Vakbonden voor politieke keus Dr. Drees tegen gekozen premier Duitse revaluatie: betere stemming op aandelenmarkt Makelaar in reizen geeft klant meer garanties Meer contact met burgers Politie klaagt vrouw aan wegens smaad „Net van intriges" in Nabije Oosten PPR-voorzitter mr. Jurgens: „Zo'n figuur kan nooit boven de partijen staan" li I FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Brandstichtende brandweerman krijgt acht jaar A Justitieel onderzoek fatale pillen Prins Bernhard overhandigt gift voor slachtoffers 9 ZATERDAG 1 NOVEMBER 1969 Gemeenteprogram VVD: (Van onze pariementsredactie) DEN HAAG Gemeenteraden en burgemeesters en wethouders moeten open staan voor contact met de bur ger om hem over saken. die hem raken, zijn mening te doen kennen. Tevens moeten de gemeenten ko men tot een overlegorgaan om zo no dig tot een herindeling of samenvoe ging van gemeenten te komen. Deze punten behoren tot het gemeentepro gram van de WD dat vandaag is bekend gemaakt en dat door middel van een hearing en schriftelijke wen ken tot stand is gekomen. Onderricht in hygiëne en sexuele voorlichting moeten in het onderwijs worden opgenomen. Democratisering van het openbaar voortgezet onder wijs dient te worden bevorderd door het instellen van organen, waarin leerlingen, technisch, administratief en onderwijzend personeel deel heb ben aan het bestuur van de school. Sport De sportbeoefening moet een zo hoog mogelijke prioriteit krijgen. De gemeenten moeten hiertoe een bij drage leveren door de medefinancie ring en subsidiëring van sportaccom modaties. De gemeenten zullen de totstand koming van verpleegtehuizen voor bejaarden en geestelijk gehandicap ten moeten stimuleren. Het WD-ge- meenteprogram, dat dient als leid raad voor de kandidaat-raadsleden bij hun verkiezingscampagne en als richtlijnen voor hen die na de ver kiezing het raadslidmaatschap ver vullen. noemt als laatste punt dat er bij het personeelsbeleid van de ge meenten geen onderscheid mag wor den gemaakt tussen mannen en vrou wen. AMSTERDAM <-> De Amsterdamse politiecommissaris Landman zal de officier van justitie vragen een straf vervolging wegens smaad in te stel len tegen de negentienjarige Zelma Stevens-Vrooland. De jonge vrouw, die maandag met de Oostenrijker Kersohbaummayer en de Tsjech Bezdek werd aangehou den in mannenkleren, had aan de pers meegedeeld, dat zij zich bij het onderzoek op het politiebureau Sin gel had moeten uitkleden voor drie politiemannen, waarna deze haar betast zouden hebben. De vrouw die aanvankelijk zei een klacht bij de officier van justitie in te dienen, zag hier later van af. De politie ontkent de beschuldigingen. Prof. dr. J. Tinbergen, de Neder lander die maandag het bericht kreeg dat hem de Nobelprijs (voor economie) was toegekend, werd gisteren ontvangen door de Zweedse ambassadeur in ons land. De ambassadeur, Karei Gustav baron Lagervelt. ontving prof. Tinbergen in zijn woning voor een informeel gesprek. En de ambassadeur schonk zelf een kopje koffie 'in Rusland: overleg hervatten MOSKOU Volgens de Russische regering blijkt uit de gebeurtenissen in Libanon dat in het Nabije Oosten „een net van intriges wordt gespan nen om de eenheid van de Arabische landen en volkeren te ondermijnen", De machthebbers in Israël willen geen vrede. Moskou wijst op de steun van de VS aan Israël. Het besluit van de Amerikaanse regering om de Amerikaanse burgers die dienst nemen bij de Israëlische strijdkrachten, het Amerikaanse bur gerschap te laten houden, betekent in feite dat Israël „niet alleen Ameri kaanse gevechtsvliegtuigen maar ook Amerikaanse piloten en technici kan krijgen." Dit zal, aldus de verklaring, kunnen leiden tot ernstige complica ties in het Nabije Oosten. Moskou dringt ten slotte aan op het hervatten van het overleg tussen de Grote Vier en het Nabije Oosten. RÜJSSEN De 64-jarige me vrouw Poortman-Ulfman uit Rijssen is gistermiddag bij het ramen lappen uit het raam van de bovenverdieping gevallen. Voor de ogen van haar man stortte zij neer, en was op slag dood. (Van een medewerker) Enige weken geleden schreef dr. Willem Drees (83) in Vrij Nederland: ,,'t Enige wat dui delijk wordt, is de verwar ring". Een dergelijke uitspraak is nader commentaar waard. De heer Drees was direct be reid deze stelling voor ons toe te lichten. De heer Drees, die veertien jaar minister is geweest, waarvan tien jaar premier, gelooft niet in het direct verkiezen van een leider van het kabinet, zoals D'66 voorstaat. Dr. Drees (slecht ziend op zijn leeftijd en met een gehoorapparaat) blijkt de Nederlandse politiek met grote belangstelling te volgen. D'66 meent, dat een gekozen premier sterker zou staan tegenover het parlement. „Dat is niet juist. Een gekozen minister-president kan hier in Nederland nooit een figuur zijn. die boven de partijen staat. In ons land is het onmogelijk, dat een figuur als De Gaulle een partij sticht om aan de macht te komen. Er zijn altijd combinaties van par tijen noodzakelijk om te regeren". Herstemming „Wanneer de kiezers eenmaal een minister-president hebben aange wezen, moet deze een kabinet vor men, terwijl het geenszins zeker is. dat een dergelijk kabinet op de meerderheid van de Kamer kan re kenen, want de betrokkene kan wel na twee of drie herstemmingen uit de bus zijn gekomen". „Bovendien", aldus dr. Drees. „komt het zwaartepunt van de ver antwoordelijkheid ergens anders te liggen dan nu. Krachtens de grond wet kan het parlement volledig meespreken in budgettaire aangele genheden. Maar als het parlemenl een minister-president heeft aange wezen. dan staat het tegenover die premier niet meer vrij en onafhan kelijk" „Een minister-president moei steunen op de meerderheid van de volksvertegenwoordiging. Alleer dan kan hij gezag uitoefenen. He' is natuurlijk altijd mogelijk, dal een premier op grond van zijn persoonlijk gezag (Zijlstra) de Ka mer bindt, maar gezond is die situ atie niet". DR. W. DREES De tegenwoordige situatie biedt, volgens dr. Drees. meer mogelijk heden. De formateur is vrij. Hij kan naar links en naar rechts com binaties zoeken. Een gekozen mi nister-president is gebonden aan bepaalde afspraken. Bovendien is het nu mogelijk, dat een premier aan het bewind komt, die tijdens de verkiezingen geen enkele rol heeft gespeeld. Van der Linden „In 1913 was zo iemand Cort van der Linden. Niemand had tijdens de verkiezingen gedacht, dat de uitslag zodanig zou zijn, dat een figuur als Cort van der Linden for mateur zou wonden. Maar de ver- keizingsuitslag dwong daartoe". Dr. Drees acht het wel juist, dat in het huidige politieke bestel bij een kabinetscrisis de kiezers de ge legenheid wordt gegeven hun oor deel uit te spreken. „Dat bevordert de duidelijkheid in dc politiek. Maar een direct gekozen mi nister-president kan alleen maar situaties scheppen die de verwar ring vergroten." (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG PPR-voorzitter E. C. M. Jurgens heeft van morgen op het congres van zijn partij in Venlo een beroep ge daan op de vakbonden voor de komende verkiezingen een duide- lijek politieke" keuze te doen. Niet door een bepaalde partij te kiezen, maar wel door telkens in concrete politieke zaken partij te kiezen. Dit betékent volgens mr. Jurgens heel duidelijk de politieke eisen op tafel leggen, die eisen met kracht on derstrepen en dan goed opletten wel ke partij die in de Kamer bijvoor beeld steunt. In het bondsorgaan 1 moet dan een lijstje afgedrukt wor den welke partij voor en welke tegen een bepaalde maatregel heeft I gestemd (fusie enquête Verol- me-Loonwet). Onwaarachtigheden Dat moet op kaderbijeenkomsten worden doorgepraat. De leden trek ken dan zelf wel de conclusies. De vakbeweging heeft een prachtige kans op dat punt koploper te worden In het aantasten van de gevestigde orde, aldus mr. Jurgens. Want dat die orde en met die orde de partijen die dat steunen een eind moet komen, daar liet hij geen enkele twijfel over bestaan. „De vadsigheid. de fantasie loosheid, de behoudendheid van de gevestigde machten waarvan het ka binet De Jong met sijn supporters VVD, KVP, CHU en ARP ons vrijwel dagelijks het voorbeeld levert", aldus mr. Jurgens. Door de PPR worden ze dagelijks herinnerd aan hun eigen falen, „on waarachtigheid en een radeloos vast klampen aan hun machtspositie". Doelend op het groots opgemaakte bericht in een liberaal ochtendblad enkle weken geleden waarin de op heffing van de PPR werd aangekon digd, zei mr. Jurgens: „Ik had niet gedacht dat zij valse en ophefmaken de berichten over ons bij bepaalde persorganen zouden verspreiden. Overigens, zoiets werkt stimulerend op kwelgeesten die wij voor hen zijn". Beroep D'66 Het program van de PPR laat op geen enkel punt onzekerheid bestaan en is uit de partij zelf voortgekomen. „Niet", aldus mr. Jurgens, „zoals bij de conservatieve hap pleegt te gebeu ren in het geniep, uitgebroed door een paar wijzemannen en kritiekloos door een half slapende partijraad geslikt". Hij constateerde een grote te genstelling tussen wat de drie christelijke partijen met de Achttien beloven en wat ze in de Kamer doen. Op D'66 deed hij een ernstig beroep zich nu eens duidelijk uit te spreken over de progressieve samenwerking. „Zij vergenoegt zich nog met puin ruimen, terwijl het oude bestel af brokkelt. Ik dacht dat zij intussen genoeg puin heeft geruimd om een sterk fundament te storten". Vanmiddag gingen bestuurders van de vakbonden, waarpnder de heer Kloos en Mertens dieper in op de uitnodiging van mr. Jurgens een dui delijke politieke keuze te doen. G. G. Gerkens: overheid moet voor opleiding toerisme-experts Borgen (Van onze redacteur toerisme) BUSSUM De Nederland se reisbureauwereld krijgt haar eerste makelaar in rei zen. Woensdag 5 november wordt de Bussumse G. G. Gerkens door de Amsterdam se arrondissementsrechtbank beëdigd. Een primeur voor Ne derland en zelfs, zegt de heer Gerkens, voor de wereld. Ma kelaar in reizen is ook in het buitend nog een onbekend be grip. Wat de naam inhoudt? De heer Gerkens al jarenlang eigenaar van een reisbureau in de Bussumse Ka pelstraat: „Ik beschouw het als een stap naar sanering van onze reisbu reauwereld. Makelaar in reizen is wezenlijk iets anders dan reisbe- middelaar. Een makelaar geeft de klant een nauwkeurige omschrijving van de reis. die hij aanbiedt en te kent, als de reis is verkocht, ook een overeenkomst evenals trouwen de klant. Dat betekent, dat hij zich verplicht zijn beloftes na te komen. Mocht dit niet gebeuren, dan stelt hij zijn makelaarschap in de waagschaal. Want de rechter zal. wanneer het tot een civiele procedu re komt, iemand, die is beëdigd, zwaarder straffen dan een ander. Dat houdt in, dat de klant meer garanties krijft." Opleiding De heer Gerkens, die het nieuwe beroep min of meer zelf heeft ge creëerd, hoopt, dat zijn voorbeeld door andere bemiddelaars wordt ge volgd en dat er tenslotte een oplei ding voor zal volgen. Want dat is zijn grote bezwaar tegen het reisbu reauwezen in Nederland: er worden te weinig eisen aan vakbekwaam heid gesteld. „We hebben nu wel dc toe ristische school in Breda, maar ik vind het principieel onjuist dat deze in particuliere handen is. Hier ligt meer een taak voor de overheid. Het toerisme is van een zodanig, nationaal, belang geworden zowel het ingaande als uitgaande dat een uniforme opleiding zal moeten worden geschapen. Ik denk bijvoorbeeld aan een tweejarige cursus als verlengstuk van de han delsscholen, Ingepast in de mam- Daardoor zouden grotere G. G. GERKENS groepen jongeren in staat worden gesteld onderwijs in deze richting te volgen, want de school in Breda is noodgedwongen te duur". Registratie moetwet. Een ander verlangen van de heer Gerkens: registratie door de over heid van de reisbureaus én vaststel ling van de eisen waaraan de bu reaus moeten voldoen. De Federatie van Reisadviseurs, waarvan hij voorzitter is, heeft deze verlan gens nog onlangs in een memoran dum vastgelgd, dat op het ogenblik in studie is bij de Tweede Kamer. Uit deze ve-rlangc.ns komt duide lijk tot uiting, dat de federatie van het toerisme een staatszaak wil ma ken, evenals in Zwitserland. „Als je ziet, wat ze daar aan de opleiding doen voor toeristische-experts dan BURSSEL Een 22-jarige Belg is gisteren in Antwerpen veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. Hij had twee jaar geleden in zijn woonplaats Ravels tot driemaal toe brand gesticht, die hij vervolgens als lid van de vrijwillige brandweer braaf had helpen blussen. Hij verklaarde voor de rechter in een roes te hebben gehandeld. ARNHEM Het Kamerlid H. Koekoek is door het gerechtshof te Arnhem veroordeeld tot honderd gul den boete wegens smaadschrift ten koste van mevrouw Bennink. In de Vrije Boer had hij haar ervan beticht gelden die toebehoorden aan de „vrije omroep" in eigen beheer te hebben genomen. De rechtbank had de heer Koekoek indertijd veroor deeld tot 250 gulden boete. ROTTERDAM De revaluatie van i de Duitse mark heeft tot een betere stemming op de aandelenmarkt ge leid vanwege de grotere export- kansen voor ons land, terwijl de In- flatoire tendenzen een versterking ontvangen. Ook de obligatiemarkt onderging een verbetering door buitenlandse aa-nkopen, daar men afkomt op het hoge rendempnt en speculeert op een bescheiden opwaardering van de gul den, ondanks het feit, dat nadrukke lijk van regeringszijde een voorne men in deze richting is ontkend. De gevolgen van de revaluatie van de Duitse mark voor ons land zullen eerst volgend jaar goed voor de dag komen. Zoals duidelijk zal zijn. heeft deze medaille twee kanten. Aan de ene kant moet men rekening houden met een duurdere import, omdat 1 Duitse produkten hier in guldens om- I hoog gaan. Voor zo ver men aange wezen is op Duitse import, zal er een i druk tot verhoging op ons prijspeil j uitgaan. Daar verder de mark tegenover de gulden meer waard is geworden, kunnen Duitsers hier goedkoper te recht na de revaluatie en oók daar- i van zal een opwaartse druk op onze prijzen kunnen uitgaan. De mogelijk- heid van een sterkere loonstijging dan eerst verwacht werd, kan aan- j wezig zijn •o'gend jaar. Gelukkig vergeleken bij de koers van voor de herwaardering, niet onbelangrijk, ook al houdt men rekening met het ver vallen van het rabat op de import in Duitsland. Wij achten het ook met het oog op onze uitvoer naar andere landen behalve Duitsland, gelukkig, dat de regering de gulden de gulden heeft gelaten, nu er geen fundamen tele onevenwichtigheid in de econo mie aanwezig was hier. Afgewacht moet worden, hoe in 1970 het prijspeil zich hier ontwik kelt, maar in ieder geval reageerde de effectenbeurs gunstig op het on veranderd laten van de guldenkoers. Groeistuipen De prognose van een grote Ameri kaanse bank over de meer verwijder de perspectieven voor ons land. waarin wordt verklaard, dat onze economie in een sterke positie ver keert om de groei te kunnen voort zetten. heeft ook op de beurs de no dige aandacht gekregen. Een groei van het nationaal produkt met onge veer 4.5 pet. jaarjijks. wordt in ge noemde prognose gesteld. Er zou oen voortdurende uitbreiding van de werkgelegenheid komen, terwijl de groei der produktivitcit ongeveer 3.2 pet. per jaar zou bedragen. Wij ver wachten echter, dat een en ander met de nodige „groeistuipen" gepaard zal gaan! Hoogovens ƒ112.50, tengevolge van buitenlands aanbod. Gunstig Het visfabriekschip ..Geroi Elti- gena". dat gebouwd werd bij ae maatschappij De Schelde te Vlissingen. is gisteren aan de opdrachtgevers v/o Sudoimpmt te Moskou overgedragen. Op de foto: het fraaie schip kiest zee nog met de Nederlandse vlag. Aan de andere kant zal ons be- drijfglever goedkoper naar West- duitsland kunnen exporteren, omdat de mark meer waard is geworden tegenover de gulden. Gezien het per centage van de revaluatie ad 9.29 procent, wordt het prijsverschil voor onze produkten in Westduitsland, iilllf 111M I -rnj Van de internationals was Unilever bepaald in de gunst van het interna- tionaal publiek. Op 5 november ko- I men de cijfers over het 3e kwartaal. Het bericht over een samenwerking I met het Nestlé-concern in enkele Westeuropese landen betreffende diepvries en consumptie-ijs, heeft I een goede indruk gemaakt en men j denkt, dat een verder samengaan tus- sen beide prominente concerns niet tot de onmogelijkheden behoort De koers van cert. Unilever steeg deze week van ƒ114 tot ƒ122.80. Alg. Kunstzijde Unie en Zout-Organon herstelden zich van de druk der vori ge weken. Eerstgenoemd fonds voeg de ƒ5.50 aan de koers toe. het andere ƒ6.50. Kon. Hoogovens hebben gisteren bijzonder weinig gereageerd op de mooie kwartaalcijfers. De omzet steeg over het derde kwartaal met 21 pet. (tegen 17.6 in het 2e kw.). de nettowinst nam toe tot ƒ31.6 miljoen, dat is 17 pet. hoger dan in het over eenkomstig tijdvak van 1968. In hei afgelopen kwartaal werd de invloed der hogere staalprijzen merkbaar. Gistgren was de koers van eert. K.L.M. heeft gunstig gereageerd op het rcsulU-at van het 2e kwartaal. De koers verbeterde van 206.80 tot 225,- Kon. Olie kon deze weck van 160.90 tot 165.30 verbeteren, on danks het feit, dat Shell Canada ook lagere resultaten over het 3e kwar taal bekend maakte in navolging van de Amerikaanse dochter Shell Oil. De vergadering, waarin het besluit over de bonus genomen wordt, zal 21 nov. a.s. gehouden worden. Koerswinsten Op de lokale markt waren belang rijke koerswinsten te constateren. Van der Grinten steeg van 315 tot 355, hetgeen neerkomt op 200 pun ten. Elsevier kwam van ƒ596 op ƒ630, dat is 170 punten. Fokker zocht het ook in hogere sferen en kwam van 400 op 440 pet. terecht. In de hoek der verzekeringswaarden viel een gunstige stemming te constate ren. Zo steeg AMEV van ƒ164 tot 182, dat is 90 punten. Albert Heijn is ook een hoogvlieger. Dit fonds is zich flink aan het herstellen van de eerder geleden verliezen. Deze week kwam de koers van 185 op 195, dus 50 punten omhoog. Ook bankaandelen hebben gunstig gereageerd op de betere algemene stemming. A.B.N. kwam van 251 op 280 pet., Amrobank van f 53.20 op 59.-. De reactie van de beurs op de gro te scheepvaartfusie, wrarover wij vo rige week al berichtten, was vrij gunstig. Kon. Rott. Llovd verbeterde van 121 tot 136 pet.. Japlijn van 135 tot 155 pet., terwijl Stoomvaart Mij „Nederland" er het slechtst afkwam, daar dit fonds, door de minder gunstige omruilvoorwaarde, van 111 op 97'/i, slot 100 pet. terecht kwam. De obligatiemarkt heeft deze week enkele willige dagen gekend, maar gisteren was de stemming wat kal mer. Het ons land binnen gekomen vluchtkapitaal. ook wel gerepatrieerd kapitaal, kwam gedeeltelijk op de obligatiemarkt terecht. De laatste 8 pet. 25-jarige staatslening verbeterde van 98.30 tot 101.50, gisteren slot 101 pet. De zevenjarige 8 pet. lening kwam van 100.80 op 101.40. gisteren 100.80 pet. De grootste koerswinsten kwamen echter in de lagere rentety pes tot stand. De 7 pet. staatslening 66 I verbeterde tot 96 (v.w. 93.3 pet Zoals te verwachten was heeft de Bank voor Ned. Gemeenten de gunstige gelegenheid waargenomen zeg je: Nederland is nootiboven het nulpunt gekomen.' „Ook voor het opvangen van het binnenkomende toerisme, is vakbe kwaamheid van groot belang. Een nationaal bureau voor het toerisme, zoals we dat sindskort hebben, had er al twintig jaar eerder .moeten zijn. Het is een nationaal belang, dat Holland-promotie op grootse wijze wordt aangepakt. Dat we dit jaar een nadelig saldo op de toe ristenbalans van tenminste 750 mil joen gulden hebben, Is todh een kwalijke zaak." Kartel De heer Gerkens is tegenstander van de ANVR (algemene Neder landse vereniging van reisbureaus). Hij noemt haar een club van onder nemers, die een kartelpolitiek vol gen. „Waar wij regels voor de reisbureauwereld voorstaan, wil de ANVR haar regels aan de overheid opdringen. Daar is een principieel verschil tussen." In tegenstelling tot de ANVR is hij er ook voor, dat banken worden ingeschakeld bij de verkoop van rei zen. „Het is een van de middelen om het toerisme, dat een stormach tige groei meekaakt, verder te popu lariseren." Hij verbindt daaraan echter wel de voorwaarde, dat er vakbekwaam personeel tewerk wordt gesteld. Onafhankelijk Een van zijn andere stokpaardjes: de volledige onafhankelijkheid van de reisbemi'ddelaars. „De reisbu reauman moet een adviseur zijn; hij moet te weten zien te komen wat zijn klant precies wenst en daarbij de meest geschikte reis aanbieden. Bij veel bureaus wordt vaak zomaar een handje mogelijkheden over de bali geworpen en moet de klant zelf maar kiezen. Ook zijn er bureaus, die uit commerciële overwegingen liever reizen van één bepaalde touro perator (reizenleverancier) verkopen en daarbij de belangen van de klant over het hoofd zien. Dat is een vol komen foute instelling." Sanering van de reisbureauwereld vindt hij hard nodig: een betere op leiding; door de overheid voor geschreven „verkeersregels" voor de touroperators en een duidelijke plaatsbepaling van de reisbemidde- laars, die de reizen moeten verko pen. Een stap op de weg daar naar toe heeft hij nu alvast zelf maar gedaan door zich als makelaar te laten beëdigen. UTRECHT Het hoofd van het arondissementsparket in Utrecht, mr. W. Overbeek, heeft een gerechte lijk vooronderzoek geëist tegen drie functionarissen van dc Onderlinge Pharmaceutische Groothandel te Utrecht. Aanleiding is dc dood van twee hartpatiënten in het Julianazie- kenhuis te Vecnendaal in februari. Toen werd openbaar, dat de patiën ten waren overleden na het gebruik van bepaalde pillen, afkomstig van de O.P.G Mogelijk zijn bij een bepaalde par tij digoxyne- en digitoxinetabletten vermengd of verwisseld. De O.P.G. had 470.000 van de te sterke hartpil- len (digitoxine) in omloop gebracht. Begin december 1968 waren er 200.000 in gebruik. De apotheker in Veenendaal be trok ongeveer 47.000 tabletten. Medio februari werd bekend dat de tablet ten te veel werkzaam hartglycoside bevatten. Bij 165 hartpatiënten werden ver schijnselen van digitalis-intoxicatie geconstateerd, van wie 48 kliniscn konden worden geobserveerd. De bei de internisten en de cardioloog van het Julianaziekenhuis hebben on langs in het tijdschrift voor genees kunde laten blijken dat het gebruik van verkeerde tabletten bij zes pa tiënten in dit ziekenhuis tot het over lijden heeft bijgedragen. Mr. Overbeek deelde mee, dat het doel van het gerechtelijk onderzoek is na te gaan welke strafrechtelijke fouten ten laste gelegd kunnen wor den. Naar zijn mening zal deze zaak in elk geval aan de rechter worden voorgelegd. DEN HAAG Prins Bernhard, die deze week op uitnodiging van president Tito voor een privébezqek in Joegoslavië verblijft, heeft giste ren in Belgrado namens de Neder landse regering een cheque van f 25.000 overhandigd aan minister Pa- cicevic. Het geld is bestemd voor hulp aan de getroffenen van het door de aard beving geteisterde Joegoslavische dorp Banja Luka. en is met een nieuwe kortlopende 8 pet. lening gekomen van f150 mil joen. zo nodig groot ƒ200 miljoen. De uitgiftekoers wordt 5 nov. bekend ge maakt. de inschrijving is 7 nov. Men wil nog even afkijken, hoe de markt zich ontwikkelt, voor men zich op een uitgiftekoers V3stle?.t. Men ver wacht van buitenlandse zijde een be hoorlijke belangstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1969 | | pagina 9