. Van Mastrigt vond een compromis: alleen wijziging van het strafrecht als dat in overeenstem ming is met het eigen beginselpro gram. De CHJO slaagde er tenslotte niet in volkenrechtelijke erkenning van Noord-Vietnam en Noord-Korea van de Unieraad te verkrijgen. Dat lukte wel ten aanzien van de DDR en de vaststelling van de Oder-Neissegrens als realiteit. Het bekende „zone-plan" van Kamerlid Bos tenslotte ging op voorstel van drs. Schouten de mist in... Russische bewondering voor Amerikaanse prestaties: met ontzag kijkt een groepje inwoners van Moskou naar de maansteen, die hier in een plastic koepel op een langzaam draaiend plateau getoond wordt. De steen is een van de collectie, die door de bemanning van de Apollo-11 naar de aarde werd gebracht en is nu de grote blikvanger op een reizende Amerikaanse tentoonstelling. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Onze strijd is nu in een nieuw stadium ge komen, nu de heer I. J. Tamaela, waarnemend president van de Repoeblik Maloekoe Selatan Republiek der Zuid-Molukken uit de Verenigde Staten is te ruggekomen en daar goede con tacten binnen de Verenigde Na ties heeft kunnen leggen", aldus de heer H. Joris, perschef van de heer Tamaela, zaterdagmid dag in Odeon in de Gouverne- straat in Rotterdam, waar onge veer tweeduizend Ambonnezen bijeen waren gekomen. In de zaal moesten velen blij ven staan, velen moesten ook op straat blijven, omdat er binnen geen plaats meer voor hen was. „Wij kunnen nu, met toestemming van het Amerikaanse ministerie van justitie, een centrum vormen in de Verenigde Staten, van waaruit wij alle krachten kunnen bundelen voor de strijd op Amhon. Een aantal Afri kaanse landen is bereid ons te erken nen", voegde de heer Joris daaraan toe. De heer Tamaela was die ochtend uit de Verenigde Staten op Schiphol aangekomen en de bijeenkomst van zaterdagmiddag was belegd om, zoals de heer Joris zei, hem in de gelegen heid te stellen tegenover de in Neder land verblijvende Ambonnezen ver antwoording af te leggen betreffende zijn missie. Maar waarnemend president van de RSepubliek der Zuid-Molukken I. J. Tamaela verpersoonlijkt ook de verdeeldheid in het Ambonse volk. Want de heer Tamaela en zijn volge lingen moeten niets hebben van ir. J. A. Manusama en de heren P. J. Ni- kijuluw en L. P. W. Lokollo, het drie manschap dat in Nederland de Repoe blik Maloekoe Selatan vertegenwoor digt. „De politiek van ir. Manusama houdt de zaak van de Repoeblik Ma loekoe Selatan in de ijskast", zei de heer Joris. „Met het zo nu en dan schrijven van een brief, zoals hij doet, schiet je niets op." i De heer Tamaela zelf hield een zeer bewogen rede, waarin hij be toogde dat hij nu eindelijk in staat is geweest, de zaak van de Repoeblik Maloekoe Selatan te bepleiten tegeno ver een aantal landen in de Verenig" de Naties. Ten opzichte van zijn politieke te genstander ir. Manusama zei hij: „Onze strijd is niet die van Manusa ma of van Tamaela. Onze strijd is die van het gehele volk der Repoe blik Maloekoe Selatan." Zelf doen Sprekend over die onafhankelijk heidsstrijd zei de heer Tamaela: „De zaak van onze onafhankelijkheid moeten wij zelf uitvechten. Dat is geen zaak van Indonesië of van Ne derland. Wij moeten buiten Ambon de strijd krachtig voortzetten omdat het volk in Ambon ernstig heeft te lijden. Wij moeten ook niet ingaan op pro paganda. Elke Zuidmolukker, of die nu tot een tegenpartij behoort, maakt toch deel uit van ons volk. Het gaat er nu om, door te gaan of er helemaal mee op te houden. Wij moeten nu doorgaan- met pogen de zaak voor te leggen aan de Verenig de naties." De heer Tamaela memoreerde de gang van zaken op Nieuw- Guinea als voorbeeld: „Daar werd de vrij heid van het Papoeavolk tot een ko medie van Nederland en Indonesië voor de Verenigde Naties. Die Ko medie heb ik zelf meegemaakt. Maar wij hebben in Amerika en de Ver enigde Naties nog nooit zoveel be reikt als nu." Offensief In ons gesprek met de heer Joris vertelde deze nog, dat het de bedoe ling is in de Verenigde Staten een noodregering te vormen. „Aan een in Nederland gevestigde noodregering hebben we niets, want men weet in Amerika niet eens wat er in Nede.rland gebeurt of is ge beurd. Het gaat ons om financiële steun teneinde de mensen in Ame rika in staat te stellen het werk te doen. De heer I. J. Tamaela, zater dagochtend uit de Verenigde Staten naar Nederland gekomen, wil van Amerika uit de strijd om de onafhankelijkheid van Ambon voortzetten zonder ir. J. A. Manusama, de bekende poli tieke leider van de Ambonse vrijheidsbeweging. Naast hem mejuffrouw S. A. Soumoukil geen familie van de verzetsleider dr. Chr. Sou moukil die in de „nood regering van de heer Tamaela optreedt als minister van buiten landse zaken van de Repoeblik Maloekoe Selatan. j DJAKARTA De secretaris van I het comité voor de repatriëring van Molukkers uit Nederland, de heer Pasila, komt morgen in Nederland met het doel de repatriëring naar In- donesië te versnellen. In Djakarta verklaarde hij met de 1 Nederlandse autoriteiten te zullen spreken over een nieuwe overeen komst. Volgens hem wensen ongeveer 20.000 Molukkers naar Indonesië te rug te keren. Van deze groep zouden t R000 reeds voor terugkeer zijn in geschreven. Het huidige repatriëringstempo vindt hij vrij traag en hij hoopt, dat de Nederlandse regering meer facili teiten voor een snelle terugkeer ter beschikking zal stellen. De groep van ir. Manusama moe ten we op een zijspoor schuiven en verder negeren. De heer Tamaela wil het defensief verlaten en nu in een offensief gaan." In de zaal was een uitgebreide or dedienst aanwezig. Tot incidenten is het in de zaal noch op straat niet gekomen. Ir. Manusama had voor de bijeen komst geen uitnodiging gekregen. Hij was tijdens het gehele weekend onbe reikbaar. Blijkbaar waren er geen politieke tegenstanders van de heer Tamaela naar Odeon gekomen. OUDE-PEKELA Werknemers van de steenfabrieken Oost-Gronin- gen in Winschoten en De Twee Pro vinciën in Bareveld, hebben zater dag besloten niet te staken omdat de directies een Kerstgratificatie in het vooruitzicht hebben gesteld Volgens stakingsadviseur Fre Meis bedraagt de gratificatie 150 gulden. Directeur G. Sprenger van de steenfabriek Oost-Groningen heeft het door Meis genoemde bedrag van 150 gulden intussen geen vaststaande gratificatie genoemd. Hij zei, dat de Nederlandse vereniging van baksteenfabrikanten in overleg met de vakbonden had besloten de direc ties van de 20 noordelijke steenfa brieken, waar 800 mensen werken, te adviseren met Kerst een gratificatie te geven. „Maar dat is geenszins een bindend advies en er is bovendien alleen een maximum-limiet van 150 gulden gesteld. Elke directie is volkomen vrij". Dertig jongelui wegens druggebruik gepakt BOXTEL De politie van Boxtel heeft de afgelopen week ongeveer 30 jongelui aangehouden, onder wie en kele meisjes. Zij worden verdacht van het gebruik of hert in bezit heb ben van verdovende middelen, met name hasjiesj en marihuana. Uit het politieonderzoek is gebleken dat het gebruik van verdovende middelen de laatste maanden in Boxtel een be hoorlijke omvang had aangenomen. De meeste jongelui zijn na verhoor heengezonden. Drie van hen zijn nog in arrest. Zij worden verdacht van handel in verdovende middelen. Slachtoffers uit Putteu herdacht FLENSBURG Delegaties uit Ne derland, Denemarken en Frankrijk hebben zondag in het dorp Ladelund bij Flensburg deelgenomen aan een plechtigheid ter herdenking van de mensen die in de laatste wereldoor log daar in een concentratiekamp het leven lieten. Onder de slachtoffers bevonden zich 107 van de 673 bewo ners uit Putten, die in oktober 1944 waren weggevoerd na een verzetsac tie in de omgeving. NEW DELHI De kloof in de congrespartij, die in India aan de macht is, is dit weekeinde volkomen geworden. Op een bijeenkomst van aanhangersvan premier Indira Gandhi, werden de disciplinaire maatregelen tegen haar van nul en gener waarde verklaard en de initia tiefnemer daartoe, partijvoorzitter Nijalingappa, afgezet. Van de 803 leden van de overkoe pelende partijcommissie waren er 496 op de bijeenkomst aanwezig. Tot nieuwe partijvoorzitter werd be noemd Tsjidambaram Soebramanian. Er zijn nu twee organisaties, die beide zeggen de congrespartij te ver tegenwoordigen. De grootste groepe ring staat onder leiding van premier Gandhi, die van plan is het ook in de deelstaten tegen haar overwegend conservatieve tegenstanders op te ne men. De nieuwe partijvoorzitter heeft al aangekondigd, dal nieuwe partijco- mité's zullen worden gevormd in de staten Tamil Nadoe, Mysore en Goedjarat, waar de „oude garde" een meerderheid bezit

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 7