Nog geen nieuwe regeling voor praktijkopleiding Tv op sabbath: politieke kwestie in Israël Nederland geeft te weinig hulp LAATSTE DAG VOOl PRAESES DE RU Veerman FORMAAT Een woord voor vandaag Utrecht contra anderen Compromis niet mogelijk Schisma oo^ in noorden' Revisieverzoek Breda afgewezen Huizen bouwt voor Het Gooi HS Premier Golda Meïr in moeilijkheden BEROEPINGSWERK Puzzelhoek Zuidafrikaans pastoraat voor zeelieden Drs. A. v. d. Spek promoveert aan VU Werkgroep van Raad van Kerken Studenten A'dam verdeeld over plan curatoren H krant van ARP speelde geen theatei Gisteren schreef ik dat het niet voldoende is om naar Gods wil te gaan leven, omdat we eerst tot God moeten terugkeren. Wie probeert God te vinden door actief voor Hem aan het werk te gaan, loopt het gevaar alleen maar intens moe te worden. Daarom zegt Maleachi: Keer terug tot Mij. dan zal Ik tot u terugkeren. Sommige mensen troosten dan door te zeggen: U moet maar veel biddendan zal God u zeker verhoren. Hei lijkt er op, of ook zij de bijbel aan hun kant hebben. Heeft Christus zelf niet gezegd: Zoekt en gij zult vinden: klopt en u zal opengedaan worden; bidt en u zal gegeven worden. Maar wie gaat bidden ontdekt dal hij daarvan erg moe kan worden. Op zichzelf is deze gedachte niet fout. Maar meestal wordt zij wel fout overgebracht. Als mensen aan God denken, waar me nen zij dan. dat Hij te vinden is? In de hemel God is ver weg in de hemel En dan denken zij, dat zij met hun gebeden die verre afstand moeten overbruggen. Zongen we vroeger ook niet: "Boven de starren, daar zal het eens gaan lichten"? Maar God is helemaal niet ver weg. De bijbel zegt niet dat het hoven de starren zal lichten, maar "in het land Zebulon en het land Naftali, aan de zeeweg, over de Jordaan, Gallilea der hei denen." Daar zal "het volk dat in duisternis gezeten" is een groot licht zien. God is in deze wereld gekomen. En wie God zoekt, vindt Hem in deze wereld. We lezen vandaag: Hebreeën 11 23-31. VRIJDAG 21 'NOVEMBER 1969b WIELT (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Een diep gaand meningsverschil tussen de kerkeljjke hoogleraren van Utrecht enerzijds en de andere faculteiten anderzijds over de praktische vorming van de aan staande predikanten beheerste gisteren de laatste dag van de najaarszitting der hervormde synode. Amsterdam, Groningen en Leiden willen een practicum aan de faculteit verbinden. Utrecht (waar meer dan de helft van de hervormde theolo gische studenten zit) wil geen practi cum en pleit voor het behoud van Hydepark als seminarium. In de visie van de anderen zou Hydepark confe rentieoord worden. De praktische vorming van de toe komstige hervormde predikanten ge beurt nu door een leervicariaat van vier maanden plus vier maanden se minarium. beide na het kerkelijk examen. Hierover is steeds meer on behagen. In de eerste plaats wordt aange voerd, dat tachtig procent van dege nen die ervoor in aanmerking komen, al getrouwd is, vaak kinderen heeft en dan vier maanden in inter- naatsverband moet leven, waarbij nog komt, dat na het kerkelijk exa men de rijksstudietoelage ophoudt. (Een wat wonderlijk argument als men bedenkt, dat alle andere studen ten na hun studie twee jaar in mili tair e dienst moeten; red.). Maar daarbij is het de opvatting van Amsterdam, Groningen en Leiden, dat de praktische vorming gelnte- gereerd zou moeten worden in de kerkelijke opleiding aan de universi teit Zij zou daarom niet meer na, maar vóór het kerkelijk examen moeten plaatsvinden. Nu zijn semina rie en leervicariaat in een te laat stadium van de opleiding geplaatst, dan dat de studenten er ten volle de vruchten van zouden kunne plukken. Compromis Een herstructureringscommissie, bestaande uit leden van de commissie voor het theologisch wetenschappe lijk onderwijs en vertegenwoordigers van de kerkelijke hoogleraren, Hyde park en de studenten, was tot een compromis gekomen, dat gisteren aan de synode werd voorgelegd. Leervi cariaat en seminarium zouden wor den teruggebracht van acht tot vier maanden vóór het kerkelijk examen komen. (Van een onzer medewerkers) HOOGEVEEN De generale I synode van de Gereformeerde Ker ken (vrijgemaakt) heeft de bezwaren tegen de beslissing, die haar voor gangster had genomen in de kwestie- Breda, met algemene stemmen, be- I houdens twee onthoudingen, afge- j wezen. Er was een revisieverzoek ingeko men van de kerk van Eindhoven (ds. G. van den Brink), die zelf I buiten het verband is komen te staan, omdat zij de band met Breda j niet wilde verbreken. Op de achtergrond van deze zaak stonden de opvattingen van de Bre dase emeritus predikant ds. B. Tel- der, waartegen de kerkeraad niet wilde optreden. In Breda is de grondslag van het kerkelijk samen leven aangetast. Christus. Zijn yioQTd. en de confessie worden Uit eengerukt, zei ds. D. van Houdt. (Van onze correspondent) HUIZEN In de Oostermeent van Huizen zijn dinsdag de eerste zes van in totaal bijna 10.000 woningen die Huizen voor Het Gooi gaat bouwen, overgedragen aan de nieuwe bewoners, afkomstig uit de zes Gooise gemeenten. De woningen maken deel uit van het plan Stad en Lande dat de eerste aanzet vormt tot de bebouwing van de gehele Oostermeent Het structuur plan voor dit gebied zal volgende maand door de gewestraad Gooiland worden behandeld. Dit voorziet ojn. in de bouw van een piramidevormige stad en een brede boulevard langs de Gooimeerkust, waar ook jachthavens voor 2000 boten en een paar „lagunen- wijken" zijn geprojecteerd. De Gooise gemeenten, ofschoon nog rijk aan natuurschoon en bewoners met dubbele namen, hebben hun karakter van exclusieve deftigheid al lang moe ten opgeven. Met de vestiging van de industrie is ook de sociale woning bouw in de pittoreske Gooise plaatsen doorgedrongen, zij het veelal nog ach ter facades van voornaamheid. De bouw van de goedkopere woningen is echter niet te hard gegaan. Daarbij komt dat in de laatste tien jaar de totale woningbouw in Het Gooi ver achter is gebleven bij de landelijke produktie. Dat èn de nog sterke aantrekkings kracht van Het Gooi heeft ertoe ge leid dat een woningnood is ontstaan, die te vergelijken is met die in de grote steden. Het hele Gooi telt 8000 woningzoekenden, waarvan de helft in Hilversum. Uw werk krijgt een lift met King. Elke King pepermunt is namelijk een „rondje energie waardoor u nèt iets meer presteert. Omdat King stimuleert en activeert. Natuurzuivere King houdt monden fris en mensen monter. Erfgooiers Een niet eens bijkomstig probleem is bovendien de opheffing van de eeuwenoude vereniging Stad en Lande van Gooiland, een vereniging van erf gooiers. die al vele eeuwen lang uit gestrekte en waardevolle bezittingen in Het Gooi heeft. Die moeten nu onder de 5000 leden verdeeld worden, maar alleen onder die erfgooiers die nog in Het Gooi wonen. Nu de liquidatie officieel nog niet is uitgevoerd, voelen de erfgooiers er weinig voor naar elders te verhuizen. Er zijn zelfs verschillende verhuisde erfgooiers naar hun geboortestreek te ruggekeerd. NED. HERV. KERK Beroepen te Schore (Z.): kand. J. Poldervaart te Utrecht, die dit beroep heeft aangenomen en die bedankte voor Hindeloopen. (Van een medewerker) JERUZALEM Israël mag dan hoe langer hoe meer wor den beschouwd als een gewone staat onder de staten en een ge woon volk onder de volken, toch geeft het steeds blijk anders te zijn. Dat is ook nu het geval bij het formeren van een nieuwe regering, ogenschijnlijk een lou ter politieke aangelegenheid. Maar het zijn geen politieke vraagstukken die de boventoon voeren. Het zijn godsdienstige kwesties. Centraal staat de vraag of op sab bath televisie mag worden uitgezon den. In mei heeft de regering bij meerderheid van stemmen beslist, dat dit op de eerste vrijdag van no vember zou gebeuren. De ministers van de Nationaal Religieuze Partij verlieten voor de stemming woedend de vergadering. De ministers van de conservatieve Gahal en de socialistische Arbeiders Partij, waren daar niet al te verwon derd over. Zij hadden het besluit ge nomen, dat na de verkiezingen met de televisie-uitzendingen zou worden begonnen en de Verenigde Arbeiders Partij van premier Golda Meïr meen de dan wel zo'n grote verkie zingswinst te hebben gehaald, dat zij de Nationaal Religieuze Partij niet meer nodig had om een kabinet te vormen. Geen tv Het is anders gelopen. Premier Meïr, die weliswaar een kabinet van nationale eenheid wil formeren, was weer genoodzaakt bij de Nationaal (Z.» Aangenomen naar Schore Poldervaart te Utrecht. Bedankt voor Zwolle (vac. W. L. Tukker - toez.): C. J. P. Lam te Putten. GEREF. KERKEN Beroepen tc IJmuiden: W. P H. Pou- wels tc Hillegom. GEREF. GEMEENTEN Beroepen tc Apeldoorn: J. v. Haaien t* Amersfoort. 1 2 3 4 2 3 4 Invul-pwzzel. Hor woorden invullen die verticaal de zelfde betekenis hebben. 1. man van Ruth, 2. gem. in Overijssel, 3. deel van een ka chel. 4. vast deel van een boom. Oplossing vorige puzzel Hor I. kast - prent. 2. aria - aai - Ee. 3. Rceit - aren. 4. kornak - ert. 5. api - alol - sa. 6. ss - sap - tand. 7. Ate - sits - cd. 8. nerts - el - de. 9. slee - ara - cr. Vert.: 1. karkas - Ans. 2. are - opstel. 3. sier - Isère. 4. tas - naaste. 5.' patat - Pisa. 6. raak - otter. 7. ei - rel - asla. R. Neer - sne de. 9. tent - adder. GOLDA MEÏR zorgen Religieuze Partij aan te kloppen. Die gaf te kennen ministers beschikbaar te willen stellen, mits de sab- bathsrust gehandhaafd zou blijven. Geen televisie dus op Sabbath. Minister Golda Meïr, geconfron teerd met het linkse deel van haar partij, deelde mee dat niet te zullen gedogen, dat de kabinetsbeslissing van mei werd genegeerd, zag als eni ge uitweg de tv-leiding te gelasten de uitzendingen op sabbath op te schor ten. De leiding dreigde met ontslag neming, maar daarvoor zou mevrouw Meïr niet zijn gebukt. Zij moest het wel voor de rechter. Want een 25-jarige inwoner van Tel Aviv ging vergezeld van zijn zwager, een jurist, naar het huis van rechter Zwi Beren son, om een aanklacht en een onmiddellijke uitspraak te ver langen over eventuele tv-uitzendin- gen. De rechter besliste op vrijdagmid dag. dat Golda Meïr dertig dagen de tijd had om schriftelijk uiteen te zet ten, waarom zij afweek van een ka binetsbesluit, maar hij besliste tevens NATAL De synode van de Ne derduits Gereformeerde Kerk in het Zuidafrikaanse Natal heeft aan de commissie van ambtsbediening en evangelisatie opgedragen in contact te blijven met de Gereformeerde Kerken in Nederland over de manier van samenwerking in verband met de geestelijke arbeid aan de Neder landse zeelieden, die de Zuidafri kaanse havens aandoen. De Nederduits Gereformeerde Kerk gaat zich ook meer verdiepen in de aanpak van de geestelijke arbeid on der de eigen zeevarenden. dat de tv die vrijdagavond, het begin van de sabbath, onmiddellijk mocht gaan uitzenden. Wel tv Er was grote consternatie in IsraëL Technici en omroepers moesten aan het werk. Opperrabbijn Jitschak Nis- sim reageerde feL „Deze vernietigen de beslissing heeft lichaam en ziel geschokt van het gehele jodendom en de eer van het joodse volk aangetast. Het is een zo ingrijpende beslissing dat het een onuitwisbare vlek achter laat". Er was echter nog hoop, dat hogere rechterlijke instanties de beslissing van rechter Berenson teniet zouden doen. Maar het hoge gerechtshof sprak uit dat tv-uitzendingen mogen worden verzorgd, totdat een kabi netsbeslissing is genomen. Blijft de opmerking van de mi nister van toerisme: „Ik begrijp niet waar men zich zo druk om maakt. De radio speelt op sabbath ook. Mag men voor de joodse wet muziek en nieuws wel horen, maar niet zien?" En het antwoord van de minister van binnenlandse zaken, de vertegen woordiger van de Nationaal Religieu ze Partij: „de Engelse mandataris heeft toestemming voor radio-uitzen dingen gegeven, over de tv beslist de joodse regering. Wij zullen aan die regering niet deelnemen als zij besluiten neemt die ingaan tegen de joodse wet". Verder zouden de predikanten in de eerste twee jaar van hun bedie ning moeten deelnemen aan vijf pastoraal-theologische conferenties op Hydepark van in totaal 39 dagen. De regeling vóór het kerklijk exa men zou flexibel zijn in die zin, dat voor alle studenten twee maanden vicariaat zou gelden. Maar terwijl de Utrechters tweemaal een maand naar Hydepark zouden gaan, zouden de an deren tweemaal een twaalfdaagse conferentie op Hydepark hebben en dertig dagen al of niet aaneengeslo ten geconfronteerd worden met pastoraal werk, als regel in Amster dam. Het zou erop neerkomen, dat Hydepark, zij het in verkorte vorm, voor Utrecht zijn functie als semina rium zou behouden. Bedenkingen Maar de Utreohtse hoogleraar dr. H. Jonker, die eerst zijn fiat had gegeven aan dit compromis, had later de synodeleden toch een brief met ernstige bedenkingen gestuurd. Daar om kreeg hij gisteren de gelegenheid zijn bezwaren toe te lichten. Hij zei dat de kerkelijke opleiding een theo logische en universitaire zaak is, die in rustige bezinning moet gebeuren. Daarom moeten seminarium en vica riaat na het kerkelijk examen plaatsvinden. Voor het aankweken van een pastorale habitus is teamwork in groepsverband noodzakelijk. Hoe moet men mensen die wel kerkelijk examen willen doen, maar geen do minee willen worden? Met nadruk wees hij het verwijt van starheid of conservatisme van zich af. Utrecht heeft juist in de praktische theologie op veel punten voorop gelopen. Maar de situatie in Amerika toont, dat een practicum op de universiteit wel nieuw lijkt, maar in feite al weer een overwonnen situ atie is. Prof. Jonker beëindigde zijn toespraak door te zeggen dat de kwestie ten diepste is: Zien wij de gemeente onder leiding van de amb ten vergaderd rond Woord en sacra menten of moet de kerk worden tot een pressiegroep in de politieke ont wikkeling. Later nam hij deze op merking terug om de discussie niet tc vertroebelen. Omdat het compromis weg was, kon de synode niet anders doen dan de kwestie terugverwijzen naar de commissie voor het theologisch we tenschappelijk onderwijs, al liet deze al direct een „non possumuS" horen. Zij achtte een andere oplossing dan het gevonden compromis niet moge lijk. Na een schorsing van twee uur besloot de synode alleen een regeling te treffen voor de studenten die nu al vicaris zijn of binnenkort hun kerke lijk examen doen en die waarschijn lijk hun gang naar het seminarium zouden uitstellen in afwachting van de definitieve regeling. Hun wordt incidenteel ontheffing verleend van de bestaande regeling. Het leervicariaat van hen, die nu vi caris zijn (begonnen 15 oktober) loopt 15 januari af. In plaats van vier AMSTERDAM Tot doctor in de geneeskunde is vandaag aan de VU gepromoveerd drs. A. van der Spek te Uithoorn, wetenschappelijk mede werker van het Wilhelmina Gasthuis in de hoofdstad. Zijn proef schrift betreft een studie naar de verbetering van de techniek van het röntgenologisch onderzoek van de galgang, waarbij het nodig bleek allereerst een röntgen-anato- misch onderzoek te verrichten. Door dit onderzoek is het thans mogelijk geworden een patiënt wiens galgang röntgenologisch onderzocht moet worden deze galgang in zijn geheel en scherp af te beelden, waar door de diagnose beter kan worden gesteld. Dit resultaat wordt verkre gen door een speciale ligging van de patiënt op de röntgen taf el. Promotor was prof. dr. B. A. den Herder. (Van onze kerkredactie) KRIMPEN De regering moet de „excessieve concentra tie van het regeringsbeleid ten gunste van Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen" zo spoedig mogelijk beëindigen. Dit staat te lezen in een nota van de werkgroep Kerk en Ontwikke lingssamenwerking van de Raad van Kerken gericht aan de re gering. In de nota wordt kritiek geleverd op het in de Troonrede en de miljoe nennota voor 1970 aangekondigde re geringsbeleid ten aanzien van de ont wikkelingslanden. „Het voorgestelde beleid komt volgens deze werkgroep niet toe aan de wezenlijk nieuwe po litiek zoals die ook door Nederland moet worden gevoerd vanwege de permanente noodsituatie In de ont wikkelingslanden." Volgens de nota wordt „de Neder lands* betrokkenheid bij deze toestand geminimaliseerd door de marginale plaats, die in het totale overheidsbeleid aan de mondiale ont wikkelingssamenwerking wordt toe-, gekend." De opstellers van de nota menen dat Nederland te weinig initi atieven ontplooit. Twee procent Volgens het in onmogelijk Neder lands gestelde persbericht van de werkgroep is het plan om tegen 1971 één procent van het nationale inko men te besteden voor ontwikke lingshulp volstrekt ontoereikend. Er moet zo snel mogelijk gestreefd wor den naar twee procent. Dat zou al mogelijk kunnen zijn in 1973 zonder ..de eigen essentiële belangen te scha den." De werkgroep dringt er ook op aan dat „zowel de bilaterale als multila terale hulpverlening primair gericht moet zijn op verbetering van de ont wikkelingsmogelijkheden voor de so ciaal-economisch zwakste groepen." Geklaagd wordt dat tot nu toe de kleine bevoorrechte groep het meest van >de hulp geprofiteerd heeft. maanden seminarium krijgen zij één twaalfdaagse conferentie op Hyde park. Daarna kunnen ze de pastorie in op voorwaarde dat ze de nascho lingsconferenties volgen. Voor degenen die binnenkort kerkelijk examen doen, geldt de re geling: twee conferenties Hydepark (twaalf dagen en drie weken), twee maanden vicariaat en dan de pastorie in op dezelfde belofte. Verschillende synodeleden zagen dit als een model van de nieuwe re geling. Zij vreesden dat dit wel het maximaal haalbare voor het semina rium zou blijken te zijn. Ds. S. W. dc Vries uit Hilversum zei: „Ik begrijp niet, dat men zo negatief doet over het seminarium. De jonge mensen begrijpen niet wat het is, zo in de praktijk gezet te worden, als wij destijds." Sommigen noemden twaalfdaagse conferenties en een vi cariaat van twee maanden te kort om zinvol te kunnen zijn. Ook werd de vrees uitgesproken, dat de classicale vergaderingen het idee van de nascholingsconferenties zullen verwerpen, omdat de gemeen ten hun predikant niet zolang willen missen. En daar staat of valt de hele nieuwe opzet mee. HAREN Het ziet er naar ook in het noorden een vrijgemi kerk buiten het verband komt te g De kerkeraad van Haren heet sloten de kerken, die buiten h verband zijn geraakt door de i besluiten in de kwestie-Noordhólfl als wettig te blijven erkennen. Da* hebben vier ambtsdragers, die de m debesluiten wèl accepteren, bem zondag eigen kerkdiensten te beleg] De kerk van Haren telt 519 Predikant is ds. J. Zwart. Hij jaar, predikant sinds 1931 en in I sinds 1950. Tot nu toe was in de provinci ningen de „Tehuisgemeente" (vo< ds. A. van der Ziel) de enige te buiten verband. DR. G. DE RU afscheid (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Voor dr. G. de Ru was het gisteren de laat ste dag, dat hij de hervormde synode presideerde. In februari 1970 zal een nieuwe praeses worden gekozen. Vijf jaar is dr. De Ru voorzitter van de synode geweest. Hij volgde ds. P. G. van den Hooff op. In totaal was dr. De Ru dertien jaar synode lid. Bij monde van ds. J. H. Jansen uit Vorden nam de synode afscheid van dr. De Ru onder betuiging van erkentelijkheid voor zijn werk. Integratie Op de valreep gaf de synode nog toestemming aan de Amsterdamse kerkelijke hoogleraren, om bepaalde kerkelijke vakken toe te vertrouwen aan hun doopsgezinde en lutherse collega's. Tot nu toe had alleen de commissie voor het theologisch wetenschappelijk onderwijs toestem ming verleend. De integratie in Amsterdam is overigens al lang een feit. AMSTERDAM Dc curatoren van de Amsterdamse universiteit hebben gisteren een interimbestuursregeling voorgesteld, die waarschijnlijk in ja nuari in de gemeenteraad zai worden behandeld. Hoofdpunten uit het voorstel zijn: instelling van een universi teitsraad, waarin alle geledingen zijn vertegenwoordigd het wetenschappelijk corps vormt één geleding, bestaande uit hooglera ren, lectoren en wetenschappelijke medewerkers; de geledingen zijn paritair in de universiteitsraad vertegenwoordigd zes niet tot de universitaire ge meenschap behorende personen wor den op voordracht van de universi teitsraad door de overheid genoemd en hebben een adviserende stem; het dagelijks bestuur bestaat uit drie leden die door de universi teitsraad worden gekozen en twee benoemde leden; het college van curatoren neemt in de regel besluiten in overeenstem ming met de universiteitsraad. De reactie van de studenten op het voorstel van de curatoren was ver deeld. Sommigen wilden voor 12 de cember een referendum houden on der de universiteitsbevolking om de meningen over dit voorstel te peilen. Anderen meenden dat de curatoren blijkens dit voorstel toch het laatste woord houden. Zij eisen in een ulti matum dat de curatoren zich voor 26 november uitspreken voor een refe rendum. Zo niet, dan wordt een de monstratieve optocht georganiseerd, die uitmondt in de „bestorming" van het Maagdenhuis. Uct neer in I4nr«pa gisteren weer min. temp. neerslag Amsterdam regen 4 0.1 Brui se) regen 1 0.1 Frankfort regen 3 Genève l.bew. -2 0 Innsbruck mist -3 0 Kopenhagen onbew. 4 Locarno zw.bew. -3 0 Londen regen 4 1 Luxemburg mist Verschillende synodeleden voci dit een ingrijpende zaak, waar plotseling voor gesteld werden, zaak stond niet eens op het agi dum. Zij wilden een beslissing k februari uitstellen, om de zaak beter te kunnen beoordelen, bleek dat zij van de ontwikkelï niets afwisten, hoewel wij di loesp over al in juni 1968 uitvoëjhet hebben geschreven. Men wildt motivering weten. Staat hier t opvatting van oecumenisering op achtergrond? Ds. J. C. H. Jörg zei ronduit, vreemd te vinden, dat prof. dr. Strijd juist de vakken waarom destijds zo bij de synode werd geprezen, (over zijn benoeming het een en ander te doen gewee nu heeft uitgeleend. Maar, zei een ander synode als Van Niftrik ermee akkoorc gegaan, heb ik geen behoefte tegen te stemmen. Nadat een voorstel van dit Kalkman (Driebergen) om de slissing uit te stellén met een schil van twee stemmen verf pen was, werd de Amsterdamse tegratie met 25 tegen 14 stemi goedgekeurd. (Vervolg van pag. 1) Inderdaad, vervolgde dr. Veern het zou voor mij een koud kun zijn geweest om het convent de spronkelijke resolutie te laten nemen. Daarvoor stond een overgi meerderheid. Maar de bedoeling i dat we bij elkaar bleven. De bei nmgscommissie, die zal worden in steld, is bedoeld voor een tussen alle geledingen van de pa: Vorderingen Alvorens dr. Veerman dit bel hield had dc voorzitter van de mereentrale, ds. A. J. Kret een klaring afgelegd, waarin hij sh dat de overgrote meerderheid in centrale voor samenwerking met confessionele partijen Is en dat regionaal reeds grote vorderinloc zijn gemaakt met deze samen* king. Verder constateerde ds. dat de grote meerderheid achter eerste resolutie stond en dat 4 t00 meerderheid geen verdere voorw» den wil voor het gesprek met de Ai tien. De Kamercentrale respecteert compromis. Een gesprek in de sl#1 van de intimidatie (Arjos en Fi dema) is te veroordelen. De radicif hebben de discussie gewonnen, zij dreigen de partij te verliezen. Ds. Kret deelde mee, dat de Kan* centrales Den Haag, Rotterdam, drecht, Haarlem en de provinö comités van Zuid-Holland Utrecht voor zover hij dit had t nen nagaan, het eens zijn met A verklaring. Maarld Majorca München Nice Parijs Rome W ïnen ZQricb v bew. zw.bew. onbew. zw.bew. geh.bew. weerlicht zw.bew. mist Veerman in Gouda (Van onze parlementsredaktid GOUDA De fractie van de Al heeft tijdens het belastingdebat theater gespeeld. „In den regel we slechte toneelspelers", zei parü voorzitter en lid van de Tweede K mer dr. Veerman gisteravond in vergadering van de Kamercentn Lelden. We hebben altijd veel contact® vertelde dr. Veerman in de aula het Chr. Lvceum te Gouda, maar i het Kabinet het onaanvaardbaar w ons amendement op de inflatiecorr# tie zou uitspreken, was toch wel verrassing. Dr. Veerman ontkende, dat de fra» eindelijk toch had gebogen voor heilige koe van de WD. We moesten in een bepaalde situ? tie kiezen, zei dr. Veerman. Er stot den grotere belangen op het spel daarom werd het amendement inS? trokken. Z< loer Hu de att

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 2