VLEET KANTFABRIEK IN AS TE NIEUW-VENNEP Brand in Sassenheim omver in Katwijk Tentoonstelling Ons Belang Leimuiden Actie waterleiding in Hazerswoude Trekvliet geheel dempen of helemaal niet Hazerswoude krijgt sportraad St. Bernardus gaat Twee ton schade Auto over de kop Dokter Vermet tekende vogeltje voor elk kind Visser ij nieuws bij de District Aar en Amstel omvat dertien ijsverenigingen Schade f3 min 1 NIEUWE IETDSE COURANT MAANDAG 10 NOVEMBR KATWIJK Tijdens een hevige rukwind gisteravond is de consump tietent van cafétariahouder Van Weeghel tegen de grond gegaan. Deze tent staal op de parkeerplaats by de Noordduinen. Op de foto is men bezig met de opbouw. De stormschade bleef verder in Katwijk nogal beperkt. Op de hoek Hoomesiaan-BIltlaan waaide de vis- tent van de heer H. Hoek om. Op de Koninginneweg waaide het zink van een dakkapel weg. terwijl verder windschermen, een muurtje en tele visie-antennes eraaan moesten gelo ven. LEIMUIDEN De Konijnenfok- verervging „Ons Belang", die in de zalen van Het Wapen van Leimui den" haar jaarlijkse kringtentoonstel ling heeft gehouden, genoot ook dit maal grote belangstelling. De fraaiste ram van deze tentoonstelling was een Kiein Zilver van mevrouw Ho ving te Alphen aan den Rijn. Zij won de beker van de gemeente Al phen. De fraaiste voedster, een Alas ka van Joh. Versluis uit Nieuwveen werd winnaar van de beker, be schikbaar gesteld door de gemeente Leimuiden. Het fraaiste tekendier, een Lotharinger, was van C. van 't Wout te Zevenhoven, ook in de grote rassen was deze het fraaist. Ronny Sluymer uit SaSsenheim kwam met de middenrassen het fraaist uit de bus. Mevrouw Hoving uit Alphen stond ook bovenaan met de Kleine Rassen. A- Hoogervorst te Leiderdorp bereikte de top met zijn dwergrassen en B. Boer uit Nieuw Vennep met de kort- of langharige rassen. D. Heemskerk uit Oud-Ade had de fraaiste Vlaamse reus. De inzendingen van G. Duiker, Alphen aan den Rijn, C. van 't Wout, Zevenhoven en W. van Hameren te Roelofarendsveen waren de fraaiste op één na- Met de Franse Hangoren kwam J. H. Lossie te Valkenburg (ZH) op de voorgrond. M. Wijman te Nieuwkoop stond met zijn grote Chindlla bovenaan, gevolgd door K. v.d. Veer te Bodegraven. A. v.d. Oever te Hillegom had de fraaiste Witte Nieuw Zeelander, terwijl Fr Zwartjes te Alphen hem op de hie len zat. H. Ippel te Nieuw Vennep was het fraaist met het Groot Zilver en J. F. Emmerik te Sassenheim met zijn Wener. H. Eikelenboom te Rijnsaterswoude bereikte de top met een Belgische haas, C. de Moor te Aalsmeer met een Japanner, M. van Egmond met een Rijnlander, H. van 't Hoog te Alphen aan den Rijn met een Thu- ringer, Jac. van Berkel te Hillegom met een Pappilon, Joh. Versluis te Nieuwveen met Alaska, mevrouw Hoving te Alphen met een Gouwe naar, J. J. Butter te Lisse met een Zilvervos, J. Poppeliers te Katwijk aan Zee met een Deilenaar, gevolgd door D. van Leeuwen te Woubrugge De overige fraaiste inzendingen waren van B. Boer te Nieuw Vennep met Rex. Fr. de Wolf te Boskoop met Angora, Combinatie Chinpo te Alphen a.d- Rijn met Klein Chincilla. W. Blijleven te Leiden met Tan, J. Boer te Nieuwerbrug met Hollan der, gevolgd door M. A. Hoogeveen te Hoogmade, mevrouw Hoving te Alphen met Klein Zilver, gevolgd door D. Zwaan te Bodegraven, J. H. de Haan te Vinkeveen met Rus, ge volgd door C. Onderwater te Leimui den. W- Blijleven te Leiden met Pool Rood Oog, gevolgd door J. H. de Haan te Vinkeveen. A. Hoogervorst te Leiderdorp met Pool Blauw Oog. gevolgd door Combinatie Chinpo te Alphen, M. Bervoets te Aiphen met Kleurdwerg die ook de tweede plaats had, D. Zwaan te Bodegraven met Cavia en Gladhaar Cavia. H. Ippel te Nieuw Vennep met Ruwhaar Ca via, J. P. Hoogenboom te De Kwakel met Kleurmuis en J. de Wit met Ned. Hangoor. HAZBRSWOUDE Dc heer M. Kroon. Raadhuisplein 2, is een hand tekeningenactie begonnen teneinde bU het waterleidingbedrijf te Boskoop te protesteren tegen het dubbele vast recht. dat eigenaars van bedrijven en winkels voortaan moeten betalen. Sympathisanten kunnen zich met hem in verbinding stellen. Piizzelproininenteii De prijswinnaars van de kruis woordpuzzel in ons zondagsblad van 25 oktober zijn: le prijs f 10: G. N. M. Sleijser, Gerrit Doustr. 85. Leiden: 2e prijs, f 5: W. Waardhuizen. Resedastraat 42, Leiderdorp: 3e prijs f 5: R. C. M. Beer, A. van Heusdenstraat 17. Ter Aar. De prijswinnaars van I nov. zijn: le prijs: A. van Wiegerink- Van Os. Ant. van Dijcklaan 37. Voorschoten; 2e prijs: mevrouw J. Ammeraai-Ploeg. Prins Bem- hardstraat 52, Noord wijk aan Zee: 3e prijs: mej. R. Esveld, Oost' maalweg 34. Ter Aar. Brief aan gemeentebestuur: LEIDEN B. en W. en gemeente raad ontvingen het volgende schrij ven: Naar aanleiding van de voorgeno men demping van een gedeelte van de Trekvliet, willen ondergetekenden zich namens de bewoners van de per celen 65 t.m. 141 tot u richten. Op de buurtvergadering van 3 no vember zijn de volgende punten naar voren gekomen: 1. De vervuiling van de Trekvliet (Rijn- en Schiekade) blijft zorgen ba ren. De mondelinge toezegging van de gemeente, om eventueel een pomp te plaatsen die voor doorstroming naar de Witte Singel moet zorgen, lijkt ons onvoldoende. Bovendien lost men hier niets op: het enige wat gebeurt is, dat op deze wijze de Witte Singel wordt ver vuild. Wij vragen daarom: zorg voor lo zing op het Galgewater, direct bij het begin van de demping. Het Galgewater heeft immers wél een goede doorstroming. 2. Nogmaals bezorgdheid over de sloot achter de percelen. De bewo ners van deze huizen stellen het niet op prijs een open riool achter hun huis te hebben. De directeur van Ge meentewerken heeft toegezegd deze ..illegale" lozing niet te verbieden. Wij achten dit evenwel onjuist. Een open riool is een gevaar voor de volksgezondheid. Wij vragen daarom aan de gemeente: Leg ook een sfam- rlool door deze sloot met aansluit- mogelijkheid. 3. De toename van het verkeer uit Leiden-Z.W. tijdens de periode dat het tweede gedeelte van de Trek vliet nog niet is gedempt, doordat het verkeer: a) de spoorwegovergang bij de Haag- weg vermijdt: b) betere aansluiting heeft naar het Noordeinde. c) een kortere route krijgt. De Rijn- en Schiekade aan de zijde van het ongedempte gedeelte der HAZERSWOUDE Bestuursleden van de tafeltennisvereniging „Avan- ti". de damvereniging „Samen Sterk" en de voetbalvereniging ,.St. Bemardus" hebben het initiatief ge nomen, om vriidag 14 november, 's avonds om acht uur. een bijeen komst te houden in de kantine van Hazerswoudse Boys, waarvoor alle besturen van de plaatselijke sport verenigingen zijn uitgenodigd. Be langrijkste onderwerp van bespre king is de oprichting van een sport raad. Er worden gespreksgroepen ge vormd, waarbij ter sprake komen: taak en bestuursvorm van de sport raad. samenstelling statuten en huishoudelijk reglement, vorm van stemming. Tevens zal getracht wor den een voorzitter en andere bestuursleden te kiezen. HAZERSWOUDE ..St. Bernar dus", de voetbalvereniging van de Hazerswoudse Rijndijk, gaat. mits het gemeentebestuur met de Dlannen akkoord t. een kantine bouwen. Het dagpinkc hestuur heeft na sa- mensnraak met de kantineoommis- s'e besloten. om een tachtig vier kante meter "rote houten keet te konen van Van Swaav Airconditio ning N.V.. te Hazerswoude-Rimdiik. De kosten van de koop bedragen viifduizend gulden. Geschat wordt, dat de totale houw van de kantine tienduizend gulden zal vergen. II at hinderen maakten HAZERSWOUDE Vanavond, dinsdag- en woensdagavond, tussen half acht en half tien. kan men in het gemeentehuis en op 17. 18 en 19 november in het voormalige raad huis kennisnemen van de creativi teit, die de kinderen van de plaatse lijke scholen aan de dag hebben ge legd voor de wedstrijd, die werd ge organiseerd door de Kulturele Kom missie Hazerswoude. Trekvliet is hierop niet berekend. De mogelijkheid van grote verkeerson gelukken is hier niet uitgesloten; vooral onze kinderen lopen gevaar 4. De bewoners vrezen dat de straat voor hun huis tevens als parkeer ruimte zal gaan dienen voor het nieu we gebouw van de Universiteit. 5. De bewoners zijn bevreesd dat het tweede gedeelte van de Trekvliet nog jaren open zal blijven, gezien de financiële situatie van de gemeente. De universiteit heeft minder be lang bij demping van het tweede ge deelte der Trekvliet, en het valt als zodanig niet te verwachten dat zij als pressure-groep zal optreden. Daarom vragen wij u namens de bewoners het volgende: Als onze be langen u werkelijk ter harte gaan, en niet die alleen van de universiteit, toont dit dan door de Trekvliet óf niet óf in zijn geheel tegelijkertijd te dempen, met inachtneming van de andere, bovengenoemde punten. Als u niet de financiële middelen bezit om onze gerechtvaardigde wen sen en verlangens te verwezenlijken, dan verwachten wij van u. dat, u uiterste pressie op de Rijksoverheid uitoefent. LEIDEN. Rijn- en Schiekade 121 E P. J. Oudshoorn P. van 't Zelfde ACAnEMISCHE EXAMENS LEIDEN Rijksuniversiteit Doet ex. Ned. recht: mej H H Beerman (Rotter dam): doet. ex. Duitse taal- en letter kunde; de heer G A Visser (Amsterdam) Spreken over geloof en dagelijks leven ALPHEN De commissie voor het Open-Deurwerk van de wijk Lage Zijde van de Hervormde ge meente heeft in de achterliggende maanden een drietal bijzondere sa menkomsten belegd, waarvan gister middag in gebouw Nabij de laatste is gehouden. Men kan zeggen, dat het bijeenkomsten waren met leke- predikers. Het motto was: „Geloof en dagelijks leven". Hierover sprak de eerste keer de heer C. Otto. leraar bij het Chr. middelbaar onderwijs: in de volgen de samenkomst sprak dr. Krol, directeur van een r.k. sociale acade mie. en gistermiddag werd gespro ken door mr. dr. R. H. Sam som. hoofddirecteur van N. Samsom N.V., over: „Wa-t betekent het Evangelie in mp dagelii'ks leven". In zijn welkomstwoord zei ds. J H. Bogers. predikant van de wijk Lage Zijde, dat het de bedoeling is ook volgend jaar dergeliike bijeen komsten te houden, gewijd aan het thema „Geloof en politiek". Men wil daarvoor dan enkele prominente politici vragen. KerkeveWn s ISw.-Vpp n p p NIEUW-VENNEP Vrijdagavond is in De Rank een grote veiling ge houden onder leiding van notaris Van Everdingen ten bate van de Ge- ref. Kerk aflossing schulden e.d. De voorlopige opbrengst bedraagt f 4.430.—. SASSENHEIM Zaterdagmorgen beeft in de werkplaats van woning inrichting Van der Meer in de Hoofdstraat een felle brand gewoed. Om ongeveer 10 uur brak de brand uit. Het vuur verspreidde zich snel en bereikte het materiaal in werk plaats en magazijn, die geheel uit brandden. De nabijgelegen winkel liep wel enige schade op. maar bleef behou den. De brandweer was het vuur om kwart voor elf meester. Men vermoedt, dat het zoontje van één van de firmanten met lucifers heeft gespeeld. De schade wordt geschat op 200.000 gulden. SASSENHEIM Gistermiddag om kwart voor twee kwam een automobilist uit de richting War mond in de bocht van de Oosteinder- weg onder het viaduct-Warmonder- dam, in een slip en sloeg met zijn wagen over de kop. De totaal ver nielde auto kwam in een sloot te recht. De bestuurder, een 26-jarige inwoner uit Leiden, is met de schrik vrijgekomen. VOORSCHOTEN Dokter P. Vermet heeft in het Gezondheidscen trum afscheid genomen als kleuter arts. Dokter Vermet is al dertig jaar in Voorschoten werkzaam als school arts en kleuterarts. Deze laatste functie heeft hij nu beëindigd en hieri'oor werd hij op spontane wijze gehuldigd- Eén van de eerste kleuters die on der controle van dokter Vermet kwam, mevrouw A. Verhoog-Boek- hout overhandigde met haar drieja rig-zoontje Christiaan een geschenk onder couvert. Dr. M. van der Stoel dankte dok ter Vermet voor het vele werk door hem verricht als kleuterarts. Na mens de moeders voerde mevrouw C. van Maurik-Keulemans het woord, die wees op de speciale wijze van behandeling door de scheidende dokter. „Hij trok de kleine blote en beverige peuter steeds op zijn schoot, aaide het over het bolletje en de vriendschap was er." Zuster G M. Wiegerink sprak na mens de wijkverpleegsters en zei o.a.: „U hebt niet voor één maar voor drie gewerkt. De eerste kleuter kreeg dezelfde rustige behandeling als de laatste kleuter, uw goede hu meur zorgde voor een prettige sfeer." In zijn dankwoord stelde dokter Vermet zeer nadrukkelijk dat de kinderen van nu nog even lief zijn als de kinderen van vroeger. Gedu rende al de jaren heeft dokter Ver met zijn kleuters een geschenkje ge geven bij het afscheid van de kleu terperiode. Hij tekende dan voor ie der kind een vogeltje. Dokter Vermet is twee jaar gele den reeds koninklijk onderscheiden en benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Sint in Woubrugge WOUBRUGGE Dit jaar zal Sint-Nicolaas met zijn gevolg zijn feestelijke intocht houden in het dorp op zaterdag 22 november. Om half drie arriveert hij per boot bij de Hervormde kerk. Hierna rrfaakt hij, begeleid door het fanfarekorps Har monie, een rondrit. Na afloop wordt de jeugd getrakteerd. De middenstandsvereniging WIKO organiseert een speciale Sinterklaas- actie van 14 november tot en met 6 december. De winkels zijn van 1 tot en met 4 december tot 9 uur ge opend. De prijzenuitreiking vindt plaats in Het oude Raedthuys op vrij dag 12 december. HAZERSWOUDE De zaterdag aan de Rijndijk gehouden Klap rooscollecte heeft f 240.90 opge bracht. IJMUIDEN In de afgelopen week werd de aanvoer in de IJmuidense vis- hallen sterk beïnvloed door het slechte weer. Na maandag viel er vrijwel niets meer te beleven. Donderdag en vrijdag zorgden de spanvissers nog voor rede lijke hoeveelheden verse haring, maar daarmee was het wel bekeken. Het ge volg was in lang niet gekende hoge noteringen. Door de niet meer ver wachte buit van de spanvissers be landde de haring aan de aanvoerzijde op de eerste plaats. De havenarbeiders losten 700 grote en 1100 kleine kisten, liet aandeel van de treilers was gering. De notering liep soms op tot zeventig gulden. De vismeelfabrieken kwamen er met een laagste bod van f28,80 niet •aan te pas. Alleen maandag was er koolvis. De KW 81 Johanna Henderika zette toen ongeveer 3000 kisten ii de markt Het was duidelijk dat er daarna niet veel meer te verwachten zou zijn. Dit bete kende voor de produktie van de Kat- wij-kse hektreiler goede noteringen. De kleine zwart- soort was sterk in de meerderheid. Voor d betere kwali teit werd f35 betaald, de mindere soort óleef een gulden of twee boven het minimum. De kleine witte soort deed steeds bijna zeventig gulden. De grote zwarte koolvis schommelde tus sen f112 i_n f88. De witte soortgenoot tekende voor een constante notering van f 204. De schelvisaanvoer was met 625 g-ote en 3000 kleine kisten heel wat minder dan men de laatste weken ge wend was geraakt. De vismeelindustrie stond ook hier buitenspel. Dat bewij zen de volgende noteringen. De groot ste soort bereikte een hoogste bod van f120 en was onder de f81 niet te koop. De pennen waren met een top van f92 eveneens best aan de prijs. Een paar kisten van mindere kwaliteit deden nog altijd f39 per stuk. De braad- schelvis, anders een willig slachtoffer van de vismeelbedrijven, hield deze in stellingen nu met een koers van f72 tot f 34 een heel eind uit de buurt. Ook de wijting was met 300 grote en 1500 kleine kisten niet zo best vertegen woordigd. Bijna de hele aanvoer werd op maandag in de hallen gezet. Daar- Feest bij Alphia ALPHEN Alphia heeft zater dagavond in de bovenzaal van het parkrestaurant op luisterrijke wijze het vijftig jarig bestaan van de ver eniging gevierd. De voorzitter van de feestcommissie, erevoorzitter Har ry Meijer, kon een groot aantal leden, oud-leden en genodigden, waarbij de voorzitter van de afdeling Leiden van de KNVB mr. J. J. de Jong hartelijk welkom heten. Daarna werd een feestprogramma ten beste gege ven waaraan medewerking werd ver leend door Herman van 't Hart, Ria Valk, The Three Jacksons, The Crocksons, Al Preston and Valérie. Het Leedy Trio, The Leton Brothers en The Cusians. ALPHEN De plaatselijke afde ling van de Federatie voor Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening (een overkoepeling van Alphense vrou wenverenigingen) is zich aan het oriënteren op de mogelijkheid van een peuterspeelzaal. In de eerste plaats gaan de gedachten uit naar een voorziening in „Noord", De be doeling van deze speelzaal is peu ters beneden de één of twee ochten den per week onder toezicht te laten spelen. LEIDEN In het huis Parkstraat 32a is gisteren de bliksem ingeslagen. Alleen enkele dakpannen werden vernield. BENTHUIZEN Zaterdagmid dag heeft burgemeester Keijzer in het gemeentehuis symbolisch de sleutels overhandigd aan de ingeze tenen die de nieuwe bejaardenwo- ningen in het plan Zuid gaan bevol ken. Op onderhoudende wijze werd over deze woningen aan de aan staande bewoners voorlichting ge geven. De woningen zijn in twee lagen gebouwd. Ze zijn ook centraal ver warmd. Hun indeling en afwerking is doelmatig en comfortabel. Er ko men in eerste instantie 24 van zulke woningen. Ze staan in de nabijheid van bet winkelcentrum en ook van dc scho'en. De bejaarden behoeven beslist niet het gevoel te krijgen dat zij naar de rand van de samen leving zijn geschoven. HAZERSWOUDE De nieuwe voorzitter van de plaatselijke cen trale van het Nederlandse Katholieke Vakverbond heet B. W. Stikvoort. Nadat deze de laatste tijd de func ties van secretaris en waarnemend voorzitter vervulde, heeft de leden raad vrijdagavond hem tot voorzit ter gekozen. Het secretariaat berust nu bij de heer W. P. H. de Boer (Valeriusstraat 37). terwijl het pen ningmeesterschap in handen van de heer A. van Kampen is gebleven. TÊR AAR Het nieuw gevormde district van dertien ijsverenigingen in het noorden van Zuid-Holland hield een vergadering onder leiding van voorzitter Th. A. Ilijdra. Op voorstel van de voorzitter werd met algemene stemmen de naam district „Aar en Amstel" gekozen. Voorheen was een aantal van deze ijs verenigingen aangesloten bij het district Sassenheim. waarvan de heren Van der Voet en Leene de vergadering bijwoonden. Er zal een nauwe samenwerking blijven bestaan tussen de beide districten. Moeilijkheden over de grens van het nieuwe district ontstonden, door dat de ijsclub van Rijnsaterswoude liever bij het district Sassenheim bleef. Er zal nog nader overleg wor den gepleegd. Het bestuur van het nieuwe wordt voorlopig nog maar gevormd door twee leden, namelijk de heer Hijdra. voorzitter, en de heer J. Blom te Leimuiden. die het secre tariaat en voorlopig ook de financiën verzorgt. De ijsverenigingen zullen vijf cent per lid aan het district afdragen. Het bestuur van het district stelde de volgende wedstrijden vast met goedkeuring van de deelnemende ijs- clubs: Nieuwkoop zal de wedstrijd voor meisjes verzorgen, Leimuiden voor de jongens; korte baan senioren wordt verreden op de baan van De Kwake!: lange baan tc Noorden en koppelwedstrijden in Ter Aar. NIEUW-VENNEP Vanochtend vroeg, omstreeks kwart over vier, brak door nog onbekende oorzaak brand uit in de kantfabriek van de N.V. Dentex aan de Bergsmastraat op het industrieterrein. Deze fa briek, de grootste op dit gebied in Europa, exporteert jaarlijks voor miljoenen guldens aan kant. De brandweer was omstreeks half vijf ter plaatse onder leiding van de heer J. Kuyt. Met vier spuiten, die tezamen zestien stralen water ga ven, werd het vuur aangepakt. Van de produktiehallen was toen al niets meer te redden en de brandweer richtte de spuitactiviteiten daarom vooral op de aangrenzende wonin- Door de harde wind ontstond ook gen en fabrieken. vliegvuurgevaar. Het vuur sloeg over op de fabriek van stalen meu belen van de N.V. Rosema, die bin nenkort officieel zou worden ge opend. De schade kon hier echter worden beperkt. Later bleek ook een stapel hout van de N.V. Hout werk vlam te hebben gevat. De produatiehallen van de kant- fabriek zijn volkomen uitgebrand en de schade bedraagt zeker drie miljoen gulden. Het kantoorgedeel te kon worden behouden. De pro duktie wordt waarschijnlijk voor lopig ondergebracht in het filiaal te Spekholzerheide (L.). Brandwacht R. Colijn moest met rookvergiftigingsverschijnselen wor den afgevoerd. (Foto NLC - Dirk Ketting) na stak de storm een spaak in het serswiel. Onder de Nederlandse fo was het onmogelijk in actie te kon* De gestripte soort haalde een hoogs bod van f67. Van de dichte wijtg gingen slechts enkele kisten voor tvfi tig gulden van de hand. Dit betrof g wat mindere kwaliteit. Maar het g; veranderde voor noteringen van nn veertig gulden van eigenaar. De kabt jauw was een zeer schaars artikel, handel kreeg maar 200 kisten voorg schoteld. De noteringen liepen dan fiks op. Voor een kist grote kilo hadden de exporteurs f270 ovt Onder de f210 werd niet gemijnd, middelsoort bleef met een notering f270 tot f192 niet ver achter. Ook de gul was met 400 kisten zonder slecht vertegenwoordigd, i in dit geval moest de handel diep de buidel tasten om enigszins aan trekken te kunnen komen. Voor grote- en middelsoort werd een top van f14 genoteerd. Beide soorlt waren onder de tachtig gulden niet koop. De kleine gul was onder de omstandigheden voor de kattencentrs een onbereikbaar ideaal. De kopt gingen soms tot f 72. Zij konden onot de f36 niet terecht. De ongeveer kabeljauwen, die in stijve toesta werden aangevoerd, betekenden welkome aanvulling van het schaars pakket. Voor tien grote exemplar* legden de handelaren soms f250 nee Tien stuks kleine werden met hoogste bod van f126 ook behoort# gehonoreerd. De makreel was allee aan het begin van deze week op redt lijke wijze present. De aanvoer bereil te een totaal van 1000 grote en kleine kisten. De kwaliteit liep steri uiteen. Voor de betere soort betaalde de rokers f 66. De in een minder goe vel stekende exemplaren hadden heel wat moeilijker. Enkele partijtje werden zelfs een prooi van de vismee! industrie, die dus niet helemaal werk verstoken bleef. Voor de loj en kotters met tong als belangrijkst! object was weinig te verdienen, kregen niet meer dan 30.000 kilo elkaar. Maandag was er nof van redelijke produktie sprake, maar daar, na was het echt mondjesmaat. De teringen liepen dan ook bij de dag De grote soort maakte een sprong f 5.97 naar f 8,00. De top was met gulden per kilo voor de tong I. Maar. dag was deze soort op de laatste afsla voor f 6,35 te koop. De kleinmidds klom van f6,34 naar f8,90. De sü.e mocht er met een weeknotering f8,53 tot f6,05 ook best zijn. De groot- middel had met een koers van f 8.28 f6,13 ook heel wat in de prijzenmelk te brokkelen. Deze schepen brachte ook wat tarbot aan de markt. Met notering' van f6,80 tot f6.50 vormdt deze koers een uitzondering stijgende regel. Ook de schol was 1600 kisten een schaarse verschijning De tweetjes spanden met een hoopte bod van precies honderd gulden kroon. Deze soort moest ook mei laagste notering van f 47 gem nemen. Voor de vier andere soorta werd een top geregistreerd van negen tig gulden. Het laagste bod cirkeldf om de zesitg gulden zodat een stevi| gemiddelde werd bereikt. Af en tot was er ook wat schar. De belangstel- ling liet met een top van f 75 niets tf wensen over. De notering kwam niet onder de f48. De kleine haai was ms een totaal van 70 kisten ook zuinigje vertegenwoordigd. Een notering va 140 tot f36 was daarom enigszins een tegenvaller. VANDAAG AAN DE MARKT Aan de IJmuidense markt meldden zicJ vandaag onder meer de IJM 46 De Hoop met 5 kisten, 175 kleine kisten diverse: en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW (5 Margriet Jozien met 47, de KW Jacob met 53. de IJM 154 Protlr kisten en 183 kleine kisten diversen, if. KW 34 Rose Marie met 90. de KW 18 Cornells van Beelen met 185, de KW 1! Jana met 30 kisten en 103 kleine kiste: diversen, de KW 91 Jan met 48 kisten ec 125 kleine kisten diversen, de KW 25 Jacob Senior met 5 klstèn en 290 kleine kisten diversen, de KW 212 Marlena- 75 kisten en 204 kleine kisten diversen, de KW 165 Alida Jacoba met 64 kisten en 9 stuks stijve kabeljauw, de KW 202 Water man met 11 kisten en 150 kleine kisla diversen, de KW 3 Koraalbank mei kisten en 381 kleine kisten diversen. IJM 57 Zeehaan met 145, de KW 93 Jear;- nette met 60. de VL 103 Voorbode met IK kisten en 28 kleine kisten diversen, di KW 205 Dirkje met 68, de KW 51 Ora el Labora met 100 kisten. 300 kleine kiste: diversen en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 878 7 Albatros met 45 de IJM 239 Nooit- gedacht met 32. de KW 221 Arle Jactfc met 120 kisten en 260 kleine kisten di versen, de KW 180 Solea met 5 kisten ea 169 kleine kisten diversen, de KW 13! Jacoba Catharina met 35. de KW 215 An na Henderika met 65, de KW 197 Willen Senior met 56, de WR 32 Marco met 54, d( WR 61 Bastiaan mei 50 kisten en 50 stub stijve kabeljauw, de SCH 249 met 16. KW 174 Cornelia met 34 kisten. 90 kleine kisten diversen en jo stuks stijve kabel jauw. de WR 33 Tiny met 54, de KW 5» met 121 kisten en 270 kleine kisten di versen, de KW 173 Aquarius r KW 80 Solea met 57, de KW 171 Jan Maria met 5 kisten en 377 kleine kisten diversen, de UK 70 met 50. de UK 135 mei 60, de KW 178 Dirkje met 10. de KW 1» Marjan met 10. de KW 214 Klaas Dubbe- laar met 15 kisten en 241 kleine kisten diversen, de KW 44 Rijnmond 3 met tf> kleine kisten diversen, de KW 191 Deo Volente met 35 kisten en 30 kleine kisten diversen, de KW 127 Klazlena Marijke met 41. de IJM 54 Swift met 15 kisten en 290 kleine kisten diversen, de KW Arendje met 36 kisten en 230 kleine kisten diversen, de KW 137 Maartje Jacoba me'. 5 kisten en 250 kleine kisten diversen, de KW 110 Rianne met 40. de KW 152 Soil Deo Gloria met 95 kisten en 300 kleine kisten diversen, de KW 52 Solo GratH met 34. de KW 206 Yvonne Yolanda me! 227 kisten en 1-10 kleine kisten diversen de KW 90 Alnllam met 26 kisten en 220 kleine kisten diversen, de KW 162 De Vier Gezusters met 63 kisten en 195 kleine kisten diversen, de IJM 45 De Hoop I met 155 kleine kisten diversen, de KW 1SJ Vrouw Pruna met 45 kisten en 200 kleine kisten diversen, de IJM 3 Noordzee me". 50. de KW 67 Arle met 34. de KW 201 Antje met 8 kisten en 200 kleine kisten diversen, de KW 166 Vertrouwen met 25, de KW 220 Janny Jacoba met 43. de KW 187 Elly met 24 kisten en 35 kleine kisten diversen, de WR 7 Maryannc met 25, <k KW 145 Anna Lydla met 20, de KW 103 Wlm met 23 kisten en 54 kleine kisten diversen, de KW 180 De Vrouw Alida 34. de KW 49 Antje met 42 kisten, kleine kisten diversen en 85 stuks stijve kabeljauw, de KW 155 Flducia met 19, SCH 67 met 84. de KW 211 Geertrulda me: 26, de WR 45 Dlcuwlna met 46. de KW 125 Maarten Senior* met 8 kisten en 275 kleine kisten diversen, de KW 210 En Avant met 35. de KW 136 Urania met 25 kisten en 200 kleine kisten diversen, de KW 183 Aleid» met 7 kisten en 183 kleine kisten di versen. de IJM 18 Gelrla met 47. dc KW 189 Hans met 82 en de KW 134 Dirk Taat met 4 kisten en 125 kleine kisten di versen. Volgens de opgaven van de schip pers bestond de aanvoer uit 40 kiste- tarbot. 539 kisten tong. 796 kisten schol. kisten kabeljauw. 370 kisten makreel, 34' kisten haring, 142 kisten wijting. 20i kisten diversen. 262 kleine kisten wijting- 1017 kleine kisten haring. 173 kleine klstw makreel. 619 kleine kisten schelvis. kleine kisten diversen en 230 stuks stijve kabeljauw MARKT

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 4