Lezers schrijven ons: Schoolraad voor openbaar onderwijs geïnstalleerd Wat heb je aan een dure automobiel... als er geen Mercedes-service achter staat WEEKAGENDA Rioolzuivering pas voorjaar 1970 in gebruik Zaterdag demonstratie Vietnamcomité Leiden njrawas CORRY HAGOORT Gebruik sporthal in Xoorschoten De Algemene Kerkvergadering II Diner in De Lakenhal Weduwe beroofd van A.O.W. N.V. L.I.A.M. Ds. Koudstaal naar Bolnes GOUDEN ARMBAND ol COLLIER JUWELIER v.d. WATER HfcUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 12 NOVEMBER 1969 LEIDEN Hoewel het stamriool langs de Voorschoterweg in Zuid west nu is gelegd de Roosevelt- atraat wordt binnenkort weer open gesteld voor het verkeer zal de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstalla tie aan de Voorschoterweg pas in het voorjaar van 1970 in gebruik wor den genomen. Personeelsproblemen waren hiervan onder meer de oor zaak. Bovendien is het chemische proces van een dergelykc installatie vooral 's winters mocilyk op gang te brengen, terwijl ook nog rekening moet worden gehouden met „kinder ziekten". Bedrijfsleider van de nieuwe installatie is de heer A. de Raaf. Er is in principe besloten, dat het hoog heemraadschap van Rynland de in stallatie zal overnemen. De ge meenteraad nam hiertoe reeds een besluit. (Foto NLC Dirk Ketting) Interieurkunst Doezastraat 14. LEIDEN De wethouder van on derwijs, de heer S. Sannes, heeft gis teravond in het stadhuis de gemeen schappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs geïnstalleerd. In een toespraak verklaarde hy het ont staan van de raad. In de lager-onderwijswet van 1920 werd de mogelijkheid geschapen oudercommissies en ouderraden in te stellen. In 1964 werd in een wijziging van die wet de mogelijkheid tot de instelling van een schoolraad toege voegd. Indien er in een gemeente meer dan één oudercommissie be staat, is de ouderraad een ver- LEIDEN Het Vietnamcomité Leiden houdt in aansluiting op Mo- ratoriumday 2 in de V.S. zaterdag in Leiden een demonstratie. Het begin punt is om kwart over een in het Van der Werfpark. Er wordt gede monstreerd voor solidariteit met het Amerikaanse Moratoriumprotest en voor onmiddellijke, onvoorwaardelijke en volledige terugtrekking van alle Amerikaanse troepen en hun bond genoten uit Vietnam. Oudhollandse markt in Volkshuis LEIDEN Vrijdag en zaterdag wordt in het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk een „Oudhollandse markt" gehouden ten bate van het volkshuiswerk. De „markt" met Oud hollandse geveltjes en winkeltjes om vat onder meer een winkel van sin- kei, een ouderwetse snoepwinkel, een kunstknip-stand, een poffertjes- en wafelkraam en vele andere bijdragen, zoals demonstraties, kantklossen en handenarbeid. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Sharon C dr v H H de Groot en A L Kramer; Ale- xa Cl dr v W de Priester en N H Verboom; Marjolein dr v P van Asch en A G Bosma; Angelique dr v P G Lenting en J A Boer; Catherine J dr v H W M Plokker en M Gevers; Yvonne dr v C M Verhorik en S M Harland; Johanna M dr v A J M van Buggenum en J M A Vink. Gehuwd: D van den Bos en C J Moerland. Overleden: I Rovers, 7 d, dochter; J J den Outer, 55 j, man; W F Tege laar, 59 j, man; H T Spaargaren, 82 j, wed van W van Oorde; J Robbers, 82 j, echtgenote van J Piket; J D Koelewijn, 76 j, man; M van Zijp, 57 j, echtgenote van H M Nijssen; J Te- kamp, 72 j, man; C M Hanno, 73 j, wed van C H Heruer. Spreekuur fractie P.v.d.A. LEIDEN De fractie van de Par tij van de Arbeid in de Leidse ge meenteraad heeft behoefte aan een meer direct contact met de burgers van Leiden. Daarom heeft zij beslo ten regelmatig zitting te gaan hou den. Het eerste spreekuur zal op maandag 17 november a.s. van 19-20 uur zijn in het gebouw Ons Cen trum, Hooigracht 84. LEIDEN Vanmorgen om tien over acht is op de Haagweg een 18- jarig Leids meisje gewond geraakt toen de brommer, waar zij achterap 'at. bij de uitrit van Van Gelid Loos, tegen een uit de uitrit komen de bedrijfswagen aanreed. Het meis je is met kneuzingen naar het Dia- eoncssenhuis gebracht. Achter deze demonstratie staan or ganisaties als PSP, PPR, ALSV, BVD, Nesbic, Kerk en Vrede, Pax Christi, SSR-Leiden, RKSV Augustinus en de stichting open jeugdwerk Leython. VOORSCHOTEN De bouw van de sporthal vordert nu zo snel, dat het wellicht mogelijk is de hal per 2 januari 1970 te gaan gebruiken. Ge gadigden voor het gebruik van de hal voor het tijdvak van januari tot en met augustus 1970 en voor het .sei zoen 1970-1971 kunnen zich nu aan melden. De aanmeldingen kunnen worden ingezonden bij de secretaris van de commissie voor de lichamelijke op voeding en de sport, p/a gemeente secretarie Voorschoten. In deze hal is ruimte voor: 8 bad- mintonbanen, 4 volleybalvelden, 2 basketbalvelden, 2 tennisbanen, 1 mi- cro-korfbalveld, 1 zaalhandbalveld en 1 zaalhockeyveld. Zoeterwouds Glorie ZOETERWOUDE De fok- en controlevereniging „Zoeterwouds Glorie" hield gisteravond een leden vergadering in het Don Boscohuis. Hoofdschotel vormde de prijsuit reiking na de onlangs gehouden jongveedag. Ir. P. W. Vos, die daar bij als arbiter was opgetreden, wees op het belang van dengedijke onder linge wedstrijden en het nut van de melkcontrole. Bedryfsvergroting, die nu nogal eens wordt gepropageerd, is niel noodzakelijk om een rendabel bedrijf te hebben. Bij een goede bedrijfsvoering is ook voor de kleinere bedrijven eên gunstig re sultaat mogelijk. Dan zal men echter moeten selecteren in het vee. ZOETERWOUDE - De uitslagen van de Zoeterwoudse tafeltennis verenigingen luiden: Effect '54: senioren: Effect 1Si. H. TSB 10 19: Effect 2Sportief 10 91: junioren: Avanti 4Effect 1 5p; Effect 2De Treffers 4 46. S't. Vooruit 1Effect 3 46; Effect 4 Scylla 5 0—10. PIT '54: senioren dames: Slag vaardig 1Pit 1 46; Pit 2Histor 1 73; heren: Gossima 2Pit 1 55: RTC 4—Pit 2 2—8; Pit 3—Slag vaardig 2 100; Pit 4St. Vooruit 6 4—6; Pit 5—ATTC'Boot 4 4—6: St. Vooruit 5Pit 6 100. Junioren: meisjes: St. Vooruit 1 Pit 1 28: jongens: Pit 1Reflex V. 64; Avanti 6Pit 2 2—8; Baronie 3—Pit 3 2—8: Docos 3—Pit 4 10—0. plichte instelling. In plaats van een ouderraad kan men ook een schoolraad instellen. Aanvankelijk besloot de gemeente raad in 1967 tot het instellen van een ouderraad. Dit ging echter niet door. De gemeenteraad verkoos de schoolraad boven de ouderraad. De schoolraad heeft het gehele openbare onderwijs, kleuterscholen, lager onderwijs en voortgezet onder wijs, als werkterrein. Daarnaast die nen b en w de schoolraad, dit in tegenstelling tot de ouderraad, te horen omtrent het benoemen van hoofden van scholen, de per leerling beschikbaar te stellen bedragen, de leerplannen en de organisatie en uitbreiding van het openbaar onder wijs. De schoolraad telt naast de ouder commissieleden, die de meerderheid vormen, ook twee leden van het on derwijzend personeel van openbare scholen en ten minste twee gemeen telijke bestuurders of functionarissen. B en w kunnen andere deskundigen of belangstellenden tot lid van de schoolraad benoemen. Samenstelling De gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs is sa mengesteld uit de volgende perso nen: Klëuterscholenmevrouw L. Boere —v. Slooten (oudercommissielid van groep Noord), mevr. C. A. Saaltink —Tienstra (oudercommissielid van groep Zuid en West). Basisonderwijs: mevr. J. S. Pesant de Boer (oudercommissielid van groep Noord), de heer L. J. Nieuwen- huizen (oudercommissielid van groep Zuid), de heer W. F. P. Oskam (oudercommissielid van groep West), mevrouw J. Bomhofvan Grieken (oudercommissielid van groep Cen trum). Voortgezet onderwijs: mr. J. J. A. Logeman (oudercommissielid van de Louise de Coligny-scholengemeen- schap). drs. M. W. Hoek (oudercom missielid van de Rembrandt-scho- lengemeenschap), de heer G. Brinks- ma (afvaardiging van het Stedelijk Gymnasium). Leerkrachten: mej. T. Laman (kleuteronderwijs), de heer D. Cossee, (basisonderwijs), de heer W. P. Lee- nen (voortgezet onderwijs). Buitengewoon onderwijs: de heer G. J. Augustinus. Gemeentelijke functionarissen: mej. dr. A. M. M. Smit (adviseur voor het openb. voortgezet onderwijs). Mr. dr J. M. Roosenschoon (chef van de afdeling onderwijs). Vertegenwoordiger van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs: de heer H. Zunderman. Er moet nog één persoon worden aangewezen om lid van de school raad te worden, zodat de raad dan uit 17 leden zal bestaan. GEMEENTE ZOETERWOUDE Burgemeester en wethouders van Zoeterwoude maken bekend dat vanaf heden het kantoor van de kassier der gemeente Zoeterwoude verplaatst is van Hoge Rijndijk 249 Leiden naai- Hoge Rijndijk 169a te Zoeterwoude (kantoor van de Coöp. Raiffeisenbank). Het kantoor is geopend op dinsdag '•^n 15 30 tot 17.00 uur. Als ik de strekking van het inge zonden artikel van ds. Van Roon en ds. Vink goed heb begrepen dan komt dat neer op het volgende. De idee van een AKV had maar beter achterwege kunnen blijven, omdat blijkens de vergadering van afgelo pen vrijdag in de Koningskerk in Leiden slechts 113 mensen aanwezig waren. Dit getal werd op een gege ven moment nog vergeleken met een aantal van 4200 zondagse kerkgan gers in Katwijk, daaruit de conclusie trekkend: de AKV komt kennelijk niet voort uit de gemeente. Deze conclusie lijkt juist. Als er niet meer dan zo'n handjevol mensen zich wil inspannen om na te denken over een agenda voor de ko mende AKV, dan lijkt er iets fout te zijn. Ik vraag me af of ds. Vink en ds. Van Roon deze AKV wel belang rijk hadden gevonden als de brede laag van de hervormden er wel zich voor had willen inspannen. In ieder geval is dat laatste nu niet gebeurd, hetgeen mij, en ik neem aan ook de beide briefschrijvers, niet verwon dert. Maar of nu een zaak als die van de AKV zelfs met zo'n handje vol mensen, minder belangrijk is, waag ik te betwijfelen. Er is kenne lijk tóch een aantal mensen die zich ijs en weder dienende, op weg be geeft om mee te denken in de kerk. En nu juist dit laatste is zo'n groot verschil met de eerder genoemde zondagse kerkdienst. Een vergelij king van deze twee is ten enenmale onmogelijk. En omdat de briefschrij vers ook hun vergelijking doortrek ken naar Katwijk zou ik haast wil len zeggen: met name een vergelij king met de Katwijkse kerkdienst is hier onmogelijk. Want als er iets in deze en ook andere kerkdiensten ontbreekt dan is het wel het kritisch meedenken met de ontwikkelingen. En juist dat handjevol mensen van vrijdag blijkt met name dit laatste te willen. Hun ging het lot van de kerk ter harte. Dan wordt plotseling het aantal heel onbelangrijk. Dan krijgen we te maken met het zout der aarde, waar je maar heel weinig van nodig hebt. Maar ontbreekt het zout, dan wordt de hele zaak flauw (lauw. zegt de Bijbel) en die kant dreigde de kerk op de gaan. onder andere gezien het aantal mensen van vrijdag. W. Kuijt Katwijk Binnenkort zal de Leidse bin nenstad en met name het Stedelijk Museum „De Lakenhal," vereerd worden met het bezoek en diner van H.M. koningin Juliana, de Franse premier Pompidou en verder vele ministers van de EEG. Het staat verder vast, dat „De Lakenhal", eni ge dagen voor het publiek gesloten zal zijn, iets, waartegen ik, ais lid van de vereniging „Vrienden van de Lakenhal", moet protesteren. Immers, de Lakenhal heeft het al tijd moeten hebben van het publiek. Naar mijn mening worden deze be zoekers enige dagen gedupeerd, doordat „De Lakenhal" als „restau- LEIDEN In de nacht van maan dag op dinsdag is in een flatwoning aan de Walraven van Hallstraat in gebroken. De bewoonster, een 67-ja- rige weduwe, miste bij haar thuis komst een bedrag van 400 gulden, de A.O.W. die zij de vorige dag had ge haald en veilig in een tas in haar bu- Leids op postkantoor 5 december LEIDEN Vrijdag 5 december zal de avondopenstelling van - uur tot hdlf 9 uur van het postkantoor Gerestraat vervallen. In plaats daar van is het kantoor op donderdag avond 4 december tol half 9 ge opend. LEIDEN Een 23 jarige onder wijzer uit Leiden is vanmorgen om kwart voor negen op de Zijlsingel legen een afslaande auto gereden. De man is met een diepe hoofdwond naar het Diaconessenhuis gebracht." NOORDWIJK Een 43-jarige man werd betrapt bij het stelen van cho coladerepen in een zelfbedienings zaak. Wat heb je aan een dure automobiel als de dealer voor zijn vak niet even vak-kundig is als de constructeur? Wat heb je aan een dure auto als uit de outillage van de dealer niet hetzelfde streven naar perfektie spreekt, als waarmee ook elk detail van de auto wordt vervaardigd en gemonteerd? Wat heb je aan een dure auto als de kwaliteit en de kwantiteit van de dealers niet bijdraagt tot dat gevoel van weergaloze veiligheid? Wat heb je aan een dure automobiel Leiden, Vondellaan 45, tel. 01710 - 4 45 45 reau had opgeborgen. De inbreker verschafte zich via het balkon en door een ingeslagen ruitje toegang tot de woning. Geslaagde verpleegsters LEIDEN Geslaagd voor het examen diploma A ziekenverpleging in het Elisabethziekenhuis de dames H. F. W. J. M. van Beusekom, E. F. M. Bögemann, Y. M. Douwes, W. H. A. M. Duyvesteijn. A. W. C. E. Hol len. M. C. Horrée. M. L. de Guchte- neire. C. P. Th. Kuhlmann. M. F. J. P. Meijs, G. W. M. Mooren, L. M. Ruygrok, A. M. v/d. Weijden, J. A. C. v/d Wulp. rant" wordt gebruike. Ik stel verder voor, deze officiële diners niet in een Stedelijk Museum te doen plaatsvin den, maar bijv. in het standhuis. De Lakenhal en verder alle Leidse musea zullen hiermee gebaat zijn. W. H. Kramer lid van „Vereniging Vrienden van de Lakenhal" Alpheuse huisvrouw stol uil warenhuis DEN HAAG Een 49-.jarige huis moeder in Alphen hield voor de Haagse rechtbank styf en strak vol zich niet te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van vlees en textiel uit een warenhuis. Er waren echter twee getuigen, die het tegendeel beweer den. De winkelchef had verdachte een poosje in de gaten gehouden en zag, dat ze bepaalde goederen in haar tas deed. Hij ging haar achterna en vroeg op straat even de bon te mo gen zien, maar de vrouw weigerde en liep verder. Later werd de politie ingeschakeld. Verdachte hield vol niets te heb ben gestolen. Ik voelde me zo ver nederd, dat ik werd gewantrouwd, dat ik weigerde in de tas te laten kijken. De officier en ook de rech ter vonden het maar merkwaardig, dat zij niets over het gebeurde aan haar man had verteld. Zoiets doe je toch meteen, als een vrouw ten onrechte van niets wordt beschuldigd vond de officier. Hij eiste f 150 boete. Het vonnis werd f 120. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP GEBOREN: Pe trus Jacobus, zoon van J H Vermeu len en A C Verberg, Brederode 42. OVERLEDEN: J de Jong, 69 jaar, weduwe van de Jong, Woenderik. ONDERTROUWD: Simon Anthonie Schalkers. 23 jaar. Hoofdstraat 230 en Sara van Soest, 23 jaar, te Leiden. Cornelis Peters, 22 jaar, te Rotter dam, en Hester Lijntje Jongeleen, 18 jaar, Resedastraat 44. Olivier Filippo de Graaf, 18 jaar, te Oegstgeest en Grietje Doukje Tijssen. 21 jaar, Mei doornstraat i5; Hans Spek. 27 jaar, Hoofdstraat 100 en Anna Maria Bos man, 23 jaar; Johannes Adriaan Ma ria Gubbens. 28 jaar te Leiden en Do rothea Johanna Rudolphine. 31 jaar. Zwaanstraat 4; Arend Jan Maas. 23 jaar te Leiden en Anthonny Matthijs- je Truijers, 22 jr, Dr de Bruijnestr. 6. ALPHEN Ds. H. Koudstaal, Her vormd predikant van de wijkgemeen- te II te Oudshoorn, heeft het tweede beroep, dat op hem uitgebracht werd door de Hervormde gemeente van Bolnes-Ridderkerk aangenomen. Hij is predikant van Oudshoorn sinds april 1963, toen hij ds. Breure opvolgde. Naar men ons meedeelde, is ds. Koudstaal van plan het winter werk in zijn tegenwoordige gemeente nog af te makem: het zal wel volgend jaar april worden voor hij naar Bol nes-Ridderkerk vertrekt. Ven neper ech tpaar 60 jaar gehuwd HOOFDDORP Het echtpaar J. W. Honcoop-de Smits is maandag 17 november zestig jaar getrouwd. Bruidegom en bruid zijn geboren en getogen Haarlemmermeerders. Ja renlang woonden zij in de Nieuwstraat in Nieuw-Vennep. Sinds mei van dit jaar verblijft het echt paar in bejaardenpension „de Hori zon" in Hoofddorp waar zij over een mooie kamer beschikken. De heer Honcoop (83 jaar) is in de landbouw werkzaam geweest. In Nieuw-Vennep is hij geen on bekende. Hij was onder meer bestuurslid van de ijsclub, de be- jaardensoos, de eierenveiling en de begrafenisvereniging. De heer Hon coop en zijn echtgenote (die op 27 november 84 jaar wordt), genieten nog een goede gezondheid. Hqt echtpaar heeft 4 kinderen (zo nen). negen kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. «SjjrjgiS' voor f 70,- en 100,- of 300,- en ƒ800.- Haarlemmerstraat 181 heeft ze. Grote keuze in alle prijzen. Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. Leidse werkman nam het niet zo nauw DEN HAAG Een 23-jarige werk man uit Leiden nam het niet zo nauw inet de verkeersregels. Op de Lammenschansweg was hij met zyn auto geslipt en tegen een ge parkeerde auto gereden. Na de bot sing was hy doorgereden. Boven dien bleek hy geen rijbewijs te heb ben, terwijl de auto in slechte staat verkeerde. Ook de remmen werkten niet. Daar kwam nog bij, dat de man in Voorschoten met een auto had gere den, terwijl hem de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar was ont zegd. De rechter zei: u trekt zich nergens iets van aan en wilt met alle geweld autorijden. Verdachte kondigde aan: als ik vrij kom, ga ik toch weer zo gauw mogelijk auto rijden. De officier eiste zes maanden in trekking van het rijbewijs, 50 gul den boete en vier weken gevange nisstraf voorwaardelijk met ver beurdverklaring van de auto. De rechter vonniste 300 gulden boete, zes maanden intrekking en verbeurd verklaring. Academische examens LEIDEN. 11 november Kand. ex. F W en N: de heren C F H Morra (Lei den). M L Koen (Leiden): kand. ex S2 W en N? de heer F P Slotema (Leiden i: kand. ex. A' W en N: mevr. M Wisse- Schouten (Leiden): idem B3 W en N: de heer R J v d Berg (Leiden): kand ex. Fl W en N: de heer D E Vos (Wassenaar i doet. ex. wiskunde: mej. Y E de Visser (Leiden) de heren M Rosenthal (Den Haag). H R Mondria (Lelden): doet. ex. slerrekunde: mevr M wisse-Schouaen (Leiden), de heren J w Pel (Lelden). T A Th Spoelstra (Katwijk aan Zee: doet. ex biologie: de heer C D N Barel c.l. (Oegstgeest): doet. ex scheikunde: de heer C M P de Jonge van Ellemeet (Lei den). Woensdag 12 november Trouwzaal, stadhuis. 4-6 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Lakenhal. 8 u.: Ver van belangstelen den. prof. dr. H v d Waal over 100 jaar fotografie. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. 10.30- 12.30 en 2-5 u.: bazaar handwerkclub Ver. Vrijz. Hervormden. Lidwinaschool. Lammenschansweg 6. 3 u.: contactcommissie kinderbescherming, mr. C W E Abbenhuis, Rotterdam, over kinderrechter en kinderbescherming Beloftekerk. Robijnstraat, 8 u.: afd. Mors Christenvrouwenbond, majoor De Heus over het werk van het Leger des Hells: Schouwburg. 8 u.: cabaret ..Harle kijn". Herman van Veen. Donderdag 13 november Antonius-clubhuis. 8 u.: toneelavond Friese Vereniging. Oude Vest 13. 8 u.: De Schakel, ds. Lagerwey. Den Haag, over „Moet de Kerk veranderd worden?" Zaal Bevrijdingskerk. 8 u.: afd. Z.W Christen-Vrouwenbond, ds. J M Hoekstra over Nigerla-Biafra Schouwburg. 8 u.: cabaret „Harlekijn". Herman van Veen. OEGSTGEEST. Gemeentecentrum. 2-o u.: bazaar handwerkclub Ver. van Vrijz. Hervormden. De Lakenhal. 8 u.: Oud-Leiden. B Haak over schilderij Rembrandt Gehoorzaal. 8 u.: invitatieconcert De Burcht. Chr. Geref. kerk, Steenschuur. half 3 tot 10 u,: bazaar jeugdhuis Breestraat 85. 8 u.: afd. Leiden Ned. Genootschap tot reclassering, drs. N G M Pleck over ..Omgaan met jeugd, ervarin gen in de Corridor" Vrijdag 14 november Boshuis, achter Hoflaan 16. 7-9.30 u.: ruilclub verzamelaars Schouwburg, 8 u.: cabaret „Harlekijn". Herman van Veen. Chr. Geref. kerk. Steenschuur. half 3 tot 10 u.: bazaar jeugdhuis. „Ons Centrum", Hooigracht 84: Verkoop avond van artikelen, literatuur, enz. van Spoor- en Tramwegen, afd. Lelden. 19.30 uur» Leids Volkshuis: van 3-5 en 7-10 uur: Oud-Hollandse Markt Zaterdag 15 november School De Valk. Rijhsburgerstngel. 2.30 u esperantoverenlglng Paceu. 'Gehoorzaal. 12.30-16.30 en 18.30-24 u muziekconcours. Schouwburg. 8 u.: éabaret „Harlekijn". Herman van Veen. Leids Volkshuls: van 10-12 en 2-4 uur: Oud-Hollandse Markt. Zondag 16 november Gehoorzaal 18.30-24 u.: muziekconcours. Maandag 17 november Ons Centrum. Hooigracht. 84- 7-8 u. spreekuur fractie PvdA in Leidse raad. FII.MS CAMERA - Z. 18 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9 15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur: vr- e'n za-nacht 23.30 uur: 8'- 18 laar. LIDO - Battle of Britain. 14 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4 45 7 en 9.15 uur. LUXOR - Het wonder van de liefde. 18 Jaar. dag 2.30, 7 en 9.13 uur zo 2.30. 4.45. 7 én 0.15 uur. REX - Spel der hartstocht. 18 Jaar. 2.30 7 cn 3.15 uur zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. vr- en zat-nacht 23.30 uur: Grlezelsex Ir Holllywood 18 jaar. STUDIO - Isadora. 14 Jaar. dag 2.30 7 cn 9.15 uur, zo 2.30. 4 45. 7 en 9,15 uur. TRIANON - Gejaagd door de wind. 14 (aar dae ook zo 2 en 8 uur NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA - If. 14 Jaar dag. 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2 30. 4.45 7 en 9.15 uur: vr- en zat-nacht 23.30 uur: 81:j. 18 jaar LIDO - Battle of Britain. 14 Jaar. dag 2.30 7 en 9.15 uur. zo 2-30 4.45. 7 en 9.15 uur LUXOR - Naakt ln de val. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Ais "t bloed kookt. 14 Jaar. dag 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur, vrij- en zat-nacht 23.30 uur: Nudlsten op 'oorlogspad 18 Jaar. STUDIO Zoldertjeszonden 18 Jaar. dag 2.30 7 en 9-15 uur. zo 230, i-45 7 eD TRIANON Gejaagd door de wind. 14 jaar. dag. 2 en 8 uur. ook zondag. Behandeling na ongevallen De poliklinische oahandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mld dags tol woensdag 12 uur waargenomen door hel Diaconessenhuis vrijdag 12 uui tot zaterdag '2 uur door het St Elizabeth ziekenhuis /Hooigracht) Op andere werkdagen en op zondagen door net Aca demlscb Ziekenhuis. Gemeenschap Zutd-West Huipverlentngs- en informatiedienst vooi Lelden-Zuld-West. secretariaat Jac ques Urlusplantsoen 83: voor hulpverle ning: telef 2410) bij geen gehoor telef. ?04f.0: voor tnformati» telef 13921. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Driesum, Mare 110. lel. 20406 Apotheek R van Breest Smaller)- burg te Leiderdorp en Apotheek Voor schoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is zondag 9 november gesloten van 8 tot 24 uur. Bezoekuren Ziekenhuizen AcadcmiM i» Ziekenhuis: voor patlënien in klasse la. lb en 2e dagelijks 10.39— 11.30. 14210—16 en 19—20 uur Voor patiënten in klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15—79 uur dinsdag 13— r4 uur en zaterdag 15—16 uur. zondag, christelijke en nationale feestdagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t/m vrijdag 18.45—19 30 uur. zaterdag 15.30—16.30 uur, zondag 15.30—17 uur. Klassepatiënten op de vrouwenkliniek dagelijks i0.30—li 30 15—16.30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 6 resp. 12 Jaar niet worden toege laten. tn het oeiang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Elisabethziekenhuis Leiden derde klas dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12, 2 tot 8 en dagelijks van nalf 7 tot half 8. Annakllnlek LetdeD dagelijks van balt twee tot half drie en bovendien op dinsdag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven KJass^patlënten dagelijks van zeven tot acht. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest, dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. Diaconessenhuis. dagelijks eerste kl. u tot 12. l.ib tot 2 en 7 lot 8 u.; tweede fel. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.: derde kl. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 u.; kinderafdeling dagelijks van 1.15—3 en 8-30-715 uur ALPHEN - Rijnoord alle Klassen dage lijks van balf 6 tot half 8. op zondag van 4 lot 6 mei bovendien op dinsdag en don derdag een halfuurtje voor vader van 6 tot half 7 NOORDWIJK - Sole Milo klasse-pa- tiënten dagelijks van 3 tot ball 6 eD des avonds van 7 tot 8 zaalpatiënten zon. dgs. van I tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdags van half 7 tot half 8 en zater dags van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitlum. longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8. tbc-afde- ling dagelijks van half 3 tot hall 6. Reva lidatiecentrum dinsdag eD donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol hall 5. Revalidatiecentrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot hall vtjt. Longkllniek en tbcéafdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Musea en Hortus Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag, zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 6 u„ ook zaterdag, zondag van l lol 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin- gei op werkdagen van 19 tot 4 uur. zón- das van I tol 4 uur Hortus Botanicus werkdagen van 9 tot uur. kassen zaterdags en zondags gesloten, ten. Alarmnummer» Dokiersdienst: 5 maai z (zat. 10 u. voor middag ioi zondag 24 uur). Bi and weel 5 rneaJ 8 Politie 3 maal 4 KHD 30845 Academiegebouw Rapenburg; tentoon stel Jeremy Bangs pictures. 14 nov.-14 Januari. Galerie 't Dulvenhys: schilderijen Fer Hakkaart. 1 9nQv.-10 december, dinsdag t.e.m. zondag 2-8 uur. Rapenburg 94. Galerie Van der VUst Botermarkt 3: gouaches van Hans HiKbcrgre. keramische plastieken van Anke Blankevoor (tot 21 november dtnsd tot cn met zat van 9—6 uur) Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling van werk van leden van ..Ars Aemula Na turae" van 16 nov. t/m 29 nov.: dagelijks van 19 tot 22 uur zaterdag van 14 tol 17 uur. zondag van 14 tot 16 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 3