Reinigingsdienst ging over op beter laadkistensysteem Bezeten Nederlandse film die er best mee door kan Woerdens bedrijf overgenomen door CAR-Industrie Katwijk VAN NIET DRAAIBOEK" Medische diensten in Leiden en omgeving U Verenigingsgebouw I Benthuizen slopen Betere woningen in Benthuizen Raad Benthuizen Bonusaandelen van K.P.M. Opening postkantoor te Leimuiden N.C.A.B. bestaat halve eeuw KNKB-korfbal nieuwe leidse courant 21 vrijdag 21 november 1969 LEIDEN De Reinigings- en itsmettingsdienst is begonnen met geleidelijke omschakeling naar nieuwe laadkistensysteem voor vuilafvoer van bedrijven, flat- iplexen e.d. De gemeenteraad loot in juni van dit jaar tot de ivoering van dit systeem. Het systeem berust op toepassing ran nieuwe laadkisten, die met een jeciale hefinrichting ter plaatse nnnen worden geledigd in de nieu we draaitrommelauto van de reini- ingsdienst. (Bij het oude systeem joesten de laadkisten worden af- evoerd op vrachtauto's, geledigd ij de vuilverbranding, en weer •ruggebracht naar de gebruikers.) Door het nieuwe systeem kan iet dezelfde personeelsbezetting in etzelfde tijdsbestek driemaal zo eel vuil worden afgevoerd als rroeger. De reinigingsdienst heeft lomenteel reeds 140 nieuwe laad- isten in bestelling in de formaten in resp. 1800, 1100 en 800 liter. (Foto NLC - Dirk Ketting) BENTHUIZEN In de septem- bemrgadering van de raad werd besloten het oude Verenigingsge bouw, na gereedkoming van het tfo/psAuis „De Tas", te verhuren ""reen plaatselijk bedrijf, in behoeve van de verhuur die- ecfhter aan liet gebouw voorzie- iingen te worden getroffen, waartoe en uitgebreid onderzoek is inge leid. Het bleek dat het gebouw in en deplorabele toestand verkeert. Iet is ongeschikt voor opslagruim- e. B. en W. menen dat sloping de seest reële oplossing is. De ruimte, lie hierdoor vrijkomt, zou proviso- isch tot parkeerruimte voor perso- lenauto's kunnen worden ingericht, ulks in afwachting van de defini- 'ieve plannen voor dit gebied. De klas van de bijzondere lagere ohool, die een lokaal in het oude Verenigingsgebouw in bruikleen leeft, zouden B. en W. willen over- irengen naar het onlangs vrijgeko men speel-werklokaal in de semi- »ermanente openbare school. BENTHUIZEN Dank zij de ge reedkoming van de laatste (8) pre- miehuur-, 6 woningwet- en 24 be jaardenwoningen w irden 67 gezin nen/personen aan een meer passen- !de woonruimte geholpen. Hieronder bevonden zich 12 ge zinnen/personen, die tevoren in een onbewoonbaar verklaarde woning waren gehuisvest, dan wel in een nood-onderkomen. Van de 18 wo ningwetwoningen in het Beelaerts park, die onbewoonbaar werden verklaard, zijn de woningen Bee- laertspark 7. 9. 11, 13. 19. 21. 10 14, 18 en 22, nog bewoond, zij het, dat de aanvankelijk o- truimde wo ning Beelaertspark 12 tijdelijk weer beschikbaar is gesteld aan een ge zin, dat door verandering van werk ing in afwachting van woon ruimte in Zoetermeer aan huisves ting moest worden geholpen De navolgende woningen, die on bewoonbaar verklaard waren, zijn nu of worden binnenkort ontruimd: Beelaertspark 8 12, 16, 22, 15. 17, 23, 25 Dorpsstraat 33. 150a. 116. 102. 106, 95, 118 alsmede een salonwa gen. BENTHUIZEN Dinsdag half 8 vergadert de raad. Beëdiging van de heer M H Quakkelaar als waarne mend-gemeentesecretaris.. Voorstel tot het verlenen van een krediet ten behoeve van archiefwerkzaamhe den, Voorstel tot vaststelling van de „Vergoedingsregeling krotoprui ming", Voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van het perceel Dorps straat 106. Voorstel t°t het verlenen van een krediet voor het sl°pen van het oude verenigingsgebouw, Voor stel tot het mede garanderen van een te sluiten geldlening door de Stichting Bejaardentehuis Hazers- woude. voor zover betreft rente en aflossing. Voorstel tot het garande ren van de betaling van rent* en af lossing van een aangevulde ;el Me ting. aan te gaan door de Stichting Dorpshuis Benthuizen. Voorstel tot bet verlenen van een krediet ten be- b°eve van de beveiliging van ver keer. Voorstel tot het verlenen van Wn eenmal ge subsidie aan de Leidse Biologen Club. Bestuurvertrouwen DEN HAAG Het voornaamste punt op de vandaag gehouden ver gadering van aandeelhouders in de N.V. Kon. Ned. Petroleum Mij was de voorgestelde uitkering van bonus aandelen in de verhouding van 1 op 9. Na goedkeuring van dit voorstel zullen dc nieuwe aandelen recht ge ven op het slotdividend over 1969. Het bestuur verwacht, dat het moge lijk zal zijn over 1969 een .slotdivi dend voor te stellen, dat niet lager zal zijn dan dat van f 3.75 over 1968. Door het verhoogde interimdividend en door deze bonusuitkering zal het contante dividendbedrag weer gro ter worden teneinde aandeelhouders te laten delen in de groei van het netto resultaat van de groep. Na deze bonusuitkering is de agio- reserve praktisch uitgeput. Indien de groep in de toekomst meer zou willen uitkeren, zou dit uitsluitend kunnen gebeuren door een verhoging van het contante dividend per aandeel. Dit heeft ir. L. E. J. Brouwer, pre sident-directeur. vandaag in de ver gadering meegedeeld. Ir. Brouwer kan de koersdaling van de laatste tijd van het aandeel Ko ninklijke in geen enkel redelijk ver band brengen met ontwikkelingen in het bedrijf, noch met de uitkerings- politiek van de maatschappij. De toekomst ziet het bestuur vol vertrouwen tegemoet. Hoog en laag water Katwijk aan Zee Zaterdag, 22 november: Hoog water 1.4314.00; laag water 10.00 —22.12. WOERDEN KATWIJK C. A. Ruigrok Industrie N.V. te Katwijk opende een vestiging in Woerden. In februari van dit jaar nam de N.V. het volledige aandelenpakket van Stabin Bennis N.V. in Woerden over. De overneming was om drie redenen belangrijk. Allereerst om tot een noodzakelijke uitbreiding van het produktie-apparaat te komen, ten tweede om het ruimtegebrek in Kastwïjk op te vangen en ten slotte om de beschikking te krijgen over een nieuw verkoopareaalteneinde daar mee andere markten te bewerken. De naam werd gewijzigd in Stabin Meubelindustrie N.V.-Woerden- De verkooporganisatie met showroom blijft bij de Woerdense fabriek gevestigd. CAR (Voluit C. A. Ruigrok) in Katwijk is een voortzetting van de door de heer A. Th. Ruigrok in 1934 opgerichte stalenmeubelafdeling van de firma C. A. Ruikgron Zonen te Vogelenzang. Als eerste bedrijf in Nederland bracht CAR een stoel met een kunststofkuip op de markt. Stabin-Woerden treedt naar buiten op als zelfstandig op de markt wer kend bedrijf met een eigen program ma. In tegenstelling tot CAR levert Stabin uitsluitend via de projectde taillist en de woninginrichter. Stabin blijft als vanouds ook werkzaam op het gebied van meubelen voor trein-, boot- en busvervoer. Ook heeft Stabin de licentierech- LEIMUIDEN Vrijdag 28 no vember om 11 uur zal het nieuwe postkantoor worden geopend. Voor de normale dienstuitvoering zal het kantoor op maandag 1 december in gebruik worden genomen. De open stellingstijden blijven ongewijzigd. Voor de belangstellenden zal in de avonduren van vrijdag 28 no vember tussen 19 en 21 uur „open huis" worden gehouden. De inwo ners van Leimuiden kunnen het kantoor dan in zijn geheel bezich tigen. BENTHUIZEN Vandaag heeft de burgemeester de officiële opening verricht van het Garage- en Auto mobielbedrijf Van der Meer n.v. Dit vernieuwde bedrijf, aan de oostzijde van de Dr. Albert Schweitzerlaan, mag zonder meer als een nieuw pluspunt ir het zich vernieuwende Benthuizen worden aangemerkt, al dus de burgemeester. Het Gemengd Zangkoor, dat „zon der naam" reeds een aantal maan den bestaat, heeft de naam „Die „Bentsanghers" gekregen. Het jeugd koor ontving de naam „De Bent- zangertjes". Beide koren staan on- dei leiding van de heer Ton Schee pers, toonkunstenaar, alhier. Op dinsdag 23 december zal in het Dorpshuis „De """as" een Volks- kerstzangbijeenkomst worden ge houden, waaraan de heer Ton Schee pers met zijn koor(koren) uit Bent huizen medewerking hoop te ver lenen. Door omstandigheden zijn de kos ten van verbetering van de weg door de Noordpolder (Bentweg) aanzienlijk hoger dan is aangeno men. Aangezien nog verkeersbor den enz. moeten worden geplaatst, dient er rekening mee te worden gehouden, dat de begroting met cir ca f45.000 30.000 a f35.000 plus circa f 12.500) zal worden over schreden. Sint in Zoetenvoude ZOETERWOUDE Sinterklaas brengt, vergezeld van twee zwarte pieten morgen een bezoek aan Zoe- terwoude. Dit gebeurt tijdens twee kindervoorstellingen in het Don Bos- cohuis en wel om half twee en om kwart over drie. De middag wordt verzorgd door het duo Hans en Wil- bert, die zal goochelen, pantomine spelen en poppenkast vertonen. Burgerlijke statui HILLEGOM Geboren: Albertus J L zv A C v d Kwaak en M C L Brouwer, Martin zv W Heij en I C Hofman. Getrouwd: D A Roseboom en D Dol. F Rietdijk en J C Heij, J J P M Vermeij en W de Jong. J C Ruiter en G C M Krom. Overleden: W Poot 89 jaar wed v P C Keijzer. ten voor Nederland verworven van het over de gehele wereld bekende kunststof-kuipstoelenprogramma van Hille uit Engeland. Modern Stabin Meubelindustrie N.V. heeft de beschikking over een modern en goed geoutilleerde hoogfrequent-las- afdeling voor de vervaardiging van de stoffering voor verschillende meu belen. Speciaal voor toepassing op het door Kho Liang Ie ontworpen meu belprogramma is in nauw overleg met een textielindustrie een kunststofweefsel ontworpen in spre kende kleuren dat goed en snel ver werkt kan worden op de aanwezige apparatuur. De fabriek in Katwijk werd in de loop der jaren regelmatig uitgebreid en geldt op dit moment als één van de modernste in Nederland. Hoewelin februari de Woerdense fabriek werd overgenomen, werd de ze nu min of meer officieel geopend, omdat sinds de overneming eerst een reorganisatie tot stand moest komen, wat veel tijd vergde. LEIDEN In het gebouw Chr.- Soc. Belangen vierde Ned. Chr. Agrarische Bedryfsbond afdeling Leiden het 50-jarig bestaan. Woens dagavond was er voor de leden en hun vrouwen een broodmaaltijd. Onder de genodigden bevond zich de heer D. Corpel. de eerste pen ningmeester. Dc heer Stokmans, oud-voorzitter van de NCAB, gaf een beeld van de vijftig jaar. die vooral in het begin wat betreft het bestuursbeleid nogal wat moeilijk heden opleverden. De eerste tien jaar verwisselde de afdeling Lel den elf keer van voorzitter. Gisteravond werd de receptie ge houden. Namens het hoofdbestuur sprak de heer J. Mulder. Hij zei dat het een bekend verschijnsel bij de NCAB was, dat hoe groter een stad wordt, hoe kleiner de plaatse lijke afdeling van de NCAB. Hij sprak daarom zijn bewondering uit voor de Leidse NCAB, die het toch maar liefst vijftig jaar heeft volge houden. Namens de besturenbond sprak de heer S. Moerland. De voorzitter van de rk organisa tie. de heer P. Goddij, sprak de wens uit dat er meer feestjes zou den worden gehouden tussen de ver schillende organisaties op agarisch gebied, omdat het contact dan zou worden verstevigd. De heer D Hoek sprak namens de afdeling Voorschoten van de NCAB. Hij zei dat Voorschoten met dezelfde problemen had te kampen. Ook daar slonk het ledental on rustbarend. De heer A. de Koning, namens de Chr. Boeren- en Tuin- Burgerlijke stand LISSE Geboren: Sabine G M dv R A J Wijdeveld en E M T Heemskerk, Patrick E R zv T C v Velzen en C J Opdam, Daphne A E dv W Koenen en E E Lucas, Moni que Antoinette A dv A P M Hoge- boom en J A A M v Zonneveld, Willem zv W de Wit en J C Zand bergen, Johannes A zv L J v d Meer en M M W Preenen, Wille- mijn P dv H A Mooij enMvd Wil ligen, Astrid CMdvLABI On derwater en P J M C v d Meij, Daniël zv .J G Ransdorp en A H Blokland. OndertrouwdE J M v d Poll en A A W v d Lans, P A M van Dijk en P C M Schrama, J F M Kuilboer en B M M v Ruiten, J W K M v d Berg en P v d Lans. A J M v Dijk en J M A Warmer dam, L G G Edeling en A M de Kuyper. dersbond, zei dat ook zijn bond te kampen had met het wegblijven van leden, maar het bestuur hield moed en ging door. Op de foto v.l.n.r.: de heren L. Verhoeks, P. Stokmans, J. Veenstra en J. P. Breedyk, het bestuur van de NCAB Leiden. LIDO Obsessions, Bezeten. Het gat in de muur. Drie titels voor de nieuwe Nederlandse speelfilm van het inmiddels wel bekende Scorpio-duo Wim Ver stappen en Pim de la Parra. Ze zorgden samen voor het scenario en Pim regisseerde het geheel, terwijl Wim de produktie ter hand nam. Een film, die een maand geleden tijdens de filmweek in Arnhem niet ongunstig werd ont vangen. Deze keer nu eens geen film van Nederlandse makelij, waarin alleen maar moeilijk wordt gedaan en ge luid en spel beneden de maat blij ven. „Bezeten" is een thriller met de nodige spanning en een goed lopend verhaaltje, hier en daar opgesierd met wat bloot, drugs en drank. Een film van deze tijd. Duidelijk wordt op een groter publiek gemikt, dat ontspanning en spanning wil. En beide dingen worden in voldoende mate gedoseerd. Het gaat over een medisch student in Amsterdam, die een gaatje in zijn kamermuur ontdekt. In de kamer naast hem ziet hij. dat er allerlei vreemde dingen gebeuren. Dit houdt hem zo bezig, dat hij z'n studie ver waarloost en zich met deze zaak gaat bemoeien. Hij komt steeds meer te weten en deze wetenschap moet hij op den duur met z'n leven beko pen. Ook zijn vriendinnetje, een journa liste. die „toevallig" met een moord zaak bezig is, raakt erbij betrokken. Vooral als ontdekt wordt, dat de zaak. waar zij mee te maken heeft, dezelfde is als die haar vriend via het gat in de muur ontdekt Het slot is te aardig gevonden om het te ver klappen. Alexandra Stewart speelt met veel verve de rol van Marina en Dieter Geissler zorgt als Nils Jansen voor de nieuwsgierige student. De film is technisch goed opgebouwd en Pim de la Parra regisseerde het geheel vlot. Er wordt in de film Engels ge sproken met het doel deze in het buitenland beter verkoopbaar te ma ken. Al met al een produkt van dit dy namische duo, dat voor vele film; van buitenlandse makelij niet hoeft "'Dr te doen en daar zelfs mee kan wedijveren. (Vlot.) Zoveel naakte heerlijkheid HEX De film „Zoveel naakte heerlijkheid" heeft niet veel om het lijf. Regisseur Günter Hendel moest het echt wel hebben van het verhaaltje en zelfs dat is maar pover. Toch heeft de film nog wel iets spannends. Een man komt in een hotelkamer en treft daar een meisje aan. dat erg zielig doet. Peter Cremer trapt in deze val en wordt zonder het te merken het slachtoffer van een in feite gemeen sipëlletje. Het is het meisje om z'n geld te doen en voor dat hij dat door heeft, is de film een heel eind verder. (Pover.) Fraulein Doktor LUXOR „Fraulein Doktor" met als Nederlandse titel „Dagboek van een verraadster", is meer dan een middelmatige spionage-film. Niet. omdat de scenario-schrijvers Coletti, Mann, Craig en Lattuada Dieter Geissler als Nils en Alexandra Stewart als Ma nna in de film Bezeten. authentieke gegevens hebben ge bruikt. maar omdat de produktie van De Laurent is groot en kleurrijk is opgezet en regisseur Lattuaida de hem geboden mogelijkheden ten volle heeft uitgebuit. Het geheel doet soms groots aan. al is het dan geen spektakelfilm. Fraulein Doktor behoorde in de eerste wereldoorlog naast Mata Hari tot de beruchtste spionnes. Met dit verschil, dat men van de Nederlandse alles afwist, maar men de identiteit van de Fraulein nooit heeft kunnen ontdekken. Haar ware naam en haar uiteindelijke lot is tot op heden een onopgelost mysterie. In de film worden drie hoogte punten van haar carrière belicht. Door haar -toedoen wordt het Britse oorlogschip met aan boord maar schalk Kitchener tot zinken ge bracht. Bij de lesbische dr. Saforst, de ehemiste en uitvindster van het mosterdgas ontfutselt zij gifgas formules. En tenslotte steelt zij de aanvalsplannen van de Geallieer den. De hoofdrolspeelster is Suzy Kendall. Wie haar kwaliteiten kent, zal begrijpen, dat zij in deze film geheel tot haar recht komt. (Soms groots.) Zijn STUDIO Henri-Georges Clou zot is een meester-regisseur. Dat staat buiten kijf, getuige films als „Les diaboliques" en „La verité". In zijn nieuwe film „La prisionère' (Zijn gevangene) stelt hij een ge durfd thema aan de orde: de eroti sche perversiteit, maar dat wil niet zeggen, dat het hem alleen maar om dit nogal modieuze onderwerp te doen is. Hij {raaft beslist dieper. Een kunsthandelaar in Parijs is zeer geslaagd als zakenman, maar op seksueel gebied kampt hij mei moeilijkheden. Hij is impotent en de ze toestand kan hij alleen opheffen door vrouwen aan zijn sadistische fantasieën te onderwerpen. Het gaat echter Clouzot niet om de per versiteit als zodanig, maar om wat er achter die mens zit. Wat zijn mo tieven daarvoor zijn en hoe deze man psychisch met zichzelf in de knoop zit. Het moet gezegd worden, dat juist dit thema er in deze film op het eerste gezicht een beetje bekaaid af komt, waardoor de oppervlakkige toeschouwer aanvankelijk in de ver onderstelling verkeert met een wat ingewikkeld in elkaar zittend sex- filmje te doen te hebben. Niets is echter minder waar, wat ook wel blijkt uit de vorige films, die Clouzot op zijn naam heeft staan. Zo naïef is hij gewoon niet. Aleer het slot is haast zo banaal, d.w.z. op het gewone af, dat dit wel als grap bedoeld moet zijn. Jammer echter, dat dit de film als geheel met zijn gedurfde probleemstelling niet ten goede komt (Gedurfd.) Prolongaties CAMERA IfTweede week. Linday Anderson analyseert op ge nadeloze wijze het onmogelijke ver starde kostschoolleven in Engeland. De titel houdt een waarschuwing, zo van als (ifniet met deze ach terhaalde traditie wordt gebroken, zou een revolutie weieens het ge volg kunnen zijn. Het is de regisseur gelukt de naargeestige sfeer op eer dergelijke kostschool volkomen au thentiek weer te geven. Daarhij komt dan nog het geweldige came- rawtrk van de Tsjech Miroslav On- dricek. TRIANON Gejaagd door de wind. Derde week. Reusachtige rol prent over de burgeroorlog, die des tijds Amerika teisterde. Victor Fle ming verraste vlak voor de tweede wereldoorlog hH publiek met deze film naar het gelijknamige boek van Margaret Mitchell. Na de oorlog maakte deze film met sterren als Vivien Leigh en Clark Gable zijr zegetocht door Europa en nu is de ze mammoetproduktie op 70 mm te rug. Ook al draagt deze rolprent een stempel van die tyd, voor wie de lange zit er voor over heeft, is en blijft het een hoogót interessant ge beuren. Doktersdiensten AARLANDERBEEN: dokter Gill, Zwammerdam, telefoon 01726 2527. ALKEMADE: dokter Glansbeek. Po pulierenstraat 45. R'arendsveen, tele foon 01713 2511; dokter Van der Werf, Koppoellaan 1, R'wetering, tele foon 01712 202. ALPHEN: zaterdag, dokter Plat- teschor. B. Visserpark 4. telefoon 2858: zondag, dokter Stehouwer, A. van Bu- renlaan 5, telefoon 2170. BENTHUIZEN: dokter De Goeje, Dorpsstraat 20. telefoon 3636; bij geen gehoor zie Zoetermeer HAZERSWOUDE: dokter De Bruy- ne. Hoofdstraat 8. telefoon 22208. HILLEGOM: dokter Zimmerman, Hoofdstraat 142, telefoon 5121; In noodgevallen bellen: 8025. KATWIJK RIJN: dokter Bergman. Rijnstraat 2, telefoon 2921. KATWIJK ZEE: dokter Visser. Ho- geweg 21, telefoon 2023. KOUDEKERK: zie Hazerswoude. LANGERAAR: dokter Sandkuyl, Langeraar, telefoon 01722 2139. LEIDEN: tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: telefoon 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. LEIMUIDEN: zie Aikemade. LISSE: dokter Van Dijk Jr.. Heere- weg 316, telefoon 4486. NIEUW VENNEP dokter Nug- teren, tel. 02526-2220. NIEUW VEEN: zie Langeraar. NIEUWKOOP: dokter Bremer, Nieuwkoop, telefoon 01725 1103. NOORDEN: zie Nieuwkoop. NOORDWLJK: dokter Van Nes, Van Berckelstraat 22. telefoon 2405. NOORDWIJKERHOUT: dokter Van Heesch, Herenweg 17, telefoon 02533 2385. OEGSTGEEST: dokter Roelants, L. de Colingnylaan 19, telefoon 53865. Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM: dokter De Graaf. Teylingerlaan 17, telefoon 8479. VALKENBURG: zie Katwijk Rijn. VOORHOUT: dokter Lempers, Churchilllaan 13. telefoon 6140. VOORSCHOTEN: dokter Swen, Veurseweg 20, telefoon 2356. WARMOND: zie Voorhout. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Suidman, Julianalaan 9, telefoon 3993. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM: zie Aarlander- veen. Apotheken ALPHEN: apotheek Somberg. Wil- helminalaan 67, telefoon 3500. BOLLENSTREEK: apotheek te Sas- senheim, Hoofdstraat 190, telefoon 02532 6169. KATWIJK: Katwijkse apotheek, Princestraat 3, telefoon 4370. LEIDEN: zie weekagenda. LEIDERDORP: zie weekagenda. OEGSTGEEST: zie weekagenda. VOORSCHOTEN: zie weekagenda. W ijkverpleging AARLANDERVEENzuster Brou wer. Zevenhoven, telefoon 01723 364. bgg 264. ALPHEN: zuster Weeber. Lin destraat 7, telefoon 3940. BENTHUIZEN: zuster Egberts, Raadhuisplein 6, H'woude. telefoon 01728 322. BOLLENSTREEK: zuster Mühlhaus, dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, telefoon HAZERSWOUDE (DORP): zie Ben thuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK): zuster Van der Leer, BG Cortslaan 34, Leiderdorp, telefoon 01710 23109; Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen: 01714 2278. KATWIJK Chr. Wijkverpl. (tel. 5737) zuster Smit. Helmbergweg 91: Gr. Kruis (tel. 2780 of 2702) zuster Ouwehand. LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Rijndijk). KOUDEKERKzie Hazerswoude (Rijndijk). LISSE: zuster Tilbusscher. Wa genstraat 57. telefoon 3622, bgg 4117. LEIDEN: Groene Kruis: zuster De Vries, Schubertlaan 166, telefoon 42606: zuster Vodegel. Valdezstraat 5, telefoon 30864; zuster Bette. Oude Rijn 64. telefoon 40914: Oranje Groene Kruis: telefoon 22222. NIEUW VENNEP Potman, Beinsdorpstraat 2b, Nieuw Vennep, teL 02526—2741. Panduysstraat, telefoon 2907. NOORDWIJKERHOUT: zuster Koster. Helmstraat 43. telefoon 3137. OESTGEEST: zuster Schoot. Rid- despoorlaan 7. telefoon 54982 SASSENHEIM: zuster Groenestegen, Friezenhorst 27. telefoon 7643. TER AAR: zie Aarlanderveen. VOORHOUT: zie Bollenstreek VOORSCHOTEN Gezondheids centrum. tel. 2177. WARMOND: zie Bollenstreek. WOUBRUGGE: zie Aarlanderveen. ZEVENHOVEN: zie Aarlanderveen. ZOETERMEER: zuster Groenewegen. Vermeerstraat 29, telefoon 3530. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude (Rijndijk). T andartsen ALPHEN: tandarts Veraart, Sma ragdstraat 13, spreekuur van 12-12.30 uur BOLLENSTREEK: tandarts De Wil de. Weersteinstraat 27, spreekuur 5.30-6 uur. KATWIJK: tandarts Kleen, Voorstraat 137, telefoon 54000, spreek uur van 11.30-12.30 uur. VOORSCHOTEN: tandarts Kengen, Plantsoen 57-59, Leiden, telefoon 24516. WOUBRUGGE Voor de vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen Katwijk I zijn de volgende spelers geselecteerd: G Wit, L Witteman, C van Dorp, F Treuren, C van Klave ren, Th Kooien, G Vermaas, D Schui- lenburg, H Kijk in de Vegte; J Wol vers, C Brunt, J Burggraaff, C A van de Hoek- LEIDEN In het komende week einde worden de laatste wedstrijden van de veldkorfbalcompetitie voor de winterpauze verspeeld. Het program ma is als volgt Overgangsklasse: ZuiderkwartierPSV: 14-30 uur; Spangen—De Danaiden 14.30 uur. Eersteklasse FluksVicus Orientis 14.15 uur, TrekvogelsDe Algemene 14.00 uur, KNSFortuna 14.00 uur. Derdeklasse: Noorderkwartier—TO V 14.00 uur, MadjoeHPV zaterdag middag: 15.00 uur. OVERGANGSKLASSE: Zuiderkwartier speelt op het ter rein aan de Montgomerystraat tegen het Eindhovense PSV: met een beetje geluk zit er deze week wei een gelijkspel in voor Zuiderkwar tier De Danaiden dat vorige week onnodig gelijk speelde tegen Roda. moet nu in Rotterdam van Spangen winnen, wil het voor het ingaan van winterstop niet van de eerste plaats verdrongen worden. EERSTEKLASSE: Het treffen tussen Fluks en Vicus Orientis aan de Zoeterwoudsesingel kan een aantrekkelijke wedstrijd worden; een gelijkspel ligt ln de lijn van de verwachting. KNS krijgt in de Leidse Hout het Delftse Fortuna op bezoek. Op eigen veld moet dit winst opleveren voor KNS. De Al gemene gaat naarRotterdam om daar in het veld te treden tegen de koploper Trekvogels. Het wordt waarschijnlijk een te zware opgave: met een gelijkspel mag men zeker niet ontevreden zijn. TWEEDEKLASSE: Crescendo sloot de vorige week met een overwinning de eerste helft reeds af en kan zich nu gaan voor bereiden op het micro. DERDEKLASSE: Noorderkwartier speelt op het ter rein achter het Rembrandtlyceum le gen TOV, wat winst kan opleveren voor de roodbroeken. Madjoe speelt zaterdag in Rijnsburg tegen de kop loper in deze klasse; een kleine ne derlaag zou al mooi zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 21